Bron: http://hnn.us/articles/7302.htmlquote:Thus, according to Ward Churchill, a professor of ethnic studies at the University of Colorado, the reduction of the North American Indian population from an estimated 12 million in 1500 to barely 237,000 in 1900 represents a"vast genocide . . . , the most sustained on record." By the end of the 19th century, writes David E. Stannard, a historian at the University of Hawaii, native Americans had undergone the"worst human holocaust the world had ever witnessed, roaring across two continents non-stop for four centuries and consuming the lives of countless tens of millions of people." In the judgment of Lenore A. Stiffarm and Phil Lane, Jr.,"there can be no more monumental example of sustained genocidecertainly none involving a 'race' of people as broad and complex as thisanywhere in the annals of human history."
Ik denk dat de Vikingen die tussen 900 en 1000 aankwamen het eerst begonnen met indianen vermoorden, of skraeling zoals zij ze noemden.quote:Op dinsdag 19 april 2011 16:04 schreef RM-rf het volgende:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Oorlog_van_Kieft
de nederlanders, in dit geval Willem Kieft waren de eersten die uit economische gronden begonnen met het uitmoorden van Indianen in Noord-amerika...
op een populatie van 250 kolonisten werden tegen de 1600 indianen gedood.
wél was het warschijnlijk een totale misopvatting, de oorlog leidde tot de terugkeer van juist veel kolonisten naar het thusiland en bracht het einde van een economische groeiperiode , ook omdat de pelshandel met diezelfde indianen er flink onder te leiden had
Ik heb altijd begrepen dat de meeste indianen door de griep zijn uitgeroeid.quote:Op dinsdag 19 april 2011 16:07 schreef HSG het volgende:
Veel te veel. Allemaal door het christendom.
Klopt.quote:Op dinsdag 19 april 2011 21:08 schreef motorbloempje het volgende:
en dan te bedenken dat ze niet alleen afgeslacht zijn, maar ook 'onschuldig' massaal overleden aan meegebrachte ziekten
Dat is nog het meest trieste.quote:De Spanjaarden verbrandden bij de verovering zelfs bijna alle kostbare documenten van literatuur en wetenschap, omdat het 'heidens' zou zijn. Zonde van die informatie die verloren is gegaan.
Sarcasme mag ik hopen?quote:Op dinsdag 19 april 2011 21:13 schreef Nieuwschierig het volgende:
Drama, drama
Godzijdank hebben we er de VS voor terug gekregen.
Jij had nu liever onder Hitler c.s. geleefd?quote:Sarcasme mag ik hopen?
Hoi dom jongetje.quote:Op dinsdag 19 april 2011 21:57 schreef fwokker het volgende:
[..]
Inderdaad. Miljoenen indianen vermoord tja balen NEE MIJN DOCUMENTEN WAT DOE JE
idd.quote:Op dinsdag 19 april 2011 22:09 schreef RemcoDelft het volgende:
Een beetje zinloos om 500 jaar later te zeggen hoe slecht Europeanen toen waren. Als je zelf toen geleefd had, deed je zeer waarschijnlijk gewoon mee. Dat is simpelweg niet te vergelijken met de huidige tijdgeest.
De britten deelden dekens uit aan de Indianen voor de koude winter. Een aardig gebaar, ware de echte reden:quote:Op dinsdag 19 april 2011 21:08 schreef motorbloempje het volgende:
en dan te bedenken dat ze niet alleen afgeslacht zijn, maar ook 'onschuldig' massaal overleden aan meegebrachte ziekten
quote:In de Frans-Indiaanse oorlog waren de Indianen met veel grotere getallen aanwezig dan de Engelsen, de Engelsen dachten dat de Indianen aan de kant van de Fransen stonden. Als blijk van goede wil gaven de Engelsen in 1767 de Indianen dekens. Deze dekens waren echter afkomstig van een ziekenhuis waar op dat moment de slachtoffers van een pokkenepidemie werden behandeld, doordat de Indianen deze dekens ook gebruikte brak onder de Indiaanse bevolking een pokkenepidemie uit en daalde het aantal Indianen (en dus tegenstanders van de Engelsen) snel.
Thanks voor de linkquote:Op dinsdag 19 april 2011 23:08 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
http://www.cosmicfirefoundation.nl/nl-producten.html
Aangezien ik ervaring heb met via deze weg te kopen kan ik zeggen dat
het betrouwbaar is en dat je in ieder geval de spulletjes altijd keurig
thuis krijgt.
Of en hoeveel van het geld echt bij die mensen terecht komt kan ik natuurlijk
nooit honderd procent zeker weten, maar ik denk wel dat het goed zit als
je alles even natrekt... ik ben wel goed maar niet gek namelijk
Hmwa, volgens mij gingen er meer dood aan de ziektes die de Europeanen meebrachten.quote:Op dinsdag 19 april 2011 15:58 schreef gamezz het volgende:
Vooral de Spanjaarden hebben er een hoop uitgeroeid.
Hernán Cortés bijvoorbeeld, de Spaanse conquistador die Mexico (bewoond door de Azteken) veroverde tussen 1519 en 1521.
Herman Cortes en zijn mannen hebben in verhouding tot de ziektes die ze meebrachten maar een klein percentage om het leven gebracht.quote:Op dinsdag 19 april 2011 15:58 schreef gamezz het volgende:
Vooral de Spanjaarden hebben er een hoop uitgeroeid.
Hernán Cortés bijvoorbeeld, de Spaanse conquistador die Mexico (bewoond door de Azteken) veroverde tussen 1519 en 1521.
Klopt ja, de Native Americans hebben soevereiniteit over de reservaten waardoor ze niet direct onder de wet van de staat of county vallen, als gokken daar verboden is mag het in het indianenreservaat wel en de Native Americans hebben groot gelijk dat ze gebruik maken daarvan omdat het een hoop geld binnen brengt.quote:Op woensdag 20 april 2011 09:27 schreef Bastard het volgende:
Verschrikkelijk veel in ieder geval.
Ik meen dat ze nu wel leuke dingen doen met casino's ? Ook van horen zeggen eigenlijk hoor.
''en nog een keer doodvermoord''quote:Op woensdag 20 april 2011 15:20 schreef TheFamousMan het volgende:
3x de helft, sommigen werden uit de eeuwige jachtvelden gehaald en nog een keer doodvermoord, het was vreselijk
Nee, het had best nog wreder gekund.quote:
quote:Op woensdag 20 april 2011 18:32 schreef Boris_Karloff het volgende:
Wat ook altijd leuk is, is het scalperen wat de meeste mensen associëren met indianen die blanken scalperen. Terwijl het scalperen een Europese uitvinding was om op een makkelijke manier de bonus voor een dooie indiaan te kunnen uitkeren. Een stel scalpen was makkelijker mee te nemen om je geld te krijgen als een hoop stinkende indianen lijken
Eigenlijk best triest dat wij het nu associeren als iets indiaans, terwijl de indianen het van ons kopieerden. Veel mensen schijnen dat stukje geschiedenis voor het gemak maar even vergeten te zijn.quote:Op woensdag 20 april 2011 19:02 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
![]()
http://nl.wikipedia.org/w(...)rd-Amerika/Kroniek05
Pigwacket, New Hampshire, 8 mei 1725
Indian scalps sold in New Hampshire
In februari laatstleden paradeerden kapitein John Lovewell, een indianenjager, met zijn
mannen door Dover met 10 op staken gespietste indianenscalps.
Ze verlieten de stad £1,000 rijker, de eerste mannen die geld sloegen uit de
£100-per-scalp premie die door Engeland wordt uitgeloofd.
Gisteren leidde Lovewell weer een jachtpartij op Pigwacket indianen nabij Ossipe Lake.
Maar deze keer verraste Chief Paugus en zijn krijgers hen.
De kolonisten waren in de minderheid, bijna een tegen twee, toen de indianen het kampement
van Lovewell omsingelden en wraak namen voor het scalperen.
Na een brutaal treffen lagen Lovewell, veel van zijn mannen en ook Chief Paugus dood in een
zee van bloed.
(Bron: Chronicle of America - Publications Mount Kisco, New York)
Helaas wel, maar misschien wel goed dat dit subforum er is, zodat het bij vele nu welquote:Op woensdag 20 april 2011 19:06 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Eigenlijk best triest dat wij het nu associeren als iets indiaans, terwijl de indianen het van ons kopieerden. Veel mensen schijnen dat stukje geschiedenis voor het gemak maar even vergeten te zijn.
Het was in 1725... Vind je het gek dat ik het vergeten ben?quote:Op woensdag 20 april 2011 19:06 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Eigenlijk best triest dat wij het nu associeren als iets indiaans, terwijl de indianen het van ons kopieerden. Veel mensen schijnen dat stukje geschiedenis voor het gemak maar even vergeten te zijn.
Ik wist dat ook niet. Nou ja, weer wat geleerd.quote:Op woensdag 20 april 2011 19:06 schreef Boris_Karloff het volgende:
Eigenlijk best triest dat wij het nu associeren als iets indiaans, terwijl de indianen het van ons kopieerden. Veel mensen schijnen dat stukje geschiedenis voor het gemak maar even vergeten te zijn.
Bizons werden voor wel meer dingen gebruikt dan alleen eten, uit de hoorns werden vaak lepels en ander tafelgerei gemaakt, de schedel werd een kom, het hart werd een zak om gedroogd vlees in te bewaren, de huiden werden gebruikt in de huisvesting, je kon eten koken in de maag; in de maag werden kruiden, water, uien en andere voeding gestopt en kon op die manier gekookt worden zodat je een soort soep kreeg.quote:Op donderdag 21 april 2011 09:48 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
De blanken hebben niet alleen hun best gedaan om de Indianen uit te roeien,
maar hebben in dat proces ook maar meteen de Bizons bijna uit weten
te roeien.
Bizons waren namelijk een belangrijke voedselbron voor de indianen.
[ afbeelding ]
De great plains toen de bisons en de indianen het land nog bevolkten.
De blanken slaagden erin om in 175 jaar haast al die 60 miljoen bizons te doden.
Het doel was de prairie indianen, die voor hun levensonderhoud en cultuur vrijwel
volledig afhankelijk waren van deze kudden, te beroven van hun belangrijkste voedsel.
[ afbeelding ]
In 1889 waren er op het hele continent slechts 541 bizons over.
Nu zijn er, dankzij beschermende maatregelen, weer ongeveer 50.000 exemplaren.
Ze komen in de natuur onder andere voor in de Nationale Parken Yellowstone
(Verenigde Staten) en Wood Buffalo (Canada).
http://www.texaslonghorn.nl/glorytijd.php
quote:Op woensdag 20 april 2011 19:09 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Helaas wel, maar misschien wel goed dat dit subforum er is, zodat het bij vele nu wel
bekend is.
Beter laat dan nooit zeg ik altijd maar...
true....quote:Op donderdag 21 april 2011 09:54 schreef Id_do_her het volgende:
[..]
Bizons werden voor wel meer dingen gebruikt dan alleen eten, uit de hoorns werden vaak lepels en ander tafelgerei gemaakt, de schedel werd een kom, het hart werd een zak om gedroogd vlees in te bewaren, de huiden werden gebruikt in de huisvesting, je kon eten koken in de maag; in de maag werden kruiden, water, uien en andere voeding gestopt en kon op die manier gekookt worden zodat je een soort soep kreeg.
Waarvoor verschillende 'onderdelen' van de bizon gebruikt werden verschilt soms per stam, maar voor elke stam was de bizon wel een soort supermarkt maar indianen die meer in bijvoorbeeld bergen leefden waren minder afhankelijk van de bizon dan de indianen op de plains.
Wat ik erger vind is dat de geschiedenis zo verdraaid is dat mensen scalperen zien als een indiaans iets terwijl dat dus helemaal niet het geval isquote:Op woensdag 20 april 2011 19:53 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Het was in 1725... Vind je het gek dat ik het vergeten ben?
Hetzelfde dat cowboys nu altijd als blank worden afgebeeld.quote:Op donderdag 21 april 2011 10:11 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Wat ik erger vind is dat de geschiedenis zo verdraaid is dat mensen scalperen zien als een indiaans iets terwijl dat dus helemaal niet het geval is
(Stephen Leacock, The Mariner of St. Malo: A Chronicle of the Voyages of Jacques Cartier)quote:At his solicitation Cartier paid a ceremonial visit to the settlement of Stadacona, on October 13, ten days after his return. (...) The French were taken into the Indian lodges and shown the stores of food laid up against the coming winter. Other objects, too, of a new and peculiar interest were displayed: there were the 'scalp locks' of five men 'the skin of five men's heads,' says Cartier, - which were spread out on a board like parchments. The Indians explained that these had been taken from the heads of five of their deadly enemies, the Toudanamani, a fierce people living to the south, with whom the natives of Stadacona were perpetually at war.
Het is dan ook onzin dat de Europeanen zijn begonnen met scalperen, ze hebben de techniek overgenomen van de Indianen maar gebruikten het voor andere doeleinden. Daar waar de Indianen scalpeerden om een troffee oftewel prestige te vergaren gebruikten de Europeanen scalpen om bewijs te leveren voor de dood van een Indiaan. Overigens: in tegenstelling tot wat veel mensen denken betekende het scalperen niet automatisch het einde van het slachtoffer. Dit stukje tekst van James Axtell, een professor van de Princeton University geeft iets meer informatie:quote:Op donderdag 21 april 2011 11:14 schreef Iblardi het volgende:
Maar als het scalperen werkelijk door Europeanen is ingevoerd, dan is het wel merkwaardig dat die praktijk al in 1520 voor stammen in Mexico (door Francisco de Garay) en in 1535 voor de regio rond St Lawrence River (door Jacques Cartier) wordt beschreven. Dat zijn wel heel vroege data, met name voor dat laatste gebied. Hier de bron.
Edit: En hier een wat gedetailleerder verslag:
[..]
(Stephen Leacock, The Mariner of St. Malo: A Chronicle of the Voyages of Jacques Cartier)
Dit speelt zich dus af tijdens één van de eerste Franse verkenningstochten in het gebied, nog voordat er een Europese kolonie gevestigd was.
quote:The final and most conclusive evidence of scalping in pre-Columbian America comes from archaeology. Since Indian skulls of the requisite age can be found to show distinct and unambiguous marks made by the scalping knife, the Indians must have known of scalping before the arrival of the white man. A wealth of evidence, particularly from prehistoric sites along the Mississippi and Missouri rivers and in the Southeast, indicates just such a conclusion.
Two kinds of evidence of scalping have been unearthed by archaeologists armed with trowels and carbon-14 dating. The first is cuts or scratches on the skulls of victims who had been previously killed. These cuts are of course subject to various interpretations, given the existence of post-mortem ritual mutilations in many Indian cultures. The trophy skulls found in several Hopewellian burial mounds in Ohio, for example, frequently exhibit superficial cuts, apparently made by flint knives in the process of removing the flesh.
But the second kind of evidence is more conclusive. In a number of prehistoric sites, circular lesions have been found on the skulls of victims who survived scalping long enough to allow the bone tissue to regenerate partially, leaving a telltale scar. Contrary to popular belief, scalping itself was not a fatal operation, and American history is full of survivors. Scalping is the only possible explanation for these lesions, which appear exactly where eyewitness descriptions and drawings indicate the scalp was traditionally cut.
In the light of such evidence, it is clear that Indians, not white men, introduced scalping to the New World. At the same time, it cannot be denied that the colonists encouraged the spread of scalping to many tribes unfamiliar with the practice by posting scalp bounties. Nor can it be forgotten that Americans of every stripefrom frontiersmen to ministerswere tainted by participating in the bloody market for human hair. Yet in the end, the American stereotype of scalping must stand as historical fact, whether we are comfortable with it or not.
Het vreemde van indianenreservaten is vooral dat ze bestaanquote:Op woensdag 20 april 2011 14:46 schreef Id_do_her het volgende:
[..]
Klopt ja, de Native Americans hebben soevereiniteit over de reservaten waardoor ze niet direct onder de wet van de staat of county vallen, als gokken daar verboden is mag het in het indianenreservaat wel en de Native Americans hebben groot gelijk dat ze gebruik maken daarvan omdat het een hoop geld binnen brengt.
Hier zie je zo'n casino, van de Choctaw in dit geval:
[ afbeelding ]
De cigar store Indian is in Amerika een symbool voor sigarenwinkels, een beetje hetzelfde zoals een kapperspaal dat is. In koloniale tijden konden veel mensen niet lezen en lieten ze mensen door middel van kapperspalen, de gouden ballen van de pawn shop of de cigar store Indian zien wat ze verkochten, het werd een indiaan omdat de indianen het gebruik van tabak hebben geïntroduceerd aan de Europeanen.
Het gebeurde ook weleens dat de cigar store Indian werd vervangen door een zwarte figuur die leek op een slaaf, dit gebeurde meer in het oosten van de Verenigde Staten omdat mensen daar wisten dat zwarte slaven op de tabaksplantages werkten. Er is ook een lied over een cigar store Indian, Kawliga, geschreven door countrylegende Hank Williams wat door zowat elke countryzanger wel een keer gezongen is.
Hier door schrijver Hank Williams opgevoerd:
Later heeft zijn zoon het opnieuw uitgebracht:
[ afbeelding ]
Weet ik niet in de tijden van de Romeinen waren er al twijfels over hoe Gaius Julius Caesar te keer ging tegen de Galliërs. De moderne waarden van medemenselijkheid en respect voor andere culturen zijn ouder dan je denkt. Wat de Indianen aangaat werd dat eenvoudig opgelost door de katholieke paus die in die tijd verklaarde dat Indianen geen ziel hadden en geen mens waren. Zeg maar net zoals Adolf Hitler met de Joden deed om het wat actueler te maken. En tegen de kerk en beide personen was er redelijk veel verzet.quote:Op dinsdag 19 april 2011 22:09 schreef RemcoDelft het volgende:
Een beetje zinloos om 500 jaar later te zeggen hoe slecht Europeanen toen waren. Als je zelf toen geleefd had, deed je zeer waarschijnlijk gewoon mee. Dat is simpelweg niet te vergelijken met de huidige tijdgeest.
Dat werd helemaal niet 'eenvoudig opgelost'. Volgens mij is dat een mythe en heeft geen enkele paus officieel verkondigd dat de Indianen niet menselijk zouden zijn. De bul Sublimis Deus uit 1537 verklaart exact het tegendeel en stelt dat de Indianen niet van hun vrijheid en bezittingen beroofd mogen worden (hier). Er was wel degelijk een stroming binnen de Spaanse geestelijkheid die de Indianen als een soort 'geboren slaven' zag die niet in staat waren tot behoorlijk zelfbestuur en die het daarom 'verdienden' om door de Spanjaarden te worden 'geleid' (in de praktijk: uitgebuit), maar die opvatting was controversieel en werd ook voornamelijk bestreden vanuit de geestelijkheid zelf, met name door de Franciscaan Bartolomé de las Casas. (Het Debat van Valladolid ging speciaal hierover.) Ook de Spaanse kroon zat met de kwestie in haar maag en probeerde de Indianen enigszins te beschermen door het uitvaardigen van wetten die de uitbuiting tegen moesten gaan.quote:Op vrijdag 22 april 2011 05:06 schreef Megumi het volgende:
[..]
Wat de Indianen aangaat werd dat eenvoudig opgelost door de katholieke paus die in die tijd verklaarde dat Indianen geen ziel hadden en geen mens waren. Zeg maar net zoals Adolf Hitler met de Joden deed om het wat actueler te maken. En tegen de kerk en beide personen was er redelijk veel verzet.
In elk geval werden er naar aanleiding van (of met gebruikmaking van) de (echte en veronderstelde) wreedheden tegenover de Indianen wel pogingen gedaan om de publieke opinie tegenover Spanje negatief te beïnvloeden.quote:Op vrijdag 22 april 2011 05:06 schreef Megumi het volgende:
[..]
Weet ik niet in de tijden van de Romeinen waren er al twijfels over hoe Gaius Julius Caesar te keer ging tegen de Galliërs. De moderne waarden van medemenselijkheid en respect voor andere culturen zijn ouder dan je denkt.
Ah konden de doden maar spreken waaronder een paar Jezuieten. Maar toegeven het contact was eigenlijk al fataal. Vanwege de ziektes waar de Indianen geen weerstand tegen hadden. En de Spaanse kroon zat idd met een 80 jarige oorlog in de maag die betaald werd met geplunderd en geroofd goud uit Zuid-Amerika. Dacht je echt dat de Paus en de Spaanse koning zich zorgen maakte over het leven van een paar Indianen. Meer over de rijkdom en het goud dat ze bezaten en hoe dat zo snel mogelijk in eigen zak te steken denk ik. En naast de ziekten wat moorden en plunderen uit naam van Jezus en of god als extra maakte niks uit.quote:Op vrijdag 22 april 2011 09:43 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Dat werd helemaal niet 'eenvoudig opgelost'. Volgens mij is dat een mythe en heeft geen enkele paus officieel verkondigd dat de Indianen niet menselijk zouden zijn. De bul Sublimis Deus uit 1537 verklaart exact het tegendeel en stelt dat de Indianen niet van hun vrijheid en bezittingen beroofd mogen worden (hier). Er was wel degelijk een stroming binnen de Spaanse geestelijkheid die de Indianen als een soort 'geboren slaven' zag die niet in staat waren tot behoorlijk zelfbestuur en die het daarom 'verdienden' om door de Spanjaarden te worden 'geleid' (in de praktijk: uitgebuit), maar die opvatting was controversieel en werd ook voornamelijk bestreden vanuit de geestelijkheid zelf, met name door de Franciscaan Bartolomé de las Casas. (Het Debat van Valladolid ging speciaal hierover.) Ook de Spaanse kroon zat met de kwestie in haar maag en probeerde de Indianen enigszins te beschermen door het uitvaardigen van wetten die de uitbuiting tegen moesten gaan.
Ja, maar het is ook niet zo dat er géén grootschalige wreedheden plaatsvonden. Ik denk alleen dat het verkeerd is om te suggereren dat het in die mate van officiële zijde werd gesanctioneerd als jij het (in mijn ogen) deed voorkomen.quote:Op vrijdag 22 april 2011 10:56 schreef Megumi het volgende:
[..]
Ah konden de doden maar spreken waaronder een paar Jezuieten. Maar toegeven het contact was eigenlijk al fataal. vanwege de ziektes waar de Indianen geen weerstand tegen hadden.
Nou het uitmoorden van hele culturen zoals de Inca's vindt ik redelijk grootschalig. Het is niet voor niks dat bijvoorbeeld toen men het in een ander land als Japan er lucht van kreeg dat er vergelijkbare plannen waren de toenmalige eerste shogun besloot als eerste er effectief op te reageren en als eerste toe te slaan.quote:Op vrijdag 22 april 2011 10:59 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Ja, maar het is ook niet zo dat er géén grootschalige wreedheden plaatsvonden. Ik denk alleen dat het verkeerd is om te suggereren dat het in die mate van officiële zijde werd gesanctioneerd als jij het (in mijn ogen) deed voorkomen.
Waar zie je mij dan beweren dat dat niet zo is?quote:Op vrijdag 22 april 2011 11:05 schreef Megumi het volgende:
[..]
Nou het uitmoorden van hele culturen zoals de Inca's vindt ik redelijk grootschalig.
Dat is natuurlijk niet het hele verhaal. Het Shogunaat probeerde elke vreemde invloed buiten te sluiten, niet alleen die van de Europese naties maar ook die van andere Aziatische landen zoals China en Korea. Daarvoor golden net zo goed strenge restricties als voor de enige groep Europeanen aan wie het wel toegestaan was met de Japanners te handelen, de Nederlanders. En die laatsten hebben ook bepaald geen brandschone reputatie als het om kolonisatie en uitbuiting gaat.quote:Het is niet voor niks dat bijvoorbeeld toen men het in een ander land als Japan er lucht van kreeg dat er vergelijkbare plannen waren de toenmalige eerste shogun besloot als eerste er effectief op te reageren en als eerste toe te slaan.
Kennelijk wel. Ik heb je toch een link gegeven naar de betreffende bul?quote:Op vrijdag 22 april 2011 10:56 schreef Megumi het volgende:
[..]
Dacht je echt dat de Paus en de Spaanse koning zich zorgen maakte over het leven van een paar Indianen.
De Spaanse koning was katholiek en had de steun van de paus. Zij wilden de Indianen bekeren en slavernij was niet toegestaan.quote:Op vrijdag 22 april 2011 12:04 schreef Iblardi het volgende:
Kennelijk wel. Ik heb je toch een link gegeven naar de betreffende bul?
Wat maar weer eens aangeeft dat we helemaal niet zitten te wachten op buitenaardse bezoekers.quote:Op maandag 25 april 2011 10:52 schreef Monidique het volgende:
Sommige bronnen -geen directe- beweren dat 90 tot 95 procent van de inheemse bevolking is overleden aan de Europese ziektes. Er zijn verhalen over Spaanse ontdekkingsreizigers in Noord-Amerika die bloeiende gemeenschappen tegenkwamen, waar latere Europese bezoekers enkele decennia later niets dan verlaten dorpen tegenkwamen.
Er zijn verschrikkelijke misdaden begaan en er zijn hele gemeenschappen opzettelijk uitgeroeid, maar "de indianen" als geheel zijn niet uitgeroeid. Het was pech, met name, eigenlijk.
http://www.survivalinternational.nl/stammen/geisoleerdperuquote:Op maandag 25 april 2011 23:01 schreef Bargehassus het volgende:
Eigenlijk hoor je het vooral van de Midden- en Zuid Amerikaanse Nativs dat ze last hadden van de meegebrachte bacterien. Van de Noord Amerikaanse hoor je dat veel minder. Ben ik verkeerd / onvolledig geinformeerd of was dat inderdaad zo? En zo ja, is daar een verklaring voor?
Als ze niet aan ziektes ten onder zijn gegaan dan is het wel door moord.quote:Op maandag 25 april 2011 23:36 schreef Bargehassus het volgende:
Ik zie jouw post als een soort "ondersteuning" van mijn post. Heb je ook een antwoord op mijn vraag?
omdat je zelf ook wel kan nadenken? of googelen?quote:Op maandag 25 april 2011 23:57 schreef Bargehassus het volgende:
Ik vind het prima dat je deze info deelt, maar waarom quote je mij als je geen antwoord op mijn vraag geeft?
Volgens deze atlas bedroeg het percentage dodelijke slachtoffers van door de Europeanen meegebrachte ziekten in Noord-Amerika zo'n 25 tot 50, met de pokken als grootste boosdoener. Als je daar minder over hoort is dat misschien omdat het een meer gradueel proces was dat zich voor een groot deel buiten de Europese gezichtshorizon afspeelde.quote:Op maandag 25 april 2011 23:01 schreef Bargehassus het volgende:
Eigenlijk hoor je het vooral van de Midden- en Zuid Amerikaanse Nativs dat ze last hadden van de meegebrachte bacterien. Van de Noord Amerikaanse hoor je dat veel minder. Ben ik verkeerd / onvolledig geinformeerd of was dat inderdaad zo? En zo ja, is daar een verklaring voor?
Even heel flauw, maar dat is ook geen antwoord op mijn vraag.quote:Op dinsdag 26 april 2011 00:00 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
omdat je zelf ook wel kan nadenken? of googelen?
mwja grappig..quote:Op dinsdag 26 april 2011 00:19 schreef Bargehassus het volgende:
[quote] Even heel flauw, maar dat is ook geen antwoord op mijn vraag.![]()
Maar hee, het is weekend, dus als je die kennis paraat had hoefde ik me niet in te spannen.Nu zie ik dat ik dus inderdaad onvolledig geinformeerd was blijkbaar.
Onrecht maakt mij altijd fel.quote:Maar even persoonlijker, waarom ben je specifiek op dit onderwerp zo fel? Natuurlijk is het erg wat er gebeurt / gebeurd is, maar is er een speciale reden waarom juist Indianen Native Americans?
Hoeveel er zijn uitgeroeid en hoeveel er uberhaupt waren is onmogelijk te zeggen en heel moeilijk te schatten. Ze deden in die tijd nog niet echt aan bevolkingsrgisters.quote:Op dinsdag 19 april 2011 15:56 schreef Rambolin het volgende:
Hoeveel Indianen zijn er in totaal uitgeroeid in heel Amerika?
En hoeveel procent van de wereldbevolking waren ze op dat moment?
Is deze slachting niet de allereerste holocaust?
Waarom zwijgt iedereen over het onrecht wat hen is aangedaan?
Indonesië en de burgeroorlogen in de late middeleeuwen. God weet dat we ons best deden.quote:Op zaterdag 30 april 2011 15:30 schreef Viajero het volgende:
[..]
Hoeveel er zijn uitgeroeid en hoeveel er uberhaupt waren is onmogelijk te zeggen en heel moeilijk te schatten. Ze deden in die tijd nog niet echt aan bevolkingsrgisters.
De eerste holocaust is waarschijnlijk niet geregistreerd omdat mensen toen nog niet konden lezen en schrijven, maar bijvoorbeeld de Romeinen hebben al vele genocides uitgevoerd, en daar vol trots over geschreven.
Niemand zwijgt hierover. Misschien hoor je er in Nederland minder over, omdat het niet in Nederland heeft plaatsgevonden.
Dat is maar een van de vele schattingen.quote:Op dinsdag 19 april 2011 16:05 schreef -tape- het volgende:
[..]
Bron: http://hnn.us/articles/7302.html
Dus ongeveer 12 miljoen.
Wie zwijgt erover? Er is nog steeds volop discussie over.quote:Op dinsdag 19 april 2011 15:56 schreef Rambolin het volgende:
Hoeveel Indianen zijn er in totaal uitgeroeid in heel Amerika?
En hoeveel procent van de wereldbevolking waren ze op dat moment?
Is deze slachting niet de allereerste holocaust?
Waarom zwijgt iedereen over het onrecht wat hen is aangedaan?
Dat klopt niet, ook de Noord-Amerikaanse Indianen zijn gedecimeerd door ziektes in die tijd.quote:Op maandag 25 april 2011 23:01 schreef Bargehassus het volgende:
Eigenlijk hoor je het vooral van de Midden- en Zuid Amerikaanse Nativs dat ze last hadden van de meegebrachte bacterien. Van de Noord Amerikaanse hoor je dat veel minder. Ben ik verkeerd / onvolledig geinformeerd of was dat inderdaad zo? En zo ja, is daar een verklaring voor?
Maar het is ook een kwestie van geluk. Het had net zo goed kunnen lopen dat de Indianen dodelijke ziektes hadden waar Europeanen zeer gevoelig voor waren geweest. Zo is Syfilis bijvoorbeeld afkomstig van de Indianen.quote:Op maandag 25 april 2011 19:11 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Wat maar weer eens aangeeft dat we helemaal niet zitten te wachten op buitenaardse bezoekers.
Voor de Indianen kwamen de Europeanen ook van een andere planeet.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Syfilis#Herkomst_van_de_ziektequote:Op zondag 1 mei 2011 09:00 schreef apple_pie het volgende:
[..]
Maar het is ook een kwestie van geluk. Het had net zo goed kunnen lopen dat de Indianen dodelijke ziektes hadden waar Europeanen zeer gevoelig voor waren geweest. Zo is Syfilis bijvoorbeeld afkomstig van de Indianen.
En ook het hele idee van weerloze boomknuffelaars dat ik hier proef mag wel eens verdwijnen, de Indianen verzetten zich wel degelijk. Het geweld kwam niet van één kant.
Dat is het punt niet, doos. Maarja, ik heb ook geen zin om in discussie te gaan over dit onderwerp met iemand die scholieren.com als bron aanhaalt.quote:Op zondag 1 mei 2011 11:21 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
http://nl.wikipedia.org/wiki/Syfilis#Herkomst_van_de_ziekte
Herkomst van de ziekte
Onderzoek naar de herkomst van syfilis is voornamelijk gebaseerd op skelet-onderzoek. Botafwijkingen die karakteristiek zijn voor syfilis zijn afwezig bij skeletten in pre-Columbiaans
(voor 1493) Afrika en Azië.[2] In Noord- en Zuid-Amerika kwamen deze kenmerkende
afwijkingen al veel eerder voor, afhankelijk van de locatie zo’n 600 tot 8000 jaar geleden.
Het is dus duidelijk dat syfilis voorkwam in de Nieuwe Wereld (“Amerika”) op het moment dat Columbus daar arriveerde. Columbus landde op het eiland Hispaniola (huidige Dominicaanse Republiek), een gebied waar de skeletafwijkingen zijn gedocumenteerd voor skeletten uit de periode 800-1400 A.D.
Eerder dachten historici dat Columbus en zijn bemanning verantwoordelijk waren voor de verspreiding van deze SOA in Europa. Engels onderzoek heeft echter uitgewezen dat er
reeds in de 13e eeuw mensen in Europa waren met verschijnselen van syfilis
Misschien was het wel een straf van God omdat de heer Columbus en zijn bemanning
de indiaanse vrouwen hebben verkrachtof dacht je dat ze het van de konijntjes
hadden?
http://www.enigverschil.be/?p=vg&a=15
misschien was het wel de schuld van de Grieken joh... wie zal het zeggen![]()
Syfilis is een zeer oude aandoening waarvan de herkomst niet echt gekend is.
Er wordt wel eens gezegd dat de ziekte uit Zuid-Amerika kwam.
Anderen menen echter dat de ziekte al in het oude Griekenland gekend was.
Syphilus was ook volgens de eerste mythologie de eerste man die de ziekte kreeg
en dit als straf van de god Apolo.
Ook gebruikte iedereen de ziekte om elkaar te beschuldigen zo noemden de Fransen
de ziekte 'mal Anglais' en de Engelsen gebruikten de naam 'French disease'.
En ja best lullig dat de Indianen zich hebben verzet![]()
Had een hoop gedoe gescheeld al ze dat niet hadden gedaan...
quote:Op zondag 1 mei 2011 11:29 schreef apple_pie het volgende:
[..]
Dat is het punt niet, doos. Maarja, ik heb ook geen zin om in discussie te gaan over dit onderwerp met iemand die scholieren.com als bron aanhaalt.
Doe dat dan ook niet. doosquote:Op zondag 1 mei 2011 11:35 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
![]()
ik heb wel wat meer bronnen aangehaald maar als je zo begint hoef ik met jou ook
zeker niet in duscussie
en nee ik ga niet schelden![]()
eikel
De pokken verspreidden zich zelfs zo snel dat toen Pizarro in 1532 in Peru aankwam het voor hem relatief makkelijk was de Inca's te overwinnen. Die waren namelijk in een bloedige burgeroorlog nadat zowel de Inca (keizer) als de kroonprins waren overleden aan pokken...quote:Op zondag 1 mei 2011 12:23 schreef Rucky het volgende:
[..]
Doe dat dan ook niet. doos![]()
Het was ook niet syfilis maar het pokkenvirus wat door de Spanjaarden werd overgedragen. Toen Cortes in zuid Amerika aankwam hadden zijn bemanningsleden pokken. Die ziekte is overgedragen aan de Indianen en heeft ze toen ernstig verzwakt daar ze geen weerstand hadden. Schattingen over het aantal sterfgevallen onder de Indianen lopen uiteen van 60% tot 90%
Het pokken virus werd razendsnel overgedragen aan de bevolking. Zo snel zelfs dat tegen de tijd dat Cortés en zijn mannen bij een stad aankwamen de bevolking zo verzwakt/uitgedunt was dat ze geen weerstand konden bieden. Het pokkenvirus breide zich tot Noord Amerika uit.
Het pokken virus is ook als wapen gebruikt tegen de Indianen in Noord Amerika. Tijdens een zeer strenge winter deelde het Amerikaans leger dekens uit aan de Indianen. Een nobel gebaar maar de dekens kwamen uit een ziekenhuis waar patienten met pokken waren verpleegd.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |