Duidelijk wél, leugenaar.quote:Op zaterdag 18 juni 2011 18:14 schreef Cognitor het volgende:
[..]
1. Ik beweerde alleen iets over Tabor en een Romeinse soldaat.
2. Tabor wijst waarschijnlijk af dat die specifieke inscriptie op de vader van Jezus slaat. Maar Pantera is een vaker voorkomende soldatennaam, zelfs onder Joodse soldaten. Dus Abdes Pantera is volgens Tabor (ik vertrouw nu even op ATON) niet de vader, maar een andere Pantera.
Je hebt het boek duidelijk niet gelezen hè Aton?
Leugenaar. Begrijp je geen Engels ?quote:Ik ook niet helemaal, maar ik weet tenminste in grote lijnen wat er in staat.
Dit ?quote:Ik beweerde alleen iets over Tabor en een Romeinse soldaat.
Staat er niet. Dit staat er:quote:Tabor betoogt dat Jezus is geconcipieerd uit een onwettige verbintenis tussen Maria en een Romeinse soldaat. Dat gebeurde in Galilea en Jezus groeide in Nazaret op.
quote:Blz.82: ( na een grondig onderzoek van alle documenten en een bezoek aan het museum ter plaatse )
" Wat kunnen we dus ten aanzien van Abdes Pantera concluderen ? Is het in de verste verte mogelijk dat dit, van alle duizenden grafinscripties uit dat tijdperk, net de grafsteen van de vader van Jezus was, en nog wel teruggevonden in Duitsland ? De kans lijkt te verwaarlozen, maar het bewijsmateriaal mag niet zomaar onbeduidend worden afgedaan. (...) Aan de hand van dergelijk bewijsmateriaal kunnen we op geen enkele manier bewijzen dat er verband bestaat. "
Dat zal maar best zijn.quote:Op zaterdag 18 juni 2011 18:42 schreef Cognitor het volgende:
Aanvulling op het antwoord aan ATON:
p. 72: "Jesus' father remains unknown but possibly was named Pantera, and if so, was quite possibly a Roman soldier."
I rest my case.
Jullie ? Ik zeker niet hoor. Grote smoel, meer niet. Ik vraag me af waar Haasjeover blijft.quote:Ik heb trouwens nergens gezegd dat ik een wetenschapper ben. Dat jullie dat concluderen uit mijn posts zal ik maar als een compliment opvatten.
In deze post geef je weer het eens te zijn met wat vanaf het begin af aan al mijn punt was: dat wij niet met dezelfde dingen bezig zijn, niet hetzelfde doel voor ogen hebben, niet dezelfde weg bewandelen en dus ook niet tot dezelfde resultaten komen.quote:Op vrijdag 17 juni 2011 00:53 schreef sinzzer het volgende:
[..]
Dan heb je dat verkeerd begrepen, ik heb nergens gezet in mijn post dat het doel is om precies te zijn als Jezus christus.
Ik zal je even herinneren aan de waarheid, wat in de gnosis het leidend punt is in het leven.
Elk mens is een individu, je word niemand anders en je zal altijd zijn wie je werkelijk bent.
Niemand kan precies als een ander mens zijn, dat is de keiharde waarheid.
Dus ik kan onmogelijk in mijn posting gezegd hebben dat het mijn doel is om precies als Jezus christus te worden.
Omdat ik ben wie ik ben en Jezus is Jezus.
Tenzij jij dat zo interpreteer, dan bij deze heb je het fout geïnterpreteerd laat dat duidelijk zijn.
Want er staat nergens in mijn posting dat ik dat heb gezegd, dus je vraag is onnodig geweest.
Maar ik had al door dat je dat zo zag, dus wou ik de moeite besparen om dit alles even uit te leggen wat ik nu heb gedaan.
Ik had gehoopt dat jij dat ook inzag maar nee je vraagt het me nog een keer, dan bij deze dan..
Door de leer van de gnosis bewandel je het pad van Jezus christus en hierdoor word je een christen.
Dus niet precies als Jezus, dat is wat jij ervan hebt gemaakt.
[..]
Waarom zou dat niet kunnen?
Als jij het over de zondeval hebt dan weet je niet dat de zondeval pas intrede nam 100 jaar nadat de bijbel is geschreven, dus in 400.
Daarvoor was geen enkel bron over de zondeval ,de gene die je hiervoor mag bedanken is Augustinus.
Hij heeft ervoor gezorgd dat mensen nu geloven in de zondeval waardoor mensen hun zwakheden verwijzen naar hun aard.
Dit is in 1400 opnieuw vastgesteld op verschillende concilies.
Dus de bijbel wilt mensen laten geloven in de erfzonde terwijl het gebaseerd is op het werk van een man, en door zijn woord moeten wij geloven dat iedereen in zonde leeft?
Dan kan ik dat met 100% kan zeggen dat ik het tegendeel heb bewezen voor mezelf, ten eerste door naar mijn eigen leven te kijken voor inzicht.
Ten tweede keek naar het leven van mijn 2 kinderen vanaf het eerste moment dat ze geboren werden.
Ik kan hierbij zeggen dat de erfzonde pure onzin is, wij worden niet geboren in zondes en leven niet in zondes.
Het is juist door onwetendheid bij de opvoeding dat de mens een leven patroon ontwikkeld die in staat is om zondes te maken.
Door die visie van jou levens patroon lijkt het onmogelijk om geen zondes te plegen, maar dat is gewoon omdat je niet weet hoe je dat kan doen.
Als jij bijvoorbeeld weet dat je boos word om een bepaalde reden, dan kan je die reden onderzoeken omdat je denkt dat het de oplossing is voor wat je voelt.
Dan besef je vaak niet dat je eigenlijk boos geworden bent om een of andere reden, en dat het gevoel die op je af kwam niet goed is.
Boos worden lijkt normaal maar hoort onder controle te blijven, want het kan leiden naar ellende.
En dat zou je in jezelf moeten onderzoeken waarom dat met zoveel energie naar buiten komt, dat kan alleen door in jou eigen verleden te kijken.
Hierdoor krijg je inzicht over jou leven, je zal begrijpen waar die gevoelens vandaan komen.
De kans zit erin dat je met je volwassen kijk terug kijkt in je jeugd en inziet dat die situatie helemaal niet zo erg was,het was gewoon een kleine opstootje onder kinderen.
Maar dat kon wel iets hebben getriggerd waardoor er energie vrij kwam, de energie van kwaadheid komt vrij op de manier als hoe je het krijgt.
Deze energie zal op zo'n manier altijd zo reageren met de dezelfde energie, hoe groter de ellende hoe meer energie er vrij komt.
Dit word meegenomen naar de volwassenheid en zal een cruciale rol spelen bij gewelddadige situaties.
Dit is een voorbeeld van de geweld zondes.
Alleen door bewust te zijn van de energie van je gevoelens en door inzicht van waar het vandaan kwam, krijg je de mogelijkheid je verstand te gebruiken.
Je verstand is wie je werkelijk bent en zal altijd zoeken naar een oplossing voor de situatie.
Door deze kennis mee te nemen op je levenspad kan je door situaties jezelf trainen zodat de energie zal minderen en uiteindelijk zal je het onder controle krijgen.
Dit is maar een voorbeeld van een van de zondes die gepleegd kunnen worden, maar het geld voor elke gevoel die er voor zorgt dat je zondes zal plegen.
Vandaar ook dat je moet weten waar de ziel uit bestaat, zeg maar het kaf van het koren scheiden.
Hoogmoed,hebzucht ,onkuisheid,jaloezie,vraatzucht,wraak en gemakzucht zijn gevoelens die je moet erkennen als ze opkomen.
En direct tegen handelen, want dat getuigt dat jou bewustzijn op zo'n niveau zit dat die gevoelens opkomen in een situatie.
Dan is het of uit die situatie gaan of die gevoelens negeren en kijken naar de waarheid.
Bijv, een man kijkt naar iemand zijn vrouw en zit met haar te flirten, zij doet niets terug en haar man word jaloers,
Bekende situatie en simpel voorbeeld, de waarheid is een man probeert gewoon een mooie vrouw te versieren zonder te weten dat ze een man heeft.
Veel partners worden jaloers en gaan dan vaak slecht praten over de persoon die zit te flirten, of zelfs een probleem van maken.
En natuurlijk heb je ook mensen die het negeren, maar ik wil alleen even een voorbeeld aangeven over jaloezie.
De kunst zit hem erin de gevoelens te negeren en vertrouwen in de waarheid, en dat is je vrouw houd van jou en hij probeert gewoon een vrouw te versieren.
Dit geld voor alle zondes, als je gewoon blijf richten op de feiten en handelen volgens de waarheid dan overwin je wel de zondes die je gewend bent te maken.
Zonder hemelse interventie en dat is toch wel degelijk haalbaar zonder te geloven.
Je moet wel durven de verantwoordelijkheid te nemen om te werken aan jezelf door je zwakheden te verwijderen of positiever maken.
En dat kan voor veel mensen moeilijk zijn die echt veel ellende heb meegemaakt in het verleden, door het terug kijken komen de gevoelens weer naar boven die pijnlijk kunnen zijn.
Velen willen er liever niet aan denken en stoppen het weg, zonder bewust te zijn van het feit dat die negativiteit in jezelf word meegenomen naar de toekomst.Met alle gevolgen van dien.
En ik weet 100% zeker dat de mens lichamelijke zo gebouwd is dat in principe elk mens dit kan zonder te geloven.
Dus als jij zegt dat dit niet mogelijk is dan heb ik bij deze in mijn woorden verwoord dat het wel mogelijk is, dan wil ik van jou zien waarom jij denkt dat het niet mogelijk is.
En geen bijbel versen ,gewoon jou mening aub.
[..]
Tenzij jij het niet goed hebt begrepen en verwacht dat ik een vraag moet beantwoorden over iets wat jij denkt dat het is.
Dus mijn vraag aan jou is, hoe kom je erbij dat ik bedoel dat ik precies als Jezus Christus wilt zijn?
Buiten dat als je denkt dat ik jou vragen moet beantwoorden en jij niet de mijne dan heb je het mis, dus even goede vrienden maar ik vroeg nog steeds aan jou wat jij ziet als de zonde?
En ook graag in jou woorden.
Mag ik dan ook eens een domme vraag stellen ? Wat is de reden dan geweest voor Jezus' kruisdood volgens de bijbel ?quote:Die term 'erzonde' is niet belangrijk. Waar het om gaat is wat is zonde? Je zegt 'geen bijbelverzen aub'. Dat is natuurlijk een domme vraag om aan een christen te stellen. Hoe wil ik anders enige back up voor mijn mening hebben? Ik verzin mijn geloof niet zelf, ik baseer me op de bijbel. Ik citeer dus ook uit de bijbel om mijn punt weer te geven.
Hij werd beschuldigd van godslastering door de hoge piefen.quote:Op maandag 20 juni 2011 17:45 schreef ATON het volgende:
Ali_Kannabali:
[..]
Mag ik dan ook eens een domme vraag stellen ? Wat is de reden dan geweest voor Jezus' kruisdood volgens de bijbel ?
Ik ga de vraag anders formuleren: Waarom is volgens jou de reden waarom Jezus, volgens het N.T. de zoon van God naar de aarde is gestuurd ? En uw reden voor kruisiging houdt totaal geen steek. Voor godslastering stond steniging. Kruisiging was een Romeinse doodstraf uitsluitend voor dissidenten, moordenaars en ontvluchte slaven. Kom dus bij mij niet af met zulke smoes.quote:Op maandag 20 juni 2011 20:10 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Hij werd beschuldigd van godslastering door de hoge piefen.
59 En de overpriesters, en de ouderlingen, en de gehele grote raad zochten valse getuigenis tegen Jezus, opdat zij Hem doden mochten; en vonden niet.
60 En hoewel er vele valse getuigen gekomen waren, zo vonden zij toch niet.
61 Maar ten laatste kwamen twee valse getuigen, en zeiden: Deze heeft gezegd: Ik kan den tempel Gods afbreken, en in drie dagen denzelven opbouwen.
62 En de hogepriester, opstaande, zeide tot Hem: Antwoordt Gij niets? Wat getuigen dezen tegen U?
63 Doch Jezus zweeg stil. En de hogepriester, antwoordende, zeide tot Hem: Ik bezweer U bij den levenden God, dat Gij ons zegt, of Gij zijt de Christus, de Zoon van God?
64 Jezus zeide tot hem: Gij hebt het gezegd. Doch Ik zeg ulieden: Van nu aan zult gij zien den Zoon des mensen, zittende ter rechter hand der kracht Gods, en komende op de wolken des hemels.
65 Toen verscheurde de hogepriester zijn klederen, zeggende: Hij heeft God gelasterd, wat hebben wij nog getuigen van node? Ziet, nu hebt gij Zijn gods lastering gehoord.
66 Wat dunkt ulieden? En zij, antwoordende, zeiden: Hij is des doods schuldig.
Om de wet en de profeten te vervullen.quote:Op maandag 20 juni 2011 20:28 schreef ATON het volgende:
[..]
Ik ga de vraag anders formuleren: Waarom is volgens jou de reden waarom Jezus, volgens het N.T. de zoon van God naar de aarde is gestuurd ?
Je hebt gelijk dat Hij normaal gesproken gestenigd zou worden.quote:En uw reden voor kruisiging houdt totaal geen steek. Voor godslastering stond steniging. Kruisiging was een Romeinse doodstraf uitsluitend voor dissidenten, moordenaars en ontvluchte slaven. Kom dus bij mij niet af met zulke smoes.
Galaten 3:13 Christus heeft ons verlost van den vloek der wet, een vloek geworden zijnde voor ons; want er is geschreven: Vervloekt is een iegelijk, die aan het hout hangt.quote:Dus de vraag is: wat was Jezus' missie, volgens het N.T., hier op aarde.
En hoe zou Jezus dit gedaan hebben? door aan het kruis te sterven, dit was het plan al van God. Sterker nog: In de Bijbel staat dat het offer van Jezus als een weldadige geur in de neus van god was.quote:Jezus kwam om de wet en de profeten te vervullen en daarmee het leven van mensen te redden van de dood die zij verdienen voor het overtreden van de wet. Simpel.
Nee hoor.quote:Je stelt ook dat de Joden mensen kruisigden als ze hen als vervloekt zagen,
Dat heb je goed begrepen.quote:En hoe zou Jezus dit gedaan hebben? door aan het kruis te sterven, dit was het plan al van God. Sterker nog: In de Bijbel staat dat het offer van Jezus als een weldadige geur in de neus van god was.
Je stelt hier zelf dat je de term erfzonde niet belangrijk vindt. Maar daarvoor is Jezus wel naar de Aarde gekomen, als je de Bijbel mag geloven.quote:Die term 'erzonde' is niet belangrijk. Waar het om gaat is wat is zonde? Je zegt 'geen bijbelverzen aub'. Dat is natuurlijk een domme vraag om aan een christen te stellen. Hoe wil ik anders enige back up voor mijn mening hebben? Ik verzin mijn geloof niet zelf, ik baseer me op de bijbel. Ik citeer dus ook uit de bijbel om mijn punt weer te geven.
Men vraagt je naar jouw mening.quote:Wie zegt dat ik mijn eigen mening probeer te formuleren?
quote:Nee hoor.
soms begrijp ik dingen welquote:Dat heb je goed begrepen.
Je draait in rondjes.quote:Op maandag 20 juni 2011 21:32 schreef Berjan1986 het volgende:
[..]
Je stelt hier zelf dat je de term erfzonde niet belangrijk vindt. Maar daarvoor is Jezus wel naar de Aarde gekomen, als je de Bijbel mag geloven.
Men vraagt om waarheden.quote:Men vraagt je naar jouw mening.
Dat zegt de tekst in Deuteronomium toch? Hier een praktijkvoorbeeld:quote:
"Je hebt gelijk dat Hij normaal gesproken gestenigd zou worden.
Maar de joden hingen mensen aan een stuk hout wanneer zij deze als vervloekt beschouwden:"
Is dit niet wat ik zeg?
Soms ja.quote:soms begrijp ik dingen wel
En dat was ??quote:Om de wet en de profeten te vervullen.
Voor mijn part aan een satéstokje, maar hij gekruisigd. Dus niet veroordeeld voor godslastering.quote:Je hebt gelijk dat Hij normaal gesproken gestenigd zou worden.
Maar de joden hingen mensen aan een stuk hout wanneer zij deze als vervloekt beschouwden
Wat de wet en de profeten waren?quote:
De aanklacht was godslastering. De straf was uiteindelijk kruisiging. Zo staat het beschreven. Ook al was dat niet de gewoonte.quote:Voor mijn part aan een satéstokje, maar hij gekruisigd. Dus niet veroordeeld voor godslastering.
Natuurlijk wel. Anders citeer ik ze toch niet?quote:En ge denkt toch niet dat ik al die verzen ga lezen zeker!
Ik draai niet in rondjes, JIJ stelt dat de term erfzonde niet belangrijk is. De Bijbel stelt dat Jezus wel om die erfzonde gekomen is. Conclusie is: Erfzonde is WEL belangrijk, in de Bijbel.quote:
quote:Men vraagt om waarheden.
Maar dat was in een tijd dat de Joden nog macht hadden (in hoeverre je dit gelooft althansquote:Dat zegt de tekst in Leviticus toch? Hier een praktijkvoorbeeld:
Jozua 8:28 Jozua nu verbrandde Ai, en hij stelde haar tot een eeuwigen hoop, ter verwoesting, tot op dezen dag.
29 En den koning van Ai hing hij aan een hout, tot aan den avondstond; en omtrent den ondergang der zon gebood Jozua, dat men zijn dood lichaam van het hout afname; en zij wierpen het aan de deur der stadspoort, en richtten daarop een groten steenhoop, zijnde tot op dezen dag.
Ik begrijp heel goed, maar jij kan fictie en waarheid niet goed uit elkaar houden. De Joden hadden enkel macht om Joden en heidenen te stenigen als zij godslasterlijk waren. (en Jezus zei dat hij gods zoon was, dus redelijk godslasterlijk.)quote:Wil dat zeggen dat de joden mensen kruisigden? Dat ze die autoriteit hadden onder Rome? Nee. Begrijpend lezen is niet je sterkste kant volgens mij Berjan.
soms heb ik het idee dat ik op FM praat en jij op AM.quote:Soms ja.
Of de kruisiging wil iets heel anders zeggen dan de letterlijke uitleg?quote:De aanklacht was godslastering. De straf was uiteindelijk kruisiging. Zo staat het beschreven. Ook al was dat niet de gewoonte.
Zeg ventje, probeert ge hier met mijn voeten te spelen of wat ?quote:Op maandag 20 juni 2011 21:55 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Wat de wet en de profeten waren?
Wat wij vandaag de dag het oude testament noemen.
In uw droom ventje! Als ge niet meer te vertellen hebt ga dan buiten spelen of zoals gewoonlijk belletjetrek.quote:Natuurlijk wel. Anders citeer ik ze toch niet?
De TERM ja. Niet het concept. De bijbel stelt niet dat Jezus om 'die erfzonde gekomen is'. Zo wel, citeer mij het vers AUB. De bijbel stelt het anders. De term die men er later voor gegeven heeft is 'erfzonde'. Maar die term zelf staat niet in de bijbel. Begrijp je dat verschil tussen term en concept?quote:Op maandag 20 juni 2011 21:59 schreef Berjan1986 het volgende:
[..]
Ik draai niet in rondjes, JIJ stelt dat de term erfzonde niet belangrijk is. De Bijbel stelt dat Jezus wel om die erfzonde gekomen is. Conclusie is: Erfzonde is WEL belangrijk, in de Bijbel.
En ik antwoordde daarop 'om de wet en de profeten te vervullen'.quote:
Ik ga de vraag anders formuleren: Waarom is [b]volgens jou de reden waarom Jezus, volgens het N.T. de zoon van God naar de aarde is gestuurd ? En uw reden voor kruisiging houdt totaal geen steek. Voor godslastering stond steniging. Kruisiging was een Romeinse doodstraf uitsluitend voor dissidenten, moordenaars en ontvluchte slaven. Kom dus bij mij niet af met zulke smoes.
Dus de vraag is: wat was Jezus' missie, volgens het N.T., hier op aarde. [/b]
ATON vroeg dus om jouw mening over het NT. Niet enkel het NT dus.
Het punt is dat er in het oude testament staat dat ieder die aan het hout hangt, vervloekt is, of een vloek is.quote:Maar dat was in een tijd dat de Joden nog macht hadden (in hoeverre je dit gelooft althans) en de tijd van Jezus was heel anders.
Nee, omdat Pilatus oproer door een menigte buiten zinnen wilde voorkomen bezweek hij onder druk van de joden. Hij was zwak. Zo staat het beschreven. Ik geloof dat. Jij was er niet bij. Historische bronnen die het tegendeel bewezen zijn er niet. Geloof wat je wil geloven en laat mij hetzelfde doen.quote:Ik begrijp heel goed, maar jij kan fictie en waarheid niet goed uit elkaar houden. De Joden hadden enkel macht om Joden en heidenen te stenigen als zij godslasterlijk waren. (en Jezus zei dat hij gods zoon was, dus redelijk godslasterlijk.)
De Romeinen daarentegen konden wel kruisigen (wat ze volgens de Bijbel ook deden!) maar die zouden zich in werkelijkheid niet bekommeren om iemand die zich zoon van god (van een joodse god ook nog) noemt. Dus als hij gekruisigd is, dan wel om een andere reden dan hier wordt aangegeven. OF hij was een slaaf die weggelopen was, OF hij was een opstandeling.
Misschien iets te veel tekst voor je, maar je doet je best maar om mij toch te begrijpen.
Ik luister geen radio.quote:soms heb ik het idee dat ik op FM praat en jij op AM.
Of niet. Geloof wat je wil geloven. Dat is jouw zaak.quote:Of de kruisiging wil iets heel anders zeggen dan de letterlijke uitleg?
Mensen zijn geen robots en handelen niet altijd exact volgens de protocollen, gebruiken, enzovoorts. Jezus was een speciaal geval.quote:Dus als we WETEN wat de praktijken van de Romeinen waren in die tijd, dan nog houdt je vol aan iets dat geschreven staat, omdat het geschreven staat?
De joden die de romeinen best onder druk gezet hebben ... is dat ernstig of is dit zuiver uit naïeviteit ?quote:Het staat in de mozaische wet beschreven en de romeinen hadden best kunnen handelen onder druk van de joden.
Maar ze hebben hem wel teruggefloten vanuit Rome om zijn wreedheden op het joodse volk. En dát.. is geschiedenis m'n beste!quote:Nee, omdat Pilatus oproer door een menigte buiten zinnen wilde voorkomen bezweek hij onder druk van de joden. Hij was zwak.
Dat hij een wreedaard was ? Zeker staat dat geschreven, en ik geloof dat ook.quote:Zo staat het beschreven. Ik geloof dat.
Jij zeker niet, dat is duidelijk. Buiten dat boek weet je zelfs niks betreft geschiedenis.quote:Jij was er niet bij.
Dan heb ik slecht nieuws voor je : historische bronnen zijn er met de vleet. Pech he ?quote:Historische bronnen die het tegendeel bewezen zijn er niet.
Geen probleem, m'n beste, al was het in een vliegende koffiepot op de planeet mars, maar komt hier jou zendelingenwerk niet slijten.quote:Geloof wat je wil geloven en laat mij hetzelfde doen.
Philo van Alexandrie beschrijft hoe Pilatus de Joden zat te ergeren, en ook Josephus beschrijft Pilatus als een nogal grillig persoon, die protest onder Joden hard neersloeg, zie b.v. hier.quote:Op maandag 20 juni 2011 22:27 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Nee, omdat Pilatus oproer door een menigte buiten zinnen wilde voorkomen bezweek hij onder druk van de joden. Hij was zwak. Zo staat het beschreven. Ik geloof dat. Jij was er niet bij. Historische bronnen die het tegendeel bewezen zijn er niet.
Dat is denk ik weer wat overdreven.quote:Op maandag 20 juni 2011 23:17 schreef ATON het volgende:
Ali:
Dan heb ik slecht nieuws voor je : historische bronnen zijn er met de vleet. Pech he ?
Misschien moet je de FAQ van F&L even doorlezen:quote:Op maandag 20 juni 2011 23:17 schreef ATON het volgende:
Geen probleem, m'n beste, al was het in een vliegende koffiepot op de planeet mars, maar komt hier jou zendelingenwerk niet slijten.
Je mag natuurlijk prima kritiek hebben op "evangelisatie" door dit te vergelijken met historische bronnenquote:F&L is voor zowel gelovigen als niet-gelovigen. Houdt daar rekening mee!
Maar Ali doet dit juist WEL, hij denkt dat het historisch mogelijk is dat Pilatus gezwicht is voor de Joden. Terwijl het historisch juist niet mogelijk is.quote:Je mag natuurlijk prima kritiek hebben op "evangelisatie" door dit te vergelijken met historische bronnenMaar je zult wel moeten accepteren dat hier niet alleen met een puur historisch-kritische blik op de bijbel wordt gekeken.
Natuurlijk is het wel mogelijk. Als je alleen de verschillende bronnen met elkaar vergelijkt (Philo, Josephus, de evangelieën) zie je verschillende beschrijvingen die moeilijk met elkaar te rijmen zijn. De vraag is dan wat historisch gezien aannemelijker is. Gezien de gekleurdheid van de evangelieën en het feit dat de evangelisten duidelijke beweegredenen hadden om Pilatus als twijfelaar neer te zetten, zou ik concluderen dat dikgedrukte historisch vrij onwaarschijnlijk is.quote:Op dinsdag 21 juni 2011 11:39 schreef Berjan1986 het volgende:
Maar Ali doet dit juist WEL, hij denkt dat het historisch mogelijk is dat Pilatus gezwicht is voor de Joden. Terwijl het historisch juist niet mogelijk is.
Nee, jij zegt nadrukkelijkquote:Op dinsdag 21 juni 2011 12:24 schreef Berjan1986 het volgende:
Dus je zegt hetzelfde als ik, maar dan in andere bewoordingen?
Gaat weer lekker vandaag
Dat is een hele sterke uitspraak.quote:Terwijl het historisch juist niet mogelijk is.
Ik snap deze reactie niet. Vind je dit normaal? Als het je niks interesseert wat ik zeg, waarom reageer je dan nog op me?quote:Op dinsdag 21 juni 2011 13:47 schreef Berjan1986 het volgende:
Alpha-mannetje
[ afbeelding ]
Wat interesseert het mij nou wat jij wel en niet zou zeggen?
Dus jij zegt "historisch kan het niet" als ik zou zeggen "historisch gezien is het met het bronnenmateriaal wat we nu hebben vrij onwaarschijnlijk".quote:Philo beweert dat Pilatus een harde man was die geen respect had voor de Joden. Josephus ook. Enkel de evangelieen beweren dat de Joden hem bang maakten (enkel om de Joden in een kwaad daglicht te stellen).
Dus historisch kan het niet, of je moet een theologisch geschrift stellen BOVEN geschiedschrijvers als Philo en Josephus.
Ik snap niet waar je dit op baseert. Maar 't is al goed, hou jij je alfamannetjesdenken maar aan.quote:Op dinsdag 21 juni 2011 14:02 schreef Berjan1986 het volgende:
Dat is een hele sterke uitspraak.Dat zou ik persoonlijk nooit stellen, zeker niet met het handvol bronnen wat we van Pilatus hebben.
Dit zou ik eens moeten zeggen over een uitspraak van jou, dan is het land te klein.
Dat is 4 tegen 2. De bijbel wint.quote:Op dinsdag 21 juni 2011 13:47 schreef Berjan1986 het volgende:
Alpha-mannetje
[ afbeelding ]
Wat interesseert het mij nou wat jij wel en niet zou zeggen?
Philo beweert dat Pilatus een harde man was die geen respect had voor de Joden. Josephus ook. Enkel de evangelieen beweren dat de Joden hem bang maakten (enkel om de Joden in een kwaad daglicht te stellen).
Dus historisch kan het niet, of je moet een theologisch geschrift stellen BOVEN geschiedschrijvers als Philo en Josephus.
Dat ligt enkel aan je onwetendheid hoor. Dat heb ik je al eens gezegd. Moeilijk dit zo maar onder ogen te zien he ? Nog even doorbijten.quote:Op dinsdag 21 juni 2011 19:20 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dat is 4 tegen 2. De bijbel wint.
Maar zonder gekheid: Ik ben het ermee eens dat als Josephus' en Philo's beschrijvingen accuraat zijn, dat niet meewerkt aan de geloofwaardigheid van wat de evangelien beschrijven.
Echter, is de bewijslast me te klein. Er wordt niets vermeld over de specifieke situatie. Dus zijn we slechts aan het speculeren als we zeggen 'dat kan niet zo gebeurd zijn'. Alles kan.
Da's ook niet de vraag. De vraag is: wat is historisch gezien waarschijnlijk?quote:Op dinsdag 21 juni 2011 19:20 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Echter, is de bewijslast me te klein. Er wordt niets vermeld over de specifieke situatie. Dus zijn we slechts aan het speculeren als we zeggen 'dat kan niet zo gebeurd zijn'. Alles kan.
De term is zeker niet belangrijk, de inhoud wel.quote:Op zondag 19 juni 2011 12:50 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Ik zal je vragen beantwoorden.
Die term 'erzonde' is niet belangrijk. Waar het om gaat is wat is zonde? Je zegt 'geen bijbelverzen aub'. Dat is natuurlijk een domme vraag om aan een christen te stellen. Hoe wil ik anders enige back up voor mijn mening hebben? Ik verzin mijn geloof niet zelf, ik baseer me op de bijbel. Ik citeer dus ook uit de bijbel om mijn punt weer te geven. De bijbel definieert zonde als:
In deze vers gaat het niet om de zondeval, maar om de keuze een zonde te maken.quote:1 Johannes 3:4 Een iegelijk, die de zonde doet, die doet ook de ongerechtigheid; want de zonde is de ongerechtigheid.
Dat is een goede vraag, want Jezus is gekomen voor onze zondes, hij moest sterven maar daarvoor moest hij verraden worden door een van zijn apostelen zodat het lam geofferd kon worden.quote:Wat is de standaard voor 'rechtvaardigheid' en 'onrechtvaardigheid' in de bijbel?
Dus de definitie van deze zonden is dat als je niet gelooft in God en niet je naaste lief hebt dat je dus hebt gezondigd.quote:Is het op basis van deze definitie af te leiden dat iedereen ooit in zijn leven gezondigd heeft? Ja.
Kijk om je heen, heb je kinderen?quote:Maar waarom dan de 'erfzonde'? Waarom begint niet iedereen vanaf het begin met heiligheid, een schone lei en vrije keuze?
Met alle respect.quote:Het is niet gebaseerd op het werk van een man, maar een theologisch correct begrip van de stand van zaken. De wet laat ons zien dat we zondaars zijn, en de straf op overtreding van de wet is de dood. Maar de genadegift van God is eeuwig leven door Jezus Christus.
Of omdat het concept waar jij in gelooft externen machten nodig heeft om verlost te worden.quote:Waarom ik dus denk dat het niet mogelijk is om op eigen krachten te stoppen met zondigen? Omdat de dood in alles en iedereen is, en de dood automatisch zonde voortbrengt. Om te stoppen met zondigen dient het eeuwige leven, Jezus, in ons te zijn. Ik denk zelf dat jouw lat voor wat zonde is en wat niet veel te laag ligt, en je daarom kunt concluderen dat het gelukt is. Ik geloof daar niet in, sorry. God is veel te verheven en heilig boven alles wat een mens voort kan brengen. Alleen door Zijn genade is er nog iets van ons te maken qua moraliteit.
Na 1700 jaar word het wel eens tijd om te beginnen dan he, vind je niet?quote:Dat is wat de christen nastreeft.
Waarmee ik overigens niet bedoel dat we allemaal een messias worden. Maar dat Christus in ons leeft, dat het zijn geest is die onze geest dirigeert, dat Zijn wil onze wil wordt, en we de werken doen die Hij deed.
Is dat wel zo? Wat als er niet zoiets als 'erfzonde' was geweest, maar ieder mens een absoluut vrije keuze had gehad, en een geweten om hem te verlichten over wat zonde is en wat niet, en sommigen zouden niet gezondigd hebben heel hun leven, en anderen wel, zou Jezus dan wel of niet gekomen zijn denk je?quote:Op woensdag 22 juni 2011 02:01 schreef sinzzer het volgende:
[..]
De term is zeker niet belangrijk, de inhoud wel.
Want door de inhoud van het concept moest Jezus komen om te sterven voor de "erfzonde" .
Erfzonde,onze zondes, de zondeval of hoe je het wilt noemen.
Maar Augustinus, las die de bijbel niet? Het oude en nieuwe testament? Zou hij daar zijn redering niet op gebaseerd hebben?quote:Het veranderd niet aan het feit dat dit een concept is wat werd geïnterpreteerd vanuit de visie van mensen die naar het dagelijks leven keken.
Het was de verklaring van Augustinus over de zonde en de mens.
Het was zijn interpretatie die het concept heeft gevormd wat uiteindelijk de basis werd van het concept van de bijbel.
Iemand die Gods wil niet kent, in hoeverre heeft die een keuze om wel of niet te zondigen? Waarom kent niet iedereen Gods wil, terwijl God niet wil dat wij zondigen?quote:o
Door Adam kwam de zonde onder de mensen en door Jezus kan de mens bevrijd worden.
Terwijl het is overgenomen van een concept wat tegen de wil van God was, zondes plegen is tegen de wil van God in gaan.
Dat houd niet in dat de mens van nature in zonde is, het houd in dat de mens een keuze heeft om een zonde te maken.
Het oude testament, waar de zondeval in staat, is niet aangepast 400 jaar later. Het nieuwe testament ook niet. Eind 19e eeuw was dat een argument, maar met de ontdekking van bijv. de dode zee rollen en vele andere manuscripten kun je dat niet meer stellen.quote:En natuurlijk is dit verhaal niet uit me duim gezogen.
Je hoeft alleen maar naar google.nl te gaan en typ in de erfzonde of zondeval of augustinus en de zondeval.
Maar voor het gemak zijn hier een paar links.
http://www.bijbel.net/concilium/?b=13
http://www.digitaalleslokaal.nl/filosofie/denkersaugustinus.htm
http://www.ecclesiadei.nl/docs/ploeg0027.html
Want zo ben ik!
Dus al die geschriften/boeken uit de bijbel waar de zondeval in staan tonen hiermee aan dat ze zijn aangepast.
Ze konden niet een concept bevatten wat pas in 400 werd uitgewerkt.
En ik begrijp zeer goed dat jij dit niet verzint, je gelooft gewoon wat in de bijbel staat en daar is niets mis mee.
Maar hou wel in je achterhoofd dat als je de bijbel als bron gebruikt, dat de bijbel door historische feiten geen onderbouwing meer is.
De tijd van onwetendheid is voorbij, iedereen kan aan informatie komen en jij ook.
Ik haalde hem ook niet aan om over de zondeval te praten?quote:In deze vers gaat het niet om de zondeval, maar om de keuze een zonde te maken.
Van onze zondes, en van de dood! Vergeet dat niet! Jezus kwam om levens te redden.quote:Dat is een goede vraag, want Jezus is gekomen voor onze zondes, hij moest sterven maar daarvoor moest hij verraden worden door een van zijn apostelen zodat het lam geofferd kon worden.
Hierdoor kan elk mens geloven in Jezus zodat ze weer verlost kunnen worden van onze zondes, en dit alles uit barmhartigheid/rechtvaardigheid en liefde want Gods wegen zijn ondoorgrondelijk!!
Ja, je hebt het punt begrepen. Als je van die standaard uit gaat, zijn niet slechts mensen die zonder liefde worden opgevoed bij voorbaat al gedoemd, maar alle mensen zijn bij voorbaat al gedoemd, omdat juist die essentiele liefde, die van God komt en onze geestelijke toestand vormt, in alle mensen ontbreekt... in plaats daarvan, heerst 'de dood' in ons. De dood is het tegengestelde van leven. In ons sterfelijke/stervende lichaam is dus een constante drang om het tegengestelde te doen van Gods wil. In plaats van onzelfzuchtigheid, zoeken we egoistische behoeftenbevrediging, of dat nu op fysiek, emotioneel, intellectueel, geestelijk of wat dan ook niveau is... het zijn de impulsen uit ons lichaam. Niemand is van nature verlicht. Het enige wat ons een richting biedt, is ons door God-gegeven geweten. Maar dit kan ophouden te spreken wanneer we het constant negeren.quote:Dus de definitie van deze zonden is dat als je niet gelooft in God en niet je naaste lief hebt dat je dus hebt gezondigd.
En hier hangt de "ganse" wet aan vast.
Vriend met alle respect, dit is toch overduidelijk een soort van piramide logica.
Door deze geboden zijn mensen die zonder liefde worden opgevoed bij voorbaat al gedoemd door God, want door hun afwezigheid van licht zal er donker zijn en hierdoor plegen ze zondes.
Is dat rechtvaardig?
Ik heb geen kinderen, wat ik weet is dat ik geen engeltje was. Ik weet dat ik een geweten had, en daar wel of niet naar kon luisteren. Maar dit is niet voldoende om de absolute wil van God te doen, en dus helemaal niet te zondigen.quote:Kijk om je heen, heb je kinderen?
Vond je dat je vroeger niet met een schone lei bent begonnen?
Geen vrije keuze?
Want dit concept gaat over jou en alle mensen.
Want de waarheid is dat niemand over een ander mens kan zeggen of hij in zonde leeft of niet.
Dat kan je alleen maar over jezelf zeggen.
Nog al zo doorzichtige fout uit de bijbel waar over heen is gekeken door mensen die niet helder zagen.
Er staat gij mag niet oordelen en tegelijk staat er in de bijbel, de mens is in zonde en dat is een oordeel.
Nee. Als je kijkt naar de leer van Jezus, is die tegengesteld aan wat mensen van nature doen, hun voorkeuren, hun wil. Je dient een 'dienaar van alle mensen te zijn', dan ben je de 'grootste in het koninkrijk der hemelen'. Je dient voor de 'wezen en weduwen' te zorgen, de 'lage dingen in het leven te zoeken', gezegend zijn zij die 'treuren', de liefde voor geld is de wortel aller kwaad, heb je vijanden lief, bidt voor hen die je vervolgen in plaats van oog voor oog, tand voor tand, enzovoorts. De wereld leert exact het tegenovergestelde. Mensen doen van nature exact het tegenovergestelde .Dit is Gods werk. Daarom verzetten mensen er zich van nature zo hevig tegen, die rebelsheid zit erin gebakken. En de enige manier waarop we ons aan die leer kunnen comformeren, is door ons vertrouwen in een almachtige God te plaatsen, die in staat is ons van binnen te transformeren waardoor we van buiten anders doen. Ik weet dat jij dat niet accepteert. Ik zou zeggen: onderzoek jezelf. Lees de bijbel en laat die tot je spreken. Dan begrijp je misschien wat ik bedoel. De bijbel spreekt tot ons, laat ons zien waar de problemen zijn:quote:Met alle respect.
Dit is het werk van een man die het vanuit zijn visie theologisch had bekeken en beoordeeld.
Hierdoor is de zondeval concept ontstaan waar de bijbel op is aangevuld.
De wet laat dus alleen zien wat je gelooft, en de straf is de natuurlijke weg die elk mens moet bewandelen want iedereen gaat dood.
En het eeuwig leven wat word beloofd heeft niemand na kunnen vertellen, Niemand.
Er word dus een oordeel gemaakt.. mens in zonde
Er word een oplossing gegeven.... geloven
En er word een belofte gemaakt.....eeuwig leven
En dit is geen mensenwerk????
Maar in het oude testament wordt hier al van getuigd...quote:Dit zie je nog steeds gebeuren in het dagelijks leven, dat mensen andere mensen beoordelen of veroordelen zonder verdere onderzoek of zo.
Er word alleen naar de slechte daden van iemand gekeken en daar wordt je op beoordeeld.
Dus in het Romeinse rijk waar sowieso een poel van geweld was, lijkt het me logica dat daar geen hemel op aarde gevonden kon worden.
Waardoor velen tot de conclusie zijn gekomen dat de mens niet goed is.
Oke.quote:Alleen de grote fout zit hem erin dat de mens werd beoordeeld in plaats van de mensen die zondes begaan.
Dat is het hele eieren eten wat na mij mening niet goed is geïnterpreteerd en gebruikt voor eigen doeleinden.
Ik geloof er inderdaad niets van dat dat op eigen krachten kan. Denk niet dat ik dat zelf ook niet heb geprobeerd.quote:Of omdat het concept waar jij in gelooft externen machten nodig heeft om verlost te worden.
Het leert je dat de mens in zonde leeft en kan alleen verlost worden door machten.
Als je dat gelooft dan begrijp ik zeer goed dat je niet kan geloven dat iemand dat ook op eigen krachten kan.
Omdat mensen niet gedwongen kunnen worden zich te bekeren.quote:Na 1700 jaar word het wel eens tijd om te beginnen dan he, vind je niet?
ie meer dan 1 miljard christenen kunnen nu wel wat meer doen dan de 12 apostelen.
Het zou theoretisch gezien binnen een uur vrede moeten zijn, alle rijkdommen verdeeld en honger moest dan een vreemd begrip worden.
Aarde zou eigenlijk een soort van hof van eden moeten zijn, hoe zou dat toch komen dat dit niet de situatie is?
Enige idee?
Hoeft ook niet, gezien er niks staat betreft de zondeval in het O.T. En Genesis is ook maar pas geschreven NA de Ballingschap in Babylon, waar ze dat hebben opgepikt. Niks zondeval.quote:Het oude testament, waar de zondeval in staat, is niet aangepast 400 jaar later.
En dit weet je verdomd goed dat dit wél gebeurd is, in zowat alle manuscripten. Ik hou niet zo van onwaarheden vertellen.quote:Het nieuwe testament ook niet.
Net wél. En dit zijn niet de enige manuscripten die men achteraf gevonden heeft. Maar dat er mee geknoeid was, wist men ook al in de 19de eeuw hoor, ben daar maar zeker van.quote:Eind 19e eeuw was dat een argument, maar met de ontdekking van bijv. de dode zee rollen en vele andere manuscripten kun je dat niet meer stellen.
Dat is uw persoonlijke mening. En dan vraag ik me wel af welke levens ie gered heeft. Ik weet alleen dat ie een lang bloedspoor in de geschiedenis heeft nagelaten.quote:Van onze zondes, en van de dood! Vergeet dat niet! Jezus kwam om levens te redden.
Ligt eraan welke Jezus je bedoelt.quote:Op woensdag 22 juni 2011 20:26 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Is dat wel zo? Wat als er niet zoiets als 'erfzonde' was geweest, maar ieder mens een absoluut vrije keuze had gehad, en een geweten om hem te verlichten over wat zonde is en wat niet, en sommigen zouden niet gezondigd hebben heel hun leven, en anderen wel, zou Jezus dan wel of niet gekomen zijn denk je?
Er stond nergens specifiek in dat de erfzonde bestaat.quote:Maar Augustinus, las die de bijbel niet? Het oude en nieuwe testament? Zou hij daar zijn redering niet op gebaseerd hebben?
Dat is een vraag die je aan jezelf moet stellen.quote:Iemand die Gods wil niet kent, in hoeverre heeft die een keuze om wel of niet te zondigen? Waarom kent niet iedereen Gods wil, terwijl God niet wil dat wij zondigen?
Het OT heeft geen enkele bron behalve de Thora, en daar komt de zondeval niet in voor zoals in de bijbel.quote:Het oude testament, waar de zondeval in staat, is niet aangepast 400 jaar later. Het nieuwe testament ook niet. Eind 19e eeuw was dat een argument, maar met de ontdekking van bijv. de dode zee rollen en vele andere manuscripten kun je dat niet meer stellen.
Ah je haalde hem voor spek en bonen, soort van versiering??quote:Ik haalde hem ook niet aan om over de zondeval te praten?
Welke levens?quote:Van onze zondes, en van de dood! Vergeet dat niet! Jezus kwam om levens te redden.
Daarom vind ik de bijbel zo fout, het laat mensen geloven dat de mens al gedoemd is.quote:Ja, je hebt het punt begrepen. ons een richting biedt, is ons door God-gegeven geweten. Maar dit kan ophouden te spreken wanneer we het constant negeren.
Het laat alleen zien hoe blind het is voor de realiteit, en dat moet dan het woord van God voorstellen.quote:Dat is de hele wereld.
De wet laat zien dat we allen zondaars zijn. Niemand doet van nature Gods wil want God is van nature niet meer in ons. Dit is geen veroordeling, maar een constatering van de stand van zaken.
De reden zoeken waarom je niet luisterde is een stap in de goede richting, volgende stap zou zijn het in praktijk omzetten en hierdoor ervan te leren.quote:Ik heb geen kinderen, wat ik weet is dat ik geen engeltje was.
Ik weet dat ik een geweten had, en daar wel of niet naar kon luisteren.
Je weet niet of God dat zo ziet, dat is wat ze je willen laten geloven.quote:Maar dit is niet voldoende om de absolute wil van God te doen, en dus helemaal niet te zondigen.
De wet laat ons zien dat we zondaars zijn. Nogmaals, dat is geen oordeel, maar een simpele constatering.
Het is maar wat je leuk vind.quote:Het leuke is, dat we het allemaal zijn. Er is dus niemand die een ander aan kan wijzen vanaf een hoge stoel 'jij bent een zondaar', want we hebben allemaal gezondigd, zijn allemaal verdoembaar.
Je was van nature zo, alleen weet je dat niet meer want elk volwassen mens was zo ooit.quote:Wat ik niet mag doen is een ander afschrijven op basis van zijn zonden, ik dien vergevingsgezind, genadig, begripvol, empathisch te zijn. Waarom ben ik dat niet van nature?
En dat moet ik zo aannemen of ga je me nog vertellen waarom je dat denkt?quote:Omdat ik zondig ben van nature!
Waarom zou je neer kijken op iemand als je ook naar iemand op kan kijken.quote:Kijk jij nooit op iemand neer?
Nee, tenzij er om mijn mening word gevraagd en dan zal eerlijk zeggen wat ik denk.quote:Veroordeel jij nooit iemand op basis van zijn acties?
Huilen is een emotie wat een gevolg is van je gevoelens, en die zijn weer een gevolg van de situatie of je gedachte.quote:Huil jij met de huilenden,
Ik lach met iedereen als er een situatie is waar ik door moet lachen.quote:lach jij met de vrolijken,
Woorden puur als goud?quote:zijn al je woorden puur als goud,
Zelfverheerlijking kan positief en negatief zijn, negatief in de zin van dat niemand er wat aan hebt en positief in de zin van dat een ander van jou kan leren.quote:je daden zonder enige zelfverheerlijking,
Een ieder is verantwoordelijk voor zijn eigen leven,de enige zorg die ik heb is voor mezelf en mijn gezin en familie en vrienden als dat nodig is.quote:altijd in het teken van het dienen van anderen, om hun leven aangenamer te maken?
Je bent wat je denkt, negatieve gedachten brengen negatieve daden voor.quote:Zijn je gedachten van 's ochtends tot 's avonds liefde, genade, begrip en wijsheid, spreek je nooit een verkeerd woord achter iemands rug, en spreek je het niet alleen, maar denk je niet eens een verkeerde gedachte?
De waarheid is dat mijn vrouw niets te maken heeft met mijn zware dag, ik ben juist blij dat ik haar zie na een zware dag.quote:Ben je nooit eens onvriendelijk tegen je vrouw na een zware dag, ongeduldig met je kinderen,
Ik drink geen alcohol en ik eet wat ik lekker vind, ongezond eten kan geen kwaad als je maar verantwoordelijk met je eigen lichaam om gaat, dus niet elke dag ongezond eten.quote:volg jij nooit impulsen om ongezonde dingen te eten en drinken,
Ik geniet zoals elk andere man van het kijken naar een andere vrouw, alleen ben ik bewust van de gevoelens die ontstaan tijdens het kijken.quote:kijk jij nooit naar een andere vrouw?
Ik vind mezelf perfect, en heilig en puur en ik zal niet zo blijven tot het einde van me leven want ik zal mezelf alleen maar perfectioneren.quote:Ben jij perfect, heilig, puur, constant, en zul je dat blijven tot het einde van je leven?
Maar dan moet je wel eens weten of iemand kwaad doet, niet omdat het mensen zijn.quote:Het feit dat wordt geboden dat we anderen niet dienen te veroordelen, wil niet zeggen dat het kwaad dat iemand doet niet benoemd mag worden.
Dus uiteindelijk kom jij tegen mij zeggen, onderzoek jezelf??quote:Ik zou zeggen: onderzoek jezelf. Lees de bijbel en laat die tot je spreken. Dan begrijp je misschien wat ik bedoel. De bijbel spreekt tot ons, laat ons zien waar de problemen zijn:
Vriend toen ik 12 was discussieerde ik al met de pater, vanaf toen geloofde ik niet meer.quote:Als je de bijbel leest kom je vanzelf punten tegen die van toepassing op jezelf zijn. Je ziet dan gelijk dat je niet in harmonie bent, in gedachten, gevoelens of daden, met het woord. Probeer het uit.
En daarom kan je het ook niet, is toch logica.quote:Ik geloof er inderdaad niets van dat dat op eigen krachten kan. Denk niet dat ik dat zelf ook niet heb geprobeerd.
Alsof er pas vrede is als iedereen een christen is.quote:Omdat mensen niet gedwongen kunnen worden zich te bekeren.
Volkomen mee eens. Schitterend !quote:Op donderdag 23 juni 2011 08:57 schreef Berjan1986 het volgende:
Sinzzer![]()
Goed verwoord wat ik ook altijd al denk
De Christelijke interpretatie van die zondeval is een dogma. Het staat niet als zodanig in het OT, op een letterlijke lezing van Psalm 51,quote:Op woensdag 22 juni 2011 20:26 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Het oude testament, waar de zondeval in staat, is niet aangepast 400 jaar later.
na. Nu kun je dit natuurlijk letterlijk opvatten in plaats van als een poëtische hyperbool (de Psalmen staan bomvol met allerlei soorten poëtische stijlfiguren), maar dan is het wel heel karig gesteld met dit fundamentele idee in het Christendom in het oude testament.quote:Ik ken mijn wandaden,
ik ben mij steeds van mijn zonden bewust,
6 tegen u, tegen u alleen heb ik gezondigd,
ik heb gedaan wat slecht is in uw ogen.
Laat uw uitspraak rechtvaardig zijn
en uw oordeel zuiver.
7 Ik was al schuldig toen ik werd geboren,
al zondig toen mijn moeder mij ontving,
8 maar u wilt dat waarheid mij vervult,
u leert mij wijsheid, diep in mijn hart.
De dode zeerollen laten zien dat manuscripten van het OT tussen de tweede eeuw voor Christus en de negende eeuw na Christus amper veranderd zijn, op wat sektarische mutaties na. Daarvoor kunnen de teksten uit het OT nog zijn aangepast, maar daar hebben we geen originelen van.quote:Het nieuwe testament ook niet. Eind 19e eeuw was dat een argument, maar met de ontdekking van bijv. de dode zee rollen en vele andere manuscripten kun je dat niet meer stellen.
Die je naar eigen zin interpreteert.quote:Op donderdag 23 juni 2011 09:32 schreef ATON het volgende:
Ali_Kannibali,
Als er iemand hier schrijft dat God IN je zit en je die niet extern moet zoeken wil die eigenlijk zeggen : Je bent meer en je kunt meer dan je zelf maar kan vermoeden. De Kracht zit in je en enkel de hulp komt van buiten. Dit is ook wat de gnostisch versies van het N.T. willen duidelijk maken. Geloof niet letterlijk wat er staat, maar wat er wordt duidelijk gemaakt, de boodschap.
Ja, een uiterlijke boom herken je aan de uiterlijke vruchten. Maar niet aan de innerlijke.quote:Die je naar eigen zin interpreteert.
Als jullie niet op een denigrerende toon zouden spreken, of bashend, zonder respect, zouden jullie ook nog enigszins geloofwaardig zijn.
Maar jullie gooien je eigen ruiten in met de opgeblazenheid van jullie woorden. Begrijp je dat dan niet? Een boom herken je aan zijn vruchten.
Wie zegt dat ik gnosis gevonden heb Ali. Hiervoor moet je je ego af kunnen staan en de baas kunnen en dat kan ik niet. Maar ik ben wel zonder zonde, want zonde betekend dat je niet weet waar je vandaan komt en waar je naar toe gaat als je sterft. En dat weet ik toevallig wel.quote:Kijk naar hoe een Berjan tekeer gaat. En dan zou iemand moeten geloven dat dit het verlossende werk van de gnosis is? Wie wil zo worden anders dan zij die het al met hem eens zijn, of een egotrip aantrekkelijk vinden?
Hoe weet je dat ATON of wie dan ook uit de hoogte tegen je spreekt? Dat weet je pas als je van aangezicht tot aangezicht staat en niet van achter een pc. Dan ligt het aan de interpretatie van de ander. Van jou dus, en jij wil alles negatief bekijken en dan komt het zo over.quote:Kijk hoe je zelf tegen me hebt gesproken, uit de hoogte, is dat wat gnosis brengt?
Nu verdraai je mijn woorden wel naar eigen inzicht. Ik vertelde dat ik me schaamde voor de keren dat ik mensen "bashte" want bashen doe ik niet. Maar "bashen" wel.quote:Keer op keer bewijzen jullie, al jullie boodschap verkondigende, dat er niets waar van kan zijn. Het effect op de geest zou namelijk niet dusdanig dienen te zijn. Ik kreeg een tijd terug nog een mail van Berjan, die toegaf dat hij het leuk vond om mensen te bashen. Dat is toch kansloos? Waar ben je dan mee bezig? Wat voor geest is er dan in je aan het werk, dat je er plezier in hebt om mensen proberen op de stang te jagen of te kwetsen via een forum? Wat zegt dat over je eigenwaarde en je waardering voor andere mensen, of ze nu in de vorm van lettertjes op je scherm zijn of echt in je omgeving?
Ja hoor, geef de geest verruimende middelen maar de schuld. Man man, dit is toch niet te filmen? Komt nooit in de kerk zeker, waar ze allemaal de Geest zouden hebben. Daar bashen ze ook, dat is nou eenmaal menselijk.quote:De laatste keer dat ik daar plezier in had, 'mensen bashen'. jaren geleden, nam ik nog regelmatig geestverruimende middelen om ook die gnosis en verlichting mee te maken, wat ook gelukt is, en werd ik inderdaad direct via het astrale ingewijd met de occulte leer die ik nu herken als satanisch.
En die zie je bij je eigen kring niet? Daar lopen ze allemaal met een aura om hun hoofd, altijd vriendelijk, altijd zachtmoedig, nooit kwaad, nooit opgeblazen, nooit sarcastisch. Vertel me, waar ga je naar de dienst? Dan ga ik daar ook heen.quote:Ik zie diezelfde opgeblazenheid bij allen die beweren dat het geloof in Jezus zoals de bijbel het volgens mij verkondigt nergens voor nodig is. Ik ben toch niet achterlijk?
Dan is de boodschap van Jezus zeker ook niet geloofwaardig? Wat die allemaal te vertellen had (volgens de Bijbel althans): Geloof in MIJ, dan heb je eeuwig leven. Zo niet, dan mag je geworpen worden in de buitenste duisternis en ben ik niet voor jou gestorven.quote:Dus houd vol wat jullie geloven, maar geloof niet dat als jullie zelf niet veranderen, de boodschap geloofwaardig is. Wat uiteraard net zo goed voor mij geldt.
'Maar niet aan de innerlijke'. Wat voor raadsel is dit?quote:Op donderdag 23 juni 2011 23:14 schreef Berjan1986 het volgende:
[..]
Ja, een uiterlijke boom herken je aan de uiterlijke vruchten. Maar niet aan de innerlijke.
Volgens wie?quote:Wie zegt dat ik gnosis gevonden heb Ali. Hiervoor moet je je ego af kunnen staan en de baas kunnen en dat kan ik niet. Maar ik ben wel zonder zonde, want zonde betekend dat je niet weet waar je vandaan komt en waar je naar toe gaat als je sterft.
Ik kan toch lezen? Woordkeuze is voldoendequote:Hoe weet je dat ATON of wie dan ook uit de hoogte tegen je spreekt? Dat weet je pas als je van aangezicht tot aangezicht staat en niet van achter een pc. Dan ligt het aan de interpretatie van de ander. Van jou dus, en jij wil alles negatief bekijken en dan komt het zo over.
Dat was niet mijn intentie.quote:Nu verdraai je mijn woorden wel naar eigen inzicht. Ik vertelde dat ik me schaamde voor de keren dat ik mensen "bashte" want bashen doe ik niet. Maar "bashen" wel.
Op deze manier lijkt het alsof ik je een sarcastisch berichtje stuurde van: HAHA, ik vind het leuk mensen te "bashen".
Wellicht. Wat ik niet begrijp is, als dat een serieus bericht was, je ervoor hebt gekozen weer door te gaan?quote:Maar ik bood juist mijn excuses aan.
PM hoor je overigens niet te gebruiken in publieke discussies, maar goed dat zal mijn opvoeding zijn zeker?
Vreemdgaan, liegen, stelen, schelden, geweld enz. ook, dat maakt het oke?quote:Ja hoor, geef de geest verruimende middelen maar de schuld. Man man, dit is toch niet te filmen? Komt nooit in de kerk zeker, waar ze allemaal de Geest zouden hebben. Daar bashen ze ook, dat is nou eenmaal menselijk.
Spreek je Frans?quote:En die zie je bij je eigen kring niet? Daar lopen ze allemaal met een aura om hun hoofd, altijd vriendelijk, altijd zachtmoedig, nooit kwaad, nooit opgeblazen, nooit sarcastisch. Vertel me, waar ga je naar de dienst? Dan ga ik daar ook heen.
Interpreteer jij dat als een uitspraak uit opgeblazenheid?quote:Dan is de boodschap van Jezus zeker ook niet geloofwaardig? Wat die allemaal te vertellen had (volgens de Bijbel althans): Geloof in MIJ, dan heb je eeuwig leven. Zo niet, dan mag je geworpen worden in de buitenste duisternis en ben ik niet voor jou gestorven.
Natuurlijk was hij vol toorn, de mensen die hij aangewezen had om God te vertegenwoordigen en dienen op aarde, begonnen zichzelf te verheerlijken. Ik zou ook boos worden als ik mensen op mijn huis laat passen terwijl ik een tijd wegga, en ik kom terug en het blijkt dat ze er een bende van hebben gemaakt.quote:Neen Ali, je wijst nu wel naar anderen maar doe je ogen eens open. Jezus was misschien wel liefdevol, maar ook vol toorn en haat (naar de farizeeers namelijk en ook naar hen die hem niet aannemen.) Als de Bijbel letterlijk de woorden van Jezus gezegd heeft, dan moest hij ook nog veel doen aan zijn ego.
Nee, ik sprak hier niet over alle gnostici maar over de gnostici hier, nu, in dit topic. Dat leek me wel duidelijk, dat ie aan jullie geaddresseerd is?quote:En om terug te komen op gnosis en de ervaringen die jij hebt: Die zijn niet gelden voor alle groepen die gnosis verkondigen. Denk dat alsjeblieft niet, dat is namelijk net zo dom als de RK de schuld geven van de priesters die kinderen misbruiken.
Er zijn daar slechte groeperingen bij, zij die snel resultaat willen hebben en dat gaat gepaard met drugs. Maar er zijn ook goede groeperingen. Zij die gewoon in vriendelijkheid vechten met hun ego en de ander net zo waardig vinden als zijzelf.
Maar helaas, jij moet je altijd meewarig uiten over de gnostici of occultisten, terwijl je het raar vindt als een ander alle christenen over een kam scheert.
Hoe zei Jezus dat ook al weer:[
"Wat u niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet"
"Heb u naaste lief gelijk uzelf"
En daarvan zeg je:quote:Op donderdag 23 juni 2011 09:32 schreef ATON het volgende:
Ali_Kannibali,
Als er iemand hier schrijft dat God IN je zit en je die niet extern moet zoeken wil die eigenlijk zeggen : Je bent meer en je kunt meer dan je zelf maar kan vermoeden. De Kracht zit in je en enkel de hulp komt van buiten. Dit is ook wat de gnostisch versies van het N.T. willen duidelijk maken. Geloof niet letterlijk wat er staat, maar wat er wordt duidelijk gemaakt, de boodschap.
Is stellen dat je meer bent en meer kunt dan je zelf maar kan vermoeden, denigrerend ? Iemand die duidelijk aangeeft dat die meer geloof in je kunnen heeft dan je zelf kan opbrengen, denigrerend ? Wat is er neerbuigend aan, waar is mijn gebrek aan respect tegenover jou? Eigenlijk zou jij je moeten verontschuldigen.quote:Als jullie niet op een denigrerende toon zouden spreken, of bashend, zonder respect, zouden jullie ook nog enigszins geloofwaardig zijn.
Die post was niet direct een reactie op wat je daar schreef, behalve de eerste zin van mijn post: 'die je naar eigen zin interpreteert'. Als reactie op wat de boodschap van de schrift is. Jouw interpretatie van die boodschap kan ik niet coherent maken met de schrift zelf. Voor mij is het gegoochel met de intentie te bevestigen wat je vantevoren al in je hoofd hebt, in plaats van proberen te ontcijferen wat de tekst nu precies zegt.quote:Op vrijdag 24 juni 2011 08:53 schreef ATON het volgende:
[..]
En daarvan zeg je:
[..]
Is stellen dat je meer bent en meer kunt dan je zelf maar kan vermoeden, denigrerend ? Iemand die duidelijk aangeeft dat die meer geloof in je kunnen heeft dan je zelf kan opbrengen, denigrerend ? Wat is er neerbuigend aan, waar is mijn gebrek aan respect tegenover jou? Eigenlijk zou jij je moeten verontschuldigen.
Je mag je nog steeds verontschuldigen, zoniet heb je voor mij afgedaan. De rest van uw posting is praat voor de vaak.quote:Op vrijdag 24 juni 2011 12:31 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Die post was niet direct een reactie op wat je daar schreef, behalve de eerste zin van mijn post: 'die je naar eigen zin interpreteert'. Als reactie op wat de boodschap van de schrift is. Jouw interpretatie van die boodschap kan ik niet coherent maken met de schrift zelf. Voor mij is het gegoochel met de intentie te bevestigen wat je vantevoren al in je hoofd hebt, in plaats van proberen te ontcijferen wat de tekst nu precies zegt.
Ik geloof niet in die 'god in je', ik ken die geluiden en heb ze onbetrouwbaar beoordeeld. Dus het wordt een simpele welles-nietus discussie. Jullie verwerpen de autoriteit van de schrift zoals die geschreven staat dus waar hebben we het dan nog over. Voor mij is het over het OT praten met een moslim, of met een hindoe het nieuwe testament proberen te begrijpen, tijdverspilling. Jullie zijn geen christenen maar claimen wel te weten hoe de schrift geinterpreteerd dient te worden. Ik ben het daar simpelweg niet mee eens en zal het dat nooit worden. Dus doe geen moeite.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |