Natuurlijk, het is weer de schuld van PowNed.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 18:11 schreef Capi het volgende:
Het trieste van Powned is dat ze altijd de stukjes uit je relaas knippen die veel bekijks trekken, ze zullen nooit je gehele betoog laten zien, dat is het hele trieste aan die zender, ze halen eruit wat gunstig voor ze is.
Hem ken ik.....quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 17:33 schreef DrMabuse het volgende:
De baardman met de megafoon legt uit wat de in de tent gehulde dames voelen-denken-willen.
Conclusie: het is geen hoax en ik had gelijk dat mohammed sex met een kind had.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 18:06 schreef HAKIM_1988 het volgende:
@ o2011
[..]
Harde hoax zul je bedoelen. Vandaag ligt de gemiddelde levensverwachting op wereldvlak op 67 jaar. Dit cijfer verbergt extreme verschillen. In rijke, geïndustrialiseerde landen ligt de gemiddelde levensverwachting tussen de 70 en 80 jaar. Elders in de wereld is dat niet zo. In Swaziland, bijvoorbeeld, is de gemiddelde levensverwachting nog altijd maar 39,6 jaar. In Mozambique, Zambia, Sierra Leone, Lesotho, Angola, Zimbabwe, Afghanistan en de Centraal Afrikaanse Republiek ligt de gemiddelde levensverwachting tussen de 40 en de 45 jaar; in Liberia, Rwanda, Guinea-Bissau, Congo (DR), Nigeria, Somalië, Malavi, de Ivoorkust, Zuid-Afrika en Burundi ligt de gemiddelde levensverwachting tussen de 45 en de 50. De dramatische stijging van de gemiddelde levensverwachting in de rijke streken van de wereld is een vrij recent fenomeen dat pas na de aanzet van de industriële revolutie in de 19de eeuw begon. Als gevolg van betere hygiënische omstandigheden, betere beschikbaarheid van voedsel, betere geneeskundige verzorging en zo meer, deed zich een drastische daling voor van de kindersterfte en werd de gemiddelde levensduur aanzienlijk langer. Tot aan de 18de eeuw was de wereldwijde levensverwachting echter veel lager - met cijfers in de Romeinse tijd en in de Middeleeuwen van rond de 20 à 30 of 30 à 40 jaar.
Deze gegevens laten reeds vermoeden dat de huwbare leeftijd vroeger ook anders lag dan vandaag het geval is.
In tribale samenlevingen was meerderjarigheid geen wettelijk geregelde kwestie, maar een zaak die door de stammen bepaald werd. Volgens antropologen verliep de overgang van kindertijd naar volwassenheid in tribale samenlevingen zonder een lange tussenfase van adolescentie "omdat voorbereiding voor volwassenheid in zulke omstandigheden niet het soort sociale, intellectuele of morele uitdagingen met zich meebracht die eigen zijn aan geavanceerde samenlevingen.". [12] De kennis en vaardigheden die men moest verwerven om deel te nemen aan het volwassen leven - jagen, de grond bewerken enz - kon men reeds op vroege leeftijd verwerven en waren veel minder complex dan de kennis en vaardigheden waarover men nu in hoogtechnologische, complexe samenlevingen moet beschikken om volwaardig te kunnen deelnemen aan het volwassen leven.
Bij de Romeinen was het wel een zaak van de wet. De Romeinen zetten de leeftijdsgrens voor meerderjarigheid op 12-14 jaar, maar behielden tegelijk een minimum van 7 jaar. In het Romeinse Rijk werd tijdens bepaalde perioden wat wij nu 'zeer jong' huwen voor meisjes zouden noemen, zelfs aangemoedigd om de grote soldatensterfte zo veel mogelijk aan te vullen en de mannelijke bevolking (lees: het aantal potentiële soldaten) op peil te houden.
Volgens sommige christelijke en andere bronnen was Maria mogelijk maar goed 12 of pas 13 jaar toen zij aan Jezus het leven schonk, vermits volgens Hebreeuwse tradities toen rond de leeftijd van 12 jaar getrouwd mocht worden. Andere christelijke bronnen stellen dat vermits de Bijbel haar leeftijd niet duidelijk aangeeft het onmogelijk te zeggen is hoe oud ze was.
Kwestie van dit in historisch perspectief te plaatsen: in het Engeland van 1576 werden seksuele betrekkingen met een meisje jonger dan 10 jaar als verkrachting van een minderjarige beschouwd. Met andere woorden, vanaf 10 jaar kon een meisje in Engeland in 1576 wettelijk seksuele betrekkingen hebben. Ook in onze streek, dus, was zeer jong huwen en zeer jong seksuele contacten hebben met meerderjarigen een normale zaak.
Er bestaan geen statistieken over de de leeftijdgrens van meerderjarigheid in de Arabische regio rond de jaren 600-700, maar aangenomen wordt dat, net zoals in tribale en vele pre-moderne samenlevingen, meerderjarigheid niet bepaald werd aan de hand van een leeftijdsgrens, maar biologisch bepaald werd, met name op grond van de menarche (de eerste menstruatie). Dit wil zeggen dat ook deze samenleving het als perfect normaal beschouwde dat een meisje, van zodra ze menstrueerde, seks had - en in het geval van de islam, die seks buiten het huwelijk verbiedt, dus in het huwelijk trad op voorwaarde dat zij daartoe niet alleen biologisch maar ook intellectueel, moreel enz. voldoende maturiteit had (waarover straks meer), geëvalueerd binnen dat tijdskader.
Colin Turner, professor in Perzische taal en islamitische geschiedenis, stelt dat, mocht Aisha 9 jaar geweest zijn toen ze trouwde, dit huwelijk met profeet Mohamed in historisch perspectief dan ook in geen enkel opzicht onfatsoenlijk zou geweest zijn. Ook het leeftijdsverschil tussen de partners werd in bedoeïenen- en andere samenlevingen als normaal beschouwd.
Er zijn maar een handvol hadiths die de huwelijksleeftijd van Aisha bevatten - wat op zich al aangeeft dat haar leeftijd niet ongewoon was voor die tijd. Deze hadiths stellen dat zij 9 was bij haar verloving en/of huwelijk. Daar waar veel geleerden deze hadiths beschouwen als accuraat, kunnen er volgens anderen vragen gesteld worden bij de betrouwbaarheid ervan. Een aantal van deze hadiths zouden gemeld zijn op gezag van 'Urwah door zijn zoon Hisham, nadat hij op 71 jarige leeftijd van Medina naar Irak verhuisd is, of zouden via een Irakees uit die periode verteld zijn. Malik ibn Anas, Hisham's pupil, alsook een aantal vroege historici, stelden dat de hadiths van Hisham uit zijn Iraakse periode niet betrouwbaar zijn omdat hij toen aan ernstig geheugenverlies leed. [18] Sommige geleerden vinden deze hadiths daarom niet betrouwbaar. Anderen echter zijn het met deze analyse niet eens; zij citeren uit werken van andere vroegere historici die stellen dat hoewel Hisham inderdaad geheugenproblemen had, deze problemen niet van die aard waren dat hij er helemaal verward van was.
Daarnaast voeren sommigen aan dat indirect uit andere hadiths of werken van vroege historici of hadithwetenschappers blijkt dat Aisha best een paar jaar ouder kan geweest zijn bij haar huwelijk.
Achtergrond info; http://www.flw.ugent.be/cie/bogaert/bogaert39.htm
Ik heb het niet over dit concrete geval, ik wil gewoon een kanttekening plaatsen bij de activiteiten van Powned, niet zo op je teentjes getrapt zijn.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 18:11 schreef Specularium het volgende:
[..]
Natuurlijk, het is weer de schuld van PowNed.
Ja maar dat vond die andere baardmans niet zo leuk, en dan escaleert de boel. Dit gebeurt trouwens vaak genoeg ook bij kraker/milieu/rechtse demonstraties. Maar zoals gewoonlijk is het islamitische aspect aan dit verhaal het aandachtstrekkende.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 18:13 schreef Mylene het volgende:
Volgens mij was er in eerste instantie niets aan de hand, man met jongen werd gewoon een paar vragen gesteld.
Waarom zou je die kanttekening willen plaatsen in een topic als het in dIt geval niet op gaat?quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 18:13 schreef Capi het volgende:
[..]
Ik heb het niet over dit concrete geval, ik wil gewoon een kanttekening plaatsen bij de activiteiten van Powned, niet zo op je teentjes getrapt zijn.
Allemaal leuk geknipt en geplakt, dat doet niets af aan het feit dat 50 jaar leeftijdsverschil en het neuken van een 9-jarig kind als 50+ er gewoon moraal laakbaar was en is.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 18:06 schreef HAKIM_1988 het volgende:
@ o2011
Achtergrond info; http://www.flw.ugent.be/cie/bogaert/bogaert39.htm
Laten we niet generaliseren.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 18:13 schreef o2011 het volgende:
[..]
Conclusie: het is geen hoax en ik had gelijk dat mohammed sex met een kind had.
Overigens snapt iedereen dat je de islam in historisch perspectief moet plaatsen. Eedereen behalve moslims, die denken dat de islam nog steeds het tijdloze mooie woord van god is en dat mohammed (een pedo en massamoordenaar) het grote perfecte levensvoorbeeld is. Voor die tijd, zeker in de woestijn, was het heel normaal om er gruwelijke en barbaarse ideeen op na te houden, en door de gebrekkige kennis van natuur en wetenschap was het ook gebruikelijk om in allerlei paranormale krachten te geloven.
Omdat de reactie van die journalist erg overdreven was en als je er van uit gaat dat er veel geknipt word, er dan wellicht stukjes zijn die we niet hebben gezien, enige relativering is zeker niet slecht.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 18:15 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Waarom zou je die kanttekening willen plaatsen in een topic als het in dIt geval niet op gaat?
quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 18:13 schreef Mylene het volgende:
Volgens mij was er in eerste instantie niets aan de hand, man met jongen werd gewoon een paar vragen gesteld.
Ja je bent tegen haatbaarden die middeleeuwse intolerantie tyfustroep aan het schreeuwen zijn.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 17:55 schreef DrMabuse het volgende:
[..]
Zo dan.
"xenofobe maatjes"
Xenofoob.
Doet het altijd goed in dit soort discussies.
Voorkomt te hoeven nadenken , dieper in te gaan op een kwestie.
als je mijn linkie ziet, is het niet alleen PowNed die lastig gevallen word ;-)quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 18:19 schreef Capi het volgende:
[..]
Omdat de reactie van die journalist erg overdreven was en als je er van uit gaat dat er veel geknipt word, er dan wellicht stukjes zijn die we niet hebben gezien, enige relativering is zeker niet slecht.
ook voor jou, PowNed was niet de enige journalisten die lastig gevallen werdquote:Op zaterdag 8 oktober 2011 18:19 schreef Poppenkastpop het volgende:
[..]
Nog nooit eerder PowNed/GeenStijl gezien? Het lijkt me zéér waarschijnlijk dat we niet alles zien ...
Nee want de NVU is heel erg. Tegen de NVU zijn is bon ton.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 17:56 schreef HAKIM_1988 het volgende:
Je zou hopen dat een groep van de NVU een tegendemonstratie organiseert op dezelfde tijd en lokatie .. let the animals kill each other
levert nog mooie beelden op ook!
Die racismekaart (troef) begint gelukkig ook hier langzaam uit te werken.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 18:19 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Ja je bent tegen haatbaarden die middeleeuwse intolerantie tyfustroep aan het schreeuwen zijn.
Nou dan ben je 'xenofoob' hoor! Oh noes!
Eigenlijk wel ja.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 18:21 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Nee want de NVU is heel erg. Tegen de NVU zijn is bon ton.
Nou nou, bij jouw filmpje wil de reporter de mevrouw interviewen maar die baardboy vind dat niet zo leuk, waarschijnlijk zou die vrouw ook niet reageren. Zolang er geen reactie zou komen is/wordt het ook geen interview, en deze baardjes houden het filmen, in tegenstelling tot dat filmpje van Powned, niet tegen.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 18:20 schreef spoorrails het volgende:
[..]
als je mijn linkie ziet, is het niet alleen PowNed die lastig gevallen word ;-)
Novum zal ook wel extreem rechts zijn en zo.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 18:21 schreef spoorrails het volgende:
[..]
ook voor jou, PowNed was niet de enige journalisten die lastig gevallen werd
Ja. Helaas vergat je de rest te quoten dus zeg ik het nog even voor je: tegen deze haatbaardknakkers zijn is xenofobie.quote:
Je neemt jezelf wel erg serieus hé, jij bent hier degene die strooit met referenties als 'landverrader', is het kiezen van je eigen geloof in strijd met democratische beginselen van een rechtsstaat? Nee, dit soort termen bezigen geeft eerder aan dat jij (ook) radicale opvattingen er op na houdt.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 18:21 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Nee want de NVU is heel erg. Tegen de NVU zijn is bon ton.
Tegen deze knakkers zijn is xenofobie.
Je weetz!
Onzin. Deze knakker geeft toe de NLe rechtsstaat niet te erkennen en voor shariah-wetgeving te zijn.quote:Op zaterdag 8 oktober 2011 18:29 schreef Capi het volgende:
[..]
Je neemt jezelf wel erg serieus hé, jij bent hier degene die strooit met referenties als 'landverrader', is het kiezen van je eigen geloof in strijd met democratische beginselen van een rechtsstaat? Nee, dit soort termen bezigen geeft eerder aan dat jij (ook) radicale opvattingen er op na houdt.
Vreselijk. Hoe bekrompen, hoe idioot, hoe debiel.quote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |