Als ik het goed begrijp is de CAPE vergelijkbaar met, ik verzin maar wat, de explosiviteit van een bepaalde stof? Hoe hoger, hoe grotere knal je kunt krijgen maar zonder brandstof en goede omstandigheden gebeurt er niets.quote:Op dinsdag 28 juni 2011 17:07 schreef Felagund het volgende:
[..]
Ja, snap ik. Een lekenuitleg voor CAPE is gewoon ook lastig, je kan moeilijk met formules gaan strooien.Daarnaast is het ook lastig uit te leggen dat een hoge CAPE niet altijd betekent dat er zwaar onweer is.
Ik probeer dan een semi-lekenuitleg te geven, maar dat werkt ook niet echt.
Whehehehe... die dag heeft schijnbaar weinig indruk op me gemaakt (of we kregen bijna niets toen nog wonende in NH).quote:
QFTquote:Op dinsdag 28 juni 2011 17:12 schreef Dagonet het volgende:
Dat plaatje van gisteren, van die enorme wolk in België. Da's een mooi voorbeeld ter illustratie waarom Buienradar niet werkt toch? Zoiets kan buienradar nooit voorspellen tenslotte?
Klopt inderdaad!quote:Op dinsdag 28 juni 2011 17:12 schreef Dagonet het volgende:
Dat plaatje van gisteren, van die enorme wolk in België. Da's een mooi voorbeeld ter illustratie waarom Buienradar niet werkt toch? Zoiets kan buienradar nooit voorspellen tenslotte?
quote:Het neerslaggebied boven het noordwesten van het land sterft een zachte dood. Het hoort bij een eerste buienstoring die vanochtend Zeeland binnentrok. Het wist de hitte niet te verdrijven. Vanavond volgt een tweede grootscheepse poging en deze zal niet falen.
De komende uren vooral zuidelijk van de grote rivieren kans op een 'spontane' onweersbui.
Vanavond ontstaan er aan de westflank van het thermische lagedrukgebied dat boven ons land ligt nieuwe regen- en onweersbuien. Dit zijn de buien die vandaag onderwerp van gesprek zijn in vrijwel alle media.
Ze zullen zich plaatselijk ontwikkelen tot zware exemplaren en winnen aanvankelijk langzaam terrein in oostelijke richting. Aan de voorzijde van dit buiengebied zullen echter steeds meer buien tot ontwikkeling komen zodat vanavond en vannacht het hele land er mee te maken zal gaan krijgen. Als er al een gebied aan te duiden is die er het minst van zal mee krijgen dan zou dit het noordoosten van het land kunnen zijn. Onweer, hagel, zware windstoten en soms veel regen zijn zeer wel mogelijk tijdens deze buien. Het westen en midden van het land lijken het zwaarste pak slaag te krijgen. Daarbij direct aantekent dat het grillige karakter van de buien voor verrassingen kan zorgen.
Later vannacht wordt het in het westen langzaam maar zeker droog. Naar het oosten toe blijft het de hele nacht buiig. Gaandeweg de nacht neemt de kans op onweer af.
Na een dag waarin het kwik in Hupsel opliep tot de indrukwekkende waarde van 34.5 graden daalt het kwik vannacht naar 17 graden. De wind die nu nog oost tot zuidoost is zal vannacht naar het westen tot noordwesten draaien. Door deze 'windsprong' zijn we van de hitte af.
Morgen valt er in het oosten van het land in de eerste ochtenduren nog regen. Elders is het droog. Rond het middaguur bereiken de eerste opklaringen Zeeland. Deze breiden zich geleidelijk aan over de rest van het land uit. In de loop van de middag bereiken deze ook het noordoosten van het land. Met 19- tot 22 (oosten) graden is het 10- tot 15 graden minder warm dan vandaag. In de nacht koelt het af naar ongeveer 9 graden. Eerst zijn er opklaringen, later raakt het vanuit het westen bewolkt.
Aan de oostflank van een Brits hogedrukgebied wordt donderdag vrij vochtige lucht aangevoerd. Zonnige perioden en wolkenvelden wisselen elkaar af. Er valt een enkele bui, naar het zuidoosten en oosten toe is er kans op een klap onweer. Het wordt 18 graden in het westen- tot 20 graden in het oosten van het land.
Vrijdag verandert er maar weinig. Er zijn perioden met zon, maar ook dan ontstaan stapelwolken en kan er een bui of buitje vallen. Het wordt zo'n 17 graden in het noordwesten tot nog 21 graden in Brabant en Limburg.
Zaterdag koerst het hogedrukgebiedje naar de Noorse kust. Een uitloper reikt tot over de Noordzee. Vooral het noorden is gevoelig voor wolken die horen bij een storing nabij de Baltische Staten. Daar nog kans op een buitje. Er is ook ruimte voor de zon. De meeste zonuren zijn weggelegd voor het midden en zuiden van het land. Daar loopt de temperatuur op naar 19- tot 21 graden. Het noorden moet het doen met 17- tot 18 graden. De wind is noordwest, kracht 2 tot 3.
Zondag weet deze rug nog altijd een belangrijke stempel op het weer bij ons te drukken. Het blijft op de meeste plaatsen droog en met geregeld zon en onder rustige condities wordt het iets warmer: 19- tot 22 graden.
Klopt, die bui was er ineens en is redelijk lang intact gebleven.quote:Op dinsdag 28 juni 2011 17:12 schreef Dagonet het volgende:
Dat plaatje van gisteren, van die enorme wolk in België. Da's een mooi voorbeeld ter illustratie waarom Buienradar niet werkt toch? Zoiets kan buienradar nooit voorspellen tenslotte?
Je kunt niets zeggen met extrapolatie en prognoses. Het geeft een indruk van nu, meer niet.quote:Op dinsdag 28 juni 2011 17:07 schreef Verbal het volgende:
[..]
Ik laat die mongool-opmerking even schieten voor de lieve vrede. Maar volgens Buienradar gebruiken ze ook extrapolatie en prognoses van diverse weerstations.
Daarnaast kan een gewone sterveling het altijd gebruiken als *gasp* snelle indicatie om een indruk te krijgen.
Maar ga gerust door op de superieure toer hoor. Jouw feestje blijkbaar.
V.
De lekenuitleg is:quote:Op dinsdag 28 juni 2011 17:07 schreef Felagund het volgende:
[..]
Ja, snap ik. Een lekenuitleg voor CAPE is gewoon ook lastig, je kan moeilijk met formules gaan strooien.Daarnaast is het ook lastig uit te leggen dat een hoge CAPE niet altijd betekent dat er zwaar onweer is.
Ik probeer dan een semi-lekenuitleg te geven, maar dat werkt ook niet echt.
Uit de OPquote:
Good old days.quote:REGEL!! Even voor de duidelijkheid, omdat er ook mensen met telefoonlijn verbinding zitten graag plaatjes kleiner maken naar 550 breed! Zo krijg je ook niet van die uitgerekte beeld! Of even een link er van maken
Nee, CAPE is vergelijkbaar met de hoeveelheid kruid in een vat wat je wilt laten ontploffen. Zonder het lontje aan te steken gebeurd er idd niks.quote:Op dinsdag 28 juni 2011 17:12 schreef Tchock het volgende:
[..]
Als ik het goed begrijp is de CAPE vergelijkbaar met, ik verzin maar wat, de explosiviteit van een bepaalde stof? Hoe hoger, hoe grotere knal je kunt krijgen maar zonder brandstof en goede omstandigheden gebeurt er niets.
ook niet een beetje?
Ik denk dat jij em beter kon zien dan ik.quote:Op dinsdag 28 juni 2011 17:11 schreef Klonk het volgende:
[..]
Die zag ik ook, zag er wel indrukwekkend uit
Als ie niet down gaat omdat iedereen buienradar gaat checken als het los gaatquote:Op dinsdag 28 juni 2011 17:17 schreef Momo... het volgende:
Hier in Wageningen ook nog strak blauwe lucht.
Een speeltje voor als de buien straks komen : http://www.buienradar.nl/3d-buienradar.aspx
Nopequote:Op dinsdag 28 juni 2011 17:17 schreef Paul_in_the_Dark het volgende:
Jongens kan ik zonder nat te worden rond 20.30 uur fietsen door Utrecht?
De kans is klein dat je verregent op dat tijdstip.quote:Op dinsdag 28 juni 2011 17:17 schreef Paul_in_the_Dark het volgende:
Jongens kan ik zonder nat te worden rond 20.30 uur fietsen door Utrecht?
quote:
Wat is het nouquote:Op dinsdag 28 juni 2011 17:19 schreef ACT-F het volgende:
[..]
De kans is klein dat je verregent op dat tijdstip.
Komt d'r ook helemaal niet joh. Moet vaak lachen om dit topic: Fokkertjes hele dag in de stress te refreshen hier, allerlei sites in de gaten te houden, en dan van die computernoobs die nooit op dat ding werken, die gaan gewoon ongestoord BBQ-en en dan gebeurt er natuurlijk niksquote:Op dinsdag 28 juni 2011 17:17 schreef Morpheus2002 het volgende:
Mijn buren hier in de Hoeksche Waard gaan straks BBQ'en want ze zijn ervan overtuigd dat er geen noodweer komt
Leuk hè, kennis maken met de grillen van het weerquote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |