Even gauw verhuizen voor een bedrijf dat misschien wel geen baan voor je heeftquote:Op zondag 5 juni 2011 21:55 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Of bij een ander autobedrijf werken.
Zoek je werk in je eigen regio. Of je wordt ondernemer en creeer je op die manier banen voor andere mensen. Verhoogt de algehele welvaart van de regio en het land.quote:Op zondag 5 juni 2011 21:57 schreef Dutchnative het volgende:
[..]
Even gauw verhuizen voor een bedrijf dat misschien wel geen baan voor je heeft
Dat is veel te modern voor de vorige generatie arbeiders.quote:Op zondag 5 juni 2011 21:59 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Zoek je werk in je eigen regio. Of je wordt ondernemer en creeer je op die manier banen voor andere mensen. Verhoogt de algehele welvaart van de regio en het land.
Wat is daar zo moeilijk aan? Als je in de loondienst werk, moet je er sowieso rekening mee houden dat je ooit ontslagen kan worden. Dat betekent dat je continu een second option moet aanhouden, zodat je meteen aan de bak kan.
Elk individu fungeert als een brand op de arbeidsmarkt. Je ontwikkelt je kwaliteiten en talenten zo, dat je aantrekkelijk voor de arbeidsmarkt als brand blijft. Net zoals een bedrijf continu moet innoveren, moet jij als individu ook continu jezelf blijven innoveren.
Een geldverstrekker wil zekerheid en hoe minder zekerheid er is hoe minder geld hij kan of wil verstrekken.quote:Op zondag 5 juni 2011 21:52 schreef GSbrder het volgende:
Dus het ontslagrecht als overheidsgarantie dat een werknemer, ook indien hij onrendabel is, zijn hypotheek kan blijven betalen omdat zijn baas gegijzeld is? Zeer onwenselijke prikkel of protectionistische maatregel. Ik voorzie dat banken of geldverstrekkers meer waarde hechten aan een initierend gesprek en minder naar alleen het loonstrookje zullen kijken, maar de algemene potentie van een kandidaat beschouwen. Uiteindelijk kan je loonstrookje nog zo rooskleurig zijn, als dit bij een sterfhuisbv is, geeft dit de kredietverstrekker weinig houvast.
Ik predik niets. Ieder individu moet voor zichzelf bepalen hoe hij zijn leven wil inrichten. Dat is ook het speerpunt van rechts: de vrijheid van het individu om te willen doen wat hij/zij wenselijk acht.quote:Op zondag 5 juni 2011 22:03 schreef Hexagon het volgende:
Tja Zienswijze het is heel leuk dat jij graag predikt hoe mensen moeten denken en handelen.
Echter doet men dat blijkbaar in de praktijk dus niet. Met die feiten moet de politiek het helaas doen. Niet met theorieen van marktutopisten.
Het is niet liberaal, want de massa en daarmee de burger, betaald voor de zekerheid van een ander. Dat is dus absoluut sociaal. Natuurlijk zal een dood spoor of iemand met weinig baankansen minder kunnen lenen, maar daar staat tegenover dat een high-potential zonder vast contract wellicht een hogere lening krijgt omdat hij bij meer werkgevers aan de bak kan, enkel en alleen omdat hij een starter is en niet direct een vast contract aangeboden krijgt, ligt zijn maximale hypotheek lager.quote:Op zondag 5 juni 2011 22:04 schreef thumbnail het volgende:
[..]
Een geldverstrekker wil zekerheid en hoe minder zekerheid er is hoe minder geld hij kan of wil verstrekken.
Als mensen niet kunnen lenen kopen ze minder en als ze minder kopen kunnen producenten minder verkopen.
Zo komt het bezuinigen op personeel uiteindelijk als een boemerang terug bij die werkgever.
Dus wat als iets sociaals wordt gebracht (die ontslagbescherming) zou zomaar juist iets kunnen zijn wat liberaal is.
Ik snap nog dat je alle tuinders nu steunt vanwege die bacterie en ik snap ook dat je alle vissers steunt als er niets meer gevangen mag worden.quote:Op zondag 5 juni 2011 21:55 schreef Zienswijze het volgende:
Dat klopt. Maar je moet het per sector en per regio bekijken. En wat de gevolgen zijn als je 1 bedrijf laat vallen cq. een hele sector laat vallen.
Ja inderdaad. Mijn inziens is het socialisme/sociaal-democratie dan ook een verzieke factor in de continue ontwikkeling van werknemers om op eigen benen te blijven staan.quote:Op zondag 5 juni 2011 22:02 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Dat is veel te modern voor de vorige generatie arbeiders.
Niet dat je daardoor minder gelijk hebt, maar socialisten rekenen enkel op werknemers die pot-committed zijn aan 1 werkgever en die op hun blote knietjes mogen danken voor werk. Terwijl de moderne werkgever/werknemersrelatie veel gelijkwaardiger is dan dat.
Ik ben het tot op zekere hoogte met je eens.quote:Op zondag 5 juni 2011 22:07 schreef Zienswijze het volgende:
Ik predik niets. Ieder individu moet voor zichzelf bepalen hoe hij zijn leven wil inrichten. Dat is ook het speerpunt van rechts: de vrijheid van het individu om te willen doen wat hij/zij wenselijk acht.
Als Klaas of Joop andere manieren heeft ontwikkeld om aantrekkelijk voor de arbeidsmarkt te blijven, dan is het hem vrij om die manieren op te volgen. Werkloosheid heb je min of meer zelf in de hand, gegeven een fysiek gezonde situatie.
Als je oud bent, kan je je werkervaring promoten en ontwikkelen wat tevens een skill is.quote:Op zondag 5 juni 2011 22:11 schreef thumbnail het volgende:
[..]
Ik ben het tot op zekere hoogte met je eens.
Je kunt namelijk nog zo je best doen maar uiteindelijk ben je te oud.
Tegen die natuur kun je niet op en dara rekenen ze je wel op af op de arbeidsmarkt.
Dat is er niet altijdquote:
Dat kan niet altijdquote:Of je wordt ondernemer en creeer je op die manier banen voor andere mensen. Verhoogt de algehele welvaart van de regio en het land.
Is ook lang niet altijd mogelijkquote:Wat is daar zo moeilijk aan? Als je in de loondienst werk, moet je er sowieso rekening mee houden dat je ooit ontslagen kan worden. Dat betekent dat je continu een second option moet aanhouden, zodat je meteen aan de bak kan.
Ik word zo langzamerhand gestoord van het vrij mark geneuzelquote:Elk individu fungeert als een brand op de arbeidsmarkt. Je ontwikkelt je kwaliteiten en talenten zo, dat je aantrekkelijk voor de arbeidsmarkt als brand blijft. Net zoals een bedrijf continu moet innoveren, moet jij als individu ook continu jezelf blijven innoveren.
Of het sociaal of liberaal is hangt af wat het uitgangspunt is van die bescherming van de werknemer.quote:Op zondag 5 juni 2011 22:08 schreef GSbrder het volgende:
Het is niet liberaal, want de massa en daarmee de burger, betaald voor de zekerheid van een ander. Dat is dus absoluut sociaal. Natuurlijk zal een dood spoor of iemand met weinig baankansen minder kunnen lenen, maar daar staat tegenover dat een high-potential zonder vast contract wellicht een hogere lening krijgt omdat hij bij meer werkgevers aan de bak kan, enkel en alleen omdat hij een starter is en niet direct een vast contract aangeboden krijgt, ligt zijn maximale hypotheek lager.
Het is natuurlijk vreemd dat een productiemedewerker met 50 jaar carriere achter zich en een vast contract bij een multinational meer kan lenen dan een jonge econometrist die een traineeship bij de rijksoverheid loopt. De zekerheid van een contract is voor de eerste medewerker meer waard dan de potentie van een jonge werknemer, schadelijke overheidsinterventie dus.
Jij schetst in je posts allerlei dingen die mensen en bedrijven zouden moeten doen in een perfecte marktsituatie.quote:Op zondag 5 juni 2011 22:07 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Ik predik niets. Ieder individu moet voor zichzelf bepalen hoe hij zijn leven wil inrichten. Dat is ook het speerpunt van rechts: de vrijheid van het individu om te willen doen wat hij/zij wenselijk acht.
Als Klaas of Joop andere manieren heeft ontwikkeld om aantrekkelijk voor de arbeidsmarkt te blijven, dan is het hem vrij om die manieren op te volgen. Werkloosheid heb je min of meer zelf in de hand, gegeven een fysiek gezonde situatie.
Er ís altijd werk. Anders zouden sites als monsterboard.com en randstad.nl niet bestaan hequote:
Dan zoek je een baan in loondienst.quote:Dat kan niet altijd
quote:Is ook lang niet altijd mogelijk
Wat betreft de vrije markt: ik heb al eerder aangegeven dat het welles-nietes spelletje wordt. We verschillen gewoonweg van mening.quote:Ik word zo langzamerhand gestoord van het vrij mark geneuzel
Tsja, het is aan jou de politicus de taak om je als overheid zo veel mogelijk terug te trekken en de vrije markt bij elk individu, elke instelling en elk bedrijf te promotenquote:Op zondag 5 juni 2011 22:17 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Jij schetst in je posts allerlei dingen die mensen en bedrijven zouden moeten doen in een perfecte marktsituatie.
Dat doen ze helaas al decennia niet op die manier. En dat levert problemen op waar je mee moet handelen.
Ook geschikt werk in jouw branche?quote:Op zondag 5 juni 2011 22:17 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Er ís altijd werk. Anders zouden sites als monsterboard.com en randstad.nl niet bestaan he
Kan ook niet altijdquote:[..]
Dan zoek je een baan in loondienst.
Nee, jij denkt dat met alle respect elke vmbo-er een universiteitsdiploma kan halen. Je denkt te ruim.quote:[..]
Het enige waar jij in denkt zijn: beperkingen.
Dit kan niet, dat kan niet, dit kan niet, weet je wat: iedereen is zielig en niemand kan wat.
Iedereen kan zijn persoonlijke vaardigheden en talenten zó ontwikkelen dat je aantrekklijk voor de arbeidsmarkt bent, gegeven een fysiek gezonde situatie.
quote:[..]
Wat betreft de vrije markt: ik heb al eerder aangegeven dat het welles-nietes spelletje wordt. We verschillen gewoonweg van mening.
Dat vraag ik me af.quote:Op zondag 5 juni 2011 22:13 schreef Zienswijze het volgende:
Als je oud bent, kan je je werkervaring promoten en ontwikkelen wat tevens een skill is.
Godsamme zeg, je kan toch switchen naar een soortgelijke branche?quote:Op zondag 5 juni 2011 22:18 schreef Dutchnative het volgende:
[..]
Ook geschikt werk in jouw branche?
Wat wil je dan? Die mensen werkten eerst in een autofabriek. En nu beweer jij dat ze ineens geen baan meer kunnen vinden?quote:Kan ookniet altijd
Volgens mij hadden we het over GM en haar medewerkers.quote:Nee, jij denkt dat met alle respect elke vmbo-er een universiteitsdiploma kan halen. Je denkt te ruim.
Nee hoor, ik geloof namelijk helemaal niet in dat fundamentalistisch marktdenken. Een even grote utopie als socialisme dat is. Anders had ik wel bij een libertarische partij gezeten.quote:Op zondag 5 juni 2011 22:18 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Tsja, het is aan jou de politicus de taak om je als overheid zo veel mogelijk terug te trekken en de vrije markt bij elk individu, elke instelling en elk bedrijf te promoten
Dat gaat niet altijd even makkelijk.quote:Op zondag 5 juni 2011 22:20 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Godsamme zeg, je kan toch switchen naar een soortgelijke branche?
Wat wil je dan? Die mensen werkten eerst in een autofabriek. En nu beweer jij dat ze ineens geen baan meer kunnen vinden?[/quote]Jawel, echter het lijkt me een rare wending om allerlei misstanden te melden en een baan van onder jouw niveau te gaan doen.quote:[qoute]Kan ookniet altijd
Maar het heeft wel te maken met het maximale uit mensen halen en wat is mogelijk en wat niet.quote:[..]
Volgens mij hadden we het over GM en haar medewerkers.
Een rationele werkgever neemt de individu aan die het productiefste is en die de meeste innovaties kan ontwikkelen cq. met zich meebrengt. Dus als de tandarts de nieuwste methoden van persoon A kan leren, dan kan hij persoon A leren om zijn algehele innovatieskills te boosten en zodoende meer klanten aan te trekken en dus meer winst te draaien.quote:Op zondag 5 juni 2011 22:19 schreef thumbnail het volgende:
[..]
Dat vraag ik me af.
Een vriend van mij is tandarts en toen hij klaar was met zijn opleiding ging hij in een praktijk werken van een tandarts van een jaar of veertig.
Die vriend van mij had een andere manier van werken geleerd volgens de nieuwste methodes en die tandarts leerde zich dat ook aan.
Maar wat nou als die tandarts was gaan solliciteren bij die vriend van mij terwijl hij nog de oude vertrouwde methodes gebruikte?
Zou hij dan aangenomen worden of zou die vriend van mij een studiegenoot aannemen?
Maar niet iedereen is rationaal, sterker nog, niemand is helemaal rationeel.quote:Op zondag 5 juni 2011 22:24 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Een rationele werkgever neemt de individu aan die het productiefste is en die de meeste innovaties kan ontwikkelen cq. met zich meebrengt. Dus als de tandarts de nieuwste methoden van persoon A kan leren, dan kan hij persoon A leren om zijn algehele innovatieskills te boosten en zodoende meer klanten aan te trekken en dus meer winst te draaien.
Je bent toch van D66? Dat is min of meer de middenweg.quote:Op zondag 5 juni 2011 22:22 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nee hoor, ik geloof namelijk helemaal niet in dat fundamentalistisch marktdenken. Een even grote utopie als socialisme dat is. Anders had ik wel bij een libertarische partij gezeten.
Klopt. Maar de tandarts/werkgever die niet rationeel te werk gaat en niet voldoende op innovaties inzet, zal na verloop van tijd zelf klanten verliezen. En als dan een andere tandarts/ander bedrijf, die wél op innovaties inzet, en zo betere en/of goedkopere behandelingen kan uitvoeren, zich naast die tandarts vestigt, kan hij een groot deel van zijn klanten afromen.quote:Op zondag 5 juni 2011 22:24 schreef Dutchnative het volgende:
[..]
Maar niet iedereen is rationaal, sterker nog, niemand is helemaal rationeel.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |