abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 26 juli 2011 @ 21:50:11 #1
348220 Plus_Ultra
Far from ya Hollywood
pi_99978446
Laatste nieuws is dat er een faillissementsaanvraag is ingediend door de vakbonden. Kwestie van tijd voordat echt het doek valt want ook de leveranciers willen faillissement aanvragen. Game over voor Victor.
  dinsdag 26 juli 2011 @ 21:51:36 #2
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_99978518
Mijn voorspelling: Saab/Swan/Spyker/Swedisch of hoe het nu op dit moment heet, is failliet voordat dit topic vol is. Met een koers < 30ct PA
The End Times are wild
  dinsdag 26 juli 2011 @ 22:06:26 #3
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_99979337
Dit deeltje koppelen aan deel 1 :?
pi_99981615
Leuke OP heeft zeker geen zin meer? Dit kan toch niet meer zijn dan een kwestie van weken?
pi_99985693
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 21:50 schreef Plus_Ultra het volgende:
Laatste nieuws is dat er een faillissementsaanvraag is ingediend door de vakbonden. Kwestie van tijd voordat echt het doek valt want ook de leveranciers willen faillissement aanvragen. Game over voor Victor.
http://www.telegraaf.nl/d(...)_.html?sn=nieuws_dft

mongool
  donderdag 28 juli 2011 @ 08:41:50 #6
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_100035735
Bond regelt lening voor personeel Saab

De medewerkers van automaker Saab die over juli geen loon krijgen en zijn aangesloten bij de vakbond Unionen, kunnen gebruikmaken van een lening die de Zweedse bank SEB beschikbaar heeft gesteld.

Doordat de bond garant staat voor de lening, is er een gunstig rentetarief bedongen.Dat heeft Unionen woensdag bekendgemaakt. Volgens de vakbond is er voor de lening een rente van ongeveer 6% op jaarbasis overeengekomen, waar zonder garantstelling de vergoeding tegen de 15% zou lopen. ‘In de huidige situatie is dit de beste oplossing voor onze leden’, zegt Unionen-jurist Martin Wästfelt in een toelichting. Volgens Wästfelt kunnen de leden die gebruikmaken van de lening de rente terugvorderen bij Saab.

Noodgreep
De noodgreep is nodig nu Saab, onderdeel van Swedish Automobile uit Zeewolde, opnieuw problemen heeft met het uitbetalen van lonen. Het zogeheten witteboordenpersoneel krijgt over juli geen salaris, werd dinsdag bekend.
Het betreft zo’n 1600 van de 3500 medewerkers van Saab. Samen kosten zij 35 miljoen Zweedse kronen (circa ¤3,5 mln) per maand. Onder de getroffenen zitten circa 1000 leden van Unionen.

Investeerders
Swedish Automobile, waar de Nederlander Victor Muller de scepter zwaait, geeft de schuld van de nieuwe betalingsproblemen aan niet bij namen genoemde investeerders. Zij zouden toegezegde bedragen niet tijdig hebben overgemaakt. Wästfelt heeft de hoop nog niet opgegeven dat Saab het geld alsnog snel bijeen krijgt. Zo niet dan wordt volgende week opnieuw de procedure opgestart die kan leiden tot een faillissementsaanvraag voor Saab.

In juni, toen de automaker de lonen ook niet kon betalen, dreigde het ook die kant op te gaan. Topman Muller wendde dit toen af door in allerijl wat vastgoed te verkopen, een nieuwe order voor Saabs te incasseren en een bruglening bij investeringsfonds Gemini van de Bahama’s los te peuteren.

Lening
Zweedse media meldden woensdag dat het bedrag van die laatste lening, ¤ 25 mln, nog niet binnen is. Uiteindelijk is het wachten op groen licht voor de Chinese bedrijven Pang Da en Youngman die samen ¤ 245 mln willen investeren.
Als Saab failliet gaat, neemt de overheid de salarisbetaling over. Het geld dat Muller zelf in het bedrijf stopte, is hij dan echter kwijt.

http://85.112.25.68:6081/(...)een-loon-meer-krijgt

Ik heb alleen het idee dat Victor de enige is die er niet op verliest
~O>

[ Bericht 5% gewijzigd door ikweethetookniet op 28-07-2011 08:48:50 ]
  donderdag 28 juli 2011 @ 20:17:15 #7
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_100060527
EIB: “Antonov mag NIET investeren in Saab”

Pfff, eindelijk wat duidelijkheid uit het logge ambtenarenapparaat dat Europese Investeringsbank heet. De woordvoerder van de rijke Rus Vladimir Antonov heeft laten weten dat de EIB hem niet toelaat als geldschieter voor Saab. Is het einde voor Swedish Automobile nu dan echt nabij?

Zoals trouwe volgers van de Saabsoap inmiddels wel weten staat Antonov te springen om een aandeel van 30% (ter waarde van ongeveer 100 miljoen euro) te nemen in Saab. Die heeft dat geld hard nodig, want ondanks alle plannen met Chinese partijen kunnen de loonzakjes van veel personeelsleden niet worden uitgekeerd en staat Saab’s productielijn in Zweden nog steeds keihard stil. Maar Antonov ligt niet helemaal lekker bij leningverstrekker EIB, die 217 miljoen euro aan Saab heeft beloofd en waar de Zweedse overheid garant voor staat, en dat was ook de reden dat hij in 2009 zij aandeel in Spyker moest opgeven (om later via de achterdeur vrolijk verder te gaan met financieren).

Persbureau Reuters laat vandaag weten dat het EIB definitief niet willen hebben dat Antonov aandeelhouder wordt. Hiervan zou Antonov zelf al een aantal weken op de hoogte zijn en SaabsUnited laat weten dat die beslissing zelfs al in 2009 is gemaakt. Waarom dit dan nu pas bekend wordt is ons -en heel veel gefrustreerde Saabfans met ons- een compleet raadsel.

Lars Holmqvist, hoofd van de Europese bond van auto-onderdelenleveranciers CLEPA, doet ook nog even een Zweedse Kroon in het zakje en laat weten dat ze helemaal niet op Antonov zitten te wachten als eindoplossing voor Saab’s problemen. Of zoals hij het zegt:

“The important thing for us is that Antonov is not a solution. This is not a matter where a Scrooge McDuck goes in with a lot of money. The basic problem is that Saab does not sell cars. They sold 28,600 cars last year. One cannot survive on that in our industry.”

Geven Victor Muller en Antonov de strijd op? Natuurlijk niet! Antonov werkt aan een manier om de lening van 217 miljoen euro van de Europese Investeringsbank terug te betalen. Dat gerucht ging al langer rond, maar vandaag heeft zijn woordvoerder dat bevestigd. Als dat lukt is de weg zo goed als vrij voor Antonov om aandeelhouder te worden. Kortom, de Saabsoap gaat doorrr en werkt rustig naar een cliffhanger toe. Precies zoals Antonov het in zijn laatste Tweet verwoorde: “I stated many times! We will get it done! One way or another! Griffin UP!”


http://www.autoblog.nl/ar(...)t-investeren-in-saab

Nu wordt het echt spannend voor Victor :P
  donderdag 28 juli 2011 @ 21:59:31 #8
348220 Plus_Ultra
Far from ya Hollywood
pi_100065170
leggen ze nog uit waarom er niet geïnvesteerd mag worden.
  donderdag 28 juli 2011 @ 22:13:02 #9
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_100065873
quote:
5s.gif Op donderdag 28 juli 2011 21:59 schreef Plus_Ultra het volgende:
leggen ze nog uit waarom er niet geïnvesteerd mag worden.
Omdat de afkomst van het geld beetje duister is ;)
pi_100079179
quote:
6s.gif Op donderdag 28 juli 2011 22:13 schreef ikweethetookniet het volgende:

[..]

Omdat de afkomst van het geld beetje duister is ;)
Geld is geld :P :D .
  maandag 1 augustus 2011 @ 16:14:09 #11
126003 Daniel1976
de omnibus dubitandum
pi_100196788
Heeft er iemand een link naar deel één dan koppel ik hem wel even.
  maandag 1 augustus 2011 @ 16:21:01 #12
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_100197029
quote:
0s.gif Op maandag 1 augustus 2011 16:14 schreef Daniel1976 het volgende:
Heeft er iemand een link naar deel één dan koppel ik hem wel even.
:Y

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
:P
  dinsdag 2 augustus 2011 @ 21:00:48 #13
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_100246178
Vakbond zet Saab mes op de keel

Unionen, de vakbond die de meerderheid van de 1600 Saab-medewerkers vertegenwoordigt, staat op het punt betalingsverzoeken in te dienen. Daarmee stevent de noodlijdende autofabrikant af op een snel faillissement.
Dat meldt persdienst DowJones.

Saab had de salarissen op 27 juli moeten overmaken. Maar medewerkers wachtten vergeefs op hun geld, waarna de vakbond loonstrookjes is gaan verzamelen om betalingsverzoeken te prepareren. Woensdag of donderdag wil de vakbond de verzoeken de deur uit doen.

Wanneer Saab de lonen niet binnen 7 dagen na ontvangst betaalt, heeft Unionen enkele weken de tijd om een faillissement aan te vragen. Maar de vakbond heeft laten weten niet zo lang te zullen wachten.
Zweden in loondienst kunnen een beroep doen op een staatsfonds bij een faillissement van de baas, maar dan moeten ze wel hebben verzocht om betaling.

www.fd.nl

:% Begint nu echt lastig te worden voor victor :D

[ Bericht 0% gewijzigd door ikweethetookniet op 03-08-2011 12:32:40 ]
  dinsdag 2 augustus 2011 @ 21:57:02 #14
126003 Daniel1976
de omnibus dubitandum
pi_100248906
quote:
Begint nu echt lastig te worden voor victor
Tsja lef had ie wel.
Maar toch teveel hooi op de vork, een paar spykers fabriceren en je al terug moeten trekken uit de formule 1. En dan is een hele saab fabriek toch een brug te ver.
  woensdag 3 augustus 2011 @ 12:32:24 #15
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_100266547
Saab zegt lonen over te maken :D

De noodlijdende autofabrikant Saab zal zijn stafmedewerkers nog deze week betalen. Het bedrijf gaat geld ophalen door uitgifte van vijf miljoen aandelen aan investeringsfonds GEM Global Yield Fund.

Dat heeft Swedish Automobile, het Nederlandse moederbedrijf van het Zweedse merk, vandaag bekend gemaakt. Het voormalige Spyker heeft een financieringsovereenkomst met GEM Global Yield Fund die dateert uit 2010. De deal behelst dat Swedish Automobile tot 2013 voor maximaal ¤150 mln aandelen mag uitgeven.

Dreiging
Saab had de lonen 27 juli al moeten overmaken, maar werknemers wachtten vergeefs op hun geld. Daarop dreigde vakbond Unionen gisteren betalingsverzoeken te zullen versturen. Na ontvangst van de verzoeken heeft de autofabrikant nog zeven dagen om de salarissen te voldoen. Lukt dat niet, dan kan de vakbond een faillissement aanvragen.

In Zweden bestaat een publiek noodfonds voor werknemers van wie de baas failliet gaat. De staat betaalt echter alleen als eerst een betalingsverzoek bij de werkgever is neergelegd.

http://85.112.25.68:6081/(...)-lonen-over-te-maken

Alleen wie gelooft Victor nou nog :?
pi_100309007
Emissie op til voor Saab-lonen :|W

Via uitgifte van 5 miljoen aandelen wil Swedish Automobile uit Zeewolde het achterstallige loon van 1600 Saab-medewerkers voldoen. Als dat lukt, is een faillissementsaanvraag voor de geplaagde autofabrikant opnieuw afgewend.

Swedish Automobile maakte het plan voor een emissie woensdag bekend. De aandelen worden geplaatst bij GEM Global Yield Fund uit de VS. Swedish Automobile heeft bij dit fonds een kredietlijn van euro 150 mln die het in ruil voor aandelen kan aanspreken.

Het aandeel Swedish Automobile verloor gisteren 18% en sloot op euro 1,17. Bij die koers zou de emissie dus euro 5,9 mln opleveren. De achterstallige loonbetalingen bedragen bijna euro 4 mln. Swedish Automobile, waar de Nederlander Victor Muller de scepter zwaait, verwacht deze week nog de loonbetalingen te kunnen verrichten.

De vakbond Unionen laat bij monde van een woordvoerder weten dat 'optimistisch' te zijn dat de lonen inderdaad betaald worden. Unionen zet de procedure die tot een faillissementsaanvraag moet leiden voorlopig nog wel door. Bij een faillissement kunnen de werknemers aanspraak maken op een vangnet van de Zweedse overheid.

Saab kwam begin dit jaar in acute geldproblemen. Door tegenvallende verkopen kon het toeleveranciers niet meer betalen en moest de productie worden stopgezet. Topman Muller reist sindsdien de wereld rond voor nieuw kapitaal. De Chinese bedrijven Pang Da en Youngman willen euro 245 mln investeren, maar wachten nog op groen licht van de autoriteiten in hun land.

Moederconcern
Moederconcern van Saab wil 5 miljoen aandelen uitgeven om met opbrengst achterstallige lonen over juli te voldoen en faillissement af te wenden

Na nieuwe koersval, op woensdag, van 18% is aandeel nog maar euro 1,17 waard :')

Een emissie levert nu dus euro 5,9 mln op, voldoende om de circa euro 4 mln aan achterstallige lonen over juli te voldoen

http://85.112.25.68:6081/(...)-lonen_bron_fd_krant
pi_100309046
quote:
*BREAKING NEWS* : Americans to save Saab
A major U.S. investor plans to become a part owner of Saab Automobile, which would provide opportunities to organize the plant. It said a source familiar with the Saab to the Financial Times.

Saab hopes that the agreement must be finalized by the end of the week or weekend, according to Di’s source.

Saab’s CEO and chairman Victor Muller has been in the U.S. for almost two weeks and chased capital. He has negotiated with several U.S. investors, writes DI.

“I can confirm that Victor Muller is working hard to provide both long term and short-term capital to create a stable situation for Saab. More than that, I can not comment,” said Ms Gustav from Saab’s information department.
Saab toch weer gered (indien dit echt lukt), hopelijk nu permanent :P .
pi_100309194
Saab op zoek naar Amerikaanse investeerder

Bestuursvoorzitter Victor Muller van Swedish Automobile nv (SWAN.AE) werkt aan een financieringsovereenkomst voor de lange termijn met een Amerikaanse investeerder, schrijft de Zweedse krant Dagens Industri donderdag.

De zakenkrant verwijst naar een anonieme bron, die zegt dat een niet nader genoemde Amerikaanse investeerder een belang wil nemen in Saab en dat de automaker hoopt eind deze week of in het weekend een deal te sluiten.

Muller is, volgens de krant, al ongeveer twee weken in de VS, om te proberen zowel korte- als langetermijnfinanciering veilig te stellen voor Swedish Automobile. :')

http://85.112.25.68:6081/(...)media_bron_dow_jones

Zie boven het is gelukt dus :D
  donderdag 4 augustus 2011 @ 17:34:07 #19
348220 Plus_Ultra
Far from ya Hollywood
pi_100320279
balanceren op de rand van de afgrond, het is maar wat je er voor over hebt. Of de economie er baat bij heeft betwijfel ik
  vrijdag 5 augustus 2011 @ 10:55:09 #20
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_100346462
Saab, eigendom van het Nederlandse Swedish Automobile, heeft met negen dagen vertraging de lonen van zijn 1600 zogenoemde 'witteboordenmedewerkers' voor juli uitgekeerd.

Dat bevestigden vrijdag de twee vakbonden van dit personeel, Svenska Ingenjörer en Unionen. De laatste vakbond, met ruim duizend Saab-kantoormedewerkers, stopt nu het aanmaningsproces dat had kunnen leiden tot een faillissementsaanvraag voor het Zweedse automerk.

De circa 2100 fabrieksarbeiders van Saab kregen hun salarissen wel op tijd. In juni had het automerk ook al problemen met de salarisbetalingen.

Saab hoopt eind augustus de fabriek in het Zweedse Trollhättan weer op te starten. Die staat sinds april merendeels stil wegens gebrek aan onderdelen door het uitblijven van betalingen aan de circa 800 toeleveranciers. Bij hen zou Saab nu een schuld hebben van minstens 11 miljoen euro.

www.iex.nl

Weer een maandje rust dus :{
  vrijdag 5 augustus 2011 @ 13:42:06 #21
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_100354583
Leuk om fabrieken weer te starten, maar wie gaat die auto's kopen?
  vrijdag 5 augustus 2011 @ 15:34:57 #23
348220 Plus_Ultra
Far from ya Hollywood
pi_100355929
quote:
11s.gif Op vrijdag 5 augustus 2011 14:58 schreef pberends het volgende:
Leuk om fabrieken weer te starten, maar wie gaat die auto's kopen?
daar bedenkt victor wel een boekhoudkundige truc voor
  maandag 8 augustus 2011 @ 18:29:29 #24
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_100470922
Swedish Automobile
1,02 -0,21 (-17,07%) :D

Ik zeg even een lezing boeken van Victor zelf :7

http://www.assemblee.nl/d(...)GOwKoCFcRI3godamRN6w

Victor R. Muller


CEO Spyker Cars
categorie(ën):
Ondernemerschap _O-
type spreker:
Lezing, Workshop
taal:
Nederlands, Engels, Spaans
pi_100470969
CEO Spyker Cars
categorie(ën):
Oplichting, Gebakken lucht, Gebakken broodjes
pi_100470995
quote:
6s.gif Op vrijdag 5 augustus 2011 15:34 schreef Plus_Ultra het volgende:

[..]

daar bedenkt victor wel een boekhoudkundige truc voor
Hij gaat zeker Grieken leningen verstrekken om Saabs te kopen.
  maandag 8 augustus 2011 @ 23:51:10 #27
348220 Plus_Ultra
Far from ya Hollywood
pi_100488573
quote:
6s.gif Op maandag 8 augustus 2011 18:29 schreef ikweethetookniet het volgende:
Swedish Automobile
1,02 -0,21 (-17,07%) :D

Ik zeg even een lezing boeken van Victor zelf :7

http://www.assemblee.nl/d(...)GOwKoCFcRI3godamRN6w

Victor R. Muller
[ afbeelding ]

CEO Spyker Cars
categorie(ën):
Ondernemerschap _O-
type spreker:
Lezing, Workshop
taal:
Nederlands, Engels, Spaans
en dan vragen of het in het Spaans kan he :Y
Kan hij ondertussen ook geen Zweeds :')
  dinsdag 9 augustus 2011 @ 18:28:36 #28
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_100518950
Swedish Automobile AEX:SWAN, NL0009816248

0,9360 -0,08 (-8,24%) :D

Victor Muller, de directievoorzitter van Saabs moederbedrijf Swedish Automobile, praat deze week in Zweden met vakbonden en Chinese investeerders

http://www.iex.nl/Nieuws/(...)ezen-en-vakbond.aspx

Dat wordt een prettig gesprek :P
pi_100519438
quote:
6s.gif Op dinsdag 9 augustus 2011 18:28 schreef ikweethetookniet het volgende:
Swedish Automobile AEX:SWAN, NL0009816248

0,9360 -0,08 (-8,24%) :D

Victor Muller, de directievoorzitter van Saabs moederbedrijf Swedish Automobile, praat deze week in Zweden met vakbonden en Chinese investeerders

http://www.iex.nl/Nieuws/(...)ezen-en-vakbond.aspx

Dat wordt een prettig gesprek :P
Sambal bij?
pi_100522046
Er is toch werkelijk geen hond die aandelen wil van die zoete broodjes bakker?

Trouwens? Was GM ook geen pennystock gedurende de crisis?
pi_100546637
kopuh kopuh kopuh:

Swedish Automobile 1,130 0,194 +20,726%
pi_100549133
Nieuwe financiering Saab is volgens leveranciers waarschijnlijk

Saab Automobile zal waarschijnlijk financiering tegemoet kunnen zien van nieuwe investeerders, aldus Svenake Berglie, hoofd van de Zweedse leveranciersorganisatie FKG, woensdag.

"We weten dat er bepaalde activiteiten gaande zijn. Het is niet onwaarschijnlijk", zegt Berglie.
Volgens Berglie heeft zijn organisatie hierover informatie ontvangen van Saab Automobile, hij weigert echter details te verstrekken.

Berglie merkt op dat 700 werknemers bij de verschillende leveranciers van Saab Automobile ontslagen zijn in een poging van de bedrijven het hoofd boven water te houden. Daarnaast stelt Berglie dat hij verbaasd is dat Saab Automobile nog geen werknemers ontslagen heeft.

"Om de productie op te schorten op de wijze zoals Saab dat heeft gedaan en toch nog volledige salarissen uitbetalen, leidt gegarandeerd tot een faillissement", stelt Berglie.

Het feit dat Saab Automobile nog steeds het aantal mensen in dienst heeft voor de productie van 80.000 auto's per jaar is volgens Berglie "onbegrijpelijk". _O-

http://www.beurs.nl/nieuw(...)rss&utm_campaign=rss

Victor is weer lekker bezig 8)7 :+
  woensdag 10 augustus 2011 @ 22:51:20 #33
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_100572307
quote:
'Meer toeleveranciers willen bankroet Saab'
STOCKHOLM (AFN) - Europese toeleveranciers van de noodlijdende Zweedse autoproducent Saab sturen aan op een faillissement van moederbedrijf Swedish Automobile. Dat zei een woordvoerder van de Europese branchevereniging van toeleveranciers aan de auto-industrie woensdag.

Ads door Google
Victor R. Muller
Bezoek onze website voor meer informatie over Victor R. Muller.
www.assemblee.nl/
REAAL PlusSparen
Hoge rente vanaf ¤ 10.000 inleg. Open uw PlusSpaarrekening online!
digi-sparen.nl/Reaal/Plussparen/
Spaarrente Top 10
Hoogste rente, beste voorwaarden? Vergelijk en kies zélf!
www.fx.nl/spaarrente-top-10
Volgens de woordvoerder bereidt onder meer het Spaanse bedrijf Matrici een faillissementsaanvraag voor. Dat bedrijf zou 2 miljoen euro tegoed hebben van Saab. Ook Duitse bedrijven zouden op een bankroet willen aansturen, in een poging hun rekeningen betaald te krijgen. De productie van Saab ligt al sinds april bijna continu stil door geldproblemen.
Eerder dreigden Zweedse vakbonden en toeleveranciers al met een faillissement voor het bedrijf en losse onderdelen ervan. Die dreiging wist Swedish Automobile, het voormalige Spyker Cars, weg te nemen door akkoorden over de betaling van schulden en achterstallige lonen.
Faillissement
,,Bedrijven realiseren zich dat er niets anders op zit dan te proberen een faillissement aan te vragen, omdat het duidelijk is dat Saab dan betaalt'', aldus de woordvoerder.
Een vertegenwoordiger van Saab gaf aan dat het bedrijf overeenstemming wil bereiken met alle toeleveranciers om toekomstige onderbrekingen van de productie te voorkomen. Swedish Automobile gaf eerder aan de productie in de fabrieken van Saab eind augustus weer te willen hervatten.
Hier waarschuwde ik vorige maand al voor. Logisch dat dit gebeurt. Nu zal het faillisementsaanvragen blijven regenen totdat de kas echt helemaal leeg is en niemand Victor nog geld wil lenen.
The End Times are wild
pi_100578253
quote:
0s.gif Op woensdag 10 augustus 2011 22:51 schreef LXIV het volgende:

[..]

Hier waarschuwde ik vorige maand al voor. Logisch dat dit gebeurt. Nu zal het faillisementsaanvragen blijven regenen totdat de kas echt helemaal leeg is en niemand Victor nog geld wil lenen.
Zat er al behoorlijk lang aan te komen, kudo's voor ome victor dat hij het nog zo lang heeft weten te trekken met beperkte middelen
Als een belasting op tabak het roken zou moeten terugbrengen, en een belasting op benzine het verbruik op brandstof zou moeten terugbrengen.
Wat denk je dan dat een belasting op inkomen zou moeten doen?
  maandag 15 augustus 2011 @ 12:19:33 #35
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_100754370
Swedish Automobile geeft 4 miljoen aandelen uit

Swedish Automobile (SWAN.AE) gaat vier miljoen aandelen uitgeven onder de kredietfaciliteit met GEM Global Yield Fund Limited, maakt de eigenaar van Saab Automobile maandag bekend.

Saab verkeert in ernstige financiele problemen. De onderneming heeft al maanden geen auto kunnen produceren en heeft de afgelopen weken meermalen de uitkering van de salarissen van werknemers moeten uitstellen.

Swedish Automobile meldt maandag dat het samen met Saab in gesprek blijft met partijen om verdere kortetermijnfinanciering veilig te stellen, om daarmee de productie weer te kunnen hervatten.

http://85.112.25.68:6081/(...)n-uit_bron_dow_jones

De knal straks wordt alleen maar groter :D :P
  maandag 15 augustus 2011 @ 17:28:40 #36
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_100767406
Saab heeft vandaag een pijnlijke stap moeten zetten: het merk heeft officieel bekendgemaakt dat het niet op de IAA aanwezig zal zijn.

Saab is niet aanwezig op de IAA in Frankfurt. Dat heeft de Zweedse fabrikant zojuist officieel bekendgemaakt. De fabrikant meldt: “Momenteel hebben we al ons kapitaal nodig voor de herstart van de productie. De IAA zou een mooie gelegenheid zijn om ons modelportfolio aan de wereld te tonen, maar tegenover onze aandeelhouders kunnen we een dergelijke kostenpost niet rechtvaardigen.”

“Ik kan bevestigen dat Saab niet aanwezig is op de IAA,” meldt de Nederlandse woordvoerder Dick Braakhekke. “Op dit moment moeten we keuzes maken en het opnieuw starten van de productie in Trollhättan heeft op dit moment topprioriteit. De IAA levert extra kosten op en het geld kunnen we momenteel beter gebruiken.”

Saab voegt op z’n officiële site aan het nieuws toe dat er snel meer shows zijn na de IAA (LA Auto Show in november, NAIAS Detroit in januari) en dat de nieuwe producten gemakkelijk daar neergezet kunnen worden.

http://www.autoweek.nl/autonieuws/17291/saab-niet-op-iaa

Saab aandeel ideaal voor wie te lui is om naar het casino te gaan :P _O-
pi_100768068
quote:
6s.gif Op maandag 15 augustus 2011 17:28 schreef ikweethetookniet het volgende:
Saab heeft vandaag een pijnlijke stap moeten zetten: het merk heeft officieel bekendgemaakt dat het niet op de IAA aanwezig zal zijn.

Saab is niet aanwezig op de IAA in Frankfurt. Dat heeft de Zweedse fabrikant zojuist officieel bekendgemaakt. De fabrikant meldt: “Momenteel hebben we al ons kapitaal nodig voor de herstart van de productie. De IAA zou een mooie gelegenheid zijn om ons modelportfolio aan de wereld te tonen, maar tegenover onze aandeelhouders kunnen we een dergelijke kostenpost niet rechtvaardigen.”

“Ik kan bevestigen dat Saab niet aanwezig is op de IAA,” meldt de Nederlandse woordvoerder Dick Braakhekke. “Op dit moment moeten we keuzes maken en het opnieuw starten van de productie in Trollhättan heeft op dit moment topprioriteit. De IAA levert extra kosten op en het geld kunnen we momenteel beter gebruiken.”

Saab voegt op z’n officiële site aan het nieuws toe dat er snel meer shows zijn na de IAA (LA Auto Show in november, NAIAS Detroit in januari) en dat de nieuwe producten gemakkelijk daar neergezet kunnen worden.

http://www.autoweek.nl/autonieuws/17291/saab-niet-op-iaa

Saab aandeel ideaal voor wie te lui is om naar het casino te gaan :P _O-
Ik denk dat de kans op winst in het casino groter is :').
  maandag 15 augustus 2011 @ 17:56:01 #38
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_100768528
Hey Victor :W Je moet Cor even bellen

Cor van Zadelhoff en Rabobank kiepten ¤20 miljoen in Midreth

Het blijkt dat Rabobankdochter Rabo Invest, makelaar Cor van Zadelhoff en twee ondernemers uit de regio Mijdrecht in vier maanden ¤20 miljoen hebben zien verdampen in bouwbedrijf Midreth

Het bouwbedrijf van Joop Leliveld ging in februari dit jaar failliet.

Die hebben ervaring met geld storten in bodemloze put w/

http://www.quotenet.nl/qu(...)ljoen-in-midreth.php
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 10:20:30 #39
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_100797472
Saab-dealers laten exclusiviteit los

Nu de levering van nieuwe Saabs al maanden stilligt, moeten de dealers op zoek naar een nieuw verdienmodel. In Saabs Zweedse vestigingsplaats Trollhättan preludeert de politiek al voorzichtig op een leven na Saab. Maar de Nederlandse verkopers zijn nog niet bereid afscheid te nemen van het merk. Zij zoeken zekerheid in uitbreiding van hun activiteiten.

Saab-dealers verkopen traditioneel exclusief Saab. ‘Maar dat idee is niet langer houdbaar’, zegt directeur Dirk Steeman van Saab Kennemerland, die behalve van Saab dealer is geworden van het Japanse merk Subaru. Hij schat de kans dat Saab ophoudt te bestaan op 5%. ‘Maar daar moeten we ons wel op voorbereiden.’

Volgens een woordvoerder van Saab Nederland spreiden steeds meer dealers op deze manier hun risico. Ook Saab Eemland uit Amersfoort heeft Subaru in zijn programma opgenomen. ‘Ik heb veel vertrouwen in Saab als merk’, zegt directeur Sander Balabrega. ‘Maar niet in het proces dat nu gaande is.’ Hij heeft daarom ook besloten naast Saab andere automerken in onderhoud te nemen.

Rumoer over nieuwe modellen
Ondanks de productiestop is het aantal bestellingen bij de dealers dit jaar niet gedaald. Volgens Saab Nederland zijn er dit jaar tot nu toe 524 nieuwe auto’s verkocht, tegen 295 in dezelfde periode van vorig jaar. Die stijging wordt veroorzaakt door het rumoer dat is ontstaan over de nieuwe modellen voor 2012, die nog niet kunnen worden geleverd.

‘Daar zit hem ook het risico’, zegt Balabrega. Van de twintig auto’s die hij dit jaar verkocht, staan er acht nog in bestelling bij Saab. Nu de productie stilligt, is het maar de vraag of, en wanneer, die geproduceerd worden.

Ook andere partijen voor financiering
Swedish Automobile, de eigenaar van Saab, heeft maandag bekendgemaakt tot 4 miljoen nieuwe aandelen uit te geven. Daartegenover staat een faciliteit van ¤150 mln van GEM Global Yield Fund Limited. Om hoeveel aandelen het precies gaat, wordt in de komende twee weken bepaald.

Daarnaast zou het bedrijf ook met andere partijen om de tafel zitten om te praten over financiering, die een herstart van de productie mogelijk moet maken.

http://85.112.25.68:6081/(...)en-exclusiviteit-los

Zij zien het onweer al aankomen :7
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 19:49:57 #40
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_100819189
Toch jammer dat dit aandeel niet geshort kan worden, want dat was gewoon gratis geld geweest. Het valt me op hoelang het bedrijf toch nog blijft bestaan en hoe goed de koers toch nog blijft liggen.

Feitelijk al failliet, gewoon geen cash meer om de schuldeisers te betalen. Een productie die nu al 4 maanden? stilligt (voor een normale fabrikant al een reden om failliet te gaan!) en geen uitzicht op verbetering.
The End Times are wild
  dinsdag 16 augustus 2011 @ 19:53:48 #41
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_100819384
quote:
6s.gif Op dinsdag 16 augustus 2011 10:20 schreef ikweethetookniet het volgende:
Saab-dealers laten exclusiviteit los


http://85.112.25.68:6081/(...)en-exclusiviteit-los

Zij zien het onweer al aankomen :7
Nou Volvo kan zo de productie overnemen, ik denk dat het merk niet verdwijnt
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
pi_100843183
Bankrekeningen Saab mogelijk bevroren

De bankrekeningen van de noodlijdende autofabrikant Saab dreigen bevroren te worden. Vandaag starten de Zweedse autoriteiten met een onderzoek naar wanbetaling, tenzij Saab twee toeleveranciers 600.000 dollar betaalt. Hangende het onderzoek worden banktegoeden en mogelijk andere bezittingen bevroren. (FD, p. 9) :D

[ Bericht 1% gewijzigd door ikweethetookniet op 17-08-2011 13:47:37 ]
pi_100907966
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 21:51 schreef LXIV het volgende:
Mijn voorspelling: Saab/Swan/Spyker/Swedisch of hoe het nu op dit moment heet, is failliet voordat dit topic vol is. Met een koers < 30ct PA
0,67 -0,11 (-14,10%) :D

Halverwege en we zitten nog niet eens op pag 2 :7



Mooie glijbaan _O-
:W Victor hoe lang nog :?
  donderdag 18 augustus 2011 @ 19:49:07 #44
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_100908057
Wie koopt er nog? Dat vind ik veel interessanter. Als Saab zijn vorderingen gewoon niet kan betalen, wat wil je dan nog meer? Zelfs al zou hun kaspositie nu niet zo penibel zijn, was het nog een kansloos bedrijf. Jammer dat je niet kunt shorten.
The End Times are wild
pi_100909602
Alsof het aandeel Saab er ooit geweest is voor de aandeelhouder. Natuurlijk niet, ze misbruiken alleen beleggers om elke keer miljoenen af te troggelen met IPO's.
pi_100920064
Geloof in Saab brokkelt af :D

Het geloof dat het met Saab nog goed komt, begint af te brokkelen. Hoewel Victor Muller erin leek te slagen om geld bijeen te brengen voor een herstart van de productie, is dat laatste nog altijd niet gebeurd. En rond de investeerders is het stil geworden

De oorspronkelijk geplande datum om in Trollhättan weer auto’s te bouwen (29 augustus) lijkt niet haalbaar, temeer omdat de toeleveranciers nog altijd tegen hun onbetaalde facturen aanhikken

Beslaglegging dreigt
De onderhandelingen met de 819 toeleveranciers zijn volgens Gunnar Brunius, hoofd productie en inkoop bij Saab, in volle gang. Maar de situatie lijkt redelijk uitzichtloos nu de invordering van enkele uitstaande schulden een aanvang heeft genomen. Het is zeer goed mogelijk dat het Swedish Debt Enforcement Agency – het nationaal schuldenbureau – al snel beslag legt op de bankrekeningen van Saab of op belangrijke andere bezittingen. Volgende week verloopt de betalingstermijn voor nog een aantal schuldeisers en dan wordt de druk op Saab verder opgevoerd

http://www.carros.nl/autonieuws/31964-geloof-in-saab-brokkelt-af/

:W Victor
pi_100929385
Amerikanen gaan honderdem miljoenen in Saab pompen.
quote:
This story comes to us not from a Swedish paper, but from one that covers Asia-Pacific deals. The subject of the piece was primarily about venture capital deals in Hawaii from a particularly young private equity firm based in New York, that just opened new offices in Colorado, California, and Sweden. Endeavor Advisory Group confirmed to PBN (Pacific Business News) that they’re working on a deal with Saab. David Khalizad, a name we most likely will be getting very familiar with in the next day or so, is CEO of Endeavor, and admitted to PBN, “I must say, you guys look like geniuses,” when they figured out the deal after publishing their original article, confirming that it was true that they’re in talks with Saab. The oddest part is that this is part of a much larger project aimed at Environmental Pojects. Since PBN figured it out from Khalizad, Endeavor all but confirmed it themselves, by posting the PBN article on their website:

In the next 60 days or so, Endeavor plans to announce transactions that will be valued at hundreds of millions of dollars, Khalilzad said.

Those announcements aren’t likely to include any Hawaii companies, but it’s looking to move pretty fast with renewable-energy projects in this state.

One of Endeavor’s first investments could be in the cash-strapped Swedish auto maker Saab, though Khalilzad wouldn’t identify the company beyond saying it’s a Swedish auto maker. It is also working with companies in Germany and Arizona on renewable-energy projects.

The sources also claim that the amount discussed includes taking out the 217 Million EIB loan in a combination of bankloans and equity.
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 14:23:15 #48
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_100938291
quote:
Zweedse deurwaarder legt beslag Saab

UDDEVALLA (AFN) - De organisatie van Zweedse deurwaarders (Kronofogden) heeft een eerste beslag gelegd op banktegoeden van autofabrikant Saab.

Dat zei een woordvoerder van de Kronofogden-vestiging in Uddevalla, dat bezig is bijna honderd claims die toeleveranciers op Saab hebben probeert te verhalen. Het beslag geldt voor circa 550.000 euro op een Saab-rekening bij de grote Zweedse bank SEB en kan de eerste twee tot vier oudste claims plus rente dekken. Het geld is overigens nog niet van de rekening gehaald.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 14:55:22 #49
231016 Goverman
asfalteren kun je leren
pi_100939317
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 10:15 schreef QBay het volgende:
Amerikanen gaan honderdem miljoenen in Saab pompen.

[..]

Volgens mij is die vage partij wel geïnteresseerd in Saab, maar dan wel als doorstart ná een faillissement... De termijn (within 60 days) lijkt daar op te duiden, vooral in combinatie met het reeds gelegde beslag op Zweedse bankrekeningen...
Als alles op jou afkomt, zit jij op de verkeerde baan.
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 16:27:19 #50
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_100942492
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 14:55 schreef Goverman het volgende:

[..]

Volgens mij is die vage partij wel geïnteresseerd in Saab, maar dan wel als doorstart ná een faillissement... De termijn (within 60 days) lijkt daar op te duiden, vooral in combinatie met het reeds gelegde beslag op Zweedse bankrekeningen...
Zo'n wazig berichtje is toch goed voor een koerssprong van 80%. Wat een aandeel!

Wel leuk om te volgen allemaal hoor!
The End Times are wild
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 17:57:01 #51
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_100945678
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 augustus 2011 16:27 schreef LXIV het volgende:
Zo'n wazig berichtje is toch goed voor een koerssprong van 80%. Wat een aandeel!
Wel leuk om te volgen allemaal hoor!
0,70 +0,03 (+4,48%)
http://www.iex.nl/Aandeel(...)utomobile/koers.aspx
Ik zie maar 5% :?

Hoog 0,955
Laag 0,540
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 18:55:30 #52
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_100947663


_O- _O-
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 18:57:45 #53
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_100947761
Faillissement Saab komt heel dichtbij

De beslaglegging op de eerste bezittingen van Saab door de Zweedse vereniging van deurwaarders is begonnen. Daarmee is een faillissement voor het Zweedse merk dichtbij gekomen. :D

Geen salaris
Er vindt nu onderzoek plaats naar andere bankrekeningen van Saab en als daar ook nog wat te halen valt, komt de betaling van salarissen aan het personeel in gevaar omdat de schuldeisers dan voorgaan. In totaal liggen er zo’n honderd claims bij de Swedish Debt Enforcement Agency, die alles bij elkaar in de tientallen miljoenen lopen. Iedere maand heeft Saab naar schatting negen miljoen euro nodig om de salarissen van 3.700 man personeel te betalen. Inkomsten zijn er nauwelijks, want de productie in Trollhättan ligt al bijna vijf maanden stil. Alleen de Saab 9-4X is nog in productie, want die wordt in een Cadillac-fabriek in Mexico gebouwd.

http://www.carros.nl/auto(...)-komt-heel-dichtbij/

Wordt spannend 8-)
  vrijdag 19 augustus 2011 @ 20:59:16 #54
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_100952328
Ik vind deze smiley-muppetshow dan toch toepasselijker:
:{ ;( :N |:( :W -O- 8)7 :'(
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  maandag 22 augustus 2011 @ 00:51:04 #55
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_101026688
Toyota Corolla wil heel graag een Saab zijn _O-


Is dit de toekomst van Saab? Gaan we alleen nog “nieuwe” Saabs zien die gerebadgde modellen van andere merken zijn? Als Saab zelf immers geen auto’s meer bouwt kan je altijd nog je badge op een andere auto plakken.

Deze opvallende Toyota Corolla werd gespot in de VS tijdens de 2011 Saab Owners Convention in Pasippany, New Jersey. Saab eigenaren (en fans) vanuit heel Amerika komen daar samen om over Saab te praten en hun liefde voor het Zweedse merk met elkaar te delen. En een beetje positieve energie kan het in zwaar weer verkerende Zweedse merk momenteel wel gebruiken.

http://www.autoblog.nl/ar(...)-graag-een-saab-zijn
  dinsdag 23 augustus 2011 @ 14:17:00 #56
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_101083606
Swedish Automobile: mogelijk weer uitstel salarissen Saab

De betaling van salarissen aan personeel van Saab Automobile wordt in augustus mogelijk wederom uitgesteld, meldt moederbedrijf Swedish Automobile nv (SWAN.AE) dinsdag. :|W

Het bedrijf stelt dat sommige toegezegde betalingen van investeerders niet op tijd zijn voldaan, waardoor er een risico bestaat dat de uitkering van het salaris wordt vertraagd.
Om dezelfde reden werd het salaris van vorige maand ook al niet op tijd betaald, waarna Swedish Automobile aandelen uitgaf om alsnog aan haar verplichtingen te kunnen voldoen.

Saab blijft in gesprekken met meerdere partijen om kortetermijnfinanciering veilig te stellen, zodat het salaris kan worden uitgekeerd en de productie kan worden hervat. De productie ligt door betalingsproblemen aan leveranciers al maanden stil en wordt op zijn vroegst volgende week hervat.

Er is echter geen zekerheid dat de noodzakelijke financiering verkregen zal worden, aldus Swedish Automobile.

Het aandeel Swedish Automobile noteert dinsdag omstreeks 13.45 uur 22,8% lager op EUR0,55.

http://www.beurs.nl/nieuw(...)rss&utm_campaign=rss

-O- Hoe lang gaat die doodsstrijd nog door :? 8)7
  dinsdag 23 augustus 2011 @ 14:22:19 #57
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_101083824
Nederlandse Saab-dealers nemen Subaru erbij

Nu de levering van nieuwe Saabs al maanden stil ligt, moeten Saab-dealers op zoek naar een nieuw verdienmodel. Oftewel: naar uitbreiding van hun activiteiten.

Dat Saab-dealers exclusief Saab verkopen is niet langer houdbaar, zegt directeur Dirk Steeman van Saab Kennemerland in Haarlem tegen Het Financieele Dagblad. Hij is naast Saab-dealer ook dealer geworden van Subaru. Hij schat de kans dat Saab ophoudt te bestaan op 5%. ‘Maar daar moeten we ons wel op voorbereiden.'

Volgens een woordvoerder van Saab Nederland spreiden steeds meer dealers op deze manier hun risico, bericht het FD. Ook Saab Eemland uit Amersfoort heeft Subaru in zijn programma opgenomen. ‘Ik heb veel vertrouwen in Saab als merk', zegt directeur Sander Balabrega. ‘Maar niet in het proces dat nu gaande is.' Hij heeft daarom ook besloten naast Saab andere automerken in onderhoud te nemen.

Ondanks de productiestop is het aantal bestellingen bij de dealers dit jaar niet gedaald. Volgens Saab Nederland zijn er dit jaar tot nu toe 524 nieuwe auto's verkocht, tegen 295 in dezelfde periode van vorig jaar. Die stijging wordt veroorzaakt door het rumoer dat is ontstaan over de nieuwe modellen voor 2012, die nog niet kunnen worden geleverd.

‘Daar zit hem ook het risico', zegt Balabrega van Saab Subaru Eemland. Van de twintig auto's die hij dit jaar verkocht, staan er acht nog in bestelling bij Saab. Nu de productie stil ligt, is het maar de vraag of, en wanneer, die geproduceerd worden.

http://www.automobielmana(...)en-subaru-erbij.html

Bijna dood dus :D
pi_101088006
quote:
VANDAAG 14:17

Het aandeel Swedish Automobile (Saab) krijgt flinke klappen op de beurs. Het fonds verliest 11 procent.

Vandaag maakte de autobouwer bekend opnieuw met geldproblemen te kampen. Geld van beleggers dat is beloofd, maar nog niet is ontvangen, zorgt ervoor dat salarissen niet betaald kunnen worden.

Beleggers schrikken flink van het nieuws. Een aandeel is rond 15 uur nog maar 65 cent waard. Begin deze maand deed een aandeel nog 1,48 euro. Vergeleken met de slotstand van gisteren (0,71) is het maandverlies opgelopen tot meer dan 50 procent.
http://www.rtl.nl/compone(...)-klapt-in-elkaar.xml
  dinsdag 23 augustus 2011 @ 21:35:26 #59
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_101102884
Victor Muller leent aandelen Saab uit om loon te betalen

Durfondernemer Victor Muller is druk aan goochelen met aandelen Swedish Automobile, moederbedrijf van Saab. In een persbericht liet de automaker weten nieuwe aandelen uit te geven aan de Amerikaanse investeerder GEM, maar uit een melding bij de AFM blijkt dat Muller zelf aandelen heeft uitgeleend

Victor Muller krijgt in ruil voor het uitlenen van die aandelen opties terug. Muller mailde Quote nog niet terug en de woordvoerder in Zweden neemt de telefoon niet op, maar via het Zweedse Svenska Dagbladet laat de Spyker-oprichter weten dat hij zijn aandelen heeft uitgeleend aan GEM, de Amerikaanse investeerder in Saab die eerder al geld in Saab heeft gestoken.

Dat uitlenen van aandelen is wellicht nodig om meteen opnieuw geld van GEM te krijgen om zodoende lonen te kunnen betalen, want daar is weer eens een achterstand in ontstaan. Muller zegt opties te hebben gekregen in ruil voor het overdragen van de aandelen. Die opties zijn volgens hem onmiddellijk weer zijn omgezet in niet-genoteerde aandelen met stemrecht (A-aandelen). Van dat laatste maakt de AFM geen melding.

Via een persbericht kondigde Swedish Automobile op 15 augustus al vier miljoen nieuwe aandelen uit te gaan geven. Daarvoor is 15 dagen uitgetrokken, de uitgifteprijs is de gemiddelde koers in die 15 dagen. GEM had schijnbaar geen zin daarop te wachten, en wilde die aandelen direct hebben, volgens Svenska Dagbladet om ze meteen weer in de markt te zetten nu ze nog wat waard zijn. Dat kon alleen door ze te lenen van Muller.

In beleggersfora als die van IEX en De Beurs wordt druk gespeculeerd over het hoe en waarom van het aandelengegoochel, gezien de koersontwikkeling sinds 15 augustus is die aandelendump inderdaad aan de gang. Op die dag stond de koers boven de ¤1,05, op het moment van schrijven is de koers rond de 61 cent. GEM lijkt dus een short-positie met de geleende aandelen te hebben ingenomen, in de hoop er nog wat aan te verdienen.

http://www.quotenet.nl/bi(...)-loon-te-betalen.php

Even de melding bij de AFM bekijken :P
http://www.afm.nl/nl/prof(...)rissen.aspx?id=12120
  dinsdag 23 augustus 2011 @ 21:38:16 #60
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_101103036
http://www.iex.nl/Forum/T(...)chel-van-Victor.aspx :D

http://www.debeurs.nl/for(...)rp.html?p=0#lastpost

GEM verdient gewoon zonder risico 10%, ik zal het nog een keer uitleggen: :D

GEM leent aandelen van Victor of iemand anders.
GEM dumpt aandelen op de beurs in een periode van 10 of 15 beursdagen.
GEM betaalt 90% van de gemiddelde slotkoers van deze 10 of 15 beursdagen aan SA.
GEM krijgt in ruil voor deze betaling nieuwe aandelen SA van SA terug.
GEM geeft hetzelfde aantal geleende aandelen terug aan Victor of iemand anders.

GEM geeft dus geen opties aan de uitlener(s), want GEM is VERPLICHT om de GELEENDE aandelen terug te geven, opties uitgeven door GEM zou dus fake zijn.

Of Victor verplicht is om uitgeleende aandelen te melden bij de AFM is mij niet duidelijk, ik heb daar in ieder geval nog nooit van gehoord.
Bij andere soortgelijke GEM-transacties met insiders was daar geen sprake van.
pi_101110102
lekker om een gokkie mee te nemen dus
  donderdag 25 augustus 2011 @ 11:05:27 #62
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_101163788
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 augustus 2011 23:42 schreef farscapevr8 het volgende:
lekker om een gokkie mee te nemen dus
Iets is pas een gok wanneer de uitkomst van te voren niet vaststaat:
quote:
do 25 aug 2011, 10:04
Saab heeft per direct 17 miljoen euro nodig
UDDEVALLA (AFN) - Het Zweedse automerk Saab, eigendom van het Nederlandse Swedish Automobile, heeft per direct circa 17 miljoen euro nodig om de grootste financiële problemen op te lossen. Dat bleek donderdag uit gegevens van vakbonden en de Zweedse deurwaardersorganisatie Kronofogden.

Swedish Automobile NV 25-08-2011 (10:57)
0,578 EUR -1,70% -0,01


Volgens de vakbonden is Saab bij elkaar ruim 11 miljoen euro (circa 100 miljoen Zweedse kroon) aan lonen verschuldigd aan het personeel. Kronofogden zoekt daarnaast naar bijna 6 miljoen euro voor de oudste claims van bij elkaar 14 toeleveranciers van Saab.
Een woordvoerster van Saab bevestigde donderdag dat het niet lukt om de eerste 2100 salarissen aan fabrieksmedewerkers volgens plan uit te keren. Ook de lonen voor de 1600 kantoormedewerkers en ingenieurs, gepland voor vrijdag, laat waarschijnlijk op zich wachten.
Betalingsaanmaning
De bonden verwachten op zijn vroegst dinsdag een betalingsaanmaning naar Saab te sturen. Als het automerk zeven dagen na ontvangst de lonen nog steeds niet heeft betaald, kunnen de bonden faillissement aanvragen.
Als Saab van zijn investeerders geld voor de lonen ontvangt, gaat dit echter niet automatisch naar het personeel, bevestigde de chef van Kronofogden donderdagochtend. ,,We houden de Zweedse bankrekeningen van Saab continu in de gaten en zodra er iets opstaat, leggen wij er beslag op voor de schuldeisers van Saab. Ook als de bedragen geoormerkt zijn voor salarisbetaling.''
Deurwaardersorganisatie
Tot nu toe wist de deurwaardersorganisatie circa 352.000 euro te vinden. Dat bedrag wordt volgens de zegsman volgende week verdeeld over het Noorse Kongsberg Automotive en Infotiv. De gevorderde centen zijn overigens niet genoeg om de eerste claims van die twee bedrijven te dekken, want die bedragen bij elkaar omgerekend 406.022 euro.
De productie bij Saab ligt al sinds april merendeels stil door betalingsconflicten met toeleveranciers.
Wanneer zou de productie weer starten? 28 augustus toch? Dat is aanstaande maandag. Ik denk niet dat ze dit lukt.
Dan zit je dus met een bedrijf dat zijn toeleveranciers en personeel niet kan betalen, dat een vrijwel onvermijdelijke faillisementsaanvraag boven het hoofd hangt, dat al vier maanden niet produceert (zou al killing zijn voor een gezonde autofabrikant) en met een management dat komt uit een bedrijf dat 20 auto's per jaar produceerde.

Dat is net zo'n gok als op de spoorlijn Utrecht-Den Haag gaan liggen en hopen dat vandaag de treinen niet rijden.
The End Times are wild
  donderdag 25 augustus 2011 @ 12:38:08 #63
256829 Sokz
Livin' the life
pi_101166851
Ik word gewoon chagrijnig als ik 's ochtends opsta, de pc aan zet, het financiële nieuws lees en dan zo'n krantenkop zie. Kutsaab ga eens failliet en stop met de werknemers, aandeelhouders en overheden aan 't lijntje te houden.
pi_101167310
Hoe komt het dat de prijs van Saab aandelen nog zo hoog staat?
  donderdag 25 augustus 2011 @ 13:09:29 #65
348220 Plus_Ultra
Far from ya Hollywood
pi_101168051
quote:
6s.gif Op dinsdag 23 augustus 2011 21:35 schreef ikweethetookniet het volgende:
Victor Muller leent aandelen Saab uit om loon te betalen

Durfondernemer Victor Muller is druk aan goochelen met aandelen Swedish Automobile, moederbedrijf van Saab. In een persbericht liet de automaker weten nieuwe aandelen uit te geven aan de Amerikaanse investeerder GEM, maar uit een melding bij de AFM blijkt dat Muller zelf aandelen heeft uitgeleend

Victor Muller krijgt in ruil voor het uitlenen van die aandelen opties terug. Muller mailde Quote nog niet terug en de woordvoerder in Zweden neemt de telefoon niet op, maar via het Zweedse Svenska Dagbladet laat de Spyker-oprichter weten dat hij zijn aandelen heeft uitgeleend aan GEM, de Amerikaanse investeerder in Saab die eerder al geld in Saab heeft gestoken.

Dat uitlenen van aandelen is wellicht nodig om meteen opnieuw geld van GEM te krijgen om zodoende lonen te kunnen betalen, want daar is weer eens een achterstand in ontstaan. Muller zegt opties te hebben gekregen in ruil voor het overdragen van de aandelen. Die opties zijn volgens hem onmiddellijk weer zijn omgezet in niet-genoteerde aandelen met stemrecht (A-aandelen). Van dat laatste maakt de AFM geen melding.

Via een persbericht kondigde Swedish Automobile op 15 augustus al vier miljoen nieuwe aandelen uit te gaan geven. Daarvoor is 15 dagen uitgetrokken, de uitgifteprijs is de gemiddelde koers in die 15 dagen. GEM had schijnbaar geen zin daarop te wachten, en wilde die aandelen direct hebben, volgens Svenska Dagbladet om ze meteen weer in de markt te zetten nu ze nog wat waard zijn. Dat kon alleen door ze te lenen van Muller.

In beleggersfora als die van IEX en De Beurs wordt druk gespeculeerd over het hoe en waarom van het aandelengegoochel, gezien de koersontwikkeling sinds 15 augustus is die aandelendump inderdaad aan de gang. Op die dag stond de koers boven de ¤1,05, op het moment van schrijven is de koers rond de 61 cent. GEM lijkt dus een short-positie met de geleende aandelen te hebben ingenomen, in de hoop er nog wat aan te verdienen.

http://www.quotenet.nl/bi(...)-loon-te-betalen.php

Even de melding bij de AFM bekijken :P
http://www.afm.nl/nl/prof(...)rissen.aspx?id=12120
je zal maar de accountant van Saab zijn, wordt je toch ook helemaal gek
  vrijdag 26 augustus 2011 @ 14:10:56 #66
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_101216303
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 13:09 schreef Plus_Ultra het volgende:
je zal maar de accountant van Saab zijn, wordt je toch ook helemaal gek
Is hij al :D

Het uitstel van de publicatie van de halfjaarcijfers door Swedish Automobile kan een voorbode zijn van slecht nieuws, aldus de Vereniging van Effectenbezitters (VEB). Het moederbedrijf van het noodlijdende automerk Saab maakte vrijdag bekend dat de bekendmaking van de halfjaarcijfers is uitgesteld tot 31 augustus.

,,We weten niet wat de exacte reden is, maar uitstel van cijfers is historisch gezien vaak een voorbode van slecht nieuws'', aldus VEB-directeur Jan Maarten Slagter. Volgens Slagter deden vergelijkbare situaties zich voor bij onder meer het faillissement van Landis en de boekhoudfraude bij Ahold.

,,Het is geen teken van kracht, maar van zwakte. Op zijn minst administratieve zwakte. Een bedrijf moet zijn administratieve zaakjes goed op orde hebben. We hebben geen goede hoop en zijn hier niet gelukkig mee'', aldus de VEB-voorman.

Beleggers lijken het eens te zijn met de VEB-voorzitter. Het aandeel Swedish Automobile stond vrijdagochtend op een verlies van ruim 7 procent
.
Nu al meer :P
¤ 0,46-0,12(-20,69%)

quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2011 21:51 schreef LXIV het volgende:
Mijn voorspelling: Saab/Swan/Spyker/Swedisch of hoe het nu op dit moment heet, is failliet voordat dit topic vol is. Met een koers < 30ct PA
Bijna :D Nog even geduld :7

http://www.iex.nl/Nieuws/(...)e-slecht-nieuws.aspx
  vrijdag 26 augustus 2011 @ 14:11:43 #67
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_101216330
dubbel :|W
  vrijdag 26 augustus 2011 @ 17:00:30 #68
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_101222479
quote:
0s.gif Op donderdag 25 augustus 2011 12:50 schreef wbeco het volgende:
Hoe komt het dat de prijs van Saab aandelen nog zo hoog staat?
Volgens mij zijn het enkel nog particulieren die handelen. En die houden wel van een gokje. Kopen gewoon willekeurig en proberen dezelfde dag nog 10% winst eruit te slepen. Komt die winst niet, dan houden ze vast. Op die manier blijft er wel vraag.
The End Times are wild
  vrijdag 26 augustus 2011 @ 17:40:52 #69
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_101223550
'Saab wil uitstel van betaling aanvragen' :D

De Zweedse autofabrikant Saab overweegt tijdelijk uitstel van betaling aan te vragen bij de Zweedse rechter. Dat meldde de Zweedse publieke radio vrijdag op basis van bronnen dichtbij Saab.

Uitstel van betaling moet Saab de mogelijkheid geven het bedrijf op orde te brengen, zonder dat er direct aan vorderingen van schuldeisers moet worden voldaan. ,,Als de rechter hiertoe besluit, bevriezen we de vorderingen van de toeleveranciers'', zei Hans Rydberg van de Zweedse incasso-organisatie Kronofogden tegen de radiozender.

De lonen van werknemers zouden bij een uitstel van betaling wel gewoon uitbetaald kunnen worden. De productie van de noodlijdende autofabrikant ligt al maandenlang stil vanwege geldproblemen.

Swedish Automobile meldde vrijdag kennis te hebben genomen van ,,mediaberichten over een vrijwillige herstructurering onder Zweedse wetgeving van Saab''.

Het bedrijf neemt daarbij alle opties in overweging, maar ging niet concreet in op de berichtgeving over een uitstel van betaling. Wel herhaalde het bedrijf eerdere opmerkingen dat het doorgaat met gesprekken over financiering.

www.telegraaf.nl

[ Bericht 0% gewijzigd door ikweethetookniet op 26-08-2011 18:06:25 ]
  vrijdag 26 augustus 2011 @ 18:08:45 #70
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_101224457
Saab-dealers hebben tekort aan onderdelen

Garages hebben een gebrek aan onderdelen voor auto's van Saab, doordat het financieel geplaagde automerk de leveranciers niet kan betalen.

Garages zijn nu veel tijd kwijt om niet-oorspronkelijke onderdelen op de kop te tikken om kapotte Saab-auto's te repareren :|W

"We moeten ons richten op wat winstgevend is en het is niet winstgevend om een merk te vertegenwoordigen dat geen auto's produceert", zegt een dealer. "Ik heb klanten die in maart een auto hebben besteld en ik kan ze niks vertellen." :%

http://www.nu.nl/economie(...)kort-onderdelen.html
  zondag 28 augustus 2011 @ 17:34:23 #71
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_101295045
quote:
6s.gif Op dinsdag 23 augustus 2011 21:35 schreef ikweethetookniet het volgende:
Victor Muller leent aandelen Saab uit om loon te betalen
http://www.quotenet.nl/bi(...)-loon-te-betalen.php
en vervolgens enkele dagen later :D

Victor Muller heeft zijn aandelen Saab terug

Saab-baas Victor Muller beschikt weer over bijna 7 miljoen aandelen in de Zweedse autofabriek. Althans, ditmaal voor het grootste deel niet beursgenoteerde aandelen A. Hij had ruim 3 miljoen beursgenoteerde aandelen op 15 augustus uitgeleend aan financierder GEM

Die aandelen zijn ondertussen wel een stuk minder waard geworden, precies toen GEM deze aandelen ter beschikking kreeg. Via een optieconstructie heeft Muller echter zijn stemrecht behouden door deze uitgeleende beursgenoteerde aandelen om te wisselen voor niet genoteerde aandelen A. Stemrecht overigens in een zaak die op het punt zou staan uitstel van betaling aan te vragen.

http://www.quotenet.nl/bi(...)delen-saab-terug.php
  maandag 29 augustus 2011 @ 16:01:59 #72
195606 ikweethetookniet
Weet jij het wel ?
pi_101333382
Saab weer stapje dichter bij bankroet

Vakbond IF Metall, dat 1486 medewerkers vertegenwoordigt van het noodlijdende Saab, kan vrijdag vanwege onbetaalde lonen het faillissement aanvragen van de Zweedse autofabrikant.

Dat meldt persdienst Dow Jones. Volgens de vakbond heeft Saab, onderdeel van het Nederlandse Swedish Automobile, op vrijdag 26 augustus een verzoek binnengekregen om de lonen voor augustus over te maken. De salarissen had Saab eigenlijk op 25 augustus al moeten voldoen.

Na ontvangst van een betalingsverzoek heeft een Zweeds bedrijf nog een week om zijn werknemers te betalen. Gebeurt dat niet, dan kan de vakbond de onderneming tot bankroet dwingen, waarna de medewerkers voor hun geld een beroep kunnen doen op een staatsfonds.

http://fd.nl/ondernemen/2(...)dichter-bij-bankroet

0,444 -0,03 (-5,53%) :D
pi_101345402
En dit is leuk omdat?

:{
Als een belasting op tabak het roken zou moeten terugbrengen, en een belasting op benzine het verbruik op brandstof zou moeten terugbrengen.
Wat denk je dan dat een belasting op inkomen zou moeten doen?
pi_101345892
Niet leuk voor Saab of Zweden maar zonder Victor was er al lang geen Saab meer.. Echter het gaat meer om het leedvermaak dat de meester van list en bedrog nu zelf ten onder gaat..
  maandag 29 augustus 2011 @ 20:56:16 #75
323876 michaelmoore
I want to live a hundred years
pi_101346039
quote:
0s.gif Op maandag 29 augustus 2011 20:53 schreef jpjedi het volgende:
Niet leuk voor Saab of Zweden maar zonder Victor was er al lang geen Saab meer.. Echter het gaat meer om het leedvermaak dat de meester van list en bedrog nu zelf ten onder gaat..
Saab blijft als merk echt wel bestaan, en de onderdelen lijn ook
Volvo kan heel prima Saabs maken op hun lijnen
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')