30 zetels is nog altijd een forse minderheid.quote:Op zaterdag 21 januari 2012 22:29 schreef beware_reageerd het volgende:
Dat ze de grootste zijn, zegt iets.
Wie daar zijn ogen voor zou willen sluiten begrijpt niet wat er gaande is.
Van wat ik begrijp is dat het huidige kabinet zijn bezuinigingen toch niet ongestraft door kunnen voeren en eerder liet Cohen ook al van zich horen dat hij de regering niet meer wilde steunen omtrent nieuwe bezuinigingen. Ik zeg niet dat dit per defenitie een slechte ontwikkeling is, maar ik zeg dat het een nieuwe ontwikkeling is. of beter gezegd een trent dat zich voortzet.quote:Op zaterdag 21 januari 2012 22:29 schreef beware_reageerd het volgende:
Dat ze de grootste zijn, zegt iets.
Wie daar zijn ogen voor zou willen sluiten begrijpt niet wat er gaande is.
Men MOET daar rekening mee houden, en nee ze wilden toen al regeren, maar PvdA stond dwars. Lees net al dat men het heel erg vind....... Duh dat weet je niet eens, want ze mochten nooit meedraaien.
Geef ze die kans, en dan lullen we verder. Roemer maakt het wel waar, zoals Kant het liet lopen.
Eerst meemaken voordat je een mening hebt, want anders is die niet eerlijk.
Je hebt twee knoppen in het werkbalkje waarmee je dat "probleem" omzeilt.quote:Op zaterdag 21 januari 2012 22:22 schreef MakkieR het volgende:
Sorry ik krijg de link er niet in zijn geheel op. dus even kopieren en plakken.
Bedankt voor je advies had die knop nog niet eerder gebruikt.quote:Op zaterdag 21 januari 2012 22:36 schreef P8 het volgende:
[..]
Je hebt twee knoppen in het werkbalkje waarmee je dat "probleem" omzeilt.
Die mening heb ik inderdaad ook maar dat neemt niet weg dat het goed gaat met de SP en nog belangrijker dat de SP elke week alsmaar groter wordt volgens de peilingen. (ook andere peilingen)quote:Op zaterdag 21 januari 2012 22:50 schreef IkeDubaku99 het volgende:
Maurice de Hond zit er altijd minimaal 5 zetels naast. Dit is natuurlijk allemaal koffiedik kijken. PvdA was in 2006 in de peilingen ook de grootste met 55 zetels en kijk eens terug wat er gebeurde tijdens de verkiezingen.
De SP staat traditioneel dicht bij de kiezer omdat ze veel actievoeren, en niet alleen bij dingen die TV opleveren. Logisch dat ze daarom een goede antenne hebben voor wat er onder de bevolking leeft. Natuurlijk geven ze er hun eigen draai aan, maar dan nog luisteren ze genoeg. Dat zie je ook aan Roemer, hij is als een vis in het water in de media waar je niet elitair meer mag zijn (wat zich uit in dat je de prijs van een brood niet weet, bijvoorbeeld). De PvdA heeft weinig van dat soort mensen.quote:Op zaterdag 21 januari 2012 22:55 schreef TweeGrolsch het volgende:
Natuurlijk. De SP kan heel goed NEEE schreeuwen. Zie ook hun prachtige verkiezingsslogan: "Protest!"
En de gemiddelde kiezer houd daar nou eenmaal van.
We splinteren lekker door met z'n allenquote:Op zaterdag 21 januari 2012 22:34 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
30 zetels is nog altijd een forse minderheid.
Helemaal niet zelfs. Links (ik reken D'66 niet mee, hoewel sommigen daar anders over denken) komt steeds dichter bij elkaar 'Een Ander Nederland' handtekeningen eronder etc. Ze profileren zich zo ontzettend als eensgezind in de media.quote:Op zaterdag 21 januari 2012 23:22 schreef du_ke het volgende:
[..]
We splinteren lekker door met z'n allen
Met een plan wat zowaar zo in een regeerakkoord kan worden gezet? Oppositievoeren is tegenwerken, maar zoals deze 3 partijen zich nu profileren is aan Nederland een duidelijk alternatief tonen voor een nieuw kabinet.quote:
Mwah, dat viel wel tegen.quote:Op zaterdag 21 januari 2012 23:42 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Met een plan wat zowaar zo in een regeerakkoord kan worden gezet? Oppositievoeren is tegenwerken, maar zoals deze 3 partijen zich nu profileren is aan Nederland een duidelijk alternatief tonen voor een nieuw kabinet.
Nee, ik denk dat het nog verder gaat dan dat en dat het gewoon een alternatief is. Helemaal nu Cohen laat zien helemaal niets meer voor dit kabinet te zullen doen en Geert succes wenst met het opvangen van de VVD.quote:Op zaterdag 21 januari 2012 23:44 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Mwah, dat viel wel tegen.
Een ander NL was nog geen schaduwcoalitie.
In de media, ik zie SP en PvdA nog niet met elkaar een kabinet induikenquote:Op zaterdag 21 januari 2012 23:27 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Helemaal niet zelfs. Links (ik reken D'66 niet mee, hoewel sommigen daar anders over denken) komt steeds dichter bij elkaar 'Een Ander Nederland' handtekeningen eronder etc. Ze profileren zich zo ontzettend als eensgezind in de media.
Ik doelde meer op wat daar tussenin hangt. Een gedeeld idee over het vormen van een coalitie.quote:Op zaterdag 21 januari 2012 23:51 schreef GSbrder het volgende:
Nog verder dan een schaduwcoalitie is een coalitie. Dat zijn ze niet. Op het congres morde SP'ers over de liberale GL'ers en andersom.
Dat zou kunnen, maar dit met die handtekeningen zetten etc. was wel echt om te laten zien dat ze schouder aan schouders staan, had ik het idee. In de zaal stonden de aanhangers van de partijen ook gebroederlijk naast elkaarquote:Op zaterdag 21 januari 2012 23:54 schreef du_ke het volgende:
[..]
In de media, ik zie SP en PvdA nog niet met elkaar een kabinet induiken. Op links is men wat principiëler met het niet zo samen willen werken met de flankpartijen
Waarom denk je dat dan?quote:Op zaterdag 21 januari 2012 23:56 schreef GSbrder het volgende:
Ik acht SP/PVV/VVD nog aannemelijker dan SP/PvdA/GL.
SPVVD, ik zie dat inderdaad ook eerder gebeurenquote:Op zaterdag 21 januari 2012 23:56 schreef GSbrder het volgende:
Ik acht SP/PVV/VVD nog aannemelijker dan SP/PvdA/GL.
Omdat bijvoorbeeld GL niets te winnen heeft bij een centrum-links kabinet, dan verliezen zij progressieve kiezers aan D66. Niet voor niets ging GL duidelijk mee in de Paars+ variant. Daarnaast denk ik dat de strijd tussen PvdA en SP heviger zal worden als de PvdA zetels terug moet winnen. Het blijft een moeilijk huwelijk tussen die twee, de SP zal de PvdA betichten van plucheblindheid en de PvdA zal het lastig hebben met de uitgesproken mening van de SP op het gebied van bijvoorbeeld de EU.quote:
Buiten je punt van GroenLinks. De toekomstblik van Roemer en Rutte laten toch ook geen enkele ruimte voor een kabinet?quote:Op zondag 22 januari 2012 00:00 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Omdat bijvoorbeeld GL niets te winnen heeft bij een centrum-links kabinet, dan verliezen zij progressieve kiezers aan D66. Niet voor niets ging GL duidelijk mee in de Paars+ variant. Daarnaast denk ik dat de strijd tussen PvdA en SP heviger zal worden als de PvdA zetels terug moet winnen. Het blijft een moeilijk huwelijk tussen die twee, de SP zal de PvdA betichten van plucheblindheid en de PvdA zal het lastig hebben met de uitgesproken mening van de SP op het gebied van bijvoorbeeld de EU.
Een toekomstblik hoeft maar vier jaar te behelzen. Rutte neemt genoegen met een simpele kluif zoals de HRA. De VVD is ook de moeilijkste niet.quote:Op zondag 22 januari 2012 00:06 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Buiten je punt van GroenLinks. De toekomstblik van Roemer en Rutte laten toch ook geen enkele ruimte voor een kabinet?
Zonder de xenofobie.quote:
Het zijn beiden onvrede-partijen; vooral veel anti- alles maar weinig pro- iets. Ideaal voor de kortzichte niet al te slimme stemmer aan de onderkant van de samenleving zonder uitzicht op verbetering indien ze daarbij niet geholpen worden door een (politieke) partij.quote:Op zondag 22 januari 2012 00:13 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
Zonder de xenofobie.
Heb er nog steeds weinig mee, maar liever Roemer dan Wilders.
Ik denk dat meer bekenden van me Roemer een bedreiging voor hun bestaan in Nederland zien dan Wilders. Maar dat kan ook aan het lage aantal moslims en het hoge aantal bankiers liggen.quote:Op zondag 22 januari 2012 00:13 schreef De_Nuance het volgende:
[..]
Zonder de xenofobie.
Heb er nog steeds weinig mee, maar liever Roemer dan Wilders.
Nou dat blijkt maar weer met de eenzijdige aankondiging van Cohen om de deur dicht te gooien... Ik dacht dat wel als één front zou gaan spreken, maar nu al zie ik daar niks van terug.quote:Op zaterdag 21 januari 2012 23:27 schreef Buitendam het volgende:
Helemaal niet zelfs. Links (ik reken D'66 niet mee, hoewel sommigen daar anders over denken) komt steeds dichter bij elkaar 'Een Ander Nederland' handtekeningen eronder etc. Ze profileren zich zo ontzettend als eensgezind in de media.
Dat kan.quote:Op zondag 22 januari 2012 00:19 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Ik denk dat meer bekenden van me Roemer een bedreiging voor hun bestaan in Nederland zien dan Wilders. Maar dat kan ook aan het lage aantal moslims en het hoge aantal bankiers liggen.
De SP mag dan wel een lichte hekel hebben aan kapitalisme, maar eerlijk gezegd denk ik dat 70% van de Nederlandse bevolking de kapitalisme niet eens zal kennen. Vooral in deze tijd geldt overleven en zorgen dat je je huur/hypotheek hebt betaald, je vaste lasten hebt afgedragen en met een beetje geluk hou je nog een paar euries over om te kunnen eten. Daarom spreekt zoveel mensen de PVV en de SP aan omdat die twee partijen inzien dat huidige elitaire politiek niet meer van deze tijd is. En het zijn allang niet meer de simpele lui die dit soort partijen aanspreekt.quote:Op zondag 22 januari 2012 00:16 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Het zijn beiden onvrede-partijen; vooral veel anti- alles maar weinig pro- iets. Ideaal voor de kortzichte niet al te slimme stemmer aan de onderkant van de samenleving zonder uitzicht op verbetering indien ze daarbij niet geholpen worden door een (politieke) partij.
Verder heeft de SP een lichte xenofobie jegens alles waar een geur van kapitalisme aan zit.
Bij de SP bestaat de mogelijkheid om lid te worden, bij PVV niet.quote:
Aha, je verwacht dat oppositiepartijen plots hun hele eigen profiel laten vallen? Is dat niet een wat rare veronderstelling? Is het werkelijk zo raar dat de leider van de PvdA, wiens positie onder druk staat, zo vlak voor een partijcongres wat uitspraken doet die blijven hangen in de media? Zo raar vind ik het allemaal niet.quote:Op zondag 22 januari 2012 00:30 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Nou dat blijkt maar weer met de eenzijdige aankondiging van Cohen om de deur dicht te gooien... Ik dacht dat wel als één front zou gaan spreken, maar nu al zie ik daar niks van terug.
Het is niet raar dat Cohen die uitspraken doet, maar het komt niet bepaald over als een gecoördineerde actie tegen het kabinet en het rechtse Nederland, terwijl je dat toch probeert te bereiken met een samenwerking van drie linkse partijen lijkt mij. Juist een uitspraak als 'wij gooien de deur voor het kabinet dicht' had een stuk meer impact gehad als daar drie partijen aan mee hadden gedaan. Ik verwacht dus niet dat de links partijen hun profiel laten vallen, maar wel dat zij de vorige week getoonde wil tot coördinatie gestalte geven op de onderwerpen waar het juist een toegevoegde waarde vormt om tot coördinatie over te gaan.quote:Op zondag 22 januari 2012 02:23 schreef du_ke het volgende:
Aha, je verwacht dat oppositiepartijen plots hun hele eigen profiel laten vallen? Is dat niet een wat rare veronderstelling? Is het werkelijk zo raar dat de leider van de PvdA, wiens positie onder druk staat, zo vlak voor een partijcongres wat uitspraken doet die blijven hangen in de media? Zo raar vind ik het allemaal niet.
Cohen heeft het gevoel dat hij iets moet doen tegen dit kabinet, hem wordt altijd verweten dat hij als oppositieleider te weinig presteert. Met de SP gaat het goed in de peilingen, weinig redenen om nu grote uitspraken of koerswisselingen te hebben. Ook denk ik dat Cohen veel meer zin heeft in een paars plus kabinet dan in een coalitie te gaan met de SP (welke partijen moeten daar nog bij dan?).quote:Op zondag 22 januari 2012 02:40 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Het is niet raar dat Cohen die uitspraken doet, maar het komt niet bepaald over als een gecoördineerde actie tegen het kabinet en het rechtse Nederland, terwijl je dat toch probeert te bereiken met een samenwerking van drie linkse partijen lijkt mij. Juist een uitspraak als 'wij gooien de deur voor het kabinet dicht' had een stuk meer impact gehad als daar drie partijen aan mee hadden gedaan. Ik verwacht dus niet dat de links partijen hun profiel laten vallen, maar wel dat zij de vorige week getoonde wil tot coördinatie gestalte geven op de onderwerpen waar het juist een toegevoegde waarde vormt om tot coördinatie over te gaan.
Daar kan ik mij alles bij voorstellen, maar is het dan niet raar om vorige week nog met linkse samenwerking op de proppen te komen onder de titel van een "Een Ander NL"? Het komt allemaal nogal zwabberend over.quote:Op zondag 22 januari 2012 02:50 schreef Sound.Cloud het volgende:
Ook denk ik dat Cohen veel meer zin heeft in een paars plus kabinet dan in een coalitie te gaan met de SP (welke partijen moeten daar nog bij dan?).
In de eerste plaats een kwestie van rekenen. Met drie keer ca. 30 zetels kun je regeren, met 30 + 15 + 10 niet.quote:Op zaterdag 21 januari 2012 23:56 schreef GSbrder het volgende:
Ik acht SP/PVV/VVD nog aannemelijker dan SP/PvdA/GL.
Natuurlijk, jij kent een hele rits bankiers persoonlijk.quote:Op zondag 22 januari 2012 00:19 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Ik denk dat meer bekenden van me Roemer een bedreiging voor hun bestaan in Nederland zien dan Wilders. Maar dat kan ook aan het lage aantal moslims en het hoge aantal bankiers liggen.
Dit begrijp ik niet helemaal. Bij een coalitie is het toch aannemelijk dat de SP de grootste partij wordt en dus de premier naar voren mag brengen. Dan heeft de PvdA sowieso een ondergeschikte rol, of ze het nou leuk vinden of niet. Ten tweede heeft de PvdA al in het laatste kabinet waarin zij mee regeerde laten zien dat zij rustig een ondergeschikte rol kunnen aannemen. Tot grote ergernis van de kiezer overigens, want die wilde Premier Bos en niet ondergeschikt hondje Bos.quote:Op zondag 22 januari 2012 10:38 schreef quo_ het volgende:
[..]
In de eerste plaats een kwestie van rekenen. Met drie keer ca. 30 zetels kun je regeren, met 30 + 15 + 10 niet.
En als SP zou ik op geen enkele manier afhankelijk van de PVDA willen zijn. Die partij ligt nagenoeg op de rug maar zal in de linkse samenwerking op de bekende arrogante wijze de hoofdrol willen spelen.
Conservatief vs. (naar eigen zeggen) Progressief. Ik kan me niet voorstellen dat dit een mooi regeerakkoord kan worden.quote:Persoonlijk hoop ik op een opschoning binnen de politiek waarbij cda, pvda en d66 gereduceerd worden tot splinters en waarbij er door SP en VVD geregeerd gaat worden.
Natuurlijk, als je bankiers kent zit je achter de PC in een maatpak met champagne, ken je moslims dan neuk je een geit terwijl je een bomaanslag voorbereid.quote:Op zondag 22 januari 2012 11:40 schreef Vader_Aardbei het volgende:
[..]
Natuurlijk, jij kent een hele rits bankiers persoonlijk.Je zit nu ook in maatpak met een glas champagne achter je PC op Fok!.
Zeker gezien het standpunt van de PvdA hierin.quote:Op zondag 22 januari 2012 12:02 schreef drexciya het volgende:
Dat de burger moet bloeden voor de Euro wordt niet zo breed uitgemeten, maar is het voornaamste punt waarop de SP nu stemmen wint. De andere linkse partijen zien er geen enkel probleem in om Nederland uit te leveren aan de EU (Eurobonds en D66 bijvoorbeeld).
quote:'PvdA doet deur dicht voor kabinet'
PvdA-leider Cohen zal het kabinet niet meer te hulp komen, als dat zonder steun van de PVV wetsvoorstellen door de Kamer wil krijgen.
Als premier Rutte bij Cohen aanklopt krijgt hij te horen: "Sorry, je bekijkt het maar". Dat zegt de PvdA-leider in een interview met de Volkskrant. Alleen voor het behoud van de euro wil hij nog een uitzondering maken.
Op bepaalde punten samen willen werken hoeft toch niet te betekenen dat je alles coördineert? VVD, PVV e nCDA hebben zelfs een officieel gedoogakkoord gesloten met daarin een bepaalde lijn waar Nederland zich heen zou moeten ontwikkelen en zijn het meer dan regelmatig niet met elkaar eens.quote:Op zondag 22 januari 2012 02:40 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Het is niet raar dat Cohen die uitspraken doet, maar het komt niet bepaald over als een gecoördineerde actie tegen het kabinet en het rechtse Nederland, terwijl je dat toch probeert te bereiken met een samenwerking van drie linkse partijen lijkt mij. Juist een uitspraak als 'wij gooien de deur voor het kabinet dicht' had een stuk meer impact gehad als daar drie partijen aan mee hadden gedaan. Ik verwacht dus niet dat de links partijen hun profiel laten vallen, maar wel dat zij de vorige week getoonde wil tot coördinatie gestalte geven op de onderwerpen waar het juist een toegevoegde waarde vormt om tot coördinatie over te gaan.
quote:Op zaterdag 21 januari 2012 22:20 schreef MakkieR het volgende:
Het is en blijft altijd maar een peiling, maar het geeft wel weer hoe groot de onvrede in ons land is toegenomen.
http://www.rtl.nl/(/actueel/rtlnieuws/)/components/actueel/rtlnieuws/2012/01_januari/21/binnenland/maurice-de-hond-sp-grootste-partij.xml
Is dat wel werkelijk zo? Volgens mij was het programma van de PvdA in de jaren 70 een stuk radicaler dan dat van de SP nu. Als je het over de SP van de jaren '90 hebt zou je een punt kunnen hebben.quote:Op zondag 22 januari 2012 08:57 schreef SeLang het volgende:
Los daarvan neemt de SP een beetje de plaats in die de PvdA had in de jaren '70 en '80 toen de politiek veel gepolariseerder was. De SP nu is ongeveer even links als de PvdA in die jaren.
Ja de PvdA was misschien wel linkser dan de SP nu, maar mijn punt is dat de PvdA zichzelf irrelevant heeft gemaakt door zover naar het midden op te schuiven en die ruimte op links vullen de SP en de PVV nu op als beschermers van het moderne arbeidersproletariaat ("Henk en Ingrid")quote:Op zondag 22 januari 2012 12:56 schreef du_ke het volgende:
[..]
Is dat wel werkelijk zo? Volgens mij was het programma van de PvdA in de jaren 70 een stuk radicaler dan dat van de SP nu. Als je het over de SP van de jaren '90 hebt zou je een punt kunnen hebben.
Ik heb niets met die partij maar je kwalificaties moeten wel ergens op slaan...
Dat lijkt me onzin, er is een grotere groep kiezers die zich aangesproken voelt door een sociaal beleid. Het hele politieke landschap is zwaar op drift en schiet alle kanten op. Voor er verkiezingen zijn zou ik me aan de conclusies die jij trekt niet willen wagen.quote:Op zondag 22 januari 2012 13:03 schreef SeLang het volgende:
[..]
Ja de PvdA was misschien wel linkser dan de SP nu, maar mijn punt is dat de PvdA zichzelf irrelevant heeft gemaakt door zover naar het midden op te schuiven en die ruimte op links vullen de SP en de PVV nu op als beschermers van het moderne arbeidersproletariaat ("Henk en Ingrid")
Oh, dat kloptquote:Op zondag 22 januari 2012 13:08 schreef Basp1 het volgende:
De pvv is met hun xenofobe standpunten nu echt niet links te noemen.
De SP was de eerste partij met anti-immigratie standpunten. Dat is ook logisch omdat immigratie een bedreiging is voor het eigen arbeidersproletariaat. Het bedrijfsleven is juist een voorstander van immigratie, wat ook normaal is want het bevordert concurrentie en vrije markten.quote:Op zondag 22 januari 2012 13:08 schreef Basp1 het volgende:
De pvv is met hun xenofobe standpunten nu echt niet links te noemen.
Nee hoor..quote:Op zondag 22 januari 2012 13:16 schreef SeLang het volgende:
[..]
De SP was de eerste partij met anti-immigratie standpunten.
Peilingen zijn zo wispelturig als maar kan, daarnaast verschillen de diverse peilingen onderling ook nog eens enorm. Waar rekening mee gehouden moet worden, is met de huidige zetelverdeling, niet met een hypothetische verdelingen als er vandaag zogenaamd verkiezingen zouden zijn.quote:Op zaterdag 21 januari 2012 22:29 schreef beware_reageerd het volgende:
Dat ze de grootste zijn, zegt iets.
Wie daar zijn ogen voor zou willen sluiten begrijpt niet wat er gaande is.
Men MOET daar rekening mee houden,
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |