quote:
Geen idee eigenlijk, ik vond het allemaal een beetje verdacht.quote:Op donderdag 12 april 2012 23:09 schreef rubbereend het volgende:
Maar Kramer haakte af vlak na de Spelen, als hij betrapt zou zijn zou hij met terugwerkende kracht die medailles kwijt zijn toch?
Ja, daar vertelt die man van het dopinginstituut dat ze zelf nooit de betrapte atleet bekendmaken maar dat dat dus aan de bond en de atleet wordt gelaten......quote:Op donderdag 12 april 2012 23:12 schreef APK het volgende:
[..]
Geen idee eigenlijk, ik vond het allemaal een beetje verdacht.
Maar waar kwam jouw vraag opeens vandaan, uit die radiolinks?
(Heb ik -nog- niet beluisterd).
En tennis is volgens mij idd een wereld apart...
Ah, toch maar een keer luisteren als ik tijd hebquote:Op donderdag 12 april 2012 23:15 schreef rubbereend het volgende:
Ja, daar vertelt die man van het dopinginstituut dat ze zelf nooit de betrapte atleet bekendmaken maar dat dat dus aan de bond en de atleet wordt gelaten......
Het zijn maar korte reportages hoor.quote:Op donderdag 12 april 2012 23:17 schreef APK het volgende:
Er zijn toch verdacht weinig dopinggevallen bekend uit de schaatssport?
Pechstein, verder kom ik zo snel niet maar ik volg het schaatsen niet zo intensief.
Lijkt mij wel een sport waar doping 'nuttig' kan zijn om betere prestaties te leveren, maar net niet belangrijk genoeg om er een enorme zaak van te maken.
Bijna alle sponsoring komt uit Nederland, dus het zou ook een slechte zaak zijn als er opeens een schandaal zou zijn mbt een van de grote helden.
[..]
Ah, toch maar een keer luisteren als ik tijd heb![]()
Die dopingdokter Nikkels zat een tijdje bij SpaarSelect.quote:Op donderdag 12 april 2012 23:17 schreef APK het volgende:
Er zijn toch verdacht weinig dopinggevallen bekend uit de schaatssport?
Pechstein, verder kom ik zo snel niet maar ik volg het schaatsen niet zo intensief.
Lijkt mij wel een sport waar doping 'nuttig' kan zijn om betere prestaties te leveren, maar net niet belangrijk genoeg om er een enorme zaak van te maken.
Bijna alle sponsoring komt uit Nederland, dus het zou ook een slechte zaak zijn als er opeens een schandaal zou zijn mbt een van de grote helden.
[..]
Ah, toch maar een keer luisteren als ik tijd heb![]()
Hij heeft nog nooit een schaatser met doping begeleid als ik het goed begrijp (deel 1)quote:Op donderdag 12 april 2012 23:28 schreef Mani89 het volgende:
[..]
Die dopingdokter Nikkels zat een tijdje bij SpaarSelect.
En het werd afgedaan met het volgende bericht en was klaar.quote:Daniel Carvalho, oud-speler van CSKA Moskou, heeft laten weten dat hij doping gebruikte tijdens zijn periode in Rusland. De middenvelder speelt inmiddels voor Palmeiras.
De Braziliaanse spelverdeler was tussen 2004 en 2009 actief voor de Russische topclub en leidde zijn ploeg destijds onder meer naar de UEFA Cup-winst in 2005. Samen met een andere Braziliaan, Vagner Love, was hij de spil in het succesvolle elftal.
Tegenover Radio ESPN in zijn vaderland Brazilië laat Carvalho nu weten dat hij in zijn periode bij CSKA doping gebruikte. "Toen ik net aankwam in Rusland had ik vooral moeite met het fysieke aspect. Ik kreeg destijds door de club steroïden toegediend zonder dat ik het wist en werd in één klap een stuk sterker en zwaarder."
Volgens de Braziliaan zijn dit soort verhalen schering en inslag in Rusland. "In Rusland gebeurt dit heel veel, omdat er bijna geen toezicht is op de medische afdelingen van de clubs. Op een gegeven moment ben ik gestopt met de injecties en besloot ik CSKA te verlaten."
quote:Update 31/01/2012 09:31 "Injecties geen steroïden"
Daniel Carvalho heeft in een officiële verklaring laten weten dat hij afstand neemt van zijn eerdere uitspraken. De Braziliaan zegt niet zeker te weten of de injecties die hij kreeg daadwerkelijk steroïden waren. Tevens meldt hij dat de club CSKA Moskou hiervoor niet verantwoordelijk was.
Dit is wel heel erg obvious ja.quote:Op donderdag 12 april 2012 20:11 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Als je even z'n carriere samenvat :
- Bij Lotto toen Jo Planckaert en Andrei Tsjmil in de klassiekers hoogtij vierden
- Bij Lampre toen Cunego opeens alle toppers in de Giro uit het wiel kon rijden
- Bij Euskaltel in de hoogdagen van Mayo, Laiseka, Anton en Samsan ...
- Bij Saunier Duval in de hoogdagen van Ricco en Piepoli
En dan bij Omega Pharma - Lotto en Omega Pharma - Quickstep op de momenten waarop Jurgen Van den Broeck en Gilbert sterker dan ooit presteerden ? En nu dit jaar Tom Boonen ???
Met al dat toeval heb je de lotto al meerdere keren gewonnen denk ik ;-)
Was ook het eerste waar ik aan dachtquote:Op vrijdag 13 april 2012 09:27 schreef JohnDDD het volgende:
Ik vermoed dat Armstrong na 2005 ook gewoon geschorst is geweest voordat hij weer begon met fietsen
Waarschijnlijk heeft hij zwijggeld gekregen ofzo.quote:Op vrijdag 13 april 2012 00:52 schreef OProg het volgende:
Dit soort dingetjes in het voetbal. Geen aandacht hier, geen gevolgen maar het is gewoon van begin dit jaar.
[..]
En het werd afgedaan met het volgende bericht en was klaar.
[..]
Waarom is dat per se verdacht van die tennissers? Je kunt toch ook je rentree uitstellen tot het moment dat je weer goed speelt? De 'blessure' van Serena klinkt weliswaar uitzonderlijk maar dat zou ook een indicatie kunnen zijn dat het niet verzonnen is..quote:Op donderdag 12 april 2012 23:10 schreef DeeBee het volgende:
Vooral het perfect weer op niveau zijn van die tennisters na zo'n periode afwezigheid is wel hilarisch ja...Was het niet Clijsters toch die haar eerste grandslam direct weer won (al was ze er toen uit vanwege een kind al of niet?)? En Henin was ook wel bizar goed bij haar rentree...
Serena in de meeste gevallen ook, aardig verdacht ja.
Kramer, tsja, het zou kunnen... Maar als hij op de Spelen positief was geweest (periode waarna z'n afwezigheid ongeveer begon), dan was het zeker weten wel uitgekomen natuurlijk...
@rubbereend: ja, als het op de Spelen zou zijn geweest, dan zou het sowieso uitlekken ben ik van overtuigd.Bij een NK of zo dan wil ik nog geloven dat het misschien niet naar buiten komt of een verdwaalde out of competition ergens...
Jammer hoorquote:
quote:
quote:Galimzyanov betrapt op doping
De Internationale Wieleruni UCI heeft Denis Galimzyanov laten weten dat hij tijdelijk geschorst is. De UCI nam deze beslissing nadat epo werd gevonden in een urinestaal van de Russische renner. Het staal dateert van 22 maart van dit jaar.
De renner van Katusha blijft geschorst tot de Russische Wielerfederatie heeft beslist of Galimzyanov al dan niet de dopingwet heeft overtreden. De Rus kan een tegenexpertise vragen.
De UCI geeft momenteel geen verdere informatie vrij.
Waarom stopte 'ie dan 3 jaar?quote:Op vrijdag 13 april 2012 09:27 schreef JohnDDD het volgende:
Ik vermoed dat Armstrong na 2005 ook gewoon geschorst is geweest voordat hij weer begon met fietsen
quote:Galimzyanov admits EPO usage in signed statement, waives B sample
Says Katusha team had nothing to do with case
Denis GalimzyanovRussian sprinter Denis Galimzyanov has admitted using EPO prior to his positive test on March 22nd, and has waived his right to have the B sample analysed.
His Katusha team has released a written admission it says was completed by the rider, in which he speaks about the matter and apologises to the squad and his fans.
The statement also underlines that he acted independently of the team.
A copy of the statement has been sent to VeloNation, and reads as follows:
Letter of explanation
I, the undersigned Denis Galimzyanov, rider of Katusha Team, want to clear up the current matter with my positive doping tests. On March 22, 2012, being in Italy, I received a visit from antidoping control officers in an out of competition time. A month later, a urine sample taken during that visit indicated EPO.
I recognize a fact of banned substance usage.
I fully realized what I did.
I deeply regret about what happened, and I apologize to the whole team and my teammates, along with my fans whom I disappointed.
I am ready to suffer an appropriate punishment.
I would like to draw A PARTICULAR ATTENTION for that fact that Katusha Team has nothing to do with what happened. No team member knew and could know about what I did. It was my personal decision and my responsibility.
I refuse my right to request and attend the analysis of my B sample.
---
Under UCI rules, Galimzyanov’s admission means that he is now officially suspended from racing and no longer part of the Katusha team. He is facing ban of two years or longer; the UCI stated in the past that it favoured the doubling of standard bans.
The team stated earlier today that he had been suspended until such time as the Russian Cycling Federation held a hearing on the matter.
It called on him to cooperate with those investigating the matter. “The Katusha Team strongly recommends the rider to provide a full assistance with authorized anti-doping bodies,” it stated.
Velonation
Zelfs te weinig doekoe voor een typemachinequote:Op maandag 16 april 2012 18:33 schreef IkeDubaku99 het volgende:
[..]
Deze armoedzaaier had geen doekoe voor het duurdere spul.
Het zit het Russische wielrennen ook niet mee. Het grote talent Novikov ligt meer in de lappenmand dan dat hij op zijn fiets zit en nu Galimzyanov betrapt.quote:Op dinsdag 17 april 2012 15:04 schreef ThePlaneteer het volgende:
Waarom nou weer hij zeg, hij was toch wel een coming man in mijn ogen...
quote:Katusha Doping Positive and Galimzyanov Confession Letter Leave Unresolved Questions
Rising sprinter Denis Galimzyanov tests positive for EPO, claims it was solo act.
By Joe Lindsey
Take a look at this letter:
This is the full confession from Katusha rider Denis Galimzyanov, admitting that he took EPO after getting caught in an anti-doping test.
Galimzyanov is 25, a rising sprinter who had some promising results in 2011 including stage wins at the Three Days of De Panne, Tour of Luxembourg, and Tour of Beijing, as well as victory at Paris-Brussels.
His career is now derailed with a likely two-year suspension.
The letter assumes full responsibility, avoids any specifics of his use of EPO or any other drugs, and pointedly absolves his Katusha team of any involvement in his doping, saying no team member knew of his actions and it was strictly a personal decision to dope.
The letter is posted to the Katusha team’s Facebook wall but not on its website.
Several questions arise:
—The letter was provided by Katusha but no journalist has yet spoken directly to Galimzyanov to confirm that he wrote it. Galimzyanov has not offered any independent public statement other than Katusha’s claimed letter. How do we know Denis wrote this?
—Am I the only one who finds it odd that it’s handwritten? Galimzyanov is a martial artist and classically trained pianist; he’s young, but not stupid. A handwritten letter on unlined paper looks odd, amateurish, even hasty. Typically, such apology letters are sent out via press release, are written by legal or PR advisers, then read at a press conference. There’s a baseness to the language here that sounds authentic and unpolished, but that is circumstantial at best in arguing that Denis wrote this. Under what circumstances was this penned, and by whom?
—Galimzyanov is Katusha’s third EPO positive, after the 2009 tandem of Antonio Colom and Christian Pfannberger (his second positive). A team doctor, Andrei Mikhailov, was arrested in France in 1998 driving a car filled with doping products and received a criminal conviction.
Another rider, Alexander Kolobnev, was involved last December in a sensational story that alleged he sold the 2010 Liege-Bastogne-Liege victory to Alexandre Vinokourov. (Kolobnev also had a positive test for a masking agent from last year’s Tour de France, but even CAS held that it was an inadvertent positive stemming from a product used to treat a pre-existing medical condition; Kolobnev resumed riding for the team in February.)
The UCI promised to investigate but has issued no finding as yet.
Current Katusha team manager Hans Holczer previously helmed the disastrous Gerolsteiner squad, which essentially took a dump on the 2008 Tour de France when star riders Stefan Schumacher (two-time stage winner, yellow jersey) and Bernhard Kohl (King of the Mountains, third overall) tested positive for CERA.
That’s among a lengthy list of infractions over the team’s 1998-2008 run, including Davide Rebellin, Danilo Hondo, the Matschiner affair, and enough investigations to fill a season of Law and Order episodes.
Holczer is one of three things: the unluckiest team manager in the world; the most naive, hapless, and gullible; or actively corrupt. Thus we have a 66 percent chance that Holczer is unfit to be in pro cycling, and a 33 percent chance that you do not want to stand next to him during an electrical storm.
So questions are in order for Katusha and the UCI. For Katusha: With more positives and other ethical incidents than any other current ProTeam, besides Euskaltel or Astana, how can you prove you have what the NCAA likes to call “institutional control” over the team?
For the UCI: Please outline the criteria used to determine a ProTeam applicant’s success or failure under the “ethics” portion of the application. If a team’s license can be reviewed over changes in its sporting standing (Saxo Bank) is it also possible to review a team’s license for ethical infractions?
—Galimzyanov’s letter is unfortunately free of any kind of specifics. Did he take EPO only? On how many occasions did he take the drug, and over how many seasons? Where did he get it?
—In Russia, anti-doping cases in cycling are decided not by an independent body or anti-doping agency but by the Russian Cycling Federation itself. The head of the Russian Cycling Federation is Igor Makarov, who is the owner of the Katusha team (not the NHL prospect or London Business School professor of the same name). How can Makarov and the FSVR claim any kind of impartiality in deciding on Galimzyanov’s sentence? What are they doing to recuse themselves and provide for a truly impartial decision?
—Makarov, via his Itera corporation, is also a primary sponsor of the European Cycling Union, and a board member of the UCI itself. The UCI appealed the Kolobnev decision to CAS, which speaks well of its independence here, but as Makarov becomes more deeply entrenched in the power structure at the UCI, what can the organization do here and in other such cases to underline its impartiality?
The first priority is Galimzyanov himself. I’d like to know if he wrote the letter, and I’d like to know some more specifics of his EPO use to flesh out his assertion that it was a solo act. Such things are rarely solo acts; you can’t grow EPO on a windowsill like basil.
So in the end, there’s really just one question out of which all others stem: What really happened?
Ik zie hem er nog voor aan om op z'n 40ste een rentree te gaan makenquote:Ricco twaalf jaar aan de kant
Laatste update: 19 april 2012 15:13 info
ROME - De Italiaanse dopingautoriteit heeft wielrenner Ricardo Ricco donderdag een schorsing van twaalf jaar opgelegd.
Foto: ANP
De 28-jarige coureur voerde vorig jaar zelf een bloedtransfusie uit.
Die ingreep kostte de Italiaan bijna zijn leven. Hij werd vervolgens ontslagen door zijn ploeg Vacansoleil.
Ricco testte tijdens de Ronde van Frankrijk in 2008 al eens positief op het bloeddopingmiddel cera.
Dat leverde hem een schorsing van twee jaar op, die later werd verminderd met vier maanden.
Ik vond Iglinksy ook al zo mooi passen tussen het lijstje winnaars van de afgelopen 10 jaar in Luikquote:Op zondag 22 april 2012 20:18 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
't kan aan mij liggen , maar de onverwachte dominantie van Omega Pharma-QST en Astana dit voorjaar doet toch mijn wenkbrauwen fronsen ...
Het falen van Gilbert doet mij ook fronsen. Of eerder: zijn extreme dominantie vorig seizoen. En nu nergens dankzij een kies? Fiets je daar ook al mee.quote:Op zondag 22 april 2012 20:18 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
't kan aan mij liggen , maar de onverwachte dominantie van Omega Pharma-QST en Astana dit voorjaar doet toch mijn wenkbrauwen fronsen ...
Omega heeft nu de dokter die Gilbert vorig jaar had. Gilbert was vorig jaar ongenaakbaar in het drieluik, maar nu wint Astana twee klassiekers. Het zou mij niet verbazen als er sprake was van doping. Ik heb Astana altijd een dubieuze ploeg gevonden.quote:Op zondag 22 april 2012 20:18 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
't kan aan mij liggen , maar de onverwachte dominantie van Omega Pharma-QST en Astana dit voorjaar doet toch mijn wenkbrauwen fronsen ...
Vino 2.0quote:Op zondag 22 april 2012 20:20 schreef KnutdeIJsbeer het volgende:
[..]
Ik vond Iglinksy ook al zo mooi passen tussen het lijstje winnaars van de afgelopen 10 jaar in Luik
ze pakken allemaal en de stomme worden betrapt, die dopinglabs lopen altijd achter.quote:Op zondag 22 april 2012 21:01 schreef Tommeke het volgende:
Dikke pakhaas die Gilbert. Heb dit weekend met iemand gepraat die wel in het Belgische wielerwereldje zit. Hij had ook wel mooie verhalen over Devolder en Leukemans...
Idd en de renners met de beste dokter die winnen 't meest.quote:Op zondag 22 april 2012 21:25 schreef THEFXR het volgende:
[..]
ze pakken allemaal en de stomme worden betrapt, die dopinglabs lopen altijd achter.
Nou kom op met die verhalen dan.quote:Op zondag 22 april 2012 21:01 schreef Tommeke het volgende:
Dikke pakhaas die Gilbert. Heb dit weekend met iemand gepraat die wel in het Belgische wielerwereldje zit. Hij had ook wel mooie verhalen over Devolder en Leukemans...
Welke dominantie van Astana? Astana heeft nog amper wat gewonnen dit seizoen. 3 overwinningen pas. Alleen wel net 2 hele belangrijke zeges.quote:Op zondag 22 april 2012 20:18 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
't kan aan mij liggen , maar de onverwachte dominantie van Omega Pharma-QST en Astana dit voorjaar doet toch mijn wenkbrauwen fronsen ...
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |