Het gaat er niet bij ons niet om om wat voor soort mensen het zijn, het gaat er echter om dat ze van onze eigendommen afblijven. De desbetreffende kinderen hebben al meerdere malen schade gemaakt aan onze eigendommen, maar ook aan die van de buren.quote:Op donderdag 26 mei 2011 20:29 schreef Inlognaam het volgende:
[..]
Sinds wanneer is dit een grote mond? Die meid heeft gewoon groot gelijk door te zeggen dat ze er nu eindelijk eens wat aan gaan doen en dat ze bewijs hebben middels foto's.
Maar, topicstarter, laat me raden. Dit zijn geen autochtonen he?
Inmiddels heeft de hele rij bewoners melding gemaakt van deze mensen (wij waren nog mild met onze klachten).quote:Op donderdag 26 mei 2011 20:33 schreef Inlognaam het volgende:
[..]
Inderdaad fraai stelletje! Stelletje dat opkomt voor de andere buren en de wijk leefbaar wilt houden. Zouden meer mensen moeten doen, in plaats van alleen je eigen hachje proberen te redden.
Niet echt. Die ouders kunnen hun kinderen dat verbieden en ze vervolgens straffen als ze dit verbod (al dan niet herhaaldelijk) negeren. Doen ze dat niet, of luisteren de kinderen niet, dan hebben ze de kinderen niet in de hand. Die ouders zijn verantwoordelijk voor de daden van hun kinderen, like it or not.quote:Op donderdag 26 mei 2011 11:38 schreef Lienekien het volgende:
Waar ik een beetje moeite mee heb, is dat er tegen ouders wordt gezegd dat ze hun kinderen (beter) moeten opvoeden. Ik denk dat dat een grens is die je niet over moet gaan. Wat anderen ook zeggen: als die troep daar zo open en bloot ligt, trekt dat kinderen aan. Dus: zorgen dat die troep wordt weggehaald of dat er een hek omheen komt.
Ja, dat kan allemaal wel kloppen ten aanzen van die ouders en hun verantwoordelijkheid, maar dan nog is het weinig constructief om tegen je achterburen te zeggen dat ze hun kinderen beter op moeten voeden.quote:Op vrijdag 27 mei 2011 10:23 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Niet echt. Die ouders kunnen hun kinderen dat verbieden en ze vervolgens straffen als ze dit verbod (al dan niet herhaaldelijk) negeren. Doen ze dat niet, of luisteren de kinderen niet, dan hebben ze de kinderen niet in de hand. Die ouders zijn verantwoordelijk voor de daden van hun kinderen, like it or not.
Verder: goed dat je die mensen meldt dat je naar de politie gaat, eerlijker kan je niet zijn. Hopelijk vinden jullie snel een oplossing voor deze nare situatie...
Mjah, ik zou het ook doen, als ze alles maar blijven afbreken na herhaaldelijk melden. Dan blijf je nog netjes ook. Verder is TS erg open geweest tegenover deze tokkies, dat is lovenswaardig. Klein detail dus, dat gedoe over opvoeding.quote:Op vrijdag 27 mei 2011 10:27 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ja, dat kan allemaal wel kloppen ten aanzen van die ouders en hun verantwoordelijkheid, maar dan nog is het weinig constructief om tegen je achterburen te zeggen dat ze hun kinderen beter op moeten voeden.
Maar wel typisch een opmerking waarmee je bij heel veel mensen kwaad bloed zou zetten. Ook bij 'nette' mensen.quote:Op vrijdag 27 mei 2011 10:31 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Mjah, ik zou het ook doen, als ze alles maar blijven afbreken na herhaaldelijk melden. Dan blijf je nog netjes ook. Verder is TS erg open geweest tegenover deze tokkies, dat is lovenswaardig. Klein detail dus, dat gedoe over opvoeding.
Is het ook. Of je nu gelijk hebt of niet, vrijwel iedereen ervaart dat als kwetsend.quote:Op vrijdag 27 mei 2011 10:33 schreef Lienekien het volgende:
Maar wel typisch een opmerking waarmee je bij heel veel mensen kwaad bloed zou zetten. Ook bij 'nette' mensen.
Ik vind het trouwens ook nogal tokkie om tegen mensen te zeggen dat ze hun kinderen beter moeten opvoeden.
Inderdaad, dat vonden wij ook altijd tof.quote:Op donderdag 26 mei 2011 11:43 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Elk kind zou met dat bouwafval gaan spelen. Voor een kind is iets wat ie ziet liggen gewoon speelgoed om iets mee te bouwen ofzo.
En daarnaast moet er maar eens een speeltuin of johan cruijff court in die wijk gemaakt worden
Yup. Wij gingen altijd complete forten bouwen met van die grote pakken steenwolquote:Op vrijdag 27 mei 2011 10:52 schreef Lastpost het volgende:
Inderdaad, dat vonden wij ook altijd tof.
Ouders aansprakelijk stellen.quote:Op vrijdag 27 mei 2011 10:13 schreef peter070 het volgende:
[..]
Het gaat er niet bij ons niet om om wat voor soort mensen het zijn, het gaat er echter om dat ze van onze eigendommen afblijven. De desbetreffende kinderen hebben al meerdere malen schade gemaakt aan onze eigendommen, maar ook aan die van de buren.
Ik neem aan dat TS wist wat voor buurt dat is? Waarschijnlijk zijn de huizen daar niet zo duur en is hij er daarom bewust gaan wonen. Tja, dan moet je ook dealen met de overlast die het wonen in zo'n wijk met zich meebrengt.quote:Op donderdag 26 mei 2011 19:41 schreef consio het volgende:
Daar zit je dan met je nieuwbouw huis pfff.
Vreselijk dat tokkie volk uit de sociale huurwoningen.
Je moet hopen dat zo'n kindje zich ernstig of dodelijk verwond tijdens het spelen of slopen, wie weet leren ze het dan
Rot volk.
Hallo! Niemand heeft het over wegkijken. De benadeelden waarschuwen is het minste wat je kan doen. Dat heeft TS gedaan. Ik snap niet waar hij zich dan nog verder over druk maakt.quote:Op donderdag 26 mei 2011 19:58 schreef Guppyfriend het volgende:
Ik sta persoonlijk wel een beetje te kijken van de kop-in-het-zand reacties hier. Mensen die het oké vinden als het maar 'not in my backyard' is (hehe, hoe toepasselijk).
Als er auto's op de parkeerplaats bekrast worden, kijken jullie dan ook de andere kant op als het toch niet jullie auto is? Of trekken jullie de gordijnen dicht als er bij de buren ingebroken wordt?
Er zijn geen andere buren. Het gaat om materiaal dat de ontwikkelaar niet opruimt. Waarom staat er geen hek om die bouwplaatsen? Dat is toch wel het minste wat je als bouwbedrijf kunt doen om de zaak een beetje te beschermen. Als dat allemaal vrij toegankelijk is, is het heel normaal dat kinderen daar gaan spelen.quote:Op donderdag 26 mei 2011 20:33 schreef Inlognaam het volgende:
[..]
Inderdaad fraai stelletje! Stelletje dat opkomt voor de andere buren en de wijk leefbaar wilt houden. Zouden meer mensen moeten doen, in plaats van alleen je eigen hachje proberen te redden.
Wat een aannames in jou post zeg.quote:Op vrijdag 27 mei 2011 11:37 schreef Gia het volgende:
[..]
Ik neem aan dat TS wist wat voor buurt dat is? Waarschijnlijk zijn de huizen daar niet zo duur en is hij er daarom bewust gaan wonen. Tja, dan moet je ook dealen met de overlast die het wonen in zo'n wijk met zich meebrengt.
[..]
Hallo! Niemand heeft het over wegkijken. De benadeelden waarschuwen is het minste wat je kan doen. Dat heeft TS gedaan. Ik snap niet waar hij zich dan nog verder over druk maakt.
Uiteraard doe je wel aangifte als je eigen zaken vernield worden. Maar je druk blijven maken over andermans spullen, terwijl die lui er zelf niets tegen doen, houdt natuurlijk een keer op.
[..]
Er zijn geen andere buren. Het gaat om materiaal dat de ontwikkelaar niet opruimt. Waarom staat er geen hek om die bouwplaatsen? Dat is toch wel het minste wat je als bouwbedrijf kunt doen om de zaak een beetje te beschermen. Als dat allemaal vrij toegankelijk is, is het heel normaal dat kinderen daar gaan spelen.
Verder is het gewoon een achterstandswijk en ben je wel erg zot als je denkt dat je dat in je eentje wel even kunt veranderen in een nette wijk.
TS heeft ook gedaan wat hij kon. Maar veel mensen hier vinden dat ie al veel te veel doet. Ik bedoel dan meer op dit soort reacties van anderen hier. Bijvoorbeeld deze (er zijn er meer):quote:Op vrijdag 27 mei 2011 11:37 schreef Gia het volgende:
Hallo! Niemand heeft het over wegkijken. De benadeelden waarschuwen is het minste wat je kan doen. Dat heeft TS gedaan. Ik snap niet waar hij zich dan nog verder over druk maakt.
Uiteraard doe je wel aangifte als je eigen zaken vernield worden. Maar je druk blijven maken over andermans spullen, terwijl die lui er zelf niets tegen doen, houdt natuurlijk een keer op.
Prikkeldraad erom, gordijnen dicht, klaar. Boeien wat er verder gebeurt. Dat gevoel krijg ik ervan.quote:Op donderdag 26 mei 2011 19:18 schreef Sosa het volgende:
Gast, gewoon tijdelijk prikkeldraad om je tuin leggen en klaar. Kan jou het schelen wat voor schades die kinderen bij de rest aanrichten.
Met als verschil dat TS de eigenaar/ontwikkelaar en politie al meerdere malen heeft laten weten dat er vernielingen worden aangericht en dat de eigenaar hier ondanks de meerdere verzoeken niets tegen doet.quote:Op vrijdag 27 mei 2011 12:00 schreef Guppyfriend het volgende:
[..]
TS heeft ook gedaan wat hij kon. Maar veel mensen hier vinden dat ie al veel te veel doet. Ik bedoel dan meer op dit soort reacties van anderen hier. Bijvoorbeeld deze (er zijn er meer):
[..]
Prikkeldraad erom, gordijnen dicht, klaar. Boeien wat er verder gebeurt. Dat gevoel krijg ik ervan.
Ik ben blij dat het bij ons niet zo gaat. Als hier 's nachts vernielingen aangericht worden aan een bedrijfspand onderin het appartementencomplex, wordt door meerdere bewoners daar notitie van gemaakt. Of naar de politie gebeld. De eigenaar van het bedrijfspand kan er 's nachts namelijk niks tegen doen. Dat klinkt overdreven, maar hierdoor worden dit soort vernielingen wel in de kiem gesmoord.
Het is ook wel iets anders als het geval van TS. Ik doel ook meer op de reacties van mensen hier. Het is zo not in my backyard. Maar misschien is het wel een hele andere discussie.quote:Op vrijdag 27 mei 2011 12:04 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Met als verschil dat TS de eigenaar/ontwikkelaar en politie al meerdere malen heeft laten weten dat er vernielingen worden aangericht en dat de eigenaar hier ondanks de meerdere verzoeken niets tegen doet.
Dat is dus wat anders als wat jij stelt.
Niet in de huizen waar in de tuinen gespeeld wordt. Ik mag aannemen dat de andere, bewoonde huizen, al schuttingen geplaatst hebben....quote:Op vrijdag 27 mei 2011 11:58 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Wat een aannames in jou post zeg.
1. Er zijn wel buren, lees alle reacties maar eens. In twee huizen idd niet, maar dat wil niet zeggen dat er verder geen buren zijn met een koophuis of andere huurders die last hebben;
Iemand hier heeft gezegd om welke wijk het gaat en dat dat een achterstandswijk is. Ik neem dus over wat iemand eerder genoemd heeft.quote:2. Waarom een achterstandswijk? In Leiden bijvoorbeeld staan ook sociale huurwoningen in wijken waar woningen 4/5 ton kosten. Dat doen corporaties al eeuwen;
Als het huis daadwerkelijk in een prachtwijk staat, zal de koopprijs niet zo hoog zijn, nee. Heeft verder niets te maken met huurwoningen in de buurt.quote:3. Omdat er huur nabij een woning staat is die meteen goedkoop?
Hè? Waar heb ik het over buurtonderzoek gehad?quote:4. Omdat er toevallig tuig in één huurwoning woont (hij zegt dit duidelijk), heb je niet goed buurtonderzoek gedaan? Wtf, hij is geen detective, heeft geen inzicht in politie-aangiftes etc. Hoe kan hij dit nou weten?
Ouders aanspreken op hun verantwoordelijkheid voor de consequenties van het gedrag van hun kinderen (als die wat vernielen zullen zij het moeten vergoeden en dan is schade en overlast voorkomen misschien wel een goed idee) is nog heel wat anders dan zeggen 'je voedt je kind niet goed op'. Wat denk je dat dat laatste voor effect heeft? Denk je dat een ouder zich ineens realiseert: 'Verrek, ik doe het niet goed! Ik zal maar eens gauw kijken waar ik een opvoedcursus kan gaan volgen!'quote:Op vrijdag 27 mei 2011 19:42 schreef HeavyWeaponsGuy het volgende:
Dit is dus weer typisch een gevalletje van ''als het kalf is verdronken dan dempt men de put''.
Als vandaag of morgen een ongeluk gebeurd (een kind raakt gewond door het bouwafval of dergelijke) dan krijg je ongetwijfeld dat er mensen gaan roepen; Ja maar die buren hadden er ook wat aan kunnen doen! In deze maatschappij gebeurd dat steeds vaker en ik erger me daar kapot aan.
Diep respect dat je de ouders (of in dit geval de moeder) aanspreekt op de opvoeding van haar kinderen. ADHD is geen excuses om je kinderen zo'n overlast te laten veroorzaken. Ik raad je dus vooral aan om gewoon door te blijven gaan met het maken van foto's van die kinderen en eventuele schade aan eigendommen te noteren. Bij schade aan je eigen eigendommen hiervan ook foto's maken, aangifte doen en de ouders civielrechtelijk aansprakelijk stellen. Als het zover komt dat er schadevergoedingen komen die de ouders moeten gaan betalen dan garandeer ik je dat die kinderen daar opeens niet meer terug komen want dan mag het niet meer voor pappie en mammie.
Ben ik met je eens. Oorzaak? Twee fulltime werkende ouders en kinderen die tot 12 jaar naar de naschoolse opvang gaan waar ze ook met kinderen in aanraking komen die minder geschikt zijn als vriendje. Dat spul beïnvloedt mekaar.quote:Op zaterdag 28 mei 2011 12:57 schreef JK het volgende:
Wel vind ik persoonlijk ook zo dat de ouders van tegenwoordig hun kroost veel slechter opvoeden, maar wie ben ik, ben in de jaren '80 opgegroeid en heb zelf geen kiddo's. Gelukkig niet.
Als die kutkinders dingen bij jullie kapot maken, zou je de ouders natuurlijk ook gewoon kunnen aanspreken uit (risicoaansprakelijkheid voor de) onrechtmatige gedragingen van de kinderen, voor de schade die jullie hebben geleden. Als ze een keer een paar honderd euro moeten dokken, denken ze voortaan misschien na.quote:Op woensdag 25 mei 2011 22:52 schreef peter070 het volgende:
Beste Mede-Fokkers,
Ik heb een probleem, althans er doet zich een probleem voor, en ik zou graag jullie advies hierin willen krijgen..
Even een korte introductie, wij man en vrouw, wonen sinds begin oktober in een nieuwbouw huis (koop). Achter ons staat er een rijtje met huurwoningen. Op zich geen probleem, daar dit eigenlijk bijna standaard overal is. Nu doet zich het volgende voor. Het huis naast mij + het huis naast mijn buurman staan nog te koop (zijn kleiner dan onze huizen), echter spelen hier kinderen in van 1 bepaald adres van de huurwoningen. Deze kinderen hebben al meedere malen schade aangericht aan diverse voorwerpen in onze tuinen (7 huizen) doordat ze lopen te voetballen in de tuinen etc. Al met al een vervelende situatie. Wij hebben deze ouders er, met zijn allen, al veelvuldig op aangesproken,
Dat is één van de oorzaken ja, maar tegenwoordig MOET je ook met z'n tweeen werken, wil je je huis (of eigenlijk 'leven') kunnen betalen. Ook als je bijv. huurt (en alle onderhoudskosten aan de woning dus hebt uitbesteed aan de verhuurder) heb je nog genoeg kosten aan de kinderen zelf.quote:Op zaterdag 28 mei 2011 13:06 schreef Gia het volgende:
[..]
Ben ik met je eens. Oorzaak? Twee fulltime werkende ouders en kinderen die tot 12 jaar naar de naschoolse opvang gaan waar ze ook met kinderen in aanraking komen die minder geschikt zijn als vriendje. Dat spul beïnvloedt mekaar.
Vanaf 13 jaar zijn ze na school, soms vanaf 13.00 uur al, alleen thuis.
Mwa, niet helemaal. Ouders ervan betichten dat ze hun kinderen niet goed opvoeden, zeker door mensen die zelf geen kinderen hebben of willen, komt niet goed over.quote:Op zaterdag 28 mei 2011 15:04 schreef JK het volgende:
Dat is één van de oorzaken ja, maar tegenwoordig MOET je ook met z'n tweeen werken, wil je je huis (of eigenlijk 'leven') kunnen betalen. Ook als je bijv. huurt (en alle onderhoudskosten aan de woning dus hebt uitbesteed aan de verhuurder) heb je nog genoeg kosten aan de kinderen zelf.
Daarnaast willen de ouders van tegenwoordig graag vrienden zijn van hun kinderen ipv 'strenge' ouders. Ook dat werkt niet even lekker... en bovendien worden kinderen lekker verwend tegenwoordig, ze krijgen alles wat ze willen hebben (Nintendo DS, Smartphone, etc.).
Maargoed, dit gaat richting offtopic.
En dat is precies waarom de hufters in de samenleving het voor het zeggen hebben als je dit soort antwoorden leest van mensen die zelf aan de zijlijn staan en het zogenaamd beter weten.quote:Op woensdag 25 mei 2011 23:11 schreef bug_me_not2 het volgende:
'k zou je vriendin eens leren d'r grote mond te houden. Lekker handig om de boel op deze manier te laten escaleren...
Dus een grote bek teruggeven, dat is het antwoord? Dat lost de hufterigheid wel op?quote:Op zondag 29 mei 2011 15:15 schreef galtfactory het volgende:
[..]
En dat is precies waarom de hufters in de samenleving het voor het zeggen hebben als je dit soort antwoorden leest van mensen die zelf aan de zijlijn staan en het zogenaamd beter weten.
Nou, nou..TS heeft recht om rustig te wonen. Instanties grijpen te laat in!quote:Op vrijdag 27 mei 2011 11:37 schreef Gia het volgende:
[..]
Ik neem aan dat TS wist wat voor buurt dat is? Waarschijnlijk zijn de huizen daar niet zo duur en is hij er daarom bewust gaan wonen. Tja, dan moet je ook dealen met de overlast die het wonen in zo'n wijk met zich meebrengt.
[..]
Hallo! Niemand heeft het over wegkijken. De benadeelden waarschuwen is het minste wat je kan doen. Dat heeft TS gedaan. Ik snap niet waar hij zich dan nog verder over druk maakt.
Uiteraard doe je wel aangifte als je eigen zaken vernield worden. Maar je druk blijven maken over andermans spullen, terwijl die lui er zelf niets tegen doen, houdt natuurlijk een keer op.
[..]
Er zijn geen andere buren. Het gaat om materiaal dat de ontwikkelaar niet opruimt. Waarom staat er geen hek om die bouwplaatsen? Dat is toch wel het minste wat je als bouwbedrijf kunt doen om de zaak een beetje te beschermen. Als dat allemaal vrij toegankelijk is, is het heel normaal dat kinderen daar gaan spelen.
Verder is het gewoon een achterstandswijk en ben je wel erg zot als je denkt dat je dat in je eentje wel even kunt veranderen in een nette wijk.
Er zijn graduaties in 'rustig wonen'.quote:Op zondag 29 mei 2011 18:24 schreef BeffJeck het volgende:
[..]
Nou, nou..TS heeft recht om rustig te wonen. Instanties grijpen te laat in!
OK dus de kinderen brengen schade aan in jouw tuin. Zet een (desnoods tijdelijke) schutting eromheen en klaar.quote:Deze kinderen hebben al meedere malen schade aangericht aan diverse voorwerpen in onze tuinen (7 huizen) doordat ze lopen te voetballen in de tuinen etc.
Dat is in de tuin naast jou, daar heb jij niks mee te maken. Als jij politie-agentje wilt spelen voor de buurt, dan moet je dat vooral doen, maar dan heb ik geen antwoord voor je.quote:Wij zien dat de desbetreffende kinderen weer in de tuin naast ons de boel aan het vernielen zijn [...] en vertel dat het gewoon zo niet meer kan.
Wat is rustig? Als jij in een nieuwbouwwijk gaat wonen, dan is de kans gewoon groot dat daar veel gezinnen met kinderen wonen. Dan heb je dus altijd een bepaalde hoeveelheid "overlast van kinderen". Hoever die overlast gaat is een objectieve aangelegenheid.quote:Op zondag 29 mei 2011 18:24 schreef BeffJeck het volgende:
[..]
Nou, nou..TS heeft recht om rustig te wonen. Instanties grijpen te laat in!
Vroeger ook zo'n ervaring gehad. Op een gegeven moment aangegeven dat ik de boel liet escaleren en de pers er bij zo halen. Organisaties zijn bang voor imageschade.
Betekent niet dat de kinderen alles kunnen doen! Maar dat is het hele probleem. Kinderen hebben geen kader meer waarin ze kunnen functioneren.quote:Op maandag 30 mei 2011 09:51 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Wat is rustig? Als jij in een nieuwbouwwijk gaat wonen, dan is de kans gewoon groot dat daar veel gezinnen met kinderen wonen. Dan heb je dus altijd een bepaalde hoeveelheid "overlast van kinderen". Hoever die overlast gaat is een objectieve aangelegenheid.
TS zal voortaan gewoon omkijken als er bij jou wordt ingebroken! Sociale controle is niks mis mee!quote:Op maandag 30 mei 2011 08:52 schreef bart1977 het volgende:
Ik probeer uit de grote lap tekst de essentie te halen. Volgens mij moet de essentie zijn: waar heb jij persoonlijk last van, en hoe los je het op (en dus niet: waar heeft de buurt last van -- jij bent geen politie-agent).
[..]
OK dus de kinderen brengen schade aan in jouw tuin. Zet een (desnoods tijdelijke) schutting eromheen en klaar.
[..]
Dat is in de tuin naast jou, daar heb jij niks mee te maken. Als jij politie-agentje wilt spelen voor de buurt, dan moet je dat vooral doen, maar dan heb ik geen antwoord voor je.
Niemand die beweert dat er iets mis is met sociale controle. Echter, er zijn grenzen.quote:Op maandag 30 mei 2011 10:17 schreef BeffJeck het volgende:
[..]
TS zal voortaan gewoon omkijken als er bij jou wordt ingebroken! Sociale controle is niks mis mee!
Welk kader? Ouders geven een kader mee, kinderen zijn kinderen. Die maken nou eenmaal lawaai, vooral als ze buiten het blikveld van de ouders zijn. Ik heb niet de illusie dat ik in het verleden anders was.quote:Op maandag 30 mei 2011 10:16 schreef BeffJeck het volgende:
[..]
Betekent niet dat de kinderen alles kunnen doen! Maar dat is het hele probleem. Kinderen hebben geen kader meer waarin ze kunnen functioneren.
Zo herkenbaar alleen hier gaan ze 22 uur slapen, ook in het weekend.quote:Op maandag 30 mei 2011 10:39 schreef Gia het volgende:
Tja, onze buren gaan altijd braaf om 23.00 uur naar bed.
Wijzelf zitten graag lang buiten, met mooi weer. Soms zelfs tot 2.00 uur. Zonder muziek en praten doen we op gedempte toon. Maar goed, de buren horen dat we buiten zitten en dat simpele gegeven is al genoeg om te klagen over overlast.
Al zouden we doodstil buiten zitten, dan nog horen ze het inschenken van een glas of het neerzetten ervan en weten ze dat we buiten zitten.
Het feit dat we buiten zitten schijnt ze zodanig te irriteren dat ze boos komen mededelen dat er 'ook nog mensen zijn die morgen moeten werken'. Mja, hier gaan de volgende dag er ook drie de deur uit, werken of naar school.
En als we nu nog hard zaten te praten of luidruchtig zaten te lachen, maar nee, alles doen we heel rustig, nog net niet op fluistertoon. Maar ja, met de ramen open, hoor je alles.
En men hoort gewoon, volgens hen, om 23.00 uur uiterlijk, naar bed te gaan, of in elk geval naar binnen!
Dus ja, overlast is nu eenmaal een subjectieve beleving.
IK heb geen last van een feest drie tuinen verderop, integendeel, hebben we muziek als we lekker buiten zitten! En dan valt er op zo'n moment (luidruchtig feest elders) bij ons een bierflesje kapot en hebben we binnen 5 minuten de politie aan de deur. 'De buren maken zich ongerust, want ze hoorden glas breken!'
Right!
mensen vergeten vaak dat ze er zelf voor gekozen hebben om op, onder en naast elkaar te gaan wonen. Als je anderen niet wilt horen moet je op een hutje opde hei gaan wonen. Oh en zeg tegen de buren dat ze ramen en deuren gesloten houdenquote:Op maandag 30 mei 2011 10:39 schreef Gia het volgende:
Tja, onze buren gaan altijd braaf om 23.00 uur naar bed.
Wijzelf zitten graag lang buiten, met mooi weer. Soms zelfs tot 2.00 uur. Zonder muziek en praten doen we op gedempte toon. Maar goed, de buren horen dat we buiten zitten en dat simpele gegeven is al genoeg om te klagen over overlast.
Al zouden we doodstil buiten zitten, dan nog horen ze het inschenken van een glas of het neerzetten ervan en weten ze dat we buiten zitten.
Het feit dat we buiten zitten schijnt ze zodanig te irriteren dat ze boos komen mededelen dat er 'ook nog mensen zijn die morgen moeten werken'. Mja, hier gaan de volgende dag er ook drie de deur uit, werken of naar school.
En als we nu nog hard zaten te praten of luidruchtig zaten te lachen, maar nee, alles doen we heel rustig, nog net niet op fluistertoon. Maar ja, met de ramen open, hoor je alles.
En men hoort gewoon, volgens hen, om 23.00 uur uiterlijk, naar bed te gaan, of in elk geval naar binnen!
Dus ja, overlast is nu eenmaal een subjectieve beleving.
IK heb geen last van een feest drie tuinen verderop, integendeel, hebben we muziek als we lekker buiten zitten! En dan valt er op zo'n moment (luidruchtig feest elders) bij ons een bierflesje kapot en hebben we binnen 5 minuten de politie aan de deur. 'De buren maken zich ongerust, want ze hoorden glas breken!'
Right!
Zekers, alleen mijn ervaring is dat er vervolgens van alles tussen gepropt wordt om kortsluiting te veroorzaken en thuis de stoppen door te laten slaan. Wij hadden die zooi eens voor/tegen de katten, maar de buren waren er minder gecharmeerd van.quote:
Er is een verschil tussen niks doen, de betrokkenen waarschuwen en er dag en nacht mee bezig zijn. TS heeft de benadeelden gewaarschuwd. Als die vervolgens niets ondernemen is het niet meer zijn taak zich er nog druk over te maken. Dat heeft niks te maken met laten verloederen.quote:Op maandag 30 mei 2011 19:01 schreef Sessy het volgende:
Overigens, als je een wijk verder laat verloederen onder het motto "je wist toch wat voor kutbuurt het was, het was er goedkoper, je moet die overlast maar op de koop toe nemen" ben je ook een fraaie. Hoe zorg je dat de polarisering in de samenleving verder toeneemt voor dummies?
Inderdaad. Je zou dat eens moeten proberen met mijn kinderen of kinderen van familie. Zou ik echt niet accepteren. Handen af van andermans kinderen. Held!quote:Verder speelt de nationaliteit van de kids overigens ook een rol. Heb m'n allochtone buurjongetje eens een eindje "opgetild" aan z'n oren (althans een goede oorvijg uitgedeeld) en vervolgens toen hij zich ging beklagen bij mama, kreeg hij van haar ook slaag, en later die avond van pa ook. Vervolgens trok hij wit weg elke keer als hij mij zag en werd er geen afval in de voortuin gedeponeerd en bleven de rozenstruiken ook staan.
Bij Nederlandse ouders krijg je dan waarschijnlijk een aangifte van mishandeling aan je broek oid.
Dus een autochtoon kindje spreek je streng toe en je gaat klagen bij de ouders.quote:Op maandag 30 mei 2011 21:12 schreef Sessy het volgende:
Mijn punt is dan ook, de afkomst van de kinderen speelt een rol bij het plan van aanpak.
In 1 keer goedquote:Op dinsdag 31 mei 2011 15:57 schreef Gia het volgende:
[..]
Dus een autochtoon kindje spreek je streng toe en je gaat klagen bij de ouders.
Een allochtoon kindje geef je een draai om de oren en je gaat klagen bij de ouders.
Onze buren rechts eisten vroeger dat onze kinderen netjes aanbelden om hun bal terug te vragen. Dat moesten ze dus ook van ons.quote:Op dinsdag 31 mei 2011 15:58 schreef tuintegel het volgende:
Een beetje baldadigheid hoort er wel bij .zoals steeds je voetbal in de tuin van die boze buurman schoppen is gewoon spannend , al horen de ouders er wel wat van te zeggen als het gebeurt (normen en waarden ) .
Misschien durven ze niet aan te bellenquote:Op dinsdag 31 mei 2011 16:45 schreef Gia het volgende:
[..]
Onze buren rechts eisten vroeger dat onze kinderen netjes aanbelden om hun bal terug te vragen. Dat moesten ze dus ook van ons.
Nu vliegt er vanaf de buren aan de andere kant regelmatig een balletje over de schutting, maar ze vragen het niet terug. Tja, heeft onze hond weer wat om mee te spelen.
en dan ? waar is het eind dan als je op zo een manier erin staat?quote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |