Waterquote:Opperrabbijn Aryeh Ralbag is door het dagelijks bestuur van de Joodse Gemeente Amsterdam voorlopig van zijn taken ontheven. Ralbag heeft een verklaring ondertekend waarin wordt gesteld dat homoseksualiteit te genezen is.
Voorzitter Ronnie Eisenmann van de Joodse Gemeente Amsterdam zegt dat Ralbag niet namens de Amsterdamse gemeenschap spreekt. Ook past de verklaring volgens hem niet in de Nederlandse 'bevindingen en feiten'.
Thora
In de verklaring wordt homoseksualiteit een ziekte genoemd en nemen tientallen rabbijnen en andere joodse leiders stelling tegen het homohuwelijk. Ook staat er dat homoseksualiteit is te genezen. Ralbag ondertekende de verklaring namens de Joodse Gemeente Amsterdam.
Het document is vorig jaar ondertekend. De verwijzing naar de gemeente is inmiddels weggehaald. Eisenmann distantieert zich van de stellingname.
'Het is niet aan het bestuur om over zaken te oordelen die achter de voordeur spelen. Circa 80 procent van onze leden leeft niet helemaal volgens de Thora. Daar valt seksuele geaardheid onder. Het is niet aan ons om daarover te oordelen.'
Verwerpelijk
Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) vindt dat de opperrabbijn de ondertekening van het document moet intrekken. Volgens het CIDI is de verklaring van rabbijnen en joodse leiders 'verwerpelijk'.
'CIDI verwerpt elk onderscheid naar ras, afkomst of seksuele geaardheid,' laat de organisatie weten. Ralbag blijft in ieder geval tot volgende week op non-actief. Dan heeft de Joodse Gemeente een gesprek met de opperrabbijn.
Dat snap ik dus nooit van geinstitutionaliseerde godsdienst(aanhangers).quote:Circa 80 procent van onze leden leeft niet helemaal volgens de Thora.
quote:Op woensdag 18 januari 2012 00:15 schreef Flow3r het volgende:
Waar blijft Wilders nou met zijn "achterlijke cultuur"?
oh wacht...
Het is niet aan het bestuur om te oordelen maar wel G'd in de geschriften. En volgens mij is naar homofilie handelen iets wat vrij duidelijk veroordeeld wordt door G'd in het heilige geschrift van het Jodendom. Ik snap dit soort uitspraken dan ook niet zo. Dat 80% zich er niet aan houdt betekent niet dat men de leer maar moet aanpassen omdat het ff niet schikt. De daad wordt veroordeeld door het geloof en wat de leden zelf vervolgens doen is hun zaak.quote:'Het is niet aan het bestuur om over zaken te oordelen die achter de voordeur spelen. Circa 80 procent van onze leden leeft niet helemaal volgens de Thora. Daar valt seksuele geaardheid onder. Het is niet aan ons om daarover te oordelen.'
Nou wijs dan maar eens aan waar staat in hun geschriften dat homoseksualiteit een ziekte is.quote:Op woensdag 18 januari 2012 00:35 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Het is niet aan het bestuur om te oordelen maar wel G'd in de geschriften. En volgens mij is naar homofilie handelen iets wat vrij duidelijk veroordeeld wordt door G'd in het heilige geschrift van het Jodendom. Ik snap dit soort uitspraken dan ook niet zo. Dat 80% zich er niet aan houdt betekent niet dat men de leer maar moet aanpassen omdat het ff niet schikt. De daad wordt veroordeeld door het geloof en wat de leden zelf vervolgens doen is hun zaak.
Hij is toch al non-actief.quote:Op woensdag 18 januari 2012 00:15 schreef Flow3r het volgende:
Waar blijft Wilders nou met zijn "achterlijke cultuur"?
oh wacht...
Ja en het komt zeker door Wilders dat hij nu op non-actief is gesteldquote:
Nee maar dan hoeven er geen vragen te komen enzo.quote:Op woensdag 18 januari 2012 01:11 schreef WH141 het volgende:
[..]
Ja en het komt zeker door Wilders dat hij nu op non-actief is gesteld
Rabijn Ralbag is nog mild. Volgens de thora zijn homoseksuelen een gruwel in gods ogen en moeten ze gestenigd worden. Ze ziek noemen, niet eens ongeneeslijk, is best schappelijk.quote:Op woensdag 18 januari 2012 00:37 schreef HSG-BOMBER het volgende:
[..]
Nou wijs dan maar eens aan waar staat in hun geschriften dat homoseksualiteit een ziekte is.
Eh, dat doen alle gelovigen.quote:Op woensdag 18 januari 2012 06:33 schreef NorthernStar het volgende:
Selectief het ene wel en het andere niet onderschrijven, dan kun je net zo goed je eigen geloof verzinnen want daar komt het feitelijk op neer.
quote:'CIDI verwerpt elk onderscheid naar ras, afkomst of seksuele geaardheid,' laat de organisatie weten.
Dat is dan ook wat gelovigen wereldwijd dag-in, dag-uit doen. Selectief bladeren door de op zich al dubieuze, achterhaalde en op veel punten tegenstrijdige inhoud van die boekjes van ze, om er vervolgens een paar stokpaardjes uit te kiezen waar ze zich aan vastklampen.quote:Op woensdag 18 januari 2012 06:33 schreef NorthernStar het volgende:
Rabijn Ralbag is nog mild. Volgens de thora zijn homoseksuelen een gruwel in gods ogen en moeten ze gestenigd worden. Ze ziek noemen, niet eens ongeneeslijk, is best schappelijk.
En zelfs al zou de beste man de doodstraf voor praktiserende homo's verkondigen zou het in lijn met hun boekje zijn. Als leden van de joodse gemeenschap daar bezwaar tegen hebben moeten ze bij de thora en de schrijvers ervan zijn, niet bij de rabbijn.
Selectief het ene wel en het andere niet onderschrijven, dan kun je net zo goed je eigen geloof verzinnen want daar komt het feitelijk op neer.
Ach het is zo als Moslims zeggen dat homo's zijn te genezen staat hij weer op te janken op frontpage van telegraafquote:
Volgens de bijbel ook, boeiend.quote:Op woensdag 18 januari 2012 06:33 schreef NorthernStar het volgende:
Rabijn Ralbag is nog mild. Volgens de thora zijn homoseksuelen een gruwel in gods ogen en moeten ze gestenigd worden. Ze ziek noemen, niet eens ongeneeslijk, is best schappelijk.
Wat moet hij dan wel roepen? Dat het slecht is dat die rabbijn terechtgewezen is door de Amsterdamse Joodse Gemeente?quote:Op woensdag 18 januari 2012 00:15 schreef Flow3r het volgende:
Waar blijft Wilders nou met zijn "achterlijke cultuur"?
oh wacht...
Zelfs als je het als geesteziekte zou willen zien dan nog zijn er genoeg geesteziektes die helemaal niet te genezen zijn. Ik snap dus niet hoe je kan claimen dat dat wel kan.quote:Op woensdag 18 januari 2012 12:33 schreef dikkebroekzak het volgende:
Homoseksualiteit is wel een ziekte/afwijking en daarom kan het wel genezen worden. Ontkennen en kop in het zand steken is echter niet de oplossing.
Ik ben het op een paar punten niet met je eens. Ten eerste is de Jood niet een heilig persoon uit een heilig volk, dat is slechts hoe ze zichzelf wensen te beschouwen. Morgen breng ik het Geloofsboek uit en daarin staat dat Elfletterig de oppergod aller goden is, dat mensen hem massaal moeten vereren en dat offers - bij voorkeur financieel - van harte welkom zijn op zijn bankrekening.quote:Op woensdag 18 januari 2012 10:22 schreef De_Ilias het volgende:
Het is eigenlijk jammer, dit bewijst de Hypocrisie van dit instituut, een Jood/jood is een heilig persoon uit een heilig volk met een rijk geschiedenis, en die moet zich naleven volgens de Joodse Wet. Hier behoort ook het haten van Homoseksualiteit, want het is niet toegestaan in het Jodendom om als Homoseksueel te leven, en dit is in elke Abrahamistische religie zo.
Even aangepast.quote:Op woensdag 18 januari 2012 12:33 schreef dikkebroekzak het volgende:
Homoseksualiteit vind ik wel een ziekte/afwijking en daarom denk ik dat het wel genezen kan worden.
Mee eens.quote:Op woensdag 18 januari 2012 12:40 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik ben het op een paar punten niet met je eens. Ten eerste is de Jood niet een heilig persoon uit een heilig volk, dat is slechts hoe ze zichzelf wensen te beschouwen. Morgen breng ik het Geloofsboek uit en daarin staat dat Elfletterig de oppergod aller goden is, dat mensen hem massaal moeten vereren en dat offers - bij voorkeur financieel - van harte welkom zijn op zijn bankrekening.
Even vrij vertaald: ik verzet me tegen het gemak waarmee geloof tot waarheid wordt verheven. Als mensen bepaalde geloofsregels in acht willen nemen, het zelfstandig denken willen uitschakelen en willen leven naar bekrompen opvattingen die mensen honderden jaren geleden eens hebben opgeschreven, moeten ze dat vooral doen. Homoseksualiteit verafschuwen, veroordelen of als onwenselijk beschouwen? Prima.
Maar daarmee is de stelling dat homoseksualiteit 'genezen' kan worden - wat eveneens impliceert dat het een ziekte is - nog beslist geen feit. Net zo min als dat Joden een heilig volk zijn. Objectief is dat grote onzin. Je hebt de vrijheid om religieuze fabels te geloven, maar die zijn daarmee nog niet automatisch waarheid geworden.
De homo's worden niet gekwetst door wat jij een "ziekte" noemt, maar door de bekrompen ideeën van hun omgeving. Díe zijn dan ook degenen die dringend hulp nodig hebben.quote:Op woensdag 18 januari 2012 12:57 schreef dikkebroekzak het volgende:
Dat homoseksualiteit een afwijking is hebben we alvast vastgesteld in dat andere topic van enkele dagen geleden. Daarom vind ik het onnodig en een tijdsverdoening om steeds dezelfde route van beargumentering te bewandelen. Zoek daar het eea op, en nee ik geef geen bron. Wel zit het in NWS.
En het is ook geen normaal gedrag. Degene meent de rol van het andere geslacht te vervullen, en dat werkt averrechts voor de menselijke natuur, voortplanting, en sekse-gerelateerde identiteit en emotieplaatsing. Kortom het is een ziekte wat het leven van diegene onnodig kwetst.
En nee, we gaan niet alles negeren/tolereren in de naam van tolerantie. Want als we een soortgelijk standaard hanteerde bij aids, leefden we met een groot epidemie/doodsoorzaak.
Dit allemaal werd uitgelegd zonder religie bij te betrekken, als je dat wel doet, is het zonde.
Dat het een afwijking van de norm is prima, maar dat maakt het niet een ziekte en al helemaal niet iets dat genezen kan worden. Vooral dat laatste is vaak genoeg geprobeerd en nog nooit gelukt.quote:Op woensdag 18 januari 2012 12:57 schreef dikkebroekzak het volgende:
Dat homoseksualiteit een afwijking is hebben we alvast vastgesteld in dat andere topic van enkele dagen geleden.
Ooit gehoord van een homo die 'gekwestst' is door zijn homo-zijn?quote:Op woensdag 18 januari 2012 12:57 schreef dikkebroekzak het volgende:
Dat homoseksualiteit een afwijking is hebben we alvast vastgesteld in dat andere topic van enkele dagen geleden. Daarom vind ik het onnodig en een tijdsverdoening om steeds dezelfde route van beargumentering te bewandelen. Zoek daar het eea op, en nee ik geef geen bron. Wel zit het in NWS.
En het is ook geen normaal gedrag. Degene meent de rol van het andere geslacht te vervullen, en dat werkt averrechts voor de menselijke natuur, voortplanting, en sekse-gerelateerde identiteit en emotieplaatsing. Kortom het is een ziekte wat het leven van diegene onnodig kwetst.
En nee, we gaan niet alles negeren/tolereren in de naam van tolerantie. Want als we een soortgelijk standaard hanteerde bij aids, leefden we met een groot epidemie/doodsoorzaak.
Dit allemaal werd uitgelegd zonder religie bij te betrekken, als je dat wel doet, is het zonde.
Anders probeert hij je ook nog te doen geloven dat homoseksualiteit een besmettelijke ziekte is die ervoor zorgt dat je altijd en overal zult proberen om mannen te verkrachten, of vrouwen, als de "patiënt" een vrouw is.quote:Op woensdag 18 januari 2012 13:12 schreef ems. het volgende:
Doet me denken aan een interessant stuk wat ik laatst ergens las. In de romeinse tijd was er een of andere staatsman die men maar een beetje vreemd vond. Wat bleek; de man was heteroseksueel.
Maargoed, dikkebroekzak weet duidelijk helemaal niets, ik zou hem lekker negeren
lol what???quote:Op woensdag 18 januari 2012 12:57 schreef dikkebroekzak het volgende:
Dat homoseksualiteit een afwijking is hebben we alvast vastgesteld in dat andere topic van enkele dagen geleden. Daarom vind ik het onnodig en een tijdsverdoening om steeds dezelfde route van beargumentering te bewandelen. Zoek daar het eea op, en nee ik geef geen bron. Wel zit het in NWS.
En het is ook geen normaal gedrag. Degene meent de rol van het andere geslacht te vervullen, en dat werkt averrechts voor de menselijke natuur, voortplanting, en sekse-gerelateerde identiteit en emotieplaatsing. Kortom het is een ziekte wat het leven van diegene onnodig kwetst.
En nee, we gaan niet alles negeren/tolereren in de naam van tolerantie. Want als we een soortgelijk standaard hanteerde bij aids, leefden we met een groot epidemie/doodsoorzaak.
Dit allemaal werd uitgelegd zonder religie bij te betrekken, als je dat wel doet, is het zonde.
Grootste bedreiging van de aarde en haar voortbestaan is zeker niet homoseksualiteit.quote:Op woensdag 18 januari 2012 12:57 schreef dikkebroekzak het volgende:
Dat homoseksualiteit een afwijking is hebben we alvast vastgesteld in dat andere topic van enkele dagen geleden. Daarom vind ik het onnodig en een tijdsverdoening om steeds dezelfde route van beargumentering te bewandelen. Zoek daar het eea op, en nee ik geef geen bron. Wel zit het in NWS.
En het is ook geen normaal gedrag. Degene meent de rol van het andere geslacht te vervullen, en dat werkt averrechts voor de menselijke natuur, voortplanting, en sekse-gerelateerde identiteit en emotieplaatsing. Kortom het is een ziekte wat het leven van diegene onnodig kwetst.
En nee, we gaan niet alles negeren/tolereren in de naam van tolerantie. Want als we een soortgelijk standaard hanteerde bij aids, leefden we met een groot epidemie/doodsoorzaak.
Dit allemaal werd uitgelegd zonder religie bij te betrekken, als je dat wel doet, is het zonde.
Stuur je wijf maar hier, dan zal ik haar net zo lang volspuiten dat ze zwanger is, dat is toch immers de rol van de natuur?quote:Op woensdag 18 januari 2012 12:57 schreef dikkebroekzak het volgende:
Dat homoseksualiteit een afwijking is hebben we alvast vastgesteld in dat andere topic van enkele dagen geleden. Daarom vind ik het onnodig en een tijdsverdoening om steeds dezelfde route van beargumentering te bewandelen. Zoek daar het eea op, en nee ik geef geen bron. Wel zit het in NWS.
En het is ook geen normaal gedrag. Degene meent de rol van het andere geslacht te vervullen, en dat werkt averrechts voor de menselijke natuur, voortplanting, en sekse-gerelateerde identiteit en emotieplaatsing. Kortom het is een ziekte wat het leven van diegene onnodig kwetst.
En nee, we gaan niet alles negeren/tolereren in de naam van tolerantie. Want als we een soortgelijk standaard hanteerde bij aids, leefden we met een groot epidemie/doodsoorzaak.
Dit allemaal werd uitgelegd zonder religie bij te betrekken, als je dat wel doet, is het zonde.
In dat andere topic is niks vastgesteld, al helemaal niet dat homoseksualiteit een afwijking is. Wat wél door meerdere mensen is beaamd, is dat je meerdere variaties van iets (bijvoorbeeld variaties van seksualiteit, zoals hetero-, bi- en homo- ) in de categorie normaal kunt plaatsen. En dat het labeltje 'normaal' niet exclusief op één variatie betrekking hoeft te hebben.quote:Op woensdag 18 januari 2012 12:57 schreef dikkebroekzak het volgende:
Dat homoseksualiteit een afwijking is hebben we alvast vastgesteld in dat andere topic van enkele dagen geleden. Daarom vind ik het onnodig en een tijdsverdoening om steeds dezelfde route van beargumentering te bewandelen. Zoek daar het eea op, en nee ik geef geen bron. Wel zit het in NWS.
En het is ook geen normaal gedrag. Degene meent de rol van het andere geslacht te vervullen, en dat werkt averrechts voor de menselijke natuur, voortplanting, en sekse-gerelateerde identiteit en emotieplaatsing. Kortom het is een ziekte wat het leven van diegene onnodig kwetst.
En nee, we gaan niet alles negeren/tolereren in de naam van tolerantie. Want als we een soortgelijk standaard hanteerde bij aids, leefden we met een groot epidemie/doodsoorzaak. Dit allemaal werd uitgelegd zonder religie bij te betrekken, als je dat wel doet, is het zonde.
Vergeet de twee vrouwen niet.quote:Persoonlijk lijkt religie me voor de mensheid veel schadelijker dan twee mannen die elkaar ergens liggen te neuken.
Wat is objectiviteit nou? Objectief houd dus in dat je niet-geloof Atheïstisch moet zijn? Ben je dan pas Objectief? Nee sorry die gaat er niet in bij mij.quote:Op woensdag 18 januari 2012 12:40 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik ben het op een paar punten niet met je eens. Ten eerste is de Jood niet een heilig persoon uit een heilig volk, dat is slechts hoe ze zichzelf wensen te beschouwen. Morgen breng ik het Geloofsboek uit en daarin staat dat Elfletterig de oppergod aller goden is, dat mensen hem massaal moeten vereren en dat offers - bij voorkeur financieel - van harte welkom zijn op zijn bankrekening.
Even vrij vertaald: ik verzet me tegen het gemak waarmee geloof tot waarheid wordt verheven. Als mensen bepaalde geloofsregels in acht willen nemen, het zelfstandig denken willen uitschakelen en willen leven naar bekrompen opvattingen die mensen honderden jaren geleden eens hebben opgeschreven, moeten ze dat vooral doen. Homoseksualiteit verafschuwen, veroordelen of als onwenselijk beschouwen? Prima.
Maar daarmee is de stelling dat homoseksualiteit 'genezen' kan worden - wat eveneens impliceert dat het een ziekte is - nog beslist geen feit. Net zo min als dat Joden een heilig volk zijn. Objectief is dat grote onzin. Je hebt de vrijheid om religieuze fabels te geloven, maar die zijn daarmee nog niet automatisch waarheid geworden.
Het zou me niets verbazen als bepaalde figuren het normaal zouden vinden om homo's "gewoon" weer in een vat water te verdrinken.quote:Op woensdag 18 januari 2012 16:53 schreef DrMabuse het volgende:
Tjonge.
Nederland 2012.
De debiliseringsziekte is ook in oer-Nederlandse kringen nog erg besmettelijk zo te lezen.
Elders schrijf jequote:Op woensdag 18 januari 2012 15:51 schreef De_Ilias het volgende:
[..]
Wat is objectiviteit nou? Objectief houd dus in dat je niet-geloof Atheïstisch moet zijn? Ben je dan pas Objectief? Nee sorry die gaat er niet in bij mij.
Een Homo heeft bepaalde afwijkingen die controleerbaar zijn, Een Homo gedraagt zich niet naar zijn geslacht, imiteert een ander geslacht, kan niet op juiste wijze contact leggen met de gezonde samenleving, veroorzaakt een breuk in de samenleving, geeft slechte invloed op de toekomstige jeugd, en op de gezonde samenleving, ook een seksuele disorder komt in de samenleving terecht, vertoont dieren gedrag etc.. Dit willen wij gezonde mensen niet, maar het is ook niet te wijten aan de vele mensen die Homoseksualiteit hebben geaccepteerd als normaal vorm van seksualiteit, de Media zit namelijk vol met Homo's, denk aan presentatoren en andere soort. Het systematisch indoctrineren van Homo acceptatie is de afgelopen jaren sterk toe genomen, elke Homo wilt aandacht en vind het stoer dat die Homo is, en probeert daarmee andere mensen in zijn Homo cult te brengen, wat ook lukt. Er zijn genoeg Hetero's die trouwen kinderen krijgen, en daarna opeens interesse krijgen in mannen, hoe komt dat? Dat komt omdat men hem dat heeft geleerd, en men die persoon heeft gebrainwasht met dit soort viezigheid. Als Homoseksualiteit goedgekeurd word, dan mag dat ook bij Dierenseks en andere vieze vormen van seksualiteit.
Ik denk dat je jezelf daaraan schuldig maakt inzake de homoseksuele medemens.quote:Als men zelf gaat nadenken kan die tot verkeerde conclusies komen, enof kan hij dit leven verkeert interpreten en gaat die zichzelf alleen naar een afgang helpen, zelf nadenken is vaak ook een reden geweest waarom er o.a. genocides zijn geweest, bloedbaden, problemen, gevaarlijke situaties.
Ik pleit er niet voor om NOOIT zelf na te denken, ik spreek hier algemeen over de nadelen van het zelf nadenken, maar als men de juiste kennis en een juiste leidraad bezit dan kan die WEL tot juiste conclusies komen. Zo ook over Homofilie.quote:Op woensdag 18 januari 2012 17:09 schreef Disana het volgende:
[..]
Elders schrijf je
[..]
Ik denk dat je jezelf daaraan schuldig maakt inzake de homoseksuele medemens.
Hoe kun jij nu weten wanneer het wel en wanneer het niet goed is zelf na te denken. Dat is pas arrogant.quote:Op woensdag 18 januari 2012 17:17 schreef De_Ilias het volgende:
[..]
Ik pleit er niet voor om NOOIT zelf na te denken, ik spreek hier algemeen over de nadelen van het zelf nadenken, maar als men de juiste kennis en een juiste leidraad bezit dan kan die WEL tot juiste conclusies komen. Zo ook over Homofilie.
Het idee dat de mens zelf weet wat goed en slecht is noemt men dat Humanisme.quote:Op woensdag 18 januari 2012 17:23 schreef Disana het volgende:
[..]
Hoe kun jij nu weten wanneer het wel en wanneer het niet goed is zelf na te denken. Dat is pas arrogant.
Wat mij betreft kun je het denken over homoseksualiteit beter aan meer verlichte mensen overlaten. Kwalificaties als 'vies' getuigen niet van inzicht en begrip.
Ik spreek in Algemene woorden en geef gewoon een open beeld. Ik ben niet Persoonlijk bezig.quote:Op woensdag 18 januari 2012 17:23 schreef Disana het volgende:
[..]
Hoe kun jij nu weten wanneer het wel en wanneer het niet goed is zelf na te denken. Dat is pas arrogant.
Wat mij betreft kun je het denken over homoseksualiteit beter aan meer verlichte mensen overlaten. Kwalificaties als 'vies' getuigen niet van inzicht en begrip.
Waarom verlichting goed is? Omdat verlichting tot tolerantie leidt, iets wat jij ontbeert.quote:Op woensdag 18 januari 2012 17:52 schreef De_Ilias het volgende:
[..]
Ik spreek in Algemene woorden en geef gewoon een open beeld. Ik ben niet Persoonlijk bezig.
Wat betreft "verlichte"mensen, wat houdt dat in? En waarom is verlicht zijn Goed? En waarom zou een verlicht persoon een betere mening kunnen uitwisselen dan een niet-verlichte persoon? En Homoseksualiteit is inderdaad ook vies, en niet echt hygiënisch.
Gaan we weer...quote:Op woensdag 18 januari 2012 17:52 schreef De_Ilias het volgende:
[..]
Ik spreek in Algemene woorden en geef gewoon een open beeld. Ik ben niet Persoonlijk bezig.
Wat betreft "verlichte"mensen, wat houdt dat in? En waarom is verlicht zijn Goed? En waarom zou een verlicht persoon een betere mening kunnen uitwisselen dan een niet-verlichte persoon? En Homoseksualiteit is inderdaad ook vies, en niet echt hygiënisch.
Wut?quote:Op woensdag 18 januari 2012 17:52 schreef De_Ilias het volgende:
[..]
Ik spreek in Algemene woorden en geef gewoon een open beeld. Ik ben niet Persoonlijk bezig.
Wat betreft "verlichte"mensen, wat houdt dat in? En waarom is verlicht zijn Goed? En waarom zou een verlicht persoon een betere mening kunnen uitwisselen dan een niet-verlichte persoon? En Homoseksualiteit is inderdaad ook vies, en niet echt hygiënisch.
Je doet nu net of het een ziekte is. Óf je valt op vrouwen, óf op mannen. It's that simple.quote:Op woensdag 18 januari 2012 18:11 schreef arucard het volgende:
Kan je homoseksualiteit niet "genezen" dan? Nu nog niet, maar in de toekomst zou het toch wel mogelijk kunnen zijn?
O, en wat is biseksualiteit dan?quote:Op woensdag 18 januari 2012 18:15 schreef Computerfluisteraar het volgende:
[..]
Je doet nu net of het een ziekte is. Óf je valt op vrouwen, óf op mannen. It's that simple.
Ik had genezen toch tussen aanhalingstekens gezetquote:Op woensdag 18 januari 2012 18:15 schreef Computerfluisteraar het volgende:
[..]
Je doet nu net of het een ziekte is. Óf je valt op vrouwen, óf op mannen. It's that simple.
Laten we dat inderdaad voorop stellen. Maar aan de daden van Israël jegens de Palestijnen was al een tijdje af te lezen dat het collectief geheugen van Joden vrij kort is.quote:Op woensdag 18 januari 2012 17:57 schreef De_Kardinaal het volgende:
Joden zouden toch moeten weten als je mensen een apart etiketje geven en waar je dan uiteindelijk kan belanden. Je zouden eens verder moeten kijken dan hun neus lang is, me dunkt.
Ik heb je proberen duidelijk te maken dat jouw 'waarheid' niet DE waarheid is. En dat de religie die je verdedigt (dan wel aanhangt) niet meer dan een geloof is. Een verzameling bedenksels en meningen, samengebundeld in eeuwenoude boekjes, waaruit mensen dan ook naar hartenlust lukraak citeren.quote:Op woensdag 18 januari 2012 15:51 schreef De_Ilias het volgende:
Wat is objectiviteit nou? Objectief houd dus in dat je niet-geloof Atheïstisch moet zijn? Ben je dan pas Objectief? Nee sorry die gaat er niet in bij mij.
Bij elk van deze zinnen ben je vergeten om de woorden "ik vind" toe te voegen. Verder blijkt uit dit geneuzel vooral dat je zelf een controleerbare afwijking hebt, namelijk kortzichtigheid en een nogal ziekelijke neiging tot generaliseren. Verder wil ik je erop wijzen dat er meer dan genoeg orthodox gelovigen zijn die hun aansluiting met de samenleving totaal kwijt zijn. Homo's functioneren doorgaans prima.quote:Op woensdag 18 januari 2012 15:51 schreef De_Ilias het volgende:
Een Homo heeft bepaalde afwijkingen die controleerbaar zijn, Een Homo gedraagt zich niet naar zijn geslacht, imiteert een ander geslacht, kan niet op juiste wijze contact leggen met de gezonde samenleving, veroorzaakt een breuk in de samenleving, geeft slechte invloed op de toekomstige jeugd, en op de gezonde samenleving, ook een seksuele disorder komt in de samenleving terecht, vertoont dieren gedrag etc..
Dus kort samengevat: jij mag je wél elke sabbat (of zondagochtend) in de kerk - en langs andere kanalen - laten indoctrineren met duizenden jaren oude opvattingen, die minder begaafde en minder beschaafde mensen destijds hebben opgeschreven, en homo's mogen niet hun invloed aanwenden om mensen op andere gedachten te brengen? Tikje hypocriet, vind je ook niet?quote:Op woensdag 18 januari 2012 15:51 schreef De_Ilias het volgende:
Dit willen wij gezonde mensen niet, maar het is ook niet te wijten aan de vele mensen die Homoseksualiteit hebben geaccepteerd als normaal vorm van seksualiteit, de Media zit namelijk vol met Homo's, denk aan presentatoren en andere soort. Het systematisch indoctrineren van Homo acceptatie is de afgelopen jaren sterk toe genomen, elke Homo wilt aandacht en vind het stoer dat die Homo is, en probeert daarmee andere mensen in zijn Homo cult te brengen, wat ook lukt.
Misschien moet je geen vragen stellen en daar zelf een antwoord op formuleren. En als je dat dan al doet, wek dan vooral niet de indruk dat jouw antwoord de waarheid is. Zelfs je vraagstelling is al absurd en bevat foute veronderstellingen, laat staan je antwoorden.quote:Op woensdag 18 januari 2012 15:51 schreef De_Ilias het volgende:
Er zijn genoeg Hetero's die trouwen kinderen krijgen, en daarna opeens interesse krijgen in mannen, hoe komt dat? Dat komt omdat men hem dat heeft geleerd, en men die persoon heeft gebrainwasht met dit soort viezigheid. Als Homoseksualiteit goedgekeurd word, dan mag dat ook bij Dierenseks en andere vieze vormen van seksualiteit.
Kan je me uitleggen wat er onhygiënisch is aan het houden van een man?quote:Op woensdag 18 januari 2012 17:52 schreef De_Ilias het volgende:
[..]
En Homoseksualiteit is inderdaad ook vies, en niet echt hygiënisch.
Dit.quote:Op woensdag 18 januari 2012 19:34 schreef Tha_Erik het volgende:
[..]
Kan je me uitleggen wat er onhygiënisch is aan het houden van een man?
En daarom is die rabbijn dus ook aan de kant gezet.quote:Op woensdag 18 januari 2012 17:57 schreef De_Kardinaal het volgende:
Joden zouden toch moeten weten als je mensen een apart etiketje geven en waar je dan uiteindelijk kan belanden. Je zouden eens verder moeten kijken dan hun neus lang is, me dunkt.
Volgens mij zijn de mensen zelf het probleem, daar hebben ze geen God of bovennatuurlijke krachten voor nodig.quote:Op woensdag 18 januari 2012 21:58 schreef DrMabuse het volgende:
Homo Sapiens.
Dat is het hele wereldprobleem in twee woorden samengevat.
Tel er religie bij op en dan heb je grote ellende.
QFTquote:Op woensdag 18 januari 2012 22:10 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Volgens mij zijn de mensen zelf het probleem, daar hebben ze geen God of bovennatuurlijke krachten voor nodig.
Allemaal waar.quote:Op woensdag 18 januari 2012 09:47 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Dat is dan ook wat gelovigen wereldwijd dag-in, dag-uit doen. Selectief bladeren door de op zich al dubieuze, achterhaalde en op veel punten tegenstrijdige inhoud van die boekjes van ze, om er vervolgens een paar stokpaardjes uit te kiezen waar ze zich aan vastklampen.
En allemaal vinden ze zichzelf superieur ten opzichte van andersdenkenden en anders-gelovigen, waarbij de Joden nog wat verder gaan omdat ze het 'uitverkoren volk' menen te zijn.
Dag-in, dag-uit maken gelovigen zich schuldig aan zaken die volgens God niet mogen, die volgens God verwerpelijk of zondig zijn. Ze kennen alleen aan het ene vergrijp selectief wat meer waarde toe dan aan het andere. En dat mag allemaal, onder hem mom van geloofsvrijheid.
Dat is een pareltje ja.quote:Op woensdag 18 januari 2012 09:46 schreef Weltschmerz het volgende:
'CIDI verwerpt elk onderscheid naar ras, afkomst of seksuele geaardheid'
Ik deel je opvatting niet, omdat de geloofsbelijdenis van zulke figuren doorgaans niet ophoudt bij wat ze zelf willen naleven, maar dat er voortdurend een neiging is om zaken aan andere mensen op te leggen. Milde excessen daarvan zijn ook in Nederland nog steeds vindbaar. Extremere voorbeelden duiken in andere landen op. Bijvoorbeeld laatst nog in Israël, waar orthodoxe Joden een 8-jarig meisje verrot schelden of van vrouwen verlangen dat ze achterin de bus plaatsnemen. Dat laatste valt sowieso in de categorie loepzuivere discriminatie.quote:Op woensdag 18 januari 2012 23:49 schreef NorthernStar het volgende:
Meestal laten ze de voorschriften die hun slecht uitkomen, teveel moeite kosten of nog erger hun geld kosten achterwege en volgen ze alleen wat makkelijk is en geen inbreuk op hun comfort doet.
Precies daarom verdienen imo de fundamentalisten die zichzelf wel het nodige ontzeggen de meeste respect. Inclusief degenen die impopulaire en niet politiek correcte standpunten over homo's verdedigen omdat het nu eenmaal 'gods wil' is.
Wat dat betreft verdient deze rabbijn relatief gesproken meer respect dan de "80 procent van onze leden leeft niet helemaal volgens de Thora" maw huigelaars.
Genoeg gelezen. Het is al tijden bekend dat seksuele identiteit en uiterlijke geslachtskenmerken niet overeen hoeven te komen. Een homo laten doen alsof hij hetero is is niks anders dan hem laten acteren.quote:Op woensdag 18 januari 2012 15:51 schreef De_Ilias het volgende:
[..]
Wat is objectiviteit nou? Objectief houd dus in dat je niet-geloof Atheïstisch moet zijn? Ben je dan pas Objectief? Nee sorry die gaat er niet in bij mij.
Een Homo heeft bepaalde afwijkingen die controleerbaar zijn, Een Homo gedraagt zich niet naar zijn geslacht, imiteert een ander geslacht
Wat jij hier nu beweert is jouw opinie en jouw mening, laat ik duidelijk zijn dat ik geen Jood ben en ook geen Jodendom aanhang, ik acht het als een valse religie. En inderdaad er is maar 1 waarheid, niet 2 of 3 of 4. Jij noemt het bedenksels/meningen, kan best. Ik noem het keiharde feiten. So what? Wat jij hier nu zegt is niks anders dan jouw mening.quote:Ik heb je proberen duidelijk te maken dat jouw 'waarheid' niet DE waarheid is. En dat de religie die je verdedigt (dan wel aanhangt) niet meer dan een geloof is. Een verzameling bedenksels en meningen, samengebundeld in eeuwenoude boekjes, waaruit mensen dan ook naar hartenlust lukraak citeren.
Ik heb nergens beweerd dat atheïsme objectief is; dat is ook maar een opvatting. Maar laten we zeker niet doen als het Jodendom wél objectief is. Het is een geloof, meer niet.
Nee waarom zou ik "ik vind" erbij moeten zetten? Want ik zeg toch duidelijk dat het controleerbaar is? Dus het is voor een ieder hier op dit forum mogelijk om deze punten die ik opnoemde in de huidige samenleving te constateren, dus ik ben heel eerlijk en ik lieg niet. Kortzichtigheid is een makkelijk woord waarmee je iemand kan afzetten, werkt dus niet bij mij, het feit dat ik negatief tegenover Homo's sta maakt mij niet kortzichtig want ik Begrijp de Homo en de redenen achter de Homo en waarom de Homo handelt naar zijn visies dus dit kan je absoluut geen kortzichtigheid noemen, dit is juist eerlijkheid en rechtvaardigheid, want als men negatief tegenover terroristen, pedofielen, evangelisten, jehova's sta noemen we ook niet iemand per direct kortzichtig. Ik noem feiten die allemaal constateerbaar zijn in de samenleving. Het ligt eraan wat voor Orthodoxe mensen dit zijn, ik kom namelijk niet op voor orthodoxe in het algemeen, en verder denk ik dat de samenleving al "fked up genoeg is" om haar naam "gezond" niet te kunnen behouden. Een homo kan normaal functioneren, maar alsnog zou een Homo voor verwarring kunnen schudden, en andere mensen besmetten met het walgelijke idee om het met hetzelfde geslacht seks te hebben, dus fundamenteel blijft de Homo nog steeds een gevaar.quote:Bij elk van deze zinnen ben je vergeten om de woorden "ik vind" toe te voegen. Verder blijkt uit dit geneuzel vooral dat je zelf een controleerbare afwijking hebt, namelijk kortzichtigheid en een nogal ziekelijke neiging tot generaliseren. Verder wil ik je erop wijzen dat er meer dan genoeg orthodox gelovigen zijn die hun aansluiting met de samenleving totaal kwijt zijn. Homo's functioneren doorgaans prima.
Nogmaals, ik ben geen Jood/jood, Ik vind het Jodendom en Christendom allebei een valse religie, maar het argument dat de mensen van vroeger minder begaafd en beschaafd waren is niet altijd kloppend, de Geschiedenis heeft ons aangetoond hoeveel mastermind's de wereld heeft gekend, weliswaar was een Geleerde van vroeger begaafder dan die van nu, want je kan geen kloppende vergelijking maken als je een Geleerde van nu met die van vroeger vergelijkt. Als we het hebben kwa technologie en andere innovatieve wetenschappen dan moet je weten dat daar een Progress in is geweest van duizenden jaren lang, en dus maak je hier een grote fout. Jouw vergelijking gaat wetenschappelijk niet mee, want de vergelijk die jij hier maakt is niet Eerlijk en niet Slim om te maken, eigenlijk meng jij in je betoog appels met peren en gooi je hier met loze termen die inhoudelijk niet veel bij brengen. En inderdaad een Homo mag zijn vuil niet verspreiden om de maatschappij nog zieker te maken, dit is hetzelfde als een Dierenseksueel die zijn gore/vieze/perverse onzin op tv uitspuit dat kan natuurlijk niet. Homo's zijn niet gezond voor onze kinderen. Want zeg nou eerlijk wie wilt er nou dat zijn kind thuiskomt met een Homo en openlijk er vooruit komt dat die een Homo vriendje heeft?quote:Dus kort samengevat: jij mag je wél elke sabbat (of zondagochtend) in de kerk - en langs andere kanalen - laten indoctrineren met duizenden jaren oude opvattingen, die minder begaafde en minder beschaafde mensen destijds hebben opgeschreven, en homo's mogen niet hun invloed aanwenden om mensen op andere gedachten te brengen? Tikje hypocriet, vind je ook niet?
Nou wat moet ik zeggen? Ik geef een vraag en een antwoord erop zodat de lezer een duidelijk beeld krijg, dit doe ik alleen uit beeld verduidelijking, niet moeilijk en direct to the point, zou jij ook moeten doen, jij komt niet meer met beschuldigingen en loze praat. Kom inhoudelijk naar voren en weerleg mijn stellingen op een wetenschappelijk manier (als je dat ook lukt).quote:Misschien moet je geen vragen stellen en daar zelf een antwoord op formuleren. En als je dat dan al doet, wek dan vooral niet de indruk dat jouw antwoord de waarheid is. Zelfs je vraagstelling is al absurd en bevat foute veronderstellingen, laat staan je antwoorden.
Natuurlijk jouw eigen meningquote:Je bewijst met dit geneuzel vooral nog eens mijn mening over religie: een geestesziekte die de samenleving ernstige schade toebrengt.
Waarom acht je het Jodendom een valse religie? Die religie is niks meer of minder dan jouw religie, danwel opvattingen. Verder presenteer je jouw opvattingen hier als keiharde feiten, terwijl ze jouw bedenksels, of hooguit waarnemingen zijn. Zoals ik al aangaf, ageer ik er niet tegen dat je je mening verkondigt, maar dat je doet alsof de onderbouwing voor die mening uit 'keiharde feiten' bestaat, terwijl dat duidelijk niet geval is.quote:Op donderdag 19 januari 2012 01:10 schreef De_Ilias het volgende:
Wat jij hier nu beweert is jouw opinie en jouw mening, laat ik duidelijk zijn dat ik geen Jood ben en ook geen Jodendom aanhang, ik acht het als een valse religie. En inderdaad er is maar 1 waarheid, niet 2 of 3 of 4. Jij noemt het bedenksels/meningen, kan best. Ik noem het keiharde feiten. So what? Wat jij hier nu zegt is niks anders dan jouw mening.
Objectief is in elk geval wat anders dan subjectieve waarnemingen/opvattingen met grote stelligheid als waarheid verkondigen, zo veel is in elk geval zeker.quote:Op donderdag 19 januari 2012 01:10 schreef De_Ilias het volgende:
Atheisme is idd niet objectief, Jodendom is inderdaad ook niet Objectief. Maarja dan komen we terecht in een discussie wat Objectief nou werkelijk inhoudt?
Zoals al gezegd; je verkondigt zaken die de grootst mogelijke kolder zijn en die op geen enkele manier een feit zijn. En door dat te doen, ben je leugenachtig, of op z'n minst misleidend bezig.quote:Op donderdag 19 januari 2012 01:10 schreef De_Ilias het volgende:
Nee waarom zou ik "ik vind" erbij moeten zetten? Want ik zeg toch duidelijk dat het controleerbaar is? Dus het is voor een ieder hier op dit forum mogelijk om deze punten die ik opnoemde in de huidige samenleving te constateren, dus ik ben heel eerlijk en ik lieg niet.
Ook hier mag je weer de woorden 'ik vind' tussenvoegen. Jij vindt dat je 'de homo' en diens handelen begrijpt, maar gezien je nogal bizarre statements blijkt dat helemaal nergens uit. Je opvattingen stroken niet met de werkelijkheid en je weet ook niet aan te tonen dat je opvattingen toch wél blijken te stroken met de realiteit. Dus ben je nogal kortzichtig bezig, wanneer je desondanks toch krampachtig aan die opvattingen vasthoudt.quote:Op donderdag 19 januari 2012 01:10 schreef De_Ilias het volgende:
Kortzichtigheid is een makkelijk woord waarmee je iemand kan afzetten, werkt dus niet bij mij, het feit dat ik negatief tegenover Homo's sta maakt mij niet kortzichtig want ik Begrijp de Homo en de redenen achter de Homo en waarom de Homo handelt naar zijn visies dus dit kan je absoluut geen kortzichtigheid noemen,
Het wil kennelijk niet tot je doordringen dat het niet gaat om je negativiteit ten opzichte van homo's, maar om de manier waarop je de grootst mogelijke onzin als feiten presenteert om je 'argumentatie' kracht bij te zetten. Je beroept je op feiten die helemaal geen feiten zijn.quote:Op donderdag 19 januari 2012 01:10 schreef De_Ilias het volgende:
dit is juist eerlijkheid en rechtvaardigheid, want als men negatief tegenover terroristen, pedofielen, evangelisten, jehova's sta noemen we ook niet iemand per direct kortzichtig. Ik noem feiten die allemaal constateerbaar zijn in de samenleving.
Ah, een zin met de woorden "denk ik" erin, eindelijk. Wel grappig dat je daarmee zelf een bezwaar wegneemt dat je eerder nog aanvoerde om homo's te verketteren. Jouw 'feit' dat homo's een slechte invloed op de 'gezonde' samenleving hebben, is niet langer relevant, aangezien die samenleving toch al 'te fcked up is' om nog gezond te worden genoemd.quote:Op donderdag 19 januari 2012 01:10 schreef De_Ilias het volgende:
Het ligt eraan wat voor Orthodoxe mensen dit zijn, ik kom namelijk niet op voor orthodoxe in het algemeen, en verder denk ik dat de samenleving al "fked up genoeg is" om haar naam "gezond" niet te kunnen behouden.
Opnieuw sla je de grond weg onder één van je eigen 'feiten', aangezien een homo nu ineens toch blijkt te kunnen functioneren, terwijl je eerder nog als 'feit' verkondigde dat de homo niet op een juiste wijze contact kan leggen met de - inmiddels al niet meer - gezonde samenleving.quote:Op donderdag 19 januari 2012 01:10 schreef De_Ilias het volgende:
Een homo kan normaal functioneren, maar alsnog zou een Homo voor verwarring kunnen schudden, en andere mensen besmetten met het walgelijke idee om het met hetzelfde geslacht seks te hebben, dus fundamenteel blijft de Homo nog steeds een gevaar.
De vraag dient zich welke religie of religies in jouw onnavolgbare optiek dan wél echte religies zijn en waarom je andermans levensovertuiging als 'vals' wenst te betitelen. Ik heb nooit gezegd dat mensen vroeger per definitie minder begaafd en beschaafd waren. Je hoeft slechts een beknopte analyse op boeken als de Bijbel los te laten, om vast te stellen dat ze barsten van de tegenstrijdigheden en - in plaats van het woord van God - vol staan met door mensen bedachte verhalen en opvattingen.quote:Op donderdag 19 januari 2012 01:10 schreef De_Ilias het volgende:
Nogmaals, ik ben geen Jood/jood, Ik vind het Jodendom en Christendom allebei een valse religie, maar het argument dat de mensen van vroeger minder begaafd en beschaafd waren is niet altijd kloppend, de Geschiedenis heeft ons aangetoond hoeveel mastermind's de wereld heeft gekend, weliswaar was een Geleerde van vroeger begaafder dan die van nu, want je kan geen kloppende vergelijking maken als je een Geleerde van nu met die van vroeger vergelijkt.
Ik begrijp überhaupt niet waarom je schermt met termen als technologie, innovatie en progress(ie). Zou je daar namelijk kennis van nemen en je verdiepen in de bevindingen, dan zou je niet zulke bizarre uitlatingen doen, omdat je dan eenvoudigweg wist dat ze complete onzin zijn.quote:Op donderdag 19 januari 2012 01:10 schreef De_Ilias het volgende:
Als we het hebben kwa technologie en andere innovatieve wetenschappen dan moet je weten dat daar een Progress in is geweest van duizenden jaren lang, en dus maak je hier een grote fout. Jouw vergelijking gaat wetenschappelijk niet mee, want de vergelijk die jij hier maakt is niet Eerlijk en niet Slim om te maken, eigenlijk meng jij in je betoog appels met peren en gooi je hier met loze termen die inhoudelijk niet veel bij brengen.
Dat homo's ongezond zijn voor kinderen is op geen enkele wijze aangetoond, noch aannemelijk. Dat homoseksualiteit hetzelfde is, laat staan iets te maken heeft met 'dierenseksualiteit', is evenmin aangetoond, noch aannemelijk. De vergelijking met pedofilie en/of dierenseks wordt voornamelijk gemaakt door mensen die totaal onwetend zijn en 'al het andere' als vuil, vies, pervers of 'afwijking' willen betitelen, dan wel specifiek uit religieuze hoek om de acceptatie van homoseksualiteit te bemoeilijken, aangezien de zichzelf aangeleerde religieuze dogma's daartoe geen ruimte bieden.quote:Op donderdag 19 januari 2012 01:10 schreef De_Ilias het volgende:
En inderdaad een Homo mag zijn vuil niet verspreiden om de maatschappij nog zieker te maken, dit is hetzelfde als een Dierenseksueel die zijn gore/vieze/perverse onzin op tv uitspuit dat kan natuurlijk niet. Homo's zijn niet gezond voor onze kinderen. Want zeg nou eerlijk wie wilt er nou dat zijn kind thuiskomt met een Homo en openlijk er vooruit komt dat die een Homo vriendje heeft?
Ah, fijn dat je nu kennelijk inziet dat de opmerkingen die je als 'feiten' presenteerde en waarover ik opmerkte dat je de woorden 'ik vind' was vergeten, inmiddels dan toch ziet als stellingen. Of je het wilt of niet: door het gebruik van de term stellingen onderken je dat jouw opvattingen geen feiten zijn.quote:Op donderdag 19 januari 2012 01:10 schreef De_Ilias het volgende:
Nou wat moet ik zeggen? Ik geef een vraag en een antwoord erop zodat de lezer een duidelijk beeld krijg, dit doe ik alleen uit beeld verduidelijking, niet moeilijk en direct to the point, zou jij ook moeten doen, jij komt niet meer met beschuldigingen en loze praat. Kom inhoudelijk naar voren en weerleg mijn stellingen op een wetenschappelijk manier (als je dat ook lukt).
Alleen ben ik dan wél zo correct om het ook expliciet mijn mening te noemen. Maar zouden we jou aan nader geestelijk en mentaal onderzoek onderwerpen, dan weet ik haast zeker dat ik ook wetenschappelijk gezien gelijk krijg en dat menigeen mijn stelling zal beamen. Wat je in dit topic tentoonspreidt aan onwetendheid, haat, intolerantie, afgunst en onjuiste discussietechnieken kan ik niet anders dan STUITEND noemen. Maar dat is natuurlijk mijn mening.quote:
Het gaat hier om geinstitutionaliseerde godsdienst he? Dus juist niet om mensen die hun eigen prive geloof voor zichzelf beleiden en niemand er verder mee lastig vallen. Nee ze zijn lid van een instituut en steunen het instituut en vergroten de invloed ervan, al is het alleen maar door passief lid te zijn en zo het instituut een groter mandaat te geven.quote:Op donderdag 19 januari 2012 00:03 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik deel je opvatting niet, omdat de geloofsbelijdenis van zulke figuren doorgaans niet ophoudt bij wat ze zelf willen naleven, maar dat er voortdurend een neiging is om zaken aan andere mensen op te leggen. Milde excessen daarvan zijn ook in Nederland nog steeds vindbaar. Extremere voorbeelden duiken in andere landen op. Bijvoorbeeld laatst nog in Israël, waar orthodoxe Joden een 8-jarig meisje verrot schelden of van vrouwen verlangen dat ze achterin de bus plaatsnemen. Dat laatste valt sowieso in de categorie loepzuivere discriminatie.
Het probleem met het opeisen van absolute religieuze vrijheid, is dat de inhoud van de religie dusdanig is dat automatisch andere mensen in hun rechten en vrijheden worden aangetast. Waar dat zoal toe kan leiden, is goed te zien in landen waar religie tot wet, tot staatsgodsdienst en dus tot politiek is verheven. Denk aan doodstraffen voor mensen die anderen tot het christendom willen bekeren, enzovoort.
Wat dat betreft heb ik meer respect voor mensen die gewoon hun geloof belijden en verder anderen daar niet mee lastigvallen. Want de geloofsboeken waar ze zich zo strikt aan wensen te houden, bevatten toch ook teksten in de categorie 'heb uw naaste lief gelijk uzelf' en de categorie 'God (en niemand anders) velt het uiteindelijke oordeel over mensen en hun zonden'.
Gevaarlijk wordt het doorgaans pas als mensen zichzelf de plaatsvervanger van Goh/Allah op aarde gaan wanen.
Watquote:Op donderdag 19 januari 2012 09:35 schreef yyyentle het volgende:
Sommige mensen menen nu te moeten afgeven op alle geloven. Ik ben ook blij dat ik niet gelovig ben opgevoed en al die frustraties niet heb maar zijn de mensen die niet geloven beter?
Kijk eens naar de landen waar Fidel Castro en Enver Hoxha het voor het zeggen hadden, zo heilig is atheisme ook niet.
Volgens mij gaat in het Cuba beter met homoseksualiteit en seksualiteit in het algemeen dan in omringende landen.quote:Op donderdag 19 januari 2012 09:35 schreef yyyentle het volgende:
Wat een discussie zeg, homo's wijken af van de norm, en die joodse extremist zei idiote dingen, maar net doen alsof homo zijn geen biologische afwijking is, is weer het andere uiterste.
Sommige mensen menen nu te moeten afgeven op alle geloven. Ik ben ook blij dat ik niet gelovig ben opgevoed en al die frustraties niet heb maar zijn de mensen die niet geloven beter?
Kijk eens naar de landen waar Fidel Castro en Enver Hoxha het voor het zeggen hadden, zo heilig is atheisme ook niet.
Het gaat om het elkaar accepteren zolang je een ander geen kwaad doet. Net doen alsof biologische afwijkingen niet bestaan is net zo hypocriet als beweren dat homo's ziek zijn.
Niemand zegt hier volgens mij dat homo's geen biologische afwijking van de norm zijn. Alleen de conclusie die sommigen daaraan koppelen dat dat iets 'verkeerds' is en dat dat maar genezen moet worden, DAT is een hele grote stap te ver.quote:Op donderdag 19 januari 2012 09:35 schreef yyyentle het volgende:
Wat een discussie zeg, homo's wijken af van de norm, en die joodse extremist zei idiote dingen, maar net doen alsof homo zijn geen biologische afwijking is, is weer het andere uiterste.
Zou kunnen, ik heb het over de mensenrechten in het algemeen naar aanleiding van een paar malloten die prediken dat ongelovig zijn beter is.quote:Op donderdag 19 januari 2012 12:05 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Volgens mij gaat in het Cuba beter met homoseksualiteit en seksualiteit in het algemeen dan in omringende landen.
Oh, als je zegt dat ongelovig zijn beter is ben je meteen een malloot?quote:Op donderdag 19 januari 2012 12:13 schreef yyyentle het volgende:
[..]
Zou kunnen, ik heb het over de mensenrechten in het algemeen naar aanleiding van een paar malloten die prediken dat ongelovig zijn beter is.
Cuba is een goede bekende van Amnesty International.
http://www.amnesty.org/en/region/cuba
In het vorige topic is al tot vervelens toe bediscussieerd dat een variatie, of iets dat net wat anders in elkaar steekt, niet persé het label 'afwijking' behoeft te krijgen. Zo zijn blauwe ogen als voorbeeld aangehaald. De term 'afwijking' is al uitermate subjectief en duwt mensen al duidelijk in een bepaalde richting.quote:Op donderdag 19 januari 2012 09:35 schreef yyyentle het volgende:
Wat een discussie zeg, homo's wijken af van de norm, en die joodse extremist zei idiote dingen, maar net doen alsof homo zijn geen biologische afwijking is, is weer het andere uiterste.
Sommige mensen menen nu te moeten afgeven op alle geloven. Ik ben ook blij dat ik niet gelovig ben opgevoed en al die frustraties niet heb maar zijn de mensen die niet geloven beter?
Kijk eens naar de landen waar Fidel Castro en Enver Hoxha het voor het zeggen hadden, zo heilig is atheisme ook niet.
Het gaat om het elkaar accepteren zolang je een ander geen kwaad doet. Net doen alsof biologische afwijkingen niet bestaan is net zo hypocriet als beweren dat homo's ziek zijn.
Zou kunnen, ik ben, zoals ik eerder schreef zonder geloof opgevoed maar ik moest wel respect hebben voor mijn gelovige medemens. Stil zijn als anderen aan het bidden waren, vragen of mensen wilden bidden, dat soort dingen.quote:Op donderdag 19 januari 2012 12:25 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Oh, als je zegt dat ongelovig zijn beter is ben je meteen een malloot?
Dit is precies die arrogantie waarom niet-gelovigen de pest krijgen aan hun gelovige medemens.
Ik vind "afwijking van de norm" op zich niet onaardig of subjectief, er zijn gewoon meer hetero's als homo's. Zolang het maar daar bij blijft. Rood haar is ook een afwijking van de norm en of je dat leuk vindt is ook gewoon een kwestie van smaak,quote:Op donderdag 19 januari 2012 12:30 schreef Elfletterig het volgende:
In het vorige topic is al tot vervelens toe bediscussieerd dat een variatie, of iets dat net wat anders in elkaar steekt, niet persé het label 'afwijking' behoeft te krijgen. Zo zijn blauwe ogen als voorbeeld aangehaald. De term 'afwijking' is al uitermate subjectief en duwt mensen al duidelijk in een bepaalde richting.
OK we zijn het geloof ik eens over het feit dat homofilie niet de biologische norm is.quote:Op donderdag 19 januari 2012 12:30 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
In het vorige topic is al tot vervelens toe bediscussieerd dat een variatie, of iets dat net wat anders in elkaar steekt, niet persé het label 'afwijking' behoeft te krijgen. Zo zijn blauwe ogen als voorbeeld aangehaald. De term 'afwijking' is al uitermate subjectief en duwt mensen al duidelijk in een bepaalde richting.
Als vaststaat dat de Bijbel en soortgelijke boeken niet op verschillende manieren geinterpreteerd kunnen worden, zal ik je gelijk moeten geven.quote:Ik heb ook nergens beweerd dat homofobie niet kan voorkomen onder niet-gelovigen. Wat we wél met zekerheid kunnen stellen, is dat atheïsten zich in elk geval niet (hoeven te) beroepen op één of ander schimmig boek, terwijl homohaat (net als veel andere vormen van haat en stigmatisering) woord voor woord ligt verankerd in de Bijbel en soortgelijke boeken.
Waar staat vast dat dat wel moet kunnen? Als ik het goed begreep was god daar vrij duidelijk over. Christenen die niet tegen homo's zijn zijn geen 'echte christenen'.quote:Op donderdag 19 januari 2012 12:39 schreef yyyentle het volgende:
Als vaststaat dat de Bijbel en soortgelijke boeken niet op verschillende manieren geinterpreteerd kunnen worden, zal ik je gelijk moeten geven.
Misschien moet je eerst even het stukje van Elfletterig lezen voor je reageert.quote:Op donderdag 19 januari 2012 12:42 schreef ems. het volgende:
[..]
Waar staat vast dat dat wel moet kunnen? Als ik het goed begreep was god daar vrij duidelijk over. Christenen die niet tegen homo's zijn zijn geen 'echte christenen'.
Als je begrijpend leest kun je zien dat ik schrijf: als dat vaststaat.quote:Op donderdag 19 januari 2012 13:03 schreef ems. het volgende:
Al gedaan, misschien kan je even antwoordenof niet, natuurlijk.
Volgens de bijbel mag een pijpbeurt ook niet overigensquote:Op donderdag 19 januari 2012 13:12 schreef ems. het volgende:
Ah, je begrijpt het niet zie ik. Maakt niet uit, ik vond het vroeger ook lastig. Het staat vast dat er geen 'als' is. Lees de bijbel maar.
Geen behoefte aan.quote:
Volgens de bijbel mogen een heleboel dingen niet. Verspilling van papierquote:Op donderdag 19 januari 2012 13:17 schreef Catbert het volgende:
[..]
Volgens de bijbel mag een pijpbeurt ook niet overigensVerspilling van zaad.
Nee hoor, zij zitten er gewoon naast. Ik vroeg me alleen af waarom jij zoiets hoort en dat gelijk voor waarheid aannamquote:Op donderdag 19 januari 2012 13:18 schreef yyyentle het volgende:
[..]
Geen behoefte aan.
Van gelovigen heb ik begrepen dat de bijbel door de diverse geloofsstromingen verschillend geinterpreteerd wordt.
Je zult je dus moeten wenden tot de desbetreffende clubjes.
Wie zitten waar naast?quote:Op donderdag 19 januari 2012 13:20 schreef ems. het volgende:
Nee hoor, zij zitten er gewoon naast. Ik vroeg me alleen af waarom jij zoiets hoort en dat gelijk voor waarheid aannam
Ik denk dat het wel duidelijk is dat mensen vooral moeite hebben met gelovigen die die regels letterlijk nemen. Ik heb ook een 'hekel' aan dergelijke 'gelovigen' maar ik heb ook gewoon vrienden die gematigd christelijk of islamitisch zijn.quote:Op donderdag 19 januari 2012 13:18 schreef yyyentle het volgende:
Van gelovigen heb ik begrepen dat de bijbel door de diverse geloofsstromingen verschillend geinterpreteerd wordt.
Je zult je dus moeten wenden tot de desbetreffende clubjes.
Het kan mij niet schelen als mensen bepaalde regels letterlijk nemen als ze een ander maar niet lastig vallen.quote:Op donderdag 19 januari 2012 13:22 schreef Catbert het volgende:
[..]
Ik denk dat het wel duidelijk is dat mensen vooral moeite hebben met gelovigen die die regels letterlijk nemen. Ik heb ook een 'hekel' aan dergelijke 'gelovigen' maar ik heb ook gewoon vrienden die gematigd christelijk of islamitisch zijn.
Dat is het punt dus. Als je gaat lopen verkondigen dat homo's vies zijn en al wat niet meer dan val je mensen lastig. Daar gaat het om.quote:Op donderdag 19 januari 2012 13:28 schreef yyyentle het volgende:
Het kan mij niet schelen als mensen bepaalde regels letterlijk nemen als ze een ander maar niet lastig vallen.
Christenen die menen dat je de bijbel kan 'interpreteren'. De bijbel (of de Koran, hoewel het daar misschien enigszins meer te begrijpen valt) laat weinig aan de verbeelding over wat dat betreft.quote:
Als het mijn mening is dat alle homo's moeten branden, heb je daar dan respect voor?quote:Leven en laten leven is erg moeilijk, respect hebben voor de mening van een ander ook, zelfs de zogenaamde ruimdenkenden hebben daar blijkbaar moeite mee.
Nee, oke, als je sex tussen twee homo's niet zo'n fris idee vindt, kun je je er beter niet over uitlaten. Zeker niet op een forum.quote:Op donderdag 19 januari 2012 13:30 schreef Catbert het volgende:
[..]
Dat is het punt dus. Als je gaat lopen verkondigen dat homo's vies zijn en al wat niet meer dan val je mensen lastig. Daar gaat het om.
Ok als jij denkt dat je voor alle gelovigen kunt praten, prima.quote:Op donderdag 19 januari 2012 13:33 schreef ems. het volgende:
Zoals elfletterig zei; Homohaat ligt verankerd in de bijbel. Christenen die beweren dat homo's gewoon moeten kunnen kan je 'gematigde' christenen noemen, maar volgens god's handleiding zijn ze net zo ketterig als de gemiddelde atheïst.
Nee, maar je ventileert nu een mening die geen respect voor homo's heeft.quote:Als het mijn mening is dat alle homo's moeten branden, heb je daar dan respect voor?
De enige reden waarom ik mogelijk niet zou willen dat mijn kind thuiskomt met iemand van hetzelfde geslacht is omdat ik niet zou willen dat hij of zij zich de onzin die jij verkondigt aan zou trekken.quote:Want zeg nou eerlijk wie wilt er nou dat zijn kind thuiskomt met een Homo en openlijk er vooruit komt dat die een Homo vriendje heeft?
Ten eerste is de norm op zichzelf al vrij subjectief. Je noemt rood haar een 'afwijking van de norm', dus ben ik benieuwd welke haarkleuren in jouw optiek dan wél binnen de norm vallen. Bruin? Zwart? Blond? Als één bepaalde haarkleur de norm is, zijn er - naast rood - dus nog minstens twee haarkleuren een 'afwijking'.quote:Op donderdag 19 januari 2012 12:37 schreef Catbert het volgende:
Ik vind "afwijking van de norm" op zich niet onaardig of subjectief, er zijn gewoon meer hetero's als homo's. Zolang het maar daar bij blijft. Rood haar is ook een afwijking van de norm en of je dat leuk vindt is ook gewoon een kwestie van smaak,
Dat is een foute samenvatting en dus ook een conclusie die ik niet onderschrijf. Ten eerste spreek ik niet over homofilie, omdat dat klinkt als een ziekte en de suggestie wekt dat homoseksualiteit niet een volstrekt logisch gevolg is van een homoseksuele geaardheid.quote:Op donderdag 19 januari 2012 12:39 schreef yyyentle het volgende:
OK we zijn het geloof ik eens over het feit dat homofilie niet de biologische norm is.
De Bijbel en soortgelijke boeken kunnen op allerlei manieren worden geïnterpreteerd, alleen al om het simpele feit dat ze bol staan van de tegenstrijdigheden. Ergens staat A, ergens anders staat B. De gelovige kiest wat hij wil geloven, cq. wat het beste in zijn straatje past. Je hoeft alleen maar een blik te werpen op de tientallen varianten van zowel het christendom als de islam om te zien hoe massaal gelovigen het zelfs onderling (dus binnen hun eigen geloof) niet met elkaar eens zijn.quote:Op donderdag 19 januari 2012 12:39 schreef yyyentle het volgende:
Als vaststaat dat de Bijbel en soortgelijke boeken niet op verschillende manieren geinterpreteerd kunnen worden, zal ik je gelijk moeten geven.![]()
Nog niet zo lang geleden werden homo's op Cuba nog in kampen gestoptquote:Op donderdag 19 januari 2012 12:05 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Volgens mij gaat in het Cuba beter met homoseksualiteit en seksualiteit in het algemeen dan in omringende landen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |