Zelfverdediging, noodweer en noodweerexcesquote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:21 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Ow, is dat het verschil. Dank voor de uitleg.
Maaruh, hoe beoordeeld een rechter dat
quote:De dogmatiek maakt een onderscheid tussen intensief en extensief exces. In het eerste geval grijpt men naar een te zwaar verdedigingsmiddel: een verdediging met een mes is niet proportioneel indien de aanrander 'slechts' zijn blote vuisten gebruikt. In het tweede geval gaat men te lang door met verdedigen. Men blijft bijvoorbeeld klappen uitdelen nadat de oorspronkelijke aanrander buiten gevecht gesteld is. Recentelijk heeft de Hoge Raad (HR 18 oktober 1988, NJ 1989, 511 (Loon op Zand)) ook het zogenoemde tardief exces erkend. Ook als de aanranding reeds is afgelopen kan onder omstandigheden een beroep op noodweerexces worden toegewezen: emoties ebben immers maar langzaam weg.
beiden zullen echter nooit gaan werkenquote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:20 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Het communisme is vaker geprobeerd dan het libertarisme.
Nationstates proves it
Aha en wat mag dat precies zijn?quote:
Tja ten opzichte van 'libertarisch' is zo'n beetje alles moreel superieur zelfs groepjes die je niet weet te definiërenquote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:21 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Een zeker moreel superioriteitsgevoel door te gaan schermen met de “echte mensenwereld” is de zogenaamde cultureel marxisten ook niet vreemd.
De theezakjes waren tardief excesquote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:26 schreef eriksd het volgende:
Ik heb al die ellende ook gehad. Snel verdrongen.
Arbitrairquote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:26 schreef du_ke het volgende:
Tja ten opzichte van 'libertarisch' is zo'n beetje alles moreel superieur zelfs groepjes die je niet weet te definiëren
Dat heb ik ook verdrongenquote:
Hondenquote:
quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:29 schreef Nautilus. het volgende:
[..]
Onzin, de mooiste meiden studeren strafrecht.
Kippenquote:
Aha en dat ben ik volgens jou?quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:28 schreef robin007bond het volgende:
[..]
Iemand die bij elke gekapte boom een paar uur zit te rouwen.
Sushiquote:
Honden zijn voor mensen die veel thuis zijn.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:31 schreef GSbrder het volgende:
Honden zijn leuk voor mensen die geen vrienden hebben.
Of kinderen opvoedkundige lessen willen leren. Of toevallig een huisvrouw zijn.
Ik zou maar eens beginnen met proberen te lezen wat ik schrijfquote:
Hond door de Sushi? Hooguit zeehond dan lijkt mequote:
EENS.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:29 schreef Nautilus. het volgende:
[..]
Onzin, de mooiste meiden studeren strafrecht.
Is er eigenlijk nog iets te verdienen in die branche?quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:32 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Mutant krijgt een nare backflash over zijn scriptie.
Die groepen beschreef ik dan ook.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:32 schreef remlof het volgende:
[..]
Honden zijn voor mensen die veel thuis zijn.
Ik dacht een borstenmetafoor te herkennen. De wat minder moeilijke rechtenmasters zijn reservaten voor deinende borsten.quote:
quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:33 schreef GSbrder het volgende:
Ik heb weinig met dieren.
Een goede kater hooguit.
Soms ben je wel grappig.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:33 schreef GSbrder het volgende:
Ik heb weinig met dieren.
Een goede kater hooguit.
Nee. Valt erg tegen. Vandaar ook dat ik weer in een andere branche zit.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:33 schreef eriksd het volgende:
[..]
Is er eigenlijk nog iets te verdienen in die branche?
Het is ook de kant waar massa's studenten voor kiezen. Zonde.quote:
Soms.quote:
Het maakt jouw marktje schoon en elitair.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:34 schreef eriksd het volgende:
[..]
Het is ook de kant waar massa's studenten voor kiezen. Zonde.
Strafrecht? Valt mee. Toen ik afstudeerde waren er zo'n 30 andere studenten die dezelfde richting hadden gekozen.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:34 schreef eriksd het volgende:
[..]
Het is ook de kant waar massa's studenten voor kiezen. Zonde.
Bedrijfsrecht is idd aardig druk. Bestuursrecht ook wel redelijk volgens mij.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:36 schreef Nautilus. het volgende:
Aan de EUR is bedrijfsrecht juist de meest gewilde master, volgens mij. Maja, 't is altijd beter om je te specialiseren.
Tuurlijk. Ik vind het allemaal wel oke hoor.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:35 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Het maakt jouw marktje schoon en elitair.
Ik ben ook blij met het grote aantal nutteloze architecten
Dan houdt het bij mij ook wel op.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:33 schreef GSbrder het volgende:
Ik heb weinig met dieren.
Een goede kater hooguit.
quote:De slager houdt van dieren maar hij heeft ze toch het liefst als ze liggen op zijn bord.
Border Collies zijn geweldig.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:31 schreef GSbrder het volgende:
Honden zijn leuk voor mensen die geen vrienden hebben.
Of kinderen opvoedkundige lessen willen leren. Of toevallig een huisvrouw zijn.
Ik ga vooral proberen buiten het bestuur te blijvenquote:
Ga maar lekker spelen met hem...quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:37 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Border Collies zijn geweldig.![]()
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Oowwwww, wat is ie lief, ik zou hem zo graag willen knuffelen en aaien en oooohhhh.
Temeer reden om te zeggen dat je eigenlijk tegen de HRA bentquote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:37 schreef du_ke het volgende:
[..]
Ik ga vooral proberen buiten het bestuur te blijven
Een kilometer onder water mag ook.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:38 schreef eriksd het volgende:
[..]
Ga maar lekker spelen met hem...
Op de A2
Gaarne:quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:38 schreef eriksd het volgende:
[..]
Ga maar lekker spelen met hem...
Op de A2
Hier wel.quote:
Op mijn studie, suffie.quote:
Het complete internetquote:
Mijn provider.quote:
Egoproblemenquote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:50 schreef von_Preussen het volgende:
Zouden jullie je er eigenlijk mee kunnen arrangeren als je vrouw meer verdient dan jezelf? Of zou je daar stiekem toch (ego-)problemen mee hebben?
Dat is momenteel al behoorlijk het gevalquote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:50 schreef von_Preussen het volgende:
Zouden jullie je er eigenlijk mee kunnen arrangeren als je vrouw meer verdient dan jezelf? Of zou je daar stiekem toch (ego-)problemen mee hebben?
Jij studeert nog en je vriendin werkt (al)?quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:52 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Dat is momenteel al behoorlijk het geval![]()
Maar ik troost me wel met de gedachte dat ik op mijn 50e meer verdien.
Het is overigens geen vorm van trots ofzo, want elke vrouw met ambitie en kwaliteiten is sexier dan een zonder, maar ik denk dat ik me enigszins genoodzaakt zou zien meer in het huishouden te doen, iets waar ik mezelf liever niet toe verplicht zie.
Ja. Maar ik zou denk ik toch een soort overbodigheidsgevoel krijgen, zeker als er aan kinderen gedacht gaan worden. Als een man dan minder zou verdienen en een vrouw moet op zwangerschapsverlof en vrij nemen voor de kinderen, is de terugval hoger.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:53 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Jij studeert nog en je vriendin werkt (al)?
Maar ik kan me idd vinden in de stelling dat ambitieuze c.q. succesvolle vrouwen ook een bepaalde aantrekkingskracht hebben.
Dat is precies zoals ik erover denk, plus dat mijn ego ook enigzins aangetast zou worden (ja, vreselijk ouderwets, ik weet het). Nu is bij jou die situatie nog net iets genuanceerder omdat jij nog studeert, maar als het in een situatie is waar beiden werken lijkt het me toch moeilijk te zijn dat een acceptabele plaats te kunnen geven, iig voor mij.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:55 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Ja. Maar ik zou denk ik toch een soort overbodigheidsgevoel krijgen, zeker als er aan kinderen gedacht gaan worden. Als een man dan minder zou verdienen en een vrouw moet op zwangerschapsverlof en vrij nemen voor de kinderen, is de terugval hoger.
Mooi, van wie is dit?quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:50 schreef Nautilus. het volgende:
Ik leef. Ik vrees alleen dat ’t web van wegen
Dat zich al nauwer om de wereld spant,
Mij niet meer doorlaat naar het ver gelegen,
Steeds wenkend en steeds wijkend wonderland
Een beetje man kan dat hebben, die hangt zijn trots niet aan zijn salaris. Maar goed, de ervaring leert dat de meeste mannen daar nog steeds moeite mee hebben omdat hun trots van boter is gemaakt.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:50 schreef von_Preussen het volgende:
Zouden jullie je er eigenlijk mee kunnen arrangeren als je vrouw meer verdient dan jezelf? Of zou je daar stiekem toch (ego-)problemen mee hebben?
Ik denk dat ik op zo’n moment mezelf gewoon wat meer moet aansporen om beter mijn best te doen, er moet toch een bepaalde balans ontstaan. Denk je trouwens aan meer verdienen in uurloon of in salaris? Ik weet niet of het vervelend is als mijn vriendin 50 per uur vangt en ik 35 als de salarisstrookjes gelijk zijn, maar ik er meer tijd in stop. Voel me vooral overbodig als ik maar een beetje op de bank hang of moet stofzuigen.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 18:58 schreef von_Preussen het volgende:
[..]
Dat is precies zoals ik erover denk, plus dat mijn ego ook enigzins aangetast zou worden (ja, vreselijk ouderwets, ik weet het). Nu is bij jou die situatie nog net iets genuanceerder omdat jij nog studeert, maar als het in een situatie is waar beiden werken lijkt het me toch moeilijk te zijn dat een acceptabele plaats te kunnen geven, iig voor mij.
De tijden veranderen, maar soms vraag ik me af of er onder het laagje modernisme toch niet ook een zweem van conservatisme blijft sluimeren.
Mwah, ik denk niet zozeer dat het daar mee te maken heeft. Het is niet enkel trots, het heeft ook gewoon met legacy planning te maken en met een verwacht levenspatroon en rolverdeling bij het partner- en ouderschap. Een vrouw kan minder eenvoudig op haar vorige salaris komen als er kinderen in het spel zijn en daarnaast kunnen vrouwen minder eenvoudig de zorg van hun kinderen uitbesteden aan anderen. Ik ben geenszins ouderwets, mocht het zo zijn dan is het zo, maar ik denk dat het meer offers van mij vraagt als mijn salaris minder belangrijk is dan dat van mijn partner.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:00 schreef dotCommunism het volgende:
[..]
Een beetje man kan dat hebben, die hangt zijn trots niet aan zijn salaris. Maar goed, de ervaring leert dat de meeste mannen daar nog steeds moeite mee hebben omdat hun trots van boter is gemaakt.
Google is mijn vriend.quote:
Hoe bedoel je? Financieel of zorgtaken?quote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:05 schreef eriksd het volgende:
Ik zou meer zitten met het feit hoe je de lasten verdeelt met verschillende inkomens.
Financieel.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:05 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Hoe bedoel je? Financieel of zorgtaken?
Deze vind ik ook zo mooi:quote:
Nog makkelijker dan met één salaris, niet?quote:
Ik denk dat de meeste mensen een gedeelde bankrekening hebben? Zal wel afhangen van hoe lang je al samen bent en of je getrouwd bent e.d.. Weet dat mijn ouders in elk geval 1 bankrekening hebben waar beide salarissen op worden gestort en ze ook beide een pinpas van hebben.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:05 schreef eriksd het volgende:
Ik zou meer zitten met het feit hoe je de lasten verdeelt met verschillende inkomens.
Ik heb het meer over en/of rekening, ieder de helft of naar draagkracht (ik zie de discussie in jouw huishouden al voor mijquote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:08 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Nog makkelijker dan met één salaris, niet?
Hetzelfde hierquote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:09 schreef dotCommunism het volgende:
[..]
Ik denk dat de meeste mensen een gedeelde bankrekening hebben? Zal wel afhangen van hoe lang je al samen bent en of je getrouwd bent e.d.. Weet dat mijn ouders in elk geval 1 bankrekening hebben waar beide salarissen op worden gestort en ze ook beide een pinpas van hebben.
Geen idee. Ik woon nog niet samen hèquote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:09 schreef eriksd het volgende:
[..]
Ik heb het meer over en/of rekening, ieder de helft of naar draagkracht (ik zie de discussie in jouw huishouden al voor mij) enzovoorts.
Een volk dat voor tirannen zwicht, zal meer dan lijf en goed verliezen, dan dooft het licht.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:07 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Deze vind ik ook zo mooi:
Slechts zij die de wereld verzaakten
Weten de woorden te vinden
Die ’t licht niet kunnen verdragen
Maar blindelings ’t innerlijk raken.
Wee hen! Zij staan in het leven
Als blinden in breede straten,
Maar beklagen nog hen die nooit minden,
Die zijn ziende maar zonder genade.
Ik zou een hele shitload wegsparen.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:09 schreef dotCommunism het volgende:
[..]
Ik denk dat de meeste mensen een gedeelde bankrekening hebben? Zal wel afhangen van hoe lang je al samen bent en of je getrouwd bent e.d.. Weet dat mijn ouders in elk geval 1 bankrekening hebben waar beide salarissen op worden gestort en ze ook beide een pinpas van hebben.
Je kan er wel cynisch over doen, maar de samenstelling van een paar waar de vrouw meer verdient is uiterst dun gezaaid, juist om de reden dat voor mannen een groot deel van hun zelfbeeld wordt bepaald door hoe succesvol ze in hun werk zijn (c.q. het loon is daarvoor de maatstaf).quote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:00 schreef dotCommunism het volgende:
[..]
Een beetje man kan dat hebben, die hangt zijn trots niet aan zijn salaris. Maar goed, de ervaring leert dat de meeste mannen daar nog steeds moeite mee hebben omdat hun trots van boter is gemaakt.
Het artikel wat ik lees (in het Duits) gaat erover dat de vrouw in totaal meer verdient terwijl de man minder verdient, c.q. op een gegeven moment (nadat er kinderen kwamen) ook meer in het huishouden is gaan doen. Het gaat dan meestal over stelletjes waar beiden een hogere opleiding hebben genoten, hoewel het ook voorkomt dat er een lager opgeleide man tussen zit.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:01 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Ik denk dat ik op zo’n moment mezelf gewoon wat meer moet aansporen om beter mijn best te doen, er moet toch een bepaalde balans ontstaan. Denk je trouwens aan meer verdienen in uurloon of in salaris? Ik weet niet of het vervelend is als mijn vriendin 50 per uur vangt en ik 35 als de salarisstrookjes gelijk zijn, maar ik er meer tijd in stop. Voel me vooral overbodig als ik maar een beetje op de bank hang of moet stofzuigen.
Lekker origineel ook.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:10 schreef remlof het volgende:
[..]
Een volk dat voor tirannen zwicht, zal meer dan lijf en goed verliezen, dan dooft het licht.
Vind ik geweldig, van Henk van Randwijk
Ja, alleen nu erg bekend omdat het op verschillende monumenten staat, ook bij de Tweede Kamer, meen ik.quote:
Ja, die is ook erg mooi.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:10 schreef remlof het volgende:
[..]
Een volk dat voor tirannen zwicht, zal meer dan lijf en goed verliezen, dan dooft het licht.
Vind ik geweldig, van Henk van Randwijk
quote:
Onzin. Jouw vrouw hoeft haar Gucci tassen of shitload aan schoenen toch ook niet te verantwoorden. Anders is homoseksualiteit echt de enige oplossing.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:10 schreef eriksd het volgende:
[..]
Ik zou een hele shitload wegsparen.
Bovendien moet je verantwoording af gaan leggen over je horlogeaankopen
True.quote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:15 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Onzin. Jouw vrouw hoeft haar Gucci tassen of shitload aan schoenen toch ook niet te verantwoorden. Anders is homoseksualiteit echt de enige oplossing.
The horrorquote:Op dinsdag 12 juli 2011 19:16 schreef eriksd het volgende:
[..]
True.
Eerst maar eens zorgen dat ik a: een baan krijg en b: een vrouw
Misschien ben ik tegen die tijd wel van de timex of hema klokjes.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |