Eensquote:Op donderdag 24 februari 2011 20:16 schreef Viking84 het volgende:
Jij mag ook vragen stellen, sterker nog: dat moet je zelfs doen, omdat je op die manier je interesse in het bedrijf kunt tonen. Wellicht kun je zelfs nog indruk maken met een intelligente vraag. De gesprekspartner zal jou aan het eind van het gesprek sowieso ook vragen of je nog vragen hebt. Natuurlijk, die heb je altijd
.
Ik schrijf nooit dingen op tijdens een gesprek; volgens mij is dat ook niet gebruikelijk, maar misschien doen anderen het wel?
Rondleiding: hmm twijfel. Het kan zijn dat je die vanzelf al krijgt (heb ik zelf meerdere keren meegemaakt). Ik zou er niet zo snel om gaan vragen.
Als je je goed inleest in het bedrijf en een antwoord hebt op de meest gestelde vragen (zorg dat je concrete voorbeelden paraat hebt), zou het wel goed moeten komen. Lees ook de vacaturetekst nog eens door om erachter te komen wat ze belangrijk vinden. Als ze bijv iemand willen die initiatiefrijk is, kun je er donder op zeggen dat je die vraag ook op het gesprek krijgt en dus moet je met voorbeelden komen waaruit blijkt dat je initiatiefrijk bent. Als je voor een specifiek project wordt ingehuurd, kunnen ze je vragen hoe je het project zou aanpakken. Dit zou ik dan ook voorbereiden
.
Succes!.
Dat is inderdaad een goed punt waar ik zelf nog niet bij stil heb gestaan.quote:Op donderdag 24 februari 2011 20:16 schreef Viking84 het volgende:
Als je voor een specifiek project wordt ingehuurd, kunnen ze je vragen hoe je het project zou aanpakken. Dit zou ik dan ook voorbereiden.
Grafisch ontwerper bij een vrij bekend bedrijf. Mocht het allemaal goed aflopen dan laat ik wel weten welk bedrijf het is, voorlopig houd ik dat nog liever voor me.quote:Op donderdag 24 februari 2011 20:19 schreef GotC het volgende:
[..]
Voor wat voor functie solliciteer je Karton?Succes morgen iig!
Ik neem wel vaak een papier mee met vragen die ik heb. En een pen. Maar eigenlijk schrijf ik nooit. Of het moeten vervolgafspraken zijn.quote:Op donderdag 24 februari 2011 20:11 schreef karton het volgende:
Is de persoon die mij 'interviewt' de enige die vragen mag stellen of mag ik dat ook doen?
Nemen jullie ook een schrijfblok mee om het één en ander in op te schrijven?
Is het vreemd om te vragen of ik een rondleiding door het bedrijf mag krijgen?
Waarschijnlijk zijn dat vrij domme vragen voor de doorgewinterde sollicitant maar ik heb hier absoluut geen kaas van gegeten.![]()
Als iemand nog verder tips heeft over wat wel of vooral niet te doen tijdens een sollicitatiegesprek dan hoor ik dat graag.
Succes morgen! Probeer er ontspannen in te gaan, een actieve luisterhouding aan te nemen en de interviewers aan te kijken. Wegkijken mag, maar alleen als je bv aan het nadenken bent. Overigens is het niet erg om bij een vraag te zeggen 'Dit vind ik een moeilijke vraag' of vragen of ze de vraag kunnen herhalen. Zo heb je iets meer tijd om na te denken.quote:Op donderdag 24 februari 2011 21:01 schreef karton het volgende:
[..]
Dat is inderdaad een goed punt waar ik zelf nog niet bij stil heb gestaan.
[..]
Grafisch ontwerper bij een vrij bekend bedrijf. Mocht het allemaal goed aflopen dan laat ik wel weten welk bedrijf het is, voorlopig houd ik dat nog liever voor me.
bedankt voor de adviezen in ieder geval![]()
Aanstaande maandag krijg ik bericht over een eventueel tweede gesprek, dus dat is even afwachten. Tot zover ik weet zijn er ongeveer 4 sollicitanten, dus dat valt mee.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 20:10 schreef Viking84 het volgende:
Mooi! Ik ben benieuwd! Weet je al hoe het nu verder gaat? Zijn er nog meer sollicitanten (zo ja, hoeveel?) en wanneer hoor je iets?
Wel grappig, het ging wel een beetje zoals bij mijn gesprek (dat maar liefst 1,5 uur duurde). Ze lieten uitgebreid zien waar ze mee bezig waren en wat ik zou gaan doen en vroegen ook of ik nog meer sollicitaties had lopen.
edit -stupide RUG met vacatures van een jaar oud- sorryquote:Op donderdag 24 februari 2011 17:01 schreef JDx het volgende:
[..]
Dat heb ik ook met 3D Visualisatie, de mooiste dingen mag ik niet in mijn eigen portfolio zetten.
Haha daar had ik ook op gereageerd.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 20:27 schreef sigme het volgende:
[..]
edit -stupide RUG met vacatures van een jaar oud- sorry
Veel succes, en laat ik je hier idd niet meer zien.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 20:18 schreef GotC het volgende:
Ik ga hier maar afscheid nemen. Vrijdag arbeidsvoorwaardengesprek gehad, was allemaal fijn en goed. Ga een paar honderd euro meer verdienen (maar is niet zo moeilijk als je eerst leerling vpk was), dus ben aardig tevreden.
Contract ligt hier naast me, dinsdag inleveren en lunchen met de rest van m'n opleidingsgroep op kosten van het bedrijf..daarna begint de zware studie van 2 weken.
Allen, veel succes en ik hoop iedereen hier snel weg te zien gaanOf iig niet meer in dit topic te ontmoeten
.
Spannend! Succes!quote:Op maandag 28 februari 2011 13:21 schreef Leigh het volgende:
Eerder deze maand een solli gehad, en ben uitgenodigd voor 2e gesprek. Vanmiddag is het zover
Dankje!quote:
Hoor het al: jij bent ook al zo lekker aan het schrijven. Heb soms ook van die zeer actieve dagen. En de volgende dag doe ik dan weer niets. Hahaha.quote:Ik zou ook deze week iets moeten horen.
Net weer drie brieven de deur uitgedaan en nu heb ik zes sollicitaties lopen. Morgen weer verder.
Trakteren.quote:
quote:Op donderdag 24 februari 2011 10:57 schreef Viking84 het volgende:
[..]
Als je het op prijs stelt feedback op je brief te krijgen, moet je me maar even pm'en. Ik heb met mijn hulp al een keer iemand anders hier aan een gesprek geholpen (dat hij vervolgens zelf afwees
![]()
). Ik heb al behoorlijk wat brieven geschreven door de jaren heen, heb inmiddels dus ook een behoorlijke verzameling uiteenlopende brieven en ik krijg vaak complimenten voor mijn brieven, dus wellicht kan ik je tips geven om het verschil te maken
.
Dit aanbod geldt trouwens ook voor anderen hier.
SChrijf een oud-leraar aan of zoek deze via LinkedIn. Veel handigerquote:Op dinsdag 1 maart 2011 11:59 schreef JDx het volgende:
Ik heb gister nog een hele lange brief gestuurd naar Stenden Hogeschool hier in Emmen, over mijn verleden, of het slim is om weer te gaan leren, of het eventueel een idee is om een korte opleiding te doen.
Met als slotvraag of ik een gesprek zou kunnen krijgen met iemand die er meer over weet, net zoals je vroeger een decaan had ofzoiets waar je mee kon praten over je studierichting.
Antwoord vandaag in de mail: Je kunt het beste naar de open dag gaan.
Ja en het erge is, als je een uitkering hebt, gaat er wel maarliefst 5 uur van je uitkering af die maand. Je wordt er dus minder van!quote:Op dinsdag 1 maart 2011 13:47 schreef Balisto het volgende:
Ik heb vorige week (om toch maar iets te doen wat geld oplevert) een klusje aangenomen via een uitzendbureau: schoonmaken van vakantiehuisjes.
Het vakantiepark was ongeveer een uur en een kwartier reizen, eerst een stuk met de trein en dan een stuk met de bus. De werktijden die ik had doorgekregen waren van 9:30 tot 16:00, best veel uren voor dagjeswerk via een uitzendbureau.
Keurig op tijd aangekomen op het park om vervolgens met een hele hoop andere uitzendkrachten te wachten tot er iets ging gebeuren. Pas na 10:00 werden iedereen opgeroepen om met een vaste schoonmaker mee te gaan naar het eerste schoon te maken huisje. Het werk op zich was prima te doen, maar om 15:00 was het al afgelopen. De vaste schoonmaker zei dat ze altijd van 10:00 tot 15:00 werken en vond het maar vreemd dat wij 9:30 tot 16:00 hadden doorgekregen.
Bij het afmelden werd er 4,5 uur opgeschreven (5 uur werk min een half uur pauze). Ik heb contact opgenomen met het uitzendbureau en daar vonden ze het ook vreemd, het betreffende schoonmaakbedrijf had hun de verkeerde informatie gegeven.
Nu blijkt ook dat ik mijn reiskosten niet vergoed krijg (treinkaartje plus strippenkaart). En omdat ik bij dit uitzendbureau mijn loonheffingskorting niet aan heb staan, heb ik aan deze hele werkdag netto nog geen 12 euro overgehouden.
Toen ik nog studeerde heb ik dat ook wel eens gedaan. Wij gingen toen met een huurauto vanaf het uitzendbureau dus er waren (voor ons) geen reiskosten, dat was wel een voordeelquote:Op dinsdag 1 maart 2011 13:47 schreef Balisto het volgende:
Ik heb vorige week (om toch maar iets te doen wat geld oplevert) een klusje aangenomen via een uitzendbureau: schoonmaken van vakantiehuisjes.
Congrats!quote:
Dat van die interne sollicitant wist ik niet, zal wel op het laatste nippertje zijn sollicitatie hebben verstuurd.quote:Op dinsdag 1 maart 2011 17:14 schreef das_phantom het volgende:
Lijkt mij idd een behoorlijk frusterend gevoel Karton! Dat van die interne sollicitant wist je zeker niet van tevoren?
Soms staat het er in de vacature zelfs bij, dat interne kandidaten voorrang hebben op exerne. Maar precies wat phantom zegt: als die interne kandidaat niet zulke goede kwalificaties heeft als jij, dan zullen ze echt wel voor de beste gaan, hoorquote:Op dinsdag 1 maart 2011 17:06 schreef karton het volgende:
Zojuist telefoon gehad van m'n uitzendbureau over m'n sollicitatie.
Het bedrijf waar ik gesolliciteerd had vond me een erg goede kandidaat, máár...
...er is nog een interne kandidaat waar ze morgen gesprek mee hebben.
Zoals het er naar uitziet gaat het nu nog tussen mij en die interne sollicitant. Ik heb zo'n gevoel dat een bedrijf 9 van de 10 keer voor de interne kandidaat kiest omdat die het bedrijf kent, ervaring heeft en omdat er geen externe hoeft worden ingehuurd. Volgens het uitzendbureau hoeft dit niet het geval te zijn als de interne kandidaat niet goed genoeg is of als deze uiteindelijk afziet van de sollicitatie.
Nu dus maar hopen dat ik het word en niet die interne sollicitant.
Ja, zou het zeker vragen.quote:Op dinsdag 1 maart 2011 17:02 schreef das_phantom het volgende:
[..]
Congrats!![]()
Ben zelf net afgewezen. Op zich wel een teleurstelling want ik had minstens een uitnodiging verwacht gezien de enige eis een havo dan wel vwo-diploma was![]()
Ik heb nu nogal spijt dat ik tijdens mijn studie nooit gewerkt heb, maar ja, gewoon een nieuwe brief maken dan maar![]()
Loont het nog om een e-mail terug te sturen om te vragen naar de eigenlijke reden voor mijn afwijzing?
Vacature was trouwens een duale opleidingsplaats verpleegkundige.
Godverdommequote:Geachte heer Rucky,
Wij hebben u een uitnodiging gestuurd voor as. donderdag 3 maart.
Helaas is xxxxxx verhindert en kan de gemaakte afspraak niet doorgaan.
Wij zullen zo spoedig mogelijk een nieuwe afspraak met u maken.
Sorry voor het ongemak.
Ik heb ze erop gewezen.quote:Op woensdag 2 maart 2011 16:04 schreef pussywillow het volgende:
"verhindert"Waarom hebben dat soort mensen wel een baan?
Wel jammer, maar het gaat in ieder geval nog door!
Ik zit nu even thuis zielig te zijn met een dikke wang (bezoekje aan de kaakchirurg gebracht), maar heb wel weer twee leuke en (voor mij haalbare) vacatures gevonden, dus als ik hier toch zit te niksen moet ik daar maar even op reageren. Samen met 300 anderen, waarschijnlijk
En er moet nog een gesprek komen? Had ik niet gedaan. Wijsneusjes worden niet zo op prijs gesteld, denk ik.quote:
Je hebt gelijk.quote:Op woensdag 2 maart 2011 16:15 schreef Viking84 het volgende:
[..]
En er moet nog een gesprek komen? Had ik niet gedaan. Wijsneusjes worden niet zo op prijs gesteld, denk ik.
Ik kom ook wel eens op de site van een communicatiebureau waar een paar storende taalfouten op staan, maar ik wil er mogelijk nog eens solliciteren, dus ik houd mijn mond.
Zou ik dit zo naar de werkgever kunnen sturen?quote:Onlangs solliciteerde ik naar vacature *** en ontving daarop een afwijzing. Heeft u voor mij een goede tip waardoor ik in het vervolg meer kans maak?
Als ik afgewezen word en ik weet de reden niet neem ik wel even contact met ze op over waarom ik afgewezen ben. Maar meestal zeggen ze de reden er wel bij.quote:Op woensdag 2 maart 2011 17:11 schreef das_phantom het volgende:
[..]
Zou ik dit zo naar de werkgever kunnen sturen?
Als ik zo op het forum van carrieretijger rondkijk, valt me trouwens op hoe kort de meeste brieven zijn. Ben ik nu zo lang van stof met mn hele a4?
Ik heb hier precies hetzelfde, "momenteel hebben we niks, maar er komt wel af en toe wat binnen. Je staat in ieder geval in het systeem, je hoort van ons."quote:Op donderdag 3 maart 2011 11:40 schreef Balisto het volgende:
Hoe de meeste uitzendbureaus überhaupt kunnen blijven bestaan is mij een raadsel. Ik laat toch zeer regelmatig overal mijn gezicht zien, maar krijg altijd te horen "we hebben helaas niks voor je, het is een beetje een rustige periode nu".
De uitzendmarkt groeit volgens alle nieuwsberichten. Waarom merk ik daar niks van? Of zit ik gewoon echt aan de verkeerde kant van het land?
Dat zinnetje wordt er vanaf les 1 van de intercedentencursus ingeramd.quote:Op donderdag 3 maart 2011 11:43 schreef JDx het volgende:
[..]
Ik heb hier precies hetzelfde, "momenteel hebben we niks, maar er komt wel af en toe wat binnen. Je staat in ieder geval in het systeem, je hoort van ons."
Lastig. Ik woon zelf nog in mijn studentenkamer, maar verhuizen is ook voor mij geen optie. Het heeft geen zin om woonruimte te zoeken zonder zekerheid van inkomsten, en het heeft geen zin om te solliciteren zonder zekerheid van woonruimte.quote:Nooit dus. Ik zit trouwens in Emmen, Drenthe. Wil hier graag weg als ergens anders wel werk is, maar ik zit met mijn koophuis die ik niet kwijt kan. Vorige week is er een makelaar geweest en die schatte dat ik bij verkoop bleef zitten met een restschuld van 15.000 euro.
Dat viel mij ook al op. Ik had een mooie passende facature gezien bleek het nog net niet in de Waddenzee te liggen.quote:Op donderdag 3 maart 2011 12:27 schreef Viking84 het volgende:
Het ironische is dat ik van Groningen ben verhuisd naar de Randstad en al enkele interessante vacatures in het noorden (die moeilijk vervuld werden) aan m'n neus voorbij heb moeten laten gaan, terwijl ik juist onder meer vanwege de werkgelegenheid naar de Randstad ben verhuisd. Maar overall zijn hier wel veel meer vacatures
. Ik heb nog nooit eerder meegemaakt dat er zoveel vacatures in mijn buurt waren waar ik op kon reageren.
Had je al werk in de Randstad gevonden voordat je ging verhuizen?quote:Op donderdag 3 maart 2011 12:27 schreef Viking84 het volgende:
Het ironische is dat ik van Groningen ben verhuisd naar de Randstad en al enkele interessante vacatures in het noorden (die moeilijk vervuld werden) aan m'n neus voorbij heb moeten laten gaan, terwijl ik juist onder meer vanwege de werkgelegenheid naar de Randstad ben verhuisd. Maar overall zijn hier wel veel meer vacatures
. Ik heb nog nooit eerder meegemaakt dat er zoveel vacatures in mijn buurt waren waar ik op kon reageren.
Ja en heb maar een week in een hotel hoeven bivakkeren voor ik prachtige woonruimte had. Pure mazzelquote:Op donderdag 3 maart 2011 12:44 schreef Balisto het volgende:
[..]
Had je al werk in de Randstad gevonden voordat je ging verhuizen?
Met alle respect, maar brieven schrijven is wel heel erg 1991, de meeste bedrijven hebben veel liever dat je een fatsoenlijke mail stuurt, en belangrijker nog, een goed opgemaakt CV in Word.quote:Op woensdag 2 maart 2011 17:11 schreef das_phantom het volgende:
[..]
Zou ik dit zo naar de werkgever kunnen sturen?
Als ik zo op het forum van carrieretijger rondkijk, valt me trouwens op hoe kort de meeste brieven zijn. Ben ik nu zo lang van stof met mn hele a4?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |