Sjonge jonge jonge. De frustratie knalt er vanaf. Het feit dat er tig werkzoekenden zijn en minder banen beschikbaar...dan hebben mensen op de arbeidsmarkt die GEEN uitkering hebben of in een nadelige positie zitten toch ook datzelfde probleem?quote:Op zondag 14 augustus 2011 00:43 schreef beware_reageerd het volgende:
[..]
Dat lijkt me, met jouw instelling, wel zo goed.
[..]
Als je je echt verdiept had in wat er geschreven is, had je kunnen lezen dat het probleem heel anders is.
Maar kennelijk wil je dat niet. Of je moet het niet kunnen lezen, daar wil ik vanaf zijn.
[..]
Als die hulp nodig is, moet je er een baan van maken natuurlijk.
Zelfde start, andere invulling.
Maar die bevalt jouw niet, want het gaat geld kosten.
Toch ?
Geef die man/vrouw dan ook volledig salaris, en kom anders niet met de klus.
Simpel he ?
[..]
Omdat mensen hun zakken leeg geklopt worden voor allerlei premies en "verzekeringen" die ze kunnen aanspreken zonder tegenprestatie. En dat wordt nu even snel weggeveegt.
Waar hebben zij dan voor moeten betalen ?
Om hunzelf te werk te stellen ? Donder op mafkees.
[..]
Het is geen vrije keus.
En dat weet je inmiddels, of je gaat het doen of je krijgt geen geld.
Dat is geen keuze.
Moet ik jouw horen bleren als ik het zeg, of je gaat vegen of geen salaris. Dan ben je ook niet rustig.
Doe nu net alsof je relikant bent maar je snapt me. Want de eerste die staat te gillen om zijn centen ben jij.
Dus doe nu eens niet dom................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[..]
Welk gedeelte van 137.000 vacature's en meer dan 200.000 werkzoekenden begrijp jij nou niet ?
Dat geeft verschil, en jij wilt hard over de line zijn, ook die overblijven nadat alle banen vervult zijn.
Steek je kop nu eens niet in het zand, trek hem eruit en zie de werkelijkheid.
Zo moeilijk kan het niet zijn.
[..]
Jij hebt dus kennelijk al een plek. Dat heeft niet iedereen.
En daar is de wachtlijst.
Vanuit jouw roze bril ziet de wereld er gaaf uit, maar de werkelijkheid is veel weerbastiger.
Jouw roze bril laat je zien wat jij wilt. En daarmee is het einde.
De wereld is veel groter dan jouw roze bril.
Wat ziet je bril niet dan ??? Idd hetgeen wat ik en meerdere telkens zeggen.
Kun jij wel weer beginnen over het beeld vanachter die bril, maar doe eens gek.
Zet hem af.
Ga het eens echt meemaken......
Je schrikt je kapot.
[..]
Dus jij geeft toe een echte parasiet te zijn ?
Immers wel inkomen daar en jij extra.
Foei jongen, daar geef je nu zo gas op af.
Eerst pakken en incasseren (mooie TV) en daarna een ander het niet gunnen.
LOMP.
[..]
Knap hoe je jezelf eruit trekt.
Maar dat is niet iedereen gegeven.
Hou je daar ook rekening mee ???
[..]
En dat lijkt me handig.
Je hebt studie materiaal.
Doe je voordeel.
Ik ben het niet op voorhand eens met je. Goed verhaal doet wat anders.
Mijn punten heb je gelezen. En zo sta ik er elke dag in.
Niets meer en niets minder.
Dit vind ik nog steeds een rare uitspraak van de staatssecretaris. Hoe kunnen er nu 500.000 aan de slag terwijl er maar 135.00 vacatures zijn. Hij had het aantal vacatures dat openstaat nooit moeten koppelen aan discussie over de fysieke / mentale mogelijkheid van mensen om te werken. Heeft er helemaal niets mee te maken.quote:"Er staan nu al 135.000 vacatures open, terwijl er 1,2 miljoen mensen een uitkering hebben. Een deel kan echt niet werken, maar een kleine half miljoen mensen kan dat wel."
Ja man.quote:Op maandag 15 augustus 2011 04:11 schreef MakkieR het volgende:
Als het aan de VVD ligt, dan krijgen we stemrecht voor de rijken en hoog geleerden. arbeiders en armoedzaaiers weten immers toch niet wat er in de politiek speelt en begrijpen niet wat een land daadwerkelijk nodig heeft.
Stemrecht op basis van IQ is niets mis mee. Inkomen, opleiding maakt me niets uit, maar mensen met een IQ van onder de 120 horen niet te kunnen stemmen. Je moet iedereen op zijn/haar kwaliteiten gebruiken en als intellect geen kwaliteit is bij iemand, dan moet je het ze ook niet laten gebruiken.quote:Op maandag 15 augustus 2011 04:11 schreef MakkieR het volgende:
Als het aan de VVD ligt, dan krijgen we stemrecht voor de rijken en hoog geleerden. arbeiders en armoedzaaiers weten immers toch niet wat er in de politiek speelt en begrijpen niet wat een land daadwerkelijk nodig heeft.
Wow, dat zou de PvdA veel stemmen gaan kosten. En de SP ook. Vrijwel alle laagbetaalde mensen stemmen namelijk links. En het gros daarvan is dus ook laagopgeleid, c.q. hebben een laag IQ.quote:Op maandag 15 augustus 2011 10:25 schreef Kingstown het volgende:
[..]
Stemrecht op basis van IQ is niets mis mee. Inkomen, opleiding maakt me niets uit, maar mensen met een IQ van onder de 120 horen niet te kunnen stemmen. Je moet iedereen op zijn/haar kwaliteiten gebruiken en als intellect geen kwaliteit is bij iemand, dan moet je het ze ook niet laten gebruiken.
Vergeet de PVV niet in dat rijtje met de PvdA en de SP.quote:Op maandag 15 augustus 2011 10:58 schreef Gia het volgende:
[..]
Wow, dat zou de PvdA veel stemmen gaan kosten. En de SP ook. Vrijwel alle laagbetaalde mensen stemmen namelijk links. En het gros daarvan is dus ook laagopgeleid, c.q. hebben een laag IQ.
En die mogen van jou dan niet meer stemmen?
Niemand die dan nog hun belangen behartigt. De VVD zal dan waarschijnlijk nog veel groter worden. Want dat is waar kapitaalkrachtig Nederland voor kiest.
Wat een onzin, hoe kom je hierbij? Veel mensen stemmen PVV of VVD om erop vooruit te gaan of niet op achteruit te gaan - althans, dat dénken ze, met hun beperkte wijsheid.quote:Op maandag 15 augustus 2011 10:58 schreef Gia het volgende:
Wow, dat zou de PvdA veel stemmen gaan kosten. En de SP ook. Vrijwel alle laagbetaalde mensen stemmen namelijk links. En het gros daarvan is dus ook laagopgeleid, c.q. hebben een laag IQ.
PVV zal ook stemmen verliezen, zeker wel, maar die gaan dan naar de VVD.quote:Op maandag 15 augustus 2011 10:59 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Vergeet de PVV niet in dat rijtje met de PvdA en de SP.
En de VVD de allergrootste (absolute meerderheid) is toch alleen maar mooi?
Mensen met hoge inkomens, kasten van huizen, zien de VVD toch meer als hun belangenbehartiger dan de linkse partijen, die juist daar willen gaan graaien. Mensen met hoge inkomens hebben ook vaak een hoog IQ, dus, die mogen dan wel stemmen.quote:Op maandag 15 augustus 2011 11:20 schreef Disana het volgende:
[..]
Wat een onzin, hoe kom je hierbij? Veel mensen stemmen PVV of VVD om erop vooruit te gaan of niet op achteruit te gaan - althans, dat dénken ze, met hun beperkte wijsheid.
Ik beschouw de PVV ook als economisch links.quote:Op maandag 15 augustus 2011 12:47 schreef Gia het volgende:
[..]
PVV zal ook stemmen verliezen, zeker wel, maar die gaan dan naar de VVD.
Op zeker gaat links dan meer verlies lijden dan rechts.
Kan. Heeft verder niks met de stelling te maken.quote:Op maandag 15 augustus 2011 12:52 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Ik beschouw de PVV ook als economisch links.
quote:Op maandag 15 augustus 2011 12:59 schreef Gia het volgende:
[..]
Kan. Heeft verder niks met de stelling te maken.
Mensen die geld hebben, willen dat houden. Mensen die geld hebben, hebben dat dankzij een hoog IQ. En die mogen dan, volgens de stelling wél stemmen. En die stemmen VVD om hun geld te kunnen houden.
Mensen die weinig geld hebben, willen graag meer hebben. Die mensen werken vaak in de bouw, of in de fabriek, of zijn werkloos/zitten in de bijstand. Deze groep heeft toch vaak wel een IQ onder de 120. Uitzonderingen daargelaten. Deze mensen stemmen nu op de linkse partijen, want die willen het bij de rijken weghalen en aan de armen geven.
Dat kunnen linkse mensen dan wel 'wijs' vinden, maar de mensen met een hoog IQ (plus hoog inkomen) zien dat niet zitten. En alleen die mogen dan stemmen.
Lijkt me logisch dat een dergelijke maatregel voor links nadeliger is dan voor rechts.
quote:Op maandag 15 augustus 2011 12:59 schreef Gia het volgende:
Mensen die geld hebben, hebben dat dankzij een hoog IQ.
Je eigen mentaliteit? Wat zou je zeggen van je eigen lichamelijke gesteldheid? Het ene handicap is het andere niet, die komen in allerhande gradaties .. en als jouw handicap zwaarwegend genoeg is om voor geen enkele werkgever aantrekkelijk te zijn ligt het toch echt niet aan je mentaliteit.quote:Op maandag 15 augustus 2011 09:32 schreef CoolGuy het volgende:
Ook voor hun geldt dat ze nooit allemaal aan 't werk kunnen zijn als er minder banen zijn. Die kunnen dezelfde redenering aanhangen 'gaat toch niet lukken dus waarom moeite er in steken' en dan achterover leunen met als excuus 'er zijn veel te weinig banen beschikbaar'.
Dan plaats je jezelf al direct in een underdogpositie. Dat kan, maar dan moet je de oorzaak in de eerste plaats bij je eigen mentaliteit zoeken, niet bij het feit dat er minder banen dan werkzoekenden zijn, want dat is gewoon een excuus zoeken om ook maar vooral niet al te hard te proberen.
Dat is de situatie als die nu is .. als het zo goed is, waarom moet het dan verandert? Voor die paar uitvreters die wel zouden kunnen maar niet willen, moet je daarvoor het gros dat wel zou willen maar niet kan/gewenst is door de werkgever aanpakken?quote:Overigens is dat in principe niet zo heel erg, want dat betekent dat de banen in ieder geval gaan naar die mensen die er alles aan willen doen, in plaats van iemand die 't allemaal wel best vindt. Lijkt me wel zo eerlijk.
Oh nou daar kan ik over meepraten hoor. Ik heb een handicap. Dat betekent dat al het werk waarbij de nadruk ligt op lopen en staan afvalt voor mij. Ik kan misschien een half uur staan zonder pijn te krijgen aan m'n rug. Als ik 3 uur sta moet ik gaan zitten, anders val ik om, en als ik eenmaal zit/lig kán ik niet meer opstaan.quote:Op maandag 15 augustus 2011 13:14 schreef moussie het volgende:
[..]
Je eigen mentaliteit? Wat zou je zeggen van je eigen lichamelijke gesteldheid? Het ene handicap is het andere niet, die komen in allerhande gradaties .. en als jouw handicap zwaarwegend genoeg is om voor geen enkele werkgever aantrekkelijk te zijn ligt het toch echt niet aan je mentaliteit.
Zo kan iemand die doof is (nofi Blaadje) zonder meer asperges steken, terwijl ik daar nooit en te nimmer zou worden aangenomen. Heeft dus geen fuck met de mentaliteit te maken en alles met het verschil in situatie.
[..]
Dat is de situatie als die nu is .. als het zo goed is, waarom moet het dan verandert? Voor die paar uitvreters die wel zouden kunnen maar niet willen, moet je daarvoor het gros dat wel zou willen maar niet kan/gewenst is door de werkgever aanpakken?
Maar de WAO is wel lekker opgeruimd. Dat al die arbeidsgehandicapten nu met een nog lager inkomen en met een extra depressie in de bijstand zitten, daar hebben we het maar niet meer over.quote:Op maandag 15 augustus 2011 13:15 schreef Ghostbuster het volgende:
Mja dat is het VVD beleid, gewoon lekker iedereen aanpakken, hebben ze met gehandicapten ook gedaan al.
Goh, nou geef jij hier een opsomming van de mogelijkheden die jij nog wel hebt, daarna kijk je of je aan de eisen voldoet en gaat solliciteren. Dat er een boel mensen in de bijstand zitten die minder mogelijkheden hebben en/of niet aan de eisen voldoen negeer je even?quote:Op maandag 15 augustus 2011 13:22 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Oh nou daar kan ik over meepraten hoor. Ik heb een handicap. Dat betekent dat al het werk waarbij de nadruk ligt op lopen en staan afvalt voor mij. Ik kan misschien een half uur staan zonder pijn te krijgen aan m'n rug. Als ik 3 uur sta moet ik gaan zitten, anders val ik om, en als ik eenmaal zit/lig kán ik niet meer opstaan.
Dus wat betekent dat? Dat alle productiewerk etc etc etc waarbij je moet staan/veel moet lopen af valt. Dus waar moet ik 't dan van hebben? Van mijn 'verstand', om 't zo maar te zeggen. Ik zit dan ook op kantoor, en dat is meer dan prima vol te houden.
Dus, van alle banen die beschikbaar zijn, is al een groot deel niet aan mij besteedt. Van de banen die over zijn, is het natuurlijk dan nog van belang of ik aan de gewenste eisen voldoe, en dan ga je solliciteren. Volgens mij werkt dat voor iedereen zo.
Het verschil is dat ik dacht dat 1 van de banen die beschikbaar was, voor mij bestemd was, in plaats van dat ik dacht dat de kans veel groter is dat ik geen baan zou vinden dan wel.
Dus, ik heb een uitkering gehad, vroeger, toen ik tiener was, maar ik heb wél gewerkt. Vakantiewerk dan wel, maar ik heb wel gewerkt. Effectief haalde dat niets uit natuurlijk, immers, wat je verdiend wordt in korting gebracht op je wajong, maar, dat nam niet weg dat ik wél gewerkt heb.
Je kunt jezelf in een underdog positie plaatsen, gewoon vanuit jezelf al, door te zeggen dat je minder waardevol bent (want dat zeg je in feite) en het dus wel zo zal zijn dat je van de beschikbare banen er geen zal bemachtigen want er zijn mensen op de markt die meer geschikt zijn.
Lekkere instelling, dan kom je er wel inderdaad. Even los van het gedeelte van de mensen die een uitkering nodig hebben, ben ik van mening dat er inderdaad een hoop mensen zijn die wel degelijk kúnnen werken, maar het wel best vinden zo.
Dus dat heeft wel degelijk veel met mentaliteit te maken.
Die mensen zijn gewoon even heen en weer geschoven maar hebben nog net zo weinig kans op een baan als toen ze nog een arbeidsongeschiktheidsuitkering hadden, ze krijgen nu alleen minder geld en kosten dus minder en de cijfertjes voor de WAO zien er nu leuker uit voor de politiek.quote:Op maandag 15 augustus 2011 13:22 schreef mazaru het volgende:
[..]
Maar de WAO is wel lekker opgeruimd. Dat al die arbeidsgehandicapten nu met een nog lager inkomen en met een extra depressie in de bijstand zitten, daar hebben we het maar niet meer over.
Niet aan de eisen voldoen zal altijd gebeuren, ook al zit je niet in de bijstand. Je bent nou eenmaal niet geschikt voor elke baan.quote:Op maandag 15 augustus 2011 13:39 schreef moussie het volgende:
[..]
Goh, nou geef jij hier een opsomming van de mogelijkheden die jij nog wel hebt, daarna kijk je of je aan de eisen voldoet en gaat solliciteren. Dat er een boel mensen in de bijstand zitten die minder mogelijkheden hebben en/of niet aan de eisen voldoen negeer je even?
Heel goed van jequote:Op maandag 15 augustus 2011 13:48 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Niet aan de eisen voldoen zal altijd gebeuren, ook al zit je niet in de bijstand. Je bent nou eenmaal niet geschikt voor elke baan.
Je zult toch echt uit moeten gaan van de dingen die je wél kunt, iets anders heeft geen zin. Kijk, wat je ook kunt doen is inderdaad in de bijstand blijven zitten, hard roepen dat je dat eigenlijk niet wil, maar vervolgens niks doen om te kijken of er iets is wat je wél kunt doen, terwijl je ondertussen de schuld van de situatie vooral bij anderen legt in plaats van te kijken wat je eigen aandeel in de situatie is en kijken wat je daarmee kunt.
Ik ben op enig moment voor 80% afgekeurd. Wilden ze met mij een traject opstarten. Ik heb lekker op eigen houtje een baan gezocht, en gevonden. En dan ook nog eens eentje die niet bij me paste qua opleiding. Dat wist ik, en ik vond er dan ook geen flikker aan. Maar hey, het leverde geld op, en ik hoefde het handje niet op te houden. Maar vanuit dat punt kon ik wel verder kijken, wat ik dan ook gedaan heb.
Dus ja, ik heb inderdaad 'nou geef jij hier een opsomming van de mogelijkheden die jij nog wel hebt, daarna kijk je of je aan de eisen voldoet en gaat solliciteren' gedaan. Zou je ook eens moeten doen, in plaats vooral veel energie steken in klagen.
Nee wacht even. Ik beweer helemaal niet dat iedereen hetzelfde is. Dat is niet zo (en das maar beter ook natuurlijk). Elke situatie is ook anders. Het gaat me dus niet zo zeer om de situatie an sich, maar wel in de smaak die ik krijg als ik sommige posts zie. Veel van die posts gaan uit van wat er allemaal kut is, en mis is en wat er allemaal anders moet etc etc etc.quote:Op maandag 15 augustus 2011 14:05 schreef trovey het volgende:
[..]
Heel goed van jemaar waarom scheer jij alle mensen over jouw kam heen? Je kent al die anderen niet maar je gaat er wel van uit dat ze het zelfde kunnen als jou terwijl je totaal geen achtergronden kent van die personen. Niet iedereen is hetzelfde en kan hetzelfde als jij kunt, hoe graag je dat ook zou willen.
Mensen met gezin enz. krijgen toch meer?quote:
Gelukkig dat je nu even uitleg geeft en de boel nuanceertquote:Op maandag 15 augustus 2011 14:11 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Nee wacht even. Ik beweer helemaal niet dat iedereen hetzelfde is. Dat is niet zo (en das maar beter ook natuurlijk). Elke situatie is ook anders. Het gaat me dus niet zo zeer om de situatie an sich, maar wel in de smaak die ik krijg als ik sommige posts zie. Veel van die posts gaan uit van wat er allemaal kut is, en mis is en wat er allemaal anders moet etc etc etc.
Maar, in beginsel is iedereen verantwoordelijk voor zichzelf. In die posts krijg ik het gevoel dat er vooral veel met het vingertje gewezen wordt, en er vooral naar redenen gezocht wordt voor die situatie, waarbij het vooral niet aan jezelf ligt, waarbij er wordt uit gegaan wat er allemaal NIET kan, ipv van wat er wel kan.
Wat ik zeg. Ik was ooit voor 80% afgekeurd (nu is dit maar een getal, daarna werd het, door veranderde regelgeving ineens minder terwijl er aan mijn situatie niks verandert was/is). Toen had ik ook makkelijk kunnen zeggen van 'van alle banen die er zijn zijn er te weinig om elke werkzoekende aan het werk te krijgen, en mij willen ze toch al niet dus laat maar'. Had ik kunnen doen. Was een kwestie van mindset.
Ik snap echt wel dat als je de hele dag bedlegerig bent, en suf bent van medicatie tegen pijn etc etc, dat je niet kunt werken. Dat lijkt me heel logisch, en dat er dus een groep mensen is die terecht een uitkering krijgen, is niet meer dan normaal, en die uitkering zou best hoger mogen, want een vetpot is het niet. Maar, ik heb het dan ook niet over die groep mensen. Ik heb het over de groep mensen die stiekem veel meer kunnen dan ze denken/willen toegeven en vooral heel hard klagen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |