abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_106794801
Heb mijn rijbewijs in Duitsland gehaald toen ik 17 jaar oud was (aanrader trouwens). Ik had de middag ervoor even met me pa ge-oefend hoe de koppeling enzo nou werkte op de oprit, en verder nooit wat motorisch gereden. Toen ik mijn eerste les had moest ik alles zelf doen. Sturen, schakelen, koppelen, remmen, gas, spiegels, etc. En als je dan na 2 minuten rijden op een redelijk smalle weg zit waar je 100 mag, dan zweet je wel peentjes, en rij je echt maar 80 o.i.d. Maar zo leer je het wel.
Ik erger me totaal niet aan lessers, iedereen heeft het ooit moeten leren. Als hij een paar keer afslaat, jammer maar big deal. Die minuut langer wachten voor het stoplicht gaat je niet je leven kosten.

Mijn instructeurs zeiden altijd; altijd Vmax rijden, niet meer niet minder. (nouja, als de omstandigheden goed zijn dan), en als ik dan 95 reed waar 100 geen probleem was moest ik ook gewoon 100 gaan rijden. Nooit problemen mee gehad.
pi_106795002
Ik heb geen probleem met lesauto's..iedereen heeft het toch moeten leren?
ik zorg wel altijd voor voldoende afstand (niet alleen bij lesauto's overigens)
dat maakt het rijden een stuk relaxter
mijn auto heeft een redelijk sterke motor, dus hij wil best wel als het moet
soms zit er zo'n opgefokt gastje achter me, eventjes beetje gas -als het kan- gastje is nergens- daarna mag hij best naast me staan en lekker zijn gang gaan..veel plezier... ik maak me er absoluut niet meer druk om.
pi_106795134
Ik heb mijn rijbewijs nog maar kort, 1,5 maand. En ik ben zo'n onzekere lesklant geweest, ik zweette regelmatig peentjes in de auto. En ook ik heb hem wel eens drie keer laten afslaan en omdat ik in paniek raakte had ik dan niet door dat wegrijden in de derde versnelling niet handig is :P. Ik heb hem trouwens tot de laatste les af laten slaan, alleen toen kon ik er adequaat op reageren. Mijn lesauto was geen diesel maar een benzine-auto.
Dus dan is het simpel: Niet te dicht erachter zitten bij het stoplicht en wat geduld hebben. Het gaat echt niet sneller als je duwt erachter.

En misschien is het handig om te bedenken dat het nooit kwade wil is van degene in de lesauto. Niemand zit in een lesauto met de gedachte "laat ik het eens vervelend maken voor de andere automobilisten" (die fase komt later wel bij sommige mensen }:| ). Een lesauto maakt fouten niet voor het plezier en is vaak al zenuwachtig genoeg.

Soms is het onhandig. Zoals dat ze de snelweg proberen in te voegen met 70. Ik moet direct zeggen dat ik me hier zelf ook schuldig aan heb gemaakt. Ik vond dat invoegen hartstikke eng en was zo druk bezig met wat er op de snelweg reed en waar ik ertussen moest dat ik mijn snelheid vergat, ik had dan ook oprecht niet door dat ik zo langzaam reed.
De vraag is waar een instructeur ingrijpt. Ik heb het nu al meegemaakt dat ik achter een lesauto zat die 60 bleef rijden, waardoor het voor mij ook moeilijk werd om in te voegen. Uiteindelijk kwam die lesauto in de problemen met een vrachtwagen en heeft de instructeur op dat moment ingegrepen. Ik kon probleemloos achter de vrachtwagen invoegen en ik denk wel dat de lesser nu goed gezien heeft waarom het belangrijk is om op de snelheid te letten, dus dat die er waarschijnlijk meer van leert. Prima dan toch? Als ik nu een lesauto voor me zie bij het invoegen bouw ik voor de zekerheid wat meer afstand op, zodat ik zelf de kans heb om snelheid te maken als de lesauto dat niet doet.
Anticiperen, is een groot onderdeel van goed kunnen rijden. Dus je anticipeert ook op een leswagen.

Ik zie hier wat mensen zeggen "maar als ik voorrang heb neem ik die wel gewoon!". Dat lijkt me eigenlijk volkomen logisch. In de lesauto vond ik niks zo verwarrend als mensen die me voorrang gaven terwijl ik dat niet had. Ik weet of ik voorrang heb of niet, waarom geef je me dan voorrang als ik het niet heb? De bedoelingen zijn hartstikke goed, maar een lesklant is er echt niet mee geholpen als iedereen zich aanpast op manieren waarop het niet nodig is.
Wat ik wel prettig vond was als mensen wat langzamer passeerde in smalle straatjes (als je altijd een fiets gewend bent kan het heel moeilijk zijn om de breedte van die auto in te schatten), niet gaan zitten drukken als ze bezig zijn met een parkeermanouvre, niet heel dicht erop achter het stoplicht (lessers moeten steeds de spiegel in de gaten houden, ik was me er altijd van bewust dat er iemand heel dicht achter stond en werd dan nerveus of ik hem niet af zou laten slaan. Waarmee de kansen op afslaan alleen maar groter werden) en gewoon algemeen een beetje geduld hebben.
(geduld is trouwens imho een toverwoord in het verkeer waar niet alleen lesauto's baat bij zouden hebben)
Schnitzel, friet, erwten en worteltjes, GENIET!
Ik heb keiveel verstand van alles.
pi_106795186
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 06:51 schreef vannelle het volgende:

[..]

Mooi verhaal. maar als ik zeg dat ik consequent te hard rijd wil niet zeggen dat ik overal te hard rij.
Als je zegt dat je 'consequent' te hard rijd, zeg je dus juist wel dat je het overal doet ;) .

quote:
iedereen die denkt het beter te weten dan de geldende regels.
Hier ben ik het volledig met je eens, daarom snap ik dan ook niet dat je wel het volgende zegt "140 waar je 120 mag, boejuh.".
Waarom? je schiet er geen bal mee op, zuipt meer brandstof, veroorzaakt een onrustig beeld op de weg en het kan je nog een prent opleveren ook.

Nu weet ik wel waarom, simpelweg omdat "hard" rijden een lekker gevoel geeft (een van de trucjes van onze hersenen). Op zich niets mis mee, zelfde reden als dat wij mensen aan bergwanden hangen, uit vliegtuigen springen etc. Probleem is alleen, je bent niet alleen op de weg...

Nu wil ik niet stellen dat ik zelf van onbesproken gedrag ben hoor. Ik wist vroeger het gaspedaal ook erg goed te vinden, we waren echte vriendjes :P Echter met de kilometers ben ik gelukkig gaan inzien dat het me niets oplevert behalve extra risico.
Tegenwoordig haal ik mijn kick uit te proberen zo min mogelijk benzine te verslurpen. Ik lach me elke dag weer rot als ik aankomrollen bij een stoplicht, haastige auto's me vlak daarvoor aan alle kanten voorbij rijden die voor het stoplicht tot stilstand komen en op het moment dat ik arriveer het hele zooitje zie optrekken en ik vloeiend doorrij. Je ziet nog net niet de euro's onder die wagens vandaan vallen _O- .

[ Bericht 23% gewijzigd door D0808 op 14-01-2012 10:11:09 ]
pi_106795888
quote:
4s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 00:06 schreef Boterbartje het volgende:

flikker eens op man. hoe erg wil je lessers in bescherming nemen? Als je het lukt om een diesel 3 keer achter elkaar af te laten slaan verdien je eerder een nobelprijs voor groots kneuzigheid en onkunde dan een rijbewijs. hou op te zeuren man, jij valt gelijk in extremen.

Dom gelul, neem een pilletje zou ik zeggen.
pi_106795934
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 09:54 schreef D0808 het volgende:

Tegenwoordig haal ik mijn kick uit te proberen zo min mogelijk benzine te verslurpen. Ik lach me elke dag weer rot als ik aankomrollen bij een stoplicht, haastige auto's me vlak daarvoor aan alle kanten voorbij rijden die voor het stoplicht tot stilstand komen en op het moment dat ik arriveer het hele zooitje zie optrekken en ik vloeiend doorrij. Je ziet nog net niet de euro's onder die wagens vandaan vallen _O- .
Zo rij ik ook en ik vraag me af of die lui in die andere auto's nou zien dat wij vloeiend doorrijden.
pi_106796730
Ik zat van de week achter een les auto, en 't vermoed dat het de eerste les was.. :') Maar ik had geen haast en ik vond 't eerder vermakelijk dan irritant. Ik zat me voor te stellen wat die instructeur allemaal aan 't vertellen was. Binnen spiegel, buiten spiegel, dode hoek. Let op die FIETSER! nee potjadonsie, nu houd je het stuur alweer verkeerd vast! etc...
Dit is een Signature....
pi_106797013
Ik heb een hekel aan mensen die echt 200 meter voor het stoplicht al remmen en dan rustig doorrollen naar het stoplicht. van te voren gas loslaten en dan rollen ok. maar remmen en dan echt met 10 km per uur door rollen? iedereen moet vol op de rem achter die auto, er is weinig ruimte bij het stoplicht en de sensoren zitten gewoon vooraan in de weg gefreesd, doorrijden hup
Op 8 september 2013 schreef Yreal het volgende: Boterbartje is een kwaliteitsuser
Op 2 april 2015 17:54 schreef Joosie200 het volgende: The Boterbartje experience™, dat is 100% kwaliteit voor een kleine prijs.
pi_106797249
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 09:54 schreef D0808 het volgende:

[..]

Als je zegt dat je 'consequent' te hard rijd, zeg je dus juist wel dat je het overal doet ;) .
Klopt, shit.........betrapt.
Maar alleen als de situatie het toe laat uiteraard.

In combinatie met lessen levert dat trouwens leuke situaties op, maat van me die ook les gaf had een leerling die beweerde dat als hij zijn rbw had alleen maar hard ging rijden.
Hoe hard? Hard, zo hard als ik kan.
Mooi, geef maar eens gas dan. 140, 150 en hij werd steeds ongemakkelijker.
Nee, gas!!!! Jij met je grote moel! 160...........misselijk, wit en trillen, of hij ajb mocht stoppen met gas geven.
Tuurlijk, maar dan graag ook niet meer zeiken dat je later hard wilt rijden, je persoontje kan daar niet tegen. :P

Eigen ervaring: Tegen 200 km/h blijft het lesbord gewoon zitten, gaat geen kant op.
Enige probleem was de grijns van de smoel van de leerling af te krijgen. :P
En ja, vrijwel lege snelweg. ;)
  zaterdag 14 januari 2012 @ 12:12:00 #60
88754 Sounddragon
Dragon of sound.
pi_106797295
quote:
4s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 11:57 schreef Boterbartje het volgende:
Ik heb een hekel aan mensen die echt 200 meter voor het stoplicht al remmen en dan rustig doorrollen naar het stoplicht. van te voren gas loslaten en dan rollen ok. maar remmen en dan echt met 10 km per uur door rollen? iedereen moet vol op de rem achter die auto, er is weinig ruimte bij het stoplicht en de sensoren zitten gewoon vooraan in de weg gefreesd, doorrijden hup
bull, sensoren zitten biko op 75 meter, en op 80 km wegen soms zelfs het dubbele. Als je op tijd uitrolt, kun je in 99 van de 100 gevallen zo doorrijden zonder een remmetje aan te raken.
MITS je onder de max rijdt.. Meestal is de looptijd vanaf lus 1 een seconde of 4 - 6...
De wetenschap is er nog steeds niet uit, waarom de meest gestroomlijnde vrouwen, de meeste weerstand bieden
pi_106797432
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 12:09 schreef vannelle het volgende:

Klopt, shit.........betrapt.
Maar alleen als de situatie het toe laat uiteraard.

In combinatie met lessen levert dat trouwens leuke situaties op, maat van me die ook les gaf had een leerling die beweerde dat als hij zijn rbw had alleen maar hard ging rijden.
Hoe hard? Hard, zo hard als ik kan.
Mooi, geef maar eens gas dan. 140, 150 en hij werd steeds ongemakkelijker.
Nee, gas!!!! Jij met je grote moel! 160...........misselijk, wit en trillen, of hij ajb mocht stoppen met gas geven.
Tuurlijk, maar dan graag ook niet meer zeiken dat je later hard wilt rijden, je persoontje kan daar niet tegen. :P

Eigen ervaring: Tegen 200 km/h blijft het lesbord gewoon zitten, gaat geen kant op.
Enige probleem was de grijns van de smoel van de leerling af te krijgen. :P
En ja, vrijwel lege snelweg. ;)
Kortom , je geeft het slechte voorbeeld. :r
Klein pikkie?
pi_106797511
quote:
4s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 11:57 schreef Boterbartje het volgende:
Ik heb een hekel aan mensen die echt 200 meter voor het stoplicht al remmen en dan rustig doorrollen naar het stoplicht. van te voren gas loslaten en dan rollen ok. maar remmen en dan echt met 10 km per uur door rollen? iedereen moet vol op de rem achter die auto, er is weinig ruimte bij het stoplicht en de sensoren zitten gewoon vooraan in de weg gefreesd, doorrijden hup
Het gaat om het vooruit kijken.
Als je ziet dat de lichten net op rood springen dan heeft het weinig zin om daar hard op af te rijden.
Dan rem je niet maar dan laat je gewoon je gas los.
ik heb wel eens een cursus gehad om zuinig te rijden en wat blijkt, op die manier rij je zuiniger en je bent nog sneller ook.
Hard rijden en dus ook hard remmen (ook voor bochten) kosten veel secondes maar het lijkt alsof je sneller bent.
pi_106798313
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 12:17 schreef thumbnail het volgende:

[..]

Kortom , je geeft het slechte voorbeeld. :r
Klein pikkie?
Daggut niet, niks slecht voorbeeld.
Iemand geeft aan dat hij na het halen van een rbw flink hard wil gaan rijden.
Wat is er dan mis mee om zo iemand onder begeleiding en mogelijkheid tot ingrijpen zijn wens even waar te laten worden?
Om vervolgens te zien dat hij een schone onderbroek nodig heeft na zo'n uitspatting? (Haha, leuke woordspeling)
En dat hij daarna besluit om z'n wensen bij te stellen en toch maar besluit een rustige rijder te worden?
Ik vind dat je dan beter onder begeleiding ff zo'n ervaring kan hebben dan dat zo'n puber met een rbw waarvan de inkt nog niet droog is het alleen gaat proberen.

Edit, dat van dat kleine pikkie klopt wel maar da's eigenlijk geheim. Niet doorvertellen ajb. ;)
pi_106798414
Maar harder dan 200 doe ik ook niet hoor ;)
Op 8 september 2013 schreef Yreal het volgende: Boterbartje is een kwaliteitsuser
Op 2 april 2015 17:54 schreef Joosie200 het volgende: The Boterbartje experience™, dat is 100% kwaliteit voor een kleine prijs.
  zaterdag 14 januari 2012 @ 12:57:25 #65
4921 blup
Shoarma Sin Farma
pi_106798477
quote:
1s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 12:12 schreef Sounddragon het volgende:

[..]

bull, sensoren zitten biko op 75 meter, en op 80 km wegen soms zelfs het dubbele. Als je op tijd uitrolt, kun je in 99 van de 100 gevallen zo doorrijden zonder een remmetje aan te raken.
MITS je onder de max rijdt.. Meestal is de looptijd vanaf lus 1 een seconde of 4 - 6...
Rijden tot de stopstreep.
pi_106798547
quote:
6s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 12:57 schreef blup het volgende:

[..]

Rijden tot de stopstreep.
dit.
Op 8 september 2013 schreef Yreal het volgende: Boterbartje is een kwaliteitsuser
Op 2 april 2015 17:54 schreef Joosie200 het volgende: The Boterbartje experience™, dat is 100% kwaliteit voor een kleine prijs.
pi_106798694
quote:
4s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 12:54 schreef Boterbartje het volgende:
Maar harder dan 200 doe ik ook niet hoor ;)
Ik ook niet, die rotauto wil niet harder. ;)

Ik wil je trouwens wel ff duidelijk maken dat ik niks tegen jou persoonlijk heb, je bent alleen maar de inspiratiebron geweest voor dit topic. ;)
Je zult best een goede chauffeur zijn maar zo afgeven op lesauto's vond ik nogal overtrokken.
Dus én om de discussie uit het lestopic te halen én omdat ik het op zich wel een leuk onderwerp vind heb ik dit topic geopend.
Meningen genoeg zie je wel. ;)
pi_106798791
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 13:04 schreef vannelle het volgende:

[..]

Ik ook niet, die rotauto wil niet harder. ;)

Ik wil je trouwens wel ff duidelijk maken dat ik niks tegen jou persoonlijk heb, je bent alleen maar de inspiratiebron geweest voor dit topic. ;)
Je zult best een goede chauffeur zijn maar zo afgeven op lesauto's vond ik nogal overtrokken.
Dus én om de discussie uit het lestopic te halen én omdat ik het op zich wel een leuk onderwerp vind heb ik dit topic geopend.
Meningen genoeg zie je wel. ;)
Ja prima, thanks!
Ja die van mij wil ook al niet harder!
en op het werk is al helemaal triest. die bakwagen is met pedaal tot te grond niet harder dan 135 te krijgen totdat je bult af gaat dan tik die de 140 aan. De caddy draait mooi een 155 of 160 bult af. Maar sowieso wel lawaaierig die oude caddy's, zeker als ze dan 3500 toeren moeten draaien, radio standje hoger haha
Op 8 september 2013 schreef Yreal het volgende: Boterbartje is een kwaliteitsuser
Op 2 april 2015 17:54 schreef Joosie200 het volgende: The Boterbartje experience™, dat is 100% kwaliteit voor een kleine prijs.
pi_106800329
Bofkont, mijne wil niet harder dan 89.
pi_106800547
185 in de lesauto, bij 20ste les ofzo. Weet het nog als de dag van gister, echt als een gek het stuur vasthouden :o, maar fuck, wat een gave ervaring.
pi_106800612
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 14:13 schreef koekjestrommel1 het volgende:
185 in de lesauto, bij 20ste les ofzo. Weet het nog als de dag van gister, echt als een gek het stuur vasthouden :o, maar fuck, wat een gave ervaring.
Ik ga dat ook maar eens vragen _O-
pi_106800622
Moet je wel in Duitsland lessen.
pi_106800644
Oh, ja.. :P
  zaterdag 14 januari 2012 @ 14:18:29 #74
132185 Biogarde
Neef van Bassie.
pi_106800692
Ik blijf weleens voor of achter ze rijden om te kijken hoe ze zitten te zweten. Soms ook wel leuk om te zien op bijvoorbeeld snelwegen, dat je de instructeur ziet zeggen (of lijkt te zeggen) dat hij of zij moet doen wat ik doe qua kijken, richting, snelheid.

Verder laat ik ze met rust en geef ik ze op opritten alle ruimte. En kan ik niet naar links, dan minder ik ruim snelheid (en de rest achter me moet dan mee met mij) zodat ze de snelweg op kunnen.

Heb zelf meegemaakt tijdens m'n examen dat ik de snelweg niet opgelaten werd door een paar mongolen en een stuk vluchtstrook in het verlengde op moest om uiteindelijk in te voegen. Ik ben er niet op gezakt, voor een ander kan het de doodsteek zijn en 160 (?) euro armer.
Bio is baas. Ik ben niet meer op straat. Ik rij alleen langs om te kijken hoe het gaat.
  zaterdag 14 januari 2012 @ 14:19:55 #75
132185 Biogarde
Neef van Bassie.
pi_106800732
En ik rij een herrie makende diesel. Dus die gaan soberzo niet zo hard :')
Bio is baas. Ik ben niet meer op straat. Ik rij alleen langs om te kijken hoe het gaat.
pi_106800799
quote:
7s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 14:18 schreef Biogarde het volgende:
Ik blijf weleens voor of achter ze rijden om te kijken hoe ze zitten te zweten. Soms ook wel leuk om te zien op bijvoorbeeld snelwegen, dat je de instructeur ziet zeggen (of lijkt te zeggen) dat hij of zij moet doen wat ik doe qua kijken, richting, snelheid.

Verder laat ik ze met rust en geef ik ze op opritten alle ruimte. En kan ik niet naar links, dan minder ik ruim snelheid (en de rest achter me moet dan mee met mij) zodat ze de snelweg op kunnen.

Heb zelf meegemaakt tijdens m'n examen dat ik de snelweg niet opgelaten werd door een paar mongolen en een stuk vluchtstrook in het verlengde op moest om uiteindelijk in te voegen. Ik ben er niet op gezakt, voor een ander kan het de doodsteek zijn en 160 (?) euro armer.
Dan vind ik dat je het netjes doet. Zo hoort het, sociaal. Leven en laten leven. ^O^
pi_106805765
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 14:13 schreef koekjestrommel1 het volgende:
185 in de lesauto, bij 20ste les ofzo. Weet het nog als de dag van gister, echt als een gek het stuur vasthouden :o, maar fuck, wat een gave ervaring.
Ik vind het niet kunnen _O-
pi_106809066
Ik hou altijd even extra afstand bij een lesauto, of haal gewoon in. Ik stoor me er niet aan.
Als de motor afslaat bij het stoplicht en ik sta erachter, ga ik niet als een gek toeteren.

Iedereen heeft het moeten leren, toch ;)
pi_106811045
gewoon voorbij knappen als het je te sloom gaat, klaar, case closed.
  zaterdag 14 januari 2012 @ 20:26:50 #80
322318 .Neovo.
Driven By The Future
pi_106812462
Ik geef lesauto's alle ruimte. Dit deden de meeste mensen tijdens mijn rijles ook (ook waren er een paar aso's die ook lekker gingen kleven). Verder geef ik ze ook netjes voorrang ALLEEN als het moet, en geef ik hun de tijd om zelf een beetje weg te kunnen komen. Dat er een heleboel auto's kwaad achter mij gaan toeteren kan me geen reet schelen. Dan ga je maar een paar minuten eerder van huis.

Al denk ik van sommige mensen dat ze hun rijbewijs bij een pakje boter hebben kregen :r.
  zaterdag 14 januari 2012 @ 20:33:30 #81
88754 Sounddragon
Dragon of sound.
pi_106812715
quote:
6s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 12:57 schreef blup het volgende:

[..]

Rijden tot de stopstreep.
Klopt, soms is er net voor het verkeerslicht een mogelijkheid tot afslaan, daar is de lus dan op afgesteld, en als je dan niet oprijdt tot de streep denkt hij dat je afgeslagen bent, en kan het even duren tot je groen krijgt :)
De wetenschap is er nog steeds niet uit, waarom de meest gestroomlijnde vrouwen, de meeste weerstand bieden
pi_106813418
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 januari 2012 23:19 schreef vannelle het volgende:
Vraag voor degenen met rijbewijs:

Snappen jullie waarom er een L op het dak staat van een auto?
En zo ja, houden jullie daar ook rekening mee?
Tuurlijk komt het niet altijd goed uit zo'n lesauto voor je. Snap ik wel.
Maar gunnen jullie iemand de kans om het rijden te leren of erger je je dood en ga je lopen stressen achter een lesauto?

Bedenk wel, de instructeur heeft het voor het zeggen in zo'n ding en die laat zich niet opnaaien.

Wie laat zich wel opnaaien door lesauto's?
Ja, ik snap waarom er een L op staat en ik houd er ook rekening mee. Mijn rijinstructeur had zelfs een bumpersticker met 'Excuses, u heeft het ook moeten leren' :'). Net zoals ik rekening houd met kinderen die spelen langs de weg, een hardrijdende BMW op de uiterst linkse baan op de snelweg en een motor die tussen de file door wil. Elke weggebruiker is anders en het is het fijnst als je uit je ervaring enigszins defensief kan rijden en dus rekening kan houden met de rest.

Bij een lesser houdt dat niet in dat ik anders ga rijden, maar ik heb er iets meer begrip voor als het allemaal wat langzamer of aarzelender gaat bij het stoplicht. Ik les nu zelf ook weer (A) en ik vind het zelf ook fijn als mensen aan mij kunnen zien dat ik het nog niet kan en even meedenken. Tuurlijk erger ik me wel eens aan andere weggebruikers, ook aan lessers, maar dat uit zich niet in plakken, lichtsignalen of toeteren, daar heeft niemand wat aan.
pi_106825292
Jij bent mijn nieuwe beste vriend, goede instelling!
  Moderator zondag 15 januari 2012 @ 09:35:38 #84
155227 crew  Guppy
dus
pi_106825904
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 20:58 schreef -Trinity- het volgende:

[..]

Ja, ik snap waarom er een L op staat en ik houd er ook rekening mee. Mijn rijinstructeur had zelfs een bumpersticker met 'Excuses, u heeft het ook moeten leren' :'). Net zoals ik rekening houd met kinderen die spelen langs de weg, een hardrijdende BMW op de uiterst linkse baan op de snelweg en een motor die tussen de file door wil. Elke weggebruiker is anders en het is het fijnst als je uit je ervaring enigszins defensief kan rijden en dus rekening kan houden met de rest.

Bij een lesser houdt dat niet in dat ik anders ga rijden, maar ik heb er iets meer begrip voor als het allemaal wat langzamer of aarzelender gaat bij het stoplicht. Ik les nu zelf ook weer (A) en ik vind het zelf ook fijn als mensen aan mij kunnen zien dat ik het nog niet kan en even meedenken. Tuurlijk erger ik me wel eens aan andere weggebruikers, ook aan lessers, maar dat uit zich niet in plakken, lichtsignalen of toeteren, daar heeft niemand wat aan.
Dat inderdaad :Y en ik was een aantal jaar terug ook zo'n kneus die de lesauto diverse keren liet afslaan (arme auto!). Inmiddels kan ik natuurlijk heel aardig rijden, maar als ik zo'n lesauto zie, geef ik ze altijd de tijd en de ruimte om het ook te doen.
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
pi_106825912
quote:
0s.gif Op zondag 15 januari 2012 09:35 schreef Guppyfriend het volgende:

[..]

Dat inderdaad :Y en ik was een aantal jaar terug ook zo'n kneus die de lesauto diverse keren liet afslaan (arme auto!). Inmiddels kan ik natuurlijk heel aardig rijden, maar als ik zo'n lesauto zie, geef ik ze altijd de tijd en de ruimte om het ook te doen.
eensch
Ik ben boooos, uhuh SYSTEEM! ♥
  zondag 15 januari 2012 @ 09:39:06 #86
35845 Cybje
Muuh muuh muuh
pi_106825925
quote:
0s.gif Op zaterdag 14 januari 2012 20:58 schreef -Trinity- het volgende:
Ja, ik snap waarom er een L op staat en ik houd er ook rekening mee. Mijn rijinstructeur had zelfs een bumpersticker met 'Excuses, u heeft het ook moeten leren' :'). Net zoals ik rekening houd met kinderen die spelen langs de weg, een hardrijdende BMW op de uiterst linkse baan op de snelweg en een motor die tussen de file door wil. Elke weggebruiker is anders en het is het fijnst als je uit je ervaring enigszins defensief kan rijden en dus rekening kan houden met de rest.
Ik erger me juist altijd aan die stickers, omdat ik me altijd best netjes probeer te gedragen rond lesauto's, maar ik met zo'n sticker toch het gevoel krijg dat ze me alvast beschuldigen van vervelend gedrag. Misschien ben ik de enige, maar ik heb het idee dat die stickers soms juist averechts kunnen werken.
Schaap
  Moderator zondag 15 januari 2012 @ 09:48:10 #87
155227 crew  Guppy
dus
pi_106825994
quote:
0s.gif Op zondag 15 januari 2012 09:39 schreef Cybje het volgende:

[..]

Ik erger me juist altijd aan die stickers, omdat ik me altijd best netjes probeer te gedragen rond lesauto's, maar ik met zo'n sticker toch het gevoel krijg dat ze me alvast beschuldigen van vervelend gedrag. Misschien ben ik de enige, maar ik heb het idee dat die stickers soms juist averechts kunnen werken.
Jij gedraagt je heel netjes, maar de lesauto's krijgen met een hoop hufterigheid te maken helaas. Ik zie die stickers niet vaak, maar als ik ze zie, moet ik er altijd wel om lachen :D
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
pi_106826553
Als je te voet bent en moet oversteken zijn lesauto's ideaal :P ze stoppen altijd, of je nou voorrang hebt of niet.
In tijden van crisis moet je niet met lastenverhogingen komen.
  zondag 15 januari 2012 @ 11:12:32 #89
322318 .Neovo.
Driven By The Future
pi_106826931
quote:
14s.gif Op zondag 15 januari 2012 10:45 schreef ZwartmetSuiker het volgende:
Als je te voet bent en moet oversteken zijn lesauto's ideaal :P ze stoppen altijd, of je nou voorrang hebt of niet.
Maar als je in een lesauto zit en fietsers steken zomaar over waardoor je je helemaal lam schrikt en de rem zowat door de bodem moet drukken om hem net niet te raken is het helemaal niet ideaal.

Deze fietser stond stil en besloot toen ik nog een paar meter van hem vandaan was nog even over te steken :( Tuig, ze willen zeker een fikse schadevergoeding als ik hun eenmaal aanrijdt. :(
pi_106827202
quote:
0s.gif Op zondag 15 januari 2012 09:39 schreef Cybje het volgende:

[..]

Ik erger me juist altijd aan die stickers, omdat ik me altijd best netjes probeer te gedragen rond lesauto's, maar ik met zo'n sticker toch het gevoel krijg dat ze me alvast beschuldigen van vervelend gedrag. Misschien ben ik de enige, maar ik heb het idee dat die stickers soms juist averechts kunnen werken.
Ik moet meestal wel lachen om die stickers eigenlijk, vind het wel grappig :P
  zondag 15 januari 2012 @ 11:37:22 #91
322318 .Neovo.
Driven By The Future
pi_106827358
quote:
0s.gif Op zondag 15 januari 2012 11:29 schreef H-D het volgende:

[..]

Ik moet meestal wel lachen om die stickers eigenlijk, vind het wel grappig :P
Ik heb ze nog nooit gezien. Lijkt me wel grappig om te zien, en het is ook gewoon waar in de meeste gevallen :P
pi_106827380
quote:
13s.gif Op zondag 15 januari 2012 11:12 schreef .Neovo. het volgende:
[..]
Deze fietser stond stil en besloot toen ik nog een paar meter van hem vandaan was nog even over te steken :( Tuig, ze willen zeker een fikse schadevergoeding als ik hun eenmaal aanrijdt. :(
Dat doen ze ook bij niet-lesauto's, trouwens - je denkt dat ze wachten, en vervolgens staan ze ineens voor je auto op een afstand die je zelfs stapvoets maar net aan kan remmen. Heb ze goddank nog nooit geraakt, maar vraag me dan altijd af of zo iemand nou gewoon volledig blind, doof en levensmoe is, of echt geen idee heeft van de remweg van een auto en hoeveel schade je aanricht met 1000kg+ tegen iemand zonder bescherming.
pi_106827488
quote:
0s.gif Op zondag 15 januari 2012 11:38 schreef JF_ het volgende:

[..]

Dat doen ze ook bij niet-lesauto's, trouwens - je denkt dat ze wachten, en vervolgens staan ze ineens voor je auto op een afstand die je zelfs stapvoets maar net aan kan remmen. Heb ze goddank nog nooit geraakt, maar vraag me dan altijd af of zo iemand nou gewoon volledig blind, doof en levensmoe is, of echt geen idee heeft van de remweg van een auto en hoeveel schade je aanricht met 1000kg+ tegen iemand zonder bescherming.
De helft van de tijd gedragen fietsers zich sowieso gewoon zwaar irritant in het verkeer. En dan ook nog raar/boos opkijken als het maar net goed gaat :P
pi_106827582
quote:
0s.gif Op zondag 15 januari 2012 09:35 schreef Guppyfriend het volgende:

[..]

Dat inderdaad :Y en ik was een aantal jaar terug ook zo'n kneus die de lesauto diverse keren liet afslaan (arme auto!). Inmiddels kan ik natuurlijk heel aardig rijden, maar als ik zo'n lesauto zie, geef ik ze altijd de tijd en de ruimte om het ook te doen.
Dit dus, maar er zijn veel mensen die dat als een soort van traumatische ervaring vér wegdrukken zodra ze dat roze papiertje, of roze gay pasje tegenwoordig, op zak hebben.
Op woensdag 9 juni 2010 @ 09:07 schreef lezzer: Verder legt fruityloop uitstekend uit hoe het in het echte leven gaat.
  zondag 15 januari 2012 @ 11:50:00 #95
322318 .Neovo.
Driven By The Future
pi_106827632
quote:
0s.gif Op zondag 15 januari 2012 11:43 schreef H-D het volgende:

[..]

De helft van de tijd gedragen fietsers zich sowieso gewoon zwaar irritant in het verkeer. En dan ook nog raar/boos opkijken als het maar net goed gaat :P
Indd,

En bij de rotonde niet even richting aangeven zodat het soms nog maar net goed gaat omdat de bestuurder van de auto denkt dat ie rechtdoor kan gaan.
pi_106827694
quote:
0s.gif Op zondag 15 januari 2012 11:38 schreef JF_ het volgende:
Dat doen ze ook bij niet-lesauto's, trouwens - je denkt dat ze wachten, en vervolgens staan ze ineens voor je auto op een afstand die je zelfs stapvoets maar net aan kan remmen. Heb ze goddank nog nooit geraakt, maar vraag me dan altijd af of zo iemand nou gewoon volledig blind, doof en levensmoe is, of echt geen idee heeft van de remweg van een auto en hoeveel schade je aanricht met 1000kg+ tegen iemand zonder bescherming.
Ik zag laatst een voetganger in het donker die over wilde steken (geen voetgangersoversteekplaats oid) en die deed alsof 'ie voor de auto ging springen die langsreed (moeilijk uit te leggen hoe, maar hij stampte met beide voeten op het wegdek, een paar cm verwijderd van de auto zeg maar). Wat voor een mongool ben je dan, ik zou mijn auto uit zijn gestapt om hem een pets te verkopen.
pi_106827707
quote:
0s.gif Op zondag 15 januari 2012 11:50 schreef .Neovo. het volgende:

[..]

Indd,

En bij de rotonde niet even richting aangeven zodat het soms nog maar net goed gaat omdat de bestuurder van de auto denkt dat ie rechtdoor kan gaan.
Persoonlijk kan ik wel zeggen dat ik sinds ik mijn rijbewijs ~18 jaar geleden heb gehaald, ik ook een betere fietser ben geworden. Zo wéét ik nu hoe belangrijk een werkende voor- en achterlamp zijn, en dat je met je hand uitsteken veel verwarring kan voorkopen op rotondes en kruispunten.

"Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet" . :Y
Op woensdag 9 juni 2010 @ 09:07 schreef lezzer: Verder legt fruityloop uitstekend uit hoe het in het echte leven gaat.
  Moderator zondag 15 januari 2012 @ 11:56:52 #98
155227 crew  Guppy
dus
pi_106827779
quote:
0s.gif Op zondag 15 januari 2012 11:53 schreef fruityloop het volgende:

[..]

Persoonlijk kan ik wel zeggen dat ik sinds ik mijn rijbewijs ~18 jaar geleden heb gehaald, ik ook een betere fietser ben geworden. Zo wéét ik nu hoe belangrijk een werkende voor- en achterlamp zijn, en dat je met je hand uitsteken veel verwarring kan voorkopen op rotondes en kruispunten.

"Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet" . :Y
Ik zorg als fietser en hardloper ook altijd voor goede verlichting :Y ik weet nu hoe belangrijk dat is.

Wat automobilisten ook verplicht zouden moeten doen, is een ritje meerijden met een vrachtwagen. Zodat ze zo'n voertuig ook beter zouden begrijpen.
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
  zondag 15 januari 2012 @ 12:08:50 #99
35845 Cybje
Muuh muuh muuh
pi_106828026
quote:
0s.gif Op zondag 15 januari 2012 11:56 schreef Guppyfriend het volgende:
Wat automobilisten ook verplicht zouden moeten doen, is een ritje meerijden met een vrachtwagen. Zodat ze zo'n voertuig ook beter zouden begrijpen.
Lijkt mij ook een strak plan. Heb het zelf nog nooit gedaan, maar heb wel een keer een Blik op de Weg aflevering gezien waarbij ze heel veel dingen lieten zien van hoe het er vanuit een vrachtwagen uitziet. Dat is echt heel erg leerzaam.
Schaap
  zondag 15 januari 2012 @ 12:11:32 #100
322318 .Neovo.
Driven By The Future
pi_106828087
Ik kan wel zeggen dat ik als fietser nu ook meer rekening houdt met het autoverkeer. Ik had altijd mijn lichten al aan, maar als je begint met autorijden, dan pas valt het op hoe slecht de fietsers te zien zijn zonder verlichting.

Weet nog dat ik met rijles buiten de bebouwde kom met grootlicht reed. Als die fietser gewoon zijn licht aan had, had ik hem ook gezien en niet verblind met mijn lampen :D :P Zal em leren >:)

En hij maar afwijzend schudden dat ik fout zat :')
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')