Yep exact dat die dingen gaan echt niet aan de kant als je er naar kijkt ofzoquote:Op woensdag 18 mei 2011 21:14 schreef Dekatria het volgende:
[..]
Je moet ook niet letten op de pilonnen - de gouden regel is immers: waar je naar kijkt daar rij je naartoe. Als je dus naar pilonnen gaat kijken dan is de kans dus ook groter dat je ze raakt.
De motor afschuinen met je heupen en knieën, en kijken waar je naartoe gaat. Dat is het devies
Gevalletje vaker doen, ik mocht vandaag voor een vergadering naar een andere vestiging, totaal aan woon werk verkeer 300km waarvan alles snelwegquote:Op woensdag 18 mei 2011 17:42 schreef Yreal het volgende:
Ik heb nog steeds last van mijn nek...
Maar niet meer zo hard rijden op die lesbrommer
Windschermquote:Op woensdag 18 mei 2011 22:53 schreef CocaColaLight het volgende:
[..
[..]
Gevalletje vaker doen, ik mocht vandaag voor een vergadering naar een andere vestiging, totaal aan woon werk verkeer 300km waarvan alles snelweg
Succes!quote:
Sorry ik was even aan het trollenquote:Op donderdag 19 mei 2011 09:31 schreef whY... het volgende:
Was er zo'n blonde dame na de uitleg met een vraag:
Kan ik al drukken als ik de vraag heb gelezen?
CBR: Nee ik heb net gezegd als de balk gaat lopen kan je drukken.
Ohw dus het kan niet, maar als ik het toch doe komt het dan wel in het systeem?
CBR: nee, je kan pas drukken als het balkje loopt.
Dus als het balkje loopt kan ik drukken? En als het balkje niet loopt ook?
CBR: Ik heb het net uitgelegd, zijn er nog meer vragen?
en toen begon het examen, maar wat een figuren zijn er in de wereld.
Ja, dat herken ikquote:Op donderdag 19 mei 2011 09:43 schreef whY... het volgende:
Ik zat zelf in de eerste rij dus ik weet niet of ze uiteindelijk geslaagd is. Was sowieso al blij dat ik zelf geslaagd was dus veel oog voor anderen had ik niet.
Trouwens, er heerst echt een cultuurtje gelijk in zo'n cbr ruimte. Op de vreemde manier heb ik alle drie de keren dat ik theorie deed (brommer, auto, motor) altijd gepraat met mijn buurman of vrouw. Als we dan beide geslaagd waren elkaar ook bedanken enzo en nog een leuke dag toewensen. Zijn er mensen die dat herkennen? Tijdens het wachten nog even praten over de vragen die je zeker weten fout hebt gedaan en dat soort dingen. Ik vind het leuk hoe de saamhorigheid er dan met onbekende mensen is. Je hebt immers hetzelfde doel.
edit: Ik had nog niet eerder meegemaakt dat er zulks vragen gesteld werden. Zijn er nog meer gekke vragen dat mensen weten?
Dit klopt overigens niet. De reactieafstand is snelheid gedeeld door 10 maar 3. Dus bij 50 is dat 15. Je rem afstand is 50 gedeeld door 10 maal elkaar. Is 25. Totaal is dat dus 40 meter. Dat is tevens de stopafstand.quote:Op woensdag 18 mei 2011 09:38 schreef Tankiej het volgende:
Alcohol is makkelijk te onthouden, standaard glas is 1,5 uur voordat het weer uit je lichaam is.
Stopafstand (reactietijd + remafstand) is ongeveer de helft van je snelheid, remafstand is daar ongeveer weer de helft van.
Dus bij 50km/h is je stopafstand 25 meter en je remafstand 12,5 meter
Remafstand bij 50km/h 25 meter? Dan heb je wel hele slechte remmen, of een heel glad wegdek.. Bij de remoefeningen voor je AVB moet je bij de Precisiestop na 17 meter stil staan, dan rem je nog niet eens zó hard. Bij de noodstop lukt het zelfs binnen de 10 meter (indien droog wegdek)quote:Op donderdag 19 mei 2011 10:07 schreef mark_dabomb het volgende:
[..]
Dit klopt overigens niet. De reactieafstand is snelheid gedeeld door 10 maar 3. Dus bij 50 is dat 15. Je rem afstand is 50 gedeeld door 10 maal elkaar. Is 25. Totaal is dat dus 40 meter. Dat is tevens de stopafstand.
quote:
Beiden gefeliciteerd!!!quote:Op donderdag 19 mei 2011 16:09 schreef Mirgeam het volgende:
Zojuist mijn theorie gehaald, 2 fouten
Waarvan eentje doordat ik te ver weg zat om te zien of het stoplicht een pijl of helemaal vol was
Ja , is altijd zoquote:Op donderdag 19 mei 2011 09:58 schreef Tankiej het volgende:
[..]
Ja, dat herken ik![]()
Altijd net na het examen even een praatje met de anderen, niet alleen over theorie trouwens. Ook over rijlessen, waar ze les op (of in het geval van de auto, in) hebben.
Wat gaat er dan niet goed bij de precisiestop bij jou?quote:Op donderdag 19 mei 2011 22:40 schreef The6thgate het volgende:
Les van vanavond ging nog best goed. Tot m'n verbazing ging de langzame slalom meteen vanaf de eerste keer goed. Alleen 1 van de 5 keer een pilon meegenomen, ik was zelf verbaasd.
Eigenlijk ging alles goed behalve de precisiestop, daar blijf ik moeite mee houden. De ene keer is ie goed, de keer daarna lukt ie weer niet. Te wisselvallig nog in elk geval.
Ja, ik bedoelde uiteraard 't voorwiel. Punt is....dat als 't voorwiel begint te slippen je toch wel heul snel moet loslaten, anders slipt er wel meer dan alleen je voorwielquote:Op vrijdag 20 mei 2011 13:11 schreef Anne het volgende:
Totdat je wielen beginnen te slippen. Alhoewel, als je achterwiel slipt maakt dat niet zo heel erg veel uit. Het gaat om je voorwiel, die mag eigenlijk niet slippen.
Als je hem in 1x dicht knijpt, heb je geen tijd om te corrigeren nee (*ervaring*quote:Op vrijdag 20 mei 2011 13:12 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Ja, ik bedoelde uiteraard 't voorwiel. Punt is....dat als 't voorwiel begint te slippen je toch wel heul snel moet loslaten, anders slipt er wel meer dan alleen je voorwiel
Ja, op sommige dagen had ik gewild dat ik had gelest met een motor zonder ABS, maar op andere...:+quote:Op vrijdag 20 mei 2011 13:15 schreef Anne het volgende:
[..]
Als je hem in 1x dicht knijpt, heb je geen tijd om te corrigeren nee (*ervaring*), maar anders moet dat corrigeren wel lukken hoor. Ik heb bij het oefenen van de noodstop iig vaak genoeg gehad dat ik hem even losliet om te corrigeren en hem daarna weer dicht kneep (toch wel fijn, dat lessen op een motor zónder ABS).
quote:Op vrijdag 20 mei 2011 13:17 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Ja, op sommige dagen had ik gewild dat ik had gelest met een motor zonder ABS, maar op andere...:+
Ineens dichtknijpen doe ik sowieso niet, altijd doseren om de remmen te laten 'pakken'. Maar goed om te weten dat er dan toch nog iets speling is om te corrigeren.
Ooit meegemaakt dat 't voorwiel begon te slippen maar je toch kon corrigeren? Beter lezen.
Achterwiel heb ik inderdaad al een paar keer slippend gehad, maar dat is niet zo'n groot probleem.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 13:23 schreef Anne het volgende:
[..].
Ik moet wel zeggen dat mijn achterwiel vele malen sneller begon te slippen dan voor. Voor is mij wellicht 3x overkomen en gebeurde eigenlijk alleen 2x met de noodstop en die ene keer dat ik hem dus in 1x dichtkneep uit frustratie bij de vertragingsoefening.
Dus volgens mij kan je redelijk ver gaan. Maar aan de andere kant, waarom zou je dat doen als het niet nodig is?
Ik ook, waar ergens moet jij op?quote:Op vrijdag 20 mei 2011 04:08 schreef ibaneX het volgende:
Ik mag de 26e op voor theorie, nog even goed oefenen met de cd.
Als het ABS in moet grijpen tijdens de noodstop bij je avb, word ie afgekeurd. Tenminste, dat werd mij verteld door m'n instructeur.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 13:15 schreef Anne het volgende:
[..]
Als je hem in 1x dicht knijpt, heb je geen tijd om te corrigeren nee (*ervaring*), maar anders moet dat corrigeren wel lukken hoor. Ik heb bij het oefenen van de noodstop iig vaak genoeg gehad dat ik hem even losliet om te corrigeren en hem daarna weer dicht kneep (toch wel fijn, dat lessen op een motor zónder ABS).
Als je niet weet hoe je zo hard mogelijk kunt remmen, zou je een keer een remtraining kunnen volgen bij een rijschool. Die zijn er volgens mij ook wel voor motoren zonder ABS.quote:Op vrijdag 20 mei 2011 13:30 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Achterwiel heb ik inderdaad al een paar keer slippend gehad, maar dat is niet zo'n groot probleem.
Waarom? Ik wil in z'n algemeenheid gewoon wat harder remmen dan ik nu doe, ik heb nu 't gevoel dat ik bij lange na niet hard genoeg rem, ook onder normale omstandigheden niet.
+ Het is altijd handig om te weten hoe hard je ongeveer kunt remmen als het een keer wel nodig is
(Zoals laatst toen ik met 140km/u een klaverblad naderde omdat niemand mij er verdomme tussen wilde laten)
Noodstop is met ABS, als de motor dat heeft. Ben je niet in de war met de stopproef?quote:Op vrijdag 20 mei 2011 19:11 schreef ArnosL het volgende:
[..]
Als het ABS in moet grijpen tijdens de noodstop bij je avb, word ie afgekeurd. Tenminste, dat werd mij verteld door m'n instructeur.
Ik heb bij mijn avb examen zelfs voor de abs erop gehad en de examinator had wel een opmerking dat ik zonder abs op mijn plaat gegaan zou zijn. Dus ik bijdehand terug tja deze brommer heeft abs dus dan kan ik het ook gebruikenquote:Op vrijdag 20 mei 2011 19:11 schreef ArnosL het volgende:
[..]
Als het ABS in moet grijpen tijdens de noodstop bij je avb, word ie afgekeurd. Tenminste, dat werd mij verteld door m'n instructeur.
Volgens mij niet. Hij had er een verhaal over dat met het examen je abs niet in mocht grijpen. Dus heb ik er maar voor gezorgd dat het abs niet ingreepquote:Op vrijdag 20 mei 2011 19:16 schreef Sloggi het volgende:
[..]
Noodstop is met ABS, als de motor dat heeft. Ben je niet in de war met de stopproef?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |