Maar vrijdag bij sluiting wist je nog niks van die kerncentrales af, van het tekort aan electriciteit dat Japan de komende maand zal hebben of van de precieze omvang van de ramp.quote:Op zondag 13 maart 2011 23:20 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Mja, toch een 327 punten er af direct bij opening. Ik had verdorie short moeten gaan voor sluiting afgelopen vrijdag. Al ziet het plaatje er nu nog wel vrij 'shorty' uit.
Als het zo simpel zou zijn dan had Japan helemaal geen exorbitante bedragen hoeven lenen van haar burgers. De Japanse staatsschuld staat enorm hoog voor een extreem lage rente. 20% van de overheidsinkomsten gaan naar het aflossen van enkel de rente alleen dus ga maar na wat een marktconforme rentestijging betekent voor dat land. Het hebben van een handelsoverschot is geen goede parameter om de solvabiliteit te meten aangezien er netto geld vloeit naar de investeerders en niet direct naar het land zelf. Dat kunnen dus ook buitenlandse investeerders zijn. In ieder geval, de vergelijking gaat niet 1:1 op voor de economie of de staatsschuld in het agemeen dus kun je op deze manier niet stellen dat Japan een schuldeiser is.quote:Op zondag 13 maart 2011 23:20 schreef LXIV het volgende:
De gemakkelijkste en relevantste parameter om te beschouwen of een land geld heeft of schuld heeft is de handelsbalans over een aantal jaren. Is de positief dan heeft het land geld, is die negatief dan heeft een land schuld. Waar dat geld precies ligt in dat land intereseert me minder.
Waarom spijt? Omdat het niet een geheel onlogische reactie is. Ik had laatst ergens gelezen dat men vaak veel te positief is over de economische gevolgen van een ramp. Zie de olie crisis van BP bijv.quote:Op zondag 13 maart 2011 23:23 schreef LXIV het volgende:
[..]
Maar vrijdag bij sluiting wist je nog niks van die kerncentrales af, van het tekort aan electriciteit dat Japan de komende maand zal hebben of van de precieze omvang van de ramp.
Voor hetzelfde geld had het allemaal meegevallen van het weekeinde.
Dus waarom spijt? Je kon toen niet meer weten dan de markt. En die gaf een matig effect aan.
En te negatief over de ecologische gevolgen (zie ook weer BP en ook Tjernobyl)quote:Op zondag 13 maart 2011 23:32 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Waarom spijt? Omdat het niet een geheel onlogische reactie is. Ik had laatst ergens gelezen dat men vaak veel te positief is over de economische gevolgen van een ramp. Zie de olie crisis van BP bijv.
Maar dat (pearl harbour) heeft toch ook niet zo'n breed effect qua economie als een aardbeving wat een boel van land (waarde) vernietigd?quote:Op zondag 13 maart 2011 23:31 schreef Mendeljev het volgende:
Overigens betreffende het shorten op de Nikkei. Kijk eens naar de impact van WO2 c.q. Pearl Harbour op de Amerikaanse economie en bedenk goed wat het effect van een catastrophe voor invloed heeft op de markt in h etalgemeen. Dat is echt marginaal. Niet shorten dus.
True maar ik ben geen ecoloog en dat soort dingen kun je vaak toch pas veel later testenquote:Op zondag 13 maart 2011 23:33 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
En te negatief over de ecologische gevolgen (zie ook weer BP en ook Tjernobyl)
De tsunami toch ook niet echt? Het is misschien lullig om te zeggen maar hoeveel procent van de bevolking of de markt is nou echt getroffen? Ik denk dat het wel meevalt en dat de omvang van de ramp te breed uitgementen wordt (niet in mensenlevens natuurlijk).quote:Op zondag 13 maart 2011 23:34 schreef sitting_elfling het volgende:
Maar dat (pearl harbour) heeft toch ook niet zo'n breed effect qua economie als een aardbeving wat een boel van land (waarde) vernietigd?
Als jij een land bent met hele rijke burgers en een grote staatsschuld is er mi niet zoveel aan de hand, want je kunt dat geld gewoon van je burgers afpakken als het nodig is. Desnoods via inflatie. Of je keert gewoon weinig pensioen uit en laat het de mensen zelf regelen. Zelfs het geld wat je aan rente betaalt blijft bij de binnenlandse schuldeisers.quote:Op zondag 13 maart 2011 23:30 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Als het zo simpel zou zijn dan had Japan helemaal geen exorbitante bedragen hoeven lenen van haar burgers. De Japanse staatsschuld staat enorm hoog voor een extreem lage rente. 20% van de overheidsinkomsten gaan naar het aflossen van enkel de rente alleen dus ga maar na wat een marktconforme rentestijging betekent voor dat land. Het hebben van een handelsoverschot is geen goede parameter om de solvabiliteit te meten aangezien er netto geld vloeit naar de investeerders en niet direct naar het land zelf. Dat kunnen dus ook buitenlandse investeerders zijn. In ieder geval, de vergelijking gaat niet 1:1 op voor de economie of de staatsschuld in het agemeen dus kun je op deze manier niet stellen dat Japan een schuldeiser is.
Ik denk dat als je nu short je jezelf teveel laat meeslepen door het sentiment en dus hierdoor teveel betaalt voor je shortje. Wat niet wil zeggen dat je geen winst zou kunnen maken natuurlijk.quote:Op zondag 13 maart 2011 23:31 schreef Mendeljev het volgende:
Overigens betreffende het shorten op de Nikkei. Kijk eens naar de impact van WO2 c.q. Pearl Harbour op de Amerikaanse economie en bedenk goed wat het effect van een catastrophe voor invloed heeft op de markt in h etalgemeen. Dat is echt marginaal. Niet shorten dus.
Het was dan ook niet zo'n hele serieuze opmerking van mequote:Op zondag 13 maart 2011 23:35 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
True maar ik ben geen ecoloog en dat soort dingen kun je vaak toch pas veel later testen. Dat is niet te vergelijken met waarde wat nu wordt vernietigd. Want dat zal weer ergens vandaan moeten komen.
Het effect van Pearl Harbour was in utimo Hiroshima en Nagasaki! En alles daar tussenin! Enorm dus!quote:Op zondag 13 maart 2011 23:34 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Maar dat (pearl harbour) heeft toch ook niet zo'n breed effect qua economie als een aardbeving wat een boel van land (waarde) vernietigd?
Point taken.quote:Op zondag 13 maart 2011 23:36 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
De tsunami toch ook niet echt? Het is misschien lullig om te zeggen maar hoeveel procent van de bevolking of de markt is nou echt getroffen? Ik denk dat het wel meevalt en dat de omvang van de ramp te breed uitgementen wordt (niet in mensenlevens natuurlijk).
haha butterfly effectquote:Op zondag 13 maart 2011 23:39 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het effect van Pearl Harbour was in utimo Hiroshima en Nagasaki! En alles daar tussenin! Enorm dus!
Ja, je hebt gelijk. Maar ik bedoelde meer korte termijn mogelijkheden. Ik bedoel. Na 9-11 daalde de aandelen markten in Amerika ook met 7% de dag dat de beurs weer open ging.quote:Op zondag 13 maart 2011 23:39 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het effect van Pearl Harbour was in utimo Hiroshima en Nagasaki! En alles daar tussenin! Enorm dus!
Ja, maar dat is ook de reden dat Japan uberhaupt voor meer dan 200% van het BNP aan schuld heeft uitstaan. Buitenlandse kopers eisen daar extreem hoge rentes voor (zie: Griekenland).quote:Op zondag 13 maart 2011 23:36 schreef LXIV het volgende:
Als jij een land bent met hele rijke burgers en een grote staatsschuld is er mi niet zoveel aan de hand, want je kunt dat geld gewoon van je burgers afpakken als het nodig is. Desnoods via inflatie. Of je keert gewoon weinig pensioen uit en laat het de mensen zelf regelen. Zelfs het geld wat je aan rente betaalt blijft bij de binnenlandse schuldeisers.
Het is niet per sé ernstiger alleen accepteren buitenlandse investeerders een dergelijk hoge staatsschuld niet voor 1% rentevergoeding. Dan krijg je defaultscenario's zoals de PIIGS dat nu voorbereiden. Misschien is een default ook wel gunstiger, ik weet het niet.quote:Veel ernstiger is de situatie als je als land (staat) schuld hebt in het buitenland. Want dat moet je terugbetalen en kun je niet terugpakken. En alle rente die je betaalt stroomt het land uit en ben je kwijt. Dat helpt de groei ook niet.
Daar was het effect dus wel wat je in eerste instantie gevoelsmatig zou verwachten. Maar dat hoeft dus niet voor iedere gebeurtenis te gelden.quote:Op zondag 13 maart 2011 23:42 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ja, je hebt gelijk. Maar ik bedoelde meer korte termijn mogelijkheden. Ik bedoel. Na 9-11 daalde de aandelen markten in Amerika ook met 7% de dag dat de beurs weer open ging.
Het opmerkelijke is juist dat Japan helemaal niet zoveel rente betaalt (ook niet aan het buitenland) terwijl hun schuld veel hoger is dan die van Griekenland. Niet voor niets zo, denk ik dan.quote:Op zondag 13 maart 2011 23:44 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Ja, maar dat is ook de reden dat Japan uberhaupt voor meer dan 200% van het BNP aan schuld heeft uitstaan. Buitenlandse kopers eisen daar extreem hoge rentes voor (zie: Griekenland).
Die lage groei is het achterblijven van de binnenlandse consumptie. En demografische aspecten.quote:Het scenario van Japan is daarom lang houdbaar door de flexibiliteit die de overheid op haar burgers kan uitoefenen maar het is niet gunstig voor de economie. Daarom zitten ze ook 20 jaar op nul groei.
Nee, voor 1% gaat niemand aan Japan lenen. Maar het defaultrisico van Japan wordt niet zo hoog ingeschat hoor. AA- is het.quote:Het is niet per sé ernstiger alleen accepteren buitenlandse investeerders een dergelijk hoge staatsschuld niet voor 1% rentevergoeding. Dan krijg je defaultscenario's zoals de PIIGS dat nu voorbereiden. Misschien is een default ook wel gunstiger, ik weet het niet.
Ja zag het net. Er is mij al te veel af om nog mee te springen. Zie morgen wel of het de goede keuze isquote:Op zondag 13 maart 2011 23:04 schreef fedsingularity het volgende:
[..]
Het lijkt erop dat de future al open is.
[ afbeelding ]
Yup, bijna 3% eraf.quote:Op maandag 14 maart 2011 00:01 schreef sitting_elfling het volgende:
De futures op de Nikkei dalen nog steeds behoorlijk! We zitten al op de 9740 op de jun-11 serie.
Die power-shortages zullen wel een redelijk significante impact hebben op de winsten over 2011 voor bedrijven als Toyota etc. Zo'n fabriek een paar dagen, laat staan een paar weken stil leggen, kost natuurlijk enorm veel. Veel meer als het percentage winst!quote:Op maandag 14 maart 2011 00:01 schreef sitting_elfling het volgende:
De futures op de Nikkei dalen nog steeds behoorlijk! We zitten al op de 9740 op de jun-11 serie.
Geloof dat ze de bedrijvigheid tot de 14de hadden opgeschort, valt wel mee dus.quote:Op maandag 14 maart 2011 00:04 schreef LXIV het volgende:
[..]
Die power-shortages zullen wel een redelijk significante impact hebben op de winsten over 2011 voor bedrijven als Toyota etc. Zo'n fabriek een paar dagen, laat staan een paar weken stil leggen, kost natuurlijk enorm veel. Veel meer als het percentage winst!
Ik denk dat dit het meest relevante aspect is. Stel dat Toyota tot begin april stil ligt of maar op 50% capaciteit kan draaien, terwijl alle leningen, afschrijvingen e.d. doorlopen. Gezien de lage marges is dat erg negatief!
Ik had gelezen dat het wel een maand kon duren voordat er weer voldoende power was in Japan.quote:Op maandag 14 maart 2011 00:06 schreef flyguy het volgende:
[..]
Geloof dat ze de bedrijvigheid tot de 14de hadden opgeschort, valt wel mee dus.
Aan de andere kant acht ik de Japanners slim genoeg om selectief die stroomtekorten toe te passen. Dus huizen, straatverlichting, billboards e.d compleet uit te zetten om de industrie volledig door te laten gaan.quote:Op maandag 14 maart 2011 00:04 schreef LXIV het volgende:
[..]
Die power-shortages zullen wel een redelijk significante impact hebben op de winsten over 2011 voor bedrijven als Toyota etc. Zo'n fabriek een paar dagen, laat staan een paar weken stil leggen, kost natuurlijk enorm veel. Veel meer als het percentage winst!
Ik denk dat dit het meest relevante aspect is. Stel dat Toyota tot begin april stil ligt of maar op 50% capaciteit kan draaien, terwijl alle leningen, afschrijvingen e.d. doorlopen. Gezien de lage marges is dat erg negatief!
Dat denk ik ook. Bovendien kennen Japanners een sterke sociale cohesie. Als de president of de keizer oproept op weinig energie te verbruiken (huishoudens) om het land er bovenop te helpen wordt daar wel gehoor aan gegeven.quote:Op maandag 14 maart 2011 00:10 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Aan de andere kant acht ik de Japanners slim genoeg om selectief die stroomtekorten toe te passen. Dus huizen, straatverlichting, billboards e.d compleet uit te zetten om de industrie volledig door te laten gaan.
quote:Op maandag 14 maart 2011 00:13 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat denk ik ook. Bovendien kennen Japanners een sterke sociale cohesie. Als de president of de keizer oproept op weinig energie te verbruiken (huishoudens) om het land er bovenop te helpen wordt daar wel gehoor aan gegeven.
En de Japanse obsessie voor verlichting e.d. kennende, valt er genoeg te besparen aan zinloze energie.
Denk het niet. Stil leggen wordt meestal afgestraft als ze weer openen.quote:Op maandag 14 maart 2011 01:22 schreef jaco het volgende:
Ik ben speciaal opgebleven voor de Nikkei index zelf en wordt daarvoor beloond met spektakel: http://e.nikkei.com/e/fr/marketlive.aspx
9,656.71 -597.72 ( - 5.83%)
Ik ben benieuwd of de directie van de beurs de handel gaat stilleggen als dit zo doorgaat.
da's volgens mij niet juist. Zelfs ruim nadat het tweede vliegtuig de twin towers had geraakt stonden de europese beurzen op een magere min. Pas de dag erna reageerden de beurzen echt. Dat is althans mijn herinnering. Is dat nog ergens terug te vinden?quote:Op zondag 13 maart 2011 23:50 schreef Mendeljev het volgende:
Overigens nu we het hebben over de irrationaliteit van beursbewegingen. De aanslag op de twin towers veroorzaakte binnen een minuut een initiele koersval en werd uiteindelijk na een paar minuten gecompenseerd door mensen die direct long gingen. Blijkbaar zag men de crash als een ongeval en werd er gedacht dat dit geen blijvende impact op de economie zou hebben. Toen het 2e vliegtuig zich insloeg begon de koersval pas echt omdat men zich er van bewust was dat het om een terroristische aanval ging en de onschendbaarheid van Amerika was aangetast. Jeremy Siegel had hier volgens mij een stuk over gewijd in zijn boek. Zal het eens inscannen. Blijkbaar acteren beleggers minder rigoreus op voorspelbare gebeurtenissen. Ik acht de aardbeving in Japan als een voorspelbare gebeurtenis en zou daarom niet short gaan. (Geen black swan scenario)
als het aan JPM ligt zijn banken een buy, want ze hebben afgelopen maand ondergepresteerd. http://www.fd.nl/artikel/(...)vies-europese-banken Mag deze analist svp in hetzelfde hoekje als Edward Loef plaatsnemen?quote:Op maandag 14 maart 2011 09:38 schreef Soldier2000 het volgende:
Ik twijfel om mijn aandelen te verkopen, momenteel alleen ING. Ik verwacht namelijk niet dat de beurzen binnenkort weer in het groen staan.
Hoe kijken jullie hier op dit moment tegenaan?
Wall Street bleef tussen 11 en 16 September dicht. Ging 17 September weer open. Daalde 7% die dag en in de week 14%.Crazy!quote:Op maandag 14 maart 2011 07:15 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
edit/ gezocht naar historische informatie, maar niet gevonden. Zo uit mijn geheugen gingen de koersen pas echt onderuit toen Wall Street weer opende, een paar dagen later. Kennelijk hebben veel mensen toch bevestiging van anderen nodig om te verkopen. Ik niet overigens, ik heb geleerd niet te lang te blijven zitten als het verkeerd gaat
dat weet, ,maar kan jij zien wat de AEX op 11 september deed? En de dagen erna? Want mij staat bij dat de daling de eerste tijd meeviel, en pas de dag erna de klap kwam.quote:Op maandag 14 maart 2011 13:03 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Wall Street bleef tussen 11 en 16 September dicht. Ging 17 September weer open. Daalde 7% die dag en in de week 14%.Crazy!
Ik vind het toch wel gek dat je dat zegt. Je ziet toch ook dat een groot deel van het land in puin ligt, met volledige infrastructuur die is verdwenen? Energie toevoer in de prak, kerncentrales, vervoer opgehouden - dit economisch enorm ingrijpend.quote:Op zondag 13 maart 2011 23:36 schreef Mendeljev het volgende:
De tsunami toch ook niet echt? Het is misschien lullig om te zeggen maar hoeveel procent van de bevolking of de markt is nou echt getroffen? Ik denk dat het wel meevalt en dat de omvang van de ramp te breed uitgementen wordt (niet in mensenlevens natuurlijk).
Je moet het breder zien, het is neit zo dat men belegd moet zijn en men geld uit andere aandelen in defensieve sectoren stopt. Dan zou defensief pas echt offensief zijnquote:Op vrijdag 11 maart 2011 17:57 schreef Arcee het volgende:
[..]
Dus beleggers schuiven bij een dalende markt hun geld naar KPN, omdat ze op dat moment geloven in KPN en niet omdat ze minder geloven in de bedrijven waar ze hun geld uithalen?
Hoe denken andere mensen hier hierover?
Ben je nog short gegaan ?quote:Op zondag 13 maart 2011 22:53 schreef flyguy het volgende:
Zit zelf nog te twijfelen of ik straks om 12 uur short op nikkei futures gaan. Eerst maar eens kijken op welk niveau de handel wordt hervat.
Voor realtime updates kan je het beste naar Japan ETF's in de USA kijken. Bijvoorbeeldquote:Op maandag 14 maart 2011 13:51 schreef jaco het volgende:
[..]
Ben je nog short gegaan ?
Ik zie de future voor Nikkei Juni nu 9215 aanwijzen, terwijl de Nikkei op 9620 sloot. Het verschil heeft ook te maken met het stilleggen van de handel in de grootste daler (Tokyo Electric Power), maar de crash lijkt zich vooralsnog voort te zetten.
Wat ik bedoelde aan te geven is dat de Nikkei 225 index is berekend met de laatste koers van Tokyo Electric Power voordat de handel hierin werd stopgezet. De handelaren in de Juni Future zullen er vanuit gaan dat Tokyo Electric Power in juni weer normaal verhandeld wordt zij het tegen een lagere koers. Zo redenerend zou je kunnen stellen dat een future soms een beter beeld geeft dan de index zelf of een ETF daarvan.quote:Op maandag 14 maart 2011 14:10 schreef macondo het volgende:
[..]
Voor realtime updates kan je het beste naar Japan ETF's in de USA kijken. Bijvoorbeeld
Nee, niet meer gedaan. Toen ik zat te kijken stonden de futures op ongeveer -3% sinds het sluiten van de futuremarkt van vrijdag. Dat plus wat de NK deed vrijdag na dat Tokyo sloot. Dus ongeveer -5% ten opzichte van de cashmarkt. Vond dat er niet zo veel rek meer in zat. Had er dus nog 1 a 2% uit kunnen slepen.quote:Op maandag 14 maart 2011 13:51 schreef jaco het volgende:
[..]
Ben je nog short gegaan ?
Ik zie de future voor Nikkei Juni nu 9215 aanwijzen, terwijl de Nikkei op 9620 sloot. Het verschil heeft ook te maken met het stilleggen van de handel in de grootste daler (Tokyo Electric Power), maar de crash lijkt zich vooralsnog voort te zetten.
Nee. Je suggereert hier dat er een royale arbitrage mogelijkheid is (dat wil zeggen, future kopen en ETF short gaan).quote:Op maandag 14 maart 2011 14:38 schreef jaco het volgende:
[..]
Wat ik bedoelde aan te geven is dat de Nikkei 225 index is berekend met de laatste koers van Tokyo Electric Power voordat de handel hierin werd stopgezet. De handelaren in de Juni Future zullen er vanuit gaan dat Tokyo Electric Power in juni weer normaal verhandeld wordt zij het tegen een lagere koers. Zo redenerend zou je kunnen stellen dat een future soms een beter beeld geeft dan de index zelf of een ETF daarvan.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |