wat mij betreft net zo goedquote:Op zondag 12 juni 2011 03:55 schreef naatje_1 het volgende:
Hoe stap jij naar een theïst toe zonder terug te vallen op "weet ik niet" of "daar komt de wetenschap nog wel achter"?
ofquote:Op zondag 12 juni 2011 03:55 schreef naatje_1 het volgende:
Hoe stap jij naar een Feyenoord supporter toe zonder terug te vallen op "weet ik niet" of "daar komt de wetenschap nog wel achter"?
kunnen zetten.quote:Op zondag 12 juni 2011 03:55 schreef naatje_1 het volgende:
Hoe stap jij naar een vegetariër toe zonder terug te vallen op "weet ik niet" of "daar komt de wetenschap nog wel achter"?
Er is geen universele atheistische visie.quote:Op maandag 13 juni 2011 14:19 schreef naatje_1 het volgende:
[..]
In dit topic probeer ik zo min mogelijk te stellen. Ik wil een atheïstische visie hebben, dus stel ik mijzelf ook atheïstisch op. In dat topic gaat het over de vraag of een God kan vergeven, de ja dan wel neen, dan geef ik mijn visie daarop. Als in een topic de vraag wordt gesteld of er een vleselijke of geestelijke opstanding was van Jezus, volgens de bijbel, dan geef ik mijn visie daarop. Echter, een atheïstische visie heb ik als theïst niet, dus probeer ik het stellen zoveel mogelijk te vermijden. Als ik het nu stel, dan is het bijna onvermijdelijk dat ik tot de conclusie kom dat er een God bestaat en dan gaan jullie daarop in, in plaats van dat je een visie geeft hoe het kan zonder God.
En dan zonder hoofdletter.quote:Op maandag 13 juni 2011 15:03 schreef TerryStone het volgende:
een Atheïst (met trema op de i) is iemand die niet in één of meerdere goden gelooft: het atheïsme.
Darwin had geen internet, in die tijd schreef men brieven. En Hoe! Er zijn ongeveer 15.000 (duizend!!!) brieven van Darwin bewaard gebleven. Omdat Darwin een van de 3 grootste wetenschappers aller tijden is zijn die brieven tot in de kleinste details geanalyseerd en bestudeerd. Er is dan ook heel erg veel bekend over hoe men wetenschap bedreef in die tijd.quote:Op zondag 12 juni 2011 12:15 schreef naatje_1 het volgende:
Immers, zo is de evolutietheorie ook ontstaan. Darwin ging op reis en nam waar dat op de verschillende eilanden soorten leefden die van elkaar verschilde, waarschijnlijk door omstandigheden. Vervolgens gaat hij met zijn verstand op zoek naar een mogelijke verklaring en komt uit op "struggle for life" en "survival of the fittest". Deze werden echter door de toenmalige wetenschap niet helemaal bevestigd, met de wetenschap die we nu hebben, hebben we die theorie kunnen bevestigen.
Ik neem waar dat het natuurlijke ontstaan moet zijn of dat het er altijd moet zijn geweest. Nu ben ik op zoek, met mijn verstand en jullie verstand naar een mogelijke verklaring. Dat is helemaal niet non-wetenschappelijk. Dat is JUIST wetenschappelijk. Als jij dat geen wetenschap vindt, dan bedreef Darwin ook geen wetenschap.
quote:Letters form the largest single category of Darwin’s working papers (there are details of around 15,000 on this site) and were one of the most important means by which he gathered data and discussed ideas. They provide a remarkably complete picture of the development of his thinking, throwing light on his formative years and the years of his voyage around the world on H.M.S. Beagle. The letters also chronicle the period that led up to the publication of his controversial theory of the transmutation of species by means of ‘natural selection’ in On the Origin of Species, and the subsequent heated debates.
In the 1860s and 1870s, Darwin was, additionally, busy with botanical investigations: studying adaptations in orchids, different types of sexual reproduction in other plants, the origin of climbing plants, and the physiology of insectivorous plants. The letters illustrate how this work, and his studies of human descent, sexual selection, and the expression of emotions, all contributed to the refinement of the theory presented in Origin. Darwin discussed these ideas in correspondence with other notable scientific figures such as the geologist Charles Lyell, the botanists Asa Gray and Joseph Dalton Hooker, the zoologist Thomas Henry Huxley and the naturalist Alfred Russel Wallace. The letters therefore also add to our understanding of their own work and opinions.
The letters provide equally valuable insights into the lives and work of many men and women who would otherwise be unknown. Darwin maintained widespread contacts in Britain and overseas with gardeners and nurserymen, diplomats, army officers, colonial officials, and naturalists, who provided him with observations on the fauna, flora, and peoples of the world. The correspondence also reveals the extent to which his children and other members of his family helped collect evidence that Darwin hoped would support his theories.
Als niet-postzegelverzamelaar hoef ik daar ook geen verklaring voor (ook niet als niet-kaboutergelovige etc), maar als mens, als wetenschapper of filosoof welquote:Op maandag 13 juni 2011 15:19 schreef Knipoogje het volgende:
En met de atheistische visie 'ik weet niet wat er voor de Big Bang was' is niets mis. Waarom zou je daar als atheist een verklaring voor willen hebben?
Het hangt ervan af in welk godsbeeld je niet gelooft.quote:Wat verandert er aan mijn visie van het niet-aannemelijk zijn van God omdat ik toevallig niet weet hoe de Big Bang in gang is gezet? Dat is een dusdanig hogere complexe wis- en natuurkunde dat ik het toch niet snap.
Een regressie ad-infinitum brengt de oplossing van het probleem ook niet dichterbijquote:Als ik dan net als een religieus iemand graag het gaatje opvul dan zou ik simpelweg aannemen dat de Big Bang onderdeel is van een cyclus. Inkrimpen - Uitdijen. En dat gaat oneindig door. Want als het heelal weer een punt is geworden, dan zorgen de op dat moment geldende natuurkrachten weer voor een nieuwe Big Bang. En als het heelal op het maximale uitdij-punt is aanbeland zorgen de dan geldende natuurkrachten weer dat de hele boel inkrimpt.
De singulariteit bestaat fysisch niet maar is een uitdrukking voor een probleem in het wiskundige model.quote:Oorzaak: Big Bang
Gevolg: Uitdijend heelal en inkrimpend heelal tot singulariteit en dan hoppa, repeat ad infinitum.
quote:Op maandag 13 juni 2011 14:49 schreef Haushofer het volgende:
Met andere woorden: je had in je tekst
[..]
wat mij betreft net zo goed
[..]
of
[..]
kunnen zetten.
Hier had dus ook kunnen staan:quote:Op zondag 12 juni 2011 03:55 schreef naatje_1 het volgende:
Theïsten zullen op deze vraag altijd beantwoorden: kijk, mijn god is bovennatuurlijk, daarom bestaat god en is het mogelijk.
of:quote:Op zondag 12 juni 2011 03:55 schreef naatje_1 het volgende:
Feyenoord supporters zullen op deze vraag altijd beantwoorden: kijk, mijn Feyenoord is bovennatuurlijk, daarom bestaat Feyenoord en is het mogelijk.
quote:Op zondag 12 juni 2011 03:55 schreef naatje_1 het volgende:
Vegatariërs zullen op deze vraag altijd beantwoorden: kijk, mijn leven zonder vlees is bovennatuurlijk, daarom bestaat leven zonder vlees en is het mogelijk.
Omdat je je dan op het niveau van een agnosticus schaart.quote:Op maandag 13 juni 2011 17:24 schreef Klaudias het volgende:
naatje, wat is zo erg aan "weet ik niet"
quote:Op maandag 13 juni 2011 15:19 schreef Knipoogje het volgende:
En met de atheistische visie 'ik weet niet wat er voor de Big Bang was' is niets mis.
quote:Op maandag 13 juni 2011 17:30 schreef naatje_1 het volgende:
[..]
Omdat je je dan op het niveau van een agnosticus schaart.
omdat je de mogelijkheid van een God uitsluit.quote:Waarom zou je daar als atheist een verklaring voor willen hebben?
Dan weet je het dus blijkbaar wel, want het kwam niet door God.quote:Wat verandert er aan mijn visie van het niet-aannemelijk zijn van God omdat ik toevallig niet weet hoe de Big Bang in gang is gezet?
Maar je snapt wel dat er geen God is, die die hogere complexe wis- en natuurkunde in gang heeft gezet en dat snap ik niet.quote:Dat is een dusdanig hogere complexe wis- en natuurkunde dat ik het toch niet snap.
In dat geval: hoe kan iets altijd bestaan?quote:Als ik dan net als een religieus iemand graag het gaatje opvul dan zou ik simpelweg aannemen dat de Big Bang onderdeel is van een cyclus. Inkrimpen - Uitdijen. En dat gaat oneindig door. Want als het heelal weer een punt is geworden, dan zorgen de op dat moment geldende natuurkrachten weer voor een nieuwe Big Bang. En als het heelal op het maximale uitdij-punt is aanbeland zorgen de dan geldende natuurkrachten weer dat de hele boel inkrimpt.
Oorzaak: Big Bang
Gevolg: Uitdijend heelal en inkrimpend heelal tot singulariteit en dan hoppa, repeat ad infinitum.
Waarom wil je dat uitsluiten? Hoe kan je dat uitsluiten? Je weet het niet, dus kan het evengoed wel door een God zijn veroorzaakt.quote:Op maandag 13 juni 2011 17:36 schreef heggeschaarbarbaar het volgende:
Liever dat, dan aannemen dat een willekeurige god verantwoordelijk voor alles is.
En dat is erg .. omdat?quote:Op maandag 13 juni 2011 17:30 schreef naatje_1 het volgende:
[..]
Omdat je je dan op het niveau van een agnosticus schaart.
Ja of meerdere goden. Of de Matrix. Of dat het hele leven één grote droom is. Of .... of .... of ....quote:Op maandag 13 juni 2011 17:38 schreef naatje_1 het volgende:
[..]
Waarom wil je dat uitsluiten? Hoe kan je dat uitsluiten? Je weet het niet, dus kan het evengoed wel door een God zijn veroorzaakt.
Het punt wat ik probeer te maken is dat jij degene bent die, naar mijn mening volkomen onterecht, het vraagstuk bovennatuurlijk maakt. En daardoor ook onderscheid gaat maken op basis van religie.quote:
Wat is daar mis mee? We weten zoveel dingen niet. Waarom krampachtig positie innemen omtrent een concept wat in veel gevallen ook nog eens buitengewoon vaag gedefinieerd is?quote:Op maandag 13 juni 2011 17:30 schreef naatje_1 het volgende:
[..]
Omdat je je dan op het niveau van een agnosticus schaart.
Dit is je al es eerder gezegd: het is niet zozeer interessant wat mogelijk is, maar wat plausibel of waarschijnlijk is.quote:Op maandag 13 juni 2011 17:38 schreef naatje_1 het volgende:
[..]
Waarom wil je dat uitsluiten? Hoe kan je dat uitsluiten? Je weet het niet, dus kan het evengoed wel door een God zijn veroorzaakt.
Als jij de wetenschap ingaat met "er is geen God" ben je even slecht af als iemand die de wetenschap ingaat met "er is een God". Alles wat je dan wetenschappelijk vindt, zal jouw overtuiging des te meer vergroten en enkel de wetenschappelijke onderzoeken die beweren dat er geen God is, zullen je aanspreken.quote:Op maandag 13 juni 2011 17:42 schreef Klaudias het volgende:
[..]
Ja of meerdere goden. Of de Matrix. Of dat het hele leven één grote droom is. Of .... of .... of ....
Maar goed, dat heb ik al eerder gezegd in deze reeks. En toen zei je iets in de trant van: "Ja, maar ik vind deze God zo leuk. Hij past zo goed bij me."
Ik vind Sherlock Holmes en Tante Sidonia ook wel leuk, maar wat doet dat er toe?
Sinds wanneer is God relevant in de wetenschap?quote:Op maandag 13 juni 2011 17:51 schreef naatje_1 het volgende:
[..]
Als jij de wetenschap ingaat met "er is geen God" ben je even slecht af als iemand die de wetenschap ingaat met "er is een God".
Er is niets mis met een agnosticus. Alleen noem jezelf dan een agnosticus en geen atheïst.quote:Op maandag 13 juni 2011 17:50 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Wat is daar mis mee? We weten zoveel dingen niet. Waarom krampachtig positie innemen omtrent een concept wat in veel gevallen ook nog eens buitengewoon vaag gedefinieerd is?
Die waarschijnlijkheid verschilt per persoon, ik vind het waarschijnlijker dat er een God was en een atheïst vindt het waarschijnlijker dat er geen God was. Die al dan niet waarschijnlijkheid van God probeer ik in dit vraagstuk te vermijden. Echter, als je het aan een gemiddelde theïst vraagt, zal deze altijd komen met die waarschijnlijkheid van een God, daarom probeer ik de theïsten buiten de deur te houden. Een agnosticus houdt die waarschijnlijkheid van God ook nog open en daarom spreek ik die ook niet aan. Een atheïst spreekt die waarschijnlijkheid tegen en daarom kan ik het beste met hun naar dit vraagstuk kijken. Hoe denken zij erover als de waarschijnlijkheid van God er niet meer is.quote:[..]
Dit is je al es eerder gezegd: het is niet zozeer interessant wat mogelijk is, maar wat plausibel of waarschijnlijk is.
Je hebt een nogal vreemde manier van redeneren, als je het mij vraagt
Nee, ik zeg "ik weet het niet"quote:Op maandag 13 juni 2011 17:51 schreef naatje_1 het volgende:
[..]
Als jij de wetenschap ingaat met "er is geen God" ben je even slecht af als iemand die de wetenschap ingaat met "er is een God". Alles wat je dan wetenschappelijk vindt, zal jouw overtuiging des te meer vergroten en enkel de wetenschappelijke onderzoeken die beweren dat er geen God is, zullen je aanspreken.
Waarom? Moet je jezelf "agnost" noemen ten opzichte van elk willekeurig concept wat je niet actief aanhangt, in de wetenschap?quote:Op maandag 13 juni 2011 17:59 schreef naatje_1 het volgende:
[..]
Er is niets mis met een agnosticus. Alleen noem jezelf dan een agnosticus en geen atheïst.
Waar baseer je die "waarschijnlijk" op?quote:Die waarschijnlijkheid verschilt per persoon, ik vind het waarschijnlijker dat er een God was.
Hier kan ik je langs geen kanten volgen. Dit is ratatouille. Je wil lopen, maar kan nog niet gaan. Dit is mijn indruk.quote:Op maandag 13 juni 2011 17:59 schreef naatje_1 het volgende:
[..]
Er is niets mis met een agnosticus. Alleen noem jezelf dan een agnosticus en geen atheïst.
[..]
Die waarschijnlijkheid verschilt per persoon, ik vind het waarschijnlijker dat er een God was en een atheïst vindt het waarschijnlijker dat er geen God was. Die al dan niet waarschijnlijkheid van God probeer ik in dit vraagstuk te vermijden. Echter, als je het aan een gemiddelde theïst vraagt, zal deze altijd komen met die waarschijnlijkheid van een God, daarom probeer ik de theïsten buiten de deur te houden. Een agnosticus houdt die waarschijnlijkheid van God ook nog open en daarom spreek ik die ook niet aan. Een atheïst spreekt die waarschijnlijkheid tegen en daarom kan ik het beste met hun naar dit vraagstuk kijken. Hoe denken zij erover als de waarschijnlijkheid van God er niet meer is.
Hier zit volgens mij je grote denkfout. Het niet geloven in een god is namelijk niet zo specifiek als het wel geloven in een god. Als je 'de wetenschap ingaat met er is geen god' laat je alle andere opties open terwijl je met de tweede optie alle opties behalve één afsluit. Iets concreter: we weten allebei niet hoeveel geld er in een spaarvarken zit, maar jij zegt het móet wel drie euro zijn en ik zeg ik denk niet dat het drie euro is, maar hoeveel het is weet ik niet.quote:Op maandag 13 juni 2011 17:51 schreef naatje_1 het volgende:
[..]
Als jij de wetenschap ingaat met "er is geen God" ben je even slecht af als iemand die de wetenschap ingaat met "er is een God". Alles wat je dan wetenschappelijk vindt, zal jouw overtuiging des te meer vergroten en enkel de wetenschappelijke onderzoeken die beweren dat er geen God is, zullen je aanspreken.
Je kunt roepen wat je wil. Naatje zal koste wat het kost er ergens god inproppen.quote:Op maandag 13 juni 2011 18:21 schreef Tchock het volgende:
[..]
Hier zit volgens mij je grote denkfout. Het niet geloven in een god is namelijk niet zo specifiek als het wel geloven in een god. Als je 'de wetenschap ingaat met er is geen god' laat je alle andere opties open terwijl je met de tweede optie alle opties behalve één afsluit. Iets concreter: we weten allebei niet hoeveel geld er in een spaarvarken zit, maar jij zegt het móet wel drie euro zijn en ik zeg ik denk niet dat het drie euro is, maar hoeveel het is weet ik niet.
Agnost zijn en atheïst zijn sluit elkaar niet uit, hoewel je dat wel lijkt te denken. Iedereen die denkt dat een god niet te bewijzen is (en dus niet zeker weet of een god bestaat) is agnost. Als je daarbij denkt dat het zeer waarschijnlijk is dat er geen god is, ben je een (agnostische) atheïst.quote:Op maandag 13 juni 2011 17:59 schreef naatje_1 het volgende:
[..]
Er is niets mis met een agnosticus. Alleen noem jezelf dan een agnosticus en geen atheïst.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |