quote:Verzamelaars maken schoon schip in 'Mijn Leven In Puin' bij RTL 4
Duizenden mensen in Nederland lijden aan verzamelwoede. Een ziekte die zoveel impact heeft, dat het leven van deze mensen vaak letterlijk en figuurlijk in puin ligt. Deze hamsteraars, oftewel hoarders leven vaak alleen nog maar voor hun spullen. De enige manier om te kunnen ontsnappen aan de puinhopen en het sociale isolement is door radicaal schoon schip te maken, maar vaak lukt dat niet meer alleen. Vanaf dinsdag 17 januari biedt Peter van der Vorst en een team van deskundigen hulp. Na het ontvangen van de noodkreet door een dierbare van de verzamelaar komt Peter samen met zijn hulptroepen in actie.
Met een videoboodschap probeert Peter de verwoede verzamelaar over te halen om mee te doen. Hij of zij krijgt de keuze om binnen enkele dagen afstand te doen van de jarenlang verzamelde spullen. Psycholoog Barbara Nanninga en organizer Manita Overweg staan Peter bij om letterlijk en figuurlijk puin te ruimen in het leven van de betreffende verzamelaar.
De emoties lopen iedere keer weer hoog op, wanneer er binnen enkele dagen afstand moet worden genomen van de vaak zo geliefde verzameling. Meestal zijn er wel meer dan tien vrachtwagens voor nodig om de huizen leeg te halen. Woningen die zo volgepropt zijn met spullen, waarbij het toilet en de douche onbereikbaar waren geworden, worden weer leefbaar gemaakt.
De puinhopen die letterlijk tussen familiebanden staan, worden weggehaald in de hoop dat er een nieuwe start kan worden gemaakt. Na het klaren van deze enorme klus, bezoekt Peter na een aantal weken de (ex-)verzamelaars opnieuw om te kijken of en hoe hun leven is veranderd.
Uitzending: wekelijks, vanaf dinsdag 17 januari, tussen 20.30 uur en 21.30 uur bij RTL 4
Bron
Ik heb die nog nooit gezien, volgens mij omdat het altijd heel laat pas komt.quote:Op woensdag 11 januari 2012 17:41 schreef Kuno_van_Dijk het volgende:
SBS6 zend de amerikaanse versie van dit programma uit, "Verslaafd aan verzamelen". Daar worden de mensen goed ondersteund met gespecialiseerde mensen enzovoorts, afwachten hoe dit gaat...!
Daar schrok ik gister een beetje van, toen ik het las... Had John verwacht, denk dat Peter het zakelijk gaat doen...quote:
Maar heb je hier niet gelezen dan?quote:Op dinsdag 17 januari 2012 20:29 schreef Karina het volgende:
Poeh ik zie net in een ander topic dat Baantjer om half 10 komt
Ik zat DWDD te kijken en toen zag ik in dat topic opeens staan dat Baantjer om half 10 komtquote:Op dinsdag 17 januari 2012 20:31 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Maar heb je hier niet gelezen dan?
Ja, die wallen zijn wat minder.. Ach.. kan d'r wel een trucje opquote:Op dinsdag 17 januari 2012 20:33 schreef roos85 het volgende:
[..]
nee, van dichtbij valt het wat tegen.
Kakkers, sta ik chocomelk te maken, hoor ik door de waterkoker het verhaal niet, samenvatting anyone?quote:
Ik zou er ook niet veel moeite mee hebbenquote:Op dinsdag 17 januari 2012 20:34 schreef PatriQue89 het volgende:
[..]
Ja, die wallen zijn wat minder.. Ach.. kan d'r wel een trucje op
Heeft een dwangsom van 50.000 van de gemeente om al die rommel weg te halenquote:Op dinsdag 17 januari 2012 20:34 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Kakkers, sta ik chocomelk te maken, hoor ik door de waterkoker het verhaal niet, samenvatting anyone?
Pa heeft een erf vol met zooi. Zoon vindt dat hij geholpen moet worden anders verbreekt hij het contact met pa.quote:Op dinsdag 17 januari 2012 20:34 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Kakkers, sta ik chocomelk te maken, hoor ik door de waterkoker het verhaal niet, samenvatting anyone?
quote:Op dinsdag 17 januari 2012 20:35 schreef Karina het volgende:
[..]
Pa heeft een erf vol met zooi. Zoon vindt dat hij geholpen moet worden anders verbreekt hij het contact met pa.
Dankquote:Op dinsdag 17 januari 2012 20:35 schreef PatriQue89 het volgende:
[..]
Heeft een dwangsom van 50.000 van de gemeente om al die rommel weg te halen
Ja precies, zei ik ook al. Gewoon troep.quote:Op dinsdag 17 januari 2012 20:35 schreef Pisces29 het volgende:
Ziet eruit als puin, niet verzamelen van dingen...
Hij verzamelt vast puinquote:Op dinsdag 17 januari 2012 20:35 schreef Pisces29 het volgende:
Ziet eruit als puin, niet verzamelen van dingen...
Ik zat ook al te kijken, ze lijkt er wel op.quote:Op dinsdag 17 januari 2012 20:37 schreef Pisces29 het volgende:
Is dit nou dezelfde psych die normaal bij John in dat verzamelprog niet? Nee toch? Ik twijfel
Ja van de zijkant...quote:Op dinsdag 17 januari 2012 20:38 schreef Karina het volgende:
[..]
Ik zat ook al te kijken, ze lijkt er wel op.
Nou, bij die Amerikaanse versie dus had je ook verschillende soorten verzamelaars, maar de overeenkomst was wel dat ze allemaal hun eigen troep heel waardevol en onmisbaar vonden. Zelfs een compleet verrotte pompoen kon vast nog wel gebruikt worden. Dus of het een verzamelaar is is pas duidelijk te zien als ze gaan opruimen.quote:Op dinsdag 17 januari 2012 20:35 schreef Karina het volgende:
Is dit nu verzamelwoede of meer een grote zooi overal van maken? Bij verzamelwoede denk ik meer aan stapels kranten die niet weggegooid mogen worden of zo.
quote:
Jaquote:Op dinsdag 17 januari 2012 20:40 schreef Pisces29 het volgende:
Was / is dat zijn dochter, dat meisje dat vroeg of de camera uit mocht?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |