Ondertussen heb ik al een WIJ-uitkering, maar dat is ook niet alles (ook niet voor mijn zelfvertrouwen). Een gat in mijn CV heb ik gelukkig niet, door de oproepcontracten. De ene maand kan ik ook prima rondkomen van mijn oproepcontract, maar de andere maand is het zo weinig dat ik de rest aangevuld krijg tot een x bedrag. Het is wel een geweldige functie, en ik hoop dan ook dat er binnenkort +- 20 uren vrijkomen.quote:Op maandag 9 januari 2012 17:25 schreef skinflint het volgende:
Alles beter dan een uitkering. Kun je niet gewoon wat simpels of parttime gaan doen via een uitzendbureau of een W&S bureau? Het lijkt me dat ze bij lager geschoolde banen niet zo'n strenge selectieprocedure hebben? Toch?? Bij een te groot gat in je cv word je ook sneller afgewezen. Ik neem aan dat je wel solliciteert op banen buiten je opleiding?
Techniekquote:Op maandag 9 januari 2012 18:31 schreef PeeJie_ het volgende:
Nou, ik ben inmiddels druk bezig met solliciteren, richting een kantoorfunctie in de installatietechniek. Ik ben nog jong en heb ervaring in de praktijk en op kantoor en volgens mij zo een baan. Ben al bij verschillende detacheringsbureau's langs geweest, met allemaal de mooiste verhalen natuurlijk, 1 sollicitatiegesprek gehad (terwijl het bedrijf eigenlijk op vakantie was) en zoals het er nu naar uit ziet volgen er wel iets meer. Ook nog een tweetal sollicitatiegesprekken voor iets lagere functie's, zoals in een technische dienst, maar hier gaat mijn voorkeur niet naar uit.
Wat ik hiermee wil zeggen, mocht je nog jong zijn en misschien omgeschoold willen worden, ga eens kijken voor wat banen in de techniek
Klopt, in de randstad en het zuiden van het land is er meer dan genoeg, op vrijwel alle niveau's. Juist de lagere niveau's als monteurs, leidinggevende is weinig in te vinden. Maar voor wat je moet doen verdiend het naar mijn mening goed. Je verdiend geen 4000 - 5000 euro per maand, tenzij je vestigingsmanager wordt oid. Daarnaast wordt er vrijwel nooit van je verwacht dat je meer dan 40 uur werkt, is een auto vd zaak, telefoon en laptop std. bij de iets hogere functies, opleidingen volgen is 9/10x geen probleem, dus zo slecht is het naar mijn inzicht niet.quote:Op dinsdag 10 januari 2012 00:08 schreef skinflint het volgende:
Het ligt er ook aan in welk deel van het land je woont. Hier in de randstad kom ik tijdens mijn zoektocht toch aardig wat technische vacatures tegen, maar misschien dat het elders in het land wel precies het tegenovergestelde is.
Dat bedoelde ik juist. Ik had mijn brief en CV keurig nagelopen. Maar ik moest een online formulier invullen. Dus alles keurig netjes ingevuld, naam enz.. Stond er nog een klein vakje voor wat extra tekst dus ik denk ik zet er even wat netjes neer. Kijk ik dat niet goed na. Hopelijk tillen ze daar niet zo zwaar aan.quote:
quote:Bedankt voor je inschrijving bij **. Wij hebben jouw gegevens in goede orde ontvangen en vergeleken met ons huidige aanbod van vacatures die aansluiten op jouw achtergrond en ervaring. Helaas moeten wij je meedelen dat wij je momenteel geen aanbieding kunnen doen.
Uitkering dan maar?quote:Op dinsdag 10 januari 2012 16:18 schreef Schuifpui het volgende:
[..]![]()
Binnenkort een persoonlijk faillissement aanvragen. Enkel ¤60 zorgtoeslag als inkomsten kan ik toch niet echt van leven.
Dat is nu ook afgeschaft...quote:Op dinsdag 10 januari 2012 16:41 schreef manda-rijn het volgende:
Ik ben onder de 27 en heb een WIJ-uitkering sinds oktober 2010.
De banen zijn er wel, maar als ze bijv. om ervaring met 6 technieken vragen en jij kent er maar 5 word je afgewezen omdat je geen ervaring hebt met die ene techniek. Aangezien ze iemand konden krijgen die alle 6 had. Dat is in ieder geval mijn persoonlijke ervaring, dat niet wil zeggen dat ik het nooit meer zal proberen.quote:Op maandag 9 januari 2012 18:31 schreef PeeJie_ het volgende:
Nou, ik ben inmiddels druk bezig met solliciteren, richting een kantoorfunctie in de installatietechniek. Ik ben nog jong en heb ervaring in de praktijk en op kantoor en volgens mij zo een baan. Ben al bij verschillende detacheringsbureau's langs geweest, met allemaal de mooiste verhalen natuurlijk, 1 sollicitatiegesprek gehad (terwijl het bedrijf eigenlijk op vakantie was) en zoals het er nu naar uit ziet volgen er wel iets meer. Ook nog een tweetal sollicitatiegesprekken voor iets lagere functie's, zoals in een technische dienst, maar hier gaat mijn voorkeur niet naar uit.
Wat ik hiermee wil zeggen, mocht je nog jong zijn en misschien omgeschoold willen worden, ga eens kijken voor wat banen in de techniek
quote:Op dinsdag 10 januari 2012 16:43 schreef automatic_ het volgende:
[..]
Dat is nu ook afgeschaft...
http://www.rijksoverheid.(...)vesteren-in-jongeren
De bijstand is positief?quote:Op dinsdag 10 januari 2012 16:45 schreef LilDutchPrincess het volgende:
[..]Hmmm dat klinkt wel positief. Was ook achterlijk om te discrimeren naar jongeren.
Kreeg je die uitkering nog een beetje makkelijk of is dat onwijs veel gedoe?
Nee niet bepaald... Zeker niet als je best wil werken en ook wel diploma's hebt.quote:
Ik moet eerlijk zeggen dat ik het wel goed vond. Er zijn genoeg mensen die later tot inkeer komen dat een studie toch wel handig was. Zij kregen dan in ieder geval de kans.quote:Op dinsdag 10 januari 2012 16:48 schreef LilDutchPrincess het volgende:
[..]
Nee niet bepaald... Zeker niet als je best wil werken en ook wel diploma's hebt.
Ik bedoel meer dat het gewoon suf is om te bepalen dat er voor jongeren andere regels gelden als voor anderen.
Een uitkering wil ik nooit hebben, dan maar op straat leven. Daar is m'n ego echt te groot voor. Het is wel stom dat je een studie toch wel aardig succesvol afrond in een sector waar er zogenaamd een groot tekort is aan personeel, en dat je dan helemaal niet aan de bak kan komen.quote:Op dinsdag 10 januari 2012 16:36 schreef LilDutchPrincess het volgende:
[..]
Uitkering dan maar?
Zijn er hier eigenlijk mensen onder de 27 die een uitkering hebben?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |