Als ik dat soort bonnen krijg geniet ik er altijd van. Als je erover nadenkt als "dit was 140 euro maar heeft mij lekker maar 30 euro gekost". Ik kan daar echt maanden van genieten. Ook ik ben gierig (al is het ook zo dat wij het niet echt "ruim" ofzo hebben, maar goed, daar kiezen we zelf voor. Des te leuker vind ik dan irischeques of bol.com cadeaubonnen).quote:Op woensdag 4 januari 2012 11:56 schreef leonieke het volgende:
De tv staat hier ook heel regelmatig op, hoor. Alleen kijkt Thomas er heel weinig naar, maar vindt hij de muziek of het geluid van Plop wel leuk. Hij kan er met zijn rug naar zitten en spelen, maar o wee als je het geluid af zet![]()
Babbelen gaat hier steeds beter. Er komen al hele zinnetjes uit (wel vaak dezelfde) maar de onthaalmoeder was ook geschrokken nadat ze hem 2 weken niet had gezien.
Met vork en lepel eten gaat ook goedHij eet tegenwoordig ook alleen soep en yoghurt met zijn lepel. Wel makkelijk voor ons
Alleen moeten we soms opletten dat hij niet in het yoghurtpotje knijpt. Dat gaat dan wel weer soms verkeerd. Al denk ik dat hij dat eerder opzettelijk doet
![]()
![]()
En mijn god, wat voel ik me eigenlijk slecht. We hebben gisteren 4 stukken kinderkleren gekocht die in totaal (buiten de solden om) 140 euro kostenHet is dat we nog voor 110 euro cadeaubonnen lagen en die waren maar 2 maand meer geldig, dus we moesten wel iets kopen (en wat koop je nu nog in een babyspullenwinkel als je baby 2 wordt
). Maar echt, ik zou zoiets dus nooit "zelf' kunnen kopen
Maar misschien ben ik gewoon te gierig
Maar, als Mart er toch niet achter zit, waarom staat ie dan aan? Nathan verliest na een minuut of 15/20 zn interesse en dan gaat ie uit. Hij kijkt denk ik 20 tot 40 minuten TV per dag maar er zijn ook dagen waarop hij niet kijkt. Ook Nathan kijkt sesamstraat als ik eten kookquote:Op woensdag 4 januari 2012 13:39 schreef ymme het volgende:
Ook hier staat de tv wel aan maar het is maar zelden dat Mart er echt voor gaat zitten.
Als dit hooguit 30/45 min per dag is, is het veel. En tja, ik ben door de weeks ook nog alleen met hem hè, dus onder het eten koken ofzo jammer dan, dan maar méér dan 45 min maar ik moet toch wat.
Geen ideequote:Op woensdag 4 januari 2012 14:04 schreef pessie het volgende:
[..]
Maar, als Mart er toch niet achter zit, waarom staat ie dan aan? Nathan verliest na een minuut of 15/20 zn interesse en dan gaat ie uit. Hij kijkt denk ik 20 tot 40 minuten TV per dag maar er zijn ook dagen waarop hij niet kijkt. Ook Nathan kijkt sesamstraat als ik eten kook. Even rust en zonder kind op de arm aardappels schillen gaat 10 keer sneller.
Dat valt hier gelukkig wel mee. Nathan heeft meestal 5 a 6 broekjes en elke 2 dagen een schone, dus die draagt hij wel veel. Bovenkleding krijg ik heel veel van (heb laatst maar weer es een setje bovenkleding gekocht omdat ik het leuk vond) dus daar heeft hij echt meer dan voldoende van. Hij krijgt elke dag schoon aan en dan hoef ik pas na meer dan 2 weken weer te wassen.quote:Op woensdag 4 januari 2012 14:36 schreef _NIKKI_ het volgende:
Zonde hè van al die kleren. Ik koop tegenwoordig ook veel 2e hands, ze hebben het 5 keer aan en dan is het te klein
Dat zou inderdaad super zijn. Is het niet dat ik geen rijbewijs heb (moet hier van de zomer toch maar eens mee verder, 3 jaar geleden 3 keer gezakt en toen was het geld op).quote:Op woensdag 4 januari 2012 14:36 schreef _NIKKI_ het volgende:
Zonde hè van al die kleren. Ik koop tegenwoordig ook veel 2e hands, ze hebben het 5 keer aan en dan is het te klein
Ymme, is het geen idee om naar zo`n binnenspeeltuin te gaan? Kan Mart zich lekker uitleven terwijl jij een bakkie drinkt
Wow!!! Nathan's kleren zijn 's avonds over het algemeen zo dat andere moeders het nog een 2de dag aan zouden doen. Ik vind dat niet fris omdat hij soms wat kwijlt. Broekjes vind ikzelf na 2 dagen aan vervanging toe omdat ze er dan niet meer zo blakend uitzien.quote:Op woensdag 4 januari 2012 15:02 schreef leonieke het volgende:
Ik heb de indruk dat Thomas een smospot is. Ik ben al blij dat als we hem 's ochtends kleren aandoen en 's middags ergens naartoe moeten dat ik hem niet tussendoor moet verkledenOp zo'n dagen loopt hij dus meestal wat langer in pyjama rond
Zeer zelden. Maar wij hebben een stokke welke we helemaal tegen de tafel schuiven met de blue band slab tussen de stokke en de tafel geklemd. Hij kan dus niet op zn broek knoeien. Wanneer we knoeieten eten heeft hij ook nog een bakslab omquote:Op woensdag 4 januari 2012 17:04 schreef Troeta het volgende:
Maar knoeit Nathan dan niks op z'n broek met avondeten?
Hier ook 2 setjes per dag iig...
Dat scheelt misschien. Wij gebruiken nooit meer een slab. Die werd er panisch afgetrokken.quote:Op woensdag 4 januari 2012 17:16 schreef pessie het volgende:
[..]
Zeer zelden. Maar wij hebben een stokke welke we helemaal tegen de tafel schuiven met de blue band slab tussen de stokke en de tafel geklemd. Hij kan dus niet op zn broek knoeien. Wanneer we knoeieten eten heeft hij ook nog een bakslab om
ik zou zeggen, tsjek het peutertopic nu ffquote:Op woensdag 4 januari 2012 19:58 schreef Gerberaatje het volgende:
Hier hadden we net stervende zwaan! Ze wilde haar flesje melk héél graag, maar als ze hem kreeg was het etteren daarmee (en warme melk op de bank vind ik niet zo'n succes dat gaat meuren) dus afkappen resulteerde in heel zielig gehuil
Maar ze had vandaag weer maar 1,5 uur geslapen op de opvang, dus ze was kapot.. ze ligt in diepe coma inmiddels
Eten is hier nog steeds geen enkel probleem... vanavond spinazie met visticks.. die werden naar binnen gepropt
Dat dusquote:Op woensdag 4 januari 2012 17:01 schreef pessie het volgende:
[..]
Oh, en ik vind smospot een leuk woordbetekent smeerpoets hoop ik?
Bende gij een brabander??quote:Op woensdag 4 januari 2012 22:40 schreef Reilain het volgende:
Oona klimt nu ook sinds een tijd zelf op de bank.. Ik kan de salontafel zo schuiven dat ze er iig niet makkelijk op kan in een onbewaakt moment... Maar ze is er ook al een keer hard afgelazerd...
Ben haar wel meteen gaan leren hoe ze weer af moet.. op dur buik erafschuiven.. Dat doet ze goed wat wel een hele geruststelling is nu haha
Maar meestal ga ik maar langs haar zitten of tegenover haar op de salontafel
Maar dat vind ik een beetje een rare constructie hoor!quote:Op donderdag 5 januari 2012 10:16 schreef leonieke het volgende:
Met klauteren op de tafel heb ik het wel moeilijk. Dat mag Thomas niet (niet dat dat hem tegenhoudt natuurlijk) maar hij weet wel dat het niet mag. Hij zit soms met zijn vingertje van nee te schudden als hij er te midden op zit
![]()
Maar vervelend is wel dat één van de meisjes bij de onthaalmoeder dat blijkbaar wel mag van haar mama en papa. Maw, de onthaalmoeder haalt ze altijd van de tafel (salontafel en eettafel) en als de mama of papa het meisje ophalen, mag ze er wel op klimmen. Zo absurd natuurlijk want dan is Thomas daar ook nog en klimt hij er natuurlijk naast en krijgt hij op z'n donder van de onthaalmoeder.
(Wij mochten kiezen wie er kinderen berispt bij de onthaalmoeder als we aanwezig zijn. Wij hebben op het formulier aangeduid dat Rita mag berispen, die ouders hebben aangeduid dat vanaf dat zij er zijn zij de teugels in handen hebben).
Idd dat dus!quote:Op donderdag 5 januari 2012 10:23 schreef Asyniur het volgende:
[..]
Maar dat vind ik een beetje een rare constructie hoor!
Niet van dat berispen op zich, maar als de onthaalmoeder niet wil dat er op háár tafel gezeten wordt, dan heeft zij daarin toch het laatste woord?
Hier mag bijv niet met de schoenen op de bank gelopen/gestaan worden. Zou toch raar zijn als jij met Thomas kwam en hij van jou wel op míjn bank mag staan met zijn vieze schoenen?
Free, gaat het verder wel goed? Is hij verder wel 'vrolijk' gebleven (en staat hij nog op dieet)?
Helemaal akkoordquote:Op donderdag 5 januari 2012 10:23 schreef Asyniur het volgende:
[..]
Maar dat vind ik een beetje een rare constructie hoor!
Niet van dat berispen op zich, maar als de onthaalmoeder niet wil dat er op háár tafel gezeten wordt, dan heeft zij daarin toch het laatste woord?
Hier mag bijv niet met de schoenen op de bank gelopen/gestaan worden. Zou toch raar zijn als jij met Thomas kwam en hij van jou wel op míjn bank mag staan met zijn vieze schoenen?
Ja precies.quote:Op donderdag 5 januari 2012 10:28 schreef leonieke het volgende:
[..]
Helemaal akkoord![]()
Om die reden hebben wij er voor gekozen dat bij de onthaalmoeder haar regels gelden en zij dus mag berispen. Nu moet ik wel toegeven dat wij over heel veel zaken hetzelfde denken (dingen die hij mag doen en niet mag doen, zijn eetgewoonten, ...) wat het dus heel handig maakt. En het is niet dat de lijn zo strikt is, hoor. Omdat we zo gelijk denken, berispen P. en ik Thomas ook soms bij haar, maar dan weet ik dat de onthaalmoeder dat ook zou gedaan hebben.
De ouders van dat ene meisje hebben echt een heel andere manier van denken (maar dan ook over alles: doen en laten, eten, ...) en voeden hun dochter heel "vrij" op. Allemaal goed en wel als je dat wil doen, maar dan in je eigen huis, is mijn mening
Leuk héquote:Op donderdag 5 januari 2012 10:48 schreef Cooki het volgende:
oh lucas update: gisteravond komt ie aanlopen met zn schoenen en wijst in de richting waar zn jas hangt: buiten wandelent lijkt bijna een gewoonte te worden
wij hebben zoiets (x2):
[ afbeelding ]
Leonieke, ik snap wat je zegtquote:Op donderdag 5 januari 2012 10:50 schreef leonieke het volgende:
Piekie, ik heb ook getwijfeld over verschillende plaatsen en verschillende regels. Het probleem hier is dat wij (zoals gezegd) vrij streng zijn en we steeds in een discussie eindigden bij de grootouders: "laat dat kind toch doen".
ja idd zo schattigquote:Op donderdag 5 januari 2012 10:51 schreef leonieke het volgende:
Leuk hé
Hier gaat het dan over "schoentjes aan" en "jasje aan" en dan weten we ook hoe laat het isAl zou hij nu op zijn hoofd mogen dansen, zo'n storm (met rukwinden, hagel, donder en bliksem).
Of hij neemt zijn tasje, doet het rond zijn arm, zwaait "dada" naar ons en gaat aan de achterdeur staan![]()
En dan vragen we of Thomas weggaat en zegt hij heel overtuigend "ja, dada"
ghehehe, precies *die* hebben wij ook x2. in *die* kleur ook dan he.quote:Op donderdag 5 januari 2012 10:48 schreef Cooki het volgende:
oh lucas update: gisteravond komt ie aanlopen met zn schoenen en wijst in de richting waar zn jas hangt: buiten wandelent lijkt bijna een gewoonte te worden
@Piekie, wij hebben zoiets (x2):
[ afbeelding ]
Grappig, ik vind t juist ook wel goed voor m dat ie leert met andere regels om te gaan.quote:Op donderdag 5 januari 2012 10:50 schreef leonieke het volgende:
Piekie, ik heb ook getwijfeld over verschillende plaatsen en verschillende regels. Het probleem hier is dat wij (zoals gezegd) vrij streng zijn en we steeds in een discussie eindigden bij de grootouders: "laat dat kind toch doen".
Aangezien hij maar uitzonderlijk bij de grootouders is (ze vangen hem bv niet 1 of meerdere dagen per week op) en we er dan nog vaak zelf bij zijn, ondervindt hij niet zoveel last van de verschillende regels.
Plus dat ik ook vind dat grootouders hun kleinkind wel mogen verwennen als ze de opvoedersrol niet op zich nemen (moest Thomas daar bv elke week een dag zijn, zou ik wel verwachten dat ze onze regels toepassen).
Akkoordquote:Op donderdag 5 januari 2012 11:09 schreef Sonnetje85 het volgende:
[..]
Grappig, ik vind t juist ook wel goed voor m dat ie leert met andere regels om te gaan.
Mn schoonmoeder past dus een halve dag op en mn moeder 2 dagen. Overal gelden andere regels, prima, tis voor hem niet verwarrend (althans zo komt t niet over). Sowieso probeert ie bij mij meer uit. En is dus ondeugender als we met zn allen bij de (schoon)ouders zijn.
Hier ben ik het helemaal mee eens, hoor. Het ging mij vooral om de 'opvoed' situaties (dus thuis, kdv, gastouder, wekelijks 1/meerdere dagen bij grootouders enz). Maar wellicht dat ik daar een beetje te 'moeilijk' over denk en dat het dus wel prima kan gaan, zoals Cooki en Sonnetje aangeven. En dan vooral ook om de basis regels. Een ander soort koekje, bijv stukje stroopwafel, prima, maar niet zo veel dat het echt ten koste van zijn eetlust gaat. Alleen zoet op brood, ook goed. Maar dan wel aan tafel zitten. En meppen met de tuitbeker op tafel mag ook daar niet.quote:Op donderdag 5 januari 2012 10:50 schreef leonieke het volgende:
Piekie, ik heb ook getwijfeld over verschillende plaatsen en verschillende regels. Het probleem hier is dat wij (zoals gezegd) vrij streng zijn en we steeds in een discussie eindigden bij de grootouders: "laat dat kind toch doen".
Aangezien hij maar uitzonderlijk bij de grootouders is (ze vangen hem bv niet 1 of meerdere dagen per week op) en we er dan nog vaak zelf bij zijn, ondervindt hij niet zoveel last van de verschillende regels.
Plus dat ik ook vind dat grootouders hun kleinkind wel mogen verwennen als ze de opvoedersrol niet op zich nemen (moest Thomas daar bv elke week een dag zijn, zou ik wel verwachten dat ze onze regels toepassen).
Ik denk het ook jaquote:Op donderdag 5 januari 2012 11:22 schreef Piekie81 het volgende:
Mmm, weer een crosspost, maar volgens mij zitten we behoorlijk op 1 lijn
Ik heb zelf de indruk dat kinderen regels nog vooral verbinden aan een persoon. Ze weten meestal goed: van mama mag dit niet, van X mag dat niet. Ze zullen vast wel testen of ze niet stiekem tóch iets mogen wat ze bij een ander hebben gedaan, maar dat valt meer onder uitproberen of de regel er nog is, dan dat ze het niet snappen.quote:[b]Op donderdag 5 januari 2012 11:20 schreef [url=http://forum.fok.nl/user/profile/351058
Hier ben ik het helemaal mee eens, hoor. Het ging mij vooral om de 'opvoed' situaties (dus thuis, kdv, gastouder, wekelijks 1/meerdere dagen bij grootouders enz). Maar wellicht dat ik daar een beetje te 'moeilijk' over denk en dat het dus wel prima kan gaan, zoals Cooki en Sonnetje aangeven.
Ik heb zelf ook niet het gevoel dat ik streng ben, voor mij zijn dit vanzelfsprekende dingen, maar ik zie dat dat voor anderen niet altijd zo is, vandaar mijn opmerking over "streng zijn". Ik heb niet de indruk dat Liesje eronder lijdt.quote:Op donderdag 5 januari 2012 11:55 schreef leonieke het volgende:
Wat doe je Liesje toch allemaal aan, Cantare?![]()
![]()
![]()
Serieus, het lijkt echt op de manier waarop wij Thomas opvoeden, behalve het salontafel-verhaal als het over auto's e.d. gaat, met zijn potjes en pannetjes mag het dan weer welChocolade en snoep mag hier (en elders) ook niet. Al bij al, vind ik je dus vrij soepel hoor
Denk 't ook. Het zal trouwens per kind ook wel verschillen.quote:Op donderdag 5 januari 2012 12:03 schreef leonieke het volgende:
Ik denk dat kinderen vooral zouden lijden als regels op een bepaalde plaats/bij een bepaald persoon opeens heel erg veranderen. En met dat lijden bedoel ik dan eigenlijk: het er moeilijk mee hebben omdat het niet meer duidelijk is wat wel en wat niet mag.
quote:En Thomas mag hier ook zijn speelgoed uitspreiden, maar af en toe moet er wel eens opgeruimd worden (ook tijdens de dag). Heel vaak is het hier dus een "stort" maar aangezien we ook een spelletje maken van opruimen, vind hij het volgens mij helemaal niet erg om al die blokjes weer eens in de doos te steken.
Dat is ook precies onze strategie.quote:Op donderdag 5 januari 2012 12:08 schreef Piekie81 het volgende:
Wij hebben de stelregel dat een paar dingen echt niet mogen, die verbieden we, maar de rest laten we toe. Om zo niet de hele dag Nee te hoeven zeggen. En om consequent te kunnen zijn. Bij de dingen die niet mogen, zeggen we altijd nee.
Zelfde hier. Ik zeg dan 'dat is van mama/papa/oma/... en dan geeft ze het (meestal met een lach) direct terug. Soms hoef ik alleen maar mijn hand uit te steken.quote:Aan de afstandsbediening en de mobiele telefoons mag hij eigenlijk ook niet komen, die leggen we buiten zijn bereik. Maar als we dat vergeten zit hij er vaak toch aan, dan vragen we of hij het aan ons wil geven, en dan doet hij dat nog ook![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |