Poezie en muziek, dan denk ik gelijk aan de muziekdrama's van Richard Wagner. Prachtig hoe deze man alles tot een geheel wist te vormen. Ik ben het dus helemaal niet eens met wat je zegt.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 11:00 schreef wallofdolls het volgende:
Ik begrijp nooit zo goed waarom die tekst zo belangrijk is. In die zin. Je hoort mensen heel vaak heel erg hoogdravend doen over de tekst, dat een nummer zo goed is omdat de tekst zo goed is. Vervolgens loopt die tekst voor geen ene mallemoer in het nummer (en in de meeste gevallen is de tekst dan niet eens goed, maar gewoon de zoveelste zwakke quasi-intellectuele variant op een uitgekauwd thema).
Hoeveel goede nummers hebben een kuttekst? Plenty. Daartegenover lijkt het me heel moeilijk om een kutnummer met een goede tekst leuk te vinden.
Wat mij betreft blijven poezie en muziek puur gescheiden, tenzij iemand die zeldzame gave bezit om dat wel goed te doen.
Helemaal niet?quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 12:05 schreef Gewas het volgende:
[..]
Poezie en muziek, dan denk ik gelijk aan de muziekdrama's van Richard Wagner. Prachtig hoe deze man alles tot een geheel wist te vormen. Ik ben het dus helemaal niet eens met wat je zegt.
Op dat zinnetje heb ik niet goed gelet dan denk ik.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 12:36 schreef wallofdolls het volgende:
[..]
Helemaal niet?.
Welk stuk van "tenzij iemand die zeldzame gave bezit om dat wel goed te doen" begreep je niet?
Dat moet haast komen doordat ik mezelf keihard tegensprak in mijn post daarna, maar dan nog vind ik bovenstaande uitzondering van toepassing![]()
Mijn fout. Met "nummers" verwijs ik onbedoeld automatisch naar popmuziek, inderdaad. Wat betreft klassiek ben ik nog te zwak onderlegd om daar een mening over te hebben. Dat komt vooral door mijn voorkeur voor instrumentale klassieke muziek.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 12:45 schreef Gewas het volgende:
[..]
Op dat zinnetje heb ik niet goed gelet dan denk ik.![]()
Die documentaire over Deep Purple heb ik vorige week ook gezien op tv. De uitleg die zij gaven over hoe de klank van de gezongen woorden een moesten zijn met de muziek klonk best begrijpelijk. Wel vind ik de teksten op dat album van Deep Purple niet veel te betekenen hebben (ik heb dat album zelf ook).
Ik heb je berichten nog een keer gelezen, kwa popmuziek ben ik het denk ik wel met je eens.
Ik weet niet of je van hiphop houdt maar er zijn een aantal Eminem nummers, vooral in zijn eerste twee albums, die qua tekst en muziek naadloos passen.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 11:11 schreef wallofdolls het volgende:
Bovendien. Ik vind veel meer dat de woordkeuze, de klank van woorden, de muziek dient te ondersteunen. Muziek en tekst moeten complementair zijn.
Dan zijn we het dus eigenlijk met elkaar eens.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 12:51 schreef wallofdolls het volgende:
[..]
Mijn fout. Met "nummers" verwijs ik onbedoeld automatisch naar popmuziek, inderdaad. Wat betreft klassiek ben ik nog te zwak onderlegd om daar een mening over te hebben. Dat komt vooral door mijn voorkeur voor instrumentale klassieke muziek.
Deep Purple: Ik vind dat een goed voorbeeld van topmuziek met relatief zwakzinnige teksten, waarbij dus die teksten wel muzikaal goed meedoen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |