2008:quote:Op donderdag 10 maart 2011 00:44 schreef Menu_69 het volgende:
[..]
Valt volgens mij nog wel mee. Enkele honderden miljoenen max. Zeg maar net zoveel als 1 megalomaan projectje van de overheid (de kilometerheffing bijv.)
Kortom, rond de 2 miljard euro kost het uiteindelijk.quote:De Wajong kost de samenleving nu 1,75 miljard euro aan uitkeringen. Feitelijk zijn de kosten nog hoger, aangezien deze jongeren niet werken en dus geen belasting afdragen. Ook geeft de overheid tientallen miljoenen uit aan de reïntegratie van deze jongeren en 2,2 miljard euro aan sociale werkplaatsen waar 15 procent van de Wajong'ers werkt.
Bron: http://www.elsevier.nl/we(...)-levenslang-ziek.htm
Nah, voorlopig zal er niets ingevoerd worden en de kosten zijn al 200 miljoen so far. Maar het is slechts 1 voorbeeldje. Je wilt niet weten hoeveel geld er wordt verspeeld aan allerlei projecten.quote:Op donderdag 10 maart 2011 00:57 schreef Maanvis het volgende:
Kortom, rond de 2 miljard euro kost het uiteindelijk.
De kilometerheffing is zo ontworpen dat deze zichzelf terug zal verdienen. Dus als ie nog ooit ingevoerd gaat worden dan is dat een neutrale methode.
Er zal best een groep zijn die misbruik maken van de situatie, maar ontkennen dat ADHD een geboren 'afwijking' is, komt gewoon dom over.quote:Op woensdag 9 maart 2011 22:56 schreef child_of_the_matrix het volgende:
[..]
Hou toch op met je stoornis. Als morgen alle uitkeringen afgeschaft worden en er geen enkel vangnet meer is, moet je eens zien hoe snel al die zogenaamde zielige mensen opeens in staat zijn wel die 40 uur per week te halen.
Ik beweer niet dat iedereen met een wajong uitkering een slappeling is, maar ik ben wel van mening dat mensen die vanwege adhd/add en dat soort bullshit een uitkering ontvangen tuig van de laagste soort is en ik ben overtuigt van het feit dat als die groep mensen door omstandigheden(het wegvallen van het sociale vangnet) gedwongen wordt om in hun eigen levensbehoefte te voorzien, ze dat prima kunnen.
Da's natuurlijk per geval anders. Ik vind dat iedereen iets kan. Bij ADHD en de meeste vormen van autisme vind ik het me erg moeilijk voor te stellen dat die persoon niets zou kunnen. Aan de andere kant zijn er misschien niet genoeg banen voor deze personen, dus misschien moeten die gecreëerd worden.quote:Op donderdag 10 maart 2011 04:24 schreef Morrigan het volgende:
[..]
Er zal best een groep zijn die misbruik maken van de situatie, maar ontkennen dat ADHD een geboren 'afwijking' is, komt gewoon dom over.Of die mensen ook daadwerkelijk een uitkering nodig hebben is een ander verhaal.
Mwah ik kwam 2005 ook in de wajong.quote:Op donderdag 10 maart 2011 08:15 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Da's natuurlijk per geval anders. Ik vind dat iedereen iets kan. Bij ADHD en de meeste vormen van autisme vind ik het me erg moeilijk voor te stellen dat die persoon niets zou kunnen. Aan de andere kant zijn er misschien niet genoeg banen voor deze personen, dus misschien moeten die gecreëerd worden.
Misschien moeten WAJONGers eerst 2 jaar verplicht worden te werken in een gecreëerde baan, bijv. in de groenvoorziening/lopende band werk, voordat ze recht hebben op een WAJONG uitkering als ze zelfs bij dergelijk werk niet functioneren.
Dat is ook niet altijd hoor, ik ben toen met m'n vriendin meegegaan en die had alleen een gesprek van een kwartier en we hadden wat dossiers meegenomen en een verklaring van haar psycholoog en dat was voldoende.quote:Op donderdag 10 maart 2011 09:29 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Anyway mn punt is dat het allemaal niet zo simpel ligt.
Het is echt niet zo dat je met een simpel gesprekje hoppa zo even 80-100% afgekeurd word.
Je word onderzocht op psychisch en lichamelijk vlak.
Ik denk ook niet dat je met een verzonnen verhaal makkelijk in de WAJONG komt, maar dat je volledig afgekeurd wordt terwijl je nog wel wat kunt doen. (en dan heb ik het even niet over of je het werk wat je zou kunnen doen zou willen doen, en of de baan die je wel zou kunnen beschikbaar is)quote:Op donderdag 10 maart 2011 09:29 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Mwah ik kwam 2005 ook in de wajong.
De screening is best serieus hoor als je eenmaal voor het eerst op gesprek komt bij de uwv waar een arts dan gaat bekijken wat er precies aan de hand is.
In eerste instantie werd mijn verhaal niet eens geloofd en "vertrouwde hij het niet helemaal" en "moest ik maar een schop onder mn kont krijgen" uiteindelijk wel doorgestuurd voor een psychisch onderzoek en toen eenmaal duidelijker op papier stond wat er allemaal mis was.. en dat is nog al wat helaas..deed ie een 180 en kreeg ik onmiddelijk een uitkering met terugwerkende kracht.
Anyway mn punt is dat het allemaal niet zo simpel ligt.
Het is echt niet zo dat je met een simpel gesprekje hoppa zo even 80-100% afgekeurd word.
Je word onderzocht op psychisch en lichamelijk vlak.
Dus simpelweg maar wat verzinnen zit er echt niet bij als je voor psychologen/psychiaters komt te zitten met 20+ jaar ervaring zoals in mijn geval.
Hell zelfs die lui zaten met tranen in de ogen mij te vertellen dat ik heel wat voor de kiezen heb gehad.. maar okay dat is even terzijde allemaal.
Ik gok 1 miljard per jaar give or take een paar tientallen miljoenen.quote:Op donderdag 10 maart 2011 01:13 schreef Maanvis het volgende:
Voor de geïnteresseerden hier nog een overzichtje van 2005 dat ik net gemaakt heb, dat aangeeft met welke redenen mensen zoal in de wajong zaten in 2005;
[ afbeelding ]
En hier hetzelfde grafiekje voor de WAO in 2005;
[ afbeelding ]
Maar even terug naar de Wajong.
Hier het aantal mensen dat volledig is afgekeurd en eht aantal mensen dat gedeeltelijk is afgekeurd.
[ afbeelding ]
Kortom, eigenlijk mag je die 90000 psychisch afgekeurden wel vermenigvuldigen met wat een gemiddelde Wajong uitkering is.
Ah okay maar toen had je al een verklaring etc. dat scheelt tijd.quote:Op donderdag 10 maart 2011 09:37 schreef Lastpost het volgende:
[..]
Dat is ook niet altijd hoor, ik ben toen met m'n vriendin meegegaan en die had alleen een gesprek van een kwartier en we hadden wat dossiers meegenomen en een verklaring van haar psycholoog en dat was voldoende.
Ik denk ook niet dat het altijd nodig is om een langer onderzoek te doen, bij ernstig verstandelijk gehandicapten bijvoorbeeld.quote:Op donderdag 10 maart 2011 09:37 schreef Lastpost het volgende:
[..]
Dat is ook niet altijd hoor, ik ben toen met m'n vriendin meegegaan en die had alleen een gesprek van een kwartier en we hadden wat dossiers meegenomen en een verklaring van haar psycholoog en dat was voldoende.
Dat vind ik ook raar, mijn vriendin werkt al jaren 32 uur in de week en zo ken ik genoeg andere voorbeelden die al tijden 'gewoon' functioneren maar die zijn allemaal volledig afgekeurd.quote:Op donderdag 10 maart 2011 09:41 schreef Maanvis het volgende:
[..]
In 2008 waren er 3440 mensen gedeeltelijk (<80%) arbeidsongeschikt in de WAJONG , en 174720 mensen volledig arbeidsongeschikt (>=80%). Dat vind ik persoonlijk erg raar. Waarom worden maar zo weinig mensen gedeeltelijk afgekeurd?
En laat veel van die voorbeelden nou gewoon een baan hebben (al dan niet met ondersteuning) binnen hun vakgebied.quote:Jongeren die vanwege hun ziekte geen enkel uitzicht hebben op een gewone baan, ook niet met ondersteuning, hebben recht op een volledige Wajong-uitkering. Dit is 75% van het wettelijk minimumloon.
Ik vind het erger voor de mensen zelf. Als je jong bent dan moet je vaart maken op de arbeidsmarkt en werkervaring op doen, om later nog een kans te maken op de baan die bij je past en die je gelukkig maakt. Als je dan al meteen afgekeurd kunt worden omdat het niet gaat, dan loop je die cruciale eerste fase van je carriëre mis en heb je dus een dubbele achterstand.quote:Op donderdag 10 maart 2011 09:43 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Ik gok 1 miljard per jaar give or take een paar tientallen miljoenen.
Klinkt veel maar in vergelijking met andere onkostenposten valt het volgens mij nog wel mee.
Denk dat het makkelijk is te zoeken naar dingen waarover te zeiken valt.
Uiteindelijk is er altijd wel iemand die het ergens niet mee eens is omdat diegene wellicht het gevoel heeft op de een of andere manier persoonlijk benadeeld wordt.
op http://statline.cbs.nl/ kun je heel veel vinden.quote:Op donderdag 10 maart 2011 09:56 schreef Schuifpui het volgende:
Heb even geen tijd om de goede bronnen erbij te zoeken. Die 1/20 is eens genoemd door Pechtold in een verkiezingsdebat en die 2% kwam ik via een google tegen, maar heb ik niet geverifieerd.
Er zijn 3 soorten leugens : leugens, verdomde leugens en statistieken.quote:Op donderdag 10 maart 2011 10:01 schreef Maanvis het volgende:
[..]
op http://statline.cbs.nl/ kun je heel veel vinden.
Een hoop mensen met psychische problemen idd. En als je beleid zou moeten maken dan kun je je daar ook het beste op richten lijkt me. Het lijkt er op dat de werkvloer echt ongeschikt is voor mensen met psychische problemen. Hoe kunnen we die beter inrichten zodat mensen met psychische problemen toch aan de slag kunnen? En bovendien; Hoe overtuigen we de mensen die nu in de WAJONG zitten ervan dat ze toch maar beter een baantje kunnen aannemen, wat dat baantje ook is?quote:Op donderdag 10 maart 2011 10:11 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Er zijn 3 soorten leugens : leugens, verdomde leugens en statistieken.
Ik vind vooral bij het laatste dat het menselijke aspect van alles ontnomen wordt.
Uit zulke statistieken kun je dan ook alleen maar afleiden dat er een hoop mensen zijn met problemen.
Wat weerhoudt je ervan om nu te solliciteren? Bijvoorbeeld bij een tuincentrum of in een kas. Da's lekker rustgevend en je bent toch lekker bezig.quote:Ben overigens wel eens dat als je het kan en je bent jong en komt in de wajong je beter zo snel mogelijk toch kan proberen te werken.
Mijn geval was nogal uniek in bepaalde opzichten en ben bang dat het voor mij te laat is kwa werken ondanks dat ik zou willen eigenlijk maar goed dat zou ook mijn advies zijn.
Met het eerste ben ik eens kwa dat op de werkvloer (of sowieso bij een bedrijf) alles ingesteld staat op prestatie en winst.quote:Op donderdag 10 maart 2011 10:17 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Een hoop mensen met psychische problemen idd. En als je beleid zou moeten maken dan kun je je daar ook het beste op richten lijkt me. Het lijkt er op dat de werkvloer echt ongeschikt is voor mensen met psychische problemen. Hoe kunnen we die beter inrichten zodat mensen met psychische problemen toch aan de slag kunnen? En bovendien; Hoe overtuigen we de mensen die nu in de WAJONG zitten ervan dat ze toch maar beter een baantje kunnen aannemen, wat dat baantje ook is?
[..]
Wat weerhoudt je ervan om nu te solliciteren? Bijvoorbeeld bij een tuincentrum of in een kas. Da's lekker rustgevend en je bent toch lekker bezig.
O ja? Schijnbaar leef je in een fantasiewereld dus dan kan ik die Wajong nog enigszins begrijpenquote:Op donderdag 10 maart 2011 10:13 schreef Zwollesjappie het volgende:
Ik heb mijn antwoord al, ik hoef mij ziektekosten pas te betalen begin mei, 15 april ± krijg ik mijn wajong plus salaris dus kan wel een speedfight kopen.
De afstanden zijn hier redelijk ver van elkaar af, en iedereen in nederland heeft gewoon een mooie auto etc.
Dat vind ik ook jammer. Eigenlijk zouden werkgevers de optie moeten kunnen krijgen om een medewerker echt naar zijn prestaties te betalen. Dus iemand met psychische problemen waardoor ie maar 60% van de tijd productief is, zou 60% van het salaris moeten kunnen krijgen van iemand die 100% productief is.quote:Op donderdag 10 maart 2011 10:21 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Met het eerste ben ik eens kwa dat op de werkvloer (of sowieso bij een bedrijf) alles ingesteld staat op prestatie en winst.
Iemand met psychische problemen kan daar gewoon niet (kwa tempo of kunde) in meedoen.
Dit vind ik een beetje wrang, dat je in the middle of nowhere woont maakt je toch niet meer arbeidsongeschikt dan iemand die dichtbij een stad woont? Als je in the middle of nowhere woont zijn er vast wel boeren in de buurt wwaar je aan de slag kunt. En sorry als ik het mis had en je eigenlijk lichamelijk afgekeurd bent ipv psychisch want dat meen ik uit je eerdere posts te lezen?quote:En dat laatste betreft ik ben niet bepaald mobiel om maar zo te zeggen plus ik heb geen eigen vervoer.
Toendertijd voor ik in de wajong kwam idd veel gesolliciteerd ook op dat soort baantjes maar werd altijd al snel "afgewezen" want ik heb geen auto en woon beetje in the middle of nowhere kwa afstanden voor zulk soort werk.
Zowel lichamelijk als psychisch maar hmm ikzelf vind dat ik lichamelijk wel wat kan doen idd.quote:Op donderdag 10 maart 2011 10:28 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Dat vind ik ook jammer. Eigenlijk zouden werkgevers de optie moeten kunnen krijgen om een medewerker echt naar zijn prestaties te betalen. Dus iemand met psychische problemen waardoor ie maar 60% van de tijd productief is, zou 60% van het salaris moeten kunnen krijgen van iemand die 100% productief is.
[..]
Dit vind ik een beetje wrang, dat je in the middle of nowhere woont maakt je toch niet meer arbeidsongeschikt dan iemand die dichtbij een stad woont? Als je in the middle of nowhere woont zijn er vast wel boeren in de buurt wwaar je aan de slag kunt. En sorry als ik het mis had en je eigenlijk lichamelijk afgekeurd bent ipv psychisch want dat meen ik uit je eerdere posts te lezen?
Die mogelijkheid bestaat al. Ik ben zelf begonnen met de helft van het minimumloon (om mezelf eerst te kunnen bewijzen). Ik had een duidelijke taak (eenvoudig computerwerk), en over mijn productie was hij zeer tevreden. De baas had allerlei excuses om na 6 maanden het percentage niet te verhogen van 50 naar 70%. Dat ik vanwege Asperger niet twee dingen tegelijk kon, en dat soort ongein. Terwijl hij wel dezelfde productie als de andere medewerkers verwachttequote:Op donderdag 10 maart 2011 10:28 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Dat vind ik ook jammer. Eigenlijk zouden werkgevers de optie moeten kunnen krijgen om een medewerker echt naar zijn prestaties te betalen. Dus iemand met psychische problemen waardoor ie maar 60% van de tijd productief is, zou 60% van het salaris moeten kunnen krijgen van iemand die 100% productief is.
quote:Op donderdag 10 maart 2011 13:11 schreef Auti het volgende:
http://www.eenvandaag.nl/(...)ngers_verenigen_zich
Denken dat Wajongers geraniums willen of kunnen betalen.quote:Het merendeel van die jongeren wil en kan werken, maar in de praktijk zit de meerderheid thuis achter de geraniums.
quote:Op donderdag 10 maart 2011 10:13 schreef Zwollesjappie het volgende:
Ik heb mijn antwoord al, ik hoef mij ziektekosten pas te betalen begin mei, 15 april ± krijg ik mijn wajong plus salaris dus kan wel een speedfight kopen.
De afstanden zijn hier redelijk ver van elkaar af, en iedereen in nederland heeft gewoon een mooie auto etc. dus waarom zou ik dat niet mogen is toch mijn eigen geld...
en voor de rest ga ik straks gewoon werken,dus niet zeuren.
Okay goed om te horen dan.quote:Op donderdag 10 maart 2011 12:48 schreef schaal_9 het volgende:
[..]
Die mogelijkheid bestaat al. Ik ben zelf begonnen met de helft van het minimumloon (om mezelf eerst te kunnen bewijzen). Ik had een duidelijke taak (eenvoudig computerwerk), en over mijn productie was hij zeer tevreden. De baas had allerlei excuses om na 6 maanden het percentage niet te verhogen van 50 naar 70%. Dat ik vanwege Asperger niet twee dingen tegelijk kon, en dat soort ongein. Terwijl hij wel dezelfde productie als de andere medewerkers verwachtte
Maar inmiddels verdien ik meer dan de reguliere mensen waar ik eerst werkte
Daar bestaat in ieder geval minder twijfel over het feit of ze (tijdelijk) wel of niet kunnen werken dan bij het gros van de wajongers....quote:Op donderdag 10 maart 2011 13:52 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Overigens grappig dat sportblessures per jaar meer kost dan de "80-100%" wajongers.
doet niets af van het jaarlijks terugkomende probleem van 1.3miljard voor sportblessures.quote:Op donderdag 10 maart 2011 13:57 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Daar bestaat in ieder geval minder twijfel over het feit of ze (tijdelijk) wel of niet kunnen werken dan bij het gros van de wajongers....
quote:Op donderdag 10 maart 2011 00:09 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Ik heb zojuist het formulier op deze site ingevuld.
http://www.uwv.nl/particu(...)eren/FP14014498.aspx
Mij gaat het totaal niet om het bedrag dat de overheid er aan kwijt is. Mij gaat het om het feit dat jongeren met bepaalde labeltjes, die niet per definitie wat zeggen over of je kunt werken of niet, dit schijnbaar gewoon als zakgeld krijgen. Terwijl er mensen zijn die écht niet (fulltime) kunnen werken en niks krijgen omdat hun labeltje toevallig (nog) niet in de lijst staatquote:Op donderdag 10 maart 2011 16:16 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
doet niets af van het jaarlijks terugkomende probleem van 1.3miljard voor sportblessures.
Aangezien niemand het hier wat zou kunnen schelen als bijv. er 500miljoen per jaar kwijt zou zijn aan wajong uitkeringen.
Maar 1 miljard klinkt zo lekker dus mensen zeiken.
Hoeveel belastingsgeld is iemand hier nou per persoon kwijt aan puur de wajong uitkeringen?
Of breder genomen welke uitkering dan ook? hoeveel cent?
het kan me niet veel schelen of ik er geld aan uitgeef, maar dan moeten de uitkeringen wel terecht zijn, en bovendien hebben we die mensen hard nodig als de vergrijzing verder optreedt!quote:Op donderdag 10 maart 2011 16:16 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
doet niets af van het jaarlijks terugkomende probleem van 1.3miljard voor sportblessures.
Aangezien niemand het hier wat zou kunnen schelen als bijv. er 500miljoen per jaar kwijt zou zijn aan wajong uitkeringen.
Maar 1 miljard klinkt zo lekker dus mensen zeiken.
Hoeveel belastingsgeld is iemand hier nou per persoon kwijt aan puur de wajong uitkeringen?
Of breder genomen welke uitkering dan ook? hoeveel cent?
Dat loopt snel op. De Rijksbegroting heeft het over een bedrag van 2,73 miljard euro in 2011. Vooral de instroom is de laatste jaren sterk opgelopen.quote:Op donderdag 10 maart 2011 00:57 schreef Maanvis het volgende:
Kortom, rond de 2 miljard euro kost het uiteindelijk.
De kilometerheffing is zo ontworpen dat deze zichzelf terug zal verdienen. Dus als ie nog ooit ingevoerd gaat worden dan is dat een neutrale methode.
quote:
oke,quote:
Ik zou persoonlijk iedereen met een niet ernstige psychische stoornis 100% goedkeuren.quote:Op donderdag 10 maart 2011 19:41 schreef Zwollesjappie het volgende:
Kunnen ze niet gewoon die oude helemaal afschaffen en iedereen herkeuren?
Als je werkt ben je niet volledig en duurzaam arbeidsongeschikt, dus is het onzin om een wajong uitkering toe te kennenquote:Op donderdag 10 maart 2011 20:29 schreef ScarFace- het volgende:
TS werkt in een restaurant, niet zo zeiken dus.
En wat doe je met de mensen die lichamelijk beperkt zijn?quote:Op donderdag 10 maart 2011 20:33 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Ik zou persoonlijk iedereen met een niet ernstige psychische stoornis 100% goedkeuren.
Dat is maar een klein percentage van de mensen in de wajong (35%), dus daar maak ik me niet zoveel zorgen over.quote:Op donderdag 10 maart 2011 20:35 schreef Menu_69 het volgende:
[..]
En wat doe je met de mensen die lichamelijk beperkt zijn?
Het zou je er om moeten gaan dat de mensen die er recht op hebben het ook krijgen en dat er goed wordt gekeken naar de 'twijfel gevallen'. Of het dan om een lichamelijke of een geestelijke beperking gaat, doet er niet toe imo.quote:Op donderdag 10 maart 2011 20:38 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Dat is maar een klein percentage van de mensen in de wajong (35%), dus daar maak ik me niet zoveel zorgen over.
Ik maak me niet zoveel zorgen over de lichamelijke gevallen ten aanzien van de hoeveelheid twijfelgevallen. Iemand is dan doorgaans fysiek niet in staat om arbeid te verrichten. Het percentage onterecht afgekeurden in de psychische stoornissen ligt ongetwijfeld veel hoger.quote:Op donderdag 10 maart 2011 20:40 schreef Menu_69 het volgende:
[..]
Het zou je er om moeten gaan dat de mensen die er recht op hebben het ook krijgen en dat er goed wordt gekeken naar de 'twijfel gevallen'. Of het dan om een lichamelijke of een geestelijke beperking gaat, doet er niet toe imo.
Van dat laatste ben ik ook wel overtuigd, maar zo eenzijdig zou ik zelf een systeem niet willen benaderen. Wat weerhoud je er van om het niet goed aan te pakken?quote:Op donderdag 10 maart 2011 20:48 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Ik maak me niet zoveel zorgen over de lichamelijke gevallen ten aanzien van de hoeveelheid twijfelgevallen. Iemand is dan doorgaans fysiek niet in staat om arbeid te verrichten. Het percentage onterecht afgekeurden in de psychische stoornissen ligt ongetwijfeld veel hoger.
Ik denk eerder dat het bij psychisch afgekeurde Wajongers (uitgezonderd de zwaar verstandelijk gehandicapten) zo is dat er ook een groot deel mentale zwakte en onvolwassenheid in zit. Heel veel jongeren, gezonde jongeren zonder labeltje, hebben problemen op de arbeidsmarkt. Gewoon omdat ze nog niet weten wat ze willen en wat ze kunnen. Als het dan het eerste jaar echt niet lukt dan is de gang naar de Wajong voor jongeren met een labeltje snel gemaakt, terwijl diegene misschien nog een mooie maatschappelijke carriëre had kunnen hebben als hij/zij effe door had gezet.quote:Op donderdag 10 maart 2011 20:50 schreef Menu_69 het volgende:
[..]
Van dat laatste ben ik ook wel overtuigd, maar zo eenzijdig zou ik zelf een systeem niet willen benaderen. Wat weerhoud je er van om het niet goed aan te pakken?
En zo eenvoudig is het nog niet als je zo'n ruim begrip als "een niet ernstige psychische stoornis' wilt hanteren als criteria. Ook dan zul je het zorgvuldig per individu moeten bekijken en ben je weer afhankelijk van de interpretatie van een deskundige.
Het grootste deel van de mensen met ADHD heeft aantoonbare hersenafwijkingen, dat kan je wel niet geloven maar dat maakt het niet minder waarquote:Op woensdag 9 maart 2011 14:13 schreef PierreBetfair het volgende:
Niemand die mij wijsmaakt dat dat een aangeboren kwaal is. Je hebt om een of andere reden geen rust in je donder, achterhaal die reden en ga daar aan werken.
Waarom worden die hersenafwijkingen niet aangetoond bij het stellen van de diagnose?quote:Op vrijdag 11 maart 2011 09:45 schreef Trusten het volgende:
[..]
Het grootste deel van de mensen met ADHD heeft aantoonbare hersenafwijkingen, dat kan je wel niet geloven maar dat maakt het niet minder waar
ik help je alleen maar aan een goede baan waar je gelukkig in kunt worden ipv dat je thuis moet zitten met een uitkeringquote:Op vrijdag 11 maart 2011 09:59 schreef Zwollesjappie het volgende:
maanvis je zit zelf op iedereen te zeuren, terwijl je nu nog steeds achter je pc zit, moet je niet werken ofzo? of heb je een uitkering?
Omdat de 'diagnose' alleen maar een sticker is en die krijg je als je zowel last hebt van zowel aandachttekort, hyperactiviteit en impulsiviteit (ADHD). Dat is ook wat de diagnose is, iemand die er 'verstand van heeft', die heeft dan vastgesteld dat je inderdaad last hebt van deze drie zaken. Het is verder niet meteen een excuus voor wat dan ook. Iets komt niet door AHDH, iets IS ADHD. Het word bij iedereen met ADHD door verschillende dingen versterkt/in stand gehouden en de een kan dus wel fulltime werken en de ander niet. Overigens lijken veel mensen in dit topic te denken dat je heel makkelijk een ADHD diagnose krijgt, dat is absoluut niet waar.quote:Op vrijdag 11 maart 2011 09:47 schreef Maanvis het volgende:
Waarom worden die hersenafwijkingen niet aangetoond bij het stellen van de diagnose?
2 mensen in mijn omgeving hebben onterecht een ADHD diagnose. Dit zeggen ze zelf. Dus het is wel makkelijk om een verkeerde diagnose te krijgen.quote:Op vrijdag 11 maart 2011 10:07 schreef Trusten het volgende:
[..]
Omdat de 'diagnose' alleen maar een sticker is en die krijg je als je zowel last hebt van zowel aandachttekort, hyperactiviteit en impulsiviteit (ADHD). Dat is ook wat de diagnose is, iemand die er 'verstand van heeft', die heeft dan vastgesteld dat je inderdaad last hebt van deze drie zaken. Het is verder niet meteen een excuus voor wat dan ook. Iets komt niet door AHDH, iets IS ADHD. Het word bij iedereen met ADHD door verschillende dingen versterkt/in stand gehouden en de een kan dus wel fulltime werken en de ander niet. Overigens lijken veel mensen in dit topic te denken dat je heel makkelijk een ADHD diagnose krijgt, dat is absoluut niet waar.
Dat er mensen onterecht gediagnosticeerd zijn, wil niet zeggen dat de stoornis mensen niet ernstig kan belemmeren. In dit hele topic is het al hetzelfde liedje: "Ik ken iemand die er misbruik van maakt", "ik kan me er niets bij voorstellen". Tja, als we rekening moeten houden met het voorstellingsvermogen van iedere onbenul op deze planeet..quote:Op vrijdag 11 maart 2011 10:13 schreef Maanvis het volgende:
[..]
2 mensen in mijn omgeving hebben onterecht een ADHD diagnose. Dit zeggen ze zelf. Dus het is wel makkelijk om een verkeerde diagnose te krijgen.
Ik kan me moeilijk een voorstelling maken van mensen die dankzij ADHD niet kunnen werken. Alle AD(H)Ders in mijn omgeving hebben een baan en geen noemenswaardige problemen daarmee. Natuurlijk zijn er baantjes die zij niet kunnen doen wegens die ADHD, maar dat is geen reden om af te keuren. Want er is genoeg dat ze nog wel kunnen.
Daar gaat het toch ook niet om. Die kleine groep mensen die er echt last van hebben mogen wmb gewoon wajong krijgen, maar er is een veel te grote groep die gewoon misbruik maakt van het systeem aangezien ze wel op een normale manier kunnen werken.quote:Op vrijdag 11 maart 2011 11:34 schreef Menu_69 het volgende:
[..]
Dat er mensen onterecht gediagnosticeerd zijn, wil niet zeggen dat de stoornis mensen niet ernstig kan belemmeren. In dit hele topic is het al hetzelfde liedje: "Ik ken iemand die er misbruik van maakt", "ik kan me er niets bij voorstellen". Tja, als we rekening moeten houden met het voorstellingsvermogen van iedere onbenul op deze planeet..
Het gaat erom dat iedereen enorm kort door de bocht redeneert. Als iemand 2 voorbeelden uit zijn omgeving meent te kennen waarbij iemand onterecht gediagnosticeerd is, dan gebeurt het aan de lopende band en is het heel eenvoudig om een labeltje te krijgen en in de wajong te belanden.quote:Op vrijdag 11 maart 2011 11:38 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Daar gaat het toch ook niet om. Die kleine groep mensen die er echt last van hebben mogen wmb gewoon wajong krijgen, maar er is een veel te grote groep die gewoon misbruik maakt van het systeem aangezien ze wel op een normale manier kunnen werken.
Ja, die is gebaseerd om wat ik al een hele tijd om me heen zie gebeuren. Ik zit er zelf (helaas?) midden in. Daarom weet ik ook dat er groepen mensen zijn die terwijl het nodig is geen wajong krijgen door regels x en y. Echter is er een relatief grote groep mensen die ook prima zonder hadden gekund, maar die door die regels juist wél makkelijk voor wajong in aanmerking komen.. En laten we eerlijk zijn.. Gratis geld vindt iedereen leuk.quote:Op vrijdag 11 maart 2011 11:41 schreef Menu_69 het volgende:
[..]
Het gaat erom dat iedereen enorm kort door de bocht redeneert. Als iemand 2 voorbeelden uit zijn omgeving meent te kennen waarbij iemand onterecht gediagnosticeerd is, dan gebeurt het aan de lopende band en is het heel eenvoudig om een labeltje te krijgen en in de wajong te belanden.
Bovendien doe jij ook allerlei aannames wat betreft de verhouding tussen mensen die er misbruik van maken en de groep die best "normaal zou kunnen werken". Zijn die ook ergens op gebaseerd?
Dat klinkt nogal vaag, maargoed persoonlijke indrukken zeggen mij sowieso niet zoveel over de daadwerkelijke aard van het probleem. In jouw vorige post wekte je de indruk dat een kleine groep het écht nodig zou hebben, en de rest zou best "normaal kunnen werken". Wellicht zoom je teveel in op dat groepje ADHD'ers etc, maar er zitten ook hele groepen gehandicapten in de wajong of bijvoorbeeld schizofrenen(1 op de 100 mensen in Nederland). Het is nou eenmaal uitgesloten dat bijv. die laatste groep "normaal kan werken". Een deel kun je nog zien als een twijfelgeval, maar zoveel ruimte voor twijfel als bijv jij het doet voorkomen, is er simpelweg niet.quote:Op vrijdag 11 maart 2011 11:55 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Ja, die is gebaseerd om wat ik al een hele tijd om me heen zie gebeuren. Ik zit er zelf (helaas?) midden in. Daarom weet ik ook dat er groepen mensen zijn die terwijl het nodig is geen wajong krijgen door regels x en y. Echter is er een relatief grote groep mensen die ook prima zonder hadden gekund, maar die door die regels juist wél makkelijk voor wajong in aanmerking komen.. En laten we eerlijk zijn.. Gratis geld vindt iedereen leuk.
Het systeem klopt gewoon niet, en dat werkt misbruik uiteraard ook in de hand. Dat vind ik overigens wel lullig voor de mensen die het krijgen en echt nodig hebben, want die worden inmiddels ook als aanstellers gezien.
Ik zeg ook helemaal niks over schizofrene mensen, ik weet ook wel dat die met geen mogelijkheid op een normale manier aan een baan zouden kunnen komen. Vind het ook helemaal niet erg om daarvoor te betalen. Maar mensen met psychische aandoeningen zoals ADHD, die maken er (helaas voor de mensen die er echt veel problemen door hebben) veel te veel misbruik van. En dit gaat ten koste van anderen.quote:Op vrijdag 11 maart 2011 12:02 schreef Menu_69 het volgende:
[..]
Dat klinkt nogal vaag, maargoed persoonlijke indrukken zeggen mij sowieso niet zoveel over de daadwerkelijke aard van het probleem. In jouw vorige post wekte je de indruk dat een kleine groep het écht nodig zou hebben, en de rest zou best "normaal kunnen werken". Wellicht zoom je teveel in op dat groepje ADHD'ers etc, maar er zitten ook hele groepen gehandicapten in de wajong of bijvoorbeeld schizofrenen(1 op de 100 mensen in Nederland). Het is nou eenmaal uitgesloten dat bijv die laatste groep "normaal kan werken". Een deel kun je nog zien als een twijfelgeval, maar zoveel ruimte voor twijfel als bijv jij het doet voorkomen, is er simpelweg niet.
En zo zijn er veel meer groepen die met geen mogelijkheid een normale baan zouden kunnen vinden. Ik ben zelf ook wel van mening dat er teveel ADHD'ers zijn die er misbruik van maken, maar door zo in te zoomen op dat groepje, doe je weinig recht aan de vele andere groepen die in de wajong zitten. Het klinkt wel populair om te praten in termen van "die kleine groep die er echt last van hebben", maar dan geef je nogal een verkeerde voorstelling van zaken.quote:Op vrijdag 11 maart 2011 12:09 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Ik zeg ook helemaal niks over schizofrene mensen, ik weet ook wel dat die met geen mogelijkheid op een normale manier aan een baan zouden kunnen komen. Vind het ook helemaal niet erg om daarvoor te betalen. Maar mensen met psychische aandoeningen zoals ADHD, die maken er (helaas voor de mensen die er echt veel problemen door hebben) veel te veel misbruik van. En dit gaat ten koste van anderen.
We hebben het hier toch ook (vooral) over ADHD'ers in het topic? Ik ga niet al die andere groepen erbij halen want ik heb daar verder geen idee over.quote:Op vrijdag 11 maart 2011 12:18 schreef Menu_69 het volgende:
[..]
En zo zijn er veel meer groepen die met geen mogelijkheid een normale baan zouden kunnen vinden. Ik ben zelf ook wel van mening dat er teveel ADHD'ers zijn die er misbruik van maken, maar door zo in te zoomen op dat groepje, doe je weinig recht aan de vele andere groepen die in de wajong zitten. Het klinkt wel populair om te praten in termen van "die kleine groep die er echt last van hebben", maar dan geef je nogal een verkeerde voorstelling van zaken.
Nee, we hebben het over misbruik. En jij zoomt op een groepje in waar misbruik wat meer voor de hand ligt en lijkt daar jouw hele mening over de wajong op te baseren. Ik zeg dat er vele andere groepen zijn (gehandicapten, schizofrenen etc.) waar er vrijwel geen ruimte voor twijfel is. Wat bedoelde je dan met "die kleine groepje die er echt last van heeft?"quote:Op vrijdag 11 maart 2011 12:21 schreef kwiwi het volgende:
[..]
We hebben het hier toch ook (vooral) over ADHD'ers in het topic? Ik ga niet al die andere groepen erbij halen want ik heb daar verder geen idee over.
En dat laatste is jouw mening. Want jij kunt net zoals ik, niks met cijfers of feiten onderbouwen. We gaan allebei uit van wat we om ons heen meekrijgen.
Nou goed, dat hadden we het schijnbaar beide over wat anders.quote:Op vrijdag 11 maart 2011 12:23 schreef Menu_69 het volgende:
[..]
Nee, we hebben het over misbruik. En jij zoomt op een groepje in waar misbruik wat meer voor de hand ligt en lijkt daar jouw hele mening over de wajong op te baseren. Ik zeg dat er vele andere groepen zijn (gehandicapten, schizofrenen etc.) waar er vrijwel geen ruimte voor twijfel is.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 11 maart 2011 12:27 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Nou goed, dat hadden we het schijnbaar beide over wat anders.Wellicht, maar ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat bijv. jij vooral een vooringenomen standpunt hebt over de groep als geheel en daar met wat tendentieuze posts wat gestalte aan meent te geven. Ik ken ook wel ADHD'ers die er misbruik van maken, maar dat zegt verder vrij weinig over de wajong en de hele groep die erin is beland. Het misbruik is teveel, maar wordt wel erg graag overdreven.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Daarom zeg ik toch ook niks over de 'hele wajong', zei ik net ook al.quote:Op vrijdag 11 maart 2011 12:34 schreef Menu_69 het volgende:
[..]
Wellicht, maar ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat bijv. jij vooral een vooringenomen standpunt hebt over de groep als geheel en daar met wat tendentieuze posts wat gestalte aan meent te geven. Ik ken ook wel ADHD'ers die er misbruik van maken, maar dat zegt verder vrij weinig over de wajong en de hele groep die erin is beland.
Dat geloof ik niet, dat heb je ook nergens bewezen met getallen in dit topique.quote:Op vrijdag 11 maart 2011 12:18 schreef Menu_69 het volgende:
[..]
En zo zijn er veel meer groepen die met geen mogelijkheid een normale baan zouden kunnen vinden.
Veel groepen die met geen mogelijkheid een baan kunnen krijgen is wel wat overdreven, maar er zijn uiteraard groepen waarvoor het heel moeilijk zou worden omdat er uiteraard liever voor een 'gezond' iemand wordt gekozen.quote:Op vrijdag 11 maart 2011 12:46 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Dat geloof ik niet, dat heb je ook nergens bewezen met getallen in dit topique.
In het geval van lichamelijke problemen is dat duidelijk, maar een ADHDer hoeft zin ADHD niet te melden bij het gesprek. En dat men liever voor een gezond iemand kiest is geen argument om iemand dan maar af te keuren. Je wordt toch afgekeurd ivm je gebrekkige capaciteit om fulltime te werken, en niet ivm je gebrekkige compatibiliteit met de arbeidsmarkt.quote:Op vrijdag 11 maart 2011 12:48 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Veel groepen die met geen mogelijkheid een baan kunnen krijgen is wel wat overdreven, maar er zijn uiteraard groepen waarvoor het heel moeilijk zou worden omdat er uiteraard liever voor een 'gezond' iemand wordt gekozen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |