abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_107948047
Daarnaast, wat is er mis met elitarisme?

Waarom wordt het als negatief gezien?
  Moderator maandag 13 februari 2012 @ 21:42:30 #52
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_107948136
Goede vraag wel, tjoptjop
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
pi_107948167
quote:
10s.gif Op maandag 13 februari 2012 21:40 schreef tjoptjop het volgende:
Daarnaast, wat is er mis met elitarisme?
Van alles als ik de PVV moet geloven.
pi_107948279
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 21:43 schreef Ulx het volgende:

[..]

Van alles als ik de PVV moet geloven.
Tja, als er één partij is die ik niet zo serieus neem is het de PVV wel

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
  dinsdag 14 februari 2012 @ 00:00:57 #55
215658 Trashcanman
I talk to planets baby!
pi_107954890
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 20:25 schreef On het volgende:
Ik herken het vaak al als mensen vragen wat mijn muzieksmaak is. :') Met alleen 'rock' 'elektronisch' of 'post-punk (wat bij sommigen al vragen oproept) heb ik het gevoel dat ik mijn smaak te kort doe. Maar ik kan ook moeilijk tegen 'gemiddeld (daar ga ik al) muziekluisteraar' beginnen over pak-hem-beet drone ambient of post-rock zonder als interessantdoener over te komen. Vaak ren ik bij die vraag dan ook huilend weg.
Pijnlijk herkenbaar ja. Ik heb ooit gepoogd breakcore aan iemand uit te leggen die qua smaak daar mijlenver vandaan zat, dat gesprek liep bijzonder stroef :P
Meestal hou ik het kort en noem ik mijn smaak maar zoiets als 'tyfusherrie in alle mogelijke smaken'.

Ik merk wel dat als het onderwerp muziek niet iets is waar ik leuk met iemand over kan praten dat ik dan toch minder snel dikke maatjes met die mensen wordt. Niet dat ik dan op iemand neerkijk maar ik praat toch wel erg graag over muziek dus ik zit niet te wachten op het geluid van krekels als ik dat onderwerp aansnij.
  dinsdag 14 februari 2012 @ 00:58:19 #56
226007 Darkestrah
telefoonhijger.
pi_107956451
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 20:25 schreef On het volgende:
Met alleen 'rock' 'elektronisch' of 'post-punk (wat bij sommigen al vragen oproept)
Om over hardcore maar te zwijgen. :')
pi_107957322
quote:
3s.gif Op maandag 13 februari 2012 20:57 schreef pfaf het volgende:

[..]

Ik probeer ook zoveel mogelijk binnen te krijgen. (Al lukt dat lang niet meer zoveel als tijdens m'n studietijd. :'( ), maar als bij mij iets wel of niet door het filtertje komt kan ik prima beargumenteren waarom.
Genoeg is hier genoeg, drie nummers per week leren kennen die sterk bovengemiddeld zijn (naast wat 'gewoon leuke' nummers) is prima. Je kunt toch nooit alles leren kennen, en als je niet compleet overweldigd wordt door het aanbod kan je de individuele nummers veel meer aandacht geven.

Het filter is bij mij verder behoorlijk dik, als het gaat om nummers die ik daadwerkelijk vaker ga opzetten.

quote:
7s.gif Op maandag 13 februari 2012 20:40 schreef pfaf het volgende:

[..]

Misschien is dat ook de über-beta in mij, maar ik vind het vervelender als mensen geen enkele argumentatie kunnen geven bij hun smaak. Onder het mom van "het is mijn smaak, punt uit.". Uiteraard heeft iedereen z'n eigen smaak en is niemand mij wat verschuldigd, maar ik vind het wel een zwaktebod.
Zelf kan ik tracks helemaal uitpluizen. Ik heb in het verleden (zo rond 2006, 2007) in ieder geval recensies geschreven voor de site van een van de grotere Nederlandse webradio's, Pro FM, en nam met vijf regeltjes geen genoegen. Ervóór heb ik dat nogal eens voor m'n eigen muzieksite gedaan.

Tegenwoordig doet de webmaster van http://www.poptimaforma.nl dergelijke dingen, erg leuk om te lezen. Die gaat nog een heel stuk verder dan ikzelf vroeger, z'n teksten zijn nog twee keer zo lang, en zónder in gezever te vervallen (waar ik zelf helaas snel last van heb). Of je het met z'n smaak eens bent of niet, hij onderbouwt het goed. Hij heet hier op het forum Veldinspecteur. :)

quote:
5s.gif Op maandag 13 februari 2012 20:19 schreef pfaf het volgende:
Ontopic zou ik niet weten wie de muziekelite is.
Voor mijn gevoel hoog aangeschreven sites als Pitchfork, de mensen die bij Oor werken, en mensen als Rob Stenders, Matthijs Van Nieuwkerk, Leo Blokhuis, enzovoort. Dat zijn zogenaamd mensen die er verstand van hebben.

Van deze hele rij is Rob Stenders eigenlijk de enige waar ik serieus naar luister, ookal luistert 'ie veel gitaarmuziek. En Gerard Ekdom is ook iemand wiens enthousiasme aanstekelijk werkt, en zo'n beetje een wandelende muziekencyclopedie is, maar behoort hij tot de zogenaamde elite? Hij houdt van toegankelijk, en dat kan wel tegen je werken.

En wat is de status van Giel Beelen eigenlijk? Ik vind z'n tips vaak moeilijk te harden, probeer ze inmiddels alláng niet meer uit. Maar aangezien 'ie ze in de Vara-gids mag spuien, en tot een week terug ook in Nieuwe Revu, en hij er ook nogal eens over mag ouwehoeren bij het hoog aangeschreven DWDD, zijn er blijkbaar mensen die hem hoog hebben zitten; hem zelfs cultureel verantwoord vinden. :)

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 14-02-2012 04:28:37 (Oorspronkelijke tekst ingekort + reacties op quote) ]
  dinsdag 14 februari 2012 @ 08:29:17 #58
181857 Jovatov
Si fallor, sum
pi_107958458
Matthijs van Nieuwkerk zou ik niet zo gauw een muziekelitarist noemen of iemand die er verstand van heeft.

Die prijst iedereen die in z'n studio komt sowieso de lucht in :')
pi_107958559
Toch heb ik het idee dat dat iemand is die door velen serieus genomen wordt op muzikaal vlak (of dat terécht is, is weer wat anders), dat de reputatie van een bandje zowaar flink kan verbeteren als het bij hem in z'n programma te gast is. :D

Hij heeft gewoon een heel 'salonfähig' imago. :)
  Moderator dinsdag 14 februari 2012 @ 08:55:40 #60
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_107958747
_O_ Rob Stenders _O_ maarja dat zal wel een generatie dingetje zijn.
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
pi_107960558
Ik herken het wel... ik heb voornamelijk met mensen die naar Nederlands talige muziek luisteren (niveau Jan Smit, Nick & Simon, Marco Borsato etc.)

Op een of andere manier kijk je ook een beetje neer op die mensen, terwijl daar geen reden voor is.

Oja en ik heb irriteer me vaak aan mensen die teksten van Lange Frans geniaal noemen :P.
  dinsdag 14 februari 2012 @ 10:36:26 #62
226007 Darkestrah
telefoonhijger.
pi_107960671
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 10:29 schreef indiaantje89 het volgende:
Oja en ik heb irriteer me vaak aan mensen die teksten van Lange Frans geniaal noemen :P.

_O_

:P
pi_107960725
Ik kom uit het land van Pim Fortuin en Volkert van de G.
Het land van Theo van Gogh en Mohammed B

Het zal wel aan mij liggen :P
pi_107961013
quote:
2s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 08:55 schreef Bosbeetle het volgende:
_O_ Rob Stenders _O_ maarja dat zal wel een generatie dingetje zijn.
Eentje waar de muziek zo'n beetje uit alle poriën stroomt, van het ouderwetse vrijdenkende soort wat nóóit aan de bak gekomen zou zijn als 'ie twintig jaar later geboren zou zijn. :{

Afijn, zie ook dat boek 'Stenders Leesvermaak'. :)
  Moderator dinsdag 14 februari 2012 @ 11:21:26 #65
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_107961809
Ik denk dat leo blokhuis ook als muzikale elite wordt gezien, maar ik vind hem voornamelijk singer/songwriter gericht ofzo. Ik heb ook niet zoveel met de mart smeetsen en johan derksens die alleen maar americana bliefen.
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
pi_107961905
quote:
2s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 11:21 schreef Bosbeetle het volgende:
Ik denk dat leo blokhuis ook als muzikale elite wordt gezien, maar ik vind hem voornamelijk singer/songwriter gericht ofzo.
...waarbij z'n meest recente favorieten zo'n beetje in de vroege eighties zijn uitgebracht.

Niks tegen oude muziek, maar het is niet dat de muziekgeschiedenis daar stopte. :)
  dinsdag 14 februari 2012 @ 11:39:16 #67
96116 ralfseltje
Sitting on a cornflake
pi_107962346
Giel Beelen en Van Nieuwkerk worden alleen door huisvrouwen als kenners/elite gezien. Die hebben echt geen flauw idee wat er echt speelt. Overigens vind ik het ook altijd heel raar als mensen liedjes luisteren ipv albums, maar dat is wellicht persoonlijk
  dinsdag 14 februari 2012 @ 11:47:06 #68
280234 DenWauwelaar
Enkel kwaliteitsposts
pi_107962575
Het mooie van deze periode is juist dat je de radio of een john peel niet meer nodig hebt om je uit te leggen wat er goed is. Je kiest zelf voor je muziek en kunt zelf bepalen hoe ver je je in dingen verdiept.
Er zit echter wel een verschil tussen mensen die zich verdiepen en niet. Er zijn ook veel mensen die zich helemaal niet verdiepen of slechts in 1 genre ( en dan roepen dat ze 'van alles' luisteren..). Smaak ontwikkelen is ook simpelweg meters maken, veel muziek leren kennen. Zo ontwikkel je smaak en niet anders. Je weet ook niet alles over gitaar spelen als je één keer op een gitaar met nylonsnaren tokkelt.
Voor vrienden is het kortweg Wauw
pi_107962620
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 11:39 schreef ralfseltje het volgende:
Overigens vind ik het ook altijd heel raar als mensen liedjes luisteren ipv albums, maar dat is wellicht persoonlijk
Tja, dan moet ik wel een volslagen debiele persoon zijn, met die paar duizend losse nummers die op m'n site vermeld staan (en dat is dan alleen nog maar de bovenlaag aan favorieten). :{

Maar ja, anderhalf decennium lang intensief dance luisteren heeft zo z'n sporen nagelaten. En eigenlijk leek muziek hier begin jaren 90 al in standje 'shuffle play' te staan, zit er gewoon in gebakken. Er zijn genoeg volledige albums uitgebracht in dat wereldje, maar over het algemeen is de dance-wereld toch meer track-gebaseerd. :)

[ Bericht 15% gewijzigd door #ANONIEM op 14-02-2012 11:52:21 ]
pi_107963139
Ik probeer niet teveel mee te doen aan de discussie, want ik ben zelf ook zo'n 'elitairist', maar ik zie een hoop goede posts staan die mijn mening ook wel weerspiegelen.

Voor mij is een 'goede smaak' een combinatie van het traject dat iemand aflegt om tot die smaak te komen, en de moeite die in de muziek zelf gestoken is. Het 'McDonalds/Culinair' voorbeeld heb ik ook al eens gebruikt.

Iemand met een goede smaak durft kritisch te zijn en kan ook enigszins beargumenteren met meer woorden dan 'ja gewoon een lekker nummer'.
pi_107963164
Ik zie trouwens een hoop bekende users in dit topic.... toeval? :P
  Moderator dinsdag 14 februari 2012 @ 12:12:25 #72
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_107963448
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:04 schreef Faxie het volgende:
Ik zie trouwens een hoop bekende users in dit topic.... toeval? :P
nee, heel veel mensen vinden praten/discusieren over muziek niet leuk, ze luisteren er liever naar :D

Wat hier post praat graag over muziek denk ik zo, tijd voor een meet :D
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
  dinsdag 14 februari 2012 @ 12:12:51 #73
226007 Darkestrah
telefoonhijger.
pi_107963461
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:04 schreef Faxie het volgende:
Ik zie trouwens een hoop bekende users in dit topic.... toeval? :P
Het blijft MUZ, hè. :P

quote:
2s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:12 schreef Bosbeetle het volgende:

[..]

Wat hier post praat graag over muziek denk ik zo, tijd voor een meet :D
Absoluut waar. On en ik zijn sowieso voor.
pi_107963466
quote:
0s.gif Op maandag 13 februari 2012 20:25 schreef On het volgende:
Ik herken het vaak al als mensen vragen wat mijn muzieksmaak is. :') Met alleen 'rock' 'elektronisch' of 'post-punk (wat bij sommigen al vragen oproept) heb ik het gevoel dat ik mijn smaak te kort doe. Maar ik kan ook moeilijk tegen 'gemiddeld (daar ga ik al) muziekluisteraar' beginnen over pak-hem-beet drone ambient of post-rock zonder als interessantdoener over te komen. Vaak ren ik bij die vraag dan ook huilend weg.
Dit topique :').
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
  Moderator dinsdag 14 februari 2012 @ 12:13:35 #75
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_107963493
quote:
10s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:12 schreef Da_Sandman het volgende:

[..]

Dit topique :').
}:| wat is er mis met dit topic?
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
pi_107963513
Ik lees hier dus echt dat mensen zich vanwege hun muzieksmaak beter dan een ander kunnen voelen. Oh my.
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
  dinsdag 14 februari 2012 @ 12:14:40 #77
226007 Darkestrah
telefoonhijger.
pi_107963536
quote:
10s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:14 schreef Da_Sandman het volgende:
Ik lees hier dus echt dat mensen zich vanwege hun muzieksmaak beter dan een ander kunnen voelen. Oh my.
De ander vindt zichzelf op basis van zijn auto of voetbalclub beter dan een ander. Niets geks aan dus.
  dinsdag 14 februari 2012 @ 12:15:33 #78
96116 ralfseltje
Sitting on a cornflake
pi_107963573
quote:
10s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:14 schreef Da_Sandman het volgende:
Ik lees hier dus echt dat mensen zich vanwege hun muzieksmaak beter dan een ander kunnen voelen. Oh my.
Niet als persoon per se, maar ik schat mijn muzieksmaak/kennis wel vaak hoger in.
pi_107963577
quote:
7s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:14 schreef Darkestrah het volgende:

[..]

De ander vindt zichzelf op basis van zijn auto of voetbalclub beter dan een ander. Niets geks aan dus.
Daar ga je al de fout in; het hele neerbuigende naar een ander is al vreemd.
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
pi_107963618
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:15 schreef ralfseltje het volgende:

[..]

Niet als persoon per se, maar ik schat mijn muzieksmaak/kennis wel vaak hoger in.
Hetgeen onbegrijpelijk is. Waarom zou je daar uberhaupt al over nadenken? De één luistert naar drone ambient, de ander naar de Top 40. Waarom zou de één dan een betere kennis/smaak hebben?
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
  dinsdag 14 februari 2012 @ 12:18:44 #81
226007 Darkestrah
telefoonhijger.
pi_107963707
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:15 schreef Da_Sandman het volgende:

[..]

Daar ga je al de fout in; het hele neerbuigende naar een ander is al vreemd.
Ik bedoel ook niet dat het terecht is, maar het gebeurt gewoon vaker.
pi_107963755
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:18 schreef Darkestrah het volgende:

[..]

Ik bedoel ook niet dat het terecht is, maar het gebeurt gewoon vaker.
Bij muziek gebeurt het vaker dan bij andere hobby's, omdat het de enige universele hobby is. Ben deze discussie ook al zo vaak aangegaan :').
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
  dinsdag 14 februari 2012 @ 12:20:41 #83
13973 ranja
image means nothing
pi_107963774
Waar ik het meest moeite mee heb is als mensen bepaalde artiesten op image beoordelen. Kom ik bv in de reviews op RYM veel tegen maar ook Fok is er niet vies van.
Top 40 muziek, niet zelf geschreven/covers, turbulent priveleven, in dwdd gestaan, allemaal redenen om een artiest niet te mogen? Maar het gaat toch om de muziek, wat je er zelf van vind, niet of het door 100 of door 100.000 mensen gekocht wordt?
Maar goed, ik weet niet wie dan elitairder is, die mensen of ik.
  dinsdag 14 februari 2012 @ 12:20:48 #84
96116 ralfseltje
Sitting on a cornflake
pi_107963777
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:16 schreef Da_Sandman het volgende:

[..]

Hetgeen onbegrijpelijk is. Waarom zou je daar uberhaupt al over nadenken? De één luistert naar drone ambient, de ander naar de Top 40. Waarom zou de één dan een betere kennis/smaak hebben?
Als ik met iemand over muziek praat komt het vaak voor dat diegene totaal niet weet waar ik het over heb als ik hem of haar vertel waar ik graag naar luister. Andersom kan ik vaak precies aangeven wat ik niet leuk vind aan de door hem of haar genoemde bands. Doorgaans zijn dit dan de standaard 3fm bands die 'iedereen' leuk vindt. Dan mag je toch best concluderen dat je zelf meer met muziek bezig bent? En ik schat mensen die meer weten/kennen altijd wat betrouwbaarder is (qua smaak) dan mensen die niet verder kijken dan hun neus lang is. Waarmee ik niet wil zeggen dat ik op ze neerkijk, maar wel dat ze zich maar van een heel klein deel van het muzikale spectrum bewust zijn. Je mag je toch best trots voelen als je veel kennis hebt opgebouwd op een bepaald vlak.
  dinsdag 14 februari 2012 @ 12:21:23 #85
96116 ralfseltje
Sitting on a cornflake
pi_107963803
quote:
14s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:20 schreef Da_Sandman het volgende:

[..]

Bij muziek gebeurt het vaker dan bij andere hobby's, omdat het de enige universele hobby is.
Dat is wel een essentieel punt overigens :)
  dinsdag 14 februari 2012 @ 12:22:09 #86
96116 ralfseltje
Sitting on a cornflake
pi_107963831
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:20 schreef ranja het volgende:
Waar ik het meest moeite mee heb is als mensen bepaalde artiesten op image beoordelen. Kom ik bv in de reviews op RYM veel tegen maar ook Fok is er niet vies van.
Top 40 muziek, niet zelf geschreven/covers, turbulent priveleven, in dwdd gestaan, allemaal redenen om een artiest niet te mogen? Maar het gaat toch om de muziek, wat je er zelf van vind, niet of het door 100 of door 100.000 mensen gekocht wordt?
Maar goed, ik weet niet wie dan elitairder is, die mensen of ik.
Aan de andere kant denk ik ook niet dat je durft te beweren dat jij je daar (in bepaalde mate) niet door laat beinvloeden. Muziek is veel meer dan alleen de muziek.
  Moderator dinsdag 14 februari 2012 @ 12:23:12 #87
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_107963861
quote:
14s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:20 schreef Da_Sandman het volgende:

[..]

Bij muziek gebeurt het vaker dan bij andere hobby's, omdat het de enige universele hobby is. Ben deze discussie ook al zo vaak aangegaan :').
Ik denk altijd dat het een universele hobby is maar dat is dus duidelijk niet zo. Er zijn zat mensen die als ik met de radio meezing zeggen waarom ken je dat allemaal? En dan heb ik zoiets van wat er in de arbeidsvitaminen voorbij komt is toch wel een beetje de basis van liedjes die kent... Maar blijkbaar zijn er hele volkstammen die zelfs die basis al niet delen.
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
pi_107963898
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:20 schreef ralfseltje het volgende:

[..]

Als ik met iemand over muziek praat komt het vaak voor dat diegene totaal niet weet waar ik het over heb als ik hem of haar vertel waar ik graag naar luister. Andersom kan ik vaak precies aangeven wat ik niet leuk vind aan de door hem of haar genoemde bands. Doorgaans zijn dit dan de standaard 3fm bands die 'iedereen' leuk vindt. Dan mag je toch best concluderen dat je zelf meer met muziek bezig bent? En ik schat mensen die meer weten/kennen altijd wat betrouwbaarder is (qua smaak) dan mensen die niet verder kijken dan hun neus lang is. Waarmee ik niet wil zeggen dat ik op ze neerkijk, maar wel dat ze zich maar van een heel klein deel van het muzikale spectrum bewust zijn. Je mag je toch best trots voelen als je veel kennis hebt opgebouwd op een bepaald vlak.
Wat vind jij dan niet leuk aan de door hem of haar genoemde bands, die standaard bands die 'iedereen' leuk vindt?
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
pi_107963943
Ik ben wel zo een naar persoon die mijn smaak het liefst anderen opdringt. :@

Niet dat ik blijf doordrammen maar probeer mensen wel met (mijn) argumenten te overtuigen.

Waar ik niet tegen kan is mensen die zeggen muziekliefhebber te zijn maar niet openstaan voor iets wat ze nog niet kennen. Mensen die bijvoorbeeld alleen maar radio 3 fm luisteren. Ik vind ze maar oppervlakkig. Ik denk dat ik me wel verheven voel op zulke momenten.

Ik ben een slecht mens. ;(
And everything under the sun is in tune
But the sun is eclipsed by the moon.
And Prince is still here!
pi_107963951
quote:
2s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:23 schreef Bosbeetle het volgende:

[..]

Ik denk altijd dat het een universele hobby is maar dat is dus duidelijk niet zo. Er zijn zat mensen die als ik met de radio meezing zeggen waarom ken je dat allemaal? En dan heb ik zoiets van wat er in de arbeidsvitaminen voorbij komt is toch wel een beetje de basis van liedjes die kent... Maar blijkbaar zijn er hele volkstammen die zelfs die basis al niet delen.
Tja, wat is universeel. Uiteraard is niet iedereen op deze wereld muziekfan.
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
  dinsdag 14 februari 2012 @ 12:26:32 #91
96116 ralfseltje
Sitting on a cornflake
pi_107963972
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:24 schreef Da_Sandman het volgende:

[..]

Wat vind jij dan niet leuk aan de door hem of haar genoemde bands, die standaard bands die 'iedereen' leuk vindt?
Dan heb ik het over Go Back to the Zoo, Krezip en Bertolf enzo. Volstrekt veilige overgeproduceerde rommel die allemaal dezelfde 3FM-productie heeft gehad. Daar doelde ik voornamelijk op. Je hebt natuurlijk ook gewoon de muziek die populair is (Adele, Mumford & Sons etc.) die ik ook niet zo goed trek, maar dat komt puur omdat het mijn smaak niet echt is en ik kan me goed voorstellen dat het andermans smaak wel is.
pi_107964009
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:26 schreef ralfseltje het volgende:

[..]

Dan heb ik het over Go Back to the Zoo, Krezip en Bertolf enzo. Volstrekt veilige overgeproduceerde rommel die allemaal dezelfde 3FM-productie heeft gehad. Daar doelde ik voornamelijk op. Je hebt natuurlijk ook gewoon de muziek die populair is (Adele, Mumford & Sons etc.) die ik ook niet zo goed trek, maar dat komt puur omdat het mijn smaak niet echt is en ik kan me goed voorstellen dat het andermans smaak wel is.
Wat ken je precies van Krezip?
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
  dinsdag 14 februari 2012 @ 12:28:18 #93
13973 ranja
image means nothing
pi_107964027
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:22 schreef ralfseltje het volgende:

Aan de andere kant denk ik ook niet dat je durft te beweren dat jij je daar (in bepaalde mate) niet door laat beinvloeden. Muziek is veel meer dan alleen de muziek.
Dat durf ik best te beweren. Of het terecht is, ik hoop het wel :@
pi_107964068
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:20 schreef ranja het volgende:
Waar ik het meest moeite mee heb is als mensen bepaalde artiesten op image beoordelen. Kom ik bv in de reviews op RYM veel tegen maar ook Fok is er niet vies van.
Top 40 muziek, niet zelf geschreven/covers, turbulent priveleven, in dwdd gestaan, allemaal redenen om een artiest niet te mogen? Maar het gaat toch om de muziek, wat je er zelf van vind, niet of het door 100 of door 100.000 mensen gekocht wordt?
Maar goed, ik weet niet wie dan elitairder is, die mensen of ik.
Can't agree more.
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
pi_107964077
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:20 schreef ranja het volgende:
Maar het gaat toch om de muziek, wat je er zelf van vind, niet of het door 100 of door 100.000 mensen gekocht wordt
Is wel een van de stomste redenen om iets af te wijzen, omdat het toevallig bekend is. :{

Als ik er een goed gevoel van krijg, is het hier van harte welkom, of de bron nou mainstream is of niet.

Voorbeeldje: mensen die m'n smaak een beetje door hebben snappen wel dat ik Chrystal Fighters - Plage, een van m'n favorieten van de laatste jaren, er ook gewoon uit gevist had als het slechts een obscuur trackje gebleven was, wat ik toevallig op een al even vage internetzender had gehoord - als ik op het goede moment in had geschakeld.

Natuurlijk heeft het feit dat het nummer mainstream geworden is, de kans dat ik er ooit mee in aanraking zou gaan komen wel tig keer vergroot. :)

quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:26 schreef ralfseltje het volgende:

[..]

Dan heb ik het over Go Back to the Zoo, Krezip en Bertolf enzo. Volstrekt veilige overgeproduceerde rommel die allemaal dezelfde 3FM-productie heeft gehad. Daar doelde ik voornamelijk op.
Tja, ook geen liefhebber van. :{

Het muzikale equivalent van slapgekookte groente. :{

[ Bericht 10% gewijzigd door #ANONIEM op 14-02-2012 12:32:27 ]
  Moderator dinsdag 14 februari 2012 @ 12:32:40 #96
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_107964154
Tja ik ben tegelijkertijd fan van mike patton en maria mena, erg elitair :D

Al ben ik het niet helemaal met ranja eens, het klopt dat het inderdaad altijd om de muziek gaat maar bij sommige artiesten geef ik het iets meer kans dan bij anderen. Iets uit de john zorn stal zal ik eerdere meerdere luisterbeurten geven dan iets uit de dr. dre stal, al zal die laatste misschien ook wel erg gaaf kunnen zijn, toch heb ik altijd kleine vooroordelen, die wel zo nu en dan probeer te toetsen door wel naar dingen te luisteren waar ik minder mee heb.
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
  dinsdag 14 februari 2012 @ 12:34:18 #97
96116 ralfseltje
Sitting on a cornflake
pi_107964194
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:27 schreef Da_Sandman het volgende:

[..]

Wat ken je precies van Krezip?
Dit is toch geen Krezip topic? Ik ken in ieder geval de hitjes en die zijn werkelijk om te kotsen.

quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:28 schreef ranja het volgende:

[..]

Dat durf ik best te beweren. Of het terecht is, ik hoop het wel :@
Stel dat het zo is, wat nou als je een band/nummer te gek vindt, vervolgens breken ze door en wordt je er helemaal kapot mee gegooid, overal waar je komt (radio, tv, reclame). Dat is voor mij vaak een reden om er een hekel aan te krijgen. Niet zozeer omdat ze doorgebroken zijn, maar omdat de lol er gewoon af is.
Als je zegt: 'band X is kut want iedereen luistert het nu', ben je idd tenenkrommend bezig, maar die 'over-exposure' heeft mij wel regelmatig het plezier van bepaalde bands/nummers ontnomen
pi_107964261
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:34 schreef ralfseltje het volgende:

[..]

Dit is toch geen Krezip topic? Ik ken in ieder geval de hitjes en die zijn werkelijk om te kotsen.
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:20 schreef ralfseltje het volgende:

[..]

Als ik met iemand over muziek praat komt het vaak voor dat diegene totaal niet weet waar ik het over heb als ik hem of haar vertel waar ik graag naar luister. Andersom kan ik vaak precies aangeven wat ik niet leuk vind aan de door hem of haar genoemde bands.
Bedankt voor het volledig maken van mijn punt.
'Cause it's easier to fly
Than to face another night
In Southern Sun
And your love is all around
pi_107964267
Tja als iets heel populair is, is het vaak toch een mengelmoes van gemiddelden waar veel mensen zich wel in kunnen vinden, terwijl het nergens echt over de scheef gaat. 'Veilige' muziek dus.

Alleen blinkt het dus uit in die gemiddelden, en is het op geen enkel vlak echt serieus goed.

Imago van artiesten zal mij trouwens redelijk een rotzorg wezen, evenals subcultuurtjes. Daar heb ik echt helemaal niks mee. Hoewel een bepaald aangemeten imago je wel een indicatie over de muziek kan geven.
  Moderator dinsdag 14 februari 2012 @ 12:38:40 #100
27682 crew  Bosbeetle
terminaal verdwaald
pi_107964318
quote:
0s.gif Op dinsdag 14 februari 2012 12:36 schreef Faxie het volgende:
Tja als iets heel populair is, is het vaak toch een mengelmoes van gemiddelden waar veel mensen zich wel in kunnen vinden, terwijl het nergens echt over de scheef gaat. 'Veilige' muziek dus.

Alleen blinkt het dus uit in die gemiddelden, en is het op geen enkel vlak echt serieus goed.

Imago van artiesten zal mij trouwens redelijk een rotzorg wezen, evenals subcultuurtjes. Daar heb ik echt helemaal niks mee. Hoewel een bepaald aangemeten imago je wel een indicatie over de muziek kan geven.
Als iets heel populair is kan het ook gewoon een erg goed nummer zijn.
En mochten we vallen dan is het omhoog. - Krang (uit: Pantani)
My favourite music is the music I haven't yet heard - John Cage
Water: ijskoud de hardste - Gehenna
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')