abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 12 maart 2011 @ 21:53:55 #1
68576 eleusis
fokked op kidz
pi_94019274





Actuele aardbevingskaart


Bovenstaand kaartje geeft alle nieuwe aardbevingen weer. Hoe groter het vierkantje, hoe groter de beving. Een rood vierkantje is een beving in het laatste uur, een blauw vierkantje is een beving van de laatste 24 uur. Geel is van de afgelopen zeven dagen.

Getroffen kerncentrales


Actueel / Laatste nieuws
quote:
Dodental onduidelijk, officieel 599, mogelijk duizenden
Het is nog onduidelijk hoeveel doden er zijn gevallen bij de aardbeving en de tsunami in Japan, gisteren. Officieel staat het dodental op 599, maar volgens Japanse media zijn er alleen al bij de stad Sendai meer dan tweehonderd lichamen geteld. De miljoenenstad Sendai ligt zo'n 130 kilometer ten westen van het epicentrum van de beving, in het noorden van Japan.

Het Japanse persbureau Kyodo schat dat er in totaal ongeveer 1200 doden zijn. Miljoenen mensen in het rampgebied zitten zonder stroom. De luchthavens van Tokio zijn nog steeds dicht en veel treinen rijden niet.

Na de beving, die met een kracht van 8,9 op de schaal van Richter de zwaarste aardbeving in Japan in 140 jaar was, zijn er meer dan tachtig nabevingen geweest. Rond half zes Nederlandse tijd was er nog een nabeving met een kracht van 6,8 op de schaal van Richter. Voor zover bekend heeft die geen verdere schade veroorzaakt.

Hulp

De Japanse premier Kan heeft vanochtend een rondvlucht boven de getroffen gebieden gemaakt. In een verklaring liet de premier weten dat hij 50.000 militairen naar het gebied stuurt.

Ook heeft Kan de Verenigde Staten om hulp gevraagd. Ook China, Australië, Singapore en Zuid-Korea sturen reddingswerkers naar Japan. De Europese Unie heeft laten weten ook te willen helpen. Minister Opstelten van Veiligheid zei gisteren al dat hij het Rampen Identificatie Team naar Japan zal sturen, als Japan daarom vraagt.

Nederlanders
Van de vijftig geregistreerde Nederlanders in het rampgebied zijn er inmiddels veertig terecht. Zij zijn allemaal ongedeerd. De ambassade in Tokio heeft met tien Nederlanders nog geen contact kunnen leggen, maar er zijn geen aanwijzingen dat er Nederlanders onder de slachtoffers zijn.

Op het crisistelefoonnummer van het ministerie van Buitenlandse Zaken zijn sinds gistermiddag honderden telefoontjes binnengekomen van ongeruste mensen met familieleden in Japan. Ook vandaag is het crisisnummer open: 070-3487770.
quote:
Radioactieve lekkage na ontploffing bij kerncentrale Japan

TOKIO - Een gebouw van een kerncentrale in het noordoosten van Japan is ontploft. Door de explosie in Fukushima Daichi I is het dak ingestort en zijn de buitenmuren weggevallen.

De regering van Japan bevestigde dat er een explosie heeft plaatsgevonden in de veertig jaar oude kerncentrale en dat er sprake is van een radioactieve lekkage.

Boven het complex, ongeveer 250 kilometer ten noorden van Tokio, hangt een witte rookwolk. Uit voorzorg waren al 45.000 mensen in een cirkel van 10 kilometer van de nucleaire installatie geëvacueerd. De mensen die er toch nog zijn, worden opgeroepen om binnen te blijven. Wie zich buiten waagt, moet een natte doek voor zijn of haar mond houden.

De ontploffing is is zeer waarschijnlijk het gevolg van een zware aardbeving en een tsunami die Japan vrijdag troffen. Daardoor viel de stroom uit in het complex en liep de temperatuur van de kernreactor op. Mogelijk is er sprake van een meltdown, oververhitting van de kernreactor

quote:
Experts: geen grote schade reactor
Volgens experts is er waarschijnlijk geen serieuze schade aan de behuizing rond de kern van de nucleaire reactor in Japan die vanmorgen werd getroffen door een zware explosie.

De beschermende behuizing is bedoeld om bij ongelukken te voorkomen dat er radioactieve straling vrijkomt. De straling is nu al wel 20 keer hoger dan normaal.

Het evacuatiegebied rond de ontplofte kerncentrale is uitgebreid. In een cirkel van 20 kilometer rond het complex moet iedereen weg. Dat was eerst 10 kilometer.
quote:
Leger ontdekt honderden lijken in Rikuzen-Takata


Het Japanse leger heeft ongeveer 400 lichamen teruggevonden in de haven van Rikuzentakata, in het noordoosten van het land, die vrijdag werd overspoeld door de tsunami die was ontstaan na de aardbeving. Dat meldt televisiezender NHK.

De haven ligt in de prefectuur Iwate. Ze raakte volledig overstroomd door een enorme golf die alles meesleurde tijdens zijn doortocht. Sindsdien tonen Japanse zenders bijna doorlopend beelden van de vernieling van Rikuzentakata, die een zware balans doen vermoeden.
quote:
Japan: Straling Fukushima neemt af
De hoeveelheid straling die buiten de Japanse kerncentrale Fukushima wordt gemeten, is de afgelopen uren afgenomen. Dat maakte het Internationaal Atoomagentschap (IAEA) zaterdag bekend.

De organisatie meldde ook dat de exploitant van de centrale, TEPCO, nogmaals heeft bevestigd dat de belangrijkste behuizing die de nucleaire reactor omhult, niet is beschadigd bij de explosie zaterdagochtend. Die behuizing is bedoeld om te voorkomen dat straling vrijkomt als er iets misgaat in de centrale. Waarschijnlijk is de koepel die om de veiligheidsbehuizing zit als extra veiligheid, wel de lucht ingevlogen bij de explosie.

De veertig jaar oude reactor nummer 1 wordt op dit moment gevuld met zeewater om de installatie te koelen, of deze operatie goed verloopt is nog niet bekend. Als gevolg van de zware aardbeving en een tsunami die het gebied vrijdag troffen, viel de stroom uit van vijf reactoren, alsmede de back-upgeneratoren, hierdoor kon de kern niet meer gekoeld worden en liep de temperatuur op met het gevaar van een meltdown.

Net nu het de goede kant op lijkt te gaan bij reactor nummer 1 meldt persbureau Reuters dat de noodkoelvoorziening ermee op is gehouden bij reactor nummer 3 van de Fukushima centrales. Het Japanse Nucleaire Agentschap meldt dat mogelijk 160 mensen zijn blootgesteld aan gevaarlijke straling.




Livestreams/LiveNieuws
Ziggo heeft op kanaal 11 tijdelijk NHK World beschikbaar, het Engelstalige kanaal van de Japanse staatstelevisie met veel live-informatie.

http://www.hawaiinewsnow.(...)76904&nav=menu55_1_1
http://english.aljazeera.net/watch_now/
http://www.ustream.tv/channel/foxtokimekitonight
http://www.msnbc.msn.com/id/3096434#42024478
http://www.ustream.tv/channel/tbstv
http://yokosonews.com/live
[urlhttp://nos.nl/artikel/225028-live-tsunami-in-japan.html]NOS: Live[/url]
Google Person Finder Quake Japan

Info
Waterhoogtes rondom oceaanboeien
Pacific Tsunami Warning Center
Aardbevingen overal ter wereld
Japanse Seismische (Richter)schaal
Live Earthquakes Map
Wereldwijde rampen en incidenten
Fukushima I nuclear incident (Wikipedia, technische details)
Persberichten c.q. mooiweerverhalen van energiebedrijf Tepco (semi-elk uur-geüpdatet)

Video's

Foto's
http://www.nytimes.com/in(...)apan.html?ref=asia#1
http://www.hln.be/hln/nl/(...)rdbeving-Japan.dhtml
Guardian: The day after in pictures

Vorige delen
8.8 aardbeving Japan met tsunami
Japan getroffen door zeer zware aardbeving (8.9) en tsunami #2
Japan getroffen door zeer zware aardbeving (8.9) en tsunami #3
Japan getroffen door zeer zware aardbeving (8.9) en tsunami #4
Japan getroffen door zeer zware aardbeving (8.9) en tsunami #5
Japan getroffen door zeer zware aardbeving (8.9) en tsunami #6
Japan getroffen door zeer zware aardbeving (8.9) en tsunami #7
Japan getroffen door zeer zware aardbeving (8.9) en tsunami #8
Japan getroffen door zeer zware aardbeving (8.9) en tsunami #9
Japan getroffen door zeer zware aardbeving (8.9) en tsunami #10
Japan getroffen door zeer zware aardbeving (8.9) en tsunami #11
Japan getroffen door zeer zware aardbeving (8.9) en tsunami #12
Japan getroffen door zeer zware aardbeving (8.9) en tsunami #13
Japan getroffen door zeer zware aardbeving (8.9) en tsunami #14

Zie ook
Tsunami in Japan na zeer zware aardbeving (8.9) #2
Aardbevingen #10
Japan: Ramp kluistert mensen aan buis
Japan: Waarschuwing nieuwe tsunami
Nederlandse speurhonden naar Japan
[Upd] Japan: 'Grote kans op meltdown'
Beving bedreigt Japanse autoleveringen
[Upd] Japan: Schip met 81 man gevonden
Japan: Tsunami veroorzaakt door maan
Zware aardbeving Japan

[ Bericht 53% gewijzigd door eleusis op 12-03-2011 22:44:28 ]
Ik in een aantal worden omschreven: Ondernemend | Moedig | Stout | Lief | Positief | Intuïtief | Communicatief | Humor | Creatief | Spontaan | Open | Sociaal | Vrolijk | Organisator | Pro-actief | Meedenkend | Levensgenieter | Spiritueel
  zaterdag 12 maart 2011 @ 21:55:13 #2
69315 raistlin6
Met dank aan Olga (heldin)
pi_94019337
Lol je kunt gewoon open nieuw deel klikken....
Shiz@autocorrectie"Als er een nieuwsicoon staat, foto-onderschrift, elk woord goed gespeld is en quotes kloppen en er staat 'Ik heb geen het is wanneer blijkt dat gisteren voor de dag dan dat kan ik weet toe maar anders ja veel', mis ik het."
  zaterdag 12 maart 2011 @ 21:56:40 #3
68576 eleusis
fokked op kidz
pi_94019387
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 21:55 schreef raistlin6 het volgende:
Lol je kunt gewoon open nieuw deel klikken....
Nette functie :)
Ik in een aantal worden omschreven: Ondernemend | Moedig | Stout | Lief | Positief | Intuïtief | Communicatief | Humor | Creatief | Spontaan | Open | Sociaal | Vrolijk | Organisator | Pro-actief | Meedenkend | Levensgenieter | Spiritueel
pi_94019501
Bij Nieuwsuur hebben ze zometeen contact met een verslaggever in het rampgebied.
sig verwijderd door FA
pi_94019552
quote:
Op zaterdag 12 maart 2011 21:59 schreef Ambrosius het volgende:
Bij Nieuwsuur hebben ze zometeen contact met een verslaggever in het rampgebied.
Ff kijken!
"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:02:22 #6
69315 raistlin6
Met dank aan Olga (heldin)
pi_94019606
Even samenvattend wat ik belangrijk vind qua info uit t laatste uur.

quote:
IAEA says told by Japan that radioactivity level nears nuclear plant have lessened in recent hours

IAEA told that nuclear plant blast happened outside primary containment vessel

IAEA says Japan's nuclear plant operator confirms that the primary containment vessel is intact

IAEA says they were told by Japan that the sea water injection procedure at nuclear plant has started

IAEA says they were told by Japan that so far 140,000 people near two nuclear plants have been evacuated
Bovenstaande gaat dus over reactor 1. Onderstaande is net binnen via Reuters over reactor 3:
quote:
Japan's nuclear safety agency says Fukushima Daiichi Nuclear Plant No. 3 reactor's emergency cooling system not functioning
Shiz@autocorrectie"Als er een nieuwsicoon staat, foto-onderschrift, elk woord goed gespeld is en quotes kloppen en er staat 'Ik heb geen het is wanneer blijkt dat gisteren voor de dag dan dat kan ik weet toe maar anders ja veel', mis ik het."
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:03:10 #7
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_94019656
Wel een vage berichtgeving. Waarom zeggen ze niet gewoon hoe het is met die reactor? Ze weten toch of de vessel nog intact is of niet?

Al die tegenstrijdige berichten....
How can I make this topic about me?
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:03:33 #8
69315 raistlin6
Met dank aan Olga (heldin)
pi_94019672
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:03 schreef gebrokenglas het volgende:
Wel een vage berichtgeving. Waarom zeggen ze niet gewoon hoe het is met die reactor? Ze weten toch of de vessel nog intact is of niet?
Zie mijn post vlak voor de jouwe. :D
Edit: Er is geen veiligere bron om aan te houden dan de IAEA op dit gebied (Atoomagentschap VN)
Shiz@autocorrectie"Als er een nieuwsicoon staat, foto-onderschrift, elk woord goed gespeld is en quotes kloppen en er staat 'Ik heb geen het is wanneer blijkt dat gisteren voor de dag dan dat kan ik weet toe maar anders ja veel', mis ik het."
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:04:05 #9
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_94019700
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:03 schreef raistlin6 het volgende:

[..]

Zie mijn post vlak voor de jouwe. :D
Dus dat met het zeewater werkt niet? O, blijkbaar doen ze dat met het zeewater alleen nog met reactor 1, en nog niet met nr 3.
How can I make this topic about me?
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:05:06 #10
69315 raistlin6
Met dank aan Olga (heldin)
pi_94019746
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:04 schreef gebrokenglas het volgende:

[..]

Dus dat met het zeewater werkt niet?
Dat weten ze nog niet, zijn ze net mee begonnen. Maar dat is dus bij reactor 1, bij reactor 3 zijn die nieuwe problemen.
Shiz@autocorrectie"Als er een nieuwsicoon staat, foto-onderschrift, elk woord goed gespeld is en quotes kloppen en er staat 'Ik heb geen het is wanneer blijkt dat gisteren voor de dag dan dat kan ik weet toe maar anders ja veel', mis ik het."
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:06:05 #11
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_94019793
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:05 schreef raistlin6 het volgende:

[..]

Dat weten ze nog niet, zijn ze net mee begonnen. Maar dat is dus bij reactor 1, bij reactor 3 zijn die nieuwe problemen.
Unit 3 (shut down at 2:48pm on March 11th)
- Reactor is shut down and reactor water level is stable.
- Offsite power is available.
- Control rods are fully inserted (reactor is in subcritical status)
- Status of main steam isolation valve: closed
- We do not believe there is leakage of reactor coolant in
the containment vessel.
- We decided to prepare implementing measures to reduce the pressure of
the reactor containment vessel (partial discharge of air containing radioactive
materials) in order to fully secure safety. The preparation woke started at
around 12:08pm and finished at 12:13pm.
- Reactor cold shutdown at 12:15pm

bron
How can I make this topic about me?
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:07:56 #12
69315 raistlin6
Met dank aan Olga (heldin)
pi_94019868
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:06 schreef gebrokenglas het volgende:

[..]

Unit 3 (shut down at 2:48pm on March 11th)
- Reactor is shut down and reactor water level is stable.
- Offsite power is available.
- Control rods are fully inserted (reactor is in subcritical status)
- Status of main steam isolation valve: closed
- We do not believe there is leakage of reactor coolant in
the containment vessel.
- We decided to prepare implementing measures to reduce the pressure of
the reactor containment vessel (partial discharge of air containing radioactive
materials) in order to fully secure safety. The preparation woke started at
around 12:08pm and finished at 12:13pm.
- Reactor cold shutdown at 12:15pm

bron
Jep, en deze melding is van 12 minuten geleden van Reuters daarover:

Japan's nuclear safety agency says Fukushima Daiichi Nuclear Plant No. 3 reactor's emergency cooling system not functioning

Met andere woorden hij staat idd wel uit, maar temp loopt op.
Shiz@autocorrectie"Als er een nieuwsicoon staat, foto-onderschrift, elk woord goed gespeld is en quotes kloppen en er staat 'Ik heb geen het is wanneer blijkt dat gisteren voor de dag dan dat kan ik weet toe maar anders ja veel', mis ik het."
pi_94019934
Zielig voor die hond.
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:09:30 #14
69315 raistlin6
Met dank aan Olga (heldin)
pi_94019935
The Japan nuclear safety agency is saying there is a possibility at least 9 people were exposed to radiation from the Fukushima facility

:{
Shiz@autocorrectie"Als er een nieuwsicoon staat, foto-onderschrift, elk woord goed gespeld is en quotes kloppen en er staat 'Ik heb geen het is wanneer blijkt dat gisteren voor de dag dan dat kan ik weet toe maar anders ja veel', mis ik het."
pi_94020092
quote:
14s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:09 schreef HyperViper het volgende:
Zielig voor die hond.
Hou op over die hond.
pi_94020221
quote:
4s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:13 schreef aloa het volgende:

[..]

Hou op over die hond.
:r Dierenhater.
pi_94020283
quote:
4s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:13 schreef aloa het volgende:

[..]

Hou op over die hond.
:{w
Op zaterdag 28 juni 2014 @ 18:18 schreef Marie30 het volgende: Zo lief. :) Kusje :*
Op donderdag 14 juli 2016 @ 23:45 schreef GGMM het volgende: Het is altijd bijzonder gezellig als banaantje er is. :)
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:23:24 #18
68576 eleusis
fokked op kidz
pi_94020556
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:07 schreef raistlin6 het volgende:
Jep, en deze melding is van 12 minuten geleden van Reuters daarover:

Japan's nuclear safety agency says Fukushima Daiichi Nuclear Plant No. 3 reactor's emergency cooling system not functioning

Met andere woorden hij staat idd wel uit, maar temp loopt op.
Bovenstaand bericht gaat over Fukushima 2 (Daini). Dat is dus de andere site.

Maar aan die persberichten van Tepco heb je geen fuck. Er staat alleen maar in wat er wél goed gaat. :') De explosie noemen ze nog steeds een 'hard geluid en witte rook', en er is over Fukushima 1 (Daiichi) al 4 uur geen 'uurlijkse update' meer gepost. :') Net zoals je overal op TV en internet de hele dag de explosie zag, maar niet meer op Japanse staats-TV uiteraard. Daar zeiden ze alleen 'there's no explosion in the REACTOR'. :') En dat ze van Daiichi unit 1 één grote radioactieve roestbaksmurrie gemaakt hebben ten koste van miljarden door hem vol te kiepen met zeewater staat er ook nog niet op. :')

Anyway, zo'n dag als vandaag wens je geen enkel bedrijf toe, maar de communicatie mag wel iets geloofwaardiger.
Ik in een aantal worden omschreven: Ondernemend | Moedig | Stout | Lief | Positief | Intuïtief | Communicatief | Humor | Creatief | Spontaan | Open | Sociaal | Vrolijk | Organisator | Pro-actief | Meedenkend | Levensgenieter | Spiritueel
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:25:16 #19
38344 knokkels
Radio49 voor je kanus! O+
pi_94020649
kan iemand deel #14 in de op zetten? en misschien wel handig dat mensen in de lapo verwijzen naar het volgende topic

Zo, uitgedoucht er weer fris tegenaan
Op zondag 7 oktober 2018 02:15 schreef MTheBassman het volgende:[/b]
Jij hebt wat rare shit in je lijst staan Knokkels :P
pi_94020687
quote:
13s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:16 schreef HyperViper het volgende:

[..]

:r Dierenhater.
quote:
13s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:16 schreef HyperViper het volgende:

[..]

:r Dierenhater.
Ik haat geen dieren
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:26:25 #21
68576 eleusis
fokked op kidz
pi_94020692
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:25 schreef knokkels het volgende:
kan iemand deel #14 in de op zetten? en misschien wel handig dat mensen in de lapo verwijzen naar het volgende topic

Zo, uitgedoucht er weer fris tegenaan
Gedaan, sorry, ik heb niet zo vaak lapo's.
Ik in een aantal worden omschreven: Ondernemend | Moedig | Stout | Lief | Positief | Intuïtief | Communicatief | Humor | Creatief | Spontaan | Open | Sociaal | Vrolijk | Organisator | Pro-actief | Meedenkend | Levensgenieter | Spiritueel
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:28:00 #22
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_94020759
Die beelden op NED2... het blijft ontzagwekkend....
How can I make this topic about me?
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:28:57 #23
38344 knokkels
Radio49 voor je kanus! O+
pi_94020801
quote:
14s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:26 schreef eleusis het volgende:

[..]

Gedaan, sorry, ik heb niet zo vaak lapo's.
No problemo, thanks. Leest even lekkerder weg zo
Op zondag 7 oktober 2018 02:15 schreef MTheBassman het volgende:[/b]
Jij hebt wat rare shit in je lijst staan Knokkels :P
pi_94020811
De NOS Live link kun je ook updaten naar vandaag:
http://nos.nl/artikel/225028-live-tsunami-in-japan.html

En na 00:00 weer denk ik.
Wat gewoon is voor de spin, is chaos voor de vlieg.
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:29:39 #25
69315 raistlin6
Met dank aan Olga (heldin)
pi_94020830
Japan: Straling Fukushima neemt af
De hoeveelheid straling die buiten de Japanse kerncentrale Fukushima wordt gemeten, is de afgelopen uren afgenomen. Dat maakte het Internationaal Atoomagentschap (IAEA) zaterdag bekend.

De organisatie meldde ook dat de exploitant van de centrale, TEPCO, nogmaals heeft bevestigd dat de belangrijkste behuizing die de nucleaire reactor omhult, niet is beschadigd bij de explosie zaterdagochtend. Die behuizing is bedoeld om te voorkomen dat straling vrijkomt als er iets misgaat in de centrale. Waarschijnlijk is de koepel die om de veiligheidsbehuizing zit als extra veiligheid, wel de lucht ingevlogen bij de explosie.

De veertig jaar oude reactor nummer 1 wordt op dit moment gevuld met zeewater om de installatie te koelen, of deze operatie goed verloopt is nog niet bekend. Als gevolg van de zware aardbeving en een tsunami die het gebied vrijdag troffen, viel de stroom uit van vijf reactoren, alsmede de back-upgeneratoren, hierdoor kon de kern niet meer gekoeld worden en liep de temperatuur op met het gevaar van een meltdown.

Net nu het de goede kant op lijkt te gaan bij reactor nummer 1 meldt persbureau Reuters dat de noodkoelvoorziening ermee op is gehouden bij reactor nummer 3 van de Fukushima centrales. Het Japanse Nucleaire Agentschap meldt dat mogelijk 160 mensen zijn blootgesteld aan gevaarlijke straling.
Shiz@autocorrectie"Als er een nieuwsicoon staat, foto-onderschrift, elk woord goed gespeld is en quotes kloppen en er staat 'Ik heb geen het is wanneer blijkt dat gisteren voor de dag dan dat kan ik weet toe maar anders ja veel', mis ik het."
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:31:17 #26
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_94020898
Nou, dan die nr 3 ook van zeewater voorzien... Fluks een stel pompen aanzetten.
How can I make this topic about me?
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:33:41 #27
69315 raistlin6
Met dank aan Olga (heldin)
pi_94020993
Reuters
quote:
The emergency cooling system is no longer functioning at the No.3 reactor at Tokyo Electric Power Co's Fukushima Daiichi nuclear power facility, requiring the facility to urgently secure a means to supply water to the reactor, an official of the Japan Nuclear and Industrial Safety Agency told a news conference.
Shiz@autocorrectie"Als er een nieuwsicoon staat, foto-onderschrift, elk woord goed gespeld is en quotes kloppen en er staat 'Ik heb geen het is wanneer blijkt dat gisteren voor de dag dan dat kan ik weet toe maar anders ja veel', mis ik het."
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:36:20 #28
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_94021110
't lijkt me toch dat je een stel pompen van buitenaf aan het koelsysteem moet kunnen koppelen? Desnoods met brandweerwagens. De zee is vlakbij....
How can I make this topic about me?
pi_94021236
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:36 schreef gebrokenglas het volgende:
't lijkt me toch dat je een stel pompen van buitenaf aan het koelsysteem moet kunnen koppelen? Desnoods met brandweerwagens. De zee is vlakbij....
Maar zeewater is vrij zout, da's weer minder gunstig.
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:38:59 #30
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_94021244
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:31 schreef gebrokenglas het volgende:
Nou, dan die nr 3 ook van zeewater voorzien... Fluks een stel pompen aanzetten.
Expert op CNN zegt dat hij geen enkel noodplan kent waarbij zeewater de reactor ingepompt wordt... "act of desperation"... Not good :( :(
censuur :O
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:39:53 #31
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_94021288
Even een vreemde gedachte: Stel dat ze die kerncentrales niet hadden uitgeschakeld... Dan hadden ze gewoon energie gehad, en was het hele probleem wellicht niet ontstaan omdat ze dan ook gewoon koeling hadden gehad...
censuur :O
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:40:49 #32
69315 raistlin6
Met dank aan Olga (heldin)
pi_94021334
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:39 schreef RemcoDelft het volgende:
Even een vreemde gedachte: Stel dat ze die kerncentrales niet hadden uitgeschakeld... Dan hadden ze gewoon energie gehad, en was het hele probleem wellicht niet ontstaan omdat ze dan ook gewoon koeling hadden gehad...
Ze schakelden automatisch uit, anders waren er waarschijnlijk veel grotere problemen ontstaan. Die uitschakeling is 1 van de veiligheidsmaatregelen.
Shiz@autocorrectie"Als er een nieuwsicoon staat, foto-onderschrift, elk woord goed gespeld is en quotes kloppen en er staat 'Ik heb geen het is wanneer blijkt dat gisteren voor de dag dan dat kan ik weet toe maar anders ja veel', mis ik het."
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:43:27 #33
68576 eleusis
fokked op kidz
pi_94021464
OP ff aangevuld met hierboven geplaatste linkje + verhaaltje + wat nucleaire infeaux.
Ik in een aantal worden omschreven: Ondernemend | Moedig | Stout | Lief | Positief | Intuïtief | Communicatief | Humor | Creatief | Spontaan | Open | Sociaal | Vrolijk | Organisator | Pro-actief | Meedenkend | Levensgenieter | Spiritueel
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:44:16 #34
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_94021498
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:38 schreef Light het volgende:

[..]

Maar zeewater is vrij zout, da's weer minder gunstig.
Dat is wel zo, en waarschijnlijk richt je grote schade aan.... Maar beter een gekoelde reactor met een flinke schadepost, dan een mogelijke catastrofe
How can I make this topic about me?
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:45:01 #35
69315 raistlin6
Met dank aan Olga (heldin)
pi_94021534
Japan's nuclear safety agency says Caesium radiation suggests fuel has melted in Fukushima Daiichi reactor No. 1

:{
Shiz@autocorrectie"Als er een nieuwsicoon staat, foto-onderschrift, elk woord goed gespeld is en quotes kloppen en er staat 'Ik heb geen het is wanneer blijkt dat gisteren voor de dag dan dat kan ik weet toe maar anders ja veel', mis ik het."
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:45:52 #36
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_94021573
quote:
13s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:45 schreef raistlin6 het volgende:
Japan's nuclear safety agency says Caesium radiation suggests fuel has melted in Fukushima Daiichi reactor No. 1

:{
Al die tegenstrijdige berichten... Wat moet je nu geloven?
How can I make this topic about me?
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:47:03 #37
69315 raistlin6
Met dank aan Olga (heldin)
pi_94021609
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:45 schreef gebrokenglas het volgende:

[..]

Al die tegenstrijdige berichten... Wat moet je nu geloven?
Is niet iets tegenstrijdigs geloof ik.
Kan best dat het zeewater erin pompen nog niet lukt. Door de hoge straling konden ze eerder een klep om stoom af te laten blazen ook niet bij in de buurt komen en dus niet openkrijgen.
Shiz@autocorrectie"Als er een nieuwsicoon staat, foto-onderschrift, elk woord goed gespeld is en quotes kloppen en er staat 'Ik heb geen het is wanneer blijkt dat gisteren voor de dag dan dat kan ik weet toe maar anders ja veel', mis ik het."
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:47:43 #38
38114 beantherio
4900 op de schaal van Richter
pi_94021635
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:39 schreef RemcoDelft het volgende:
Even een vreemde gedachte: Stel dat ze die kerncentrales niet hadden uitgeschakeld... Dan hadden ze gewoon energie gehad, en was het hele probleem wellicht niet ontstaan omdat ze dan ook gewoon koeling hadden gehad...
Kennelijk waren er al andere problemen: misschien door schade van de aardbeving. Het lijkt me onwaarschijnlijk dat de huidige crisis is veroorzaakt door het uitschakelen van de reactoren.
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:48:11 #39
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_94021652
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:45 schreef gebrokenglas het volgende:

[..]

Al die tegenstrijdige berichten... Wat moet je nu geloven?
Een paar topics terug las ik dit al: cesium betekent dat er een kettingreactie gaande is.
censuur :O
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:48:15 #40
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_94021657
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:38 schreef RemcoDelft het volgende:

[..]

Expert op CNN zegt dat hij geen enkel noodplan kent waarbij zeewater de reactor ingepompt wordt... "act of desperation"... Not good :( :(
Het is idd een extreme maatregel. Zeewater is corrosief. Als je dat de reactor in pompt kan je hem afschrijven. Maar als je geen power hebt om de pompen aan te drijven, of grote hoeveelheden alternatief koelmiddel, zoals boron, zit er niets veel anders op.

quote:
Boron (play /ˈbɔərɒn/) is the chemical element with atomic number 5 and the chemical symbol B. Boron is a metalloid. A low-abundance element in both the solar system and the Earth's crust, boron is concentrated on Earth by the water-solubility of its more common naturally-occurring compounds, the borate minerals. These are mined industrially as evaporate ores, such as borax and kernite.
quote:
Boron shielding is used as a control for nuclear reactors, taking advantage of its high cross-section for neutron capture.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:48:19 #41
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_94021659
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:47 schreef raistlin6 het volgende:

[..]

Is niet iets tegenstrijdigs geloof ik.
Kan best dat het zeewater erin pompen nog niet lukt. Door de hoge straling konden ze eerder een klep om stoom af te laten blazen ook niet bij in de buurt komen en dus niet openkrijgen.
Dat gaat toch allemaal op afstand vanuit de control room?
How can I make this topic about me?
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:49:03 #42
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_94021691
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:48 schreef gebrokenglas het volgende:

[..]

Dat gaat toch allemaal op afstand vanuit de control room?
Als ze stroom hebben ...
censuur :O
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:49:05 #43
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_94021694
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:47 schreef beantherio het volgende:

[..]

Kennelijk waren er al andere problemen: misschien door schade van de aardbeving. Het lijkt me onwaarschijnlijk dat de huidige crisis is veroorzaakt door het uitschakelen van de reactoren.
Bij een aardbeving schakelen de reactoren automatisch af. :P
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:49:23 #44
38114 beantherio
4900 op de schaal van Richter
pi_94021708
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:48 schreef gebrokenglas het volgende:

[..]

Dat gaat toch allemaal op afstand vanuit de control room?
Niet als de installatie beschadigt is geraakt.
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:50:32 #45
134103 gebrokenglas
Half human, half coffee
pi_94021777
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:48 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]

Het is idd een extreme maatregel. Zeewater is corrosief. Als je dat de reactor in pompt kan je hem afschrijven. Maar als je geen power hebt om de pompen aan te drijven, of grote hoeveelheden alternatief koelmiddel, zoals boron, zit er niets veel anders op.
Pompen ze dat gewoon het koelsysteem door of rechtstreeks de reactor zelf in?
How can I make this topic about me?
pi_94021824
voor den Op

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Bron Nu.nl
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:52:34 #47
69315 raistlin6
Met dank aan Olga (heldin)
pi_94021862
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:50 schreef gebrokenglas het volgende:

[..]

Pompen ze dat gewoon het koelsysteem door of rechtstreeks de reactor zelf in?
Het is niet iets dat eerder is gedaan, dus een sluitend antwoord ga je hierop niet kunnen krijgen, maar ik verwacht door het koelsysteem heen. Ze kunnen moeilijk de reactor openzetten en roepen 'Van onderen!'

Maar nogmaals de enige melding daarover is dat ze ermee gingen beginnen, totaal nog onbekend of het aan het lukken is.
Shiz@autocorrectie"Als er een nieuwsicoon staat, foto-onderschrift, elk woord goed gespeld is en quotes kloppen en er staat 'Ik heb geen het is wanneer blijkt dat gisteren voor de dag dan dat kan ik weet toe maar anders ja veel', mis ik het."
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:53:44 #48
69315 raistlin6
Met dank aan Olga (heldin)
pi_94021923
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:51 schreef Chuck-N0rr1s het volgende:
voor den Op

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Bron Nu.nl
Kloppen een aantal dingen niet uit dat bericht, je kunt beter de bronnen aanhouden die direct van Reuters of Japanse persbureaus of de IAEA afnemen.
Shiz@autocorrectie"Als er een nieuwsicoon staat, foto-onderschrift, elk woord goed gespeld is en quotes kloppen en er staat 'Ik heb geen het is wanneer blijkt dat gisteren voor de dag dan dat kan ik weet toe maar anders ja veel', mis ik het."
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:54:23 #49
253516 Oorlogsheld
Supermarkt oorlog veteraan
pi_94021949
heb het even paar uur niet gevolgt.. wat speelt er nu?
Have been helt kepsteetsj at a prisson
  zaterdag 12 maart 2011 @ 22:54:49 #50
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_94021963
quote:
1s.gif Op zaterdag 12 maart 2011 22:52 schreef raistlin6 het volgende:

[..]

Het is niet iets dat eerder is gedaan, dus een sluitend antwoord ga je hierop niet kunnen krijgen, maar ik verwacht door het koelsysteem heen. Ze kunnen moeilijk de reactor openzetten en roepen 'Van onderen!'

Maar nogmaals de enige melding daarover is dat ze ermee gingen beginnen, totaal nog onbekend of het aan het lukken is.
Als er geen elektriciteit is om het koelsysteem aan te drijven, heeft het weinig zin om daar zeewater in te pompen, dus ik gok er op dat het direct de reactor in gaat.
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')