abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_106626174
Beste Fok!kers,

Ik ben een zeer licht autistische jongen van 18 jaar. Ik kreeg een brief van de UWV dat ik in aanmerking kom voor de Wajong regeling.

Ik ben al uitgenodigd om bij een advocatenkantoor te komen werken (Heb er 40 uur maatschappelijke stage gelopen) en heb in het algemeen geen enkel probleem met werken.

De Wajong regeling word door mijn moeder verkocht als een "vangnetje". M''n pa denkt er anders over: Waarom zou je dat aanvragen? Straks komen ze erachter, en laten we eerlijk zijn: Als een bedrijf kan kiezen tussen twee identieke personen, maar van een weet je dat hij autistisch is, kiest hij natuurlijk nooit de autist.

TL:DR
Ts is autist, kan prima meedraaien in de maatschappij, kan wajong krijgen maar weet niet of dat wel handig is want privacy.
pi_106626316
Wel doen.

Ik zie niet in wat voor gevolgen het voor je privacy heeft?
  maandag 9 januari 2012 @ 23:53:53 #3
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_106626429
Er kan iets aan je kleven wat in je nadeel werkt op de arbeidsmarkt.

http://www.deondernemer.n(...)imago-Wajongers.html
The love you take is equal to the love you make.
pi_106626520
Krijgen bedrijven niet allemaal voordelen als ze Wajong-ers in dienst nemen. Premie en belasting kortingen enzo. Dat zou juist een voordeel zijn om jou wel aan te nemen.
"A push and a rush and the land we stand on is ours" - Turrican
Whiskyplankje
  maandag 9 januari 2012 @ 23:59:41 #5
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_106626675
quote:
0s.gif Op maandag 9 januari 2012 23:56 schreef Karstman het volgende:
Krijgen bedrijven niet allemaal voordelen als ze Wajong-ers in dienst nemen. Premie en belasting kortingen enzo. Dat zou juist een voordeel zijn om jou wel aan te nemen.
Alleen werkt het in de praktijk niet echt.

En de Wajong gaat ook ingrijpend veranderen.
The love you take is equal to the love you make.
pi_106626844
quote:
0s.gif Op maandag 9 januari 2012 23:47 schreef Vstark het volgende:
Ik ben al uitgenodigd om bij een advocatenkantoor te komen werken (Heb er 40 uur maatschappelijke stage gelopen) en heb in het algemeen geen enkel probleem met werken.
En je komt toch in aanmerking voor de Wajong? Vreemd.
I feel kinda Locrian today
pi_106626931
Deze regeling is er far as I know voor jonge mensen die door hun handicap niet kunnen werken of in geval van slechts gedeeltelijke arbeidsongeschiktheid behoefte hebben aan een aangepaste werkplek. Aangezien jij zelf al aangeeft geen enkel probleem te hebben met werken en zelfs al een baan aangeboden hebt gekregen na een kennelijk goed verlopen (maatschappelijke) stage, zou ik me bijna gaan afvragen of dit topic - helemaal gezien de overige uitkeringstopics op Fok! - geen troll is.

Uberhaupt geef je hier zelf al te kennen dat je prima mee kan draaien in de maatschappij, ondanks je (lichte vorm van) autisme dus deze uitkering lijkt mij niet voor jou bedoeld. Zou dit op een bepaald moment veranderen dan wordt het natuurlijk een ander verhaal. Lijkt mij overigens sterk dat je een uitkering als deze zou krijgen zonder een keuring door een arbeidsdeskundige/-arts.
Je suis Charlie Sheen
  dinsdag 10 januari 2012 @ 00:06:14 #8
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_106626935
Kortgezegd is de Wajong er straks alleen nog voor wie volledig arbeidsongeschikt is. Als je gedeeltelijk arbeidsongeschikt bent, val je straks onder de Wet Werken naar Vermogen, die de huidige bijstand vervangt.
The love you take is equal to the love you make.
  dinsdag 10 januari 2012 @ 00:07:13 #9
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_106626978
Heeft het nut het aan te vragen als je binnenkort toch gewoon een baan hebt en verdient?

Afgezien van het stigma Wajong moet je met een beetje pech ook nog iedere keer verantwoording over je inkomsten afleggen.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_106627398
quote:
1s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 00:06 schreef Lienekien het volgende:
Als je gedeeltelijk arbeidsongeschikt bent, val je straks onder de Wet Werken naar Vermogen,
Ja, en dan moet je alsnog verplicht op zoek naar werk. Doe je dat niet dan word je gekort op je uitkering. Met andere woorden; lekker nu die baan aanpakken!
I feel kinda Locrian today
pi_106627537
de wajong regeling heeft levert jou alleen voordeel op als je werkgever jouw zonder dat niet zou aannemen, aangezien dat niet het geval is zou ik dat achterwege laten.
Als je via een wajong regeling in een advocaten kantoor gaat werken, levert je dat ook nog eens een bestempeling op van iemand die minder kan.
pi_106628033
Je krijgt het waarschijnlijk toch niet, tenzij je liegt. Als zij de indruk hebben dat je (ik geloof) 75% van het minimum inkomen kan verdienen, krijg je geen wajong.
pi_106628702
Xetran, ik ken meer mensen die mee kunnen draaien in de maatschappij maar toch een wajong hebben. Hoe? Vaak worden er minder vragen gesteld als er al een diagnose gesteld is.
pi_106628713
Maar ik ben het met je eens dat ik geen wajong verdien. M'n moeder wilt alleen nogal graag dat ik hem aan ga vragen.
pi_106628803
Ik suggereer niet dat je het niet verdient, ik heb het zelf ook een poging gegeven om mijn studie te bekostigen. Het hangt natuurlijk allemaal af van wie je treft, maar dat je een diagnose hebt hoeft niet te betekenen dat je niet in staat bent die 75% te verdienen. Vragen kan je daarom ook gewoon verwachten. Je kan het natuurlijk verergeren, maar ik ben graag eerlijk omdat ik geen zin heb dat dit later tegen mij gebruikt kan worden.

Bij mij waren ook allerlei mensen die zeiden dat ik dat moest doen, terwijl ikzelf wel beter wist. Uiteindelijk alleen een paar maanden wachten verspild en niks opgeschoten.

Neemt natuurlijk niet weg dat je het gewoon kan proberen, je hebt immers niks te verliezen. Het kost alleen aardig wat tijd(je hebt 2-3 afspraken) en je moet dus af en toe op gesprek en lang wachten op de uitslag en afspraken.
pi_106628909
Zover ik wet is het vangnetje maar een jaar geldig en aangezien het werk je prima afgaat, lijkt mij die wajong niet veel toegevoegde waarden hebben.
ROBODEMONS..................|:(
pi_106629031
Niet doen als het niet absoluut noodzakelijk is.. voor jezelf wil je ookniet het stempel wajong hebben
pi_106629085
Was ik trouwens vergeten te zeggen, maar als je idd bij een advocatenkantoor kan werken zou ik je echt afraden het te gaan proberen te krijgen, je riskeert een hele grote stempel te krijgen.
  dinsdag 10 januari 2012 @ 01:32:02 #19
127809 SuperrrTuxxx
Zwerver met een wekker
pi_106629210
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 01:10 schreef Xetran het volgende:
ik heb het zelf ook een poging gegeven om mijn studie te bekostigen.
Ja daar is het natuurlijk niet voor. Als je zonodig wil studeren sluit je maar een lening af.
Heddegijdagezeedgehadjamindedawerkelukwoarhoedoedegijdahoedoedegijdahoeheddegijdagedoan.
Don't you ever get stuck in the sky when you're high?
pi_106629268
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 01:32 schreef SuperrrTuxxx het volgende:

[..]

Ja daar is het natuurlijk niet voor. Als je zonodig wil studeren sluit je maar een lening af.
No shit, ik zei er ook bij dat het niet mijn idee was. :')
pi_106629424
Ga gewoon lekker werken man, dat je hier nog over twijfelt.
pi_106634977
Bedankt :)

M'n ouders schijnen in een soort van wonderwereld te wonen. Zo stelt m'n stiefpa dat je gegevens bij de staat wel veilig zijn! En dat je aan mensen kan zien of ze "goede" mensen zijn of niet.
pi_106635556
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 11:22 schreef Vstark het volgende:
Zo stelt m'n stiefpa dat je gegevens bij de staat wel veilig zijn!
Natuurlijk zijn die veilig. Maar een Wajong-uitkering is iets dat direct invloed heeft op je salaris, dus dat hoort een werkgever natuurlijk te weten.
I feel kinda Locrian today
  dinsdag 10 januari 2012 @ 11:44:09 #24
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_106635670
Ze zijn net zo veilig als de minst betrouwbare werknemer.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_106635856
quote:
1s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 00:06 schreef Lienekien het volgende:
Kortgezegd is de Wajong er straks alleen nog voor wie volledig arbeidsongeschikt is. Als je gedeeltelijk arbeidsongeschikt bent, val je straks onder de Wet Werken naar Vermogen, die de huidige bijstand vervangt.
Dat is alleen voor nieuwe wajongers. Als je er voor 2010 in zat verandert er niet zoveel dacht ik?
  dinsdag 10 januari 2012 @ 11:53:12 #26
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_106635953
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 11:50 schreef heaven7 het volgende:

[..]

Dat is alleen voor nieuwe wajongers. Als je er voor 2010 in zat verandert er niet zoveel dacht ik?
Die worden toch ook opnieuw gekeurd?
The love you take is equal to the love you make.
pi_106636011
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 11:53 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Die worden toch ook opnieuw gekeurd?
Is dat zo? Dacht dat de veranderingen alleen voor de wajongers na 2010 en 2011 golden.. misschien komt er wel weer een keuring ja en zullen ze strenger gaan zijn maar als er niks veranderd blijven ze toch gewoon in dezelfde situatie zitten?

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 10-01-2012 11:55:12 ]
pi_106636517
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 11:54 schreef heaven7 het volgende:

[..]

Is dat zo?
Volgens mij wel. Als je overstapt naar een nieuw systeem is het wel zo handig om te inventariseren wie daar allemaal voor in aanmerking komt. Ik denk dat je dat ook voorzichting kunt halen uit de volgende zin:

Gevolgen voor huidige Wajongers: Het Uitvoeringsinstituut Werknemers Verzekeringen (UWV) gaat bekijken welke mensen met Wajong-uitkering kunnen werken. Bron
I feel kinda Locrian today
  dinsdag 10 januari 2012 @ 12:14:40 #29
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_106636597
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 11:54 schreef heaven7 het volgende:

[..]

Is dat zo? Dacht dat de veranderingen alleen voor de wajongers na 2010 en 2011 golden.. misschien komt er wel weer een keuring ja en zullen ze strenger gaan zijn maar als er niks veranderd blijven ze toch gewoon in dezelfde situatie zitten?
Sowieso zou TS in de nieuwe regeling terecht komen. Voor de oude Wajongers zou ik er niet van uitgaan dat voor hen alles bij het oude blijft, want dat hangt van het kabinet af.
The love you take is equal to the love you make.
pi_106641536
Ben je nog bezig met school/studie? Want op je 18e gaan werken op een advocatenkantoor klinkt interessant, maar dan ben je ws. de kopieerjongen. Hoe zie je je carrière daar over 10 jaar?

Ik zou idd ook geen wajong nemen als ik het zo lees. Ik neem aan dat je het op elk ander moment nog wel kunt aanvragen? Of kan dat alleen nu je 18 wordt?
pi_106643757
quote:
0s.gif Op maandag 9 januari 2012 23:47 schreef Vstark het volgende:
Ik ben al uitgenodigd om bij een advocatenkantoor te komen werken (Heb er 40 uur maatschappelijke stage gelopen) en heb in het algemeen geen enkel probleem met werken.
Super! Doen! ^O^

Ik snap niet dat er nog over wajong aanvragen gedacht wordt als je 1. kunt werken en dat zelf ook vindt, en 2. je nog een baan in je schoot geworpen hebt gekregen ook.
pi_106643802
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 14:30 schreef Palomar het volgende:
Ben je nog bezig met school/studie? Want op je 18e gaan werken op een advocatenkantoor klinkt interessant, maar dan ben je ws. de kopieerjongen. Hoe zie je je carrière daar over 10 jaar?
Mmmm, "kopieerjongen" vs "Wajong".... wat zal het worden... *peins* *peins*
quote:
Ik zou idd ook geen wajong nemen als ik het zo lees. Ik neem aan dat je het op elk ander moment nog wel kunt aanvragen? Of kan dat alleen nu je 18 wordt?
Nee, een wajong neem je ook niet. Die krijg je, omdat je niet kunt werken. Wat dus bij TS niet het geval is.
pi_106644076
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 11:53 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Die worden toch ook opnieuw gekeurd?
Alle wajongers worden opnieuw gekeurd ,maar gevolg van deze keuring is niet zo groot, men gaat enkel kijken wie nog werkcapaciteit heeft, diegene wordt in 2014 5 % gekort.
Wat vervelender is voor nieuwe wajongers (instroom vanaf 2012) is, dat als ze niet geheel en al arbeidsongeschikt zijn, ze waarschijnlijk over een tijdje onder de nieuwe bijstandswet gaan vallen ,met huishoudeninkomenstoets
pi_106648685
Moet daar als bijbaantje het archief beheren, ik studeer overigens nog.
pi_106648743
Doe het niet. Wees zelfstandig.
  † In Memoriam † dinsdag 10 januari 2012 @ 17:51:35 #36
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_106648782
Gewoon doen.
Je bent toch geen pool die voor een habbekrats van zijn reet komt?
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
  dinsdag 10 januari 2012 @ 18:24:58 #37
323439 HetKlusKonijn
Hoard, collect, file, index
pi_106650064
Laat die wajong maar schieten, TS!
Je hebt al werk, dus ga daarvoor. Het stigma 'wajong' blijft altijd aan je 'hangen', en die uitkering is maar een habbekrats (en wordt in de nabije toekomst waarschijnlijk nog verder uitgekleed).
Zet je in op je werk en je studie. Veel succes! ^O^
VDGG - Steven Wilson - Jacco Gardner - Pussy Riot - Malala Yousafzai - René Goscinny (RIP)
"The Least We Can Do, Is Wave To Each Other!"
  † In Memoriam † dinsdag 10 januari 2012 @ 18:26:17 #38
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_106650120
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 18:24 schreef HetKlusKonijn het volgende:
Laat die wajong maar schieten, TS!
Je hebt al werk, dus ga daarvoor. Het stigma 'wajong' blijft altijd aan je 'hangen', en die uitkering is maar een habbekrats (en wordt in de nabije toekomst waarschijnlijk nog verder uitgekleed).
Zet je in op je werk en je studie. Veel succes! ^O^
Waarom blijft dat hangen? Dat hoef je niet op je cv te zetten hoor. :')
Net zo min als je lekker tijdens de WW lekker wat bijverdiend met wat wiet-kweek.
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
pi_106650161
Ik zou 't niet doen, dadelijk ben je idd je baantje bij 'n advocatenkantoor kwijt. Sowieso als je gewoon kunt werken vind ik dat je eigenlijk 'n beetje profiteert als je toch nog geld van de overheid erbij krijgt. :@
Hallon!
  dinsdag 10 januari 2012 @ 18:36:14 #40
323439 HetKlusKonijn
Hoard, collect, file, index
pi_106650465
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 18:26 schreef De_Kardinaal het volgende:

[..]

Waarom blijft dat hangen? Dat hoef je niet op je cv te zetten hoor. :')
Net zo min als je lekker tijdens de WW lekker wat bijverdiend met wat wiet-kweek.
Hoeveel vertrouwen heb jij in de beveiliging van (semi-)overheidsgegevens?
Na de diverse fiasco's waarbij persoonlijke gegevens op straat kwamen te liggen (de laatste was de DigiD-affaire) lijkt het me persoonlijk niet zo prettig om in een uitkerings-database geregistreerd te blijven staan als iemand die wajong heeft aangevraagd/verkregen, ookal is dat in het verleden. Werkgevers hebben nou eenmaal de nare neiging om iedereen waar een 'vlekje' (in geval van TS een VLEK, namelijk 'gehandicapt') aan zit, te weigeren en wie verzekert mij dat in de toekomst ze niet op de een of andere manier inzage kunnen hebben in je uitkeringsverleden?

Bovendien, TS heeft nu al een baan, en heeft m.i. die wajong uitkering helemaal niet nodig, als-ie er in de toekomst überhaupt nog een beroep op zal kunnen doen. "Licht autisme" lijkt me nou precies zo'n aandoening waar dit rechtse pretkabinet ( :r ) van zal zeggen, 'oh maar daar kun je toch prima mee werken?'... of dat nou waar is of niet doet niet meer ter zake.
VDGG - Steven Wilson - Jacco Gardner - Pussy Riot - Malala Yousafzai - René Goscinny (RIP)
"The Least We Can Do, Is Wave To Each Other!"
  † In Memoriam † dinsdag 10 januari 2012 @ 18:40:23 #41
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_106650639
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 18:36 schreef HetKlusKonijn het volgende:

[..]

Hoeveel vertrouwen heb jij in de beveiliging van (semi-)overheidsgegevens?
Na de diverse fiasco's waarbij persoonlijke gegevens op straat kwamen te liggen (de laatste was de DigiD-affaire) lijkt het me persoonlijk niet zo prettig om in een uitkerings-database geregistreerd te blijven staan als iemand die wajong heeft aangevraagd/verkregen, ookal is dat in het verleden. Werkgevers hebben nou eenmaal de nare neiging om iedereen waar een 'vlekje' (in geval van TS een VLEK, namelijk 'gehandicapt') aan zit, te weigeren en wie verzekert mij dat in de toekomst ze niet op de een of andere manier inzage kunnen hebben in je uitkeringsverleden?

Bovendien, TS heeft nu al een baan, en heeft m.i. die wajong uitkering helemaal niet nodig, als-ie er in de toekomst überhaupt nog een beroep op zal kunnen doen. "Licht autisme" lijkt me nou precies zo'n aandoening waar dit rechtse pretkabinet ( :r ) van zal zeggen, 'oh maar daar kun je toch prima mee werken?'... of dat nou waar is of niet doet niet meer ter zake.
Met de DigiD waren gewoon mensen getroffen die de site van hun gemeente bezoeken en gingen kijken waar de vergunning voor de schuur bleef etc.

Precies wat je zegt. Nu kan het nog dus gauw klauwen voordat de schatkist weer op slot gaat.
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
pi_106676392
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 18:27 schreef BlueMage het volgende:
Ik zou 't niet doen, dadelijk ben je idd je baantje bij 'n advocatenkantoor kwijt. Sowieso als je gewoon kunt werken vind ik dat je eigenlijk 'n beetje profiteert als je toch nog geld van de overheid erbij krijgt. :@
Als je meer dan het minimumloon verdient, wat bij ts waarschijnlijk het geval zal zijn, krijg je sowieso geen uitkering.
signatuurloos
pi_106677062
Wajong heeft niks te maken met wat je verdient voor de uren die je wel mag werken hoor. Als je 10 uur mag werken en met die 10 uur per week verdien je netto ¤10.000 euro per maand krijg je voor de overige uren nog steeds ¤600,- ofzo uitkering :P
  woensdag 11 januari 2012 @ 12:32:22 #44
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_106677395
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 12:20 schreef heaven7 het volgende:
Wajong heeft niks te maken met wat je verdient voor de uren die je wel mag werken hoor. Als je 10 uur mag werken en met die 10 uur per week verdien je netto ¤10.000 euro per maand krijg je voor de overige uren nog steeds ¤600,- ofzo uitkering :P
Dat is toch niet meer van deze tijd.
The love you take is equal to the love you make.
  woensdag 11 januari 2012 @ 12:34:00 #45
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_106677447
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 12:20 schreef heaven7 het volgende:
Wajong heeft niks te maken met wat je verdient voor de uren die je wel mag werken hoor. Als je 10 uur mag werken en met die 10 uur per week verdien je netto ¤10.000 euro per maand krijg je voor de overige uren nog steeds ¤600,- ofzo uitkering :P
Dat is zelfs in de WAO niet zo, maar je hebt vast wel een bron?
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_106677629
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 18:26 schreef De_Kardinaal het volgende:

[..]

Waarom blijft dat hangen? Dat hoef je niet op je cv te zetten hoor. :')
Net zo min als je lekker tijdens de WW lekker wat bijverdiend met wat wiet-kweek.
En op deze manier blijf je zwakzinnig, zoals de wijze profeet H.Teeuwen zei.

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 11-01-2012 12:41:26 ]
pi_106678304
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 12:32 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Dat is toch niet meer van deze tijd.
Uhm nee maar de wajong is puur ter aanvulling, dus als je voor 50% afgekeurd bent wordt 50% van een inkomen opgevangen en de andere helft ben je zelf verantwoordelijk voor, ongeacht wat je daarmee verdient. Pas als je over je voorgeschreven uren heen gaat word je gekort, niet als je meer verdient. Partner inkomen telt ook niet mee.
Bron ben ik zelf, geen zin om een UWV artikel op te zoeken.
  woensdag 11 januari 2012 @ 13:12:53 #48
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_106678559
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 13:04 schreef heaven7 het volgende:

[..]

Uhm nee maar de wajong is puur ter aanvulling, dus als je voor 50% afgekeurd bent wordt 50% van een inkomen opgevangen en de andere helft ben je zelf verantwoordelijk voor, ongeacht wat je daarmee verdient. Pas als je over je voorgeschreven uren heen gaat word je gekort, niet als je meer verdient. Partner inkomen telt ook niet mee.
Bron ben ik zelf, geen zin om een UWV artikel op te zoeken.
hoe zit het dan met overwerk?
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
pi_106678576
Dat zijn extra uren die je moet opgeven en als je daardoor over je uren heen komt word je gekort op je uitkering :)
  woensdag 11 januari 2012 @ 13:13:58 #50
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_106678595
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 13:13 schreef heaven7 het volgende:
Dat zijn extra uren die je moet opgeven en als je daardoor over je uren heen komt word je gekort op je uitkering :)
Da's wel een nadeel als je een wajong-er aan wilt nemen :'(
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
pi_106678630
Hangt er vanaf welke branch maar niemand is er happig op een wajonger aan te nemen :{
  woensdag 11 januari 2012 @ 13:16:18 #52
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_106678673
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 13:14 schreef heaven7 het volgende:
Hangt er vanaf welke branch maar niemand is er happig op een wajonger aan te nemen :{
Dit bedrijf wel, weet ik uit ervaring.
www.ibn.nl
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
  woensdag 11 januari 2012 @ 13:19:47 #53
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_106678768
Anyway, 'gelukkig' is maar 2% van de Wajong-ontvangers gedeeltelijk arbeidsongeschikt. De rest is volledig arbeidsongeschikt. Dus het is maar een onnoemlijk groot probleem voor een klein deel van de bevolking (er waren 3440 gedeeltelijk arbeidsongeschikte wajongers in 2008)
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
  woensdag 11 januari 2012 @ 14:19:01 #54
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_106680661
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 13:19 schreef Maanvis het volgende:
Anyway, 'gelukkig' is maar 2% van de Wajong-ontvangers gedeeltelijk arbeidsongeschikt. De rest is volledig arbeidsongeschikt. Dus het is maar een onnoemlijk groot probleem voor een klein deel van de bevolking (er waren 3440 gedeeltelijk arbeidsongeschikte wajongers in 2008)
Die 3440 is dus die 2%?

Dat betekent dat er 172.000 Wajongers waren in 2008?
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  woensdag 11 januari 2012 @ 14:24:27 #55
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_106680856
Load of crap trouwens dat het aantal uur de basis is voor de berekening.

Ik heb net hier: http://www.uwv.nl/owajong/rekenhulp_owajong.aspx
Een berekening gedaan voor iemand die 45-55% afgekeurd is, en die krijgt bij een inkomen van ¤ 2.500 bruto per maand (FOK!ker immers :P ) of bij ¤ 1.500 bruto per maand geen Wajong meer, bij ¤ 500,= bruto per maand wordt er ¤ 506,= aangevuld.

Dat was de berekening voor wajongers die al voor 2010 in de wajong zitten; die voor wajongers van na 1 januari 2010 is iets ruimer, maar bij ¤ 1.500 bruto per maand krijg je ook al geen aanvulling meer.
Hier de rekenhulp voor wajongers van na 1-1-2010: http://www.uwv.nl/wajong/(...)ekenhulp_wajong.aspx
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_106683797
Er is een grondslag bedrag en wordt berekend a.d.h.v. het aantal uur wat je arbeidsongeschikt bent. Dat is gewoon een feit http://mens-en-samenlevin(...)ng-2011-en-2012.html

edit- voor de oude wajong that it.

[ Bericht 7% gewijzigd door #ANONIEM op 11-01-2012 15:36:20 ]
  woensdag 11 januari 2012 @ 15:40:08 #57
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_106684062
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 15:34 schreef heaven7 het volgende:
Er is een grondslag bedrag en wordt berekend a.d.h.v. het aantal uur wat je arbeidsongeschikt bent. Dat is gewoon een feit http://mens-en-samenlevin(...)ng-2011-en-2012.html

edit- voor de oude wajong that it.
Ja, en een niet-UWV link is waarschijnlijk beter dan 2 UWV-rekenhulpen bij elkaar, maar goed, ook in jouw link staat dat het UWV aanvult tot 75% van het minimumloon, en dat het totale inkomen tot 100% van het minimumloon kan worden aangevuld....
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_106684439
Ja? Als je met de andere uren die je wel mag werken meer verdient dan het minimumloon wordt de uitkering niet aangepast hoor.. dat is gewoon een vast bedrag.
  † In Memoriam † woensdag 11 januari 2012 @ 16:00:18 #59
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_106684788
http://www.uwv.nl/Particu(...)an_mijn_inkomen.aspx

Als je naast je 80-100% wajong werkt dan ontvang je volgens die rekenhulp wajong van 303 euro tot een bedrag van 1084 euro = een totaal van 1387 euro. Verdien je meer dan 1084 euro, dus bijvoorbeeld 1085 euro dan krijg je geen wajong ernaast meer en is je inkomen gelijk aan je loon = 1085 euro. (oude situatie, 23 jaar of ouder).
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
  woensdag 11 januari 2012 @ 16:05:19 #60
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_106685007
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 15:50 schreef heaven7 het volgende:
Ja? Als je met de andere uren die je wel mag werken meer verdient dan het minimumloon wordt de uitkering niet aangepast hoor.. dat is gewoon een vast bedrag.
Of je bekijkt de UWV-rekenhulpen even.....
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_106687687
Heeft niet zoveel zin, op 1 januari 2014 kom je terecht in de Wet werken naar vermogen. Vertellen over je autisme verkleint in de regel de kans dat je aangenomen wordt. Tegenwoordig kunnen ze overal achterkomen. UWV kan bijvoorbeeld bij een werkgever informeren hoe een Wajong-gerechtigde functioneert of heeft gefunctioneerd.

In de nieuwe Wajong wordt een inkomen van 70% tot 100% van het minimumloon aangevuld tot 100% van het minimumloon. Het minimumjeugdloon voor een 18-jarige is laag: 658,20 euro per maand.

Ik lees dat TS nog studeert. Uitkering is dan 25% van het minimumloon. Dat is netto iets van 110 euro.
Eindoordeel: je gaat boven de gestelde eisen uit.
  woensdag 11 januari 2012 @ 19:03:00 #62
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_106692428
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 14:19 schreef Leandra het volgende:

[..]

Die 3440 is dus die 2%?

Dat betekent dat er 172.000 Wajongers waren in 2008?
iets minder nog, maar ik had 1,96% oid naar boven afgerond.
Als je het zelf wilt bekijken: Check www.statline.nl
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
  † In Memoriam † woensdag 11 januari 2012 @ 19:48:56 #63
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_106694684
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 17:09 schreef schaal_9 het volgende:
Heeft niet zoveel zin, op 1 januari 2014 kom je terecht in de Wet werken naar vermogen. Vertellen over je autisme verkleint in de regel de kans dat je aangenomen wordt. Tegenwoordig kunnen ze overal achterkomen. UWV kan bijvoorbeeld bij een werkgever informeren hoe een Wajong-gerechtigde functioneert of heeft gefunctioneerd.

In de nieuwe Wajong wordt een inkomen van 70% tot 100% van het minimumloon aangevuld tot 100% van het minimumloon. Het minimumjeugdloon voor een 18-jarige is laag: 658,20 euro per maand.

Ik lees dat TS nog studeert. Uitkering is dan 25% van het minimumloon. Dat is netto iets van 110 euro.
Het verzwijgen ervan is een concrete reden tot ontbinding van het contract.
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
pi_106696494
Waarom zou je een uitkering willen als je kan werken?
"We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further." - Richard Dawkins
pi_106697366
Niet doen als je ook zelf kunt werken, al was het alleen al vanwege je eigen zelfbeeld.
Wat voor studie doe je? Sluit die aan bij je bijbaan?
pi_106697456
@heaven 7 ,
u kletst maar wat met uw
"ik ben de bron".
Wie meer verdient dan de maximale wajong, vliegt er gewoon uit hoor. Het is zelfs zo dat als je standaard 200 euro per maand verdient, je teruggezet wordt in de categorie arbeidsongeschiktheid waarin je zit. Uw verhaal van die 10.000 euro is dus onzin.
  woensdag 11 januari 2012 @ 21:20:19 #67
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_106700300
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 20:39 schreef paulowna het volgende:
@heaven 7 ,
u kletst maar wat met uw
"ik ben de bron".
Wie meer verdient dan de maximale wajong, vliegt er gewoon uit hoor. Het is zelfs zo dat als je standaard 200 euro per maand verdient, je teruggezet wordt in de categorie arbeidsongeschiktheid waarin je zit. Uw verhaal van die 10.000 euro is dus onzin.
wat is de maximale wajong?
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
  woensdag 11 januari 2012 @ 21:22:21 #68
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_106700438
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 19:48 schreef De_Kardinaal het volgende:

[..]

Het verzwijgen ervan is een concrete reden tot ontbinding van het contract.
Hè? Hoe kom je daar nu bij?
The love you take is equal to the love you make.
  † In Memoriam † woensdag 11 januari 2012 @ 21:28:33 #69
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_106700828
quote:
1s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:22 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Hè? Hoe kom je daar nu bij?
Het achterhouden van gegevens omtrent je persoon die je werkzaamheden kunnen beïnvloeden is een gegronde reden om, als dat inderdaad het geval is, het contract te mogen ontbinden door de werkgever. Als jij een pinda-allergie hebt en dan gaat werken bij de borrelnoten-fabrikant als noten inpakker en je hebt je allergie verzwegen waardoor je sommige werkzaamheden niet kan doen die in de functie-omschrijving stonden of te verwachten waren dan mag de werkgever het contract laten ontbinden, want als je dat gezegd had was je sowieso niet aangenomen. (Wat je hebt moet wel in verbinding staan tot je werkzaamheden).
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
pi_106700976
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:20 schreef Maanvis het volgende:

[..]

wat is de maximale wajong?
Het wordt aangevuld tot het minimumloon. Tenminste, als je een baan hebt en genoeg verdient. Is je salaris hoger dan het minimumloon, dan ontvang je natuurlijk geen uitkering.
signatuurloos
  † In Memoriam † woensdag 11 januari 2012 @ 21:35:53 #71
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_106701335
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:30 schreef Captain_Maximum het volgende:

[..]

Het wordt aangevuld tot het minimumloon. Tenminste, als je een baan hebt en genoeg verdient. Is je salaris hoger dan het minimumloon, dan ontvang je natuurlijk geen uitkering.
Het is gebaseerd op minimumloon op basis van een volledige werkweek. Als je acht uur in de week kan werken met een loon ruim boven het minimumloon kan het nog steeds zijn dat je een gedeelte aan uitkering krijgt.
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
  woensdag 11 januari 2012 @ 21:36:44 #72
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_106701388
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:28 schreef De_Kardinaal het volgende:

[..]

Het achterhouden van gegevens omtrent je persoon die je werkzaamheden kunnen beïnvloeden is een gegronde reden om, als dat inderdaad het geval is, het contract te mogen ontbinden door de werkgever. Als jij een pinda-allergie hebt en dan gaat werken bij de borrelnoten-fabrikant als noten inpakker en je hebt je allergie verzwegen waardoor je sommige werkzaamheden niet kan doen die in de functie-omschrijving stonden of te verwachten waren dan mag de werkgever het contract laten ontbinden, want als je dat gezegd had was je sowieso niet aangenomen. (Wat je hebt moet wel in verbinding staan tot je werkzaamheden).
Dan lijkt me dat er bij een autist die gaat archiveren weinig reden is om het te melden, het zal de werkzaamheden zeker niet in de weg staan.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_106701465
Ik voel me gevleid dat ik met u word aangesproken maar dat zal vast te maken hebben met het feit dat u uit België komt :+

En ik ben mijn eigen bron omdat ik al 9 jaar in de wajong zit voor 50%.
  woensdag 11 januari 2012 @ 21:38:32 #74
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_106701485
quote:
1s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:36 schreef Leandra het volgende:

[..]

Dan lijkt me dat er bij een autist die gaat archiveren weinig reden is om het te melden, het zal de werkzaamheden zeker niet in de weg staan.
autisten die archiveren of autisten die bibliothekares zijn of autisten die programmeren zijn vaak zelfs beter dan normale mensen zonder die stoornis :)
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
  woensdag 11 januari 2012 @ 21:39:06 #75
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_106701511
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:38 schreef heaven7 het volgende:
Ik voel me gevleid dat ik met u word aangesproken maar dat zal vast te maken hebben met het feit dat u uit België komt :+

En ik ben mijn eigen bron omdat ik al 9 jaar in de wajong zit voor 50%.
Ik heb heel veel respect voor je dat je met 10 uur per week werken toch 10000 euro per maand verdient!
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
  † In Memoriam † woensdag 11 januari 2012 @ 21:41:03 #76
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_106701637
quote:
1s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:36 schreef Leandra het volgende:

[..]

Dan lijkt me dat er bij een autist die gaat archiveren weinig reden is om het te melden, het zal de werkzaamheden zeker niet in de weg staan.
Wel als men kan verwachten dat er sociale interactie zal plaatsen vinden. Als je collega's hebt of onderdeel bent van een team et cetera.
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
pi_106701638
Was het maar zo :D Het was een voorbeeld zoals je begrijpt :P
  woensdag 11 januari 2012 @ 21:41:57 #78
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_106701691
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:41 schreef heaven7 het volgende:
Was het maar zo :D Het was een voorbeeld zoals je begrijpt :P
hoe kun je dan de bron zijn van dat verhaal ;).
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
  woensdag 11 januari 2012 @ 21:47:22 #79
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_106702007
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:41 schreef heaven7 het volgende:
Was het maar zo :D Het was een voorbeeld zoals je begrijpt :P
Je inkomen en wajong zijn samen dus meer dan het wettelijk minimumloon voor iemand van 23 jaar of ouder?
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  † In Memoriam † woensdag 11 januari 2012 @ 21:49:35 #80
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_106702166
quote:
1s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:47 schreef Leandra het volgende:

[..]

Je inkomen en wajong zijn samen dus meer dan het wettelijk minimumloon voor iemand van 23 jaar of ouder?
Dat kan volgens de rekenhulp ja. Zie berekening ergens terug. Maar bij meer dan 1084 euro loon vervalt je wajong.
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
  woensdag 11 januari 2012 @ 21:52:33 #81
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_106702357
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:49 schreef De_Kardinaal het volgende:

[..]

Dat kan volgens de rekenhulp ja. Zie berekening ergens terug. Maar bij meer dan 1084 euro loon vervalt je wajong.
Volgens mij kom je dan uit op het minimumloon voor iemand van 23 jaar of ouder, en het gaat om bruto bedragen, dus die bijna 1400 waar je dan op uitkomt klinkt als het wettelijk minimum.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  † In Memoriam † woensdag 11 januari 2012 @ 21:54:41 #82
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_106702500
quote:
1s.gif Op woensdag 11 januari 2012 21:52 schreef Leandra het volgende:

[..]

Volgens mij kom je dan uit op het minimumloon voor iemand van 23 jaar of ouder, en het gaat om bruto bedragen, dus die bijna 1400 waar je dan op uitkomt klinkt als het wettelijk minimum.
Het is zelfs minder zie ik nu want het minimumloon is ¤ 1.446,60 bruto.
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
  woensdag 11 januari 2012 @ 22:01:07 #83
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_106702955
Mooi, dan hebben we dus vastgesteld dat Wajong plus inkomen uit arbeid samen niet meer dan het wettelijk minimumloon per maand zal zijn.

Maar als iemand nog tips heeft om in 10 uur per week ¤ 10.000 per maand te verdienen dan hou ik me ook zonder Wajong aanbevolen.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  † In Memoriam † woensdag 11 januari 2012 @ 22:02:00 #84
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_106703029
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 22:01 schreef Leandra het volgende:
Mooi, dan hebben we dus vastgesteld dat Wajong plus inkomen uit arbeid samen niet meer dan het wettelijk minimumloon per maand zal zijn.

Maar als iemand nog tips heeft om in 10 uur per week ¤ 10.000 per maand te verdienen dan hou ik me ook zonder Wajong aanbevolen.
Seks, drugs, wapens, mensenhandel, eigenlijk alles wel wat uiterst strafbaar is.
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
  woensdag 11 januari 2012 @ 22:07:10 #85
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_106703359
Legaal natuurlijk, ik wil er best belasting over betalen en nog even flink wat HRA meepakken :+
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  † In Memoriam † woensdag 11 januari 2012 @ 22:08:01 #86
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_106703404
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 22:07 schreef Leandra het volgende:
Legaal natuurlijk, ik wil er best belasting over betalen en nog even flink wat HRA meepakken :+
Bankdirecteur en wat commissariaten her en der. :P
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
  woensdag 11 januari 2012 @ 22:11:44 #87
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_106703660
quote:
0s.gif Op woensdag 11 januari 2012 22:08 schreef De_Kardinaal het volgende:

[..]

Bankdirecteur en wat commissariaten her en der. :P
Ik zal m'n netwerk eens goed scannen ;)
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_106708812
WAJONG is maar 75% van het minimum loon.
Waarom lees ik dan dat dit tot 100% kan worden aangevuld?
  † In Memoriam † donderdag 12 januari 2012 @ 00:45:51 #89
220133 De_Kardinaal
sapiens sine operibus
pi_106710080
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 00:02 schreef Yoewie het volgende:
WAJONG is maar 75% van het minimum loon.
Waarom lees ik dan dat dit tot 100% kan worden aangevuld?
quote:
Een Wajong-uitkering is een aanvulling op het loon dat u verdient met werken. Wij vullen met uw uitkering uw inkomen aan, zodat uw inkomen in totaal minimaal 75% van het minimum(jeugd)loon bedraagt.

Gaat u meer verdienen? Dan verlagen wij uw uitkering. Maar uw inkomen wordt in totaal meestal wel hoger. Uw totale inkomen kan zelfs oplopen tot 100% van het minimum(jeugd)loon. Het loont dus om te werken.

Lukt het u niet om werk te vinden? Of kunt u helemaal niet werken? Ook dan zorgen wij ervoor dat uw totale inkomen maximaal 75% van het minimum(jeugd)loon is.

http://www.uwv.nl/wajong/(...)ajong-uitkering.aspx
______________________________________
Hier tekenen:
.......................De_Kardinaal......................
______________________________________
  donderdag 12 januari 2012 @ 02:22:17 #90
323439 HetKlusKonijn
Hoard, collect, file, index
pi_106712219
^^ Oftewel, laat maar zitten die wajong-uitkering, TS.
VDGG - Steven Wilson - Jacco Gardner - Pussy Riot - Malala Yousafzai - René Goscinny (RIP)
"The Least We Can Do, Is Wave To Each Other!"
pi_106714651
Dat is toch oneerlijk ten opzichte van mensen die helemaal gehandicapt zijn? Die kunnen niet werken en krijgen maar 75% en mensen die het geluk hebben wel (een beetje) te kunnen werken kunnen mooi tot 100% ! :(
  donderdag 12 januari 2012 @ 09:57:20 #92
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_106714796
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 09:50 schreef Yoewie het volgende:
Dat is toch oneerlijk ten opzichte van mensen die helemaal gehandicapt zijn? Die kunnen niet werken en krijgen maar 75% en mensen die het geluk hebben wel (een beetje) te kunnen werken kunnen mooi tot 100% ! :(
Tja, het leven is oneerlijk :). Ik kan ook niet voetballen dus ik krijg geen miljoenensalaris. Dus ik moet het doen met een mindere baan!
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
  donderdag 12 januari 2012 @ 09:57:57 #93
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_106714804
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 09:50 schreef Yoewie het volgende:
Dat is toch oneerlijk ten opzichte van mensen die helemaal gehandicapt zijn? Die kunnen niet werken en krijgen maar 75% en mensen die het geluk hebben wel (een beetje) te kunnen werken kunnen mooi tot 100% ! :(
Ja, ik vind ook dat mensen met een handicap een veel hogere uitkering moeten krijgen. Heb je al de pech dat je gehandicapt bent, moet je ook nog eens je leven lang op een houtje bijten.
The love you take is equal to the love you make.
  donderdag 12 januari 2012 @ 10:01:53 #94
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_106714884
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 09:50 schreef Yoewie het volgende:
Dat is toch oneerlijk ten opzichte van mensen die helemaal gehandicapt zijn? Die kunnen niet werken en krijgen maar 75% en mensen die het geluk hebben wel (een beetje) te kunnen werken kunnen mooi tot 100% ! :(
Ja, maar zo is het leven nou eenmaal, iemand die geen handicap heeft kan wel 10 keer het minimumloon verdienen.

Het zou ook niet fair zijn om wel van mensen te verwachten dat ze aan het werk gaan als ze X% afgekeurd zijn, maar dat inkomen volledig te laten vervallen.

Overigens is werken ook niet gratis; ik kan thuis de hele dag in een joggingbroek gaan zitten, op het werk zal ik wat fatsoenlijkers aan moeten, en misschien kun je je broodje wel altijd meenemen, maar op vrijdag gebakken mosselen in de kantine met je collega's is ook af en toe wel leuk en sociaal, maar niet gratis.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  donderdag 12 januari 2012 @ 10:09:02 #95
19440 Maanvis
Centuries in a lifetime
pi_106714984
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 09:57 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Ja, ik vind ook dat mensen met een handicap een veel hogere uitkering moeten krijgen. Heb je al de pech dat je gehandicapt bent, moet je ook nog eens je leven lang op een houtje bijten.
Gelukkig is het grootste deel van de volledig afgekeurde Wajong-ers niet gehandicapt.
Trots lid van het 👿 Duivelse Viertal 👿
Een gedicht over Maanvis
Het ONZ / [KAMT] Kennis- en Adviescentrum Maanvis Topics , voor al je vragen over mijn topiques!
  donderdag 12 januari 2012 @ 11:15:26 #96
198417 Lastpost
Rotterdammert!
pi_106716465
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 15:36 schreef lezzer het volgende:

[..]

Nee, een wajong neem je ook niet. Die krijg je, omdat je niet kunt werken. Wat dus bij TS niet het geval is.
Incorrect, die krijg je omdat je (deels) arbeidsongeschikt bent n.a.v fysieke en/of psychische problemen, mocht dit in het geval van TS niet zo zijn zal dit blijken na de formaliteiten.
Jij kunt helemaal niet oordelen of dat bij TS het geval is.

Overigens zou ik in dezelfde situatie gewoon voor de baan gaan, terugvallen op de Wajong kan ook in een later stadium nog en het labeltje dat je opgeplakt krijgt kan enkel negatief uitwerken bij het krijgen en behouden van een baan aangezien je verplicht bent het te melden aan het bedrijf waar je werkt.
Buiten dat, als na verloop van tijd blijkt dat het prima gaat is er ook geen reden om het aan te vragen.
pi_106716695
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 09:57 schreef Lienekien het volgende:
Ja, ik vind ook dat mensen met een handicap een veel hogere uitkering moeten krijgen. Heb je al de pech dat je gehandicapt bent, moet je ook nog eens je leven lang op een houtje bijten.
Sorry hoor, maar waarom zou je juist die mensen in de watten leggen die niet productief zijn en niets bijdragen aan de maatschappij? Je kunt het namelijk ook andersom redeneren: 'Ja, ik moet 40 uur per week werken voor salaris X terwijl iemand die thuis uit zijn bek ligt te kwijlen ook salaris X krijgt' Ik ben het wél met je eens dat die mensen een uitkering moeten krijgen in die mate dat het voldoende is voor de basis levensonderhoud plus nog iets extra, zodat zij ook een keer op vakantie kunnen o.i.d. Maar om nu positief te gaan discrimineren en te gaan denivelleren op basis van wat iemand NIET kan is de omgekeerde wereld en niet billijk tegenover de mensen die er hard voor moeten werken.
I feel kinda Locrian today
  donderdag 12 januari 2012 @ 11:27:36 #98
198417 Lastpost
Rotterdammert!
pi_106716855
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 11:22 schreef starla het volgende:

[..]

Sorry hoor, maar waarom zou je juist die mensen in de watten leggen die niet productief zijn en niets bijdragen aan de maatschappij? Je kunt het namelijk ook andersom redeneren: 'Ja, ik moet 40 uur per week werken voor salaris X terwijl iemand die thuis uit zijn bek ligt te kwijlen ook salaris X krijgt' Ik ben het wél met je eens dat die mensen een uitkering moeten krijgen in die mate dat het voldoende is voor de basis levensonderhoud plus nog iets extra, zodat zij ook een keer op vakantie kunnen o.i.d. Maar op nu positief te gaan discrimineren vind ik niet billijk tegenover de mensen die er hard voor moeten werken.
^O^
Als het geld oneindig zou zijn en niet uit 'onze' portemonnee werd verdeeld zou ik óok voor zijn om de gehandicapten in het land extra te ondersteunen, extra uitjes, hogere uitkering, leuke TV aan de muur en een nieuw bankstel uit een potje, maar helaas.

Een Wajong uitkering is hoog genoeg om rond te komen, ook wanneer je alleen en op jezelf woont (mits oud genoeg), sterker, je houdt nog geld over als je gewoon verstandig met je geld omgaat, dus dat op een houtje bijten valt ook best mee.
Zeker voor de groep die ook nog enige arbeid kan verrichten, al is het maar een dag in de week.
pi_106717129
Ik heb zelf een wajong uitkering, maar hoop als ik mijn studie receptioniste/telefoniste heb afgerond een parttime baan te kunnen vinden. Voor mezelf heb ik al besloten dat ik na het behalen van mijn diploma door wil gaan leren. In 2006/2007 ben ik lichamelijk zeer achteruit gegaan waardoor ik voor 80 tot 100% ben afgekeurd.Toch geloof ik wel dat ik iig weer parttime kan gaan werken en dat het salaris wordt verrekend met de wajong. Op dit moment werk ik trouwens 3 halve dagen op vrijwillige basis, ik vind het belangrijk om onder de mensen te zijn. Ik ben ook gedreven om te gaan werken en ik denk dat dat een heel groot pluspunt is.
  donderdag 12 januari 2012 @ 11:59:31 #100
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_106717875
Ik vind dat bij zulke zaken idd wel onderscheid gemaakt mag worden tussen iemand die werkelijk niets kan omdat zijn fysieke situatie dat met zich meebrengt, dus bijvoorbeeld iemand die (grotendeels) verlamd is, of iemand met het IQ van een woelmuis die ook echt niet kan werken, en opgeschoten huftertjes die ADHD hebben, dyslectisch zijn en niet met autoriteit kunnen omgaan.

Die laatste categorie (zeker als ze van het type grote bek zijn) kun je wat mij betreft prima een pittige heropvoeding geven zodat ze iig verlost zijn van hun niet met autoriteit om kunnen gaan "handicap".

En wat mij betreft een 3 strikes and you're out systeem door dit soort uitkeringen te koppelen aan een strafblad, want als je er niet genoeg aan hebt en je gaat het dmv berovingen, diefstal en geweld aanvullen dan "verdien" je je uitkering sowieso niet.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')