quote:
Op dinsdag 19 april 2011 09:46 schreef Weltschmerz het volgende:[..]
Je lijkt wel een PVV-er, die hebben ook vaak wat moeite zich bij het onderwerp te houden en laten en spugen er dan een geraaskal van alles wat zich ooit in hun hoofd heeft weten te proppen uit.
[..]
Dat een minister voor zijn ambtenaren gaat staan wanneer die hysterisch worden beschuldigd lijkt me niet vreemd. Je kunt je bedenkingen hebben bij het feit dat de minister van justitie zich met het vervolgingsbeleid van het OM mag en moet bemoeien, maar de tweede kamer moest zonodig reageren op krantenberichten over criminaliteit en in plaats dat de kamer betere wetten ging maken moest de minister een reactie kunnen geven waar ze dan voldaan op konden reageren voor de camera. Daardoor komen er politieke motieven in de vervolgingsbeslissingen van het OM, en is er een groter rol weggelegd voor de artikel 12-procedure.
Die invloed beperkt zich echter tot het OM, en strekt zich niet uit over de rechterlijke macht.
[..]
Prima toch? Alles is welkom, zoveel mogelijk input, ik kan er niks anders uit opmaken dan gedreven ambtenaren die een open houding hebben.
[..]
Is dit gewoon een tussenwerpsel, of veronderstel je dat de ondebouwing hiervan wel algemeen bekend is?
[..]
EHB weet ook wel hoe lang een rechtszaak kan duren, en hoe lang die gerekt kan worden.
[..]
Dat is ook niet gek, want er is een wet van kracht die dergelijk gedrag strafbaar tracht te stellen. Het is ook niet zo dat die wet als een overblijfsel uit een andere tijd moet worden beschouwd en zo wat vrijeijk geinterpreteerd kan worden. Er was ook geen wetsvoorstel van de PVV aanhangig dat dit herzien zou moeten worden of iets dergelijks, waar rechters aanleiding in hadden kunnen zien om deze in het licht van veranderde maatschappelijke opvattingen extreem restrictief te interpreten o.i.d..
In tegenstelling tot wat mediamaatje Moszkowicz het schaapachtige gepeupel op de mouw weet te spelden is kan zo'n hof helemaal niet in de beslissing meenemen wat het wenselijk acht of niet.
[..]
Nee, dat was de al dan niet meinedige herinnering van een paranoide Wilders-adept die een aantal jaar geleden 180 graden gedraaid is in zijn wetenschappelijke opvattingen.
Nog is ingelogd en Jezus wat een gedoe om berichten helemaal uit te pluizen en niet welgevallige opmerkingen te becommentarieren, laatste woord obsessie of gewoon zeveren achter je pc . Dat speciaal ik, offtopic zou gaan is onzin, zeker in deze topic waar dat zacht uitgedrukt wel meer voorkomt ! Mijn bericht(en)/reacties zijn trouwens steeds gerelateerd aan de voorgeschiedenis van het Wilders proces en de mensen/proleten die daar een rol inspelen en ingespeeld hebben, zoals de farizeër Hirsh Ballin.
Hirsh Ballin met zijn morele praatjes. Dit soort zichzelf verhevenen en zelf benoemde moralisten zijn in werkelijkheid antimoralisten. Deze enge antidemocratische griezel , die cartoonisten met grof geweld laat oppakken. Zware criminelen, die er een profijtelijke hobby van maken om Nederlandse en Oost Europese meisjes/vrouwen achter de ramen te knuppelen en te houden, met verlofpas de gevangenispoort uit laat lopen. Een misbruiker van Turkse kinderen binnen het justitieel apparaat heeft beschemt, "mede" een proces tegen een politiek tegenstander op touw heeft gezet. Vertrekkende O.M. baas Brouwer heeft recent zijn ministeriële bemoeienis in Buitenhof nog indirect bevestigd.
""""Quote weltschmerz : Dat een minister voor zijn ambtenaren gaat staan wanneer die hysterisch worden beschuldigd van kindermisbruik lijkt me niet vreemd.""""
Wat hysterisch!-- De feiten waren onmiskenbaar inclusief getuigen. Niet pedofielen maar kinderen horen uit de wind gehouden te worden, speciaal en vooral door een minister van justitie, ook als het zijn Secretaris Generaal betreft. Nu kan je weer beweren dat je het niet zo bedoeld heb etc., voor mij ben je een viespeuk als je kindermisbruikers wil beschermen tegen op zijn minst onderzoek en zo nodig vervolging ( s)
""""Quote weltschmerz Je lijkt wel een PVV-er, die hebben ook vaak wat moeite zich bij het onderwerp te houden en laten en spugen er dan een geraaskal van alles wat zich ooit in hun hoofd heeft weten te proppen uit""""
Geraaskal, gepeupel je moet misschien is wat minder in het familiealbum neuzen. Als je beter geinformeerd was had je geweten dat recente onderzoeken hebben aangetoond dat van de huidige PVV stemmers 42% midden en 15% hoog is opgeleid, dat kan je van de PVDA en SP, buiten de salonsocialisten en PVDA ambtenaren zeker niet zeggen, dus wie zit hier nu te raaskallen met je gepeupel!! Beter je huiswerk doen voor je weer iets roept. Met het woord gepeupel werd van oorsprong de laagopgeleide arbeidersklasse, door adel en regenten neerbuigend aangeduid.Thans is dat de laagopgeleide sociale klasse, waaronder veel allochtonen die vaak SP of PVDA stemmen EN GEEN PVV. Op de PVV stemmen juist steeds meer de hardwerkende middenklas, vaak met eigen woning en goede baan. De mensen die dus de belastingpot met miljarden vullen waar o.a. jouw studie mee betaald wordt of betaal je die soms voor 100% zelf.
De rechtspraak is wel degelijk zichtbaar verlinkst als dit soort beslissingen tot vervolging worden genomen, men had de feiten ook anders kunnen interpreteren. Met deze beschikking heeft het hof ook een signaal afgegeven, dat los van de uitspraak, Wilders in hun visie “op het randje heeft gebalanceerd”. Als het al onafhankelijk is , wat hier natuurlijk geleuter is als je een beetje de feiten en de beschikking kent. Maar als het wel onafhankelijk is, waarom dan niet - met terugwerkende kracht - ook alle schrijvers van die zogenaamde "literaire"boeken, waarin de afgelopen tientallen jaren het christendom zwartgemaakt en gedemoniseerd is tot op het bot, desnoods posthuum , berechten . Ook auteurs van krantenartikelen en dergelijke, dan weten we gelijk waar we aan toe zijn wat de vrijheid van meningsuiting betreft.
Maar nu echt ONTOPIC : dit prcoces is een Godsgruwelijk onzinnig capaciteitvretend wangedrocht. Andere zaken worden vaak in zittingen van 30 minuten afgeraffeld. Het hof heeft indertijd in 30 pagina's uiteengezet ( normaal is dat veel minder) waarom allerlei in de beschikking geciteerde uitspraken van Wilders vallen onder de delictsomschrijving van de mogelijk strafbare feiten, het aanzetten tot haat (‘haatzaaien’) en groepsbelediging. Daarmee staat echter nog niet vast dat vervolging (en bestraffing) van Wilders toelaatbaar is. Strafrechtelijk ingrijpen levert immers een beperking op van de vrijheid van Wilders om zijn mening te uiten. Dat is ook zo als de vervolging uiteindelijk niet tot een veroordeling leidt.
Ik denk zelf dat een Amsterdamse rechtbank niet snel een beschikking van een hogere Amsterdamse rechtbank, het hof , een beschikking die meer een dicht getimmerde veroordeling op zich is naast zich neer durft te leggen in de vorm van vrijspraak. Wilders wordt m.i. veroordeeld. Vervolgens krijgen we hoger beroep , cassatie, mogelijk terug naar de rechtbank en dan zijn we gauw 4 jaar en 100 fok pagina's verder met deze soap. Een enkele vervolging heeft trouwens al een verkillend effect op de uitingsvrijheid. Het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens (EVRM) bepaalt dat een beperking van de vrije meningsuiting alleen geoorloofd is als die beperking noodzakelijk is in een democratische samenleving. Dat is natuurlijk dubbel van toepassing op een gekozen volksvertegenwoordiger.
Het hof moest in deze procedure, op grond van het Wetboek van Strafvordering, óók laten meewegen of het algemeen belang gediend is met strafrechtelijke vervolging. Denkbare belangen van zijn: voorkomen van herhaling door Wilders zelf en bevordering van de kwaliteit van het publieke (integratie)debat in het algemeen. Geen van beide belangen wordt gediend door de beslissing van het hof. Wilders zal zijn toon niet matigen. Hij weet heel goed dat hem hoogstens een geldboete en/of een korte voorwaardelijke celstraf boven het hoofd hangen, met alle ruimte zich in beroep en cassatie te manifesteren als het slachtoffer van de beperking van de vrijheid van meninguiting door de zittinde ( linkse ) elite, als het zover komt . Een onvankelijke verklaring van het O. M. lijkt de beste uitweg. Bij veroordeling zal hij vermoedelijk juist politiek gewin spinnen en bij het gepeupel ( jouw woord , mede tot en ook over veel Fok lezers ) de reactie ontlokken, die linkse rechterlijke kliek wil hem en ons monddood maken. De beslissing van het hof dat Geert Wilders strafrechtelijk vervolgd moet worden is derhalve wel degelijk juridisch aanvechtbaar en naar mijn inschatting bovendien onverstandig en geldverspillend.
[ Bericht 0% gewijzigd door Sietsman op 12-05-2011 22:38:02 ]