En dat kun jij allemaal wel vinden, maar voor de wet is een homohuwelijk toch echt gelijk aan een heterohuwelijk. Het is ook niet zo alsof deze homo's trouwen voor de kerk; ze trouwen voor de wet. Ambtenaren moeten tijdens werktijd in dienst van de Nederlandse staat hun geloofsovertuigingen maar gewoon even thuis laten. Het is te zot voor woorden dat voor die achterlijke Christenhonden weer een uitzondering op de wet wordt gemaakt.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 15:41 schreef StarmanFR het volgende:
[..]
Ik vind gewoon dat het homohuwelijk niet de norm is, en niet vergelijkbaar met een man-vrouw huwelijk, wereldwijd gezien is het homohuwelijk zeker niet de norm. Ik zie niet graag dat ambtenaren gedwongen worden om een homohuwelijk te voltrekken.
Dus vandaar mijn begrip voor mensen die wel een homohuwelijk weigeren, maar ik heb geen begrip voor bovenstaande voorbeelden. Dat we met het weigerambtenaren probleem zitten komt door de voorstanders en homo's die perse een homohuwelijk wilden, een woord wat zo erg tegen de Christelijke traditie ingaat. Met het geregistreerd partnerschap heb en had je dit soort problemen niet.
Ja oke, maar waarom moet iedereen wel respect en begrip tonen voor die trouwende homo's, maar kunnen die homo's geen begrip en tolerantie tonen voor de mensen die het er moeilijk mee hebben ?quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:02 schreef Nielsch het volgende:
[..]
En dat kun jij allemaal wel vinden, maar voor de wet is een homohuwelijk toch echt gelijk aan een heterohuwelijk. Het is ook niet zo alsof deze homo's trouwen voor de kerk; ze trouwen voor de wet. Ambtenaren moeten tijdens werktijd in dienst van de Nederlandse staat hun geloofsovertuigingen maar gewoon even thuis laten. Het is te zot voor woorden dat voor die achterlijke Christenhonden weer een uitzondering op de wet wordt gemaakt.
Onzin, Christenen mogen van mij best Christenen zijn in het openbaar en homo's mogen van mij homo's zijn in het openbaar. Echter, in Nederland kennen we scheiding van kerk en staat én behoren ambtenaren de wet uit te voeren. Alle andere zaken doen er niet toe.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:12 schreef StarmanFR het volgende:
[..]
Ja oke, maar waarom moet iedereen wel respect en begrip tonen voor die trouwende homo's, maar kunnen die homo's geen begrip en tolerantie tonen voor de mensen die het er moeilijk mee hebben ?
Ik vind niet dat het recht van een homoseksueel boven het recht van een gelovige gaat. Als een gelovige zijn geloof voor zichzelf moet houden, dan geldt dat ook voor iemand met een andere seksuele geaardheid. Je moet een ander je eigen levensstijl niet onnodig opdringen, daar komt alleen maar gezeik en conflicten van.
En trouwens, wat vindt jij van getrouwende homo's die naar een ander land gaan, en het land kan de twee niet erkennen als zijnde gehuwd? Het homohuwelijk is daar dan niet toegestaan en wettig.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 15:59 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Het homohuwelijk is toegestaan door de Nederlandse wet. Wat je eigenlijk zegt is dus: "Ik zie niet graag dat mensen wiens taak het is om de wet uit te voeren gedwongen worden om de wet uit te voeren"
Scheiding van kerk en staat is niet hetzelfde als scheiding van politiek en religie.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:14 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Onzin, Christenen mogen van mij best Christenen zijn in het openbaar en homo's mogen van mij homo's zijn in het openbaar. Echter, in Nederland kennen we scheiding van kerk en staat én behoren ambtenaren de wet uit te voeren. Alle andere zaken doen er niet toe.
Okee, maar dan blijft nog steeds staan: Homo's hebben het recht om te trouwen, ambtenaren hebben niet het recht om de wet niet uit te voeren of rechtsongelijkheid toe te passen. Er is dus geen sprake van 'het recht van de een gaat boven het recht van de ander'.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:16 schreef StarmanFR het volgende:
[..]
Scheiding van kerk en staat is niet hetzelfde als scheiding van politiek en religie.
Ik vind daar niets van. Die Nederlanders homo's trouwen voor de Nederlandse staat en volgens de Nederlandse wet. Dat andere landen daar niet altijd in voorzien is jammer voor hen maar blijkbaar de wil van de meerderheid van de gekozen volksvertegenwoordigers.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:15 schreef StarmanFR het volgende:
[..]
En trouwens, wat vindt jij van getrouwende homo's die naar een ander land gaan, en het land kan de twee niet erkennen als zijnde gehuwd? Het homohuwelijk is daar dan niet toegestaan en wettig.
Maar ik vind het toch logisch dat christelijke partijen opkomen voor de rechten van de mensen die in een benarde positie zitten. bv. de weigerambtenaren. Vergeet niet dat het homohuwelijk een stokpaardje is van paars, als het aan het CDA en de andere christelijke partijen had gelegen was er nooit een homohuwelijk. Ze accepteren het, maar in hun beleid snap ik dat ze vinden dat niet iedereen het er verplicht mee eens hoeft te zijn. Ik vraag met af wat Wilders vindt van dit politiek correct gemeuk. De vrijheid van meningsuiting en vrijheid van handelen staan hier ook onder druk.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:17 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Okee, maar dan blijft nog steeds staan: Homo's hebben het recht om te trouwen, ambtenaren hebben niet het recht om de wet niet uit te voeren of rechtsongelijkheid toe te passen. Er is dus geen sprake van 'het recht van de een gaat boven het recht van de ander'.
Wat de Christelijke partijen er van vinden doet er niet toe. Feit is en blijft dat er wederom een uitzondering gemaakt wordt op de Nederlandse wet voor gelovigen en dat is te bizar voor woorden. Welke emoties en redenen daaraan ten grondslag liggen boeit me voor geen reet; de wet zou voor elke Nederlander evenveel moeten gelden. Als ik ambtenaar zou zijn en ik weiger een bepaalde taak uit te voeren omdat ik hem niet leuk vind, word ik ook ontslagen. Maarja, als je mekkert dat het niet kan vanwege je geloof is het prima om iets niet te doen. Waarom maken we voor bepaalde Nederlanders uitzonderingen op de geldende wetten op basis van geloof? Hier is geen enkele rationele grondslag voor.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:21 schreef StarmanFR het volgende:
[..]
Maar ik vind het toch logisch dat christelijke partijen opkomen voor de rechten van de mensen die in een benarde positie zitten. bv. de weigerambtenaren. Vergeet niet dat het homohuwelijk een stokpaardje is van paars, als het aan het CDA en de andere christelijke partijen had gelegen was er nooit een homohuwelijk. Ze accepteren het, maar in hun beleid snap ik dat ze vinden dat niet iedereen het er verplicht mee eens hoeft te zijn. Ik vraag met af wat Wilders vindt van dit politiek correct gemeuk. De vrijheid van meningsuiting en vrijheid van handelen staan hier ook onder druk.
In de praktijk heeft dit problemen opgeleverd toen volgens mij een getrouwd lesbisch stel uit Nederland zichzelf wilde inschrijven in Oostenrijk. Administratief gezien komt het daar dan moeilijk uit, maar om een buitenlands homohuwelijk niet te erkennen, vind ik wel erg cru.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:18 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Ik vind daar niets van. Die Nederlanders homo's trouwen voor de Nederlandse staat en volgens de Nederlandse wet. Dat andere landen daar niet altijd in voorzien is jammer voor hen maar blijkbaar de wil van de meerderheid van de gekozen volksvertegenwoordigers.
Niemand stelt ook dat iedereen het ermee eens hoeft te zijn. i couldn't care less of een of andere relibopper op een stadhuis persoonlijk vind dat homo's wel of niet mogen trouwen. hij wordt echter niet betaalt om een mening te hebben, maar om mensen te trouwen voor de wet. als de wet zegt dat 2 mensen mogen trouwen, moet hij dat doen, en verder niet piepen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:21 schreef StarmanFR het volgende:
[..]
Maar ik vind het toch logisch dat christelijke partijen opkomen voor de rechten van de mensen die in een benarde positie zitten. bv. de weigerambtenaren. Vergeet niet dat het homohuwelijk een stokpaardje is van paars, als het aan het CDA en de andere christelijke partijen had gelegen was er nooit een homohuwelijk. Ze accepteren het, maar in hun beleid snap ik dat ze vinden dat niet iedereen het er verplicht mee eens hoeft te zijn.
Waarom is dat cru? Een land mag toch zelf beslissen of ze een buitenlands homohuwelijk erkennen of niet.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:25 schreef StarmanFR het volgende:
[..]
In de praktijk heeft dit problemen opgeleverd toen volgens mij een getrouwd lesbisch stel uit Nederland zichzelf wilde inschrijven in Oostenrijk. Administratief gezien komt het daar dan moeilijk uit, maar om een buitenlands homohuwelijk niet te erkennen, vind ik wel erg cru.
dit dus.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:17 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Okee, maar dan blijft nog steeds staan: Homo's hebben het recht om te trouwen, ambtenaren hebben niet het recht om de wet niet uit te voeren of rechtsongelijkheid toe te passen. Er is dus geen sprake van 'het recht van de een gaat boven het recht van de ander'.
Ja, dat is ook waar. En mensen moeten inderdaad rekening houden als ze naar een ander land verhuizen, omdat de regels daar vaak anders zijn.quote:Waarom is dat cru? Een land mag toch zelf beslissen of ze een buitenlands homohuwelijk erkennen of niet.
Als het niet anders kan en in de desbetreffende gemeente redelijk wat homohuwelijken voorkomen, kan het onhandig en vervelend zijn om de weigerende ambtenaar aan te houden.quote:Niemand stelt ook dat iedereen het ermee eens hoeft te zijn. i couldn't care less of een of andere relibopper op een stadhuis persoonlijk vind dat homo's wel of niet mogen trouwen. hij wordt echter niet betaalt om een mening te hebben, maar om mensen te trouwen voor de wet. als de wet zegt dat 2 mensen mogen trouwen, moet hij dat doen, en verder niet piepen.
En waarom zou een ambtenaar van het gemeentelijk vervoersbedrijf een homo dan niet mogen weigeren in zijn bus? Homoseksualiteit druist namelijk totaal in tegen zijn normen en waarden en ach, over een half uur vertrekt er weer een bus met chauffeur die geen bezwaar heeft tegen homo's. Sterker nog, als ik homo's discrimineer op basis van mijn zelfgeschreven boek ben ik strafbaar, maar als gelovigen homo's discrimineren op basis van een eeuwenoud sprookjesboek dan vindt de minister het goed. Mooi voorbeeldje van hypocriet tot op het bot.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:33 schreef StarmanFR het volgende:
[..]
Ja, dat is ook waar. En mensen moeten inderdaad rekening houden als ze naar een ander land verhuizen, omdat de regels daar vaak anders zijn.
[..]
Als het niet anders kan en in de desbetreffende gemeente redelijk wat homohuwelijken voorkomen, kan het onhandig en vervelend zijn om de weigerende ambtenaar aan te houden.
Maar als er in een landelijke gemeente maar eenmalig een homohuwelijk plaatsvindt, dat vind ik dat de ambtenaar voor dat ene keertje, het van de weigerende ambtenaar mag overnemen. Staphorst en dergerlijke dorpjes zijn niet plaatsen waar veel homo's trouwen.
En waarom doet dat er niet toe ? De Christelijke partijen mogen toch zeker wel hun eigen beleid voeren, ook al zijn vrijwel alle andere partijen in het parlement het daar niet met hun eens. De PVV zegt ook dingen die de meerderheid van het parlement vaak niet leuk vindt, en niet mee eens is.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:25 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Wat de Christelijke partijen er van vinden doet er niet toe. Feit is en blijft dat er wederom een uitzondering gemaakt wordt op de Nederlandse wet voor gelovigen en dat is te bizar voor woorden. Welke emoties en redenen daaraan ten grondslag liggen boeit me voor geen reet; de wet zou voor elke Nederlander evenveel moeten gelden. Als ik ambtenaar zou zijn en ik weiger een bepaalde taak uit te voeren omdat ik hem niet leuk vind, word ik ook ontslagen. Maarja, als je mekkert dat het niet kan vanwege je geloof is het prima om iets niet te doen. Waarom maken we voor bepaalde Nederlanders uitzonderingen op de geldende wetten op basis van geloof? Hier is geen enkele rationele grondslag voor.
Nee, het gaat er in het geval van de minister niet om dat mensen een hekel mogen hebben aan homoseksuelen, maar het probleem is hier dat deze ambtenaren het homohuwelijk niet als een huwelijk kunnen zien. Het staat los van de mensen zelf.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:36 schreef Nielsch het volgende:
[..]
En waarom zou een ambtenaar van het gemeentelijk vervoersbedrijf een homo dan niet mogen weigeren in zijn bus? Homoseksualiteit druist namelijk totaal in tegen zijn normen en waarden en ach, over een half uur vertrekt er weer een bus met chauffeur die geen bezwaar heeft tegen homo's. Sterker nog, als ik homo's discrimineer op basis van mijn zelfgeschreven boek ben ik strafbaar, maar als gelovigen homo's discrimineren op basis van een eeuwenoud sprookjesboek dan vindt de minister het goed. Mooi voorbeeldje van hypocriet tot op het bot.
Tuurlijk mogen ze dat. Ze mogen zeggen en roeptoeteren over het homohuwelijk wat ze vinden. Maar dat doet er toch werkelijk helemaal niets toe in de discussie; het blijft bizar dat er voor bepaalde groepen Nederlanders (gelovigen) uitzonderingen worden gemaakt op de geldende wetten, puur omdat ze zich niet kunnen vereenzelvigen met die wetten? Als je dat principe al niet eens kan begrijpen, moeten we maar stoppen met deze discussie.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:38 schreef StarmanFR het volgende:
[..]
En waarom doet dat er niet toe ? De Christelijke partijen mogen toch zeker wel hun eigen beleid voeren, ook al zijn vrijwel alle andere partijen in het parlement het daar niet met hun eens. De PVV zegt ook dingen die de meerderheid van het parlement vaak niet leuk vindt, en niet mee eens is.
De ambtenaren kunnen het huwelijk wel niet als huwelijk zien, feit is dat de Nederlandse wet het wel als huwelijk ziet. Als die ambtenaren hun werk niet kunnen vereenzelvigen met hun idealen, moeten ze iets anders gaan doen. Ik snap werkelijk niet dat er dan maar een uitzondering voor ze wordt gemaakt op de wet. Ik heb van jou ook nog geen enkel argument gehoord waarom we dat zouden moeten doen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:41 schreef StarmanFR het volgende:
[..]
Nee, het gaat er in het geval van de minister niet om dat mensen een hekel mogen hebben aan homoseksuelen, maar het probleem is hier dat deze ambtenaren het homohuwelijk niet als een huwelijk kunnen zien. Het staat los van de mensen zelf.
Wilders zegt ook dat hij geen hekel heeft aan elke moslim, maar dat hij de islam als een bedreiging ziet voor de Westerse wereld.
Het punt wat ik wil maken is dat deze christelijke partijen het niet alleen mogen vinden, maar zoals elke partij mogen ze hun standpunten ook in hun beleid voeren, zoals elke partij. Bij de PVV van Wilders blijft het ook niet alleen bij 'vinden', dankzij hun is het immigratiebeleid verder verscherpt.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:46 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Tuurlijk mogen ze dat. Ze mogen zeggen en roeptoeteren over het homohuwelijk wat ze vinden. Maar dat doet er toch werkelijk helemaal niets toe in de discussie; het blijft bizar dat er voor bepaalde groepen Nederlanders (gelovigen) uitzonderingen worden gemaakt op de geldende wetten, puur omdat ze zich niet kunnen vereenzelvigen met die wetten? Als je dat principe al niet eens kan begrijpen, moeten we maar stoppen met deze discussie.
Oke, ik kan me voorstellen dat je dat vindt, in gemeenten waar het homohuwelijk vaker voorkomt. Maar hoe zit het dan met behoudende gemeenten in bv. de Bijbelgordel;quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:48 schreef Nielsch het volgende:
[..]
De ambtenaren kunnen het huwelijk wel niet als huwelijk zien, feit is dat de Nederlandse wet het wel als huwelijk ziet. Als die ambtenaren hun werk niet kunnen vereenzelvigen met hun idealen, moeten ze iets anders gaan doen. Ik snap werkelijk niet dat er dan maar een uitzondering voor ze wordt gemaakt op de wet. Ik heb van jou ook nog geen enkel argument gehoord waarom we dat zouden moeten doen.
Gast, ben je nou echt zo dom? Het gaat hier niet om het aanscherpen, maken of veranderen van wetten, wat prima gedaan mag worden als daar een meerderheid voor is in de tweede kamer. Als er een meerderheid voor is in de 2de kamer verbieden we het homohuwelijk desnoods weer, mij een zorg.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:48 schreef StarmanFR het volgende:
[..]
Het punt wat ik wil maken is dat deze christelijke partijen het niet alleen mogen vinden, maar zoals elke partij mogen ze hun standpunten ook in hun beleid voeren, zoals elke partij. Bij de PVV van Wilders blijft het ook niet alleen bij 'vinden', dankzij hun is het immigratiebeleid verder verscherpt.
Deze ambtenaren worden 'gedoogd' (een typisch Nederlands woord) door de nationale en vaak ook lokale politiek. Als je nergens een gedoogbeleid voor wilt zien, moet je ook alle coffeeshops sluiten, of legaliseren natuurlijk.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:55 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Gast, ben je nou echt zo dom? Het gaat hier niet om het aanscherpen, maken of veranderen van wetten, wat prima gedaan mag worden als daar een meerderheid voor is in de tweede kamer. Als er een meerderheid voor is in de 2de kamer verbieden we het homohuwelijk desnoods weer, mij een zorg.
Het gaat hier om het maken van uitzonderingen op de wet voor bepaalde groepen mensen. Dat is ongehoord. Het gaat hier om ambtenaren die weigeren de wet uit te voeren en daar gewoon mee weg komen, dat is ongehoord.
Ja en? De wetten omtrent trouwen worden voor heel Nederland gemaakt door de landelijke bestuurders in Den Haag, niet door een of andere gemeentepipo in Staphorst. Oftewel, maakt niet uit wat de meerderheid van Staphorst er van vindt. Dat zou anders zijn als de minister zou zeggen; elke gemeente mag zelf bepalen of ze het homohuwelijk voltrekken. Dan mogen Staphorst en Volendam het homohuwelijk best weigeren van mij als ze dat zouden willen. Maar goed, de gemeentes hebben er niets over te zeggen dus hun mening doet er niet toe in deze.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:54 schreef StarmanFR het volgende:
Oke, ik kan me voorstellen dat je dat vindt, in gemeenten waar het homohuwelijk vaker voorkomt. Maar hoe zit het dan met behoudende gemeenten in bv. de Bijbelgordel;
1. De meerderheid van de mensen die daar wonen, stemmen en in het bestuur zitten vinden niet dat elke ambtenaar een homohuwelijk verplicht moet inzegenen.
Jazeker vind ik dat.quote:2. Homohuwelijken komen in de betreffende gemeenten zelden voor. Als er in 10 jaar tijd 1 homohuwelijk plaatsvindt, vindt jij dat de ambtenaar die dit niet wil voltrekken ook ontslagen moet worden ?
Daarmee is het helemaal nog niet klaar. Ik zal niet rusten totdat er geen uitzonderingen meer worden gemaakt op de wet voor bepaalde kliekjes mensen.quote:De nationale politiek zegt dat in elke gemeente, elk koppel moet kunnen trouwen. Er moet minimaal 1 ambtenaar die ook homohuwelijken moet kunnen inzegenen. En daarmee is het klaar, en daar ben ik het mee eens.
En dat is mijn punt; we moeten ophouden met gedogen. Als gelovige ambtenaren iets mogen weigeren te doen omdat dit indruist tegen persoonlijke normen en waarden, dan moeten alle ambtenaren iets mogen weigeren te doen dat indruist tegen hun persoonlijke normen en waarden. Maar goed, als we dat gaan doen dan is het hek van de dam. Oftewel; geen gedoogbeleid meer.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:57 schreef StarmanFR het volgende:
[..]
Deze ambtenaren worden 'gedoogd' (een typisch Nederlands woord) door de nationale en vaak ook lokale politiek. Als je nergens een gedoogbeleid voor wilt zien, moet je ook alle coffeeshops sluiten, of legaliseren natuurlijk.
Oke, dat is duidelijk.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 17:01 schreef Nielsch het volgende:
[..]
En dat is mijn punt; we moeten ophouden met gedogen. Als gelovige ambtenaren iets mogen weigeren te doen omdat dit indruist tegen persoonlijke normen en waarden, dan moeten alle ambtenaren iets mogen weigeren te doen dat indruist tegen hun persoonlijke normen en waarden. Maar goed, als we dat gaan doen dan is het hek van de dam. Oftewel; geen gedoogbeleid meer.
Maar jij vindt het geen probleem als een gemeente helemaal geen homohuwelijk sluit als de minister zou zeggen dat, dat niet in elke gemeente hoeft. Maar je vindt het wel een probleem als ambtenaar B i.p.v. ambtenaar A het doet, omdat de minister zegt dat niet iedere ambtenaar het hoeft te doen. ? Ik begrijp het niet, waarom vindt je het eerste geen probleem maar het tweede wel ? je houdt er nogal een dubbele mening op na.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:59 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Ja en? De wetten omtrent trouwen worden voor heel Nederland gemaakt door de landelijke bestuurders in Den Haag, niet door een of andere gemeentepipo in Staphorst. Oftewel, maakt niet uit wat de meerderheid van Staphorst er van vindt. Dat zou anders zijn als de minister zou zeggen; elke gemeente mag zelf bepalen of ze het homohuwelijk voltrekken. Dan mogen Staphorst en Volendam het homohuwelijk best weigeren van mij als ze dat zouden willen. Maar goed, de gemeentes hebben er niets over te zeggen dus hun mening doet er niet toe in deze.
Goeie vergelijking! Dat is ook zoiets van, dat moet je een mens toch niet dwingen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 17:08 schreef DrParsifal het volgende:
Ik denk dat als een ambtenaar weigert het huwelijk van zijn ex-vrouw te voltrekken en vriendelijk aan een collega vraagt om het van hem over te nemen er niemand moeilijk over doet. Waarom kan het niet op zo'n manier met homohuwelijken gaan?
Verder is de taak van de ambtenaar volgens mij iets voorlezen, iets ondertekenen en toezien dat het allemaal okee ondertekent wordt. Hij mag dat met een strak gezicht doen en mag denk ik wettelijk ook de felicitatie achterwege laten (en zeker het blije praatje wat vaak bij een huwelijk komt kijken). Wil je als stel echt zo'n ambtenaar, die zijn werk doet?
Als laatste is volgens mij bij het openstellen van het huwelijk voor homoparen behoorlijk gediscussieerd over de positie van ambtenaren die geen homohuwelijk wilden sluiten. Toemalig Staatssecretaris Cohen voorzag niet dat er ontslagen zouden vallen onder gewetensbezwaarde ambtenaren en daarom hoefde er niets over op papier gezet te worden.
De kwaliteiten van ambtenaren verschillen ook van elkaar. Een norse weigerambtenaar die toch het huwelijk voltrekt, is niet wat een koppel graag wil. Maar daar gaat het niet om: het gaat om het principe dat de ambtenaar het niet mag weigeren.quote:Op woensdag 12 oktober 2011 16:56 schreef StarmanFR het volgende:
De kwaliteiten van de winkels en supermarkten verschillen van elkaar, maar welke ambtenaar je huwelijk inzegend moet niet uit kunnen maken. Wat vindt jij eigenlijk van een ambtenaar die er niet zo'n voorstander van is, maar het toch doet omdat hij niet onslagen wil worden, en die het daarbij heel kort en niet feestelijk houdt. Dat zou het koppel in kwestie toch niet willen ? Dus laat het wel doen door iemand die het ook kan accepteren.
Ik vind dat discriminatie. Wat het 'overheersen' betreft: dat is natuurlijk onzin. Geen enkele christen-man moet tegen zijn zin in met een man trouwen. Geen enkele ambtenaar hoeft tegen zijn zin in huwelijken tussen twee mannen te sluiten. Dat iets vroeger de norm was, is een bijzonder zwak argument. Vroeger was het ook een norm dat je als katholiek niet kon gaan trouwen met een gereformeerde. Jij wilt kennelijk liever 60 jaar terug in de tijd.quote:Op woensdag 12 oktober 2011 16:56 schreef StarmanFR het volgende:
Ik vind het ergens ook moreel verwerpelijk dat de ene overtuiging, de andere mag overheersen. Zeker als het over een overtuiging gaat die vroeger de norm was, als je daar teveel tegenin gaat vind ik dat een beetje je eigen erfernis verchoochelt. Daarom moet er ook een verschil bestaan tussen de manier waarop je het Christelijk erfgoed behandeld, en dat het geimporteerde islamitische geloof niet zijn normen/waarden aan dit land mag opdringen. Ik vind dat logica.
Jij kent lokale raadsfracties rechten toe die ze helemaal niet hebben. Wat denk je trouwens te doen als Staphorst 10 homofobe ambtenaren heeft, die het allemaal hardnekkig weigeren? Moet de gemeente dan maar een extra ambtenaar aanstellen? Zo gaan werkweigeraars wel érg veel geld kosten...quote:Op woensdag 12 oktober 2011 16:56 schreef StarmanFR het volgende:
De mensen in Staphorst die in de gemeentelijke verkiezingen voor hun raadsleden stemmen, hebben het recht om in meerderheid voor SGP, ChristenUnie en CDA te stemmen. En de raadsleden en College van B&W in deze gemeenten hebben het recht om hun eigen beleid te voeren, en als ze vinden dat een ambtenaar een homohuwelijk moet kunnen weigeren, dan is dat zo. Maar wat nou als in zo'n gemeente niemand een homohuwelijk wilt sluiten, dan kom je misschien wel met een probleem, dat klopt. Maar daarom zegt de landelijke regering ook dat in elke gemeente, minimaal 1 ambtenaar alle huwelijken moet kunnen sluiten.
Het 'niet kunnen weten'- argument heb je nu tig keer gebruikt. Dat de openstelling van de wet eraan zat te komen, was ruim van tevoren bekend en in te schatten. Inmiddels is de wet al ruim tien jaar van kracht. De 'gewenningsperiode' is nu wel een keer voorbij.quote:Op woensdag 12 oktober 2011 16:56 schreef StarmanFR het volgende:
Een atheist en christen-hater heeft altijd al geweten dat hij ook een zwaar gelovig koppel zou kunnen en moeten trouwen. Voor de ambtenaar van de Burgerlijke Stand die in de jaren 70/80 is aangenomen, die kon dat niet van tevoren weten omdat huwelijken tussen personen van hetzelfde geslacht destijds niet bestonden.
Als de weigerambtenaar verzaakt, moet ook een ander (noodgedwongen) diens plaats innemen. Ook al is dat van tevoren besproken. Het is in elk geval iets dat je inziet dat het niet kan, wat die supermarktmedewerkster doet...quote:Op woensdag 12 oktober 2011 19:05 schreef StarmanFR het volgende:
Deze medewerkster moet dan continue van plaats wisselen als ze telkens iemand niet wil behandelen die haar niet 'aanstaat'. In het geval van de trouwambtenaar wordt zoiets van tevoren besproken, in jou geval duidelijk niet. Dus helaas, geen goede vergelijking. Maar van mij mag dit niet.
Je wilt de effectiviteit van wetten - dus de vraag of mensen zich iets van een wet moeten aantrekken - dus laten afhangen van de situatie ter plekke? Het gevolg van jouw 'praktische oplossing' is een ongewenst effect: werkweigeraars die als ambtenaar niet doen wat ze volgens de wet horen te doen. Jij wilt niet verder kijken dan die ene weigerambtenaar in Urk. Ja, daar kan de wereld best om slapen. Het gaat om de achterliggende consequenties en de precedentwerking. Het grotere plaatje, zeg maar. Ambtenaren die weigeren om wetten uit te voeren...quote:Op woensdag 12 oktober 2011 19:05 schreef StarmanFR het volgende:
Ik zie het ook liever niet en als het te vaak voorkomt is dit funest voor een snel ambtenarenapparaat. Dus als je in een plaats woont waar veel homohuwelijken plaatsvinden, dan moet je dat accepteren of ermee stoppen en iets anders doen. Maar in een klein dorpje waar de kans dat een homohuwelijk plaatsvindt klein is en als het al voorkomt, dat het niet vaak is, dan mag voor dat ene keertje iemand anders het overnemen, die er geen problemen mee heeft. Dat overdreven politiek correct zijn hoeft van mij niet, gewoon kijken wat de meest praktische oplossing is.
Je kiest duidelijk weer de slappe weg om je eruit te lullen. Ik vind dit antwoord zo slap en matig dat ik er verder maar niks op zeg.quote:Op woensdag 12 oktober 2011 19:05 schreef StarmanFR het volgende:
De notaris zorgt er niet voor dat de adoptie van kinderen door homo's echt plaats vindt. Dat is al gebeurt, en het is niet zijn taak om daar een oordeel over uit te spreken. Het is al gebeurt en het moet nog niet gebeuren. Dus er is geen reden voor de notaris om het te weigeren, het koppel staat namelijk niet met het kind in zijn armen voor de notaris. Bovendien is dit uitsluitend formeel papierwerk.
Dus jij hebt liever dat een ambtenaar het tegen zijn zin doet, of je vindt dat hij ontslag moet nemen, toch ?quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 17:32 schreef Elfletterig het volgende:
[quote]De kwaliteiten van ambtenaren verschillen ook van elkaar. Een norse weigerambtenaar die toch het huwelijk voltrekt, is niet wat een koppel graag wil. Maar daar gaat het niet om: het gaat om het principe dat de ambtenaar het niet mag weigeren.
Dat mag jij allemaal vinden.quote:Ik vind dat discriminatie. Wat het 'overheersen' betreft: dat is natuurlijk onzin. Geen enkele christen-man moet tegen zijn zin in met een man trouwen. Geen enkele ambtenaar hoeft tegen zijn zin in huwelijken tussen twee mannen te sluiten. Dat iets vroeger de norm was, is een bijzonder zwak argument. Vroeger was het ook een norm dat je als katholiek niet kon gaan trouwen met een gereformeerde. Jij wilt kennelijk liever 60 jaar terug in de tijd.
Het beleid van de nationale overheid is dat minimaal 1 ambtenaar alle huwelijken moet kunnen sluiten, en dat geldt dus ook voor Staphorst. Dan is er dus een probleem. Maar ik vind niet dat de kleinere politiek te weinig te vertellen moet hebben of zelfs niks meer te vertellen moet hebben, anders kunnen we net zo goed de gemeenteraadsverkiezingen opdoeken.quote:Jij kent lokale raadsfracties rechten toe die ze helemaal niet hebben. Wat denk je trouwens te doen als Staphorst 10 homofobe ambtenaren heeft, die het allemaal hardnekkig weigeren? Moet de gemeente dan maar een extra ambtenaar aanstellen? Zo gaan werkweigeraars wel érg veel geld kosten...
Maar de grote vraag is natuurlijk wie er wat mee opschiet wanneer een ambtenaar een huwelijk tegen zijn zin in moet voltrekken.quote:Het 'niet kunnen weten'- argument heb je nu tig keer gebruikt. Dat de openstelling van de wet eraan zat te komen, was ruim van tevoren bekend en in te schatten. Inmiddels is de wet al ruim tien jaar van kracht. De 'gewenningsperiode' is nu wel een keer voorbij.
En dat maakt nu zo'n groot verschil, of iets van tevoren is besproken of dat je mensen er ongevraagd mee opzadeld. Als mensen het met elkaar besproken hebben en ze zijn het met elkaar eens, en de nationale politiek zegt dat er geen wetten worden overtreden, wat is dan het probleem ?quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 17:40 schreef Elfletterig het volgende:
[quote]Als de weigerambtenaar verzaakt, moet ook een ander (noodgedwongen) diens plaats innemen. Ook al is dat van tevoren besproken. Het is in elk geval iets dat je inziet dat het niet kan, wat die supermarktmedewerkster doet...
Daarom gelden gewetensbezwaren alleen in specifieke situaties. Alleen ambtenaren die voor een groot ethisch wijziging zijn aangenomen mogen het weigeren (maar ik zeg niet dat het wenselijk is!) voor de goede vrede, wat hebben we eraan als we iemand ontslaan vanwege 1 issue, en hij doet de rest van zijn werk goed, en niemand had ooit problemen met hem ? Als je mensen ontslaat omdat 1 dingetje niet helemaal vlekkeloos verloopt, zul je wel veel mensen moeten ontslaan. En vanwege een nihile one-issue reden ontslaan, vind ik onzin.quote:Je wilt de effectiviteit van wetten - dus de vraag of mensen zich iets van een wet moeten aantrekken - dus laten afhangen van de situatie ter plekke? Het gevolg van jouw 'praktische oplossing' is een ongewenst effect: werkweigeraars die als ambtenaar niet doen wat ze volgens de wet horen te doen. Jij wilt niet verder kijken dan die ene weigerambtenaar in Urk. Ja, daar kan de wereld best om slapen. Het gaat om de achterliggende consequenties en de precedentwerking. Het grotere plaatje, zeg maar. Ambtenaren die weigeren om wetten uit te voeren...
Klopt, als de minister zou zeggen dat elke gemeente zelf mag bepalen of ze het homohuwelijk invoeren moet elke gemeente lekker zelf weten wat ze daarmee doen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 17:10 schreef StarmanFR het volgende:
[..]
Maar jij vindt het geen probleem als een gemeente helemaal geen homohuwelijk sluit als de minister zou zeggen dat, dat niet in elke gemeente hoeft.
Ja, dat vind ik wel een probleem, omdat de minister dan zegt: "we maken een uitzondering op de landelijk geldende wetten voor geloofsgekkies".quote:Maar je vindt het wel een probleem als ambtenaar B i.p.v. ambtenaar A het doet, omdat de minister zegt dat niet iedere ambtenaar het hoeft te doen. ? Ik begrijp het niet, waarom vindt je het eerste geen probleem maar het tweede wel ?
Het is een hele slechte vergelijking. In het geval van de ex-vrouw heb je het over een bepaald persoon die je uitsluit op basis van gebeurtenissen (moet wettelijk ook niet kunnen, daar niet van) en in het tweede geval sluit je bij voorbaat een hele bevolkingsgroep uit.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 17:12 schreef StarmanFR het volgende:
[..]
Goeie vergelijking! Dat is ook zoiets van, dat moet je een mens toch niet dwingen.
Oke, in dit geval heb ik liever optie 1. Het homohuwelijk is in het hele land toegestaan, maar de gemeenten zoeken het lekker zelf uit wat ze ermee doen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 18:48 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Klopt, als de minister zou zeggen dat elke gemeente zelf mag bepalen of ze het homohuwelijk invoeren moet elke gemeente lekker zelf weten wat ze daarmee doen.
[..]
Ja, dat vind ik wel een probleem, omdat de minister dan zegt: "we maken een uitzondering op de landelijk geldende wetten voor geloofsgekkies".
Kijk, mijn hele inhoudelijke mening over het homohuwelijk doet er niet toe. Ik ben gewoon van mening dat alle nationale wetten ook moeten gelden voor alle Nederlanders er dat er niet op basis van geloof een uitzondering gemaakt kan worden op bepaalde wetten, puur en alleen omdat sommige mensen de geldende wetten niet kunnen vereenzelvigen met hun eigen normen en waarden. Dat is het grotere plaatje waar ik het over heb, maar jij schijnt maar niet verder te kunnen kijken dan die arme weigerambtenaar in Staphorst.
I
Nee, ik vind dat hij op staande voet moet worden ontslagen. De tijd om zelf ontslag te nemen is zo onderhand - na tien jaar - wel een keer voorbij. Werkweigeraars moeten worden ontslagen; dat gebeurt in andere branches ook gewoon.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 17:50 schreef StarmanFR het volgende:
Dus jij hebt liever dat een ambtenaar het tegen zijn zin doet, of je vindt dat hij ontslag moet nemen, toch ?
Niet echt een inhoudelijk antwoord, maar goed...quote:
Je vindt het dus geen probleem dat er op kosten van de belastingbetaler extra mensen moeten worden ingezet, omdat werkweigeraars het nalaten om hun taak uit te voeren? Verder moet je niet willen dat Nederland wordt opgedeeld in pakweg 450 autonome deelrepubliekjes, die er allemaal zo hun eigen regels en opvattingen op nahouden.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 17:50 schreef StarmanFR het volgende:
Het beleid van de nationale overheid is dat minimaal 1 ambtenaar alle huwelijken moet kunnen sluiten, en dat geldt dus ook voor Staphorst. Dan is er dus een probleem. Maar ik vind niet dat de kleinere politiek te weinig te vertellen moet hebben of zelfs niks meer te vertellen moet hebben, anders kunnen we net zo goed de gemeenteraadsverkiezingen opdoeken.
In beginsel is de samenleving gebaat bij ambtenaren die hun werk doen, cq. de wet uitvoeren.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 17:50 schreef StarmanFR het volgende:
Maar de grote vraag is natuurlijk wie er wat mee opschiet wanneer een ambtenaar een huwelijk tegen zijn zin in moet voltrekken.
Ten eerste: er worden wél wetten overtreden, ook al gedoogt de CDA-minister het gegeven dat er weigerambtenaren zijn. Het gaat hier om werkweigeraars waarbij de minister weigert om er conclusies aan te verbinden. De wet is kraakhelder en geldt al meer dan tien jaar.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 17:59 schreef StarmanFR het volgende:
En dat maakt nu zo'n groot verschil, of iets van tevoren is besproken of dat je mensen er ongevraagd mee opzadeld. Als mensen het met elkaar besproken hebben en ze zijn het met elkaar eens, en de nationale politiek zegt dat er geen wetten worden overtreden, wat is dan het probleem?
Wat jij beschrijft als 'één dingetje dat niet helemaal vlekkeloos verloopt', noem ik werkweigering. De werkloosheid in dit land is nog altijd hoog genoeg. De banen liggen bepaald niet voor het oprapen. Voor de werkweigerende ambtenaar staan meer dan genoeg vervangers klaar die wél gewoon hun taak uitvoeren, lees: wetten uitvoeren.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 17:59 schreef StarmanFR het volgende:
Daarom gelden gewetensbezwaren alleen in specifieke situaties. Alleen ambtenaren die voor een groot ethisch wijziging zijn aangenomen mogen het weigeren (maar ik zeg niet dat het wenselijk is!) voor de goede vrede, wat hebben we eraan als we iemand ontslaan vanwege 1 issue, en hij doet de rest van zijn werk goed, en niemand had ooit problemen met hem ? Als je mensen ontslaat omdat 1 dingetje niet helemaal vlekkeloos verloopt, zul je wel veel mensen moeten ontslaan. En vanwege een nihile one-issue reden ontslaan, vind ik onzin. En ik zeg er duidelijk bij dat ambtenaren die nu werk accepteren, die moeten alle taken uitvoeren.
Op een heftruck rijden is een compleet andere baan dan achter een kassa zitten. Ambtenaren van de burgerlijke stand trouwen mensen. Mensen trouwen is mensen trouwen. Of dat nou twee mannen, twee vrouwen of een man en een vrouw zijn. De handeling is identiek en ongewijzigd: twee mensen beloven elkaar trouw en leggen dat vast via een burgerlijk huwelijk. Ik zet het woordje burgerlijk nog maar eens vet, om te benadrukken dat het niet om een kerkelijk huwelijk gaat.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 17:59 schreef StarmanFR het volgende:
Maar als je op achter de kassa zit, dan mag de baas je een paar maanden later toch niet dwingen om ook op een hefftruck te gaan werken ? Of wel soms ?
Who cares, als homo's gelukkig zijn en willen trouwen gun ik ze dat van harte.quote:Op donderdag 13 oktober 2011 18:05 schreef StarmanFR het volgende:
[..]
Of een meerderheid er echt op tegen is weet ik niet, maar ik denk dat de meerderheid het wel meer iets ziet tussen man en vrouw, dan de andere combinaties.
Ik wil het hier best mee eens zijn. Breek de kerken, moskee's en synagogen maar af in dit land, opdringerige gebedshuizen met hun gejengel 's ochtends vroeg.quote:Op vrijdag 14 oktober 2011 16:12 schreef StarmanFR het volgende:
[..]
Ja oke, maar waarom moet iedereen wel respect en begrip tonen voor die trouwende homo's, maar kunnen die homo's geen begrip en tolerantie tonen voor de mensen die het er moeilijk mee hebben ?
Ik vind niet dat het recht van een homoseksueel boven het recht van een gelovige gaat. Als een gelovige zijn geloof voor zichzelf moet houden, dan geldt dat ook voor iemand met een andere seksuele geaardheid. Je moet een ander je eigen levensstijl niet onnodig opdringen, daar komt alleen maar gezeik en conflicten van.
Is een imam in dienst van de Nederlandse staat?quote:Op zaterdag 15 oktober 2011 11:16 schreef Monidique het volgende:
En geen ophef maken als een imam een vrouw geen hand wil geven, de weigerimam, zeg maar, is ook een teken van emancipatie. Maar nee, dat is anders. Heel anders. Duidelijk anders.
Dat mag jij best vinden, maar dan moet je als Nederlander en West-Europeaan ook niet met het vingertje wijzen als andere landen homoseksualiteit niet willen toestaan.quote:Op zaterdag 15 oktober 2011 11:15 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
[..]
Ik wil het hier best mee eens zijn. Breek de kerken, moskee's en synagogen maar af in dit land, opdringerige gebedshuizen met hun gejengel 's ochtends vroeg.
Of is dit weer té?
En wat moeten we dan wel met die persoon doen ?quote:Op zaterdag 15 oktober 2011 11:24 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
Wat is nou eigenlijk de precieze reden waarom deze man niet gewoon de wet moet naleven, zoals iedereen?
Hij kan ook ontslag nemen, maar nee, hij drukt gewoon z'n zin door, staat waarschijnlijk al decennia stil in de tijd en doet aan structurele werkweigering. Ontslag op staande voet is nog niet goed genoeg voor zo'n iemand.
Tja, dan hebben de linkse partijen opeens wel veel meer begrip voor de 'gewetensbezwaren'.quote:Op zaterdag 15 oktober 2011 11:16 schreef Monidique het volgende:
En geen ophef maken als een imam een vrouw geen hand wil geven, de weigerimam, zeg maar, is ook een teken van emancipatie. Maar nee, dat is anders. Heel anders. Duidelijk anders.
Sommige wel (in het leger bijvoorbeeld).quote:Op zaterdag 15 oktober 2011 11:25 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
[..]
Is een imam in dienst van de Nederlandse staat?
Je hebt een sterk punt, maar in de meeste gevallen worden mensen niet ontslagen vanwege ethische conflicten.quote:Op zaterdag 15 oktober 2011 02:24 schreef Elfletterig het volgende:
[quote]Nee, ik vind dat hij op staande voet moet worden ontslagen. De tijd om zelf ontslag te nemen is zo onderhand - na tien jaar - wel een keer voorbij. Werkweigeraars moeten worden ontslagen; dat gebeurt in andere branches ook gewoon.
Ik zeg dus dat minimaal 1 ambtenaar alle huwelijken moet sluiten. Als dit niet gegarandeerd en opgelost kan worden, moet de overheid inderdaad ingrijpen. Aan jou ook de vraag: moet een ambtenaar ontslagen worden omdat hij in 10 jaar tijd niet 1 homohuwelijk wilde inzegenen ?quote:Je vindt het dus geen probleem dat er op kosten van de belastingbetaler extra mensen moeten worden ingezet, omdat werkweigeraars het nalaten om hun taak uit te voeren? Verder moet je niet willen dat Nederland wordt opgedeeld in pakweg 450 autonome deelrepubliekjes, die er allemaal zo hun eigen regels en opvattingen op nahouden.
Daar heb je wel gelijk in, maar je kan ook kijken wat gewoon de meest praktische oplossing is voor bepaalde problemen.quote:In beginsel is de samenleving gebaat bij ambtenaren die hun werk doen, cq. de wet uitvoeren.
Ik vind het geen goede vergelijking, want met een computer werken is in veel bedrijven nu het hoofdwerk (belangrijkste werk, manier van werken) geworden, terwijl het homohuwelijk, zeker in de gemeenten waar het niet zoveel voorkomt, een bijzaak is. Zo zie ik het tenminste.quote:Op zaterdag 15 oktober 2011 02:37 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ten eerste: er worden wél wetten overtreden, ook al gedoogt de CDA-minister het gegeven dat er weigerambtenaren zijn. Het gaat hier om werkweigeraars waarbij de minister weigert om er conclusies aan te verbinden. De wet is kraakhelder en geldt al meer dan tien jaar.
Ten tweede is het argument van 'ongevraagd ermee opzadelen' zo onderhand niet relevant meer. Na tien jaar heeft iedere ambtenaar zich aan de nieuwe situatie kunnen aanpassen. Zoals ik eerder al zei: een beetje respijt moet kunnen, maar de 'gewenningsperiode' is nu zo onderhand wel een keertje voorbij.
[..]
Wat jij beschrijft als 'één dingetje dat niet helemaal vlekkeloos verloopt', noem ik werkweigering. De werkloosheid in dit land is nog altijd hoog genoeg. De banen liggen bepaald niet voor het oprapen. Voor de werkweigerende ambtenaar staan meer dan genoeg vervangers klaar die wél gewoon hun taak uitvoeren, lees: wetten uitvoeren.
De inhoud van je werk kan veranderen. Stel dat je een baan hebt die altijd handmatig werk inhield. Op een bepaald moment doet de computer zijn intrede. De werknemer krijgt een computercursus aangeboden, maar vertikt het om zijn taken op de computer uit te voeren. Tien jaar na de eerste waarschuwing doet hij dat nog steeds niet, dan ontsla je zo'n iemand toch?
Je geeft zelf een praktische reden: dan kan je een nieuwe ambtenaar uit de grote poel van werklozen vissen die je niet om eea heen hoeft te roosteren. Scheelt de manager weer wat werk.quote:Op zaterdag 15 oktober 2011 14:28 schreef StarmanFR het volgende:
Maar wat schiet je er nou mee op om een ambtenaar te ontslaan omdat hij die ene keer dat homohuwelijk niet wilt afsluiten, dan rooster je toch gewoon zijn collega in ? Wie heeft er nou wat aan als iemand ontslagen wordt terwijl er praktisch gezien geen ontslag nooddzakelijk is ? Ik heb daar van jou nog geen enkel praktische reden voor gehoord.
Maar als zijn collega i.p.v. hijzelf die ene keer ingeroosterd is, dan zie ik niet in wat voor financiele of andere schade er zal zijn ? Als de weigering vanwege dit tenminste zelden voorkomt...quote:Op zaterdag 15 oktober 2011 14:46 schreef MisterSqueaky het volgende:
[..]
Je geeft zelf een praktische reden: dan kan je een nieuwe ambtenaar uit de grote poel van werklozen vissen die je niet om eea heen hoeft te roosteren. Scheelt de manager weer wat werk.
Toegegeven - het is niet erg lief van de manager, maar je vroeg om praktische redenen.
Ambtenaar legt een ambtseed af. Hij weet vantevoren dat hij de wet moet handhaven en uitvoeren. Hierin moet je niet zitten rommelen. Dit is de basis van een democratie en rechtssysteem.quote:Op zaterdag 15 oktober 2011 15:01 schreef StarmanFR het volgende:
[..]
Maar als zijn collega i.p.v. hijzelf die ene keer ingeroosterd is, dan zie ik niet in wat voor financiele of andere schade er zal zijn ? Als de weigering vanwege dit tenminste zelden voorkomt...
Dat zie ik toch anders. Bij het je aan de wet houden moet je natuurlijk naar de gehele wet kijken, maar bij het uitvoeren en handhaven ervan kun je er sowieso niet omheen dat iedere ambtenaar maar een deel uitvoert en/of handhaaft. Zolang als die delen samen maar weer een geheel vormen, doet de overheid haar werk. De homohuwelijken worden gewoon voltrokken, zij het niet door iedereen.quote:Op zondag 16 oktober 2011 21:24 schreef BeffJeck het volgende:
[..]
Ambtenaar legt een ambtseed af. Hij weet vantevoren dat hij de wet moet handhaven en uitvoeren. Hierin moet je niet zitten rommelen. Dit is de basis van een democratie en rechtssysteem.
Volgens jouw woorden geldt de wet voor de één een beetje minder dan voor een ander.
DAt maakt natuurlijk nog wel verschil. Ambtenaren die onverhoopt met de wetswijziging werden geconfronteerd raken niet hun baan kwijt omdat ze principiele bezwaren hebben. Dat is beloofd en dat is dan ook niet gebeurd.quote:Op maandag 17 oktober 2011 09:23 schreef DrParsifal het volgende:
Verbeter me als ik het verkeerd begrijp:
- Toen de wet werd veranderd zodat ook mensen van hetzelfde geslacht met elkaar konden trouwen, werd gezegd door de verantwoordelijke staatssecretaris, dat gewetensbezwaarde ambtenaren zich geen zorgen hoefden te maken.
- na enige tijd bleek dat er toch mensen ontslagen werden of niet aangenomen werden vanwege deze gewetensbezwaren. De landelijke overheid bleek hier niet zoveel zeggenschap te hebben en de plaatselijke overheid bepaald het beleid voor ambtenaren
Maar moet de landelijke overheid hiervoor regels opleggen aan de lagere overheid? Als iemand bij de AH als vakkenvuller solliciteert maar zegt niet op zondag te zullen werken dan kan diegene nog steeds aangenomen worden toch? Zelfs als AH van al zijn filialen zou kunnen eisen om op zondag open te zijn. Zolang er maar genoeg personeel is om de vereiste diensten uit te voeren.quote:Op maandag 17 oktober 2011 11:22 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
DAt maakt natuurlijk nog wel verschil. Ambtenaren die onverhoopt met de wetswijziging werden geconfronteerd raken niet hun baan kwijt omdat ze principiele bezwaren hebben. Dat is beloofd en dat is dan ook niet gebeurd.
Alleen is het natuurlijk nogal onzinnig om een ambtenaar aan te gaan nemen of een contract te verlengen terwijl die ambtanaar niet bereid is het beleid loyaal uit te voeren. Als ik bij het ministerie van defensie solliciteer of om contractverlenging vraag met de mededeling dat ik principieel niet mee kan werken aan imperialistische oorlogshandelingen in Afrika en Azie dan wordt ik ook niet aangenomen natuurlijk.
Een agent kan zich dus gerust gaan richten op het oppakken van alleen maar Antillianen, de politie in het algemeen doet z'n werk toch wel.quote:Op maandag 17 oktober 2011 07:53 schreef Pandorado het volgende:
[..]
Dat zie ik toch anders. Bij het je aan de wet houden moet je natuurlijk naar de gehele wet kijken, maar bij het uitvoeren en handhaven ervan kun je er sowieso niet omheen dat iedere ambtenaar maar een deel uitvoert en/of handhaaft. Zolang als die delen samen maar weer een geheel vormen, doet de overheid haar werk. De homohuwelijken worden gewoon voltrokken, zij het niet door iedereen.
De AH vertegenwoordigt niet het volk, maar aandeelhouders.quote:Op maandag 17 oktober 2011 11:33 schreef DrParsifal het volgende:
[..]
Maar moet de landelijke overheid hiervoor regels opleggen aan de lagere overheid? Als iemand bij de AH als vakkenvuller solliciteert maar zegt niet op zondag te zullen werken dan kan diegene nog steeds aangenomen worden toch? Zelfs als AH van al zijn filialen zou kunnen eisen om op zondag open te zijn. Zolang er maar genoeg personeel is om de vereiste diensten uit te voeren.
Als dat financieel en praktisch geen problemen gaat opleveren wel ja (wat ik in dit geval als onmogelijk zie). Zoals een agent zich ook kan richten op alleen kantoorwerk of in sommige gevallen kan regelen dat hij de zondagen vrij heeft.quote:Op maandag 17 oktober 2011 12:32 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
[..]
Een agent kan zich dus gerust gaan richten op het oppakken van alleen maar Antillianen, de politie in het algemeen doet z'n werk toch wel.
Het ethisch en morele aspect hiervan ontgaat je?quote:Op maandag 17 oktober 2011 12:51 schreef DrParsifal het volgende:
[..]
Als dat financieel en praktisch geen problemen gaat opleveren wel ja (wat ik in dit geval als onmogelijk zie). Zoals een agent zich ook kan richten op alleen kantoorwerk of in sommige gevallen kan regelen dat hij de zondagen vrij heeft.
Jawel, al vergroot het de kansen van de sollicitant natuurlijk niet. Maar een ambtenaar is geen AH-medewerker maar ambtenaar wat impliceert dat hij loyaal dienaar van het algemeen belang is zoals langs democratische weg bepaalt. Daarnaast wordt zo iemand uit publiek geld betaald en je kunt je afvragen of het in dienst nemen van mensen die een deel van hun werk niet willen doen een zinnige aanwending is van deze gelden.quote:Op maandag 17 oktober 2011 11:33 schreef DrParsifal het volgende:
[..]
Maar moet de landelijke overheid hiervoor regels opleggen aan de lagere overheid? Als iemand bij de AH als vakkenvuller solliciteert maar zegt niet op zondag te zullen werken dan kan diegene nog steeds aangenomen worden toch? Zelfs als AH van al zijn filialen zou kunnen eisen om op zondag open te zijn. Zolang er maar genoeg personeel is om de vereiste diensten uit te voeren.
Het ethische aspect ontgaat me niet. Het is min of meer dat men van medewerkers van de staat eist om tegen hun geweten te handelen of te vertrekken als men problemen heeft met het uitvoeren van de wet, terwijl er geen praktische problemen zijn. Deze ambtenaren willen dat een deel van het standaard takenpakket door anderen wordt gedaan, waarbij die anderen er veelal geen problemen mee hebben en waarbij er niemand benadeeld wordt.quote:Op maandag 17 oktober 2011 12:56 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Jawel, al vergroot het de kansen van de sollicitant natuurlijk niet. Maar een ambtenaar is geen AH-medewerker maar ambtenaar wat impliceert dat hij loyaal dienaar van het algemeen belang is zoals langs democratische weg bepaalt. Daarnaast wordt zo iemand uit publiek geld betaald en je kunt je afvragen of het in dienst nemen van mensen die een deel van hun werk niet willen doen een zinnige aanwending is van deze gelden.
Die ambtenaren worden nergens toe verplicht, ze kunnen altijd ontslag nemen. Maar nee, liever blijven ze in dienst op kosten van de staat de visie van de kerk uiten en anderen (die ook Nederlander zijn!) buitensluiten, ongeacht wat we in dit land hebben afgesproken.quote:Op maandag 17 oktober 2011 13:04 schreef DrParsifal het volgende:
[..]
Het ethische aspect ontgaat me niet. Het is min of meer dat men van medewerkers van de staat eist om tegen hun geweten te handelen of te vertrekken als men problemen heeft met het uitvoeren van de wet, terwijl er geen praktische problemen zijn. Deze ambtenaren willen dat een deel van het standaard takenpakket door anderen wordt gedaan, waarbij die anderen er veelal geen problemen mee hebben en waarbij er niemand benadeeld wordt.
Een ambtenaar zit er nou eenmaal niet om zijn eigen mening uit te venten, daar heeft die vrije tijd voor.quote:Op maandag 17 oktober 2011 13:04 schreef DrParsifal het volgende:
[..]
Het ethische aspect ontgaat me niet. Het is min of meer dat men van medewerkers van de staat eist om tegen hun geweten te handelen of te vertrekken als men problemen heeft met het uitvoeren van de wet, terwijl er geen praktische problemen zijn.
De belastingbetaler wordt benadeeld, en het functioneren van de overheid en dus iedereen, omdat je niet de deur open moet zetten voor ambtenaren die hun persoonlijke opvattingen boven hun loyaliteit stellen.quote:Deze ambtenaren willen dat een deel van het standaard takenpakket door anderen wordt gedaan, waarbij die anderen er veelal geen problemen mee hebben en waarbij er niemand benadeeld wordt.
Betreffende het aspect van het hadhaven en uitvoeren van de wet zie ik daar niet direct een bezwaar in nee. Wel is er het praktische bezwaar dat je deze agent dan dus niet kunt laten surveilleren, omdat je dan niet op voorhand weet of hij in een situatie komt waarin hij eigenlijk een niet-Antilliaan op zou moeten pakken.quote:Op maandag 17 oktober 2011 12:32 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
[..]
Een agent kan zich dus gerust gaan richten op het oppakken van alleen maar Antillianen, de politie in het algemeen doet z'n werk toch wel.
Wellicht een idee om de weigerambtenaren ook maar een andere passende baan aan te bieden en dan voortaan het weigeren niet meer te gedogen. Op die manier is het hele probleem direct uit de wereld.quote:Op maandag 17 oktober 2011 12:51 schreef DrParsifal het volgende:
[..]
Als dat financieel en praktisch geen problemen gaat opleveren wel ja (wat ik in dit geval als onmogelijk zie). Zoals een agent zich ook kan richten op alleen kantoorwerk of in sommige gevallen kan regelen dat hij de zondagen vrij heeft.
Hij geeft zijn eigen mening ook niet (het punt bij een huwelijk is dat veel mensen juist wel verwachten dat de ambtenaar zijn gelukswensen overbrengt en zich blij gedraagt, dan staat men niet zo op neutraliteit), hij zorgt ervoor dat hij buiten een situatie blijft waarbij hij zich niet op zijn gemak voelt.quote:Op maandag 17 oktober 2011 13:18 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Een ambtenaar zit er nou eenmaal niet om zijn eigen mening uit te venten, daar heeft die vrije tijd voor.
[..]
De belastingbetaler wordt benadeeld, en het functioneren van de overheid en dus iedereen, omdat je niet de deur open moet zetten voor ambtenaren die hun persoonlijke opvattingen boven hun loyaliteit stellen.
Ik ben wel voorstander van de uitzondering die gemaakt is om weigerambtenaren niet te ontslaan, die hadden immers het homohuwelijk niet hoeven zien aankomen. Maar het is natuurlijk onzin om weigerambtenaren te gaan aannemen.
Dat is balen. Alle mensen die in dienst zijn van een ziekenhuis moeten abortus accepteren. Alle mensen die in dienst zijn van de Amerikaanse overheid moeten bereid zijn de doodstraf uit te voeren. Alle mensen die in dienst zijn van de Nederlandse overheid moeten bereid zijn om eventueel als ambtenaar het huwelijk van hun eigen ex te voltrekken. Het geeft nogal wat problemen lijkt me.quote:Op maandag 17 oktober 2011 13:55 schreef DarkElf het volgende:
weigerambtenaren mogen van mij eruit gebonjourd worden. je bent in dienst van de Nederlandse overheid, in een land waar het homohuwelijk volkomen geaccepteerd is en dus kan t gewoon niet dat iemand dan weigert zo'n huwelijk te voltrekken. Dan heb je de verkeerde baan.
als je niet kan leven met abortus moet je misschien niet op de afd gynaecologie werken nee. is mijn mening dan.quote:Op maandag 17 oktober 2011 14:02 schreef DrParsifal het volgende:
[..]
Dat is balen. Alle mensen die in dienst zijn van een ziekenhuis moeten abortus accepteren. Alle mensen die in dienst zijn van de Amerikaanse overheid moeten bereid zijn de doodstraf uit te voeren. Alle mensen die in dienst zijn van de Nederlandse overheid moeten bereid zijn om eventueel als ambtenaar het huwelijk van hun eigen ex te voltrekken. Het geeft nogal wat problemen lijkt me.
Ja, en mijn hele punt is dat de directe werkgever geen problemen lijkt te hebben met de instelling van de ambtenaar. Hij doet gewoon zijn werk (met een iets aangepast takenpakket). De discussie is nu dat ondanks dat de lagere overheid gewoon haar diensten blijft verlenen en geen problemen veroorzaakt, het COC wil dat de gewetensbezwaarde ambtenaren hun baan verliezen en dat praktische andere oplossingen verboden worden. Ze wil dit via de hogere overheid afdwingen.quote:Op maandag 17 oktober 2011 14:23 schreef DarkElf het volgende:
[..]
als je niet kan leven met abortus moet je misschien niet op de afd gynaecologie werken nee. is mijn mening dan.
als je niet iemand de handen wilt schudden moet je niet op een openbare school gaan werken waar zoiets de norm is nee.
je moet voor jezelf keuzes maken, en kiezen voor wat bij jou als persoon past. en als jij pertinent geen homo's in de echt wil verbinden... waarom ben je dan ambtenaar?
nu gaat het om homo's maar wat als iemand geen gemengd huwelijk wilt sluiten, moet dat dan ook maar gewoon kunnen? Of als iemand geen gehandicapte wilt huwen met iemand die niet gehandicapt is. Of iemand niet wilt laten huwen met iemand die kanker heeft en doodgaat want dat ziet de ambtenaar niet zitten?
kom op zeg, je moet ook kijken naar wat de instelling/overheid/wat dan ook voor overtuiging heeft en kijken of dat bij jou past.
Prima, dat vind ik ook een goede dienstverlening van de overheid.quote:Op maandag 17 oktober 2011 13:52 schreef DrParsifal het volgende:
[..]
Hij geeft zijn eigen mening ook niet (het punt bij een huwelijk is dat veel mensen juist wel verwachten dat de ambtenaar zijn gelukswensen overbrengt en zich blij gedraagt, dan staat men niet zo op neutraliteit), hij zorgt ervoor dat hij buiten een situatie blijft waarbij hij zich niet op zijn gemak voelt.
Het uitgangspunt moet blijven dat de privémening van een ambtenaar er niet toe doet bij de uitvoering van diens werkzaamheden, laat staan de weigering die uit te voeren. Je bent afhankelijk van de overheid, je kunt niet naar de concurrent, dus dan mag het niet uitmaken dat de ambtenaar waar je mee te maken hebt drugs 'gewoon troep' vindt als je een vergunning voor een coffeeshop aanvraagt. Het is dus in het belang van elke burger om niet te gaan sjoemelen met de loyaliteit van ambtenaren aan het democratisch tot stand gekomen beleid.quote:De belastingbetaler wordt ook niet benadeeld, want de lagere overheid is gewoon tevreden met de situatie.
Ik vind het COC ook wel vaak zeuren, eigenlijk vind ik het hele homohuwelijk gezeur. Of althans, ik vind het de verkeerde oplossing van een terecht probleem en de verkeerde invulling van een zeer terechte emancipatie-eis. Maar ik benader dit vanuit de verhouding overheid-ambtenaar en daarmee de verhouding burger-overheid, en dan gaat het er gewoon om dat je de burger op geen enkele manier mag lastigvallen met de privé-opvattingen van ambtenaren.quote:Alleen het COC wil nu dat de hogere overheid gaat bepalen dat deze tevredenheid niet mag.
Je doet aan ongewenste "opwaardering" van werkweigering. Ineens moet het een "ethisch conflict" heten, het gaat echter om gelovigen met "gewetensbezwaren", die zich daar met succes op kunnen beroepen onder deze christen-minister, daar waar andere mensen NIET met succes zich op bepaalde bezwaren kunnen beroepen.quote:Op zaterdag 15 oktober 2011 14:10 schreef StarmanFR het volgende:
Je hebt een sterk punt, maar in de meeste gevallen worden mensen niet ontslagen vanwege ethische conflicten.
Het verbaast me dat je dat nog vraagt... - Ja, natuurlijk moet die ambtenaar worden ontslagen; en wel op staande voet. Het is werkweigering, hij respecteert niet de Nederlandse wet en voert zijn werk niet naar behoren uit. De "gewenningsperiode" is na 10 jaar wel een keer voorbij, de tijd om ander werk te zoeken ook. Zero tolerance voor weigerambtenaren.quote:Op zaterdag 15 oktober 2011 14:10 schreef StarmanFR het volgende:
Ik zeg dus dat minimaal 1 ambtenaar alle huwelijken moet sluiten. Als dit niet gegarandeerd en opgelost kan worden, moet de overheid inderdaad ingrijpen. Aan jou ook de vraag: moet een ambtenaar ontslagen worden omdat hij in 10 jaar tijd niet 1 homohuwelijk wilde inzegenen ?
De korte-termijn praktische oplossing is lang niet altijd wenselijk op de langere termijn. Ik kan me niet heugen dat ik iets over buschauffeurs heb gezegd, al is mijn mening inderdaad wel dat je in dat soort situaties geen onderscheid mag maken tussen mensen.quote:Op zaterdag 15 oktober 2011 14:10 schreef StarmanFR het volgende:
Daar heb je wel gelijk in, maar je kan ook kijken wat gewoon de meest praktische oplossing is voor bepaalde problemen.
Trouwens; Jij vindt het discriminatie dat een ambtenaar een homohuwelijk mag weigeren maar een buschauuffeur een homo niet mag weigeren in een bus. Vind jij het dan ook discriminatie dat een politieagent in bepaalde gevallen harder mag rijden maar een gewone weggebruiker niet ?
Er bestaat niet zoiets als het homohuwelijk. Er bestaat in deze kwestie alleen maar een burgerlijk huwelijk; we hebben het hier over ambtenaren van de burgerlijke stand en dus niet over kerkelijke huwelijken die nul komma nul rechtsgeldigheid hebben.quote:Op zaterdag 15 oktober 2011 14:28 schreef StarmanFR het volgende:
Ik vind het geen goede vergelijking, want met een computer werken is in veel bedrijven nu het hoofdwerk (belangrijkste werk, manier van werken) geworden, terwijl het homohuwelijk, zeker in de gemeenten waar het niet zoveel voorkomt, een bijzaak is. Zo zie ik het tenminste.
Zoals ik al aangaf, is de korte-termijn-praktische-oplossing niet altijd het beste op de langere termijn. Als je een baan uitvoert, zeg je daar volmondig ja op. Je voert uit wat in je functieprofiel staat: het sluiten van huwelijken. De vraag of dat gaat tussen een man en een vrouw of tussen twee mannen of twee vrouwen is helemaal niet aan de orde. Je sluit burgerlijke huwelijken en de wet is daar duidelijk over.quote:Op zaterdag 15 oktober 2011 14:28 schreef StarmanFR het volgende:
In gemeenten waar redelijk wat homohuwelijken plaatsvinden, vind ik ook dat je een weigerambtenaar beter kan ontslaan, omdat die persoon dan teveel geld kost en een te groot aandeel van zijn werk niet doet. Maar wat schiet je er nou mee op om een ambtenaar te ontslaan omdat hij die ene keer dat homohuwelijk niet wilt afsluiten, dan rooster je toch gewoon zijn collega in ? Wie heeft er nou wat aan als iemand ontslagen wordt terwijl er praktisch gezien geen ontslag nooddzakelijk is ? Ik heb daar van jou nog geen enkel praktische reden voor gehoord.
Sorry dat ik het zeg, maar ik vind dat je wel extreem politiek correct ben. Al dat linkse alles-en-iedereen-moet-gelijk-zijn en alles moet daarvoor wijken en iedereen moet zich daaraan aanpassen, no matter what, tja ik ben het daar nu niet altijd mee eens.
Maar het punt blijft dat de directe werkgever (de lagere overheid) blijkbaar niet zelf mag bepalen of haar dienstverlening in de knel komt. Men wil echter dat de hogere overheid gaat zeggen dat pragmatisch met de situatie omgaan niet meer mag. Wat ik van ambtenaren begreep vind vrijwel niemand het een vervelend baantje om huwelijken te voltrekken. Ik kan me zo voorstellen dat een gewetensbezwaarde ambtenaar zegt "als het even kan heb ik liever dat iemand anders dit huwelijk sluit, mochten er echt geen vrijwilligers zijn dan ben ik bereid mijn taak formeel uit te voeren." Is dat werkweigering? Het zijn verzoeken die ik constant doe en krijg op mijn werk. Een kwestie van collegialiteit en soms zijn het gewoon leuke taken die je kan overnemen op deze manier.quote:Op maandag 17 oktober 2011 18:53 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Je doet aan ongewenste "opwaardering" van werkweigering. Ineens moet het een "ethisch conflict" heten, het gaat echter om gelovigen met "gewetensbezwaren", die zich daar met succes op kunnen beroepen onder deze christen-minister, daar waar andere mensen NIET met succes zich op bepaalde bezwaren kunnen beroepen.
[..]
Het verbaast me dat je dat nog vraagt... - Ja, natuurlijk moet die ambtenaar worden ontslagen; en wel op staande voet. Het is werkweigering, hij respecteert niet de Nederlandse wet en voert zijn werk niet naar behoren uit. De "gewenningsperiode" is na 10 jaar wel een keer voorbij, de tijd om ander werk te zoeken ook. Zero tolerance voor weigerambtenaren.
[..]
De korte-termijn praktische oplossing is lang niet altijd wenselijk op de langere termijn. Ik kan me niet heugen dat ik iets over buschauffeurs heb gezegd, al is mijn mening inderdaad wel dat je in dat soort situaties geen onderscheid mag maken tussen mensen.
Politieagenten hebben de bevoegdheid om op bepaalde momenten harder te rijden en ze krijgen daarvoor extra rijlessen. Lijkt me niet zo'n probleem, zolang hun weggedrag maar niet zodanig is dat ze zelf een gevaar vormen. Maar waar je met deze vergelijking heen wilt, is mij een compleet mysterie....
Het gaat veel verder dan het pragmatisch omgaan met situaties of de manier waarop er in de praktijk mee wordt omgegaan. De scheiding van kerk en staat is namelijk in het geding. We hebben een wet, met een glasheldere definitie van het (burgerlijk) huwelijk. En we hebben werkweigeraars, die hun eigen definitie van het huwelijk erop nahouden en weigeren om zonder voorwaarden invulling te geven aan de uitoefening van hun taak: burgerlijke huwelijken afsluiten.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 08:07 schreef DrParsifal het volgende:
Maar het punt blijft dat de directe werkgever (de lagere overheid) blijkbaar niet zelf mag bepalen of haar dienstverlening in de knel komt. Men wil echter dat de hogere overheid gaat zeggen dat pragmatisch met de situatie omgaan niet meer mag.
Het grenst aan werkweigering. Temeer omdat de reden waarom de collega's van taak wisselen ronduit discriminerend is. Als jij op je werk voor de variatie een andere taak van een collega overneemt, werk uitruilt of iets oppakt omdat jij daar veel beter in bent, zijn dat geldige, zakelijke afwegingen, op basis van argumenten.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 08:07 schreef DrParsifal het volgende:
Wat ik van ambtenaren begreep vind vrijwel niemand het een vervelend baantje om huwelijken te voltrekken. Ik kan me zo voorstellen dat een gewetensbezwaarde ambtenaar zegt "als het even kan heb ik liever dat iemand anders dit huwelijk sluit, mochten er echt geen vrijwilligers zijn dan ben ik bereid mijn taak formeel uit te voeren." Is dat werkweigering? Het zijn verzoeken die ik constant doe en krijg op mijn werk. Een kwestie van collegialiteit en soms zijn het gewoon leuke taken die je kan overnemen op deze manier.
Onzin, de lagere overheid moet zelf bepalen welke mensen ze aanneemt. In het geval van een ambtenaar van de burgerlijke stand zijn er een aantal objectieve graadmeters (noem ze wat mij betreft functie-eisen) om het functioneren te bepalen. Iemand die zijn werk niet onverkort wil uitvoeren en zijn taak deels weigert uit te voeren, functioneert per definitie niet naar behoren.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 08:07 schreef DrParsifal het volgende:
Op dit moment gaat het niet over de ambtenaar die zijn eigen takenpakket bepaald. Het is nog steeds de lagere overheid die bepaalt of haar werknemers goed genoeg functioneren. Blijkbaar wil het COC (en de meeste mensen die hier discussieren) dat de hogere overheid gaat bepalen welke personen de lagere overheid aanneemt om haar taken uit te voeren.
Het zou niet eens een vraag moeten zijn in sollicitatiegesprekken. Het zou volstrekt vanzelfsprekend moeten zijn dat je dergelijke huwelijken sluit als ambtenaar. De definitie van het burgerlijk huwelijk is glashelder (zie wet) en het is niet aan ambtenaren om daar allerlei kanttekeningen (man & man, jonge vrouw & oude man, dun kereltje & dik vet mokkel, autochtoon & moslima, gereformeerde man & voormalige stoephoer) bij te plaatsen.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 08:07 schreef DrParsifal het volgende:
De discussie zou anders zijn als het om de vraag gaat of er op de bereidheid huwelijken tussen mensen van het zelfde geslacht te sluiten geselecteerd mag worden bij een sollicitatie. Maar dat mag en gebeurt al volop (ondanks de toezeggingen van toemalig staatssecretaris Cohen).
Daar gaat het hier niet in algemene zin over. Het gaat hier om een specifieke situatie waarin het geen probleem vormt.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 00:26 schreef Sicstus het volgende:
Tsjongejonge, is deze discussie nog steeds bezig? Hoe is het toch mogelijk dat er zoveel mensen zijn die echt niet begrijpen dat het niks wordt als werknemers zelf mogen bepalen welk deel van hun werk ze wel of niet doen?
Als jij dat met je baas kunt regelen, is dat prima. Als jouw baas toch van je verlangt dat je met het vliegtuig naar conferenties gaat, heb je daar gehoor aan te geven aangezien conferentiebezoek bij je werk hoort.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 11:24 schreef DrParsifal het volgende:
Ik ga als het even kan lange vliegreizen uit de weg op mijn werk (vanwege het milieu) hoewel normaal conferentie bezoek bij mijn werk hoort. In overleg met de chef is dat allemaal best te regelen. Verder ken ik genoeg mensen die niet op zondag willen werken (met collega's die het maar wat graag doen, vanwege het hogere uurloon). Ben ik of zijn de mensen die niet op zondag werken en dat met de baas overeenkomen werkweigeraars?
Een ambtenaar die een burgerlijk huwelijk sluit, moet sowieso op geen enkele manier een religieuze boodschap of noot verpakken in zijn toespraak. Evenmin moet de ambtenaar herkenbaar zijn als christen, moslim of atheïst. Bruidsparen die een religieuze inzegening van hun huwelijk willen, kunnen naar hun kerk of moskee gaan. Hoe men het daar verder regelt, moeten ze zelf weten.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 11:24 schreef DrParsifal het volgende:
Het punt is dat het sluiten van huwelijken maar een deel van de taak is van een ambtenaar. Wel het deel van de taak dat door veel als extra prettig wordt ervaren. Ik zie er wel wat in als deze ambtenaren gewoon helemaal geen huwelijken meer sluiten of dat ze dat alleen doen als mensen bijvoorbeeld graag een orthodox Christelijke of moslim ambtenaar hebben, zodat in het persoonlijke praatje aangesloten kan worden bij wat echt belangrijk is voor het bruidspaar (als dit de neutraliteit van de overheid in het geding brengt, dan denk ik dat je het hele persoonlijke praatje van de ambtenaar moet verbieden).
Fijn voor ze. Er zijn ook landen waar volwassen mannen met meisjes van pakweg 9 jaar kunnen trouwen. Dat lijkt me allerminst een pleidooi om zulke taferelen ook in Nederland toe te staan. In Nederland geldt de Nederlandse wet en die is bijzonder duidelijk wat het burgerlijk huwelijk betreft. Dat sommige mensen het daar niet mee eens zijn, is hun probleem.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 11:24 schreef DrParsifal het volgende:
En ja, veel Christenen en moslims zien een verschil tussen een huwelijk tussen mensen van het zelfde geslacht en van verschillend geslacht. Net als de Nederlandse wet dat deed tot 11 jaar terug en de meeste landen in de wereld dat doen.
Er is in Nederland geen sprake van een homohuwelijk en ook niet van een traditioneel huwelijk. Wettelijk is er maar één soort huwelijk dat wordt erkend en rechtsgeldigheid heeft; het burgerlijk huwelijk. Mensen die alleen in de kerk (of moskee, of sportkantine) trouwen en niet voor de burgerlijke stand zijn wettelijk gezien niet getrouwd.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 11:24 schreef DrParsifal het volgende:
Wettelijk is het hetzelfde, en wettelijk is het discriminatie als de overheid een "homohuwelijk" anders behandelt dan een "traditioneel huwelijk", maar dat gebeurt ook niet.
Werkweigering heet zoiets. De taken van een ambtenaar van de burgerlijke stand zijn klip en klaar.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 11:24 schreef DrParsifal het volgende:
De lagere overheid voert haar diensten nog steeds uit en heeft afspraken met sommige van haar werknemers, die het niet allemaal eens zijn met alle wetten van het land en daarom liever bepaalde taken niet uitvoeren.
Ik krijg eigenlijk juist het idee dat jij het totaal niet begrijpt. De overheid - zowel de hogere als de lagere overheden - vertegenwoordigen de staat. En juist vanwege de scheiding van kerk en staat, stelt de overheid zich dus (geloofs)neutraal op. Als je je paspoort komt halen, zit er geen dame met hoofddoekje achter de receptiebalie, evenmin zijn er andere religieuze uitingen herkenbaar (ook allerlei niet-religieuze uitingen zijn trouwens ongewenst).quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 11:24 schreef DrParsifal het volgende:
De scheiding van kerk en staat er bij halen, geeft aan dat je geen idee hebt van wat dat eigenlijk inhoudt.
Uitkomen voor je geloofsovertuiging is wat anders dan je geloofsovertuiging uitdragen. Wanneer een ambtenaar aan collega's vertelt dat hij christen is, is dat prima. Maar dat wil niet zeggen dat het ook prima is wanneer hij dag-in, dag-uit met een kruis-ketting rondloopt. Een ambtenaar van de burgerlijke stand voert een taak uit waarbij godsdienstige overtuigingen geen enkele rol dienen te spelen. Het zou me een mooie boel worden als gelovigen te pas en te onpas hun geloofsovertuiging een rol lieten spelen in hun handelen. Stel je voor: een vader komt zijn pasgeboren kind aangeven, maar de ambtenaar weigert de papieren in te vullen omdat de vader niet met de moeder is getrouwd. Ik kan legio voorbeelden in deze categorie bedenken. Juist daar burgerzaken en 'publiekszaken' in het spel zijn, moet de overheid neutraal zijn.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 14:49 schreef DrParsifal het volgende:
Allereerst ik heb altijd geleerd dat de scheiding tussen kerk en staat inhoudt dat de staat zich niet al te veel bemoeit met wat binnen de kerk geleerd wordt en dat de kerk geen regels gaat opleggen aan de staat. Het wil niet zeggen dat vertegenwoordigers van de staat niet openlijk voor zijn geloofsovertuiging mag uitkomen of dat hij zich niet op godsdienstige overtuigingen mag beroepen.
Zoals wel vaker wordt van gelovigen meer geaccepteerd dan gelovigen van anderen wensen te accepteren. Ik vind het bijzonder onwenselijk dat iemand wél een eed mag afleggen op de naam van God, terwijl omgekeerd de weigerambtenaar niet het homostel hoeft te trouwen. Wat mij betreft leggen mensen voortaan de eed allemaal maar af als "dat verklaar ik en beloof ik". Wie bij die eed de hulp van God (of wie dan ook) wil inroepen ("zo waarlijk helpe mij God almachtig"), gaat maar bidden in de kerk...quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 14:49 schreef DrParsifal het volgende:
De scheiding van kerk en staat betekent niet perse een neutrale staat. (Zo is het zweren met de naam van God, of de bede bij de troonrede geen schending van de scheiding van kerk en staat). Jij zegt hier eigenlijk dat een andere vorm van scheiding van kerk en staat dan het laicisme geen echte scheiding van kerk en staat is. Als dat zo zou zijn, dan heeft Nederland (en ook bijvoorbeeld de VS) geen scheiding van kerk en staat en is het onzinnig om je er op te beroepen in deze discussie.
Het burgerlijk huwelijk is ook een formeel iets. In hoeverre mensen er een feestelijke, plechtige, gezellige of religieuze dag van maken, moeten ze helemaal zelf weten. De één trouwt met alle toeters en bellen en smijt er duizenden euro's tegenaan, de ander stuitert snel op maandagochtend naar binnen met nagenoeg geen publiek en staat binnen een half uur weer buiten. En beide huwelijken zijn even rechtsgeldig.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 14:49 schreef DrParsifal het volgende:
Zoals jij het burgerlijk huwelijk definieert komt het heel dicht in de buurt van een formeel iets. Waarbij bijvoorbeeld ook felicitaties achterwege mogen blijven of de persoonlijke wens dat het huwelijk een gelukkig huwelijk is (Waarom zou de vertegenwoordiger van de staat zich er om bekommeren dat het een gelukkig huwelijk is, zolang men zich maar aan de wetten houdt).
Iedere weigerambtenaar is er één te veel. Notarissen en hypotheekadviseurs mogen klanten niet de deur wijzen op grond van geslacht, burgelijke staat, geaardheid, ras, etc. Zie artikel 1 van onze Grondwet.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 14:49 schreef DrParsifal het volgende:
Ik denk dat er trouwens weinig ambtenaren zijn die vanwege gewetensbezwaren zo'n formaliteit niet willen afhandelen (Christelijke notarissen doen ook niet moeilijk en ook Christelijke hypotheek adviseurs niet als het om niet getrouwde stellen gaat).
Er is maar één burgerlijk huwelijk. Dat kun je niet in allerlei porties opsplitsen, zoals huwelijken van mensen die al kinderen hebben, huwelijken tussen 50-plussers, huwelijken tussen mensen van hetzelfde geslacht, huwelijken tussen een autochtoon en een allochtoon, enzovoort. Jij wilt de taak 'burgerlijk huwelijk' opknippen en zoekt zo naar uitwegen voor werkweigeraars.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 14:49 schreef DrParsifal het volgende:
De overheid mag inderdaad niet op grond van levensovertuiging diensten weigeren, maar zij mag wel bepaalde personen vrijstellen van bepaalde taken. Voor zover ik weet mogen trouwens balieambtenaren in het gemeentehuis best een hoofddoek (of kruisje) dragen in Nederland.
Hoe scholen met hun werknemers omgaan en welke onderlinge afspraken ze maken, is niet zo bijster relevant. De school is geen overheid en heeft een bepaalde bewegingsruimte op basis van de grondslag. Zo'n school kan van leraren verlangen dat ze de christelijke levensovertuiging onderschrijven. En zo kan een openbare school ook van een christelijke geschiedenisleraar verwachten dat hij de volledige lesstof behandelt, dus ook dat gedeelte over de evolutietheorie.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 14:49 schreef DrParsifal het volgende:
Het gaat niet om werkweigering van de ambtenaar, maar om afspraken die gemaakt worden tussen werkgever en werknemer om iedereen tevreden te houden. Zo zijn er sommige protestants Christelijke (niet de reformatorische) scholen waarbij leraren die niet gelovig zijn niet de dagopening hoeven te doen op die school, (doordat ze bijvoorbeeld nooit het eerste uur zijn ingeroosterd of doordat andere docenten de gezamelijke dagopening doen). Dat is geen werkweigering van die docenten, dat zijn gewoon afspraken dat bepaald werk niet van hen gevraagd wordt. Het is niet zo dat hier geld verspild wordt (de ambtenaren hebben nog steeds genoeg te doen).
Het voorgaande blijft onverminderd van kracht. Het is niet aan de ambtenaar van de burgerlijke stand om onderscheid aan te brengen in de mensen die voor hem staan. Er is maar één toetsing relevant: voldoet dit huwelijk aan de eisen die de wet stelt? Meer niet.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 14:49 schreef DrParsifal het volgende:
En ja ik weet dat er wettelijk in Nederland maar een soort huwelijk is (al is het bij internationale verdragen interpreteren niet altijd even helder), lees in het vervolg maar "huwelijk tussen mensen van hetzelfde geslacht" als ik "homohuwelijk" als afkorting gebruik.
Die strafbaarheid zouden ze van mij mogen afschaffen. Het kerkelijk huwelijk kent geen enkele rechtsgeldige waarde. Wat mensen in kerken uitspoken, moeten ze zelf weten. Wie alleen in de kerk trouwt en niet voor de burgerlijke stand, is simpelweg niet getrouwd.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 14:49 schreef DrParsifal het volgende:
Er is trouwens een bijkomend probleem in de Nederlandse wetgeving. Een predikant is strafbaar als hij een kerkelijk huwelijk sluit zonder dat daar een burgerlijk huwelijk aan voorafging. (Als er iets in de buurt komt van schending van de scheiding van kerk en staat in de meest gangbare betekenis van de term, is dit het).
En het punt is: er is geen grond voor een gewetensconflict in deze. Dat men vindt dat homo's van God niet mogen trouwen is een uitstekende reden om tegen kerkelijke homohuwelijken te zijn; maar dat heeft niets te maken met het burgerlijk huwelijk. Juist een ambtenaar hoort dit onderscheid goed te begrijpen.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 16:09 schreef DrParsifal het volgende:
Het is toegestaan om bij het afleggen van een ambtseed je geloof tot uiting te laten komen
en op het moment is het toegestaan om als lagere overheid afspraken te maken met je werknemers zodat haar ambtenaren niet in gewetensconflict komen.
Die scheiding is er sowieso, maar wordt in de praktijk helaas onvoldoende gehandhaafd. Er is ook een rookverbod in de horeca. Toch staan her en der de asbakken op tafel...quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 16:09 schreef DrParsifal het volgende:
Als ik het goed begrijp wil je heel wat aan de huidige situatie veranderen en ondertussen claim je dat ik niet begrijp wat de scheiding van kerk en staat inhoudt. (met daarbij de suggestieve ondertoon dat er nu een scheiding van kerk en staat is in Nederland).
En dit zijn dus voorbeelden waarbij de scheiding tussen kerk en staat onvoldoende is doorgevoerd, cq. geborgd. Die ambtseed vind ik niet zo'n issue (al mag het wat mij betreft best worden verboden), maar die andere punten wel.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 16:09 schreef DrParsifal het volgende:
Even voor de duidelijkheid:
- Het is toegestaan voor baliemedewerkers in het gemeentehuis om een kruis of hoofddoek te dragen.
- Het is toegestaan om bij het afleggen van een ambtseed je geloof tot uiting te laten komen
en op het moment is het toegestaan om als lagere overheid afspraken te maken met je werknemers zodat haar ambtenaren niet in gewetensconflict komen.
Dat blijkt inderdaad ja. Een christen-minister, die op basis van haar eigen levensovertuiging haar geloofsgenoten de handen boven het hoofd houdt en loepzuivere discriminatie gedoogt. Zou je werkelijk zuivere scheiding van kerk en staat hebben, dan was de definitie van het burgerlijk huwelijk klip en klaar en konden weigerambtenaren onmiddellijk de laan uit worden gestuurd.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 16:09 schreef DrParsifal het volgende:
En wat jij onwenselijk vindt is voor jouw rekening, maar doe niet net alsof het een logisch gevolg is van "de scheiding van kerk en staat" dat ook de zogenaamde "weigerambtenaren" de laan uit worden gestuurd. In de huidige vorm functioneert de scheiding van kerk en staat toch heel anders dan wat jij wenst.
Uit het vorige antwoord volgt automatisch de topictitel. Die verdient geen enkele nuance; alleen al omdat discriminatie niet moet worden goedgepraat onder de noemer "afspraken".quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 16:09 schreef DrParsifal het volgende:
Het COC en ook jij blijkbaar wil deze afspraken graag verboden zien. Maar maak er dan een topictitel van "Van Bijsterveldt wil bepaalde afspraken tussen gemeente en haar ambtenaren niet verbieden en ongeldig verklaren"
Je gaat alleen pijnlijk voorbij aan de precedentwerking. Als je een bepaalde baan accepteert, zul je af en toe ook iets moeten doen wat minder leuk is, omdat dat nou eenmaal een onderdeel is van je functie. Je kunt als ambtenaar ook een dodelijk saai stel (man en vrouw) moeten trouwen. Dat je daar op de koffie komt, hun "levensverhaal" hoort en bijna in coma raakt... Toch moet je dan dat huwelijk voltrekken, hoe saai ze ook zijn.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 16:09 schreef DrParsifal het volgende:
Punt is dat jij (ik weet niet of het COC dat ook doet) het maken van afspraken om bepaalde (gewetens)conflict situaties te voorkomen als werkweigering ziet, terwijl ik het als een vriendelijke en pragmatische manier met je werknemers omgaan zie.
Nee, het gaat niet om alle werknemers van de overheid, het gaat hier specifiek om ambtenaren van de burgerlijke stand, die als taak hebben om het burgerlijk huwelijk af te sluiten. Wie bij die definitie allerlei voorbehouden plaatst, en allerlei soorten koppels weigert te trouwen, doet aan werkweigering.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 16:09 schreef DrParsifal het volgende:
In het geval waar deze discussie over gaat wil je alle werknemers van de overheid verplichten bereid te zijn bepaalde zaken af te handelen. Zeg dat dan zo en kom niet steeds met werkweigering aan.
De SGP is een kleine politieke beweging in Nederland, met 2 van de 150 kamerzetels. Dat de SGP er niet zo blij mee is dat het (burgerlijk) huwelijk is opengesteld voor mensen van hetzelfde geslacht, is algemeen bekend.quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 16:09 schreef DrParsifal het volgende:
De situatie is volgens mij zo: In 2001 wilde vooral de SGP dat men zich altijd op gewetensbezwaren mocht beroepen met betrekking tot het huwelijk van mensen van hetzelfde geslacht (omdat je er op staat tik ik het maar weer uit). Dit werd niet erkend. Nu is de situatie dat de gemeente en de ambtenaar dat maar samen moeten regelen en dat het bij sollicitaties een rol mag spelen (of het ook tot ontslag kan leiden is vraag 2)
Het COC en jij willen blijkbaar veel verder gaan en zelfs de vrijheid van de gemeente ontnemen. Dat is een vrij grote stap.
Dit is denk ik het hele punt van discussie. Dit is in Nederland een standpunt wat nooit in de praktijk zo heeft gewerkt en waarvoor een interpretatie van de scheiding van kerk en staat Franse vormen krijgt en veel sterker is dan die bijvoorbeeld geldt in sterk seculiere landen als de VS en Zweden (en eigenlijk elk ander land dan Frankrijk). Het komt eigenlijk neer op "geen religieuze of levensbeschouwelijke invloed op de staat". (Wat op zichzelf een extreem secularistische visie op de staat is).quote:Persoonlijke (al dan niet religieuze) opvattingen van de ambtenaar horen niet thuis op het gemeentehuis.
Maar dan praat je over een scheiding tussen levensbeschouwing en staat en dat is niet wat de oorspronkelijke scheiding tussen kerk en staat betekende en het is daar ook niet uit af te leiden. Verder is er niet veel rechtsongelijkheid tussen gelovigen en niet-gelovigen In principe is het je als balie-mederwerker ook toegestaan om een pentagram te dragen. Verder is het al helemaal niet zo dat geloogsopvattingen aan anderen opgelegd worden (tenzij het om de winkelsluiting op zondag gaat, maar daar is ook genoeg niet-Christelijke steun voor) En opdringen: Kijk hier eens op het forum rond. Het aantal kleinerende opmerkingen over gelovigen en wat voor hen heilig is heel wat groter dan wat de andere kant opgaat. (Zolang er gegrapt wordt of denigrerend gedaan wordt over gelovigen en niet wat voor hen heilig is kan ik er prima mee leven trouwens, maar dat doet niet terzake nu).quote:Op dinsdag 18 oktober 2011 17:05 schreef Elfletterig het volgende:
@ DrParsifal: wat jij een "extreem secularistische visie" noemt, noem ik gewoon het daadwerkelijk en zuiver hanteren van de scheiding tussen kerk en staat. Wat mij betreft mogen we Frankrijk snel achterna qua "graad" van secularisatie. Als dat voor Nederland een nieuwe interpretatie is, dan heet ik die van harte welkom. Ik heb die intepretatie namelijk veel liever dan de interpretatie waarbij gelovigen allerlei rechten hebben die niet-gelovigen niet hebben. Ik ben tegen rechtsongelijkheid en ik ben erop tegen dat gelovigen hun opvattingen aan andere mensen opleggen of opdringen. Gelovig-zijn is prima, maar is een privé-aangelegenheid.
Wat een mooie typoquote:Op woensdag 19 oktober 2011 08:31 schreef DrParsifal het volgende:
[..]
Maar dan praat je over een scheiding tussen levensbeschouwing en staat en dat is niet wat de oorspronkelijke scheiding tussen kerk en staat betekende en het is daar ook niet uit af te leiden. Verder is er niet veel rechtsongelijkheid tussen gelovigen en niet-gelovigen In principe is het je als balie-mederwerker ook toegestaan om een pentagram te dragen. Verder is het al helemaal niet zo dat geloogsopvattingen aan anderen opgelegd worden (tenzij het om de winkelsluiting op zondag gaat, maar daar is ook genoeg niet-Christelijke steun voor) En opdringen: Kijk hier eens op het forum rond. Het aantal kleinerende opmerkingen over gelovigen en wat voor hen heilig is heel wat groter dan wat de andere kant opgaat. (Zolang er gegrapt wordt of denigrerend gedaan wordt over gelovigen en niet wat voor hen heilig is kan ik er prima mee leven trouwens, maar dat doet niet terzake nu).
Bron: http://nos.nl/artikel/313(...)eigerambtenaren.htmlquote:Kamer steunt motie weigerambtenaren
De Kamer vindt dat weigerambtenaren niet meer mogen voorkomen. Onverwacht heeft de Tweede Kamer een motie daartoe van de oppositie aangenomen. Anders dan gedacht stemde ook de PVV voor, waardoor een meerderheid van 84 stemmen voor en 58 tegen ontstond.
De regeringspartijen VVD en CDA, en de Christenunie en SGP stemden tegen.
Een Kamermeerderheid wilde al langer af van de weigerambtenaren, maar binnen de coalitie leek een compromis te zijn bereikt dat de kwestie op de lange baan zou worden geschoven. Er zou eerst een initiatiefontwerp van de PVV worden afgewacht.
VVDquote:Op dinsdag 15 november 2011 15:55 schreef Elfletterig het volgende:
Opmerkelijk: de PVV verbreekt eens NIET een belofte en stemt (onverwacht) met de oppositie mee in een motie om weigerambtenaren te verbieden:
[..]
Bron: http://nos.nl/artikel/313(...)eigerambtenaren.html
Niet alleen een uitstekend besluit, maar ook een opmerkelijke stellingname van de PVV, tegen het zere been van vooral CDA en SGP.
Zag het vanmiddag al, heel erg mooi. Ben heel benieuwd hoe het kabinet zich hier uit gaat redden, meer dan eens dat ze de boel flink proberen te vertragen maar hopelijk zal de kamer nu flink voet bij stuk houden en ze dwingen hier heel erg snel een einde aan te maken.quote:Op dinsdag 15 november 2011 15:55 schreef Elfletterig het volgende:
Opmerkelijk: de PVV verbreekt eens NIET een belofte en stemt (onverwacht) met de oppositie mee in een motie om weigerambtenaren te verbieden:
[..]
Bron: http://nos.nl/artikel/313(...)eigerambtenaren.html
Niet alleen een uitstekend besluit, maar ook een opmerkelijke stellingname van de PVV, tegen het zere been van vooral CDA en SGP.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |