3 reactoren met problemen, 1 mogelijk met radioactief lek.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:26 schreef kahaarin het volgende:
De Tsunami heeft in Mexico weinig gedaan, ik geloof het wel met de rest van Latijns Amerika, mocht het nog paniek worden dan zie ik dat morgen wel.Is er nog een update over de kerncentrale's?
Ben wel benieuwd hoe dat zou gaan met onze polderblubber.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:20 schreef Civilian het volgende:
[..]
Ik denk dat gebouwen als de Rembrandttoren gewoon afbrokkelen bij een aardbeving. Die gebouwen zijn er niet op gebouwd en zijn ook dusdanig oud dat ze 't sowieso niet kunnen weerstaan gok ik..
quote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:25 schreef Dale. het volgende:
Ga ook richting bed ben benieuwd of we morgen een meltdown hebben.
5 Reactoren in 2 Kerncentrales dusquote:0014: Japan declares a state of emergency at the Fukushima-Daini power plant, where three of its reactors failed, the Associated Press reports. It says a state of emergency is already in place at the nearby Fukushima-Daiichi plant, where two reactors failed
Oops, dat klinkt niet leuk, hopelijk krijgen ze de boel onder controle....quote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:26 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
3 reactoren met problemen, 1 mogelijk met radioactief lek.
Jenglish.quote:
komt rechtstreeks van KYODO af, maar wellicht paste een langere omschrijving niet op 1 regel..quote:
Dit is, buiten de kernreactoren danquote:BUITENLAND
Korte dag door aardbeving Japan
(Novum/AP) - Het is de meeste mensen misschien ontgaan, maar de dag duurde vrijdag korter dan normaal door de zeebeving voor de noordoostkust van Japan. De aarde draaide om en nabij 1,6 microseconde sneller dan normaal, zei NASA-geofysicus Richard Gross.
De beving veroorzaakte een verschuiving in de massa van de aarde, met een snellere rotatie tot gevolg. Deze verandering in snelheid was vrijdag iets groter dan die door de aardbeving bij Chili vorig jaar. Toch bleef de versnelling ver achter bij die van december 2004, toen de aardbeving bij Sumatra ertoe leidde dat de aarde 6,8 microseconde sneller om zijn as draaide.
Een microseconde is een miljoenste van een seconde
Korte dag door aardbeving Japanquote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:39 schreef kahaarin het volgende:
[..]
Dit is, buiten de kernreactoren dan, het meest spannende dat ik kon vinden. De Tsunami lijkt geen verdere schade aan te gaan richten.
BAH!! 1.6 microseconden minder slaap per dag.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:38 schreef Floxcie het volgende:
Japan's quake sped Earth's rotation by 1.6 microseconds, making our day shorter says NASA geophysicist Richard Gross.
Gelukkig alleen vandaag. Anders had ik niet geweten of ik Maandag nog wel optijd mn bed uit zou kunnen komenquote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:40 schreef maartena het volgende:
[..]
BAH!! 1.6 microseconden minder slaap per dag.
FNV zal de looneisen ook wel gaan verhogen.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:40 schreef maartena het volgende:
[..]
BAH!! 1.6 microseconden minder slaap per dag.
Oh, tja sorry, dat had ik een beetje gemist, was de Tsunami aan het bijhouden.quote:
Weltrustenquote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:41 schreef kahaarin het volgende:
[..]
Oh, tja sorry, dat had ik een beetje gemist, was de Tsunami aan het bijhouden.Ik ga nu echt slapen, laat genoeg nu. Welterusten.
klein wonder.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:45 schreef raistlin6 het volgende:
En ook wat goed nieuws:
Japanese boat swept away by tsunami found, all 81 aboard airlifted to safety - Sky News
Inderdaad klein wonder te noemen..quote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:45 schreef raistlin6 het volgende:
En ook wat goed nieuws:
Japanese boat swept away by tsunami found, all 81 aboard airlifted to safety - Sky News
"Civilian" is een militaire term.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:49 schreef Civilian het volgende:
BedtijdIk lees 't morgenvroeg wel of er nog iets is gebeurd
ja, die is te laat, en daar zijn ze niet zo blij mee in Japan.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:50 schreef knokkels het volgende:
[..]
Inderdaad klein wonder te noemen..
Maar die trein die door de tsunami was gegrepen, is daar nog wat van gehoord?
Klopt.. Wat voor niets minder staat dan "burger".. En dat zijn we allemaal toch?quote:
Weer een directeur die harikiri pleegt.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:54 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
ja, die is te laat, en daar zijn ze niet zo blij mee in Japan.
Sorry..
Persoonlijk zie ik liever de term "Citizen".quote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:55 schreef Civilian het volgende:
[..]
Klopt.. Wat voor niets minder staat dan "burger".. En dat zijn we allemaal toch?
Hmm..quote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:56 schreef raistlin6 het volgende:
En dan toch ook weer wat slechter nieuws
Analysts say Japanese officials may only have hours to cool reactors disabled by the earthquake and tsunami or face a nuclear meltdown.
http://www.reuters.com/ar(...)dUSTRE72B04C20110312
Beetje meltdown is nog nooit iemand aan doodgegaan bedoel je?quote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:59 schreef Civilian het volgende:
[..]
Hmm..
Dat is inderdaad wat slechter nieuws. Al hoeft een meltdown niet perse schadelijk te zijn voor de volksgezondheid.
Bij Tsjernobyl was er een ontploffing omdat de gloeiende hete kern in aanraking kwam met water waardoor er een stoomexplosie volgde.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:59 schreef raistlin6 het volgende:
[..]
Beetje meltdown is nog nooit iemand aan doodgegaan bedoel je?
afwachten maar dus..quote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:56 schreef raistlin6 het volgende:
En dan toch ook weer wat slechter nieuws
Analysts say Japanese officials may only have hours to cool reactors disabled by the earthquake and tsunami or face a nuclear meltdown.
http://www.reuters.com/ar(...)dUSTRE72B04C20110312
Precies.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:59 schreef raistlin6 het volgende:
[..]
Beetje meltdown is nog nooit iemand aan doodgegaan bedoel je?
Ja heb je ook gelijk in. Maar een slechte zaak zou een meltdown sowieso zijn natuurlijk.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 02:02 schreef Civilian het volgende:
[..]
Precies.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Three_Mile_Island
Het kan hele ernstige gevolgen hebben, maar dat hoeft niet perse
quote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:54 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
ja, die is te laat, en daar zijn ze niet zo blij mee in Japan.
Sorry..
Smerige lui, daar bij de Wereldbank en IMF.. blij dat Indonesie daar geen schuld meer aan heeft. Is nog erger als een woekeraar.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 02:04 schreef XLR80R het volgende:
De World Bank staat klaar om de Japanse overheid te "helpen" (lees: Nog meer geld lenen, tegen rente).
http://web.worldbank.org/(...)eSitePK:4607,00.html
Dat sowieso, en kan hopelijk ook wel voorkomen worden.quote:Op zaterdag 12 maart 2011 02:03 schreef raistlin6 het volgende:
[..]
Ja heb je ook gelijk in. Maar een slechte zaak zou een meltdown sowieso zijn natuurlijk.
quote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:56 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Weer een directeur die harikiri harakiri pleegt.
quote:Op zaterdag 12 maart 2011 01:45 schreef raistlin6 het volgende:
En ook wat goed nieuws:
Japanese boat swept away by tsunami found, all 81 aboard airlifted to safety - Sky News
Ja, zij zijn ongeveer de enigen die profiteren van dit soort gebeurtenissen...quote:Op zaterdag 12 maart 2011 02:07 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Smerige lui, daar bij de Wereldbank en IMF.. blij dat Indonesie daar geen schuld meer aan heeft. Is nog erger als een woekeraar.
quote:Persbureau Reuters meldt dat uit analyse blijkt dat Japanse geleerden en officials van de Tokio Electric Power Co (TEPCO) mogelijk nog maar enkele uren hebben om een meltdown te voorkomen. Na de aarbeving en de daaropvolgende tsunami vielen elf kerncentrales uit. Bij twee kerncentrales bij Fukushima viel echter de complete stroomvooziening uit, waardoor er problemen zijn rond de koeling van vijf reactoren.
Een uur na de automatische afsluiting viel echter ook de back-upgenerator uit, waardoor de koeling volgens normale manieren onmogelijk is geworden. Hierop werd een nucleaire noodsituatie afgekondigd. 20.000 mensen in een straal van 3 tot 10 kilometer (dat varieert per reactor) zijn geėvacueerd.
Er werd eerder deze nacht al radioactieve straling gemeten met een waarde die duizend maal boven de normale waarde ligt. Op zichzelf is dit nog niet schadelijk. Volgens analisten zou TEPCO er normaal gesproken in moeten kunnen slagen om met behulp van extra generatoren en het laten ontsnappen van radioactieve dampen de situatie onder controle te krijgen.
Het water dat men gebruikt om de reactoren te koelen zou echter binnen enkele uren op kunnen zijn. Door de hoge temperaturen verdampt het water en door het gebrek aan stroom komt er geen nieuw water in de reactoren. Als het water op is, raakt de kern van de reactor oververhit wat kan zorgen voor de meltdown.
Stel dat er een meltdown plaatsvindt, dan ontsnappen er heel veel radioactieve stoffen, die dan in een soort veiligheidsruimte terechtkomen. Normaal gesproken kan er daardoor geen grote ramp plaatsvinden voor de volksgezondheid. Men betwijfelt echter of het 'containment building' de nog oplopende druk aankan. Mogelijk zouden de muren het onder de druk gaan begeven.
Vooralsnog is hier allemaal nog geen sprake van en doen specialisten van TEPCO alles om zo snel mogelijk de koeling van de vijf reactoren van twee kerncentrales weer op gang te krijgen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |