Bron: http://noord-korea-blog.b(...)-in-noord-korea.htmlquote:Waar het voorheen nog rustig leek in Noord-Korea, waren er nu ook daar protesten. Op 14 februari, 2 dagen voor de verjaardag van de "Geliefde Leider" Kim Jong-il, schreeuwden mensen in Chongju, Ryongch'ŏn en Sonchon wat ligt in de P'yŏngan-pukto provincie, "Geef ons vuur (elektriciteit) en rijst!".
Een Noord-Koreaanse bron zei dat mensen kranten gebruikte als megafoon en schreeuwde: "We kunnen niet leven! Geef ons vuur! Geef ons rijst!". "In het begin waren het slechts een of twee mensen, maar langzaam aan kamen er meer mensen uit hun huizen en gingen die ook schreeuwen om elektriciteit en rijst.", voegde de bron toe.
De State Security Department onderzocht dit incident, maar kon de mensen die de protesten in Chongju, Ryongch'ŏn en Sonchon begonnen niet identificeren.
"Wanneer een dergelijk incident plaats vond in het verleden, gingen mensen hun buren als die de protesten begonnen aangeven bij de State Security Department, maar nu zijn de buren er voor elkaar.", zei de bron.
De commotie begon omdat de Noord-Koreaanse regering de elektriciteit van Chongju, Ryongch'ŏn en Sonchon had omgeleid naar de hoofdstad Pyongyang, om de verjaardag van "De eeuwige zon" Kim Jong-il te vieren.
Echt wel hoor.quote:Op donderdag 24 februari 2011 17:36 schreef RitseB het volgende:
Zal weinig correlatie zijn tussen de protesten in MO. Komt bijna niks aan nieuws binnen.
Hoe dan, internet hebben ze niet. Televisie is in handen van de staat, net zoals radio en elke andere vorm van media.quote:
Bij de grens met China daar werken Chinese mobiele netwerken. Ook zijn er mensen die radio's die niet alleen Noord-Koreaanse kanalen ondersteunen het land binnen smokkelen.quote:Op donderdag 24 februari 2011 17:38 schreef RitseB het volgende:
[..]
Hoe dan, internet hebben ze niet. Televisie is in handen van de staat, net zoals radio en elke andere vorm van media.
Weer wat geleerd vandaag.quote:Op donderdag 24 februari 2011 17:39 schreef TjaGerben het volgende:
[..]
Bij de grens met China daar werken Chinese mobiele netwerken.
Mss hebben die een of twee uit het bericht wel buitenlandse bronnen en proberen ze nu het vuurtje op te stoken.quote:Op donderdag 24 februari 2011 17:38 schreef RitseB het volgende:
[..]
Hoe dan, internet hebben ze niet. Televisie is in handen van de staat, net zoals radio en elke andere vorm van media.
Ik geloof daar niks van, ik weet zeker dat 99,9% van de bevolking geen benul heeft dat er revoluties en opstanden plaatsvinden in het midden-oostenquote:
JA mensen die 80% van hun inkomen aan rijst en soep besteden zitten in de shit en de leiders merken nietsquote:Op donderdag 24 februari 2011 17:33 schreef TjaGerben het volgende:
[..]
Bron: http://noord-korea-blog.b(...)-in-noord-korea.html
Nu dus ook onrust in N-Korea.
Ten eerste weet de oudere generatie echt wel hoe een leven zonder deze terreur eruit ziet, Noord-Koreanen hebben een hoog IQ maar zijn bang, onderdanig en natuurlijk gehersenspoeld. Verder komt er echt wel info het land binnen, je hebt altijd mensen die lekken.quote:Op donderdag 24 februari 2011 17:38 schreef RitseB het volgende:
[..]
Hoe dan, internet hebben ze niet. Televisie is in handen van de staat, net zoals radio en elke andere vorm van media.
Waar hadden ze die elektriciteit dan voor nodig?quote:"De eeuwige zon" Kim Jong-il
Paddestoelen is hun voornaamste export product afaikquote:Op donderdag 24 februari 2011 22:14 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
JA mensen die 80% van hun inkomen aan rijst en soep besteden zitten in de shit en de leiders merken niets
Het voedsel is stervens duur geworden letterlijk
en de export naar Europa blijft gewoon doorgaan
Bovendien is het niet zo ondenkbaar dat het (hoger) onderwijs in Noord-Korea best wel een hoog niveau heeft (dat is in de meeste communistische dictaturen altijd zo, omdat er massaal veel geld ingepompt wordt door de overheid, zie bv. Cuba of de vroegere USSR).quote:Op vrijdag 25 februari 2011 00:17 schreef Lagrinta het volgende:
[..]
Ten eerste weet de oudere generatie echt wel hoe een leven zonder deze terreur eruit ziet, Noord-Koreanen hebben een hoog IQ maar zijn bang, onderdanig en natuurlijk gehersenspoeld. Verder komt er echt wel info het land binnen, je hebt altijd mensen die lekken.
Bron: http://noord-korea-blog.blogspot.com/quote:Zuid-Koreaanse militairen hebben meer dan 3 miljoen folders over de pro-democratische protesten in het Midden-Oosten neer laten strijken in Noord-Korea, met de bedoeling het uitlokken van een demonstratie tegen het regime van Kim Jong-il, zei een Zuid-Koreaanse parlementariër. Ook zijn er radio's, medicijnen en voedsel naar Noord-Korea gestuurd.
De folders vertelt de bevolking dat "een dictatoriaal regime bestemd is voor instorting". Er staat in over dat het regime in Egypte en Tunesië is om omvergeworpen met protesten. Ook staat er over de protesten in Libië, zei Song Yong Sun, een lid van het National Assemblys defense committee.
quote:Op vrijdag 25 februari 2011 10:26 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Paddestoelen is hun voornaamste export product afaik
Je zou dus vanaf de grens een aantal sterke zenders richting Noord-Korea moeten richten om een revolutie te ontketenen. Moderne wapens zeg maarquote:Op donderdag 24 februari 2011 17:39 schreef TjaGerben het volgende:
Bij de grens met China daar werken Chinese mobiele netwerken. Ook zijn er mensen die radio's die niet alleen Noord-Koreaanse kanalen ondersteunen het land binnen smokkelen.
Ze doen al jaren van alles. N-Korea-soldaten aan de grens worden de hele tijd zachtjes toegefluisterd.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 19:45 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Je zou dus vanaf de grens een aantal sterke zenders richting Noord-Korea moeten richten om een revolutie te ontketenen. Moderne wapens zeg maar
Wat is de beste plek om een mooie luxe villa te bouwen voor mijn pensioen?quote:Op vrijdag 25 februari 2011 20:26 schreef Chooselife het volgende:
Nee. Er komen geen protesten.
Iemand anders nog een vraag over dit land?
Kaesong regio.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 20:32 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Wat is de beste plek om een mooie luxe villa te bouwen voor mijn pensioen?
Marlborough Sound op de kop van het zuid eiland van Nieuw Zeeland.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 20:32 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Wat is de beste plek om een mooie luxe villa te bouwen voor mijn pensioen?
wel weinig last van filesquote:
Jeeeej!quote:Op vrijdag 25 februari 2011 20:48 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
wel weinig last van files
[ afbeelding ]
zeker net zo betrouwbaar is als je Iran infoquote:Op vrijdag 25 februari 2011 20:26 schreef Chooselife het volgende:
Nee. Er komen geen protesten.
Iemand anders nog een vraag over dit land?
Het is wel een land met het laagste energieverbruik ter wereld,dus zeer duurzaam.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 20:49 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Jeeeej!
Zie ik daar maar liefst 2 auto's?![]()
Spitsuur in het socialismequote:Op vrijdag 25 februari 2011 20:49 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Jeeeej!
Zie ik daar maar liefst 2 auto's?![]()
Controleer eerst iets voordat je wat zegt: er zitten 1,106,000 mensen in het leger van de 22.665.345 inwoners. En er zijn vrije markten in n-korea,waar iedereen spullen mag verkopen en dat mag van het regime. Ook zijn er journalisten in Noord-Korea die doen met telefoons bij de Chinese grens verslag van alles.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 09:22 schreef michaelmoore het volgende:
Als er al betogingen zijn dan kunnen ze gelijk de doodstraf krijgen, maar het westen zou het toch niet horen, er is ook geen eenheid en 50% van de bevolking zit in het leger, omdat gewone economie verboden is
Such Funquote:Op zaterdag 26 februari 2011 12:11 schreef TjaGerben het volgende:
[..]
Controleer eerst iets voordat je wat zegt: er zitten 1,106,000 mensen in het leger van de 22.665.345 inwoners. En er zijn vrije markten in n-korea,waar iedereen spullen mag verkopen en dat mag van het regime. Ook zijn er journalisten in Noord-Korea die doen met telefoons bij de Chinese grens verslag van alles.
Jawel maar er is geen vrije economie, je mag niet zo maar iets uitvinden en personeel aannemen en dat gaan maken en daar een fabriek voor oprichten bedoel ikquote:Op zaterdag 26 februari 2011 12:11 schreef TjaGerben het volgende:
[..]
. En er zijn vrije markten in n-korea,waar iedereen spullen mag verkopen en dat mag van het regime. Ook zijn er journalisten in Noord-Korea die doen met telefoons bij de Chinese grens verslag van alles.
Alles hangt af van de houding van het leger en vooral de soldaten en hun sergeanten, dus in principe kan het overal gebeuren, maar ik denk dat men helemaal geen benul van de buitenwereld heeft.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 12:49 schreef paddy het volgende:
Ik ben bang dat het er harder aan toe zal gaan tegenover de burgers dan in Libië.
Bovendien zijn het niet alleen soldaten, maar ook het bouwbedrijf, de architecten, de verhuizers, de transporteurs, een pendeldienst en onderhouden ze de infrastructuur.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 12:11 schreef TjaGerben het volgende:
[..]
Controleer eerst iets voordat je wat zegt: er zitten 1,106,000 mensen in het leger van de 22.665.345 inwoners. En er zijn vrije markten in n-korea,waar iedereen spullen mag verkopen en dat mag van het regime. Ook zijn er journalisten in Noord-Korea die doen met telefoons bij de Chinese grens verslag van alles.
Het gaat niet gebeuren. Er heerst onwetendheid, angst, onverschilligheid en niet voldoende ellende. Bovendien is het stabiel en controleren ze elkaar op loyaliteit.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 12:49 schreef paddy het volgende:
Wanneer dit zou gebeuren? Vind ik dat nog meer bijzonder dan die demonstraties in Libië. Ik denk alleen dat men daar te gehersenspoeld is. Ze hebben jaar in jaar uit mensen zien verdwijnen en doen er niets aan.
Ik ben bang dat het er harder aan toe zal gaan tegenover de burgers dan in Libië.
Nee dat denk ik ook, ze krijgen geen mensen op de been, als ze al internet hadden, dan nog nietquote:Op zaterdag 26 februari 2011 17:50 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Het gaat niet gebeuren. Er heerst onwetendheid, angst, onverschilligheid en niet voldoende ellende. Bovendien is het stabiel en controleren ze elkaar op loyaliteit.
De Koreaan is bovendien per definitie loyaal ingesteld aan autoriteiten en trots op wat ze hebben. Ookal is dit minder dan in het Zuiden, maakt ze niets uit. Dat is de aard.
Dit volk valt hun autoriteiten niet af. Dat weet ik heel erg zeker.
Ze hebben een soort intranet. Dus een eigen gesloten internet, waar ze op een paar staatspagina's kunnen surfen.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 17:54 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Nee dat denk ik ook, ze krijgen geen mensen op de been, als ze al internet hadden, dan nog niet
Het verraden van de buren dat is een typisch communistisch trekje
Een extreem fijnvertakt netwerk van spionnen die in gewone wijken wonen en betaalt worden door de overheid om buren of overburen te verlinken
Dit was ook zo in de vroegere DDR en is ook zo in Cuba
Er is een specifieke naam voor zo een netwerk
Het zijn er wel meer dan een paar. Er staan er gecensureerde pagina's van het WWW op, mail, chat dienst, ook kunnen ze Noord-Koreaanse ebooks bekijken voor meer informatie:quote:Op zaterdag 26 februari 2011 17:57 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Ze hebben een soort intranet. Dus een eigen gesloten internet, waar ze op een paar staatspagina's kunnen surfen.
Ik heb er op de universteit van Pyongyang zelf mee gespeeld.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 19:05 schreef TjaGerben het volgende:
[..]
Het zijn er wel meer dan een paar. Er staan er gecensureerde pagina's van het WWW op, mail, chat dienst, ook kunnen ze Noord-Koreaanse ebooks bekijken voor meer informatie:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Kwangmyong
Dat is toch domquote:Op zaterdag 26 februari 2011 17:57 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Ze hebben een soort intranet. Dus een eigen gesloten internet, waar ze op een paar staatspagina's kunnen surfen.
quote:In Noord-Korea kan slechts een zeer selecte groep door de overheid geautoriseerde personen het internet op. Kwangmyong is het enige computernetwerk dat beschikbaar is voor alle overige Noord-Koreanen. Dit netwerk is volledig gratis.
Een soort monopolie voor het leger dus, mooi is datquote:Op zaterdag 26 februari 2011 17:47 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Bovendien zijn het niet alleen soldaten, maar ook het bouwbedrijf, de architecten, de verhuizers, de transporteurs, een pendeldienst en onderhouden ze de infrastructuur.
Bron: http://noord-korea-blog.blogspot.com/quote:Noord-Korea is propaganda van Zuid-Korea zat
PYONGYANG - NOORD-KOREA HEEFT ZONDAG GEDREIGD HET VUUR TE OPENEN OP DE ZUID-KOREAANSE GRENS, ALS SEOUL DOOR BLIJFT GAAN MET HET VERSPREIDEN VAN PROPAGANDAMATERIAAL VIA BALLONNEN. DAT MELDDE HET NOORD-KOREAANSE STAATSPERSBUREAU KCNA.
Het gaat onder meer om honderdduizenden folders, usb's met "corrupte animatie bestanden, dvd's met "corrupte animatie bestanden, medicijnen, radio's en voedsel. In de folders wordt onder meer verteld hoe de bevolking in Arabische landen de afgelopen tijd in opstand is gekomen. Het Noord-Koreaanse leger dreigde ''directe en gerichte aanvallen'' uit te voeren op de grensgebieden. Het Zuid-Koreaanse "marionetten" parlement heeft volgens het Noorden 25 anti-DPRK, waaronder "Federation of Movement for Freedom in the North" toegelaten deze propagandamateriaal te versturen. Ook het Zuid-Koreaanse "marionetten" leger komt voor in het bericht van de Korean Central News Agency, Noord-Korea stelt dat als het Zuiden niet ophoudt met de oefeningen "in de zee van Noord-Korea" samen met de "Amerikaanse imperialisten" dan zal het Noorden het vuur openen op de Zuid-Koreaanse grens.
quote:Het gaat onder meer om honderdduizenden folders, usb's met "corrupte animatie bestanden, dvd's met "corrupte animatie bestanden, medicijnen, radio's en voedsel. In de folders wordt onder meer verteld hoe de bevolking in Arabische landen de afgelopen tijd in opstand is gekomen.
quote:WFP: bijna door de voorraad voedsel voor N-Korea heen
Het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties is bijna door de voorraad voedsel voor Noord-Korea heen. De VN-organisatie denkt de Noord-Koreanen nog ongeveer vier weken van voedselhulp te kunnen voorzien.
Noord-Korea krijgt al sinds begin jaren negentig voedselhulp, omdat de Sovjet-Unie toen is gevallen waar Noord-Korea goedkoop voedsel kon inkopen.
Volgens The Washingon Post is een groot probleem dat organisaties zoals het Wereldvoedselprogramma amper in staat zijn om te controleren of het voedsel wel op de goede plek terecht komt.
Hoewel Noord-Korea laatst heeft toegezegd dat ze vrij mogen controleren zodat het eerlijk wordt verspreid onder de Noord-Koreanen.
Noord-Korea heeft haar ambassades wereldwijd gevraagd om nieuwe beroepingen te doen op de overheden in de desbetreffende landen voor voedselhulp. Noord-Korea wordt de laatste tijd geplaagd door overstromingen, heeft een strenge winter gehad wat geleid heeft tot minder gewassen en door een ziekte-uitbraak zijn duizenden dieren gedood.
Hoe kan er nou iets te lezen zijn in een corrupte file?quote:
Dit zijn verwerpelijke dingen die het Zuiden doet. Sowieso is het aanzetten van burgers in een buurland tot revolutie ongewenste inmenging, maar rekening houdend met het feit dat betogers waarschijnlijk hard zouden worden aangepakt is het gewoon misdadig. Door Noord-Koreanen aan te zetten tot protest jaag je ze hun eigen dood in.quote:Noord-Korea is propaganda van zuiderburen zat
SEOUL - Noord-Korea heeft zondag gedreigd het vuur te openen op de Zuid-Koreaanse grens, als Seoul door blijft gaan met het verspreiden van propagandamateriaal via ballonnen. Dat meldde het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA.
Noord-Koreaanse leger dreigde ''directe en gerichte aanvallen'' uit te voeren op de grensgebieden. Activisten en het leger sturen allerhande materiaal naar het noorden met de ballonnen.
Het gaat onder meer om folders, dvd's, medicijnen, radio's en voedsel. In de folders wordt onder meer verteld hoe de bevolking in Arabische landen de afgelopen tijd in opstand is gekomen.
nou dan moet Noord-Korea dat ook doen bij de inwoners van Zuid-Korea,quote:Op zondag 27 februari 2011 11:01 schreef LinkseFrieseVegetarier het volgende:
[..]
Dit zijn verwerpelijke dingen die het Zuiden doet. Sowieso is het aanzetten van burgers in een buurland tot revolutie ongewenste inmenging, maar rekening houdend met het feit dat betogers waarschijnlijk hard zouden worden aangepakt is het gewoon misdadig. Door Noord-Koreanen aan te zetten tot protest jaag je ze hun eigen dood in.
Klopt je kunt dan veel beter gewoon mensen van andere landen gaan ontvoeren veel beter.quote:Op zondag 27 februari 2011 11:01 schreef LinkseFrieseVegetarier het volgende:
[..]
Dit zijn verwerpelijke dingen die het Zuiden doet. Sowieso is het aanzetten van burgers in een buurland tot revolutie ongewenste inmenging, maar rekening houdend met het feit dat betogers waarschijnlijk hard zouden worden aangepakt is het gewoon misdadig. Door Noord-Koreanen aan te zetten tot protest jaag je ze hun eigen dood in.
Zoals de VS doet naar Guantanamo Bay?quote:Op zondag 27 februari 2011 12:26 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Klopt je kunt dan veel beter gewoon mensen van andere landen gaan ontvoeren veel beter.
Ik doelde meer op NK maar je hebt gelijk beide zijn fout bezig.quote:Op zondag 27 februari 2011 12:30 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Zoals de VS doet naar Guantanamo Bay?
Erg mooi maar volgens mij is het best ver wandelen naar de supermarkt.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 20:37 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Marlborough Sound op de kop van het zuid eiland van Nieuw Zeeland.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
De DPRK heeft inderdaad een traditie in internationale ontvoeringen. Voor wie daar meer over wil weten moet eens de BBC documentaire "Crossing the line" zien. Daar wordt e.e.a. verteld over het importeren van vrouwelijk schoon van buiten de landsgrenzen.quote:Op zondag 27 februari 2011 12:54 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ik doelde meer op NK maar je hebt gelijk beide zijn fout bezig.
Ligt er een beetje aan waar je daar je huis neer zet, maar heb daar huizen gezien die heerlijk rustig lagen midden in de natuur en een uurtje varen van bijvoorbeeld Picton lagen. Als je dicht bij een supermarkt wilt wonen moet je in de stad gaan wonen.quote:Op zondag 27 februari 2011 13:33 schreef Vengerr het volgende:
[..]
Erg mooi maar volgens mij is het best ver wandelen naar de supermarkt.
Ik zou er ook een heli platform bij nemen.
North Korea heeft toch ook een keer een heel stel gewone japanners ontvoerd in de jaren 80, om ze te testen ofzoquote:Op zondag 27 februari 2011 13:33 schreef Chooselife het volgende:
[..]
De DPRK heeft inderdaad een traditie in internationale ontvoeringen. Voor wie daar meer over wil weten moet eens de BBC documentaire "Crossing the line" zien. Daar wordt e.e.a. verteld over het importeren van vrouwelijk schoon van buiten de landsgrenzen.
http://en.wikipedia.org/wiki/Crossing_the_Line_%28documentary%29
Dat komt me niet bekend voor. Propaganda vermoed ik.quote:Op zondag 27 februari 2011 18:07 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
North Korea heeft toch ook een keer een heel stel gewone japanners ontvoerd in de jaren 80, om ze te testen ofzo
Soort Hitler ideeën
quote:Op zondag 27 februari 2011 20:02 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Dat komt me niet bekend voor. Propaganda vermoed ik.
http://www.volkskrant.nl/(...)ne-Noord-Korea.dhtmlquote:Omstreden bezoek aan Japan van oud-spionne Noord-Korea
Van onze verslaggever Jeroen Saat 21/07/10, 00:00
Amsterdam De Japanse regering heeft een voormalige Noord-Koreaanse spionne, die in 1987 een Zuid-Koreaans passagiersvliegtuig opblies, toestemming gegeven Japan te bezoeken....
Kim Hyon Hui (48) kwam dinsdagmorgen aan op het vliegveld van Tokio voor een vierdaags bezoek. De voormalige spionne werd na haar aankomst overgebracht naar het buitenhuis van de vroegere premier Yukio Hatoyama in de buurt van Nagano. Er is uit veiligheidsoverwegingen maar weinig informatie over haar reisschema naar buiten gebracht. De Japanse pers meldt op basis van gesprekken met regeringsfunctionarissen dat Hui onder meer de ouders zal ontmoeten van Megumi Yokota, die in 1977 als 13-jarige werd ontvoerd. Ook zal zij de familie van de ontvoerde Yaeko Taguchi treffen.
Noord-Korea erkende in 2002 dat het land in de jaren zeventig en tachtig dertien Japanners had ontvoerd. Deze mannen en vrouwen werden door kikvorsmannen van het strand geplukt en overgebracht naar de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang. Daar werden zij verplicht om les te geven in Japanse taal en cultuur. Noord-Koreaanse spionnen moesten zo leren om voor Japanners door te gaan. Kim-Hyuon Hui was een van de spionnen in opleiding en ontmoette zowel Yokota als Taguchi.
Twijfels over dood ontvoerden
Pyongyang gaf in 2002 vijf ontvoerde Japanners toestemming terug te keren naar Japan. De andere acht, onder wie Yokota en Taguchi, waren volgens Noord-Korea al overleden. Tokio heeft dat echter altijd betwijfeld. Japan houdt vol dat de Noord-Koreanen slechts beperkte informatie hebben gegeven over de ontvoerden. Pyongyang zou volgens Tokio veel meer Japanners hebben ontvoerd dan is toegegeven en zou nog altijd mensen tegen hun wil vasthouden.
De familie van de ontvoerden hoopt dat de voormalige spionne nieuwe informatie kan geven over het lot van hun vermiste familieleden. Hui had vorig jaar in Zuid-Korea al een ontmoeting met de zoon van Yaeko Taguchi. Ze verklaarde destijds dat er een grote kans bestaat dat Taguchi en andere Japanse ontvoeringslachtoffers nog altijd worden vastgehouden in Noord-Korea.
Critici wijzen er echter op dat Hui slechts beschikt over verouderde informatie. Bovendien nam zij nooit deel aan de ontvoeringen en zou zij het programma niet in detail kennen. Volgens tegenstanders moet het bezoek van de voormalige spionne aan Japan vooral worden gezien als een poging van Tokio om te verhullen dat er geen vooruitgang is geboekt in het Noord-Koreaanse ontvoeringsschandaal.
Geen vervolging
De Japanse regering ziet het bezoek van Hui echter als een belangrijke stap vooruit. Tokio verwacht van de voormalige spionne nieuwe informatie over het lot van de ontvoerden en heeft zich zeer ingespannen om het bezoek mogelijk te maken. De Japanse wet staat niet toe dat buitenlanders met een strafblad het land bezoeken. Deze regel is in het geval van Hui, die in 1989 ter dood werd veroordeeld, niet toegepast. Ook heeft de regering besloten dat de voormalige spionne niet vervolgd zal worden voor strafbare feiten die zij in Japan heeft begaan.
In de ogen van Pyongyang is Hui een verraadster. Haar besluit om met Tokio te praten over het ontvoeringsprogramma, zal Noord-Korea ongetwijfeld sterken in deze overtuiging.
In 1987 blies Hui een vliegtuig op
De nu 48-jarige Hui werd begin jaren tachtig als dochter van een Noord-Koreaanse diplomaat geselecteerd voor spionagetraining. Na het afronden van haar opleiding volbracht Hui met succes meerdere opdrachten. Het toenmalige hoofd van de Noord-Koreaanse spionagedienst Kim Jung-il, de huidige president, zou de jonge vrouw vervolgens persoonlijk hebben uitgekozen voor een belangrijke opdracht, die gericht was tegen Zuid-Korea.
In de aanloop naar de Zuid-Koreaanse verkiezingen van 1987 wilde Pyongyang de regering in het buurland in moeilijkheden brengen. Hiertoe kregen twee spionnen opdracht om een Zuid-Koreaans passagiersvliegtuig op te blazen.
In november 1987 verborgen de destijds 26-jarige Hui en haar 70-jarige collega, Kim Seung, een tijdbom in het bagagecompartiment van een Zuid-Koreaans toestel dat vanuit Bagdad naar Seoul vloog. Bij een tussenlanding in Abu Dhabi verlieten de twee het vliegtuig. De Boeing 707 ontplofte boven de Andamanse Zee. Hierbij kwamen 115 mensen om het leven.
De Noord-Koreaanse spionnen werden in Bahrein gearresteerd. De Japanse paspoorten waarmee ze reisden, bleken niet perfect nagemaakt. De bejaarde Seung slaagde erin om een in een sigaret verborgen cyanidetablet in te slikken en stierf vrijwel meteen. Hui probeerde hetzelfde te doen, maar een agente sloeg de sigaret tijdig uit haar mond. Na een kort verblijf in het ziekenhuis werd de spionne ondervraagd en uitgeleverd aan Zuid-Korea.
Op een persconferentie in 1988 verklaarde Hui dat zij was misbruikt als een instrument voor de terroristische activiteiten van Noord-Korea. Een Zuid-Koreaans gerechtshof legde haar in 1989 de doodstraf op voor het opblazen van het passagierstoestel. Het toenmalige staatshoofd van Zuid-Korea verleende haar echter gratie, omdat zij zou zijn gehersenspoeld door Noord-Korea.
Grapjas.quote:Op zondag 27 februari 2011 20:02 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Dat komt me niet bekend voor. Propaganda vermoed ik.
Waar staan de Hitler-testen?quote:Op zondag 27 februari 2011 20:27 schreef paddy het volgende:
[..]
[..]
http://www.volkskrant.nl/(...)ne-Noord-Korea.dhtml
Was 2002 toch? Dit is één van de bronnen die te vinden zijn op google.
Wie is hier de grapjas? Jij leest kennelijk met je neus ofzo.quote:Op zondag 27 februari 2011 20:39 schreef huhggh het volgende:
[..]
Grapjas.
Dus omdat het je niet bekend voor komt ga je er van uit dat het wel propaganda zal zijn.![]()
Misschien moet je er volledigheidshalve ook erbij vertellen dat jijzelf naar Noord-Korea bent geweest.
En nog steeds reledelijk positief tegenover dat land staat. Of was jij je eigen topic over die trip alweer vergeten?
quote:De DPRK heeft inderdaad een traditie in internationale ontvoeringen. Voor wie daar meer over wil weten moet eens de BBC documentaire "Crossing the line" zien. Daar wordt e.e.a. verteld over het importeren van vrouwelijk schoon van buiten de landsgrenzen.
http://en.wikipedia.org/wiki/Crossing_the_Line_%28documentary%29
Altijd schattig als mensen om de hete brei heen draaien en met domme opmerkingen of iemand al dan niet iets gelezen "zou" hebben.quote:Op zondag 27 februari 2011 20:48 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Wie is hier de grapjas? Jij leest kennelijk met je neus ofzo.
Er is geen enkel bewijs -niet eens een gerucht- dat er "wetenschappelijke" testen zijn uitgevoerd op Japanners, zoals de Nazi's dat naar verluidt wel deden bij Joden.
Die ontvoeringen heb ik een paar posts hierboven allang aangegeven. Maar kennelijk heb je dat over het hoofd gezien.
Speciaal voor jou en Paddy de quote:
[..]
Laat die berichtgeving maar zien dan! Be my guest! En kom niet aan met wollige blogverslagjes uit Zuid-Korea. Ik wil gewoon aannemelijk, plausibele berichtgeving. Zoals dit:quote:Op maandag 28 februari 2011 17:07 schreef huhggh het volgende:
[..]
Altijd schattig als mensen om de hete brei heen draaien en met domme opmerkingen of iemand al dan niet iets gelezen "zou" hebben.
Het gaat hier niet om Japanners specifiek, maar dat er uberhaupt "wetenschappelijke" experimenten worden uitgevoerd in jouw vakantiebestemming, Noord-Korea.
Daar is al meerdere malen over bericht.
Iemand die met"plausibele berichtgeving" en "rense.com" in 1 en dezelfde posting aan komt zetten.quote:Op maandag 28 februari 2011 20:02 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Laat die berichtgeving maar zien dan! Be my guest! En kom niet aan met wollige blogverslagjes uit Zuid-Korea. Ik wil gewoon aannemelijk, plausibele berichtgeving. Zoals dit:
http://en.wikipedia.org/wiki/Project_MKULTRA
http://www.rense.com/general36/history.htm
Dat is maar een medium, maar zie vooral naar de referentie in de voetnoot. Maar hier staan ze ook mooi tussen. Overal te vinden op internet. Wat jij wilt. http://en.wikipedia.org/w(...)in_the_United_Statesquote:Op maandag 28 februari 2011 20:38 schreef huhggh het volgende:
[..]
Iemand die met"plausibele berichtgeving" en "rense.com" in 1 en dezelfde posting aan komt zetten.![]()
Nee hoor, zeer recentelijk zelfs. Ik citeer eventjes voor je:quote:En dan ook uitgerekend (hoe kan het ook anders als voorspelbare reactie) met allerlei Amerikaanse zaken uit het verre verleden aan komen kakken.
Bronnen:quote:In 1987 the United States Supreme Court ruled in United States v. Stanley, 483 U.S. 669, that a U.S. serviceman who was given LSD without his consent, as part of military experiments, could not sue the U.S. Army for damages.
Dissenting the verdict in U.S. v. Stanley, Justice Sandra Day O'Connor stated:
No judicially crafted rule should insulate from liability the involuntary and unknowing human experimentation alleged to have occurred in this case. Indeed, as Justice Brennan observes, the United States played an instrumental role in the criminal prosecution of Nazi officials who experimented with human subjects during the Second World War, and the standards that the Nuremberg Military Tribunals developed to judge the behavior of the defendants stated that the 'voluntary consent of the human subject is absolutely essential ... to satisfy moral, ethical, and legal concepts.' If this principle is violated, the very least that society can do is to see that the victims are compensated, as best they can be, by the perpetrators.
On January 15, 1994, President Bill Clinton formed the Advisory Committee on Human Radiation Experiments (ACHRE). This committee was created to investigate and report the use of human beings as test subjects in experiments involving the effects of ionizing radiation in federally funded research. The committee attempted to determine the causes of the experiments, and reasons why the proper oversight did not exist, and made several recommendations to help prevent future occurrences of similar events.
As of 2007, not a single U.S. government researcher had been prosecuted for human experimentation, and many of the victims of U.S. government experiments have not received compensation, or in many cases, acknowledgment of what was done to them.
Ik heb ondertussen nog geen enkel voorbeeld gezien! Zet die zware woorden van je toch eens om in daden zeg. Je schreeuwt van de daken alsof je net ontdekt hebt dat sinterklaas niet bestaat. Als je typwerk louter als calorieverbranding beschouwt kan ik je enigszins begrijpen, maar tot nu toe raaskal je maar wat overspannen in de rondte.quote:Wij hebben het hier over experimenten die vandaag de dag worden uitgevoerd.
Niemand heeft hier over Zuid-Koreaanse webblogs (alsof die alleen maar leugen bevatten), maar over documentaires en documenten.
Doe je huiswerk eens, of is dat als blinde volgeling van noord-korea en z'n zieke leider niet meer mogelijk om zelf kritisch na te denken?
Wat laat jij je weer lekker kennen met die achterlijke kop in het zand.
zonder reclamequote:Op dinsdag 1 maart 2011 21:58 schreef Pietverdriet het volgende:
Kim Jong Il zet een streep door het nucleaire programma
http://www.theonion.com/v(...)-lead-in-next,18702/
Super-Kim!quote:Op dinsdag 1 maart 2011 21:58 schreef Pietverdriet het volgende:
Kim Jong Il zet een streep door het nucleaire programma
http://www.theonion.com/v(...)-lead-in-next,18702/
Wat een vreselijk offtopic gelul weer.quote:
quote:di 08 mrt 2011, 07:36
'Noord-Korea bedelt om voedsel in Afrika'
SEOUL - Noord-Korea vraagt zelfs arme landen in Afrika om voedselhulp. Dat meldde de Zuid-Koreaanse krant JoongAng Ilbo dinsdag. De krant baseert zich op een diplomatieke bron in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul.
„Nu smeken ze zelfs om voedsel bij de armste landen in de wereld, zoals Zimbabwe”, aldus de bron over het regime in Pyongyang. Volgens de bron heeft het Noord-Korea echter geen nijpend voedseltekort: „Westerse landen beginnen te vermoeden dat de voedselhulp wordt gebruikt voor politieke doeleinden.” Volgens de Zuid-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken is de voedselproductie bij de communistische noorderbuur zelfs gestegen.
De verslechterde verhoudingen tussen Noord-Korea en het Westen hebben het aantal voedseldonaties aan het land doen verminderen. Daarnaast is Zuid-Korea in 2008 gestopt met de levering van de jaarlijkse 400.000 ton rijst aan het buurland.
Heb je een link?quote:Op zaterdag 12 maart 2011 18:43 schreef michaelmoore het volgende:
Ik heb gehoord dat er ook 3000 Noord-Koreaanse vrijwilligers naar Japan zullen afreizen
Ik hoorde dat Kim Jung Il een toespraak in een stadion gaf en dat er telkens iemand riep, Pofmais, Rijstwafels, wie maakt me los. Hij stopte, begon opnieuw, en weer iemand in het publiek Pofmais, Rijstwafels, wie maakt me los...quote:Op zaterdag 12 maart 2011 18:43 schreef michaelmoore het volgende:
Ik heb gehoord dat er ook 3000 Noord-Koreaanse vrijwilligers naar Japan zullen afreizen
quote:Op zaterdag 12 maart 2011 19:20 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ik hoorde dat Kim Jung Il een toespraak in een stadion gaf en dat er telkens iemand riep, Pofmais, Rijstwafels, wie maakt me los. Hij stopte, begon opnieuw, en weer iemand in het publiek Pofmais, Rijstwafels, wie maakt me los...
Kim werd pissig en riep dat als de man dat nog een keer zou roepen hij persoonlijk naar beneden zou komen en hem zon enorme rotschop onder zijn hol te verkopen dat ie in de baai van Kobe zou landen.
Stilte in het stadion
Kim begon weer met zijn speach
Kameraden...
Hele stadion brult, Pofmais, Rijstwafels, wie maakt me Los!!!
was een grapjequote:
quote:a 12 mrt 2011, 20:00
Amerikaanse 'spion' moet Cubaanse cel in
HAVANA - De Amerikaanse ontwikkelingswerker Alan Gross is in de Cubaanse hoofdstad Havana tot 15 jaar cel veroordeeld voor „misdaden tegen de staat”. Dat meldde de staatstelevisie van het communistische Caribische land zaterdag.
Gross zou Cubaanse dissidenten illegaal van internetapparatuur hebben voorzien. Hij werd in 2009 gearresteerd omdat hij een spion zou zijn. Voor het proces maakten de Cubaanse autoriteiten bekend dat Gross de „onafhankelijkeid en territoriale integriteit” van het land had ondermijnd.
Volgens de Verenigde Staten werkte Gross voor een non-gouvernementele organisatie die door het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken was ingehuurd om computers en communicatieapparatuur te leveren aan de joodse gemeenschap in Cuba
quote:vr 25 mrt 2011, 13:19
Zuid-Korea stuurt vissers terug naar noorden
SEOUL - Zuid-Korea brengt zondag 27 Noord-Koreaanse vissers terug naar hun land. Dat heeft het Zuid-Koreaanse Rode Kruis vrijdag laten weten aan het staatspersbureau Yonhap. De groep was begin februari om onduidelijke redenen aangekomen op een eiland in het zuiden.
De aanwezigheid van de in totaal 31 Noord-Koreanen in het zuiden leidde tot spanningen tussen de twee aartsvijanden. Vier van de vissers weigerden terug te keren. Volgens het noordelijke regime werden ze tegen hun wil vastgehouden. Noord-Korea heeft zich uiteindelijk neergelegd bij de wens van de vier om in het zuiden te blijven.
Toch mooi dat ie wel heel goed weet wat voor een onmens hij isquote:Op maandag 28 maart 2011 19:29 schreef vipergts het volgende:
SEOUL (AFP) – North Korean leader Kim Jong-Il told a visiting businessman he had nightmares of being stoned by angry members of the public in his isolated nation, a Seoul lawmaker said in an interview.
Kim told the late founder of the Hyundai group, Chung Ju-Yung, of having a dream that he was being stoned "first by Americans, second by South Koreans and finally by North Koreans," said Chung's son, Grand National Party lawmaker Chung Mong-Joon.
"I think Kim wanted to express that he was well aware of the desperate reality of North Korea," the younger Chung said in the interview with MBC TV on Sunday. He said he had heard the story from his father, who died in 2001.
The late South Korean business tycoon, who spearheaded major inter-Korea economic cooperation projects, visited Pyongyang several times from 1998 to 2000 to meet Kim.
In one of the meetings, Kim told Chung he was "well aware" that most people in the communist state disliked him, despite pervasive propaganda campaigns that idolise the ruling Kim family, according to Chung's son.
The Kim dynasty has ruled the North with an iron fist since its founding in 1948, sending political dissidents to prison camps where they reportedly face torture and forced labour that can last a lifetime.
quote:ma 04 apr 2011, 10:22
Noord-Korea executeert ex-spoorminister SEOUL - Het strenge Noord-Korea heeft de voormalige minister van Spoorzaken geëxecuteerd wegens een explosie in een treinstation in 2004, meldde het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap maandag.
De explosie gebeurde enkele uren nadat de leider Kim Jong-il was gepasseerd in zijn speciale trein. Dat leidde tot speculaties over een moordaanslag.
Noord-Korea zei destijds dat de ontploffing kwam doordat een stroomkabel per ongeluk een lading kunstmest had geraakt. Bij de explosie kwamen 160 mensen om het leven en raakten 1300 personen gewond.
Het stalinistische Noord-Korea doodde al vaker functionarissen die de schuld hadden gekregen van fouten. Vorig jaar maart is het hoofd planning van de partij geëxecuteerd wegens een mislukte opwaardering van de munt in 2009.
Ik zie er maar één.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 20:49 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Jeeeej!
Zie ik daar maar liefst 2 auto's?![]()
quote:S.Korea Approves Civilian Aid Shipment to NK
The South Korean government has approved another shipment of humanitarian aid by civic groups to North Korea.
The Unification Ministry said that on Monday, it approved two Seoul-based private relief organizations plans to send humanitarian packages to North Korea.
World Vision and the Join Together Society (JTS) are planning to send food and infant formula, worth about 176 million won, to daycare centers and orphanages across the border.
The ministry added that the South Korean government will approve civilian organizations relief programs for North Korea after taking into account transparency in the supplys distribution and the urgency of the aid.
Anders moeten de Zuid-Koreaanse soldaten aan de grens de hele dag naar uitgemergelde Noord-Koreaanse soldaten kijken en dat kan je die jongens niet aandoen.quote:Op maandag 4 april 2011 12:01 schreef waht het volgende:
Hopelijk was het een aanslag, Jong-Il verdient niets anders dan een gewelddadige dood.
En ondertussen blijft de moreel superieure partij in dit conflict zijn aartsvijand netjes helpen:
[..]
Bron:quote:Pyongyang, April 10 (KCNA) -- Leader Kim Jong Il sent education aid fund and stipends amounting to 165 200 000 yen to the General Association of Korean Residents in Japan. It was sent for the democratic national education of children of compatriots in Japan on the occasion of the 99th birth anniversary of President Kim Il Sung.
The aid fund and stipends sent by Kim Il Sung and Kim Jong Il so far total 46 759 450 390 yen on 157 installments. -0-
Hij kan er beter voedsel voor kopen voor Noord-Korea zelfquote:Op zondag 10 april 2011 14:54 schreef TjaGerben het volgende:
Kim Jong-il stuurt weer geld naar Japan:
[..]
Bron:
www.kcna.kp
En 165 200 000 Japanse Yen is 1.345.223,60 euro
quote:ma 18 apr 2011, 15:49
Russen zien snel deal met NAVO over raketten
BRUSSEL - Rusland verwacht al in juni een overeenkomst te kunnen sluiten met de NAVO over een afweersysteem tegen raketten uit bijvoorbeeld Iran of Noord-Korea.
Het kaderakkoord over samenwerking kan er komen tijdens de vergadering van de ministers van Defensie van de NAVO met Rusland op 9 juni.
Dat stelde de Russische ambassadeur bij de NAVO, Dmitri Rogozine, maandag op een persconferentie in Brussel. Moskou en de alliantie besloten eind vorig jaar na te gaan of samenwerking bij een antiraketschild voor Europa mogelijk is.
Geschilpunt is nog wel of er een of twee systemen komen. Rusland stelde voor raketten uit het zuidoosten af te weren, de NAVO zou dan raketten uit het zuidwesten kunnen tegenhouden. Maar de NAVO wil onafhankelijke systemen, uit vrees voor afhankelijkheid. Moskou eist dan wel garanties dat het NAVO-systeem zich niet richt tegen Russische raketten
quote:di 26 apr 2011, 06:21
Amerikaanse oud-president Carter in Pyongyang
PYONGYANG - De voormalige Amerikaanse president Jimmy Carter is dinsdag begonnen aan een driedaags bezoek aan Noord-Korea. Dat berichtte het Chinese staatspersbureau Xinhua. Carter wordt vergezeld door de Finse ex-president Martti Ahtisaari, de Noorse oud-premier Go Brundtland en de voormalige Ierse president Mary Robinson.
De gepensioneerde leiders willen proberen de hoog opgelopen spanningen op het Koreaanse schiereiland te verminderen. Ook het omstreden nucleaire programma van de Noord-Koreanen zal ter sprake komen. Eerder was Carter in China, een van de weinige bondgenoten van het stalinistische noorden. Later brengt hij een bezoek aan Zuid-Korea.
Jawel.quote:Op donderdag 24 februari 2011 18:18 schreef Ronaldsen het volgende:
[..]
Ik geloof daar niks van, ik weet zeker dat 99,9% van de bevolking geen benul heeft dat er revoluties en opstanden plaatsvinden in het midden-oosten
O dan kun je toch ook illegaal naar binnen daar??quote:Op dinsdag 26 april 2011 17:29 schreef albymangels het volgende:
[..]
Jawel.
Er is daar een grote zwarte markt, en grenscontrole is vandaag de dag minimaal dus er wordt veel binnen gesmokkeld, ook radio's en nieuws dus. De door de staat gefabriceerde TV's kunnen worden aangepast om internationale kanalen (voor zover die bereik hebben) te ontvangen.
Dat kan wel en dat doen er ook veel, grenswacht omkopen is ook geen kunst. Aan de noordgrens met china dan wel te verstaan.quote:Op dinsdag 26 april 2011 17:34 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
O dan kun je toch ook illegaal naar binnen daar??
O leuk dat wil ik een keer gaan proberen en zelf foto's maken van die strafkampen, lijkt me heel erg bijzonderquote:Op dinsdag 26 april 2011 17:36 schreef albymangels het volgende:
[..]
Dat kan wel en dat doen er ook veel, grenswacht omkopen is ook geen kunst. Aan de noordgrens met china dan wel te verstaan.
moderniseren, haquote:Op woensdag 27 april 2011 19:25 schreef Chooselife het volgende:
Gebeurt helemaal niks daar. Ondertussen moderniseren ze gewoon door.
De mensen zijn 100% loyaal aan de leider en de partij.
Zucht.quote:Op woensdag 27 april 2011 19:52 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
moderniseren, ha![]()
niemand heeft er een computer of internet
zelfs geen auto
ze hebben geen last van files das waar.quote:Op woensdag 27 april 2011 20:00 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Zucht.
Ik heb het al eens van A tot Z uitgelegd, en hier een samenvatting:
- Ze hebben inmiddels een GSM-netwerk en GSM's. Deze zie je soms in het straatbeeld, een nieuw fenomeen.
- Ze hebben een soort intranet. Een gesloten vorm van internet. Zit ook een chatfunctie op. Eigenlijk zoals internet hier ooit begon midden jaren '90.
- Ze hebben op kleine schaal laptops en pc's (zelfs van het merk Dell).
- Een klein aantal mensen hebben auto's. Van nieuwe BMW's en Mercedessen tot oude '70's volvo's en veel W124 mercedessen.
Ze kennen het dus allemaal wel, maar niet iedereen bezit het. En dat is al een enórm verschil vergeleken met 20 jaar geleden. De modernisering zit hem niet in het bezit, maar in het gebruik en in de beschikbaarheid.
Klopt. Er rijden praktisch geen auto's buiten Pyongyang. En dat is best waardevol in mijn ogen. Heerlijk rustig, veilig en frisse lucht.quote:Op woensdag 27 april 2011 20:03 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ze hebben geen last van files das waar.
[ afbeelding ]
quote:Op woensdag 27 april 2011 20:07 schreef Chooselife het volgende:
En er zijn pendeldiensten van militaire trucks met arbeiders naar het platteland.
quote:
quote:We nemen plaats in een van de Zwitserse BLS rijtuigen en verbazen ons over het feit dat alle leuke details nog aanwezig zijn. De toiletten zijn origineel: houten wc-bril en bakelieten elementen bij de wasbak. Alleen uit de zeepdraaier komt geen zeep meer
Met dit tempo kunnen we goed zien wat er op het platteland gebeurt. Een aantal zaken zijn toch erg opvallend te noemen.
Allereerst wordt duidelijk dat het leven in N-Korea eigenlijk een lange en moeizame voettocht is
Overal waar we komen zien we rijen N-Koreanen lopen, lopen en lopen.
Grote afstanden worden te voet afgelegd, 's zomers in de zinderende hitte, 's winters in de kou. Het schoeisel is maar matig. In de velden zijn overal kleine en grotere groepen mensen aan het werk. Mechanische landouw komen we niet tegen, alle landarbeid geschiedt met de hand. De velden zijn kleinschalig opgezet, de gewassen: maïs, rijst en aardappelen. Op bijna iedere vierkante meter wordt voedsel verbouwd, een teken dat er een voedseltekort is, we zien het verbouwen van voedsel doorgaan tot in de parken en binnenplaatsen in de hoofdstad. Het doet mij denken aan foto's van graan in het centrum van Rotterdam tijdens de oorlog na de bombardementen. Op de daken van de huizen worden pompoenen verbouwd, ze doen het redelijk goed en de bloemen geven toch een vrolijke aanblik.
In de velden zien we ook het leger aan het werk, deze organisatie levert mankracht en transport. Het leger heeft het monopolie op het transport van goederen in dit land, iedere truck is legergroen en velen verkeren in slechte staat.
Als we later op de snelweg rijden zien we er velen langs de weg staan, met gebroken as, de motorkap omhoog of zonder achterwiel.
In de restauratie krijgen we een goed maal, N-Koreaanse eetstokjes vormen een nieuwe uitdaging, ze lopen taps toe en zijn van roestvast staal en dus glad. In een wiebelige trein doen we ons best om niet te onhandig over te komen. We krijgen lauw bier bij het eten, het is donkerder dan het Chinese bier dat we gewend zijn te drinken en heeft een vreemd dropachtig smaakje. De trein staat langdurig stil op een stationnetje en als dan de temperatuur oploopt tot boven de 40 graden C ben je blij met alle drinken die je krijgen kunt. We staan langer stil omdat er iets aan de hand is met de remmen, ik heb daar geen verstand van, maar het treinpersoneel wel. Er steekt een stuk betonijzer uit de rand van het perron en met enige geforceerde metaalmoeheid wordt het losgemaakt en gebruikt om de remmen te repareren. In een land van schaarste moet je creatieve oplossingen verzinnen, elke dag weer.
Tijdens de reis hangen we veelvuldig uit de ramen voor verkoeling en voor het uitzicht. De loc veroorzaakt een permanente stofwolk waardoor sommige groepsleden ineens een vreemd zwartbruine kleur op het gelaat hebben gekregen. Al van grote aftand kunnen we de betonnen piramide van P'Yongyang zien. Het hotel is nooit afgebouwd, uit geldgebrek of vanwege een manke contructie, dat is niet duidelijk. Boven op dit betonnen raamwerk staat nog een eenzame bouwkraan weg te roesten. Over een aantal jaren zal het met wel donderend geraas naar beneden komen.
In de schemering rijden we de hoofdstad binnen, in de straten rijden 2e hands Mercedessen en Volvo's en ook hier wordt de nationale voettocht voortgezet. Op het station worden we zorgvuldig gescheiden van de andere reizigers, alleen op het plein moeten we ons even mengen om naar de bus te lopen. We rijden door de stad naar ons hoteleiland. De straten zijn aangeveegd en vanwege de matige hoeveelheid verkeer kunnen we flink hard doorrijden. Het verkeer is totaal anders dan we in China gewend zijn. In het hotel kunnen we nog net even het ergste stof van ons gezicht vegen voordat we gaan dineren in het roterende restaurant. Langzaam draait de stad ver onder onze voeten rond, een stad zonder straatverlichting en waar in de huizen slechts een peertje aan het plafond brandt. Alleen de monumenten voor de Kim, de staat en de ideologie zijn uitgelicht.
Morgen mogen we het allemaal gaan zien, de gidsen hebben een 20-punten programma voor ons georganiseerd
Vandaar dat die leider & partij de grenzen niet gewoon opengooien, de (pers) onvrijheid niet opheffen en de politieke gevangenen niet vrijlaten.quote:[b]Op woensdag 27 april 2011 19:25 schreef (...).
De mensen zijn 100% loyaal aan de leider en de partij.
Idioot. Ik deel observaties, omdat ik er net vandaan kom. Niks fantasie.quote:Op woensdag 27 april 2011 20:31 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
![]()
sommige dingen die je zegt zijn inderdaad waar, een vreemd mengsel tussen waarheid en fantasie
[..]
Hou op, hou op,quote:Op woensdag 27 april 2011 20:39 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Idioot. Ik deel observaties,
Ik zie veel meer mensen vervoerd worden met legertrucks.
Het verbannen van perspectief is de enige manier om de steun te kunnen behouden. Zodra men een zelfstandige indruk krijgt van het leven buiten de landsgrenzen, zal de steun fors afnemen.quote:Op woensdag 27 april 2011 20:35 schreef qwerty_x het volgende:
[..]
Vandaar dat die leider & partij de grenzen niet gewoon opengooien, de (pers) onvrijheid niet opheffen en de politieke gevangenen niet vrijlaten.
Ze hebben toch niets te vrezen met hun 100% steun ....
Jij bent gewoon een simpele ziel met een simplistische kijk op de wereld. Je hebt geen flauw benul.quote:Op woensdag 27 april 2011 20:42 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Hou op, hou op,![]()
![]()
![]()
me buik
Ongelooflijk hoe jij ellende , op een positieve manier kan brengen
Kun je dat ook met concentratiekampen ??
Oftewel: het is een klotezooi vergeleken met het buitenland en als men kon kiezen zou men het heel anders hebben.quote:Op woensdag 27 april 2011 20:43 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Het verbannen van perspectief is de enige manier om de steun te kunnen behouden. Zodra men een zelfstandige indruk krijgt van het leven buiten de landsgrenzen, zal de steun fors afnemen.
quote:Op woensdag 27 april 2011 20:45 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Jij bent gewoon een simpele ziel met een simplistische kijk op de wereld. Je hebt geen flauw benul.
nee deze bedoel ikquote:Op woensdag 27 april 2011 20:45 schreef Chooselife het volgende:
Ik zat even aan Guantanamo Bay te denken, maar die bedoel je niet denk ik.
Ach ja. En zodra die vrijheid een illusie blijkt en materieel bezit toch echt niet gelukkig maakt, achteraf weer gauw terug willen naar de oude situatie. Zoals dat ook met Oost-Europa gaat en is gegaan.quote:Op woensdag 27 april 2011 20:46 schreef qwerty_x het volgende:
[..]
Oftewel: het is een klotezooi vergeleken met het buitenland en als men kon kiezen zou men het heel anders hebben.
Wat is dat. Een werkkamp? Een buitengevangenis? En waar is het precies?quote:Op woensdag 27 april 2011 20:48 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nee deze bedoel ik
[ afbeelding ]
Ik lees er wel eens over en ik zou er best wel eens heen willen in combinatie met Noord-China ofzo, maar de reis is vrij duur, toch een 4000 euro totaalquote:Op woensdag 27 april 2011 20:48 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Ach ja. En zodra die vrijheid een illusie blijkt en materieel bezit toch echt niet gelukkig maakt, achteraf weer gauw terug willen naar de oude situatie. Zoals dat ook met Oost-Europa gaat en is gegaan.
quote:Toen in de jaren negentig de periode van het communisme in Oost-Europa en de voormalige Sovjet-Unie ten einde liep, had dit zware repercussies voor Noord-Korea. Het inkomen per hoofd van de bevolking daalde met een derde. Tot op heden is de levensstandaard van voor de jaren negentig bij verre niet meer gehaald. Ondanks de 'Juche'-ideologie, vrij vertaald 'wij redden onszelf wel', was Noord Korea in economisch slechte jaren en in jaren van hongersnood gedwongen om af en toe van deze ideologie af te wijken.
De industrie werkt op een fractie van haar capaciteit door gebrek aan voorraden, olie en reserveonderdelen. De infrastructuur is vervallen en de energiesector is gekrompen. Sinds de jaren negentig leiden overstromingen bijna elk jaar tot nieuwe hongersnoden
De gezondheidszorg in Noord-Korea staat op een laag peil. Veel dokters zijn opgeleid in Noord-Korea, Oost-Europa en de voormalige Sovjet-Unie. Er is minder kennis van de nieuwste ontwikkelingen. Malaria was eens overwonnen, maar is inmiddels weer terug. Toeristen in de steden hoeven hier niet bang voor te zijn, maar op het platteland is het iets om rekening mee te houden. De ziekenhuizen, zelfs in Pyongyang zijn pover uitgerust. Röntgenapparaten zijn soms niet aanwezig en medicijnen ontbreken. De tandheelkundige zorg is ook zwak ontwikkeld. Heb je echt een behandeling nodig dan is het beter om naar Zuid-Korea of China te gaan.
Het drinkwater is onbetrouwbaar; je kunt het best mineraalwater drinken. Melk is niet gepasteuriseerd en moet gekookt worden. Vis- en vleesgerechten moeten goed gekookt zijn en heet geserveerd worden.
.
Je moet niet met Koning Aap gaan, maar met Koryo Tours in Peking. Die hebben veel betere contacten in DPRK.quote:Op woensdag 27 april 2011 20:54 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ik lees er wel eens over en ik zou er best wel eens heen willen in combinatie met Noord-China ofzo, maar de reis is vrij duur, toch een 4000 euro totaal
[..]
maar dan wil ik wel het echte leven zien en niet steeds van die vrolijke dansersquote:Op woensdag 27 april 2011 20:56 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Je moet niet met Koning Aap gaan, maar met Koryo Tours in Peking. Die hebben veel betere contacten in DPRK.
Reken op een 2500-3000e.
Je krijgt genoeg authentieke indrukken. En je kunt ook wel even ontsnappen. Ze doen niet zo heel krampachtig vind ik.quote:Op woensdag 27 april 2011 20:59 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
maar dan wil ik wel het echte leven zien en niet steeds van die vrolijke dansers
Waar precies in Oost Europa is men van gedachten veranderd en teruggegaan naar een communistische staat ?quote:Op woensdag 27 april 2011 20:48 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Ach ja. En zodra die vrijheid een illusie blijkt en materieel bezit toch echt niet gelukkig maakt, achteraf weer gauw terug willen naar de oude situatie. Zoals dat ook met Oost-Europa gaat en is gegaan.
Je bent kennelijk slecht ingevoerd. Ik spreek er nogal eens één (arbeidersklasse) en die hebben verrassend genoeg tamelijk heimwee naar het communisme. Ik weet niet hoe breed die gedachten gedragen worden onder alle bevolkingen daar, maar het is absoluut aanwezig. Toen was er weinig, nu hebben ze minder, komt het op neer.quote:Op woensdag 27 april 2011 21:03 schreef qwerty_x het volgende:
[..]
Waar precies in Oost Europa is men van gedachten veranderd en teruggegaan naar een communistische staat ?
Oftewel: onzin.
Je bent knettergekquote:Op woensdag 27 april 2011 21:07 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Je bent kennelijk slecht ingevoerd. Ik spreek er nogal eens één (arbeidersklasse) en die hebben verrassend genoeg tamelijk heimwee naar het communisme.
Ja ik zou ook wel eens naar Birma willen, een kennis van me heeft een resort op Koh Samui, die wil in Birma een nieuw resort beginnen, ja hij ziet dat beter als ik denk ik.quote:Op woensdag 27 april 2011 21:55 schreef RabbitHeart het volgende:
Ik zou ook wel een keer naar Noord-Korea willen, gewoon om het te zien. Maar ik ga niet want ik wil niet dat het regime aan mij verdient.
Ja er zijn veel van die landen waar het leven van een mens minder waard is dan dat van een geitquote:Op woensdag 27 april 2011 22:08 schreef RabbitHeart het volgende:
Birma schijnt erg mooi te zijn inderdaad. Mooie natuur en veel historische en culture dingen om te bezichtigen. Het regime daar is in mijn ogen wel iets minder erg dan dat in Noord-Korea.
Het zou nog best een goede zet van die kennis kunnen zijn. Aung San Suu Kyi is vrijgelaten en er zijn "verkiezingen" geweest.
Er zijn altijd uitwassen, er zijn in Duitsland ook mensen die Hitler terug willenquote:Op woensdag 27 april 2011 21:55 schreef RabbitHeart het volgende:
Over heimwee naar het communisme... ik hoor daar ook wel eens over. Vooral oudjes die nu geen cent te makken hebben want geen of heel laag pensioen. Maar of ze het verleden beter maken dan het in werkelijkheid was?
Ik heb voldoende Oost-Europeanen gesproken die het significant beter hadden ten tijde van het communisme. Niet alleen dat ze werk, eten en onderdak hadden, maar ook betere sociale contacten. Die vinden het kapitalisme een wassen neus. Het heeft alleen maar meer ellende gebracht.quote:Op woensdag 27 april 2011 21:50 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Je bent knettergek
Nergens wil men het communisme ooit weer terug
armoede, drankzucht, moord en doodslag is het resultaat
Mijn schoonmoeder heeft in de Kalasjnikov fabrieken gewerkt, ik weet er wel heel wat van
Polina Semenova
Ze heeft zelfs nog een medaille voor goede werker gekregen
Door Stalin zijn ze de Rusland uitgemieterd, naar een van de satellietstaten aan de rand van China, het was kiezen dood of oprotten
Niet in de grote steden waar het kapitalisme in alle glorie zich voortplant, op het platteland zullen wel wel wat oudjes rond lopenquote:Op woensdag 27 april 2011 23:24 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Ik heb voldoende Oost-Europeanen gesproken die het significant beter hadden ten tijde van het communisme. Niet alleen dat ze werk, eten en onderdak hadden, maar ook betere sociale contacten.
Soms denk ik dat je schizofreen bent. Eerst schreeuw je dat ik knettergek ben, en een post later ben je ineens gematigd en een soort van overtuigd. Terwijl ik geen andere argumenten heb gebruikt maar gewoon in herhaling val. De discussie over DPRK vertoont vergelijkbare tekenen.quote:Op woensdag 27 april 2011 23:27 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Niet in de grote steden waar het kapitalisme in alle glorie zich voortplant, op het platteland zullen wel wel wat oudjes rond lopen
Ik ben overal in Oost-Europa geweest en ken ieder land, zelfs Moldavië in Kishinev en omstreken ben ik geweest, op het platteland met alle prachtige wijnen
Dat vind ik het mooiste land daar
Ik ben niet overtuigd.quote:Op woensdag 27 april 2011 23:30 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Soms denk ik dat je schizofreen bent. Eerst schreeuw je dat ik knettergek ben, en een post later ben je ineens gematigd en een soort van overtuigd. Terwijl ik geen andere argumenten heb gebruikt maar gewoon in herhaling val.
Drink je teveel?
Hoe kan het dan dat mensen er toch warmere herinneringen aan overhouden?quote:Op woensdag 27 april 2011 23:30 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ik ben niet overtuigd.
Het communisme is het ergste wat er is
ja er zijn ook idioten die warme ideeën hebben over Hitlerquote:Op woensdag 27 april 2011 23:31 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Hoe kan het dan dat mensen er toch warmere herinneringen aan overhouden?
Mensen worden onder meer communistische systemen dan ook tot makke schapen gemaakt die niet naar zichzelf maar naar de overheid kijken voor een beter leven. Het is niet verbazend dat die mensen moeite hebben om zich aan te passen naar het systeem waar de beloning meer afhangt van eigen initiatief en dergelijke, en niet gegarandeerd wordt door de overheid. Die mensen kunnen de concurrentie niet aan door het mensonterende beleid van de vroegere Oostblok-landen.quote:Op woensdag 27 april 2011 23:24 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Ik heb voldoende Oost-Europeanen gesproken die het significant beter hadden ten tijde van het communisme. Niet alleen dat ze werk, eten en onderdak hadden, maar ook betere sociale contacten. Die vinden het kapitalisme een wassen neus. Het heeft alleen maar meer ellende gebracht.
quote:do 28 apr 2011, 12:12
Carter: Noord-Korea heeft voedselhulp nodig
SEOUL - De Amerikaanse voormalig president Jimmy Carter zegt dat het het geïsoleerde Noord-Korea dringend voedselhulp nodig heeft. Als de Verenigde Staten en Zuid-Korea het hongerlijdende land voedselhulp onthouden, is dat een schending van de mensenrechten. Carter bracht de afgelopen dagen een bezoek aan het straatarme communistische land.
Samen met drie andere oud-politici heeft hij geprobeerd de spanningen tussen Noord- en Zuid-Korea te verminderen en de regering in Pyongyang aan te zetten tot nucleaire ontwapening. Volgens Carter is een doorbraak op die punten echter niet in zicht.
De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-il, die niet bij de gesprekken was, heeft volgens de 86-jarige Carter wel verklaard dat hij bereid is een top te beleggen met Zuid-Korea, de Verenigde Staten of derden. Hij stelt daarvoor geen randvoorwaarden.
Geheel afknijpen van elke vorm van voedselhulp dan ook.quote:Op donderdag 28 april 2011 14:06 schreef meth77 het volgende:
Die Carter is er maar druk mee, zal hij wel verder in het land mogen dan
http://www.telegraaf.nl/b(...)_.html?sn=buitenland
[..]
Die man is geestesziek, laten we hopen dat die zoon meer hersens heeft, hij heeft wel een goede opleiding genoten, dus hij weet wel iets van de normale wereldquote:Op donderdag 28 april 2011 14:11 schreef waht het volgende:
Noord Korea kan prima in zijn eigen voedselvraag voorzien, mits Kim afstapt van z'n 'leger eerst'-beleid.
.quote:Harde feiten over Jong-Un zijn niet te vinden.
Geruchten des te meer: hij is een meter vijfenzeventig lang zijn en weegt ruim negentig kilogram. Hij spreekt vijf talen en houdt van skiën en basketbal.
Hij volgt de NBA-competitie in Amerika op de voet en Michael Jordan is zijn held. Net als zijn vader is hij een filmliefhebber, met Jean Claude van Damme en Keanu Reeves als zijn favoriete acteurs.
Over de leeftijd van Kim Jong-Un wordt hevig gespeculeerd. Sushi-chef Fujimoto en de meeste analisten beweren dat hij op 8 januari 1983 in Pyongyang is geboren, volgens anderen is hij in 1984 geboren. Ook wordt er getwijfeld aan de bewering dat hij aan de Internationale School van Bern in Zwitserland zou hebben gestudeerd, zoals zijn oudere broers
Ik heb vele jaren in de voormalige Sovjet Unie gewoond en gewerkt, maar goed: jij zal het wel beter weten.quote:Op woensdag 27 april 2011 21:07 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Je bent kennelijk slecht ingevoerd. Ik spreek er nogal eens één (arbeidersklasse) en die hebben verrassend genoeg tamelijk heimwee naar het communisme. Ik weet niet hoe breed die gedachten gedragen worden onder alle bevolkingen daar, maar het is absoluut aanwezig. Toen was er weinig, nu hebben ze minder, komt het op neer.
Wil je echt lachen toen ik daar afgelopen september was zag ik legertrucks met houtkachels achterin. Ik dacht heel naief die kim is aardig voor zijn nijverige landarbeiders hij zorgt dat ze het niet koud krijgen tot ik tot de conclusie kwam dat het 30 graden was en het dus houtgas moest zijn. Ik heb wel zat kapot materieel gezien trouwens vrachtauto's, kranen/graafmachine landbouw voertuigen, treinen.quote:Op woensdag 27 april 2011 20:42 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Hou op, hou op,![]()
![]()
![]()
me buik
Ongelooflijk hoe jij pure ellende , op een positieve manier kan brengen
Kun je dat ook met concentratiekampen ??
doe es.
Datzelfde zag je ook in de oude Sovjet-Unie, de opbrengst is niet van de boer zelf, dus die heeft geen belang, dus men haalt ieder jaar minder van het land.quote:Op donderdag 28 april 2011 19:31 schreef vipergts het volgende:
[..]
Als kim ipv geld besteden aan het leger eens kunstmest inkoopt hoeven ze geen honger te hebben. Als je de planten daar zit zier je gewon het gebrek aan voedingsstoffen en goede landbouw metodes
Dat zijn toevallig altijd degenen die zich braaf als schapen aan de Partij hadden gecommitteerd en nu hun privileges moeten missen. Of het zijn lofzangers op de Middelmaat, die zich zwijgzaam hadden opgesloten in hun kleinburgerlijke kutleventje en nu verdoofd worden door de herrie van de Grote Boze Buitenwereld.quote:Op woensdag 27 april 2011 23:24 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Ik heb voldoende Oost-Europeanen gesproken die het significant beter hadden ten tijde van het communisme. Niet alleen dat ze werk, eten en onderdak hadden, maar ook betere sociale contacten. Die vinden het kapitalisme een wassen neus. Het heeft alleen maar meer ellende gebracht.
En dat waren vaak de creative geesten, de vrije intelligentsia, de Bill Gates en Steve Jobsen, de uitvinders of moneymakers van deze wereld die vermoord zijn of opgesloten worden in een strafkamp.quote:Op vrijdag 29 april 2011 07:04 schreef Ringo het volgende:
Wie kalm zweeg of netjes meedeed, had daar niets te vrezen. De rest (de opstandige minderheid, een roedel lastpakken) kon zijn mooie dromen in de kast stoppen.
Maar dat is eehrwlijk want iedereen is nu gelijk...quote:Op vrijdag 29 april 2011 08:42 schreef meth77 het volgende:
[..]
En dat waren vaak de creative geesten, de vrije intelligentsia, de Bill Gates en Steve Jobsen, de uitvinders of moneymakers van deze wereld die vermoord zijn of opgesloten worden in een strafkamp.
De zwakke mensen die goed konden klappen en marcheren, en nu zonder leiding alcoholist zijn geworden missen de strakke hand uiteraard
Ik denk dat Noord-Korea ook heel veel slimme mensen heeft, die geen enkele kans krijgen om zichzelf te zijn, dan te dansen in een apepakje voor de grote leider
Gelijk straatarm en iedereen even hongerigquote:Op vrijdag 29 april 2011 15:56 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Maar dat is eerlijk, want iedereen is nu gelijk...
Dat klopt, maar is vooral waar voor de DDR en meestal willen ze het toch in een vernieuwde (maar niet revisionistische) vorm terug zien.quote:Je bent kennelijk slecht ingevoerd. Ik spreek er nogal eens één (arbeidersklasse) en die hebben verrassend genoeg tamelijk heimwee naar het communisme. Ik weet niet hoe breed die gedachten gedragen worden onder alle bevolkingen daar, maar het is absoluut aanwezig. Toen was er weinig, nu hebben ze minder, komt het op neer.
Helaas gaat de fam. Kim zover dat iedereen eerst sterft van de honger, terwijl het toelaten van een klein beetje vrijheid als een kapperszaak, groentezaak, landbouw, mobiele telefonie- internet en televisie het land een enorme boost zou geven.quote:Op zaterdag 30 april 2011 21:26 schreef albymangels het volgende:
[..]
Maar goed, het huidige systeem stort toch wel in elkaar, en dan zien we wel weer verder.
Maar he, het is volgens albymangels gelukkig niet communistisch.quote:Op zaterdag 30 april 2011 21:38 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Helaas gaat de fam. Kim zover dat iedereen eerst sterft van de honger, terwijl het toelaten van een klein beetje vrijheid als een kapperszaak, groentezaak, landbouw, mobiele telefonie- internet en televisie het land een enorme boost zou geven.
En dan zou de familie Kim nog de baas kunnen blijven
er zijn nog maar enkele communistische landen in de wereldquote:Op zaterdag 30 april 2011 21:54 schreef huhggh het volgende:
[..]
Maar he, het is volgens albymangels gelukkig niet communistisch.
Maar uiteraard, als het faalt kan het natuurlijk nooit communistisch zijn.
Communisme is perfect en beter dan het huidige kapitalistische systeem (voor zover we dat hier hebben met een overheid die zich overal mee bemoeid)..........aldus de volging van een achterhaalde mythe.![]()
Ons systeem leidt tot globale ongelijkheid, herrijzend fascisme in het globale noorden en nu dus revolutie in het globale zuiden en is dus evenmin niet perfect. Net als in noord korea, waar mensen ook gewoon hun deur uit gaan en een normaal leven leiden in een dystopie, leven mensen hier in mijn ogen ook in een bizarre situatie; een fetishistische, banale cultuur, min of meer stabiel gehouden door een oligarchie. In de VS en Italie vindt hetzelfde plaats, in een verder gevorderd stadium.quote:Maar he, het is volgens albymangels gelukkig niet communistisch.
Maar uiteraard, als het faalt kan het natuurlijk nooit communistisch zijn.
Communisme is perfect en beter dan het huidige kapitalistische systeem (voor zover we dat hier hebben met een overheid die zich overal mee bemoeid)..........aldus de volging van een achterhaalde mythe.
Interessante stelling. Waaraan refereer je?quote:Op zaterdag 30 april 2011 21:59 schreef albymangels het volgende:
Hoor je ook nooit iets over hier trouwens, maar tot begin jaren 90 was het zuiden wellicht erger in het schenden van mensenrechten dan het noorden.
China is sinds deng xiaoping al een autoritair-kapitalistische staat. Sterker nog, China is in feite een sterkere vorm van kapitalisme (naar de maatstaven van het kapitalisme zelf) dan de Westerse landen. Birma is een junta en is zelfs geen zelfverklaarde communistische staat (laat staan in institutionele zin). Wit Rusland evenmin.quote:er zijn nog maar enkele communistische landen in de wereld
Dat is CUBA, Noord Korea , ook Noord Vietnam en Wit Rusland , Birma en ook Chavez is die kant op aan het gaan
Kenmerken zijn, het verbieden van ieder particulier initiatief en het stichten van particuliere ondernemingen of handel
China en Rusland zijn niet communistisch meer, ook niet democratisch
maar er is wel particulier initiatief mogelijk, dus wel kapitalistisch ingesteld
http://en.wikipedia.org/w(...)n#Yusin_Constitutionquote:Interessante stelling. Waaraan refereer je?
Ik heb hier namelijk een Noord-Koreaans naslagwerk liggen, wat precies hetzelfde suggereert. Heb het alleen tot op de dag van vandaag niet serieus genomen.quote:Op zaterdag 30 april 2011 22:14 schreef albymangels het volgende:
[..]
http://en.wikipedia.org/w(...)n#Yusin_Constitution
http://en.wikipedia.org/wiki/Park_Chung-hee#Dictatorial_rule
PCH was een ordinaire dictator, de Zuid Koreaanse democratie is pas tot stand gekomen onder zijn rivaal Kim Dae Joong, wat de reden is dat die laatste daar zo populair is.
quote:Op donderdag 24 februari 2011 18:18 schreef Ronaldsen het volgende:
[..]
Ik geloof daar niks van, ik weet zeker dat 99,9% van de bevolking geen benul heeft dat er revoluties en opstanden plaatsvinden in het midden-oosten
De USA heeft folders en CD's verspreid met beeldmateriaalquote:Op donderdag 24 februari 2011 18:18 schreef Ronaldsen het volgende:
[..]
Ik geloof daar niks van, ik weet zeker dat 99,9% van de bevolking geen benul heeft dat er revoluties en opstanden plaatsvinden in het midden-oosten
De convergerende-belangentheorie is achterhaalde, kapitalistische propaganda. Zelfs francis fukuyama gelooft hier niet meer in.quote:Op dinsdag 3 mei 2011 10:51 schreef meth77 het volgende:
Mogelijk gaat Noord-Korea nu ook wel economie toestaan, net als Rusland, China, Japan en Zuid-Korea dat kan best.
En dan komen ze vanzelf tot elkaar omdat ze elkaar nodig hebben vanwege wederzijdse belangen
quote:di 03 mei 2011, 22:10
Honderdduizenden gevangenen in Noord-Korea
LONDEN - Noord-Korea houdt ongeveer 200.000 mensen gevangen in politieke strafkampen. Ze worden geregeld gemarteld, krijgen nauwelijks te eten en de dwangarbeid die ze moeten verrichten, grenst aan slavernij.
Daarop heeft mensenrechtenorganisatie Amnesty International dinsdag gewezen.
Amnesty heeft onder meer satellietopnames van de strafkampen vrijgegeven als bewijs.
De organisatie vreest dat Noord-Korea steeds meer mensen opsluit, omdat er een machtswisseling in het streng gesloten land nadert. „
Nu Noord-Korea op weg lijkt naar Kim Jong-un als nieuwe leider en een periode van politieke instabiliteit, is de grote angst dat de strafkampen groter lijken te worden”, stelt Amnesty.
Zo was het vroeger in de sovjetunie ook, in Siberie staan kampen die groter dan Amsterdam zijn, maar de mensen zijn voor het merendeel vrijgelaten toenquote:Op dinsdag 3 mei 2011 22:16 schreef michaelmoore het volgende:
Jongens wat een onmenselijke bende is het daar toch
http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-pacific-13277377quote:There are signs that a growing number of people are being sent to political prison camps in North Korea, according to a report by Amnesty International.
It says North Korea is clamping down on dissent ahead of a transition of power to Kim Jong Il's son.
The report's findings include recent photos of the prison sites inside the secretive state.
Lucy Williamson reports.
quote:ma 09 mei 2011, 18:49
'Cubanen mogen reizen als toerist'
HAVANA - De regering van de Cubaanse president Raúl Castro wil inwoners van het land de mogelijkheid bieden als toeristen naar het buitenland te reizen. Dat blijkt uit een maandag vrijgegeven document.
De maatregel is een van 313 maatregelen die half april zijn goedgekeurd door het congres van de Communistische Partij van Cuba (PCC). In het maandag vrijgegeven document staat niet wanneer Havana Cubanen de mogelijkheid gaat bieden als toeristen naar het buitenland te reizen. Ook andere informatie over het plan ontbreekt.
In de huidige situatie kunnen Cubanen een aanvraag indienen om naar het buitenland te mogen reizen. De kosten van zo'n aanvraag kunnen oplopen tot bijna 300 euro. Aanvragen kunnen worden afgewezen. Sinds de machtsovername van de communisten in Cuba ruim een halve eeuw geleden zijn reizen naar het buitenland een voorrecht voor hoge functionarissen.
maar het kenmerk van kapitalisme is dat al heel snel bedrijven machtiger zijn dan de vaak domme "machthebbers/dictators" , dat is ook de reden dat men daar zo bang voor particulier initiatief is, Stalin deed zelfs advocaten en schrijvers vermoorden uit angst.quote:Op dinsdag 10 mei 2011 09:38 schreef Knipoogje het volgende:
Wat dat betreft heb ik het idee dat Raul het werk van zijn broer langzaam met kleine stapjes ongedaan gaat maken en ook Cuba de 21e eeuw inloodsen. Waarschijnlijk via het Chinese systeem: strakke leiding en langzaam steeds kapitalistischer.
Nou, als Fuckyoujama het zegtquote:Op dinsdag 3 mei 2011 14:19 schreef albymangels het volgende:
[..]
De convergerende-belangentheorie is achterhaalde, kapitalistische propaganda. Zelfs francis fukuyama gelooft hier niet meer in.
Is dat niet wat China sterk en rijk maaktquote:Op dinsdag 10 mei 2011 09:38 schreef Knipoogje het volgende:
Wat dat betreft heb ik het idee dat Raul het werk van zijn broer langzaam met kleine stapjes ongedaan gaat maken en ook Cuba de 21e eeuw inloodsen. Waarschijnlijk via het Chinese systeem: strakke leiding en langzaam steeds kapitalistischer.
op zich wel belangrijk natuurlijk he, aangezien hij het zelf was die het idee geopperd heeft dat de liberale democratie door convergerende economische belangen uiteindelijk tot wereldvrede zal leiden.quote:Nou, als Fuckyoujama het zegt
maar als je niet meedoet aan de wereldeconomie, maar het enige is het pesten van de eigen bevolking, dan niet nee.quote:Op woensdag 11 mei 2011 13:33 schreef albymangels het volgende:
[..]
op zich wel belangrijk natuurlijk he, aangezien hij het zelf was die het idee geopperd heeft dat de liberale democratie door convergerende economische belangen uiteindelijk tot wereldvrede zal leiden.
quote:GM overweegt nieuwe fabrieken China
Uitgegeven: 1 februari 2011 16:49
PEKING - General Motors (GM) overweegt nieuwe fabrieken neer te zetten in China.
gargamel is een topperquote:
quote:wo 18 mei 2011, 18:42
Zuid-Korea nodigt Kim Jong-il uit
SEOUL - Zuid-Korea heeft een opmerkelijke handreiking gedaan aan de dictator van aartsvijand Noord-Korea, Kim Jong-il. Hij kan volgend jaar naar een internationale top over nucleaire veiligheid in Seoul reizen. Dat heeft een woordvoerder van de Zuid-Koreaanse president Lee Myung-bak woensdag gezegd tegen het zuidelijke staatspersbureau Yonhap.
quote:do 19 mei 2011, 16:05
Zuid-Korea onthulde identiteit vluchteling
SEOUL - Zuid-Korea moet een schadevergoeding betalen aan een man die was gevlucht uit aartsvijand Noord-Korea.
Ambtenaren hadden de identiteit van de vluchteling laten uitlekken, waarna meer dan twintig familieleden in het stalinistische noorden zouden zijn verdwenen.
Dat meldde het Zuid-Koreaanse staatspersbureau Yonhap donderdag.
Lee zeilde in 2006 met zijn vrouw, twee kinderen en een vriend vanuit Noord-Korea naar het zuiden.
Tijdens de asielprocedure verschenen in Zuid-Koreaanse media berichten over zijn vlucht, met naam en toenaam.
Zeker 22 familieleden in Noord-Korea zijn toen in strafkampen geplaatst, stelde Lee. Veel van hen zouden daar de doodstraf hebben gekregen.
Dit is voor de Zuid-Koreanen gewoon even een moment om hun "goede wil" te laten zien. Ze weten zelf ook wel dat hij nooit gaat komen, omdat:quote:
Hoe weet Lee dit. Twitter? Facebook?quote:Op donderdag 19 mei 2011 16:12 schreef meth77 het volgende:
dat is niet zo mooi voor de achterblijvers
Je zou toch denken ze heten daar allemaal Lee, maakt het uit![]()
http://www.telegraaf.nl/b(...)innenland,buitenland
Maar het voordeel is, ze hebben daar geen immigratieprobleem met asielzoekers, dat dan weer niet
[..]
Er zal best een goedwerkend alternatief informatienetwerk bestaan, denk maar hoe het bij ons ging in de oorlogquote:Op donderdag 19 mei 2011 19:04 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Hoe weet Lee dit. Twitter? Facebook?
quote:vr 20 mei 2011, 11:55
'Kim Jong-il in China'
SEOUL/PEKING - China heeft hoog bezoek gekregen uit buurland Noord-Korea.
Volgens de Zuid-Koreaanse nieuwszender YTN gaat het om dictator Kim Jong-il zelf.
Andere media in het zuiden, waaronder staatspersbureau Yonhap en de krant Chosun Ilbo, spreken van zijn troonopvolger Kim Jong-un.
De staatsmedia van China en Noord-Korea zwijgen vooralsnog.
De gast zou vrijdagochtend een brug tussen de twee landen bij de Chinese stad Tumen hebben overgestoken.
De omgeving wordt al dagen zwaar bewaakt, meldden Zuid-Koreaanse media.
Dictator Kim Jong-il en zijn zoon Kim Jong-un hadden in augustus vorig jaar samen een bezoek gebracht aan China.
Ze zouden daar in het geheim hebben gesproken met president Hu Jintao.
Noord-Korea is vrijwel volledig afhankelijk van bondgenoot China.
Het regime wil dan ook de zegen van Peking hebben voor de machtsoverdracht.![]()
![]()
![]()
![]()
quote:AMSTERDAM - BEIJING - De Chinese premier Wen Jiabao heeft zondag bevestigd dat de Noord-Koreaanse leider Kim Jong Il in China op bezoek is. Kim is in China om van China's hervormingen te leren, zei hij.
Kim is sinds vrijdag in de Volksrepubliek. Met zijn speciale trein kwam hij zondagavond laat in de Oost-Chinese stad Yangzhou aan en volgens Zuid-Koreaanse media zal hij ook Shanghai bezoeken.
Het is het derde bezoek aan China binnen een jaar van Kim, die zelden naar het buitenland reist. De bevestiging van Kims verblijf in de Volksrepubliek door premier Wen is verrassend. Standaard is dat Beijing en Pyongyang bezoeken van Kim pas bekendmaken als de Noord-Koreaanse leider weer in eigen land terug is.
Wen liet in een verklaring aan de Zuid-Koreaanse president Lee Myung-bak weten dat China Kim heeft uitgenodigd om de Noord-Koreanen 'een kans te geven de Chinese ontwikkeling te begrijpen en deze te gebruiken voor hun eigen ontwikkeling'.
Afhankelijker
Noord-Korea wordt voor zijn voedsel- en brandstofvoorziening steeds afhankelijker van Beijing, dat Pyongyang ook diplomatiek de hand boven het hoofd houdt.
China ziet graag economische hervormingen in Noord-Korea. Het wil voor alles voorkomen dat door een explosieve mix van armoede en onderdrukking aan zijn grens een bron van instabiliteit ontstaat.
Weg
China heeft langs zijn grens verschillende economische ontwikkelingsprojecten gepland. Door de aanleg van een weg van de Chinese stad Hunchun naar de Noord-Koreaanse havenstad Rajin moeten handel en investeringen worden gestimuleerd, schrijft de Zuid-Koreaanse krant Chosun Ilbo.
Een Chinese rederij vaart regelmatig van Rajin naar Busan in Zuid-Korea, van waar Chinese goederen gemakkelijk naar Japan kunnen worden vervoerd. Verder wil China het Noord-Koreaanse eiland Hwanggumpyong ontwikkelen.
Noord-Korea zou op die manier van de Chinese export kunnen profiteren, zonder zijn centraal geleide economie te hoeven liberaliseren, zegt Ian Davies, een Australische consulent die in de jaren negentig aan een ontwikkelingsproject van de VN in het gebied werkte.
Dik leger is niet van deze tijd, dat is net als mensen met zwaarden het veld in sturen, daarnaast is men volstrekt ongemotiveerdquote:Op maandag 23 mei 2011 17:55 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
Doet China goed.
Beetje voedsel sturen en contact onderhouden met N-Korea, wat het door die grote afhankelijkheid van hulp eigenlijk een Chinese sattelietstaat maakt. Met een dik leger.
O nee absoluut niet, aantallen is niet meer belangrijk, techniek is belangrijk, kijk maar waarom men in het westen die massa's soldaten gedag zegtquote:Op maandag 23 mei 2011 18:02 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
Hoe weet je dat nou?
Het is in ieder geval goed genoeg om Z-Korea mee plat te walsen. Daar doen ze het uiteindelijk om.
Dat lijkt misschien op het eerste oog zo maar dat is het niet. Het leger van Noord Korea bestaat voor een groot deel uit middelen die vast zitten (artillerie, afweergeschut, bunkers etc.). Met andere woorden het leger is vrijwel volledig ontworpen op het afslaan van een aanval van het zuiden en wellicht een tegenaanval tot enkele tientallen kilometers het zuiden in. Hoe verder zuidelijk de noorderlingen geraken, hoe kwetsbaarder hun logistiek wordt. Het landschap aldaar is bij uitstek geschikt voor guerilla-achtige aanvallen door het zuiden. Hierdoor kan het noorden nooit ver het zuiden indringen, als ze dat zouden willen.quote:Op maandag 23 mei 2011 18:02 schreef Hans_van_Baalen het volgende:
Hoe weet je dat nou?
Het is in ieder geval goed genoeg om Z-Korea mee plat te walsen. Daar doen ze het uiteindelijk om.
Afgezien daarvan, er is geen enkele reden waarom men voor Kim het leven zal opofferen, zodra men in Zuid-Korea is dan verdwijnen de 20 miljoen grijze Noord-Koreanen in de 50 miljoen jonge Zuid-Koreanenquote:Op maandag 23 mei 2011 18:40 schreef waht het volgende:
[..]
Maar dan nog, de buitenwijken van Seoul liggen ongeveer 20km bij de grens vandaan dus schade kunnen ze uiteraard aanrichten. Zuid Korea platwalsen gaat echter niet gebeuren, helemaal niet zo lang ZK veel rijker en meer ontwikkeld is, en de VS aan zijn zijde heeft.
quote:De jaren negentig werden in Noord-Korea voor een groot deel getekend door een enorme voedselcrisis die het gehele decennium voort zou duren en ten slotte tussen de 2 en 3 miljoen levens zou kosten. Als oorzaken voor de crisis zijn aangemerkt het beperken van subsidies door Rusland en China, het strikte overheidsbeleid ten aanzien van de landbouw en een opeenvolging van droge en natte periodes.
Hoewel sindsdien de voedselsituatie enigszins is verbeterd, mede dankzij buitenlandse hulp, is er nog steeds te weinig voedsel in het land. Als gevolg daarvan vluchten veel Noord-Koreanen naar China. China erkent hen echter niet als vluchteling en stuurt hen terug naar Noord-Korea. Aangezien vluchten naar het buitenland een ernstig misdrijf is in Noord-Korea, worden de teruggekeerde vluchtelingen gestraft met opsluiting in werkkampen, gevangenisstraf of wellicht zelfs de doodstraf.
Ik snap je ff niet met 20 miljoen en dan 50 miljoen?quote:Op maandag 23 mei 2011 18:49 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Afgezien daarvan, er is geen enkele reden waarom men voor Kim het leven zal opofferen, zodra men in Zuid-Korea is dan verdwijnen de 20 miljoen grijze Noord-Koreanen in de 50 miljoen jonge Zuid-Koreanen
http://www.google.com/pub(...):KOR:PRK&hl=nl&dl=nl
[..]
Raul is altijd al een hardliner van het Cubaanse regime geweest. Dus al het werk van zijn broer ongedaan maken zie ik niet gebeuren.quote:Op dinsdag 10 mei 2011 09:38 schreef Knipoogje het volgende:
Wat dat betreft heb ik het idee dat Raul het werk van zijn broer langzaam met kleine stapjes ongedaan gaat maken en ook Cuba de 21e eeuw inloodsen. Waarschijnlijk via het Chinese systeem: strakke leiding en langzaam steeds kapitalistischer.
Hij heeft wel zijn eigen maximale termijn vastgezet en dat is een knappe prestatie, hij wil ruimte geven aan het individu en dat is de eerste stap weg van het communismequote:Op maandag 23 mei 2011 19:53 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
[..]
Raul is altijd al een hardliner van het Cubaanse regime geweest. Dus al het werk van zijn broer ongedaan maken zie ik niet gebeuren.
quote:di 24 mei 2011, 10:26
Amerikanen naar Noord-Korea om voedseltekort
PEKING - Een Amerikaanse tweekoppige delegatie is dinsdag in de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang aangekomen om een inschatting te maken van het voedseltekort in het communistische land. Dat meldde het Chinese persbureau Xinhua dinsdag.
Het gaat om de speciale gezant voor de mensenrechten in Noord-Korea, Robert King, en Jon Brause van het Amerikaanse Agentschap voor Internationale Ontwikkeling (USAID).
Voormalig Amerikaans president Jimmy Carter zei onlangs dat het straatarme en geïsoleerde Noord-Korea dringend voedselhulp nodig heeft.
Carter bezocht het land eind april om te proberen de spanningen tussen Noord-Korea en Zuid-Korea te verminderen en de regering in Pyongyang aan te zetten tot nucleaire ontwapening.
Als Amerika en de EU nauw de sancties (behalve de sancties die met wapens te maken hebben) tegen Noord-Korea ongedaan maakt, dan kan in Noord-Korea weer geïnvesteerd worden (en handel drijven) en daarvan kan het regime weer voedsel kopen. Want toen de Sovjet-Unie nog bestond, had het regime ook nog genoeg geld door de handel met de S-U en kon het daarvan voedsel kopen.quote:
NK kan genoeg handel doen met China, het probleem is dat men de bevolking iets van eigen initiatief / vrijheid / eigen ondernemerschap moet gunnen en dat kan kennelijk nietquote:Op dinsdag 24 mei 2011 14:52 schreef TjaGerben het volgende:
[..]
Als Amerika en de EU nauw de sancties (behalve de sancties die met wapens te maken hebben) tegen Noord-Korea ongedaan maakt, dan kan in Noord-Korea weer geïnvesteerd worden (en handel drijven) en daarvan kan het regime weer voedsel kopen. Want toen de Sovjet-Unie nog bestond, had het regime ook nog genoeg geld door de handel met de S-U en kon het daarvan voedsel kopen.
quote:wo 25 mei 2011, 08:12
Noord-Koreaanse leider Kim in Peking
PEKING - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-il is woensdag per trein aangekomen in de Chinese hoofdstad Peking.
Volgens de BBC zal hij onder meer een ontmoeting hebben met de Chinese president Hu Jintao.
Het is het derde bezoek van Kim aan het buurland in iets meer dan een jaar. China is de laatste bondgenoot van het sterk geïsoleerde bewind in Pyongyang. Het land is sterk afhankelijk van onder meer voedselleveranties van de Chinezen.
Details van het bezoek worden pas bekendgemaakt, als het voorbij is. Het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap meldde dat Kim verscheidene economische ontwikkelingszones heeft bezocht. De Chinezen zouden naar verluidt bij Kim erop aandringen ook dergelijke zones op te richten.
Peking wil de rust bewaren in Noord-Korea.
Het vreest een vloedgolf van vluchtelingen, als de situatie daar uit de hand loopt.
quote:Anti-Kim Graffiti Found in Pyongyang
By Park Jun Hyeong
[2011-06-29 18:18 ]
Shenyang, China -- Graffiti denouncing Kim Jong Il has allegedly been found on a wall in Pyongyang, causing the authorities to launch a crackdown to uncover the culprit.
According to one Chinese-Korean trader working between the North Korean capital and Dandong, China, “Graffiti denouncing Kim Jong Il was found on the wall of Pyongyang Railroad College on the 24th; the inspections and regulations are phenomenal. Nobody can come or go from Pyongyang.”
The graffiti apparently stated, “Park Chung Hee and Kim Jong Il are both dictators; Park Chung Hee a dictator who developed his country’s economy, Kim Jong Il a dictator who starved people to death.” One syllable was a man's head and was written on a red brick wall in white chalk, making it quite striking.
“In order to catch the culprit, regulations and inspections targeting visitors to Pyongyang as well as the city’s citizens went on for three days, until the morning of the 27th,” the source said. “They wouldn’t even sell train tickets, so my schedule got pushed back. One person visiting his son in the military in Pyongyang was not able to get home.”
Pyongyang Railroad College is in Hadang 1-dong in Hyeongjesan-district, a place with no streetlights with the exception of above the college main gate. The neighborhood is also within the scope of the 100,000-home construction project, so buildings in the area have been destroyed and pedestrians are rarely seen. It would have been easier than in some other places to leave graffiti.
According to the trader, the authorities launched the search for the person responsible via a joint investigation team including the National Security Agency and People’s Safety Ministry, specifically targeting students and people from other provinces. They established road blocks on the roads linking Pyongyang Station and West Pyongyang Station, Pyongyang-Pyongsung, Pyongyang-Wonsan and Pyongyang-Kanri, then began questioning all passers’ by.
Reporting the latest, he said, “The investigation unit has now narrowed down the investigation to the Railroad College’s own students, and has blocked the movement of people between provinces in order to stop the spread of rumors. It seems they are dealing with it severely since it happened in Pyongyang not in the provinces.”
Despite the authorities’ efforts to block the spread of the news, people as far away as Pyongsung and even North Hamkyung Province know about it, the source said.
Kimmetje is druk met de nieuwe trein voor zijn zoon, die is zeker ook te bang om te vliegenquote:Op woensdag 25 mei 2011 16:49 schreef TjaGerben het volgende:
Ik hoop dat Kim zo snel mogelijk economische hervormingen doorvoert of het voedsel probleem op een andere manier oplost. Maar waarschijnlijk zal het gewoon bij het oude blijven, want Kimmetje is bang dat hij afgezet word en dan zal hem waarschijnlijk geen goede toekomst te gemoet komen. (Mubarak - doodstraf)
Waarom denk je dat?quote:Op woensdag 29 juni 2011 19:12 schreef Chooselife het volgende:
Denk niet dat het waar is, die berichten over voedseltekort voor het leger.
Fair enough, verder was dat filmpje gemaakt in één of andere uithoek bij de Chinese grens, elders in het land kan de situatie heel anders zijn.quote:Op woensdag 29 juni 2011 19:15 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Kansberekening. 9 Van de 10 berichten over dat land is niet waar.
quote:Kim-Medvedev Summit Canceled
The summit between Russian President Dmitry Medvedev and Kim Jong Il, which was allegedly set to take place at the beginning of July, has apparently been cancelled.
A South Korean high official revealed the news on the 28th, saying, "It's my understanding that the summit between Chairman Kim Jong Il and President Dmitry Mevedev was scheduled to take place in Russia's Far Eastern region of Vladivostok on June 30 or July 1. We have no idea yet why the talks were canceled."
A Russian government source also confirmed, “The Russia-North Korea talks planned for the end of this month or beginning of next month have been cancelled. Of course maybe the North Korean side will change the when or why again, but as it stands, the chance of the talks not taking place is above 80%.”
A diplomatic source in Moscow speculated “It could be that North Korea canceled the plan because at the final stage of confirming the agenda and possible results of the summit they were unable to reach a conclusion.”
There have been several cases of Kim Jong Il allegedly canceling plans to visit Russia in the past.
Several Japanese and Russian media outlets reported that the two leaders were going to meet in Vladivostok while President Medvedev is there checking on preparations for next year’s APEC forum.
bron
Kan. Er kan van alles. Rode Kruis zegt zelf dat er voedseltekort in DPRK is, maar dat er geen hongersnood is, zoals in Afrika.quote:Op woensdag 29 juni 2011 19:16 schreef Nibb-it het volgende:
[..]
Fair enough, verder was dat filmpje gemaakt in één of andere uithoek bij de Chinese grens, elders in het land kan de situatie heel anders zijn.
Ik ga volgend jaar, hoop ik.quote:Op woensdag 29 juni 2011 19:19 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Kan. Er kan van alles. Rode Kruis zegt zelf dat er voedseltekort in DPRK is, maar dat er geen hongersnood is, zoals in Afrika.
Ik -met mijn haviksogen- heb wel met eigen ogen gezien dat veel Noord Koreanen witte spikkeltjes op hun nagels hebben. Zinktekort.
Ik zou ook wel willen maar alleen als ik vrij kan reizen en niet een begeleide tour krijgquote:
Dan zul je moeten wachtenquote:Op woensdag 29 juni 2011 19:34 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ik zou ook wel willen maar alleen als ik vrij kan reizen en niet een begeleide tour krijg
Je mag wel vrij rondlopen hoor. Alleen niet zelf een vervoermiddel pakken.quote:Op woensdag 29 juni 2011 19:34 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ik zou ook wel willen maar alleen als ik vrij kan reizen en niet een begeleide tour krijg
Ja dan kan je dus nergens heen, er zijn ook geen taxi's denk ik ofwelquote:Op woensdag 29 juni 2011 19:40 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Je mag wel vrij rondlopen hoor. Alleen niet zelf een vervoermiddel pakken.
Je gaat met een busje.quote:Op woensdag 29 juni 2011 20:04 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ja dan kan je dus nergens heen, er zijn ook geen taxi's denk ik ofwel
nee ik zou op eigen gelegenheid willen reizen met een backpack en met openbaar vervoer, niet langs een vastgelegde routequote:
Gaat niet lukken ben ik bangquote:Op woensdag 29 juni 2011 20:39 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nee ik zou op eigen gelegenheid willen reizen met een backpack en met openbaar vervoer, niet langs een vastgelegde route
Dan kan ik beter een filmpje kijken
Ja dan wacht ik wel tot Kim is ingeruild voor een anderequote:
Ik denk dat Kim Jong-un ook geen grote veranderingen gaat brengen.quote:Op woensdag 29 juni 2011 20:47 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ja dan wacht ik wel tot Kim is ingeruild voor een andere
Ik zie net dat er twee Noord Korea-topics zijn. Deze was eigenlijk voor de andere bedoeld.quote:Op woensdag 29 juni 2011 19:55 schreef waht het volgende:
Als tegenhanger voor de rooskleurige (oftewel bedrieglijke) berichtgeving van Chooselife:
http://www.youtube.com/re(...)a+concentration+camp
Ja er zijn een paar taxi's in Pyongyang.quote:Op woensdag 29 juni 2011 20:04 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ja dan kan je dus nergens heen, er zijn ook geen taxi's denk ik ofwel
Jij kunt niets van wat ik zeg weerleggen. En tot op dat moment kun je erop rekenen dat ik de waarheid spreek.quote:Op woensdag 29 juni 2011 19:55 schreef waht het volgende:
Als tegenhanger voor de rooskleurige (oftewel bedrieglijke) berichtgeving van Chooselife:
http://www.youtube.com/re(...)a+concentration+camp
Ik persoonlijk niet. Wat ik wel kan is luisteren naar andere toeristen die in NK zijn geweest, en jouw verhalen bevestigen. En luisteren naar gevluchte NK'en om te horen wat toeristen niet te zien krijgen.quote:Op woensdag 29 juni 2011 21:31 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Jij kunt niets van wat ik zeg weerleggen. En tot op dat moment kun je erop rekenen dat ik de waarheid spreek.
Wat krijgen die niet te zien dan, concentratiekampen? Maar wat is het verschil tussen zo'n kamp en Guantanamo Bay?quote:Op woensdag 29 juni 2011 23:08 schreef waht het volgende:
[..]
Ik persoonlijk niet. Wat ik wel kan is luisteren naar andere toeristen die in NK zijn geweest, en jouw verhalen bevestigen. En luisteren naar gevluchte NK'en om te horen wat toeristen niet te zien krijgen.
Voel jij je de ambassadeur van NK dat je zo krampachtig in de verdediging schiet?quote:Op woensdag 29 juni 2011 21:31 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Jij kunt niets van wat ik zeg weerleggen. En tot op dat moment kun je erop rekenen dat ik de waarheid spreek.
En daarmee komt uiteindelijk de politiek ingegeven aap uit de mouw.quote:Op woensdag 29 juni 2011 23:11 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Wat krijgen die niet te zien dan, concentratiekampen? Maar wat is het verschil tussen zo'n kamp en Guantanamo Bay?
Maar diezelfde gegevens hebben we toch ook van Guantanamo Bay? Of de behandelingen van rechtenlozen als Bradley Manning, Omar Khadr? Ik zie het verschil niet echt. Beide beestachtig, zonder enige vorm van proces, zonder enige kans op een verdediging.quote:Op woensdag 29 juni 2011 23:13 schreef huhggh het volgende:
[..]
Voel jij je de ambassadeur van NK dat je zo krampachtig in de verdediging schiet?
Er zijn talrijke ooggetuige-verslagen, onderbouwd door video-materiaal en overheidsdocumenten, die ingaan op allerlei weerzinwekkende voorvallen in die kampen gaan.
[..]
En daarmee komt uiteindelijk de politiek ingegeven aap uit de mouw.
Die overheidsdocumenten zijn mij niet bekend, heb je daar een bron van voor mij?quote:Op woensdag 29 juni 2011 23:13 schreef huhggh het volgende:
[..]
Voel jij je de ambassadeur van NK dat je zo krampachtig in de verdediging schiet?
Er zijn talrijke ooggetuige-verslagen, onderbouwd door video-materiaal en overheidsdocumenten, die ingaan op allerlei weerzinwekkende voorvallen in die kampen gaan.
[..]
En daarmee komt uiteindelijk de politiek ingegeven aap uit de mouw.
Toeristen krijgen alleen het acceptabele van NK te zien. In een dictatoriaal regime als dat van NK draait alles om propaganda, zowel voor binnen- als buitenland.quote:Op woensdag 29 juni 2011 23:11 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Wat krijgen die niet te zien dan, concentratiekampen? Maar wat is het verschil tussen zo'n kamp en Guantanamo Bay?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.The problem is not the occupation, but how people deal with it.
Nice.quote:Op donderdag 30 juni 2011 00:13 schreef Nibb-it het volgende:
Leesvoer voor de militair-technische/tactische geïnteresseerden onder ons:
Bluffer's Guide: North Korea I
Bluffer's Guide: North Korea II
Vet, morgen eens even de tijd voor nemen.quote:Op donderdag 30 juni 2011 00:13 schreef Nibb-it het volgende:
Leesvoer voor de militair-technische/tactische geïnteresseerden onder ons:
Bluffer's Guide: North Korea I
Bluffer's Guide: North Korea II
Het niet doorgaan met het overleg met medvedev is wel een teken dat Kim helemaal alleen staat, wat zal ie doen nu, geen communistische hulp meerquote:Op donderdag 30 juni 2011 00:30 schreef Nibb-it het volgende:
Was er trouwens niet een centraal Noord-Korea topic? Kan 'm niet vinden, of ik kan gewoon niet met de searchfunctie omgaan
China is nog altijd een sterke bondgenoot.quote:Op donderdag 30 juni 2011 00:36 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Het niet doorgaan met het overleg met medvedev is wel een teken dat Kim helemaal alleen staat, wat zal ie doen nu, geen communistische hulp meer
Nou dat vraag ik me af, ze worden die schreeuwlelijk ook wel wat zat hoorquote:Op donderdag 30 juni 2011 00:36 schreef Nibb-it het volgende:
[..]
China is nog altijd een sterke bondgenoot.
Ze hebben liever de blaffende teckel Noord-Korea als de Amerikanen in de achtertuin. Maar je hebt gelijk, de steun van de Chinezen is verminderd, de contacten zijn wat verwaterd.quote:Op donderdag 30 juni 2011 01:42 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Nou dat vraag ik me af, ze worden die schreeuwlelijk ook wel wat zat hoor
Noord-Korea is ook nog vriendjes met Iran, Myanmar en Zimbabwe.quote:Op donderdag 30 juni 2011 00:36 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Het niet doorgaan met het overleg met medvedev is wel een teken dat Kim helemaal alleen staat, wat zal ie doen nu, geen communistische hulp meer
Ik zag ze in een paar Britse documentaires voorbij komen.quote:Op woensdag 29 juni 2011 23:45 schreef Nibb-it het volgende:
[..]
Die overheidsdocumenten zijn mij niet bekend, heb je daar een bron van voor mij?
Netjes geregeld daar.quote:Op donderdag 30 juni 2011 00:57 schreef Nibb-it het volgende:
Douane (nieuwe versie, oudere versies bevatten typefouten):
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Verzoek tot telefoongesprek:
[ afbeelding ]
Bron: nosop3.nlquote:Is persvrijheid mogelijk in een land waar geen vrijheid is? Voor die uitdaging staat het Amerikaanse persbureau Associated Press. Gisteren maakte AP bekend dat het als eerste westerse persbureau een permanente tekst- en fotoafdeling zal openen in Noord-Korea. In het persbericht spreekt directeur Tom Curley van een "historisch en belanghebbende" overeenkomst met het Noord-Koreaanse persbureau KCNA. Vooralsnog staat Noord-Korea op de één na laagste notering van persvrijheid in de wereld. Alleen Eritrea staat lager, dat ook wel het Noord-Korea van Afrika wordt genoemd.
In 2006 had AP ook al een primeur in Noord-Korea. Toen maakte het persbureau bekend dat AP Television News als eerste westerse nieuwsorganisatie een videoafdeling kreeg in het totalitaire land. Dat bureau wordt bemand door een Noord-Koreaanse staf en bestuurd vanuit Hong Kong. Veel van de schaarse videobeelden die het buitenland bereiken komen van dit bureau.
On/afhankelijk
Directeur Curley verzekert in het persbericht dat AP het nieuws uit Noord-Korea op een "betrouwbare en inzichtvolle wijze" zal blijven brengen. Toch zijn er twijfels over de mogelijkheid van persvrijheid in een regime dat volgens Amnesty International zeer strikte beperkingen oplegt aan de vrijheid van meningsuiting. Volgens de Verenigde Naties staan de Noord Koreaanse media enkel in dienst van de persoonlijkheidscultus van de leider Kim Jong-il en zijn wijlen vader Kim Sung-il.
Hoofdredacteur Kathleen Carroll gaf in een artikel op de nieuwswebsite The Huffington Post commentaar op deze twijfel. "AP opereert onafhankelijk, ongeacht van locatie. Punt uit." Volgens Carroll heeft AP in voorgaande jaren geen last gehad van censuur. In het artikel merkt The Huffington Post echter op dat de berichtgeving van AP uit het land tot nu toe beperkt blijft tot verslagen van in scène gezette pers-evenementen.
Eerdere toenaderingen
Het regime in Noord-Korea lijkt de laatste jaren toenadering te zoeken met het Westen. In 2008 werden zo'n tachtig Amerikaanse journalisten toegelaten om verslag te doen van het bezoek van het New Yorkse philharmisch orkest aan de hoofdstad Pyongyang.
Al eerder kreeg de Nederlandse documentairemaker Pieter Fleury in 2004 na maanden van onderhandelen toestemming voor het filmen van haar documentaire "Noord-Korea: een dag uit het leven". In oktober 2010 kreeg NOS-correspondent Wouter Zwart samen met selecte groep internationale media onverwacht toegang tot het land. Weliswaar onder de stricte begeleiding van gidsen.
Wat de recente overeenkomst tussen Noord-Korea en AP zal betekenen voor de persvrijheid blijft nog onzeker. Maar de eerste stappen lijken te zijn gemaakt.
Ik ben benieuwd in hoeverre er daar sprake zal zijn van onafhankelijke nieuwsvergaring, het meeste zal wel via het KCNA aangereikt worden. Daar komt bij dat de AP-journalist(en) hoogstwaarschijnlijk niet vrij door het land mogen reizen.quote:
Geloof het of niet, Wouter Zwart van de NOS (Azië correspondent) zat bij mij in het vliegtuig naar DPRK. Die mocht daar toen zelfs live een item uitzenden.quote:
Toen nog op televisie gezienquote:Op donderdag 30 juni 2011 21:32 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Geloof het of niet, Wouter Zwart van de NOS (Azië correspondent) zat bij mij in het vliegtuig naar DPRK. Die mocht daar toen zelfs live een item uitzenden.
Dat komt door Google, Yahoo Maps en Bing Maps hebben wel gewoon een kaart van Noord-Korea:quote:Op donderdag 30 juni 2011 21:30 schreef michaelmoore het volgende:
Als je ook zo een land ziet, het is gewoon helemaal wit, ze kunnen het beter noemen het verdwenen land![]()
![]()
Mooie foto's!quote:Op vrijdag 1 juli 2011 08:01 schreef VladimirPoetin het volgende:
Ik heb via een blog over NK deze foto's tegen gekomen van het Noord-Koreaanse platteland:
http://www.voanews.com/korean/news/photo-galleries/123654389.html
Maar eens kopen, kijken of het wat is.quote:The Survival of North Korea: Essays on Strategy, Economics and International Relations
Suk Hi Kim, Bernhard Seliger, Terence Roehrig
Order at Amazon.com
About the Book
Since the end of the Cold War, scholars and analysts have been predicting the collapse of the communist regime in North Korea. Yet, despite a deteriorating economy characterized by declining industrial output, outdated technology, and difficulty feeding its people, the country has been able to persist in spite of these daunting obstacles and continues to plod along. How has North Korea been able to survive, and how long can it last without significant change to its economic and political structures? How can we peacefully resolve the North Korean nuclear standoff through constructive dialogue? This book examines North Korea’s survival strategy and practical solutions to a fifty-year nuclear standoff through a series of essays written by thirteen of the world’s foremost scholars and leading experts on strategy, economics, and international relations. The Survival of North Korea, edited by Kim, Roehrig, and Seliger, is essential reading for anyone interested in peace in Northeast Asia. The book will be invaluable in helping policy-makers, diplomats, politicians, researchers, and other North Korea watchers to understand the three closely related issues about North Korea: (1) why North Korea will continue to survive; (2) how the United States and North Korea can build a mutual confidence; and (3) why a dialogue is the only viable way to resolve the North Korea problem peacefully.
bron
Echt. Iedereen daar is dun/vermagerd. Zelfs de goed-verzorgde zakenmannen zouden op een pro-ana website kunnen.quote:Op vrijdag 1 juli 2011 08:01 schreef VladimirPoetin het volgende:
Ik heb via een blog over NK deze foto's tegen gekomen van het Noord-Koreaanse platteland:
http://www.voanews.com/korean/news/photo-galleries/123654389.html
quote:North Korea threatens 'new' nuclear deterrent
Tensions remain very high over the sinking of a South Korean ship
North Korea is threatening to introduce a new nuclear deterrent because of US hostility, amid tensions over a sunken South Korean warship.
It also accused the US of taking weapons into Panmunjom, the truce village in the demilitarised zone.
The statements came hours after US President Barack Obama urged his Chinese counterpart to take a stronger stance on the warship issue.
Investigators say North Korea sank the warship with a torpedo on 26 March.
Forty-six sailors died when the South Korean ship, the Cheonan, split in two and went down near the disputed inter-Korean maritime border.
South Korea is seeking a UN Security Council response over the incident, for which North Korea denies all responsibility.
New bomb?
The North Korean statement, carried by official news agency KCNA, did not give any details of how the communist country could bolster its nuclear capability.
"The recent disturbing development on the Korean peninsula underscores the need for (North Korea) to bolster its nuclear deterrent in a newly developed way to cope with the US persistent hostile policy toward (the North) and military threat toward it," it quoted the foreign ministry as saying.
North Korea has carried out two nuclear tests. It is thought to have both plutonium and uranium-based weapons programmes.
The BBC's John Sudworth, in Seoul, says the comments could also be meant as a hint that it is trying to build a hydrogen bomb, a massively more powerful weapon than the type it is already known to possess.
North Korea announced in May that it had successfully conducted a nuclear fusion reaction, the type used in a hydrogen bomb.
But that kind of breakthrough would require a major technological leap and many experts doubt whether North Korea has the facilities or the resources, our correspondent says.
In a second statement on Monday, North Korea accused the US of bringing weapons into Panmunjom, the truce village that lies in the demilitarised zone, on 26 June.
"Strong military counter-measures" would be taken if the weapons were not removed, the statement said.
US troops said that they were checking the report.
The two North Korean statements came as Mr Obama held what he called blunt talks with Chinese President Hu Jintao on the warship issue.
China's stance is key to any unified Security Council response, because it holds a veto.
Beijing has in the past opposed strong measures against Pyongyang because it fears the collapse of its impoverished neighbour.
Mr Obama said that while he understood China's position, there was "a difference between restraint and wilful blindness to consistent problems".
bron
Let us know.quote:Op vrijdag 1 juli 2011 18:40 schreef Nibb-it het volgende:
[..]
Maar eens kopen, kijken of het wat is.
Ik heb wel wat reviews gevonden, over het algemeen vrij positief:quote:Op vrijdag 1 juli 2011 22:34 schreef waht het volgende:
[..]
Let us know.
Heb laatst ook een puike analyse van Luttwak over NK gelezen. Zal kijken of ik hem nog kan vinden.
Daar gaat weer een deel van de toch al schamele oogstquote:“The Rainy Season Has Come”
Typhoon-5 Meari hit the Korean Peninsula on Sunday [26 June]. The storm was expected in Sinu’iju, North P’yo’ngan Province, on Monday [27 June] before hitting China’s east coast. Xinhua reports:
Thousands of people have been evacuated amid storm-triggered floodings, authorities said Sunday.
The tropical storm is expected to make a landing near the city of Donggang, northeast Liaoning Province, or areas to the north of Democratic People’s Republic of Korea at Monday dawn, the National Meteorological Center said in its latest bulletin.
The storm was projected at the Yellow Sea, about 35 kilometers southeast off the coast of eastern Shandong Province, at 5 p.m. Sunday, according to the bulletin. The storm is moving north at 20 to 25 kilometers per hour, packing sustained gusts of 23 meters per second near its center.
Strong winds and heavy rain are forecast near the coasts of Shandong, Liaoning and the province of Jilin. The strength of the storm will be reduced after landing, the meteorological authorities said.
Off the coast of Shandong, the stormy weather sank or stranded three vessels on Sunday. Twenty-six people on board of the mishapped vessels have all been rescued, according to a spokesman with the provincial maritime safety administration.
Gales whipped through the Bohai Strait and over the northern part of the Yellow Sea while torrential rains pounded most parts of Liaoning, eastern Shandong, and part of Jiangsu Province on Sunday, raising water level of the Taihu Lake in Jiangsu to critical level at one point.
According to KCNA, the storm affected areas of South Hwanghae Province early Sunday morning:
Typhoon-5 Meari is moving northward at speed of 60 km per hour in the DPRK.
Strong wind of 10-13 m per second hit Haeju and Kaesong cities, Ongjin and Sepho counties and other areas from 03:00 to 09:00 Sunday.
Rainfall of 105 mm was registered in Hoeyang County, 90 mm in Kosong and Pongchon counties, 79 mm in Thongchon and Chongdan counties, 76 mm in Yonan County, 73 mm in Kosan County and 70 mm in Changdo County from 12:00 Saturday to 12:00 Sunday.
Tidal waves are foreseen to hit coastal areas of South Hamgyong Province and Kangwon Province on Sunday afternoon.
Even as Meari weakens and makes its way to the PRC, heavy downpours are expected in the Peninsula (at least the southern part) on Tuesday and Wednesday, according to KBS World:
Typhoon Meari has passed over waters west of Baeknyeong Island and is soon expected to reach the North Korean border city of Sinuiju.
The Korea Meteorological Administration forecasts the typhoon to weaken into an extratropical cyclone once it reaches Sinuiju Monday afternoon.
Rainclouds left by the typhoon will hang over South Korea on Monday, bringing five to 20 millimeters of more precipitation in the central region.
Skies over the nation will gradually clear up in the afternoon, but the monsoon front will return on Tuesday with showers falling over Jeju Island in the morning and the southern coastal regions by night.
People are urged to take precautions as a heavy downpour is forecast nationwide Wednesday.
On Friday Rodong Sinmun published an editorial about various instructions and measures to mitigate flooding and rain damage. KCNA reported about Kim Cho’ng-il’s instruction “to establish measures well to prevent rainy season damage”:
A nationwide campaign has been launched in the country to prevent damage from heavy rainfalls.
Collieries and mines throughout the country are working on setting pit drainages in good condition.
In the sector of land and environmental conservation, necessary measures have been taken to improve reservoirs and streams and dredge rivers and waterways.
In the railway transport sector, a deep attention has been paid to protecting iron bridges, railways and other structures and facilities from flood and landslide.
Meanwhile, cooperative farms have directed much effort to preventing damage from flood and strong wind possible in the rainy season.
During the summer of 2010, the DPRK saw several hundred deaths and widespread damage due to heavy rains. Some of the problems resulting from the rain could not be contained, and crossed the DPRK-ROK border such as box mines washing up in ROK, as well as malaria-infected mosquitoes caused by stagnant water.
A flooded village in Sinhu'ng, South Hamgyo'ng Province in KCTV footage from July 2010. (Photo: KCNA-Yonhap)
bron
is ook wel het meest verdoemde land ter wereld, wat een ellende kan een man een volk aandoenquote:Op vrijdag 1 juli 2011 23:27 schreef Nibb-it het volgende:
[..]
Daar gaat weer een deel van de toch al schamele oogst
Ik ben de hele serie aan het kijkenquote:Op zaterdag 2 juli 2011 00:01 schreef Knipoogje het volgende:
The Vice Guide to North Korea is ook wel een aparte docu van een Amerikaan. NK is gewoon een alternate reality.
Vanaf 2:00 bijv:
Een gotspe inderdaad.quote:Op zaterdag 2 juli 2011 06:24 schreef vipergts het volgende:
Het mooie is natuurlijk dat Noord Korea op het moment een ontwapeningsd commissie van de VN voorzit
Ik heb precies hetzelfde gezien als hij. Episch, dat land.quote:Op zaterdag 2 juli 2011 01:37 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik ben de hele serie aan het kijken![]()
The Tea-girl.
Ook hetzelfde theemeisje enzo?quote:Op zaterdag 2 juli 2011 11:40 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Ik heb precies hetzelfde gezien als hij. Episch, dat land.
Je zou er een leuke lachfilm over kunnen maken, zou een groot succes zijnquote:Op zaterdag 2 juli 2011 11:40 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Ik heb precies hetzelfde gezien als hij. Episch, dat land.
Vanwege die zesbaans wegen zijn er geen files en vanwege die grote hotels heb je geen last van toeristen.quote:Op zaterdag 2 juli 2011 12:26 schreef Isegrim het volgende:
Eén groot toneelspel. Het blijft me fascineren. Vragen die mensen die daar wonen zich niet af waarom er zesbaans snelwegen zijn maar geen auto's? En waarom er enorme hotels staan maar geen toeristen?
quote:Op zaterdag 2 juli 2011 12:41 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Vanwege die zesbaans wegen zijn er geen files en vanwege die grote hotels heb je geen last van toeristen.
quote:do 07 jul 2011, 07:44
'Noord-Korea kocht Pakistanen om'
http://www.telegraaf.nl/b(...)_.html?sn=buitenland
WASHINGTON - De Noord-Koreaanse regering heeft meer dan 3 miljoen dollar (ruim 2 miljoen euro) betaald aan vooraanstaande militaire functionarissen in Pakistan om informatie over nucleaire technologie te krijgen.
Dat heeft de architect van het Pakistaanse kernprogramma, Abdul Kadeer Khan, laten weten, zo meldt de Amerikaanse krant The Washington Post.
Khan heeft een kopie van een brief van een Noord-Koreaanse functionaris uit 1998 vrijgegeven, waarin informatie over de omkoping staat.
Volgens de functionaris is 3 miljoen betaald aan een Pakistaanse functionaris.
Een ander kreeg 5 ton en enkele sieraden.
Khan heeft toegegeven dat hij Noord-Korea heeft geholpen bij het op gang brengen van zijn kernprogramma.
De Pakistaan deed zijn kennis op in Nederland.
Hij stal in de jaren '70 in ons land de techniek om uranium te verrijken tot splijtstof voor kernwapens door middel van de ultracentrifuge
Wat is er precies gevaarlijk aan?quote:Op donderdag 7 juli 2011 08:41 schreef meth77 het volgende:
Gevaarlijke kennis voor een gevaarlijk landje
[..]
De Ultracentrifuge is een onmisbaar deel van het verrijkingsproces.quote:Op donderdag 7 juli 2011 16:06 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Wat is er precies gevaarlijk aan?
Prima toch?quote:Op donderdag 7 juli 2011 16:19 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
De Ultracentrifuge is een onmisbaar deel van het verrijkingsproces.
quote:vr 15 jul 2011, 00:55
Meer Chinezen naar buitenland voor vakantie
PEKING - Steeds meer Chinezen gaan op vakantie naar het buitenland. In de eerste helft van dit jaar verlieten ruim 32 miljoen Chinezen tijdelijk de Volksrepubliek.
Dat is een toename van bijna 20 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua vrijdag.
Bijzondere docu ja, heb echt met open mond gefascineerd zitten kijken toen die een tijdje terug op tv was..quote:Op zondag 27 februari 2011 13:33 schreef Chooselife het volgende:
[..]
De DPRK heeft inderdaad een traditie in internationale ontvoeringen. Voor wie daar meer over wil weten moet eens de BBC documentaire "Crossing the line" zien. Daar wordt e.e.a. verteld over het importeren van vrouwelijk schoon van buiten de landsgrenzen.
http://en.wikipedia.org/wiki/Crossing_the_Line_%28documentary%29
Niet denk ik behalve de elite die kunnen naar de volgende landen:quote:Op vrijdag 15 juli 2011 01:04 schreef michaelmoore het volgende:
Wanneer gaan de Noord-Koreanen op vakantie eigenlijk??
Met de schoolvakanties net als hier??
[..]
Hen wordt verteld dat het in andere landen nog veel slechter is dan in NK. En aangezien ze geen info krijgen over de werkelijkheid, geloven ze het. Ze moeten overigens wel. Als je als Noordkoreaan publiekelijk iets negatiefs zegt over de machthebbers wordt je -soms familie incl.- linea recta de concentratiekampen ingestuurd.quote:Op zaterdag 2 juli 2011 12:26 schreef Isegrim het volgende:
Eén groot toneelspel. Het blijft me fascineren. Vragen die mensen die daar wonen zich niet af waarom er zesbaans snelwegen zijn maar geen auto's? En waarom er enorme hotels staan maar geen toeristen?
Ze geloven oprecht dat ze het prima hebben hoor. Trots volk.quote:Op maandag 18 juli 2011 16:20 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Hen wordt verteld dat het in andere landen nog veel slechter is dan in NK. En aangezien ze geen info krijgen over de werkelijkheid, geloven ze het. Ze moeten overigens wel. Als je als Noordkoreaan publiekelijk iets negatiefs zegt over de machthebbers wordt je -soms familie incl.- linea recta de concentratiekampen ingestuurd.
Er komt een dag dat we precies zullen weten wat er zich heeft afgespeeldquote:Op maandag 18 juli 2011 20:22 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Ze geloven oprecht dat ze het prima hebben hoor. Trots volk.
Ze zijn niet als ons. Het slechte in hun ogen is iets heel anders, dan dat van in onze ogen. In Korea is het een schande als je niet raszuiver bent, of een vriend van de imperialisten bent, of afhankelijk bent. Dat zijn hun standaarden. Die gevangeniskampen, voedseltekorten, beperkingen. Het is van mindere betekenis. Men kan daar lijden, dat gaat al bijna een eeuw zo. Een paar generaties weten niet beter.quote:Op maandag 18 juli 2011 21:36 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Er komt een dag dat we precies zullen weten wat er zich heeft afgespeeld
Helaas, maar dat zal een keer veranderenquote:Op maandag 18 juli 2011 21:43 schreef Chooselife het volgende:
[..]
Ze zijn niet als ons. Het slechte in hun ogen is iets heel anders, dan dat van in onze ogen. In Korea is het een schande als je niet raszuiver bent, of een vriend van de imperialisten bent, of afhankelijk bent. Dat zijn hun standaarden. Die gevangeniskampen, voedseltekorten, beperkingen. Het is van mindere betekenis.
Men kan daar lijden, dat gaat al bijna een eeuw zo. Een paar generaties weten niet beter.
Koreanen zijn harde werkers en in staat tot grootse prestaties , Samsung, Deawooquote:En Kim Il-Song is iemand die werkelijk het aanzien van een God heeft. Dat is hun God. Het is uitgesloten dat -zodra de grenzen open gegooid worden-, men ineens van paradigma verandert. Koreanen zijn voor ons nauwelijks te doorgronden. Die zijn fundamenteel anders dan wij.
Ik vind de Noord Koreaanse industrie ook best indrukwekkend. Ze zijn -ondanks álle sancties en uitsluitingen- toch in staat zichzelf te voorzien. Indrukwekkende engineering. Ze bouwen kerncentrales, hebben een kernwapenprogramma zelfs met intercontinentale draagraket, voorzien zichzelf in alle denkbare machines, hebben nu een internet gebouwd, relatief moderne computers, gsm's. En waar ik bij toeval achterkwam: Ze tekenen zelfs cartoons voor Disney-films. Alleen is dit officieel niet bekend. Opvallend export product!quote:Op maandag 18 juli 2011 21:46 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Helaas, maar dat zal een keer veranderen
[..]
Koreanen zijn harde werkers en in staat tot grootse prestaties , Samsung, Deawoo
Maar dan moeten ze wel vrij zijn
Je bedoelt dat ze 20 jaar geleden tekeningen leverden voor Disneyfilms, inmiddels doen computers in de USA dat simpele werk al een jaar of tienquote:Op maandag 18 juli 2011 21:54 schreef Chooselife het volgende:
Ze tekenen zelfs cartoons voor Disney-films. Alleen is dit officieel niet bekend. Opvallend export product!
Hij ziet er niet uit dat hij honger hoeft te lijden.quote:Op maandag 18 juli 2011 23:07 schreef heiden6 het volgende:
Deze is ook interessant. Die vent is wel echt een simpele ziel.
Geloof dat het enige export product wat Noord Korea heeft wat nog wat geld oplevert paddenstoelen zijn. Ik zie ze wel eens bij de horeca groothandels.quote:Op dinsdag 19 juli 2011 08:26 schreef meth77 het volgende:
[..]
Je bedoelt dat ze 20 jaar geleden tekeningen leverden voor Disneyfilms, inmiddels doen computers in de USA dat simpele werk al een jaar of tien
Laat ze eerst maar eens leren om de landbouw op orde te krijgen op kapitalistische manier, dat kunnen ze wel van de chinezen leren, wat water betreft staan ze er beter voor dan de chinezen
het enige exportproduct is arbeid, van de mannen die naar siberie gestuurd worden om daar werk te doen dat de russen niet willen doen, mijnbouw, daar zijn de Noord-Koreanen goed inquote:Op dinsdag 19 juli 2011 12:54 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Geloof dat het enige export product wat Noord Korea heeft wat nog wat geld oplevert paddenstoelen zijn. Ik zie ze wel eens bij de horeca groothandels.
Ik heb de hele docu gekeken.quote:Op zaterdag 2 juli 2011 00:01 schreef Knipoogje het volgende:
The Vice Guide to North Korea is ook wel een aparte docu van een Amerikaan. NK is gewoon een alternate reality.
Vanaf 2:00 bijv:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |