Maar jan kees gaan we nu wel of niet die miljarden terug krijgen.quote:De Jager beaamt uitspraken Kroes
Laatste update: 7 februari 2012 15:33 info.
DEN HAAG - Mocht Griekenland uiteindelijk toch failliet gaan, dan zijn de gevolgen voor de rest van Europa waarschijnlijk te overzien.
Foto: ANP
Dat zei minister Jan Kees de Jager (Financiën) dinsdag in de Tweede Kamer. Hij reageerde daarmee op vragen van PVV-Kamerlid Teun van Dijck over een interview in de Volkskrant met eurocommissaris Neelie Kroes.
In het interview zei Kroes dat als Griekenland de eurozone zou verlaten, er volgens haar “geen man overboord” is.
.
De Jager stelde dat het aan de Grieken zelf is de noodzakelijke stappen te nemen om het land overeind te houden. “Maar we hebben er door onze maatregelen wel voor gezorgd dat het besmettingsgevaar voor de rest van Europa sterk is afgenomen.”
Wel herhaalde hij dat “het ons echt geld gaat kosten” als een land uit de eurozone vertrekt. "Het streven is nog steeds om de boel bij elkaar te houden."
Rutte
Het is nog steeds beter dat Griekenland in de eurozone blijft, maar er zijn inmiddels zoveel maatregelen genomen dat ''we zo'n vertrek aan zouden kunnen''.
Dat zei premier Mark Rutte dinsdag in het Radio 1-programma Dit is de dag. Hij is het eens met Kroes dat de eurozone er na maatregelen als het noodfonds en de herkapitalisatie van banken een stuk sterker voorstaat.
Want?quote:Op dinsdag 7 februari 2012 16:32 schreef Rasor het volgende:
als je je geld op tijd in griekenland had belegd was je nu rijk geweest.
Want?quote:als je dat nu doet ben je het straks kwijt
quote:di 07 feb 2012, 15:31 | 254 reacties
Rutte: we kunnen vertrek Griekenland aan
DEN HAAG (AFN) - Het is nog steeds beter dat Griekenland in de eurozone blijft, maar er zijn inmiddels zoveel maatregelen genomen dat ,,we zo'n vertrek aan zouden kunnen''.
Dat zei premier Mark Rutte dinsdag in het Radio 1-programma Dit is de dag. Hij is het eens met eurocommissaris Neelie Kroes dat de eurozone er na maatregelen als de noodfondsen en de herkapitalisatie van banken een stuk sterker voorstaat. Het doel van de maatregelen was volgens hem steeds om ,,besmetting'' van de Griekse problemen naar andere landen te voorkomen.
Anderhalf jaar geleden waren de gevolgen van een vertrek van Griekenland uit de eurozone veel groter geweest, benadrukte Rutte. Hij sprak daarmee tegen dat criticasters als PVV en SP met de woorden van Kroes hun gelijk zouden kunnen claimen.
Reageer op dit artikel. 254
Het is allemaal een zaak van onderhandelingen en diplomatie...quote:Op dinsdag 7 februari 2012 18:22 schreef michaelmoore het volgende:
Rutte vindt het nu ook geen probleem meer, ik verwacht dat zelfs de datum al bekend
http://www.telegraaf.nl/d(...)iekenland_aan__.html
[..]
quote:di 07 feb 2012, 16:20
'Griekse regering werkt aan eindvoorstel'
ATHENE (AFN) - De Griekse regering werkt aan een laatste voorstel dat ervoor moet zorgen dat het land in aanmerking blijft komen voor nieuwe noodleningen. Dat meldden Griekse regeringsbronnen dinsdag.
De regering wil het voorstel later op de dag voorleggen aan de politieke leiders van de regeringspartijen. Met hun akkoord hoopt Griekenland alsnog aanspraak te kunnen maken op het eerder door de EU en het IMF toegezegde pakket hulpleningen ter waarde van 130 miljard euro.
,,We moeten vandaag een oplossing vinden'', zei een van de bronnen over de gesprekken tussen premier Lucas Papademos en de leiders van de regeringspartijen. Die weigeren vooralsnog alle door de EU en het IMF geëiste bezuinigingen te ondersteunen.
Toponderhandelaar
Papademos praat dinsdag ook nog met de toponderhandelaar namens de private schuldeisers van Griekenland, Charles Dallara. Hij is verantwoordelijk voor het akkoord dat ervoor moet zorgen dat banken en andere investeerders ruim de helft van hun vorderingen op Griekenland laten vallen.
Zowel het bankenplan als de steun van alle politici voor de bezuinigingen zijn nodig om Griekenland in aanmerking te laten komen voor nieuwe noodsteun. Een deel daarvan moet voor 20 maart worden uitgekeerd, om te voorkomen dat Griekenland op dat moment niet meer aan zijn verplichtingen kan voldoen. Om die deadline te halen moeten alle toezeggingen volgens ingewijden op 15 februari rond zijn.
Nuquote:Grieks crisisberaad verschoven naar woensdag
ATHENE - Het crisisberaad tussen de Griekse premier Lucas Papademos en de leiders van de Griekse regeringspartijen is verschoven naar woensdagochtend.
Foto: ANP
Dat meldde een woordvoerster van Papademos dinsdagavond.
Eerder werd gemeld dat de premier de partijleiders al op dinsdagavond een eindvoorstel zou voorleggen dat ervoor moet zorgen dat het land in aanmerking blijft komen voor nieuwe noodleningen.
Met het akkoord van de onwillige partijleiders hoopt Griekenland alsnog aanspraak te kunnen maken op het eerder door de EU en het IMF toegezegde pakket hulpleningen ter waarde van 130 miljard euro.
De vertraging duidt volgens een betrokkene niet op problemen. ''Er is niets dramatisch gebeurd. Er zijn alleen een aantal technische punten waarvan de oplossing langer duurt dan voorzien.''
Dat komt omdat niet alleen de regering maar alle politieke partijen hun handtekening moeten zetten.quote:
Alle partijen niet d8 ik maar wel alle grotere partijen zodat ze niet na verkiezingen hun melk weer optrekkenquote:Op dinsdag 7 februari 2012 22:00 schreef rsfxrs020 het volgende:
[..]
Dat komt omdat niet alleen de regering maar alle politieke partijen hun handtekening moeten zetten.
Bij het gokkantoor Goldman Sachs wel middels een CDSquote:Op dinsdag 7 februari 2012 22:22 schreef bascross het volgende:
Kan ik ook bij gokkantoren inzetten op een default?
Ik begrijp dat het 15 februari is omdat de tegenpartij geen beloftes wil maar resultaten voor 20 maart. Maar verder denk ik ook dat het spel uit is voor de Grieken. Ofwel doen ze wat ze beloofd hebben, ofwel de EU laat ze vallen en zet vol in op Portugal om te laten zien dat Griekenland eenmalig was en eruit is gevallen omdat ze niet wilden hervormen.quote:Op dinsdag 7 februari 2012 22:16 schreef SeLang het volgende:
De Grieken zijn uitgespeeld imo. Precies dezelfde mensen die pas geleden nog armageddon predikten als Griekenland zou defaulten/ uit de euro stappen zeggen nu dat het eigenlijk niet meer uitmaakt. Dat betekent dat de Grieken geen enkel machtsmiddel meer hebben om nog tegenstand te bieden tegen de opgelegde austerity. Ze kunnen wel elke keer datums verzetten maar op 20 maart is het gewoon 100% compliance of default. Take it or leave it....
Premie 100% ?quote:Op dinsdag 7 februari 2012 22:27 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Bij het gokkantoor Goldman Sachs wel middels een CDS
Bron
Dat net niet, het lijkt te schommelen tussen 55 en 85%quote:
Vanaf de bodem is het toch het makkelijkst om weer op te staan, als men de drachme terug krijgt dan gaat het weer ouderwets populair worden, waar de oude vrouwtjes je staan op te wachten bij de ferry om hun kamertje te kunen verhuren, zwart uiteraard, zoals de Griek dat gewend isquote:Op dinsdag 7 februari 2012 22:15 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Alle partijen niet d8 ik maar wel alle grotere partijen zodat ze niet na verkiezingen hun melk weer optrekken![]()
Dat ze er nog een n8je over willen slapen kan ik me wel voorstellen. Concrete implementatie van maatregelen wordt geeist en nu gaat bijna elke griek het echt merken.
Indien failliet trouwens ook. De geldkraan gaat dicht, linksom of rechtsom en dat betekent dat ze 10tallen procenten achteruitgaan. De tijd van de bubble economie gecreerd met goedkoop geleend geld is voorbij.
En Zalm die trapte er met beide benen inquote:Op dinsdag 7 februari 2012 22:48 schreef Aether het volgende:
Volgende week Tegenlicht:
Goldman Sachs en de vernietiging van Griekenland
Wordt het een dieprode maandag? Omstreeks 13 februari verwacht het Griekse Ministerie van Financiën uitsluitsel over een staatsschuld-deal. Maar ondertussen lijkt het bankroet van Griekenland onafwendbaar. Al tien jaar blijkt de Amerikaanse investeringsbank Goldman Sachs de Griekse overheid te hebben voorzien van riskante financiële constructies die de schuld van het land lager lieten uitvallen dan ze in werkelijkheid was. Daarmee hielp Goldman Sachs Griekenland om boven zijn stand te leven en zich steeds dieper in de schuld te steken. Het leverde Goldman Sachs honderden miljoenen op en was het begin van de structurele ondermijning van de euro.
quote:31 mei 2000
‘De prestaties van Griekenland zijn buitengewoon indrukwekkend. In 1993 was er een begrotingstekort van 13 procent en dat is nu teruggebracht, en dan spreken wij over realisaties en niet over voornemens, tot 1,5 procent.’
Gerrit Zalm in de Kamer over het toelaten van Griekenland tot de eurozone'
Ah, de telegraaf zegt iets, dus laten we het dan maar aannemen als waarheidquote:Op dinsdag 7 februari 2012 20:25 schreef michaelmoore het volgende:
Wat zou de kiezer ervan vinden om weer 130 miljard Euro in het riool te gooien?/
http://www.telegraaf.nl/d(...)eindvoorstel___.html
Ach dat is niet belangrijk he, die kiezer is toch een sukkel, die er niets van snapt .
Die moet monddood gemaakt worden
[..]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |