Jij hebt het maar over minderheden, terwijl het duidelijk alleen gaat over gelovige minderheden.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 12:53 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Zeker, ik ben dan ook groot voorstander van het wijzigen van dat beginsel. Art. 1 GW moet een zuiver verticale werking krijgen. De horizontale werking die het artikel nu ook heeft moet expliciet uitgesloten worden. Alleen zo wordt een vrije samenleving, waarin ook minderheden zich geen zorgen hoeven te maken over hun eigen leven, gegarandeerd.
Sinds wanneer is daar wetgeving voor.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 12:53 schreef Gia het volgende:
[..]
Alle regels? Dus jongeren mogen weer met Lonsdale kleding naar school?
We mogen met schoenen aan een moskee binnen. Want er gelden nergens regels.
Ik heb sowieso weinig trek om op de rommel van jou in te gaan.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 12:55 schreef Gia het volgende:
[..]
Jij hebt het maar over minderheden, terwijl het duidelijk alleen gaat over gelovige minderheden.
Je gaat niet in op het voorbeeld van de minderheid 'nudisten' die niet overal bloot mogen lopen.
Moslims mogen ook thuis in boerka lopen. Ook in hun moskee.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 12:54 schreef moussie het volgende:
[..]
Maar ze mogen het wel in hun eigen 'territorium', het is hun niet helemaal verboden
Je had het over regels.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 12:55 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Sinds wanneer is daar wetgeving voor.
Volgens mij mag je wel een duif thuis slachten. Waar staat dat het niet mag?quote:Op vrijdag 17 juni 2011 12:56 schreef Gia het volgende:
[..]
Moslims mogen ook thuis in boerka lopen. Ook in hun moskee.
Slachten mag niemand thuis, dus ook de moslim of Jood niet. Het slachthuis is geen eigen 'territorium'.
Als er dagen zijn waarop het slachthuis gericht is op enkel halal/kosjer slachten is het op die momenten wel degelijk hun territoriumquote:Op vrijdag 17 juni 2011 12:56 schreef Gia het volgende:
[..]
Moslims mogen ook thuis in boerka lopen. Ook in hun moskee.
Slachten mag niemand thuis, dus ook de moslim of Jood niet. Het slachthuis is geen eigen 'territorium'.
Nee ik zie geen hypocrisie in deze wet. Hij is vrij helder.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 12:54 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Oke, helder. Maar steekt de hypocrisie van deze wetgeving je niet?
Nee dat interesseert me niet. Ik vind het artikel over vrijheid van godsdienst sowieso onzinnig. Die vrijheid wordt door andere artikelen al gewaarborgd en moet gewoon weg, want het geeft een status aparte aan godsdienst.quote:En de aantasting van vrijheden voor bepaalde groepen in onze samenleving?
Ook een manier om te reageren als je geen weerwoord hebt.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 12:56 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Ik heb sowieso weinig trek om op de rommel van jou in te gaan.
Ik wel hoor. Dit gaat over 30 seconden in het leven van een dier. Dieren die op tal van momenten in hun leven veel en veel meer stress en pijn zullen ervaren. Kom dan met een totaalpakket voor dierenwelzijn.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 12:58 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Nee ik zie geen hypocrisie in deze wet. Hij is vrij helder.
Daarom vermijd ik ook ook de woorden godsdienst of gelovigen. Ik schrijf expliciet over minderheden en bepaald groepen, juist omdat ik wil dat iedere minderheid beschermd wordt ongeacht de reden daarvoor.quote:Nee dat interesseert me niet. Ik vind het artikel over vrijheid van godsdienst sowieso onzinnig. Die vrijheid wordt door andere artikelen al gewaarborgd en moet gewoon weg, want het geeft een status aparte aan godsdienst.
Precies. Alle wetten gelden voor iedereen. Geen uitzondering om redenen waar je zelf voor kiest.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 12:58 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Nee dat interesseert me niet. Ik vind het artikel over vrijheid van godsdienst sowieso onzinnig. Die vrijheid wordt door andere artikelen al gewaarborgd en moet gewoon weg, want het geeft een status aparte aan godsdienst.
Nadrukkelijk niet, alleen dat is jouw kromme interpretatie, daarom reageer ik ook zo geïrriteerd.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 12:58 schreef Gia het volgende:
Je hebt het niet over minderheden, maar alleen over gelovige minderheden.
Hoho, we gaan geen zaken verbieden omdat minderheden iets willen. Waar het mij om gaat is dat minderheden ook de ruimte moeten krijgen in onze samenleving en dat onze Grondwet er zou moeten zijn om dat te garanderen.quote:Alle andere minderheden die iets willen wat wettelijk verboden is, mogen van jou in de stront zakken, als de beminde gelovigen hun zinnetje maar krijgen. Want ze zijn zo zielig, als minderheid.
Als ik een voorbeeld geef van een niet geloofsgerelateerde minderheid die gehinderd wordt door wetgeving die de meerderheid wil, dan ga je daar niet op in.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 13:05 schreef Bolkesteijn het volgende:
Hoho, we gaan geen zaken verbieden omdat minderheden iets willen. Waar het mij om gaat is dat minderheden ook de ruimte moeten krijgen in onze samenleving en dat onze Grondwet er zou moeten zijn om dat te garanderen.
quote:Op vrijdag 17 juni 2011 13:11 schreef Gia het volgende:
[..]
Als ik een voorbeeld geef van een niet geloofsgerelateerde minderheid die gehinderd wordt door wetgeving die de meerderheid wil, dan ga je daar niet op in.
Want die wet deugt wel?
quote:Milieuactivisten fietsen naakt door Amsterdam
Activisten doen wel vaker iets dat niet mag, hè?quote:
Maar wie bepaalt wat verantwoord met vrijheden omgaan is, en wat niet?quote:Op vrijdag 17 juni 2011 13:18 schreef Bolkesteijn het volgende:
Maar het zou mij te ver gaan om dat expliciet te gaan verbieden, wel eis ik van minderheden dat zij verantwoord met hun vrijheid om gaan.
http://www.volkskrant.nl/(...)-uit-Nederland.dhtmlquote:Maleisië staakt import halal vlees uit Nederland
Maleisië heeft alle import van halal vlees uit Nederland stopgezet. Inspectie van Nederlandse slachthuizen door een Maleisische delegatie, eind vorig jaar, bracht misstanden aan het licht. Dat meldt de Volkskrant vandaag.
De Maleisische Halalautoriteit (JAKIM) wil niet vooruitlopen op het inspectierapport, dat in juni openbaar wordt. Wel heeft een directielid per mail aan de Volkskrant laten weten: 'Geen enkele certificeerder die zijn verantwoordelijkheid als moslim serieus neemt, zou dat vlees als halal accepteren.'
Pluimveevlees
Maleisië importeerde alleen pluimveevlees uit Nederland. Volgens het Productschap Vee en Vlees en Pluimvee en Eieren voerde Nederland jaarlijks voor ongeveer 13 miljoen euro uit naar het Aziatische land.
Volgens de Maleisische Halalautoriteit was zowel het toezicht van de certificeerders als de slachtmethode slecht. Een halal slachtmethode vereist dat een dier alleen verdoofd mag worden geslacht als die verdoving is terug te draaien.
Zonder verdoving
Opmerkelijk is dat het halalcertificaat dat met het exportvlees wordt meegestuurd, niet vermeldt of het vlees al dan niet van verdoofd geslachte dieren afkomstig is. Sommige certificeerders zeggen dat hun buitenlandse klantenkring best weet dat dieren in Nederland veelal worden verdoofd voor de slacht. Maar volgens andere bureaus verwacht het buitenland zonder meer dat halal 'zonder verdoving' betekent. 'Mijn klantenkring moet geen verdoofd vlees hebben', zegt Wahid Ramdjan van Halal International Control.
Gesjoemel
De rituele slacht is commercieel minder aantrekkelijk, vooral omdat er veel meer tijd mee is gemoeid. Diverse bronnen, onder andere certificeerders zelf, zeggen dat flink wordt gesjoemeld met halal-keurmerken.
Natuurlijk, men gaat gewoon het vlees importeren.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 13:31 schreef Cuban-necktie het volgende:
Wat een gedoe...aan alle huillies die straks bang zijn dat hun halal of koosjer vleesje niet meer te koop is..1 woord: import.
Of assimileren.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 13:36 schreef sigme het volgende:
Halal kan verdoofd, dus halal hoeft niet geïmporteerd te worden, dat kunnen we blijven doen in Nederland en dus zelfs exporteren.
Alleen de joodse gemeentschap kan niet meer koosjer slachten en zal moeten importeren. Of emigreren.
Zo is dat, die joden kunnen ook best assimileren. Dan houden ze toch gewoon op jood te zijn? Vrije keus!quote:
Had je daar ook nog een inquisitie bij willen hebben die elk afwijkend gedrag met harde hand bestraft?quote:Op vrijdag 17 juni 2011 13:02 schreef Gia het volgende:
[..]
Precies. Alle wetten gelden voor iedereen. Geen uitzondering om redenen waar je zelf voor kiest.
Wat een onzin. Je mag ook niet door rood rijden, toch staat er niet bij elk stoplicht een politie-agent of flitspaal.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 13:43 schreef moussie het volgende:
Had je daar ook nog een inquisitie bij willen hebben die elk afwijkend gedrag met harde hand bestraft?
Da's makkelijk gezegd als je naar het "nu" kijkt, maar wat als je familie hier al generaties woont en geassimileerd is? Zomaar vertrekken naar Israel is ook niet een optie.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 13:56 schreef Gia het volgende:
[..]
Wat een onzin. Je mag ook niet door rood rijden, toch staat er niet bij elk stoplicht een politie-agent of flitspaal.
Gaat er om dat wetten voor iedereen gelden. Het is belachelijk om te vinden dat bepaalde wetten niet voor jou gelden omdat je een geloof hebt dat daar anders over denkt. Dan ga je maar in een land wonen waar de wetten beter bij jouw geloof passen. Hier gaan eisen dat je een uitzondering mag zijn, omdat dat tolerant is, is belachelijk.
Ik ga ook niet in een land wonen waar hoofddoekjes verplicht zijn als ik die niet wil dragen.
Gut gut, wat een vergelijkingen weer. Als je door rood rijdt breng je andere mensen in gevaar, als je er andere eetgewoonten op nahoudt niet.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 13:56 schreef Gia het volgende:
[..]
Wat een onzin. Je mag ook niet door rood rijden, toch staat er niet bij elk stoplicht een politie-agent of flitspaal.
Gaat er om dat wetten voor iedereen gelden. Het is belachelijk om te vinden dat bepaalde wetten niet voor jou gelden omdat je een geloof hebt dat daar anders over denkt. Dan ga je maar in een land wonen waar de wetten beter bij jouw geloof passen. Hier gaan eisen dat je een uitzondering mag zijn, omdat dat tolerant is, is belachelijk.
Ik ga ook niet in een land wonen waar hoofddoekjes verplicht zijn als ik die niet wil dragen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |