abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_106561415
quote:
1s.gif Op zondag 8 januari 2012 15:00 schreef Vanyel het volgende:
Heb je m al eens uit logeren gestuurd naar een plek zonder huisdieren?
Nee dat niet, sowieso niet logeren.

Wel op de creche stuk minder benauwd dan thuis
pi_106562877
Misschien is logeren dan het overwegen waard.

Wij schrokken ons rot toen we zagen hoe ze er dus ook uit kan zien. Geeft wel motivatie om de situatie te veranderen ;)
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_106569121
Puck zijn eczeem is helemaal weg en de piep in zijn longen ook dus hier ligt het dan toch niet aan de katten hoogstwaarschijnlijk *O*

Mrien, wat vervelend dat hij zo benauwd blijft. Een weekje zonder katten is idd een goede optie om te zien of dat het is. Als je hem niet uit logeren wilt sturen kan je misschien zelf een weekje vrij nemen en samen met hem bij je ouders logeren? Of een weekje center parcs o.i.d.?
You make me dizzy, Miss Lizzy,
The way you rock'n'roll
Ik heb je lief mijn hele leven
pi_106569476
Ik denk dat je huisstofmijt niet direct vermijdt in een vakantiepark :D
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_106569540
quote:
0s.gif Op zondag 8 januari 2012 18:38 schreef Vanyel het volgende:
Ik denk dat je huisstofmijt niet direct vermijdt in een vakantiepark :D
Nee maar bij veel mensen thuis denk ik niet. Het ging me meer om de katten in dit geval. Dan is dat alvast uitgesloten (of niet :') )
You make me dizzy, Miss Lizzy,
The way you rock'n'roll
Ik heb je lief mijn hele leven
pi_106573802
DML *O* wat fijn voor Puck. Maar nu het niet aan de katten lijkt te liggen, wat is dan de hoofdverdachte?

En Mrien, vervelend dat je kleintje zo benauwd blijft. Maar als het op het KDV minder is zal het wel geen huisstofmijt zijn. Dat hebben ze daar immers ook. Hoewel het daar natuurlijk een stuk minder stof is (en dan bedoel ik stof als materiaal, niet als in pluisjes). Er ligt daar vaak zijl op de grond, er hangen geen gordijnen etc.

Hier slaat de Pepti goed aan. Ze drinkt het inmiddels graag en we zien haar met de dag opknappen. De uitslag is weg (huid is alleen nog wat droog en ruw, maar dat komt vanzelf goed, pukkeltjes zijn iig weg) en ook haar ontlasting ziet er al beter uit. Krampjes zijn wij de eerste dagen ook flink doorheen gegaan, maar haar darmen lijken er nu aan gewend te zijn. Zelf het vergeten van de infacol leidt niet tot extra buikpijn.
OK, ze heeft nog wel krampjes, maar dat is een half uurtje per dag, en dan meestal na haar fles van rond een uur of 6. Met knuffelen en onze vingers laten fijnknijpen door de kleine helpen we haar daar vrij makkelijk doorheen.
Ook lijkt het een positief effect op haar slaapgedrag te hebben. Vannacht heeft ze zonder problemen op haar eigen kamertje geslapen. Voor het eerst *O* Niet dat het eerder niet lukte, we hebben het gewoonweg nooit eerder geprobeerd. En overdag is ze juist meer wakker en ligt niet meer de hele dag te slapen. Ik denk dat het verwerken van de koemelkeiwitten haar zoveel energie kostte dat spelen er niet meer in zat en ook dat is nu aan het veranderen.
We zien nu langzaamaan een zo veel vrolijker meisje verschijnen O+
pi_106574007
Wat een positieve ontwikkelingen voor jullie SummerBreeze *O*

Volgens onze huisarts is er niet per definitie een allergie oorzaak voor eczeem. Zij zag het dan ook niet als zodanig.

De piep in zijn longen was telkens als er weer een hoest de kop op stak. Wij vonden dit zodanig veel en lang vaak dat we dachten aan allergie maar waarschijnlijk toch telkens gewoon een virus. Hij is bijna een jaar nu en heeft elk virus van het kdv dan wel gehad dus laten we hopen dat hij vanaf nu redelijk hoestvrij blijft.
You make me dizzy, Miss Lizzy,
The way you rock'n'roll
Ik heb je lief mijn hele leven
pi_106646233
quote:
0s.gif Op zondag 8 januari 2012 18:38 schreef Vanyel het volgende:
Ik denk dat je huisstofmijt niet direct vermijdt in een vakantiepark :D
mijn ergste aanvallen waren zelfs juist in vakantieparken. Boh. ;( Gelukkig kan ik prima uit de voeten in het Frans dus ik kon gewoon antihistamine bestellen bij de apotheek maar men... :X

SB wat ontzettend fijn zeg!! Ik hoop voor jullie dat het zo positief blijft. *O*

Wij zijn terug van een bezoekje kinderarts, alles was in principe goed, we zitten alleen een beetje op een dood spoor :') de groei blijft erg matig, de reflux/het brandend maagzuur komt weer terug (waarschijnlijk als reactie ergens op ipv op zichzelf staand fenomeen), ze huilt weer meer, maar we kunnen er allemaal de vinger niet op leggen. Qua eten gaat het in elk geval goed, over 3 maanden moeten we terugkomen en dan gaan we kijken hoe het dan gaat qua groeien.
De kinderarts heeft bij oudste toch ook sterke verdenking van een allergie, maar zie er maar eens achter te komen. Ze wil bij allebei op termijn ook een ander bloedonderzoek afnemen, naar genotypes om vast te stellen of de meisjes genetische aanleg hebben voor coeliakie. Met name bij jongste vindt ze dat nog steeds een mogelijkheid, ondanks dat het eerste bloedonderzoek met 7 maanden negatief was.

We zien het allemaal wel. Ik ben in elk geval relatief blij met de uitspraak, wsl een allergie toch bji oudste. Omdat als dit zo zou zijn, de kans het grootst is dat ze er relatief snel overheen groeit en we van alle toestanden af zijn.
:)
pi_106647402
Das dan een *O* en een -O-?
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  dinsdag 10 januari 2012 @ 18:09:34 #110
190221 Kersjes
zoet & zuur
pi_106649473
Sorry Mignonne, maar in dit geval "hoop" ik op een simpele allergie bij je oudste :*

Vakantieparken :{w Ben zelf niet allergisch, maar branderige ogen en een dikke strot krijg ik zelf ook altijd in die stofnesten.

Toby had vandaag dan eindelijk zijn afspraak bij de allergoloog. Hij mocht 5 dagen ervoor geen anti-histamine meer gebruiken, de afgelopen nachten waren dus groot feest :X
Hij is vandaag getest op ei, koemelk en omgevingsfactoren zoals (huis)dieren, schimmels, stof(mijt), schimmels, pollen etc. Ging met krasjes op zijn onderarmen en hij deed het super, viel me erg mee! Hij heeft gereageerd op ei en koemelk (nog steeds allergisch dus) en boompollen.
Over 2 weken weer terug, dan gaan we testen op allerlei voedingsmiddelen. Vind het erg spannend :Y

En wat zijn er toch een hoop kindjes hier (mogelijk) allergisch. Sneu hoor....
.... met gevoel voor drama....
pi_106650241
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 17:13 schreef Vanyel het volgende:
Das dan een *O* en een -O-?
Ja eigk wel, of nou ja ik weet niet, toch wat mij betreft een *O* Wat kersjes zegt, ik ben wel klaar met het gehannes met oudste dus het zou fijn zijn als er bijv. koemelkallergie zou zijn en dat het dan ook betekent dat ze er al zo goed als vanaf is.

Voor jongste moeten we het gewoon eerst maar eens afwachten wat haar groei de komende maanden gaat doen. Misschien schiet ze in 1 klap onwijs de lucht in en maken we ons voor niets druk.
En als er wel gekeken wordt dan is het ook prima, voor allebei wordt het dan bloedprikken, toch een stuk minder invasief dan een biopt.

Kers jeetje nog steeds zo'n last joh. Je arme ventje :{ Was Toby nou al getest op pinda's?
:)
pi_106652131
Hoe oud is Toby eigenlijk?
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
pi_106652504
Ik weet niet of het iets met haar allergie te maken heeft, maar Dot voelt zich niet zo lekker. Vandaag had het persen voor een half blubje dunne poep een bijzonder effect op haar oogjes...

SPOILER: pusalert
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  dinsdag 10 januari 2012 @ 19:25:08 #114
298849 mignonne
mignonne
pi_106652515
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 19:16 schreef Vanyel het volgende:
Hoe oud is Toby eigenlijk?
1 dag jonger dan mijn oudste :7 (of was t nou op de valreep toch 2 dagen jonger?)
(eind feb. 2.5)
:)
  dinsdag 10 januari 2012 @ 19:25:33 #115
111414 Vanyel
pi_106652527
Aha, daar kroop je ook al voor! :o
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  dinsdag 10 januari 2012 @ 19:26:02 #116
298849 mignonne
mignonne
pi_106652549
potver wat een wimpers O+
maar eh heuh, das gek :? snotoogjes?
:)
  dinsdag 10 januari 2012 @ 19:26:37 #117
190221 Kersjes
zoet & zuur
pi_106652582
Vanyel, hij is 27 augustus 2 geworden. Scheelt 2 dagen met oudste van Mignonne.

Pinda's e.d. zijn volgende keer aan de beurt. We weten door bloedonderzoek van vlak voor zijn 1e verjaardag dat hij daarvoor allergisch is en cashews zijn we onlangs dus zelf achter gekomen.
.... met gevoel voor drama....
  dinsdag 10 januari 2012 @ 19:27:30 #118
298849 mignonne
mignonne
pi_106652639
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 19:25 schreef Vanyel het volgende:
Aha, daar kroop je ook al voor! :o
viel mee geloof ik! althans, ik weet niet meer wanneer kers uitgerekend was, maar ik was zelf precies 41 weken dus ik mocht ook wel :P
oh toch 2 dagen! :D hoooo het staat nog in je sig ook :') knurft die ik ben :D
:)
  dinsdag 10 januari 2012 @ 19:29:15 #119
111414 Vanyel
pi_106652745
Verrek ja. En ik!

Ja het zijn echt snotogen. Wat vanmorgen onder de douche uit haar neus stroomde was ook die enge kleur. Volgens mij is het maar goed dat we eindelijk specialisten gaan opzoeken.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  dinsdag 10 januari 2012 @ 19:35:24 #120
190221 Kersjes
zoet & zuur
pi_106653065
Snotoogjes had Toby vroeger ook vaak. Nooit de link gelegd met allergie eigenlijk...

Oh ja, nog even een opbeurende mededeling van de arts vandaag: "Geen astma dus? Okay, nog niet dus" en noteert het in zijn dossier. Whu?? :o
.... met gevoel voor drama....
  dinsdag 10 januari 2012 @ 19:36:13 #121
181390 Bla_Bla_Bla
pi_106653109
Wij izjn vandaag bij de huisarts geweest voor het eerste deel van de voedselallergie test voor Dana.

Ze is in elk geval allergisch voor Lactose, pinda's, ei en smaakversterker E621. Al gaf de huisarts aan dat voor dat laatste veel mensen tenminste overgevoelig zijn.

Volgende keer gaan we voornamelijk fruit testen en kijken of ze alleen allergisch is voor eigeel of ook voor eiwit.

Pinda's vondt ik verassend omdat ik daar nog nooit een reactie op heb gezien.
Tot dusver in elk geval dezelfde allergieen als ik. Dus ik ga er van uit dat ze ook allergisch is voor citrusvruchten en suikervervangers buiten de reeds genoemde punten
  dinsdag 10 januari 2012 @ 19:42:36 #122
111414 Vanyel
pi_106653478
Maar jij weet dus wel al precies hoe je daar omheen werkt? Handig!
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  dinsdag 10 januari 2012 @ 19:42:47 #123
190221 Kersjes
zoet & zuur
pi_106653489
Wow Bla, dus ze krijgt wel pindakaas enzo? Pinda-allergie is meestal vrij heftig dacht ik. Hoe gaat dat bij jouzelf dan?
.... met gevoel voor drama....
  dinsdag 10 januari 2012 @ 19:48:01 #124
298849 mignonne
mignonne
pi_106653760
jeetje bla, das best een flinke lijst dan.
wat vanyel zegt, gelukkig weet je zelf al eea, dat scheelt misschien.
:)
  dinsdag 10 januari 2012 @ 20:13:38 #125
181390 Bla_Bla_Bla
pi_106655248
Flinke lijst? Vondt het zelf nog wel mee vallen :@

Dana kreeg wel gewoon altijd pindakaas ja. Ik eet zelf ook pindakaas en ik heb daar nog nooit last van gehad. Van gewoon pinda's eten krijg ik hoofdpijn. dit varieert van een beetje hoofdpijn tot echt knallende hoofdpijn.

Voor dana is het natuurlijk lastiger om te bepalen in hoeverre ze last heeft van bepaalde dingen, dus in hoeverre je het wel of niet helemaal uit je eetpatroon moet schrappen.
Zo eet/ dink ik zelf wel lactose terwijl dana bij 1 glas melk al dr hele mond onder de uitslag heeft.

Dus dat wordt even aftasten :)
  woensdag 11 januari 2012 @ 11:28:36 #126
111414 Vanyel
pi_106675485
Zo. Zalf, insmeer, een buis bloed (verveeld keek mevrouw toe hoe de naald erin ging) en een vervolgafspraak!
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  woensdag 11 januari 2012 @ 19:36:43 #127
116890 _evenstar_
Ba-dum-tisssschhh
pi_106694110
Koemelk is niet hetzelfde als lactose... En je weet dat testen ook vals positief kunnen zijn?
Engaging Infinite Improbability Drive..
  woensdag 11 januari 2012 @ 19:47:41 #128
39780 p_iglet
pi_106694624
quote:
0s.gif Op dinsdag 10 januari 2012 19:36 schreef Bla_Bla_Bla het volgende:
Wij izjn vandaag bij de huisarts geweest voor het eerste deel van de voedselallergie test voor Dana.

Ze is in elk geval allergisch voor Lactose, pinda's, ei en smaakversterker E621. Al gaf de huisarts aan dat voor dat laatste veel mensen tenminste overgevoelig zijn.

Volgende keer gaan we voornamelijk fruit testen en kijken of ze alleen allergisch is voor eigeel of ook voor eiwit.

Pinda's vondt ik verassend omdat ik daar nog nooit een reactie op heb gezien.
Tot dusver in elk geval dezelfde allergieen als ik. Dus ik ga er van uit dat ze ook allergisch is voor citrusvruchten en suikervervangers buiten de reeds genoemde punten
ik ben toch wel heel nieuwsgierig hoe de huisarts lactose en smaakversterker E621 heeft weten te testen ?
  donderdag 12 januari 2012 @ 08:29:14 #129
181390 Bla_Bla_Bla
pi_106713465
Hij doet een voedseltest door je steeds een potje met iets vast te laten houden en dan je polsslag? te meten

dus potjes met ei, kaas, kruiden, enz
  donderdag 12 januari 2012 @ 08:32:55 #130
181390 Bla_Bla_Bla
pi_106713494
Ik wist niet dat testen vals positief konden zijn. Maar van de lactose heb ik in elk geval zelf ontdekt dat ze daarop reageerd dus daar weet ik van dat het geen vals positief is.
En van de rest, tja mij heeft hij op dezelfde manier getest ooit en dat lijkt te kloppen. Dus ik heb verder ook geen reden om aan te nemen dat de kans groot is dat er vals positieve bij zitten.

Maar ik weet wel dat koemelk niet hetzelfde is als lactose.
  donderdag 12 januari 2012 @ 08:48:14 #131
116890 _evenstar_
Ba-dum-tisssschhh
pi_106713660
Ah bioresonantie dus, vermoeden had ik al .. Via de reguliere weg is er bij Arwen nooit op vetsin getest (e621) en de lactose was een zeer belastende test ( althans destijds)

Ik ben skeptisch tegenover bioresonantie gezien de paar keer dat ik er was ze nooit niks mankeerde.. En bloedtest en bioptie toonde toch echt anders!

En lactose bevat vaak spoortjes koemelk waardoor men reageert lactoseintollerantie komt op zulke jonge leeftijd nog niet vaak voor.

Daarbij zou ik niet teveel vasthouden aan jou allergieën , jij en je meisje zijn unieke personen dat er wat overeenkomsten zijn kan prima.. Maar als ze niet reageert op bijv pindakaas lekker geven joh.
Proberen en elemineren is nog steeds de meest betrouwbare optie ( naast bioptie iedere keer van de dikke darm geloof ik maar dat is duur en belastend )
Engaging Infinite Improbability Drive..
  donderdag 12 januari 2012 @ 09:00:51 #132
181390 Bla_Bla_Bla
pi_106713825
Nee ik moet ook idd niet aan mijn allergieen vasthouden. Maargoed tot dusver veel overeenkomsten.

Ik zal pindakaas ook niet helemaal verbannen. Zoveel eet ze het toch niet. (mischien 1x per 4 maanden ofzo)

Wij zijn trouwens ook begonnen met zelf uittesten hoor.
Daarom wist ik al dat ze in elk geval allergisch is voor eigeel, melk(en yoghurt enzo), smeerkaas en soms lijkt ze te reageren op mandarijnen.
  donderdag 12 januari 2012 @ 09:01:26 #133
39780 p_iglet
pi_106713833
Dat is geen conventionele huisarts dan....
  donderdag 12 januari 2012 @ 09:45:14 #134
181390 Bla_Bla_Bla
pi_106714540
nee inderdaad.
  donderdag 12 januari 2012 @ 19:44:02 #135
144006 chacama
Ondernemend!
pi_106733173
vraagje: zit er iets in hartjes-snoepjes waar je exceem van kunt krijgen. Dit is nl. het enige dat ik kan verzinnen dat Maud gehad heeft vandaag wat niet conform haar normale eetpatroon is. Ze heeft er behoorlijk op gereageerd zowel met exceemplekken in d'r knieholtes als met d'r gedrag. Uiteraard gaan ze voorlopig op het lijstje: doe maar even niet.... maar ik vroeg me af of iemand er iets van weet.

Vetsin is trouwens voor mij wel een migraine-trigger. Net als tomaat, rauwe wortel en uiteraard pure chocola, kaas en witte wijn.
  donderdag 12 januari 2012 @ 19:56:37 #136
35189 Troel
scherp en bot
pi_106733763
Vruchtenhartjes of van die grotere haribo schuimachtige dingen?

Als het de dingen van Fortuin waren (maarja, je hebt ze van tig merken natuurlijk), dan zat dit erin:

suiker, dextrose, citroenzuur, gelatine, gemodificeerd zetmeel, kleurende
vruchten- en plantenextracten, geur- en smaakstoffen: natuurlijke aroma's,
natuurlijke kleurstof: E163, E160a caroteen

Ik neem aan dat de vruchtenhartjes onderling niet veel verschillen. Hoe dan ook: voldoende ingrediënten om een reactie op te krijgen lijkt me, want veel vruchten kunnen dat natuurlijk :)
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  donderdag 12 januari 2012 @ 22:37:28 #137
144006 chacama
Ondernemend!
pi_106742687
Het rare is dat ik d'r nog nooit op fruit heb zien reageren, maar goed aan de andere kant eet ze ook nauwelijks fruit (banaan, appel, gele kiwi en mango). Dus in dat opzicht wel weer opties. Dank voor het meedenken.
  donderdag 12 januari 2012 @ 23:01:07 #138
116890 _evenstar_
Ba-dum-tisssschhh
pi_106743998
Is her niet eerder sporen van iets anders?
Engaging Infinite Improbability Drive..
  vrijdag 13 januari 2012 @ 08:12:57 #139
144006 chacama
Ondernemend!
pi_106751194
quote:
0s.gif Op donderdag 12 januari 2012 23:01 schreef _evenstar_ het volgende:
Is her niet eerder sporen van iets anders?
Ik weet het niet Evenstar. Ik weet gewoon niet waar ik het moet zoeken. Ze is nog steeds intolerant voor melk, maar lang niet zo heftig meer als vroeger. En ze zal vast nog wel op andere dingen reageren, maar dit was wel een sterke exceem-reactie en ik kon alleen die snoepjes bedenken als verandering in d'r eetpatroon.

Het is ook niet zo verschrikkelijk, want de creme heeft zijn werk al weer redelijk goed gedaan en ze is zelf ook weer rustig. Het valt alleen erg op als het al zolang goed is gegaan.
  vrijdag 13 januari 2012 @ 08:20:35 #140
35189 Troel
scherp en bot
pi_106751271
Tja, wellicht dan nog eens heel goed nadenken wat ze gisteren en eergisteren gegeten heeft en dat allemaal even in een schriftje opschrijven. En elke keer als ze een reactie heeft dat gewoon doen, van twee dagen opschrijven. Misschien ga je dan nog wel iets ontdekken :)
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  zaterdag 14 januari 2012 @ 11:20:05 #141
640 snoopy
peanuts
pi_106796337
Wij kunnen waarschijnlijk maanzaadjes aan het lijstje toevoegen.
Ik werd gisteren, toen ik bij school stond te wachten, met spoed naar binnen geroepen. Op vrijdagmiddag drinken ze altijd thee met koekjes erbij en Morris reageerde op dat koekje. Prikkels in zijn mond en een rare smaak en helemaal zweterig.
Ze hebben hem een tabletje gegeven en met wat frisse lucht ging het snel weer weg. Ik heb de ingrediënten van de koekjes bestudeerd maar er stond niks over pinda's of nootjes. Dus het moeten bijna die maanzaadjes wel zijn :?
Ik heb een blauw snoepje en ik heb een roze snoepje
  zaterdag 14 januari 2012 @ 18:48:12 #142
131983 debuurvrouw
The girl nextdoor
pi_106809192
Wat raar? En ook niet gemaakt in een bedrijf waar pinda's worden verwerkt of arachide-olie... Nou ja, je doet dit vaker dus dat is het zeker niet. Maar balen zeg!

Heb je meer reden om maanzaad te verdenken?
Het maakt ook niet uit of je koopt, kraakt of huurt, buurvrouw is steeds in de buurt.
  zaterdag 14 januari 2012 @ 20:10:27 #143
298849 mignonne
mignonne
pi_106811866
he wat naar snoops. :{ en raar ook ja.
Hoewel maanzaad is best van de categorie sesamzaad enzo toch?

mijn eerste google op maanzaad + allergie levert dit op:

quote:
Ook gedroogde zaden (maanzaad, sesam, zonnebloem) kunnen soms allergische reacties uitlokken bij mensen die allergisch zijn voor pinda’s.
http://www.gezondheid.be/index.cfm?fuseaction=art&art_id=5812

wel vervelend -O-
:)
  zondag 15 januari 2012 @ 09:15:43 #144
640 snoopy
peanuts
pi_106825796
Stop de tijd :o! Ik bedoelde sesamzaad.
Maar dat zou dat effect kunnen hebben zie ik. Dank je voor je linkje mignonne.

Ik heb de hele verpakking uitgeplozen (koekjes van de HEMA) maar er stond geen enkele allergieinfo op. Is dat niet verplicht?
Ik heb een blauw snoepje en ik heb een roze snoepje
  zondag 15 januari 2012 @ 09:20:33 #145
54772 Silmarwen
The World is in our hands
pi_106825821
Even snelle opmerking. Zoals het plaatje met de ogen, zo zijn mijn ogen er vaak uit 's ochtends tijdens het hooikoorts seizoen, en 's avonds ook regelmatig. Kan wel een allergie zijn.
  zondag 15 januari 2012 @ 19:52:48 #146
35189 Troel
scherp en bot
pi_106843144
quote:
1s.gif Op zondag 15 januari 2012 09:15 schreef snoopy het volgende:
Stop de tijd :o! Ik bedoelde sesamzaad.
Maar dat zou dat effect kunnen hebben zie ik. Dank je voor je linkje mignonne.

Ik heb de hele verpakking uitgeplozen (koekjes van de HEMA) maar er stond geen enkele allergieinfo op. Is dat niet verplicht?
Allergenen die op het etiket moeten
Gluten bevattende granen (tarwe, haver, rogge, gerst, spelt, kamut), schaaldieren, vis, pinda en producten op basis van pinda, soja, melk, ei, noten, selderij, mosterd, sesamzaad, zwaveldioxide,lupine, weekdieren en sulfiet bij meer dan 10 mg/kg of 10 mg/l. Ook alle producten die van boven genoemde allergenen zijn afgeleid moeten op het etiket staan zoals bijvoorbeeld sojamelk, lactose, caseïne etc. Onverpakte producten hoeven niet geëtiketteerd te worden.

Waarom alleen deze veertien?
Er is door de Europese overheid gekozen voor deze allergenen, omdat hiervoor met wetenschappelijke onderbouwing bewezen is, dat je er allergische reacties op kunt krijgen. Omdat de regelgeving Europees is, staan er ook allergenen op het etiket die in Nederland bij maar weinig mensen allergische klachten geven. In andere Europese landen vormen deze allergenen dan voor veel mensen wel een probleem. Mosterd is in Frankrijk bij voorbeeld een product waar men ten tijde van de ontwikkeling van de wet geving een toename van overgevoeligheidsreacties op zag (met name bij jonge kinderen). In Nederland komen we die ontwikkeling niet tegen. Mosterd is in Nederland dus geen belangrijk allergeen. Lang niet alle allergenen staan op de lijst van twaalf. Daarom voelen veel mensen zich onbegrepen, omdat zij juist van andere allergenen last hebben dan die nu verplicht op het etiket vermeld staan.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  zondag 15 januari 2012 @ 20:00:31 #147
640 snoopy
peanuts
pi_106843525
Sesamzaad stond wel als ingrediënt vermeld maar er stond geen extra allergieinfo zoals 'er kunnen sporen van xxx in voor komen' oid.
Nou ja, iig voortaan maar goed in de gaten houden.
Ik heb een blauw snoepje en ik heb een roze snoepje
  dinsdag 17 januari 2012 @ 22:06:19 #148
20194 wickie
pi_106930943
Zo, na wat turbulente weken gaan we hier eindelijk de goede kant op heb ik het idee.
Vorige week is ze opgenomen geweest omdat ze weer weigerde te drinken, mede door het RS virus wat ze had. Gelukkig hebben we de sondevoeding net kunnen vermijden. Het leek ook wel een omslagpunt, sindsdien drinkt ze graag en goed en vooral zonder drama!

Ook poept ze nu netjes 1x per dag en heeft ze er geen last van. Het overstrekken is ook bijna weg. Ze spuugt nog wel maar heeft hier geen echte last van. We zijn nu ook al een week gestopt met de Zantac overigens.

We durven nu haast wel met aardige zekerheid te stellen dat ze KMA heeft. Ik ben benieuwd wat het vaste voedsel straks allemaal gaat doen. Aan de ene kant zal ik blij zijn die 6 maanden te bereiken omdat we dan niet meer alleen aan die flesvoeding vastzitten. Ik ben als de dood dat ze weer een keer besluit te gaan weigeren en dat we weer in het ziekenhuis belanden.
Aan de andere kant ben ik ook wel wat 'angstig' over de periode die komen gaat. Goed opletten op etiketten, het uitproberen van voedsel.

Maar al met al gaat het goed hier!
Tijd voor wat anders.. maar wat dan..
  dinsdag 17 januari 2012 @ 22:11:32 #149
213049 SummerBreeze
pi_106931254
Ik vind het echt fijn om dat te lezen wickie *O*

De ziekenhuisopname was natuurlijk niet fijn, maar lijkt achteraf toch ergens goed voor geweest te zijn.

Je zegt dat ze nu netjes 1 keer per dag poept. Hoe was het eerst dan?
  dinsdag 17 januari 2012 @ 22:45:40 #150
20194 wickie
pi_106933086
Meestal poepte ze 1x in de 3 dagen en dan had ze 2 dagen opbouwend last.

En de opname heeft denk ik wel effect gehad, vooral in dat we goed professioneel geholpen zijn. Naast de KMA drinkt ze niet helemaal goed uit de fles, we zijn goed geholpen ook door een logopediste die ons hele goede tips heeft gegeven en een voedingsplan met ons heeft opgesteld. Dit werkt en zorgt ervoor dat, wat het lijkt, Wies weer vertrouwen in haar voeding heeft.
Ik kan me ook wel voorstellen als je 2 maanden lang voeding krijgt die pijn doet dat je dan een soort van afkeer van drinken krijgt.
Tijd voor wat anders.. maar wat dan..
  zondag 22 januari 2012 @ 18:34:02 #151
298849 mignonne
mignonne
pi_107107141
Is koriander allergeen dat iemand weet toevallig?

Mini heeft vandaag een potje gekregen kidneybonen met rundvlees, rijst en koriander. Ze heeft niets nieuws op verder vandaag, de kidneybonen heeft ze al vaker op en dat gaat prima, rijst/tomaat/rund gaat ook prima. Alleen de koriander is nieuw. Ik heb er eigk helemaal niet bij stilgestaan, zou ze daar echt op kunnen reageren?

Een half uur na het eten van t potje begon ze aan een gilpartij die pas na anderhalf uur en een 240 mg zetpil stopte -O- ze ligt nu tegen me aan te slapen.
:)
  zondag 22 januari 2012 @ 18:53:49 #152
35189 Troel
scherp en bot
pi_107107903
Koriander is sterk allergeen ja :)
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  zondag 22 januari 2012 @ 18:59:31 #153
298849 mignonne
mignonne
pi_107108134
figures.

hm. nouja, dit laat ik dan voorlopig ook maar even zitten.
We moeten binnenkort toch nog ns bij de dietist op audientie komen dus ik zal dat nog ns aan haar voorleggen of er dan nog meer is om op te letten.
:)
  zondag 22 januari 2012 @ 19:20:47 #154
20194 wickie
pi_107108913
Mignonne :{

Ik zie er best tegenop, tegen de voedselintroductie straks.

Wij hadden vrijdag ook even een 'jeetje, zou het?' Momentje. Wies zat naast een kat die geaaid werd. Echt er pal naast. Ze zat heel vredig en begon ineens heel hard te schreeuwen, ook kreeg ze uitslag rond haar mond en tranende ogen. Ook drinken ging daarna niet echt. We zijn daarna maar uit de buurt van de lieve kat gebleven. Pas thuis leefde ze weer helemaal op, werd er even flink bijgedronken. Ook trok de uitslag toen goed weg.
Zou ze allergisch voor katten kunnen zijn?
Ze is hiervoor nog een keer bij een kat in de buurt geweest, dat was toen ook een dramadag, maar toen waren we nog helemaal niet met allergieën bezig, dus nooit daaraan gedacht.

Ook 1x pap met rijstebloem geprobeerd een week geleden. Paar hapjes maar. Toen kreeg ze ook uitslag rond de mond en heeft ze vooral 's avonds erg veel gehuild en gekrampt.

Wij gaan 7feb weer naar de kinderarts, ben benieuwd wat hij zegt.
Tijd voor wat anders.. maar wat dan..
  zondag 22 januari 2012 @ 19:25:36 #155
640 snoopy
peanuts
pi_107109066
quote:
15s.gif Op zondag 22 januari 2012 18:34 schreef mignonne het volgende:
Is koriander allergeen dat iemand weet toevallig?
http://nl.wikipedia.org/wiki/Kruisallergie
Ik heb een blauw snoepje en ik heb een roze snoepje
  zondag 22 januari 2012 @ 19:35:50 #156
298849 mignonne
mignonne
pi_107109489
huuuu
wat is nou weer een bijvoet? en wat betekent dit voor mn meiske? hooikoorts op termijn?

google aanslingeren maar en een vragenlijstje maken voor dietist/ka.
:)
  zondag 22 januari 2012 @ 19:40:46 #157
35189 Troel
scherp en bot
pi_107109694
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  zondag 22 januari 2012 @ 19:43:56 #158
640 snoopy
peanuts
pi_107109836
Volgens onze allergoloog gaat Morris op termijn zo goed als zeker hooikoorts ontwikkelen :{

quote:
Voedselproducten die biologisch verwant zijn aan de pollen:
Gras-familie : Tarwe , Rogge , Haver , Mout , Gierst , Maïs , Gerst , Bamboe , Rijst.

Nachtschade-familie : Tomaat, Aardappel, Aubergine, Chili, Tabak, Spaanse peper en
Cayenne peper .

Pruim-familie : Amandel, Abrikoos, Kers, Perzik, Nectarine, Pruim.

Peterselie-familie : Selderij, Peterselie, Peen, Dille, Venkel, Pastinaak, Anijs, Karwij,
Koriander .

Peul-vruchten : Bonen, Tuinboon, Erwten, Pinda, Sojaboon, Linzen, Zoethout, Taugé,
Tamarinde, Alfalfa .

Of men deze voedselproducten ook moet vermijden is zeer individueel, en zeer moeilijk voor de arts te beoordelen. Wel moet men zelf hierbij kritisch zijn en bij klachten die men voelt hier rekening mee houden.
Veel dokters nemen te snel aan dat men er geen klachten van heeft.
bron: http://www.adviesallergie.nl/hooikoorts.html
Ik heb een blauw snoepje en ik heb een roze snoepje
  zondag 22 januari 2012 @ 19:51:04 #159
298849 mignonne
mignonne
pi_107110124
toch gek hoe dat werkt, jongste heeft van aubergine echt forse last, maar tomaat en aardappel gaan eigk prima voor zover ik kan beoordelen. Ik krijg van zulke rijtjes altijd een beetje de zenuwen voor andere allergenen uit het betreffende rijtje.

Ik geloof dat ik haar wel eerder dingen heb gegeven waar peterselie in zat maar kan me zo niet voor de geest halen of ze daar last van had. T was dan iig niet heftig anders was et me wel bijgebleven.

Hooikoorts is erg vervelend, maar er is soms toch ook wel een beetje op te anticiperen met antihistamine en zulks? Mn broertje is er ooit volledig overheen gegroeid, mn exvriend heeft toen meegedaan aan een of andere experimentele promotie-studie met drie keer een injectie en daarna was ie er vanaf.
Nouja, t is voor ons in elk geval sowieso nog toekomst-muziek. Ik kan me eerlijk gezegd nauwelijks voorstellen dat jongste helemaal klachtenvrij zal zijn als ze een jaar of vijf is geweest, maar wie weet. Blijven hopen toch? :P
:)
  zondag 22 januari 2012 @ 19:54:07 #160
640 snoopy
peanuts
pi_107110256
Zo is het hoor :) morris is ook niet allergisch voor alles uit die rijtjes maar ja, soms is het handig om linkjes te leggen als het weer fout gaat. Net als bij ons met de sesamzaad laatst.
En hooikoorts is idd stukken minder erg dan bijvoorbeeld de noten of pinda-allergie maar toch jammer dat de kans zo groot is dat hij het krijgt want lekker is het ook niet. Onze allergoloog werkt ook met injecties geloof ik dus tzt maar eens informeren.
Ik heb een blauw snoepje en ik heb een roze snoepje
  zondag 22 januari 2012 @ 19:57:02 #161
298849 mignonne
mignonne
pi_107110396
quote:
1s.gif Op zondag 22 januari 2012 19:54 schreef snoopy het volgende:
Zo is het hoor :) morris is ook niet allergisch voor alles uit die rijtjes maar ja, soms is het handig om linkjes te leggen als het weer fout gaat. Net als bij ons met de sesamzaad laatst.
En hooikoorts is idd stukken minder erg dan bijvoorbeeld de noten of pinda-allergie maar toch jammer dat de kans zo groot is dat hij het krijgt want lekker is het ook niet. Onze allergoloog werkt ook met injecties geloof ik dus tzt maar eens informeren.
Ja ik weet nog wel van mijn ex dat hij er echt heel erg last van had, die bleef gewoon binnen met ramen en deuren dicht op bepaalde dagen omdat het anders niet te doen was voor hem. En in de zomer sowieso 2 keer per dag douchen om die pollenzooi af te spoelen zeg maar, dat verlichtte wel wat. Maar na die injecties was ie ineens echt helemaal klachtenvrij.

Om linken te leggen zijn die rijtjes wel handig ja, nouja goed, weer wat dr bij op t lijstje. :')
:)
  zondag 22 januari 2012 @ 20:02:21 #162
252405 oeke
Moeke
pi_107110617
He verdorie, wat naar Mignonne. :{
Dikke zoen voor je meisje. :*

P is allergisch voor zowat alle dieren, voorjaarsbomen, huismijt, graspollen. Met krasjes is hij getest en hij had overal ong de score van 4 op 5 voor.
Hij heeft ook het injectieprogramma doorlopen, maar dat duurde wel 2-3 jaar!
Eerst wekelijks en daarna maandelijks. Het is enorm afgenomen, maar weg is het niet.
Het schijnt niet bij iedereen te lukken trouwens. Je lichaam moet er gevoelig voor zijn ofzo.
Ik ben wel erg blij, want in de lente kunnen we weer naar buiten.
En dat douchen klinkt ook bekend. :{
Meer dan een paar ochtendzoenen
heb ik nood aan stoute schoenen.
https://www.etsy.com/nl/shop/byLisdottir
  zondag 22 januari 2012 @ 20:14:55 #163
20194 wickie
pi_107111232
Mn broer heeft heel heftig hooikoorts, vooral in zn tienerjaren was het erg heftig volgens mij. Hij heeft ook aan zo'n programma meegewerkt volgens mij, maar bij hem heeft het niet veel gedaan volgens mij.

Mn beste vriendin heeft ook erge hooikoorts, die heeft nu de zwaarste medicijnen, dat gaat vrij goed.

Ik ben allergisch voor graspollen. En mijn moeder en oma hebben ook hooikoorts.

Vriendlief is een beetje spuit 11 en komt er net achter dat er in zijn familie nogal wat voedselgevoeligheid is (zijn beide zussen) en dat hij vroeger als kind uitslag kreeg bij vogels (een tante had een parkiet).

Ik denk dat ik maar eens een lijstje met alles ga maken voor de volgende afspraak.
Tijd voor wat anders.. maar wat dan..
  zondag 22 januari 2012 @ 20:15:46 #164
111414 Vanyel
pi_107111301
Wat een uitzoekgedoe is het ook allemaal he. Woensdag krijgen wij uitslag van de bloedtest, daar kijk ik wel naar uit. Hopelijk een paar nieuwe zekerheden.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  zondag 22 januari 2012 @ 20:18:25 #165
20194 wickie
pi_107111433
Vanaf wanneer (leeftijd) kunnen testen gedaan worden? Ik las dat het bij babies toch niet helemaal betrouwbaar was?
Tijd voor wat anders.. maar wat dan..
  zondag 22 januari 2012 @ 20:26:13 #166
111414 Vanyel
pi_107111844
Onze huisarts en diëtist zeiden zeker niet voor een jaar, de dermatoloog test al vanaf 3 maanden. Dingen die ze nog nooit gehad hebben, worden ws niet gesignaleerd al is t kind allergisch. Van de reacties is driekwart vals positief: wel reactie, geen allergie.
Ik verwacht dus het meest van negatieve score op dingen die ze wel al eerder gegeten heeft. In het begin at ze praktisch alles wat we haar voorzetten, dus ze heeft wel al best wat eerder binnengekregen.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  woensdag 25 januari 2012 @ 09:21:58 #167
20194 wickie
pi_107208598
Vanyel succes vandaag, hoop toch voor jullie dat het wat op heeft geleverd.
Tijd voor wat anders.. maar wat dan..
  woensdag 25 januari 2012 @ 17:04:58 #168
111414 Vanyel
pi_107223189
Heel veel zelfs! Het is geen koemelk of gluten :o
Wel kat, ei, pinda en sesamzaad.
*O*
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  woensdag 25 januari 2012 @ 17:33:44 #169
198722 Dizzy-Miss-Lizzy
spin me around
pi_107224147
Daar is makkelijker mee te leven dan de eerste twee idd en kat niet voor niks weg gedaan ook.
You make me dizzy, Miss Lizzy,
The way you rock'n'roll
Ik heb je lief mijn hele leven
  woensdag 25 januari 2012 @ 18:20:56 #170
111414 Vanyel
pi_107225812
Idd.
En de reactie op brood is ook heel begrijpelijk, als je bedenkt dat wij meestal brood met sesamzaadjes hebben...


We vieren het met een roerbakje en een bakje yoghurt :)
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  woensdag 25 januari 2012 @ 18:48:37 #171
298849 mignonne
mignonne
pi_107226883
oh vanyel wat fijn zeg! Dat maakt gewoon gelijk in 1 klap heel veel duidelijk. Wat fijn!
Geniet van het vieren ;)
:)
  woensdag 25 januari 2012 @ 19:54:57 #172
20194 wickie
pi_107229654
Wat fijn Vanyel! Hoe smaakte het bakje yoghurt haar?

Onze afspraak met de kinderarts is verzet...
Tijd voor wat anders.. maar wat dan..
  woensdag 25 januari 2012 @ 19:57:59 #173
125636 mrien
pi_107229825
Ow wat fijn vanyel!!
  woensdag 25 januari 2012 @ 19:58:37 #174
125636 mrien
pi_107229857
quote:
1s.gif Op woensdag 25 januari 2012 19:54 schreef wickie het volgende:
Wat fijn Vanyel! Hoe smaakte het bakje yoghurt haar?

Onze afspraak met de kinderarts is verzet...
Hoe gaat het nu met Wies wickie?
  woensdag 25 januari 2012 @ 20:10:47 #175
20194 wickie
pi_107230552
Het gaat beter sinds de pepti, maar het gaat nog niet super. We zitten nu weer in rustig vaarwater en merken dat ze het echt nog best moeilijk heeft.
Veel boeren, erg onrustig, flink overstrekken, niet goed kunnen slapen. Overdaag hazeslaapjes en 's nachts slaapt ze wel, maar onrustig.
Haar poepen is ook erg grillig, de ene keer 4x op een dag de andere dag 1x.
Ook heeft ze weer kramp/krijst buien in de avond.
We hebben nu 1x een paar hapjes rijstebloem geprobeerd (om het leren van een lepetje te beginnen zodat we ergens op terug kunnen vallen als ze weer flesweigert) dat was een avond krampen en krijsen en tijdens het eten uitslag rond haar mond waar ze het papje naar buiten had laten lopen. Ik wilde eigenlijk van het weekend nog een keer proberen toch.
En vorige week zat ze naast een kat die geaaid werd toen ging ze ook hard huilen en kreeg ze uitslag rond haar mond en begin wangen. Dat willen we binnenkort toch ook nog eens uitproberen. (ze is 3x eerder bij katten geweest, ging alle 3 de keren heel slecht, maar toendertijd dachten we nog niet over allergieën na)

Ik weet het niet zo goed meer, ik word erg onzeker door het allergie gebeuren. Ik zie ook echt op tegen de tijd die komen gaat.
We zijn echt zo blij dat ze desondanks zo'n vrolijk meisje blijft.
Tijd voor wat anders.. maar wat dan..
  woensdag 25 januari 2012 @ 21:19:50 #176
111414 Vanyel
pi_107234001
quote:
1s.gif Op woensdag 25 januari 2012 19:54 schreef wickie het volgende:
Wat fijn Vanyel! Hoe smaakte het bakje yoghurt haar?

Onze afspraak met de kinderarts is verzet...
Wat kut.

De yoghurt was top. Wordt ws weer een dagelijks festijn.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  zaterdag 28 januari 2012 @ 00:03:59 #177
20194 wickie
pi_107316239
Ik ben verward. Ik werd door een vriendinnetje op deze link geattendeerd http://www.voedselallergie.nl/koemelkallergie

Daar wordt beschreven juist met 4 maanden met bijvoeding te beginnen. Onze kinderarts zei dat niet de vorige keer maar zei ook dat je niet hoeft te wachten tot 6 maanden. Hij vertelde dat dit nieuwe richtlijnen zijn die dit jaar doorgevoerd worden.
Maar vind het best verwarrend omdat de richtlijnen voorheen heel anders waren.
Weet iemand hier meer van?
Tijd voor wat anders.. maar wat dan..
  zaterdag 28 januari 2012 @ 06:14:03 #178
35189 Troel
scherp en bot
pi_107320671
Die richtlijnen zijn om de zoveel jaar anders geloof ik :')
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  zaterdag 28 januari 2012 @ 08:48:36 #179
298849 mignonne
mignonne
pi_107321033
Klopt, maar die richtlijnen zijn wel gebaseerd op nieuw onderzoek natuurlijk. Voortschrijdend inzicht enzo. Je handelt toch altijd naar beste kennis van dat moment?

Wicks mijn kinderarts zei ook tussen de 4 en de 6 maanden beginnen. Zij legde uit dat uit onderzoek naar voren is gekomen dat zowel vóór de 4 als ná de 6 maanden beginnen zou resulteren in een grotere kans op allergische reacties, iets met de fase van darmrijping waarin de darm dan verkeerd ofzo.
Geen idee wat je er verder mee moet, wij zijn tussen de 5 en 6 maanden begonnen, simpelweg omdat ik haar met 4 maanden nog te klein vond.

Hier gaat het op zich goed met het dametje, en vooral ook de combinatie met haar grote zus, oudste weet inmiddels over het algemeen goed wat jongste niet mag hebben en dan roept ze "magge nie he, E. buikpijn!" :D gelukkig maar want ik was nog wel wat bang hoe dat in de praktijk zou gaan.
Komende week mag ze "trakteren" aardbeienstukjes van de Hema worden het, die gaan er goed in :Y)
:)
  zaterdag 28 januari 2012 @ 15:41:31 #180
28677 Beessie-Jen
Meisjesmama!!!
pi_107329769
Mijn kindjes hebben geen allergieen, maar lees zo nu en dan hier ook wel mee. En ik vond het ook lastig met het starten met bijvoeden, bij Evie heb ik heel braaf gewacht tot zes maanden, omdat dat toen heel duidelijk het advies was.... Nu bij Liene ben ik inmiddels gestart met wat fruit, en een schepje rijstebloem soms in de fles (als ik er niet ben). begonnen met 5 maanden dus. En het fruit gaat er met veel smaak in.
(en de reden dat ik ook op tijd ben begonnen, ik hoop dat ze minder reflux heeft als ze iets meer vastere voeding binnenkrijgt).
(van de nutriton kreeg ze hele harde ontlasting, dus daar ben ik mee gestopt).

verder ff een dikke :* en _O_ voor jullie hier! lurk vaak mee, en heb respect voor hoe jullie hier mee omgaan. Lijkt me erg zwaar, vooral als je kindje weer eens last heeft.... zo zielig!
05-12-2009 is ons lieve meisje geboren! Evie (L)
17-08-2011 Onze 2e prachtige meid maakt het gezinnetje compleet: Liene (L)
  zaterdag 28 januari 2012 @ 16:14:26 #181
51684 The_Tankgirl
Kate Bush is the best
pi_107330658
Misschien dat jullie mij kunnen helpen in mijn keuze:

Larissa heeft constitutioneel eczeem, daarom zijn wij voorzichtig met het aanbieden van groente/fruit. Nu is zij 8 maanden, en ik zit erover na te denken om tomaat te proberen, maar ben ook best bang dat ze hierop gaat reageren. Avocado is tot nu toe het enige wat een heftige reactie opwekte bij haar (zover we weten natuurlijk). Hoe oud waren jullie kindjes toen jullie dit gingen uitproberen?

Maakt het uit of de tomaat gekookt is of niet?
Alle benodigdheden voor cupcakes, taarten en andere lekkere dingen :-9 www.bakgoed.nl
  zaterdag 28 januari 2012 @ 16:15:12 #182
20194 wickie
pi_107330685
Dank voor jullie reacties :) we gaan over 3 weekjes eens een keertje wat proberen. Ze is dan 5 maanden. Wil toch wel gaan proberen ivm met het flesweigeren (momenteel gaat het weer wat moeizamer).

Ik denk alleen niet dat onze kinderarts ons doorstuurd naar een diëtist, hij vond dat niet nodig zei hij de vorige keer.
Is er ergens op de interwebs een handige lijst te vinden? Ik heb echt geen kaas gegeten van wat wel en niet allergeen is. Ik ga maar eens meneer Google aanslingeren.
Tijd voor wat anders.. maar wat dan..
  zaterdag 28 januari 2012 @ 16:43:04 #183
298849 mignonne
mignonne
pi_107331328
wicks ik heb geloof ik nog wel wat linkjes en foldermateriaal liggen enzo, ik zal vanavond eventjes kijken wat ik voor je kan doen.

En realiseer je ook dat diëtetiek uit het basispakket is en dat je nu ongeveer 60 euro per consult zelf moet betalen voor de dietist. Ik ben nog steeds aan het dubben of ik de volgende controle wel nodig vind. Ik vind het niet zo nodig en ik kan het geld niet zo goed missen, maar de kinderarts wil graag die follow up rond de eerste verjaardag...

Tankgirl, tomaat wordt geloof ik geadviseerd om mee te wachten tot 9 maanden.
Hier gaat tomaat wel goed, in gekookte vorm althans, terwijl andere nachtschade niet goed gaat.
:)
  maandag 30 januari 2012 @ 13:24:49 #184
362995 e-mama11
Lotte2011
pi_107398507
Ik heb vandaag voor het eerst beschuit gegeven, om het fruit wat dikker te maken. Ze vond het erg lekker! Hoop dat ze geen allergische reactie er op krijgt! Ze krijgt ook sinds vrijdag zalm (gekookte) door haar avond eten.
Soms mag je rusten, maar opgeven nooit!
  maandag 30 januari 2012 @ 13:30:21 #185
362995 e-mama11
Lotte2011
pi_107398684
quote:
0s.gif Op zaterdag 28 januari 2012 16:43 schreef mignonne het volgende:
En realiseer je ook dat diëtetiek uit het basispakket is en dat je nu ongeveer 60 euro per consult zelf moet betalen voor de dietist. Ik ben nog steeds aan het dubben of ik de volgende controle wel nodig vind. Ik vind het niet zo nodig en ik kan het geld niet zo goed missen, maar de kinder
arts wil graag die follow up rond de eerste verjaardag...
Vind je het zelf nodig om dan nog een checkup te doen? Ik weet op dit moment altijd zelf nog het beste wat ik haar kan geven en als ik ergens een reactie op zie dan weet ik wat het was.
De dietiste heeft haar ook nog nooit gezien, alleen telefonisch contact...
Ik denk, dat als je vertrouwen hebt in jezelf, dat je dan nooit verplicht kan worden, als moeder weet je toch het beste wat je wel en niet kan geven.
En daarbij, 60 euro is behoorlijk wat!
Soms mag je rusten, maar opgeven nooit!
  maandag 30 januari 2012 @ 13:49:58 #186
35189 Troel
scherp en bot
pi_107399419
quote:
1s.gif Op maandag 30 januari 2012 13:30 schreef e-mama11 het volgende:
als moeder weet je toch het beste wat je wel en niet kan geven.

Daar ben ik het dus niet mee eens. Als ouder ben je gewoon simpelweg niet van alles op de hoogte.
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  maandag 30 januari 2012 @ 14:01:06 #187
362995 e-mama11
Lotte2011
pi_107399845
Dat klopt, maar jij bent de enige die de reacties van je kind helemaal kent. En etiketten lezen kan (bijna) iedereen. Als er op start dat het doen kan bevatten van melk weet ik dat de kans groot is dat m'n dochter er op reageert dus geef ik het niet.
Zo kreeg ik het advies om soepstengel te geven, had ik allang geprobeerd en kreeg ze eczeem van, dat werd niet geloofd... Toen was ik er zelf klaar mee.
Soms mag je rusten, maar opgeven nooit!
  maandag 30 januari 2012 @ 16:44:10 #188
111414 Vanyel
pi_107405791
quote:
0s.gif Op maandag 30 januari 2012 14:01 schreef e-mama11 het volgende:
Dat klopt, maar jij bent de enige die de reacties van je kind helemaal kent.
Dubbelblind onderzoek wijst uit (volgens mijn huisarts) dat zowel ouders als professionals enorm vaak een reactie denken te zien waar bloedonderzoek uitwijst dat er geen enkele reactie van het lichaam is.
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  maandag 30 januari 2012 @ 16:52:23 #189
267164 ik80lll
leer mij het zelf te doen
pi_107406075
een topic wat ik nog niet eerder heb gezien ;)
Lola heeft als ze mayonaise heeft gegeten steeds hele rode vlekken rondom haar mond (waar restjes mayo op hebben gezeten)
iemand een idee wat dat kan zijn?
  maandag 30 januari 2012 @ 17:01:37 #190
35189 Troel
scherp en bot
pi_107406439
quote:
0s.gif Op maandag 30 januari 2012 16:52 schreef ik80lll het volgende:
een topic wat ik nog niet eerder heb gezien ;)
Lola heeft als ze mayonaise heeft gegeten steeds hele rode vlekken rondom haar mond (waar restjes mayo op hebben gezeten)
iemand een idee wat dat kan zijn?
Waarschijnlijk een reactie op een van de ingrediënten. Volgens mij heeft het gros van het kinderen die reactie ;) Ketchup en curry zijn ook goede, maar die weer vanwege de tomaat. IN mayonaise is het geloof ik het ei. Overigens is het voornamelijk bij jonge kinderen zo, bij oudere kinderen zie je het nauwelijks nog terug :)
troel (de ~ (v.), ~en)
1 [inf.] vrouw of meisje
2 trut
  maandag 30 januari 2012 @ 17:16:02 #191
267164 ik80lll
leer mij het zelf te doen
pi_107406918
Ja ik had ook ergens gelezen tot 2, maar ze is nu 3.
We zullen nog maar even afwachten, in mei moeten we naar het cb.
En ze is een moeilijke eter met alles, dus tja lastig ;)
  maandag 30 januari 2012 @ 18:16:39 #192
298849 mignonne
mignonne
pi_107409059
quote:
1s.gif Op maandag 30 januari 2012 13:30 schreef e-mama11 het volgende:

[..]

Vind je het zelf nodig om dan nog een checkup te doen? Ik weet op dit moment altijd zelf nog het beste wat ik haar kan geven en als ik ergens een reactie op zie dan weet ik wat het was.
De dietiste heeft haar ook nog nooit gezien, alleen telefonisch contact...
Ik denk, dat als je vertrouwen hebt in jezelf, dat je dan nooit verplicht kan worden, als moeder weet je toch het beste wat je wel en niet kan geven.
En daarbij, 60 euro is behoorlijk wat!
ik kan wel degelijk verplicht worden, en wel door de verzekering. Als zij een begeleiding door dietist eisen of een dubbelblinde provocatie dan heb ik maar te gehoorzamen. Zo niet, vergoeden zij niets qua voeding, en daar vind ik het toch een beetje te prijzig voor.

ik ben op zich redelijk op de hoogte qua voeding en ik ken mijn kind(eren) het best, maar dat wil niet zeggen dat de dietist niets zinnnigs te melden kan hebben. Kijk maar naar de reactie op koriander, tsja, zij weet daar meer van dan ik qua kruisallergie.
:)
  maandag 30 januari 2012 @ 20:24:51 #193
20194 wickie
pi_107414442
Ik heb het voor Mette toen nagekeken en in mijn aanvullende verzekering wordt de diëtist vergoed. Maar ik denk dat we doormiddel van lijsten er in eerste instantie wel uitkomen. Mocht het nou al snel fout gaan en dat ze op meerdere dingen lijkt te reageren, dan vraag ik alsnog aan de kinderarts om begeleiding.
Tijd voor wat anders.. maar wat dan..
  maandag 30 januari 2012 @ 21:29:01 #194
111414 Vanyel
pi_107417839
Mignonne is bij jullie testen geen optie?
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  dinsdag 31 januari 2012 @ 14:15:54 #195
298849 mignonne
mignonne
pi_107440261
ze heeft al bloedtesten gehad. Daar kwam niets nieuws of onverwachts uit.
Een prikjestest zou nog kunnen maar dat komt wel denk ik, ik ben blij dat we voorlopig even een maand niet naar het ziekenhuis hoeven.

ik moet mn verzekering inderdaad maar eens goed nakijken wickie, of ik nou wel of niet aanvullend ben voor dietetiek.

En verder mag ik even een :X }:| doen voor mijn apotheek. Pfffrt. Op zich zijn ze heel behulpzaam en snel met bellen naar artsen en communicatie enzo. Maar de laatste tijd gaat het echt knudde. Er is nooit wat op voorraad, voor de nutramigen moet ik 3 keer per week terug omdat ze steeds maar 1 blik van 400 gram op voorraad hebben staan -O- wat heb k daar nou aan? om nog maar te zwijgen over dat we de forlax nu al een keer of 7 steeds voor maar 1 week mee hebben gekregen, terwijl de kinderarts een recept voor 6 maanden uit schrijft. Zij willen hun voorraad graag op peil houden is het argument. Ja leuk, maar ik zit liever niet wekelijks in een loeidrukke apotheek :{ bestel het dan desnoods zodat ik het later in 1 keer af kan halen...
:)
  dinsdag 31 januari 2012 @ 14:34:55 #196
111414 Vanyel
pi_107441013
Lieve apotheker, ik begrijp dat u dit lastig vindt. Ik vind het nog lastiger. Als we geen oplossing vinden die ik niet lastig vind, ga ik volgende keer naar een ander.

Toch?
Op 28 februari 2012 19:20 schreef lezzer en op 31 augustus 2013 21:27 schreef DancingPhoebe:Jezus, Vanyel, wat een fantastische tips geef jij toch altijd!
  dinsdag 31 januari 2012 @ 14:49:43 #197
200053 Solagratia
pi_107441550
Wat raar Mignonne. Wij konden onze voeding (dan wel geen nutramigen) gewoon bestellen en dan deden we 5 pakken tegelijk. Hetzelfde met medicijnen en dan werd het nog thuisbezorgd ook.
  dinsdag 31 januari 2012 @ 15:13:07 #198
298849 mignonne
mignonne
pi_107442287
quote:
1s.gif Op dinsdag 31 januari 2012 14:34 schreef Vanyel het volgende:
Lieve apotheker, ik begrijp dat u dit lastig vindt. Ik vind het nog lastiger. Als we geen oplossing vinden die ik niet lastig vind, ga ik volgende keer naar een ander.

Toch?
eh nee niet als je maar 1 apotheek in t durp hebt :P
Het ziekenhuis was wel behoorlijk geirriteerd, de meuten van de apotheek gaven steeds voor die ene week mee en verscheurden daarna het recept :X waardoor ik dus toos receptloos een week later weer bij die balie stond en weer de poli kon bellen voor een nieuw recept. Zij moeten dat vervolgens op stel en sprong aan de kinderarts gaan vragen en gaan faxen enzo, voor hen ook extra werk. Uiteindelijk heb ik gevraagd of de poli-mevrouw niet even zelf met de apotheker wilde praten, dat wilde ze wel c_/ en sinds de vorige keer kregen we weer een fijne boodschappentas vol mee :D

Sola, ik vraag ook om 5 pakken tegelijk maar puntje bij paaltje als k het kom halen op afgesproken tijdstip dan staan er toch maar 1 of 2 klaar. Heel irritant want we kunnen nu tig keer op een neer.
:)
  dinsdag 31 januari 2012 @ 15:13:44 #199
298849 mignonne
mignonne
pi_107442310
quote:
0s.gif Op dinsdag 31 januari 2012 14:49 schreef Solagratia het volgende:
Wat raar Mignonne. Wij konden onze voeding (dan wel geen nutramigen) gewoon bestellen en dan deden we 5 pakken tegelijk. Hetzelfde met medicijnen en dan werd het nog thuisbezorgd ook.
hoe gaat het nu trouwens met jouw meiske? ik lees niet zo actief mee met het dreumestopic.
Is ze nou getest op coeliakie?
:)
  dinsdag 31 januari 2012 @ 15:34:11 #200
200053 Solagratia
pi_107442935
Hier gaat het heel goed Mignonne! Ze is in juni getest op coeliakie, maar daar kwam niets uit. Daarna hebben we toch nog glutenvrij en koemelkvrij gegeten want daar deed ze het gewoon beter op. Na haar verjaardag begonnen met koemelk en dat ging vrij snel goed. In december begonnen met gluten. Toen kreeg ze bij een hele boterham per dag weer eczeem terwijl dat weg was sinds we gestopt waren met gluten. Maar toch doorgegeven, wel de hoeveelheid weer teruggebracht naar een kwart boterham en toen ging dat ook voorbij. Haar ontlasting blijft ook prima, dus ik denk dat haar darmen er gewoon heel lang niet zo goed iets mee kon. Ze heeft nu soms nog wat eczeemplekjes, maar die zijn goed weg te smeren en zo klein dat ze erg geen last van heeft :)

Kun je niet met het hoofd van de apotheker eens een praatje maken? Want het is gewoon rete irritant dat je zo vaak naar de apotheek moet. Volgens mij had Tico eens een klachtenbrief gestuurd en is ze daarna uitgenodigd voor gesprek. Ging wel over andere medicijnen/zaken. En hoe moeilijk is het nou om 5 extra pakken te bestellen en deze mee te geven :N
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')