Ik snap dat veel mensen naar zekerheden streven dat gaf ik ook toe, ik doe dat zelf ook. Het blijft voor mij alleen lastig te geloven dat er een aanzienlijk deel is dat niet meer wil, geen nieuwe spanningen zoekt en tevreden is het met het feit dat er niets mis is, wat voor hen gelijk staat aan geluk.quote:Op maandag 5 september 2011 01:10 schreef Ijsbergvla het volgende:
[..]
Het gaat om de mate waarin er naar zekerheden wordt gestreefd. Daarom had ik het ook over "zoveel mogelijk zekerheden" voor bepaalde mensen. Volgens mij vergt het niet bijzonder veel voorstellingsvermogen om in te zien dat een aanzienlijk deel van de mensen daar vooral naar streeft. Steeds nieuwe uitdagingen of verrassingen hoeven voor hen simpelweg niet. In tegenstelling tot jij, ben ik ook van mening dat het het helemaal niet per definitie in de natuur van de mens zit ingebakken om constant uitdagingen etc. te zoeken.
Het is meer zo dat veel mensen streven naar een overzichtelijk en zeker bestaan en als ze dat allemaal een beetje in orde hebben, kunnen ze daar prima mee leven. Zonder het gevoel iets te missen.
De spanning die sommigen ervaren bij onzekerheden etc., kunnen door anderen prima als een last worden beschouwd.
De 1 heeft er ook meer behoefte aan dan een ander. Waar wij het misschien zien als spannend en iets dat mogelijkheden biedt, zien anderen het misschien wel als een nare onzekerheid en het gevoel niet alles in de hand te hebben. Ze zullen hun geluk misschien halen uit het samen zijn met hun gezin, het contact met collega's en klanten op het werk, iedere woensdagavond een voetbaltraining etc. Omdat ik van mening ben dat het niet in ieder mens zit om spanning op te zoeken en uitdagingen aan te gaan, ben ik ook best bereid te geloven dat die mensen gelukkig kunnen zijn. Dat ik zelf anders in elkaar zit, is een ander verhaal.quote:Op maandag 5 september 2011 01:20 schreef Serene het volgende:
[..]
Ik snap dat veel mensen naar zekerheden streven dat gaf ik ook toe, ik doe dat zelf ook. Het blijft voor mij alleen lastig te geloven dat er een aanzienlijk deel is dat niet meer wil, geen nieuwe spanningen zoekt en tevreden is het met het feit dat er niets mis is, wat voor hen gelijk staat aan geluk.
Het ligt er denk ik nog steeds aan hoe je geluk definieert, ik word niet gelukkig van een bestaan met weinig spanningen, keuzes en onzekerheden aangezien het saai is. Nu kan je zeggen dat je dat saaie wel leuk vindt, al vind ik dat ook wel apart, want dan uit je jezelf toch niet echt?
Weet je dat ik uitslag krijg van mensen als jij die het totaal niet erg vinden dat burgers alleen maar aan brood en spelen kunnen denken?quote:Op zondag 4 september 2011 21:18 schreef Skylark. het volgende:
Ik zie hier 2 soorten mensen, mensen die berusten in een 'burgerlijk leven' en daar gewoon tevreden mee zijn, en mensen die zichzelf voorhouden dat ze uitdagingen nodig hebben en per se anders willen leven en daardoor ongelukkig worden. Want de echte mensen met uitdagingen beklimmen bergen in de Andes en dalen af aan een condor en hebben echt geen tijd voor FOK!. Maar wat ik wilde met dit topic was mensen doen inzien dat je je niet hoeft te schamen voor burgerlijkheid en dat het gewoon iets moois is.
Waarom zou jij je ergeren aan mensen die andere dingen belangrijk vinden?quote:Op maandag 5 september 2011 04:43 schreef Ofyles2 het volgende:
[..]
Weet je dat ik uitslag krijg van mensen als jij die het totaal niet erg vinden dat burgers alleen maar aan brood en spelen kunnen denken?
Of per definitie mensen afzeiken die het anders dan zijzelf doen.quote:Op maandag 5 september 2011 11:25 schreef DE_krumpel het volgende:
[..]
Waarom zou jij je ergeren aan mensen die andere dingen belangrijk vinden?
Ik negeer dat soort mensen gewoon. zolang andere mij niet lastig vallen met hun levenswijzen vind ik het wel prima![]()
Mensen die het leven van andere onder controle willen hebben omdat ze zelf amper een leven hebben
Stomme instelling. Pedofielen vallen mij ook niet lastig. Moet ik die dan maar gewoon laten?quote:Op maandag 5 september 2011 11:25 schreef DE_krumpel het volgende:
[..]
Waarom zou jij je ergeren aan mensen die andere dingen belangrijk vinden?
Ik negeer dat soort mensen gewoon. zolang andere mij niet lastig vallen met hun levenswijzen vind ik het wel prima![]()
Mensen die het leven van andere onder controle willen hebben omdat ze zelf amper een leven hebben
Dit dus.quote:Op maandag 5 september 2011 02:51 schreef Gary_Oak het volgende:
Mensen die hun dromen niet volgen.Progressie is wat ik wil, geen stilstand.
Pedofielen vallen niemand lastig, dat doen alleen pedoseksuelen.quote:Op maandag 5 september 2011 11:48 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Stomme instelling. Pedofielen vallen mij ook niet lastig. Moet ik die dan maar gewoon laten?
Daarnaast is er een verschil tussen commentaar hebben over een levensstijl, en proberen mensen te dwingen die levensstijl te veranderen. Het eerste heb ik absoluut geen problemen mee, het tweede ben ik pertinent tegen.
Juist. Zoals ik al eerder zei: ik zou niemand z'n huis zo komen uitslepen om hem te dwingen hetzelfde leven te lijden als ik (als iedereen dat deed was het maar saai, en bovendien veels te druk op de plekken waar ik graag komquote:Op maandag 5 september 2011 11:48 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Stomme instelling. Pedofielen vallen mij ook niet lastig. Moet ik die dan maar gewoon laten?
Daarnaast is er een verschil tussen commentaar hebben over een levensstijl, en proberen mensen te dwingen die levensstijl te veranderen. Het eerste heb ik absoluut geen problemen mee, het tweede ben ik pertinent tegen.
Wat een utopisch verhaal. Zo iets lees je in een of ander woonblad/tijdschrift.quote:Je hebt een mooie nieuwbouwwoning met veel lichtinval met een gewone Renault voor de deur, je tuin bestaat uit wat klinkers, een vijvertje en een grasveldje, je hebt een gewone Nederlandse vrouw die Anne heet, 1 dochter en 2 zoons, de dochter zit op ballet, de jongens zitten bij de plaatselijke voetbalclub, je hebt een laminaatvloer in je woning en een boekenkast vol met boeken die je cadeau hebt gekregen, je huis staat is modern en stijlvol ingericht door de vrouw des huizes en je laatste aankoop is een nieuwe keuken met geintegreerde kookplaat in het aanrecht en kookeiland, er staat permanent een trommel met goedkope koekjes op de glazen woonkamertafel, je hebt een abonnement op de Flair, Donald Duck en Voetbal International, je hebt Eredivisie Live op de grote Philips LCD die aan de wand is gemonteerd, de bloemen in vazen worden bijgehouden en regelmatig ververst, je brengt je zoons op zaterdag naar de voetbal en daarna maai je het gras of doe je de weekboodschappen bij de Albert Heijn (vergeet iets te knabbelen voor de zaterdagavond niet), op één dag in de week ga je met je maten van vroeger in een café biljarten en ouwehoeren met een pils erbij, je stemt ergens tussen D'66 en VVD in, met Sinterklaas ga je met de kids naar opa en oma en met Pasen verstop je eieren in de tuin, je bent een semi-actief lid bij de buurtvereniging en als je nieuwe buren krijgt klop je aan met een fles wijn, soms ga je op zondag naar de IKEA waarna je na wat nieuwe spullen gekocht te hebben Zweedse gehaktballetjes met jam eet, als het lekker weer is slinger je de barbecue aan waarbij jij het vlees managet en de vrouw + kids de tafel, stokbrood en salades in orde maken, je voortuintje is perfect onderhouden en je grote trots, 's avonds zit je graag met een Hertog Jan op de hoekbank en check je even je mail met de laptop of kijk je een serie op Nederland 1, 2 of 3, je gaat elk jaar op wintersport en in de zomer 2 weekjes weg naar Turkije of Griekenland, in je auto hou je ervan afwisselend ACDC, Pink Floyd of Simple Minds te draaien waarbij je op je stuur tikt als er een lekkere drumroll inzit en je lievelingseten is nasi.
die vergelijking gaat ook niet op.quote:Op maandag 5 september 2011 11:48 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Stomme instelling. Pedofielen vallen mij ook niet lastig. Moet ik die dan maar gewoon laten?
Daarnaast is er een verschil tussen commentaar hebben over een levensstijl, en proberen mensen te dwingen die levensstijl te veranderen. Het eerste heb ik absoluut geen problemen mee, het tweede ben ik pertinent tegen.
Toch knap dat je ook dit weer kunt omzetten naar iets tegen mensen die niet zoveel dance luisteren als jij.quote:Op maandag 5 september 2011 13:18 schreef Ritmo het volgende:
[..]
Juist. Zoals ik al eerder zei: ik zou niemand z'n huis zo komen uitslepen om hem te dwingen hetzelfde leven te lijden als ik (als iedereen dat deed was het maar saai, en bovendien veels te druk op de plekken waar ik graag kom) maar bepaalde extreme figuren mag je best eens zeggen dat ze kansloos bezig zijn.
Daarnaast kunnen sommige werelvreemden ook gewoon fucking irritant zijn als je gedwongen een keer met ze moet samenwerken of op een andere manier met ze te maken krijgt. Gelukkig kun je dat deels vermijden door b.v. geen technische studies te gaan doen, maar soms krijg je er toch nog mee te maken.
Wtf heeft muziek er nou weer mee te maken?quote:Op maandag 5 september 2011 14:44 schreef viagraap het volgende:
[..]
Toch knap dat je ook dit weer kunt omzetten naar iets tegen mensen die niet zoveel dance luisteren als jij.
Pedoseksuelen dan.quote:Op maandag 5 september 2011 14:38 schreef DE_krumpel het volgende:
[..]
die vergelijking gaat ook niet op.
Pedofielen die niks met hun geaardheid doen moet je zeker gewoon met rust laten, zodra ze kinderen gaan lastigvallen moet je die kinderen zeker beschermen.
En zie het maar zo.
hoe meer mensen het burgelijke leven ambiëren hoe meer kansen voor jou om je "afwijkende" leven te leiden.
Dat vroeg ik mij ook al af ja.quote:Op maandag 5 september 2011 14:49 schreef Ritmo het volgende:
[..]
Wtf heeft muziek er nou weer mee te maken?
quote:
Niet het feit dat ze kinderen hebben (anders sterft de mensheid uitquote:
Zo snel is de mensheid niet uitgestorven hoor als nou eens 9 op de 10 mensen ophielden met kinderen krijgen dan zag de wereld er een stuk leuker uit!quote:Op maandag 5 september 2011 15:16 schreef Ritmo het volgende:
[..]
Niet het feit dat ze kinderen hebben (anders sterft de mensheid uit) maar het gedrag dat een bepaald deel van mensen met kinderen vertoont stoort me vaak vooral.
Doe maar 5 op de 10 (in ontwikkelingslanden die te hard groeien waardoor de honger en armoede daar alleen nog maar harder groeit misschien wel 1 op de 10 idd). Anders is een flinke natuurramp of biologische ramp genoeg om een eind aan de mensheid te maken.quote:Op maandag 5 september 2011 15:19 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Zo snel is de mensheid niet uitgestorven hoor als nou eens 9 op de 10 mensen ophielden met kinderen krijgen dan zag de wereld er een stuk leuker uit!
...met name het vrouwelijke gedeelte. Zichzelf laten verslonzen ("ach, ik heb de buit toch al binnen"), lekker pittig kapsel erbij (want dat is praktisch), alleen nog maar over 'de kids' kunnen praten ("...en Sem heeft vanochtend in zijn broek gepoept, toen we er met de bakfiets op uit waren, en toen begon Sterre ook nog te brullen"), en noem alle cliche's maar op.quote:Op maandag 5 september 2011 15:16 schreef Ritmo het volgende:
[..]
Niet het feit dat ze kinderen hebben (anders sterft de mensheid uit) maar het gedrag dat een bepaald deel van mensen met kinderen vertoont stoort me vaak vooral.
Verschrikkelijke lui.quote:Op maandag 5 september 2011 15:26 schreef female81 het volgende:
[..]
...met name het vrouwelijke gedeelte. Zichzelf laten verslonzen ("ach, ik heb de buit toch al binnen"), lekker pittig kapsel erbij (want dat is praktisch), alleen nog maar over 'de kids' kunnen praten ("...en Sem heeft vanochtend in zijn broek gepoept, toen we er met de bakfiets op uit waren, en toen begon Sterre ook nog te brullen"), en noem alle cliche's maar op.
*cliche's opnoemtquote:Op maandag 5 september 2011 15:26 schreef female81 het volgende:
[..]
...met name het vrouwelijke gedeelte. Zichzelf laten verslonzen ("ach, ik heb de buit toch al binnen"), lekker pittig kapsel erbij (want dat is praktisch), alleen nog maar over 'de kids' kunnen praten ("...en Sem heeft vanochtend in zijn broek gepoept, toen we er met de bakfiets op uit waren, en toen begon Sterre ook nog te brullen"), en noem alle cliche's maar op.
quote:Op maandag 5 september 2011 15:29 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
*cliche's opnoemt
Ik denk trouwens dat het overgrote deel hier precies zo eindigd als in de OP geschetst wordt, maar dan met kleine verschillen van "tja ik ben misschien wel burgerlijk maar in het weekend doe ik aan tibetaant teenschilderen terwijl ik gedroogde bleekselderij rook en de playmobiel van mn zoon in mijn aars druk" of "ja ik weet dat ik alles hetzelfde doe maar dan wel 'anders'"
quote:Op maandag 5 september 2011 15:26 schreef female81 het volgende:
[..]
...met name het vrouwelijke gedeelte. Zichzelf laten verslonzen ("ach, ik heb de buit toch al binnen"),
Iddquote:Op maandag 5 september 2011 15:26 schreef female81 het volgende:
[..]
...met name het vrouwelijke gedeelte. Zichzelf laten verslonzen ("ach, ik heb de buit toch al binnen"), lekker pittig kapsel erbij (want dat is praktisch), alleen nog maar over 'de kids' kunnen praten ("...en Sem heeft vanochtend in zijn broek gepoept, toen we er met de bakfiets op uit waren, en toen begon Sterre ook nog te brullen"), en noem alle cliche's maar op.
En dan heb je ook nog mensen die die prikkels helemaal niet opzoeken en gewoon 'bestaan'. Dat zijn de ergsten, want ik word zelf bijna depri als je met dat soort mensen praat.quote:Op maandag 5 september 2011 15:44 schreef Granduppaaaaah het volgende:
Je hebt gewoon mensen bij wie hun hersenen hetzelfde genotsniveau produceren bij een lager prikkelniveau. Prikkeling wordt vaak veroorzaakt door dingen die afwijken, en sommige mensen zijn afwijkende dingen nodig om hun hersens te stimuleren zodat ze ze op hetzelfde prikkelniveau komen als diegenen die al genieten van minder afwijkende dingen.
Met andere woorden, sommige mensen vinden extreem normale dingen die je tot in het oneindige herhaalt (elke maand naar Ikea) al zo interessant dat ze hier uit genoeg voldoening halen. Ander mensen moeten op avontuur naar Afrika om daar apen te laten zien wie er fysiek de baas is totdat hun half opgegeten en opengeneukt kontje wordt gevonden in een de vallei van de reuzelul apen. Dit vinden zij dan weer leuk.
Het is meer zo dat zij die behoefte niet voelen en toch gelukkig kunnen zijn. Net zoals er mensen zijn die 1x per week seks genoeg vinden. Misschien gruwel jij van het idee, maar zolang het jouw partner niet is, lijkt het me totaal irrelevant.quote:Op maandag 5 september 2011 15:53 schreef Ritmo het volgende:
[..]
En dan heb je ook nog mensen die die prikkels helemaal niet opzoeken en gewoon 'bestaan'. Dat zijn de ergsten, want ik word zelf bijna depri als je met dat soort mensen praat.
Precies. Beter 1x per maand seks, en er van genieten, dan iedere dinsdagavond het verplichte nummertje 'omdat het zo hoort'. Iets doen 'omdat het zo hoort' is nooit een goed idee.quote:Op maandag 5 september 2011 15:59 schreef Ijsbergvla het volgende:
[..]
Het is meer zo dat zij die behoefte niet voelen en toch gelukkig kunnen zijn. Net zoals er mensen zijn die 1x per week seks genoeg vinden. Misschien gruwel jij van het idee, maar zolang het jouw partner niet is, lijkt het me totaal irrelevant.
Mensen die hun kinderen Semquote:Op maandag 5 september 2011 15:26 schreef female81 het volgende:
[..]
...met name het vrouwelijke gedeelte. Zichzelf laten verslonzen ("ach, ik heb de buit toch al binnen"), lekker pittig kapsel erbij (want dat is praktisch), alleen nog maar over 'de kids' kunnen praten ("...en Sem heeft vanochtend in zijn broek gepoept, toen we er met de bakfiets op uit waren, en toen begon Sterre ook nog te brullen"), en noem alle cliche's maar op.
Mensen die geen externe prikkels nodig hebben om gelukkig te zijn, zijn te benijden.quote:Op maandag 5 september 2011 15:53 schreef Ritmo het volgende:
[..]
En dan heb je ook nog mensen die die prikkels helemaal niet opzoeken en gewoon 'bestaan'. Dat zijn de ergsten, want ik word zelf bijna depri als je met dat soort mensen praat.
Ja gelukshormonen zijn er eigenlijk alleen om gedrag te versterken, zodat je hetzelfde gedrag vaker gaat herhalen omdat het goed is voor de overleving en overdracht van je genen naar een volgende generatie. Sommige mensen hebben alleen een meer risico nemend brein (een alternatieve overlevingstrategie, risico nemen) die meer prikkeling verlangt, maar waarbij dat risico ook veel baten kan opleveren.quote:Op maandag 5 september 2011 16:17 schreef Urquhart het volgende:
[..]
Mensen die geen externe prikkels nodig hebben om gelukkig te zijn, zijn te benijden.
Je vindt het een gemiste kans om 'Mensen die..' in de TT te verwerken?quote:Op maandag 5 september 2011 16:30 schreef ElviraKlapmuts het volgende:
Ga je nog iets doen aan die afschuwelijke titel?
Bek houden godverdomme.quote:Op maandag 5 september 2011 16:30 schreef ElviraKlapmuts het volgende:
Ga je nog iets doen aan die afschuwelijke titel?
Huxleyquote:Op maandag 5 september 2011 15:28 schreef Salvad0R het volgende:
Hey TS, vuige slaaf:
“There will be, in the next generation or so, a pharmacological method of making people love their servitude, and producing dictatorship without tears, so to speak, producing a kind of painless concentration camp for entire societies, so that people will in fact have their liberties taken away from them, but will rather enjoy it, because they will be distracted from any desire to rebel by propaganda or brainwashing, or brainwashing enhanced by pharmacological methods. And this seems to be the final revolution.” - Aldous Huxley
O, maar ben het verder wel met je eens, hoor, alleen die afgrijselijke tt weerhield mij ervan om te reageren.quote:
Helemaal eens, maar het is niet 'met name het vrouwelijke gedeelte'. De mannen staan echt niet naast die verslonste vrouwen als kerels zonder bierbuik en met hippe kledij aan hoor.quote:Op maandag 5 september 2011 15:26 schreef female81 het volgende:
[..]
...met name het vrouwelijke gedeelte. Zichzelf laten verslonzen ("ach, ik heb de buit toch al binnen"), lekker pittig kapsel erbij (want dat is praktisch), alleen nog maar over 'de kids' kunnen praten ("...en Sem heeft vanochtend in zijn broek gepoept, toen we er met de bakfiets op uit waren, en toen begon Sterre ook nog te brullen"), en noem alle cliche's maar op.
Ik zag laatst nog een heuse bakfiets bij de supermarkt geparkeerd gaan, met een bordje erop gemonteerd, met de namen Sem en Finn (die laatste naam zit ook wel een beetje in de semi-hippe yuppen-cliché's-hoek).quote:Op maandag 5 september 2011 16:16 schreef Louis22 het volgende:
[..]
Mensen die hun kinderen Sem![]()
![]()
en Sterre
![]()
![]()
noemen
Wat het vrouwelijke gedeelte betreft: Toch een soort ongeschreven regel die voor veel mensen geldt, wat het burgerlijk maakt. Je 'hoort' zogenaamd je haar af te knippen als je gesettled bent/een bepaalde leeftijd hebt bereikt, en meer dingen die alle frisheid die je eventueel nog zou kunnen hebben zouden kunnen vernietigen. Je bent zogenaamd volwassen, en dan ga je dat soort dingen doen, want dat hoort erbij. Lijkt vaak wel een stiekeme afspraak onder vrouwen vanaf pakweg eind twintig.quote:Op maandag 5 september 2011 16:47 schreef Taurus het volgende:
[..]
Helemaal eens, maar het is niet 'met name het vrouwelijke gedeelte'. De mannen staan echt niet naast die verslonste vrouwen als kerels zonder bierbuik en met hippe kledij aan hoor.Mannen hebben de mazzel dat ze op zich aantrekkelijk kunnen blijven omdat we rimpels bij mannen wijsheid vinden en bij vrouwen oud en lelijk, maar de gemiddelde 30+ man maakt zich net zo goed schuldig aan verslonzing wat kleding en lijf betreft.
Ik weet niet of dat burgerlijkheid is, ken ook genoeg mensen die wel degelijk aandacht aan zichzelf blijven geven en toch een burgerlijk bestaan leiden. Niets mis mee, lijkt mij.
Nee, die mensen waarop ik doel zijn niet gelukkig. Dat hoor en zie je gewoon. Probleem is volgens mij dat ze niet weten hoe je wel gelukkig wordt.quote:Op maandag 5 september 2011 15:59 schreef Ijsbergvla het volgende:
[..]
Het is meer zo dat zij die behoefte niet voelen en toch gelukkig kunnen zijn. Net zoals er mensen zijn die 1x per week seks genoeg vinden. Misschien gruwel jij van het idee, maar zolang het jouw partner niet is, lijkt het me totaal irrelevant.
Die mensen die ik bedoel hebben 0 x in het jaar seks.quote:Op maandag 5 september 2011 16:06 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Precies. Beter 1x per maand seks, en er van genieten, dan iedere dinsdagavond het verplichte nummertje 'omdat het zo hoort'. Iets doen 'omdat het zo hoort' is nooit een goed idee.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |