Er is geen expert-opinion gegeven. Waar dan? Wijs hem eens aan wijsneus!quote:Op vrijdag 3 juni 2011 11:11 schreef oompaloompa het volgende:
[..]
vrijdag 3 juni 2011 11:10
Waarom post je op 2 plaatsen hetzelfde?
En waarom vraag je experts om hulp om daarna hun expert-opinion toch naast je neer te leggen?
quote:Op vrijdag 3 juni 2011 11:25 schreef J0kkebr0k het volgende:
[..]
Er is geen expert-opinion gegeven. Waar dan? Wijs hem eens aan wijsneus!
quote:Op vrijdag 3 juni 2011 02:41 schreef TransMogrifier het volgende:
[..]
Geloof me maar, ik heb me er in verdiept en ik heb ook technisch verstand van zaken.
Als ik uitleg waarom iets 10 jaar geleden niet kon, sla je behoorlijk de plank mis als je zegt "Dus kan het wel degelijk".
Welke expertise heb jij? Ben je ervaren fotograaf, beeld bewerker, heb je verstand van de live TV van 10 jaar geleden?
Ik wordt een beetje moe van jouw vermoedens en hoe jij verklaringen uit je grote duim zuigt. Dus ik wil eerst eens even weten welke basis jij gebruikt voor jouw verhalen.
Oh... je had het over iets anders. Ik dacht dat we het over die "hap" uit gebouw hadden.quote:
Daar sluit ik me ook bij aan ja. Het idee vind ik op zich goed, dat mensen uit BNW in andere, gespecialiseerde fora om 'expert opinions' vragen, maar in de praktijk werkt het blijkbaar niet. Over een zogenaamd gephotoshopte foto die niet gephotoshopt blijkt te zijn, kunnen FOT-ers gewoon niet zo gek veel zeggen, behalve "Nee, geen photoshop. Next?"quote:
Die rand rond de brandweerman lijkt door een sharpening effect te komen. Niet echt bijzonder, elke foto in de krant wordt wel een beetje scherper gemaakt.quote:Op donderdag 5 mei 2011 11:53 schreef Hoppahoppa het volgende:
Beste mensen. Ik post niet zo vaak in dit forum, omdat ik voor fotografie meestal te vinden ben op het forum van DPreview. Wel post ik veel in Politiek en Brave New World.
Met name in het laatste forum stuit ik regelmatig op diverse gebruikers die aan de hand van foto's van 600 bij 900 pixels (formaatje 80kb) denken te kunnen beoordelen dat we allemaal deel uitmaken van een een sinister complot. Je kent het wel, 9/11 was fake, Elvis leeft nog, UFO's bezoeken ons dagelijks en als we 's avonds niet thuis zijn dan gaan al onze honden samen feesten op het plein.
Een mooi voorbeeld van zo'n discussie vindt nu plaats in het 9/11-topic.
[..]
Wat mij betreft ben je gestoord als je op deze manier foto's gaat analyseren, maar ik vroeg me af hoe daar op een fotografieforum over nagedacht wordt? Helaas zijn er in BNW weinig ervaren amateurs zoals ik, dus ik zou graag hier wat verder praten. Misschien dat er ervaren fotografen zijn die zich ook in deze discussie willen mengen?
Ik ben het daar niet mee eens. In BNW en TRU komen geen mensen die verstand hebben van foto en videobewerking. Ik heb dit topic bewust hier geopend om de BNW-ers een plek te bieden om door 'experts' te worden 'geholpen'. Zelf (zie OP) geloof ik niet in het complot van Jokkebrok, maar werd een beetje moe van het welles-nietes spelletje waarbij hij steeds alle zaken die ik onderuit haalde gewoon negeerde. Ik hoopte dat het hem zou helpen als er hier een topic was waarin hij door meer mensen uit zijn droom gehaald werd. Helaas gaat hij hier voor een groot deel op dezelfde voet door.quote:
In theorie heb je volledig gelijk, maar in de praktijk werkt het niet... In dit topic wordt al vrij duidelijk dat Jokkebrok (en gelijkgestemden) last hebben van een soort tunnelvisie en al het tegenbewijs wordt voortdurend aan de kant geschoven. Of er wordt gewoon niet op gereageerd, dat is ook lekker makkelijk.quote:Op vrijdag 3 juni 2011 22:18 schreef Hoppahoppa het volgende:
[..]
Ik ben het daar niet mee eens. In BNW en TRU komen geen mensen die verstand hebben van foto en videobewerking. Ik heb dit topic bewust hier geopend om de BNW-ers een plek te bieden om door 'experts' te worden 'geholpen'. Zelf (zie OP) geloof ik niet in het complot van Jokkebrok, maar werd een beetje moe van het welles-nietes spelletje waarbij hij steeds alle zaken die ik onderuit haalde gewoon negeerde. Ik hoopte dat het hem zou helpen als er hier een topic was waarin hij door meer mensen uit zijn droom gehaald werd. Helaas gaat hij hier voor een groot deel op dezelfde voet door.
Persoonlijk vind ik eigenlijk dat er geen BNW zou moeten bestaan. De wetenschappelijk onzin die op BNW wordt gepost, moet in Wetenschapforum en de fotobewerkingsonzin in Fotoforum. Dan wordt er tenminste serieus op ingegaan en wordt duidelijk dat het waanbeeld waar Jokkebrok in leeft nergens op gebaseerd is, behalve op zijn eigen onvermogen om te begrijpen wat hij voor onzin beweert. In BNW zit men alleen maar met een stel gelijkgestemden elkaar schouderklopjes te geven. Daar komt niemand verder mee, zeker Jokkebrok niet, al wil hij dat kennelijk graag geloven.
Welk tegenbewijs dan kerel? Ik kenker haast van mijn stoel hier! Okay... er waren een aantal foto's waar ik naast zat... wellicht, maar dat wil nog steeds niet zeggen dat ze legitiem zijn. Zelfde geldt voor die "hap" ... een paar mensen roepen wat.... maar geen enkele die concreet kan aangeven waar het op staat. Om nog maar te zwijgen over de simpele zielen hier die iedereen die hier tegen mijn beweringen ageert als een technische guru ziet (het is FOK for gods sake!)... Laat me ajb ff niet zo hard lachen! Ik pleur haast van mijn stoel!quote:Op vrijdag 3 juni 2011 23:20 schreef Omniej het volgende:
[..]
In theorie heb je volledig gelijk, maar in de praktijk werkt het niet... In dit topic wordt al vrij duidelijk dat Jokkebrok (en gelijkgestemden) last hebben van een soort tunnelvisie en al het tegenbewijs wordt voortdurend aan de kant geschoven. Of er wordt gewoon niet op gereageerd, dat is ook lekker makkelijk.
Zoals ik al zei: het is op zich een goed idee om bijvoorbeeld hier in FOT de fotografen aan het woord te laten, in W&T een wat meer wetenschappelijke discussie te voeren, ook de expertise van mensen uit fora als C&H of POL zou in dit soort 'BNW-discussies' prima gebruikt kunnen worden, maar als de Jokkebrokken toch alles terzijde blijven schuiven, heeft dat helemaal geen zin.
Het merendeel van de FOT-ers zit niet te wachten op BNW-figuren die zich niets aantrekken van mensen die wél fotografische kennis hebben, en ongetwijfeld zitten ook mensen in W&T niet te wachten op mensen die zonder enige wetenschappelijke basis maar wat in het rond lopen te blaten.
Ik doel meer op het feit dat je consequent niet reageert op volstrekt legitieme vragen die meerdere malen gesteld worden, en die bedoeld zijn om jou tot het inzicht te brengen dat je last hebt van waanbeelden. Maar goed, aan de andere kant is het consequent negeren van dat soort vragen in feite hetzelfde als ze beantwoorden natuurlijk.quote:
Ik heb nog een lijn zitten tekenen, eerlijk gezegd niet eens om jou van je ongelijk te overtuigen, maar om zelf eens te kijken hoe het nou zat. Want eerlijk is eerlijk: toen je begon over die hap zag ik hem ook en heb ik echt even die lijn moeten trekken om er achter te komen dat het gezichtsbedrog was. Als jij vervolgens blijft roepen een stuk lucht te zien in een stuk dat voor mij duidelijk een rookwolk is, houdt het qua discussie wel een beetje op hè.quote:Zelfde geldt voor die "hap" ... een paar mensen roepen wat.... maar geen enkele die concreet kan aangeven waar het op staat.
Wellicht (of: blijkbaar) is het je niet opgevallen, maar 'expert' is in dit topic meerdere malen, in elk geval door mij en hierboven ook door Hoppahoppa tussen aanhalingstekens gezet. Oftewel: de 'experts' hier in FOT zijn echt geen guru's, maar hebben wel énig idee waar ze over praten als het gaat om fotografie en zaken als foto- en videobewerking.quote:Om nog maar te zwijgen over de simpele zielen hier die iedereen die hier tegen mijn beweringen ageert als een technische guru ziet (het is FOK for gods sake!)... Laat me ajb ff niet zo hard lachen! Ik pleur haast van mijn stoel!
Kleine correctie, er was nog geen enkele foto waarbij je er NIET langszat. Dat is een groot verschil.quote:Op zaterdag 4 juni 2011 01:45 schreef J0kkebr0k het volgende:
[..]
Welk tegenbewijs dan kerel? Ik kenker haast van mijn stoel hier! Okay... er waren een aantal foto's waar ik naast zat...
Geloof maar dat hier een aantal mensen heel wat meer uren bezig zijn met fotobewerking dan jij. Ikzelf bijvoorbeeld. Maar je hoeft geen technische guru te zijn om te begrijpen dat (bijvoorbeeld) 2 filmpjes die zijn opgenomen door verschillende camera's vanuit verschillende hoeken een andere kleur lucht, vuur, rook of wat dan ook laten zien. Dat is gewoon 1+1=2. Dat jij gewoon te weinig begrip hebt van zaken als licht, reflectie, schaduw en noem maar op (omdat je waarschijnlijk nog nooit een foto hebt gemaakt, anders dan dronken mensen in een kroeg met je telefoon) is geen reden om overal maar fotoshops te zien.quote:wellicht, maar dat wil nog steeds niet zeggen dat ze legitiem zijn. Zelfde geldt voor die "hap" ... een paar mensen roepen wat.... maar geen enkele die concreet kan aangeven waar het op staat. Om nog maar te zwijgen over de simpele zielen hier die iedereen die hier tegen mijn beweringen ageert als een technische guru ziet (het is FOK for gods sake!)... Laat me ajb ff niet zo hard lachen! Ik pleur haast van mijn stoel!
Uh... Hoe vaak denk je dat wij weer op onze stoelen moeten klimmen als we dit soort topics doorkijken? Ik zal je op weg helpen: toen ik dit soort topics nog regelmatig las ben ik maar met mijn laptop op de grond gaan zitten. Scheelde me een hoop blauwe plekken.quote:Op zaterdag 4 juni 2011 01:45 schreef J0kkebr0k het volgende:
[..]
Ik kenker haast van mijn stoel hier! [...] Laat me ajb ff niet zo hard lachen! Ik pleur haast van mijn stoel!
Los van allerlei extremen, is het natuurlijk wel zo dat dingen niet altijd zijn zoals de media ze ons voorschoteld.quote:Op zaterdag 4 juni 2011 18:54 schreef Mexicaantje. het volgende:
Interessante post! Beetje jammer dat veel van die 'believers' roepen dat foto's bewerkt zijn, terwijl ze dat blijkbaar dus zelf doen. Maar dan zullen ze wel zeggen 'Nee jullie hebben die van ons bewerkt'. Zal wel een welles/nietes-discussie blijven.
Wat ik niet snap, is waarom complotdenkers überhaupt willen geloven dat het allemaal niet waar is. Het levert niets op. Snap het niet.
J0kkebr0k?
Er zal tegenwoordig geen enkele foto in de serieuze media komen die niet via Photoshop is gegaan. Alleen al om het formaat bij te snijden, foto recht te zetten of iets beter te belichten.quote:Op zaterdag 4 juni 2011 22:10 schreef Hoppahoppa het volgende:
[..]
Los van allerlei extremen, is het natuurlijk wel zo dat dingen niet altijd zijn zoals de media ze ons voorschoteld.
Verder is het natuurlijk zo dat ook de media foto en video bewerkt. Bijvoorbeeld om de kleuren binnen een bepaald format te krijgen.
Zoals die microsoft negerquote:Op zaterdag 4 juni 2011 23:37 schreef TransMogrifier het volgende:
[..]
Er zal tegenwoordig geen enkele foto in de serieuze media komen die niet via Photoshop is gegaan. Alleen al om het formaat bij te snijden, foto recht te zetten of iets beter te belichten.
Maar er wel een soort beroepsethiek dat fotograven geen dingen gaan toevoegen die de foto een compleet ander verhaal geven.
Dat zou ook wel dom zijn, want in de moderne tijden van nu is er altijd wel iemand die ontdekt dat er iets niet klopt.
Het is geen kwestie van "willen geloven". Het is een kwestie van gefascineerd zijn en al jaren het gevoel hebben dat het officiële verhaal van geen kant klopt. Dan ga je samen met andere mensen graven en dan stuit je op de ene na de andere anomalie. Dat foto's bewerkt zouden zijn is hier slechts een onderdeel in.quote:Op zaterdag 4 juni 2011 18:54 schreef Mexicaantje. het volgende:
Interessante post! Beetje jammer dat veel van die 'believers' roepen dat foto's bewerkt zijn, terwijl ze dat blijkbaar dus zelf doen. Maar dan zullen ze wel zeggen 'Nee jullie hebben die van ons bewerkt'. Zal wel een welles/nietes-discussie blijven.
Wat ik niet snap, is waarom complotdenkers überhaupt willen geloven dat het allemaal niet waar is. Het levert niets op. Snap het niet.
J0kkebr0k?
Voorschoteld is met een t..quote:Op zaterdag 4 juni 2011 22:10 schreef Hoppahoppa het volgende:
[..]
Los van allerlei extremen, is het natuurlijk wel zo dat dingen niet altijd zijn zoals de media ze ons voorschoteld.
Verder is het natuurlijk zo dat ook de media foto en video bewerkt. Bijvoorbeeld om de kleuren binnen een bepaald format te krijgen.
* kuch*quote:Op zaterdag 4 juni 2011 23:37 schreef TransMogrifier het volgende:
[..]
Er zal tegenwoordig geen enkele foto in de serieuze media komen die niet via Photoshop is gegaan. Alleen al om het formaat bij te snijden, foto recht te zetten of iets beter te belichten.
Maar er wel een soort beroepsethiek dat fotograven geen dingen gaan toevoegen die de foto een compleet ander verhaal geven.
Dat zou ook wel dom zijn, want in de moderne tijden van nu is er altijd wel iemand die ontdekt dat er iets niet klopt.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |