Ik heb laatst weer eens lekker een haring gegeten, ¤2,50 per stuk! Belachelijk duur vond ik. Maar wel erg lekker.quote:Op vrijdag 10 juni 2011 16:08 schreef golfer het volgende:
[..]
Duur. Ik betaal voor eren losse hier 1,95 en de aanbieding is 5 voor 7,50.
En terecht, het vangen en kweken van paling is behoorlijk schadelijk voor de nu al zeer lage visstand.quote:Op vrijdag 10 juni 2011 18:31 schreef HAL9000S het volgende:
Ja daar zijn ze volop bezig met duurzaamheid.... je kan er geen paling meer krijgen.
Als de vis niet voor je ogen word gefileerd is hij sowieso al aan het ranzig worden door bederf.quote:Op vrijdag 10 juni 2011 19:02 schreef Yvesss het volgende:
Welke zaak dat is? Ik zal niet gelijk de naam noemen, maar zoek het in Overvecht. Ze stonden 1 of 2 jaar geleden in de AD top tien. Het kan altijd een momentopname zijn, ik heb ze zelf niet gehaald en ik weet niet welk personeelslid de haringen heeft schoongemaakt. Ik ga zelf ook geen haringen halen voor 2,50 per stuk. Maar op deze manier waren ze nog geen euro waard.
Zacht van smaak misschien, maar niet te zacht van textuur. Een haring moet wel een bite hebben. Laten we het 'al dente' noemen.quote:Op zaterdag 4 juni 2011 09:47 schreef Pietverdriet het volgende:
... nieuwe haring hoort zacht te zijn...
Maar dan is het dus al te laat. De visboer moet dat in de gaten houden en niet gewoon die bak willen verkopen.quote:
Stel je niet aan met je haringcultuur. Ik vind dat een haring niet zacht moet zijn zoals Piet 'm kennelijk graag heeft. Natuurlijk moet ie niet 'al dente' zijn als pasta, maar een beetje een bite mag ie best hebben.quote:Op vrijdag 10 juni 2011 22:01 schreef Yvesss het volgende:
"Al Dente?" Nou, daar hoef je nu net geen moeite voor te doen. Nee, een Al Dente haring lijkt me niets. Die heb ik al gehad. Nog wat graten erbij s.v.p? Door dit soort loze uitspraken gaat onze echte haringcultuur teloor.
Dat valt hartstikke mee, mijn visboer heeft hem in pakweg 15 seconden gefileerd.quote:Op vrijdag 10 juni 2011 21:43 schreef Yvesss het volgende:
Nou, bederf, niet al te zwart/wit. Er is niet zoveel mis met het fileren van een gekoelde plate haringen voor eters die tussen de middag komen. Ik ga altijd om 10:00 uur, dan krijg je idd vers van het mes. Maar om tussen de middag 300 haringen in 3 kwartier live schoon te maken? Dat is toch niet te doen? Dus dan toch maar de gekoelde plate. Overigens is de plate zo leeg, als je om 15:00 nog een haring wil, krijg je nul op het rekest. Volgens mij gaat het mis als deze meuk een halve laat staan een hele dag bewaard wordt. Maar dat proeft eenieder toch wel?
ga naar een goede stal en laat hem ter plekke voor je klaar maken. Succes ermee.quote:
Simonis!quote:Op zaterdag 11 juni 2011 02:12 schreef MacBright® het volgende:
Goed idee.
Het weekend even op Scheveningen een paar harinkjes gaan happen.
Ik zie weinig onderbouwing eerlijk gezegd. En ik zie ook niet hoe je op verse vis of kibbeling een sticker zou moeten plakken.quote:Op vrijdag 10 juni 2011 19:01 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Mening.
(en een beetje gebaseerd op dit draadje: http://www.foodlog.nl/neppers/bericht/msc_met_een_krijtje/ )
Wat is nou 1 haring? Twee happen, weg..quote:Op zaterdag 11 juni 2011 21:40 schreef Isegrim het volgende:
Ik vind het niet duur in elk geval. Wat is nou anderhalve euro?
Je krijgt er gratis wormen bij.quote:Op zaterdag 11 juni 2011 21:51 schreef 7754 het volgende:
[..]
Wat is nou 1 haring? Twee happen, weg..
En dan durven ze hem nog in stukken te hakken ookquote:Op zaterdag 11 juni 2011 21:49 schreef Ole het volgende:
In Amsterdam is ie altijd het duurst![]()
Weet iemand al wanneer de AD test verschijnt?
Die zogenaamde nieuwe haring is dus al ingevroren geweest.quote:Op zaterdag 11 juni 2011 21:59 schreef 7754 het volgende:
Sinds 1968 zijn de Nederlandse vissers verplicht rauwe vis, dus ook haring, een etmaal bij -20 °C te bewaren of gedurende een bepaalde tijd in een zure marinade te leggen. Hierdoor wordt anisakiasis (haringwormziekte) in Nederland vrijwel niet meer aangetroffen. In landen waar veel rauwe vis wordt gegeten, zoals Japan, komt anisakiasis nog geregeld voor.
Nergens last van dus.
Als je hem lang genoeg buiten de koeling legt krijgt ie wel een ander soort wormen hoorquote:Op zaterdag 11 juni 2011 21:59 schreef 7754 het volgende:
Sinds 1968 zijn de Nederlandse vissers verplicht rauwe vis, dus ook haring, een etmaal bij -20 °C te bewaren of gedurende een bepaalde tijd in een zure marinade te leggen. Hierdoor wordt anisakiasis (haringwormziekte) in Nederland vrijwel niet meer aangetroffen. In landen waar veel rauwe vis wordt gegeten, zoals Japan, komt anisakiasis nog geregeld voor.
Nergens last van dus.
Wat jij zoekt is groene haring.quote:Op zaterdag 11 juni 2011 22:04 schreef Piet_Piraat het volgende:
[..]
Die zogenaamde nieuwe haring is dus al ingevroren geweest.
Psst... bijna al het vlees en alle vis dat je eet is ingevroren geweest.quote:Op zaterdag 11 juni 2011 22:13 schreef Piet_Piraat het volgende:
Ik zoek helemaal niks, de haring wordt ingevroren en is dus niet nieuw meer.
Ja da's al jaaaaren zo.quote:Op zaterdag 11 juni 2011 22:04 schreef Piet_Piraat het volgende:
[..]
Die zogenaamde nieuwe haring is dus al ingevroren geweest.
Dan kun je toch gewoon het hele jaar vers ontdooide nieuwe haring eten?quote:Op zaterdag 11 juni 2011 23:14 schreef golfer het volgende:
[..]
Psst... bijna al het vlees en alle vis dat je eet is ingevroren geweest.
En ingevroren betekent niet dat iets niet meer nieuw is, want ze worden meteen aan boord al ingevroren.
Bedoel je dan zondagavond?quote:Op zondag 12 juni 2011 01:00 schreef golfer het volgende:
Vanavond een uitzending (herhaling?) van Klootwijk aan Zee over haring.
Nederland 2. 21:05
Yups.quote:
Vraag om een "broodje nieuwe",quote:Op zondag 12 juni 2011 01:24 schreef Zeepvloertje het volgende:
Ik kocht laatst een broodje haring met uien voor 2.50. Zeker duur, maar het was wel lekker.
Ik las trouwens net dat sommige boeren ook nog hun oude haring verkopen. Als ik vraag om een broodje haring, dan moet ik toch verwachten dat ze van de nieuwste batch verkopen toch?
Bij schmidt zeevis in rdam betaalde ik 2.25 per haring. Boeien. Je weet daar wel zeker dat je kwaliteit krijgt.quote:
Voor goed eten ben ik wel bereid meer te betalen.quote:Op zondag 12 juni 2011 02:23 schreef Farenji het volgende:
[..]
Bij schmidt zeevis in rdam betaalde ik 2.25 per haring. Boeien. Je weet daar wel zeker dat je kwaliteit krijgt.
Je hebt ook van die zaken die adverteren met: "bij ons is de haring het hele jaar vers!"![]()
En er zijn ook genoeg mensen die het verschil niet proeven tussen een oude traanharing en een verse kwaliteitsharing.
en dat is maar goed ook want een deel van mijn vakantiebudget gaat op aan haring...vanaf het moment dat ik in Augustus op Schiphol uit het vliegtuig stap is het toch wel om de dag een harinkie happen, maar ja, ik kom dan ook van oorsprong uit de haringstadquote:Ruim 80 procent van de Nederlandse gezinnen weet pas achteraf hoeveel hun vakantie in totaal heeft gekost.
Hebben ze in Leiden wel een visafslag dan?quote:Op dinsdag 14 juni 2011 13:11 schreef robel het volgende:
Wie weet waar je in de buurt van Leiden goedkope haring kan kopen?
Is het niet mogelijk om zelf bij de visafslag een emmertje te kopen?
Wie weet of de haringen bij de Lidl, Aldi en AH te pruimen zijn?
Je kunt bij een kraam toch ook wel zo'n emmertje krijgen? Toen ik student was deed ik dat heel vaak, nog niet eens half zo duur en het schoonmaken is zo gepiept als je eenmaal de slag te pakken hebt. Bovendien vond ik ze lekkerder worden als ze nog even een dagje extra in de emmer stonden.quote:Op dinsdag 14 juni 2011 13:11 schreef robel het volgende:
Wie weet waar je in de buurt van Leiden goedkope haring kan kopen?
Is het niet mogelijk om zelf bij de visafslag een emmertje te kopen?
Ik vind die snackbar wel okay eigenlijk.quote:Op maandag 13 juni 2011 23:38 schreef Stokstaart het volgende:
Vandaag bij de viszaak van Waasdorp Rotterdam (welke in tegenstelling tot de snackbar wél van goede kwaliteit is) mn eerste gehapt.
Stevig van structuur, smelt niet op de tong maar wel lekker vet. Bijzonder goed te eten.
Hoeveel haringen zitten er in een emmertje/tonnetje?quote:Op dinsdag 14 juni 2011 13:32 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Je kunt bij een kraam toch ook wel zo'n emmertje krijgen? Toen ik student was deed ik dat heel vaak, nog niet eens half zo duur en het schoonmaken is zo gepiept als je eenmaal de slag te pakken hebt. Bovendien vond ik ze lekkerder worden als ze nog even een dagje extra in de emmer stonden.
Ik haalde ze altijd bij de marktkraam die ook op niet marktdagen stond en die had volgens mij twee soorten emmertjes. Ik denk de kleinste met 10 of 15, zoiets.quote:Op dinsdag 14 juni 2011 19:09 schreef Griebus het volgende:
[..]
Hoeveel haringen zitten er in een emmertje/tonnetje?
Want vind ik wel een keer leuk om te proberen en met anderen een proeverijtje te houden
Ik kan je nu een paar uitermate ranzige ervaringen vertellen, maar dat doe ik niet.quote:Op dinsdag 14 juni 2011 17:45 schreef Isegrim het volgende:
[..]
Ik vind die snackbar wel okay eigenlijk.Nog nooit vis bij ze gekocht.
Dat gebeurd ook.quote:Op woensdag 15 juni 2011 14:21 schreef Fokatio het volgende:
Als alle haring toch ingevroren is geweest, waarom kunnen ze dan niet het hele jaar hollandsche nieuwe ontdooien?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |