Dat klinkt inderdaad als een mooie avond en een zware ochtend.quote:Op woensdag 1 juni 2011 13:32 schreef Chielus het volgende:
Binnenkort een proef avond met Straffe Hendrik Quadrupel, Duvel Tripel Hop, La Trappe Quadrupel Oak Aged en Tournee General Tripel Hop.
Vrees dat ik de volgende dag maar vrij moet gaan regelen.
Ik moet toegeven dat ik zelf de Kronenbourg 1664 Blanche best te drinken vind... Maar over het algemeen grijp ik niet zo snel naar een Belgische witte. Dan ga ik voor verfrissing toch eerder voor een Rodenbach.quote:Op woensdag 1 juni 2011 13:21 schreef FrankRicard het volgende:
Ik vind Hoegaarden toch stukken beter dan Witte Trappist, daarom probeer ik ook altijd een InBev terrasje te pakken in plaats van een Bavaria terrasje. (en daaronder zitten de Heineken terrasjes met Wieckse Witte)
Andere goede witbieren naar mijn mening: Celis White, Leeuw Wit, Gulpener Korenwolf en Brugse Witte
Celis White is het oude Hoegaarden recept dus dat is niet zo gek. Korenwolf is mij te bananerig.quote:Op woensdag 1 juni 2011 13:21 schreef FrankRicard het volgende:
Ik vind Hoegaarden toch stukken beter dan Witte Trappist, daarom probeer ik ook altijd een InBev terrasje te pakken in plaats van een Bavaria terrasje. (en daaronder zitten de Heineken terrasjes met Wieckse Witte)
Andere goede witbieren naar mijn mening: Celis White, Leeuw Wit, Gulpener Korenwolf en Brugse Witte
Ben heel benieuwd. Zag dat ze ook de Isid'or Oak aged hadden. Binnenkort maar eeven langs de kloosterwinkelquote:
Ja dat wordt wat lastig voor mij om die te bemachtigen.quote:Op woensdag 1 juni 2011 15:31 schreef Chielus het volgende:
[..]
Ben heel benieuwd. Zag dat ze ook de Isid'or Oak aged hadden. Binnenkort maar eeven langs de kloosterwinkel
Ik heb al 9 jaar nu wat grand prestige liggen van Hertog Jan, verleden maand 1 geproefd echt heerlijk. Gisteren Aardmonnik van Struise Brouwers gedronken echt heerlijk.quote:Op woensdag 1 juni 2011 15:48 schreef Nembrionic het volgende:
[..]
Ja dat wordt wat lastig voor mij om die te bemachtigen.
Ik heb het advies trouwens eerder gegeven: koop een aantal Quad's en leg die 8 jaar weg. Gruwelijk lekker
Francesconer al eens geprobeerd? Die vond ik ook zeer geslaagd. Of mag ik dat stiekem geen witbier noemen?quote:Op woensdag 1 juni 2011 08:46 schreef avw1982 het volgende:
Gisteren de Mc Chouffe en de La Trappe Witte Trappist op.
De Witte Trappist is echt de lekkerste witbier die ik op heb.
Hm, ik vond de Op & Top helemaal niet zo (let trouwens op dat ze het zelf spellen als "Op& Top" en er staan nog wat foutjes op hun etikettenquote:Op maandag 13 juni 2011 12:29 schreef Inkomen het volgende:
Was overigens ook erg onder de indruk van de Op & Top & de Mooi & Meedogenloos van Brouwerij de Molen. Misschien binnenkort maar eens een tocht naar Bodegraven maken...
Ja, De Molen is ook een beetje hit & miss maar dat waardeer ik wel, want als ze een goed bier hebben dan is dat tot nu toe voor mij een écht goed bier geweest - dat liever dan een brouwerij die alleen aardige bieren aflevert, maar niet meer dan dat. En die etiketten zijn inderdaad ook wisselvalligquote:Op maandag 13 juni 2011 12:32 schreef Watertornado het volgende:
[..]
Hm, ik vond de Op & Top helemaal niet zo (let trouwens op dat ze het zelf spellen als "Op& Top" en er staan nog wat foutjes op hun etikettenOp de Lente Hop (sic) stond geeneens de inhoud van de fles
) en de Mooi & Meedogenloos - was dat die van 16 % De Barley Wine van hun, die Bommen & Granaten vond ik ook eigenlijk helemaal niet lekker.
De lekkerste van De Molen vind ik denk ik - alhoewel publiekelijk niet zo gewaardeerd - de Dubbel & Dwars. Lente Hop ook erg lekker, Tsarina Esra ook, en de Hel & Verdoemenis Wild Turkey Barrel Aged waar ik gelukkig aan kon komen vond ik - alhoewel ik eigenlijk niet van stouts hou - ook erg lekker.
Ik had laatst op rij de Bat Out Of Hell Oak Aged, Gonzo Porter (Wild dog stijl, dus ook op eik gelagerd) en een Emelisse Imperial Russian Stout, drijven in een Laphroaig-vat. Man man, da's wel heftig.quote:Op maandag 13 juni 2011 12:41 schreef Inkomen het volgende:
[..]
Ja, De Molen is ook een beetje hit & miss maar dat waardeer ik wel, want als ze een goed bier hebben dan is dat tot nu toe voor mij een écht goed bier geweest - dat liever dan een brouwerij die alleen aardige bieren aflevert, maar niet meer dan dat. En die etiketten zijn inderdaad ook wisselvallig.
Hun stouts & porters moet ik nog uitproberen. Dat zijn dan wel weer mijn favorieten biersoorten die ook nog eens ondervertegenwoordigd zijn in Nederland, dus hoge verwachtingen.
Ik vond het biologische biertje (Puur) ook erg lekker.quote:Op maandag 13 juni 2011 12:20 schreef Inkomen het volgende:
De Isid'or is mijn favoriet van La Trappe - heb nog twee grote flessen hier staan. Gisteren weer een LT Dubbel gehad, die ongekoeld toch een stuk lekkerder is dan gekoeld.
Mja, zelf ben ik niet geheel fan van dit, maar het was zeker heel erg lekker. We gingen whisky proeven, en daarna dus bier.quote:Op maandag 13 juni 2011 12:55 schreef Inkomen het volgende:
Dat ziet er uit als een bierhemelZolang ik de volgende dag maar niet wakker hoef te worden
Hoe kom je aan die bieren? Verder dan de gewone versie van de Gonzo (ook persoonlijk favoriet) kom ik hier in de buurt niet.
En ik zie BrewDog
Melger'squote:Op maandag 13 juni 2011 13:30 schreef Watertornado het volgende:
[..]
Mja, zelf ben ik niet geheel fan van dit, maar het was zeker heel erg lekker. We gingen whisky proeven, en daarna dus bier.
Deze biertjes "gewoon" gekocht bij mijn slijter - Melger's in Haarlem. Heeft behoorlijk veel biertjes uit de "niche"-wereld (dus ongeveer 4 meter aan flessen van De Molen, behoorlijk veel BrewDog etc.)
Zelf ben ik echt een fan van BrewDog. Ik zou 77 Lager wel de lekkerste pils durven noemen. Echt, wat een mijlengroot verschil tussen zeg een Grolsch of watdanook. Maar het blijft een pils natuurlijk. Eergister heb ik trouwens de Royal Virility Performance gedronken. Die vond ik nog verbazingwekkend lekker ook!
De Bat Out Of Hell is trouwens een kruising tussen de Hel & Verdoemenis en de Gonzo, dus die kun je dan wellicht sowieso wel waarderen. De kleine flesjes zijn dus Oak Aged. Mijn slijter heeft daar nog wel een aantal van staan - gaan niet zo hard.
Die Wild Dog series brengen ze niet zo vaak uit, en behalve dat ze vrij prijzig zijn (4,95 voor zo'n flesje) moet je er ook nog eens snel achteraan.
Nou ja, huisbier . . . Hij heeft het zelf gemaakt.quote:Op maandag 13 juni 2011 13:40 schreef Inkomen het volgende:
[..]
Melger'sVriendin komt uit Haarlem dus ik ben goed bekend met die winkel. Daar heb ik ook mijn eerste BrewDogs gehaald. Blijkbaar is dat dus echt de enige plek waar ik ze makkelijk kan halen
.
Overigens is ze gisteravond teruggekomen met vier flesjes Barrevoets bier (2x IPA, 2x Barley Wine), toch zo'n beetje het huisbier van die winkel, dat hier erg goed gedijt
BrewDog is zo'n beetje de brouwerij waar ik de meeste verschillende bieren van heb geprobeerd (buiten de industriële, uiteraard, met name Carlsberg). Echt slechte bieren heb ik er nooit van gedronken, hoewel ik wel een keer onaangenaam verrast was. De Tokio* had een vrij sterk alcoholisch karakter (wat bij 18% ook wel te verwachten is) dat niet echt een aanvulling was op de rest van het bier. Dit in tegenstelling tot de AB:05, die een veel sterkere onderliggende smaak had.quote:Op maandag 13 juni 2011 13:30 schreef Watertornado het volgende:
[..]
Mja, zelf ben ik niet geheel fan van dit, maar het was zeker heel erg lekker. We gingen whisky proeven, en daarna dus bier.
Deze biertjes "gewoon" gekocht bij mijn slijter - Melger's in Haarlem. Heeft behoorlijk veel biertjes uit de "niche"-wereld (dus ongeveer 4 meter aan flessen van De Molen, behoorlijk veel BrewDog etc.)
Zelf ben ik echt een fan van BrewDog. Ik zou 77 Lager wel de lekkerste pils durven noemen. Echt, wat een mijlengroot verschil tussen zeg een Grolsch of watdanook. Maar het blijft een pils natuurlijk. Eergister heb ik trouwens de Royal Virility Performance gedronken. Die vond ik nog verbazingwekkend lekker ook!
Heb je de Tactical Nuclear Penguin en Sink The Bismarck ook gedronken?quote:Op maandag 13 juni 2011 15:36 schreef Curchulain het volgende:
[..]
BrewDog is zo'n beetje de brouwerij waar ik de meeste verschillende bieren van heb geprobeerd (buiten de industriële, uiteraard, met name Carlsberg). Echt slechte bieren heb ik er nooit van gedronken, hoewel ik wel een keer onaangenaam verrast was. De Tokio* had een vrij sterk alcoholisch karakter (wat bij 18% ook wel te verwachten is) dat niet echt een aanvulling was op de rest van het bier. Dit in tegenstelling tot de AB:05, die een veel sterkere onderliggende smaak had.
[knip]
Neuh. Ten eerste gaat me dat een beetje te ver qua zwaarte, ten tweede vind ik het invriezen een beetje smokkelen, en ten derde kan en wil ik er het geld niet voor neerleggen.quote:Op maandag 13 juni 2011 17:51 schreef Watertornado het volgende:
[..]
Heb je de Tactical Nuclear Penguin en Sink The Bismarck ook gedronken?
Ah. Uiteraard liggen die twee gewoon bij Melger's. End of History is uiteraard niet (meer) te koop. Zoveel waren daar nu ook weer niet van gemaakt, ik geloof 11 voor de verkoop.quote:Op maandag 13 juni 2011 19:38 schreef Curchulain het volgende:
[..]
Neuh. Ten eerste gaat me dat een beetje te ver qua zwaarte, ten tweede vind ik het invriezen een beetje smokkelen, en ten derde kan en wil ik er het geld niet voor neerleggen.
En ten vierde: ik ben ze nog nooit tegengekomen. Vergeet overigens The End of History niet...
Welke ik wel heb gedronken:
• 5AM Saint
• Abstrakt AB:05
• Alice Porter
• Dogma
• Hardcore IPA
• Paradox Isle of Arran
• Punk IPA
• Tokio*
• Trashy Blonde
• Zeitgeist
M'n vaste bierwinkel heeft nogal de neiging om van slechts weinig brouwers vrij veel in te kopen. BrewDog is een van die brouwers. Rogue en Meantime zijn momenteel de anderen.
Voor zover ik weet wordt het erg lastig om nu nog aan de pakketjes IPA is dead te komen.quote:Op maandag 13 juni 2011 20:53 schreef Nembrionic het volgende:
Wel fijn, wat leven in de brouwerij (ja ja, what's in a name).
De Trashy Blonde vind ik wel lekker. Ik ben wel benieuwd naar de IPA i.d. NS en IPA i.d. Citra.
Ik hou zelf wel van de wat bittere bieren. Zo ben ik gek op de Troubadour Magma, de Hopsinjoor, XX Bitter enz.quote:Op maandag 13 juni 2011 20:57 schreef Watertornado het volgende:
[..]
Voor zover ik weet wordt het erg lastig om nu nog aan de pakketjes IPA is dead te komen.
Teaser dan maar:
[ afbeelding ]
Ik heb gemerkt trouwens dat als je een tweede Trashy Blonde drinkt dat het dan snel gaat tegenstaan helaas. De Citra en N.S. zijn wel lekker, maar allemaal zijn ze behoorlijk stevig (niet echt geschikt voor bij normaal eten) met een IBU van 75 en op 7,5 % Maar de Sorachi Ace had iets weg van kauwgom en ik kon nou niet echt zeggen dat dat heel lekker was.
Ik ben zelf ook gek op Cascade! Nelson Sauvin ook wel, maar in de meeste bieren vind ik toch Cascade net effe lekkerder. Uiteraard is het net hoe het in het biertje valt natuurlijk.quote:Op maandag 13 juni 2011 20:59 schreef Nembrionic het volgende:
[..]
Ik hou zelf wel van de wat bittere bieren. Zo ben ik gek op de Troubadour Magma, de Hopsinjoor, XX Bitter enz.
Maar op het moment sowieso van citrushoppen zoals dus Nelson Sauvin en Cascade(voor in Amerika erg populair op het moment).
Een vriend van me heeft die staan dus die gaan zeker een keer openquote:Op maandag 13 juni 2011 21:02 schreef Watertornado het volgende:
[..]
Ik ben zelf ook gek op Cascade! Nelson Sauvin ook wel, maar in de meeste bieren vind ik toch Cascade net effe lekkerder. Uiteraard is het net hoe het in het biertje valt natuurlijk.
[ afbeelding ]
Maar de twee voorste van Mikkeller zou je dan zeker eens moeten proberen!
Allemaal of deze twee? Ik wil ze eigenlijk allemaal hebben alleen op 4 euro per flesje is dat gewoon een dure bedoening.quote:Op maandag 13 juni 2011 21:05 schreef Nembrionic het volgende:
[..]
Een vriend van me heeft die staan dus die gaan zeker een keer open
Cascade hebben we ook in ons eigen bier gebruikt (gisteren weer gebrouwen) en dat is gewoon erg lekker
Nee hij heeft er meer.quote:Op maandag 13 juni 2011 21:10 schreef Watertornado het volgende:
[..]
Allemaal of deze twee? Ik wil ze eigenlijk allemaal hebben alleen op 4 euro per flesje is dat gewoon een dure bedoening.
Oude Schaterhand bedoel je? Voor een IPA (geen liefhebber) vond ik 'm best aardig, wat betekent dat 'ie niet al te citrus/bitter isquote:Op maandag 13 juni 2011 14:33 schreef Nembrionic het volgende:
Hebben hier mensen al het ABT bier van de maand gedronken? En wat vond men ervan?
nee, nog niet gehad...quote:Op maandag 13 juni 2011 14:33 schreef Nembrionic het volgende:
Hebben hier mensen al het ABT bier van de maand gedronken? En wat vond men ervan?
Probeer de andere Trappisten buiten Westmalle eens uit, daar kom je een heel eind mee & zijn vrij makkelijk te verkrijgen.quote:Op dinsdag 14 juni 2011 19:49 schreef T-Force het volgende:
Ik kom me hier ook eens melden. Ben 20 jaar en het eerste biertje wat ik ooit dronk (moest van mijn pa) was La Chouffe, toentertijd enorm ranzig. Tegenwoordig geniet ik heel hard van alle soorten Chouffe en heb ik het liefste Houblon.
Verder heb ik niet zoveel verstand van speciaalbieren, maar ik vind het wel interessant. Wat ik op heb: Duvel, Hertog Jan Grand Prestige & Karakter, Westmalle Dubbel & Triple, Corona en volgens mij alle soorten Chouffe (in de brouwerij wel te verstaan.).
Wat zijn enorme aanraders (waar vrij makkelijk aan te komen is)?
Die bedoel ik inderdaadquote:Op dinsdag 14 juni 2011 19:15 schreef Inkomen het volgende:
[..]
Oude Schaterhand bedoel je? Voor een IPA (geen liefhebber) vond ik 'm best aardig, wat betekent dat 'ie niet al te citrus/bitter isDe eerste slokken met schuim vond ik wel het best. Mist alleen wat body (gebrek aan citrus/ bitter) dus voor de IPA-liefhebber niet echt een aanwinst zou ik zeggen.
Ik vinde de Houblon heel erg lekkerquote:Op dinsdag 14 juni 2011 19:49 schreef T-Force het volgende:
Ik kom me hier ook eens melden. Ben 20 jaar en het eerste biertje wat ik ooit dronk (moest van mijn pa) was La Chouffe, toentertijd enorm ranzig. Tegenwoordig geniet ik heel hard van alle soorten Chouffe en heb ik het liefste Houblon.
Verder heb ik niet zoveel verstand van speciaalbieren, maar ik vind het wel interessant. Wat ik op heb: Duvel, Hertog Jan Grand Prestige & Karakter, Westmalle Dubbel & Triple, Corona en volgens mij alle soorten Chouffe (in de brouwerij wel te verstaan.).
Wat zijn enorme aanraders (waar vrij makkelijk aan te komen is)?
Gauw doen dan en commentaar leverenquote:
Best (vlak bij Eindhoven)quote:Op donderdag 16 juni 2011 14:24 schreef Nembrionic het volgende:
Ik vinde de Houblon heel erg lekker
Wat noem jij vrij gemakkelijk aan komen? Want wellicht zit er een speciaalbierwinkel bij je in de buurt. Waar zit je ongeveer?
Ik kom eigenlijk nooit in Best (ik woon in Eindhoven). Is dat te doen met de trein? of zitten die helemaal aan de andere kant?quote:Op donderdag 16 juni 2011 15:30 schreef T-Force het volgende:
[..]
Best (vlak bij Eindhoven)![]()
Tripel Karmeliet ga ik morgen proberen (mijn vriendin neemt ze mee van de Jumbo)
3 kwartier rijden? Dat brengt je al in een straal van vrijwel iedere bierwinkel die 1000X meer heeft dan de heren van La Trappe...La Trappe bieren incluusquote:Op donderdag 16 juni 2011 17:49 schreef Bos81 het volgende:
Bij de Mitras op de Hurk (naast de Nettorama) hebben ze vrij veel biertjes. Voor de rest ben je vanuit Best met de auto binnen drie kwartier bij de Paters van de Koningshoeve waar La Trappe gebrouwen wordt. Ook zit er aan de Tivolilaan in Eindhoven een redelijk grote drankenwinkel, maar ben er nooit binnengeweest, weet niet hoe het met het bier zit.
Daarnaast was er ooit "t Drankurgel, maar weet eigenlijk niet of die nog in de oude hoedanigheid bestaat.
Met 3 kwartier in de auto kan je vanaf Best volgens mij zo'n beetje elke willekeurige trappistenabdij wel halen.quote:Op donderdag 16 juni 2011 17:56 schreef Nembrionic het volgende:
[..]
3 kwartier rijden? Dat brengt je al in een straal van vrijwel iedere bierwinkel die 1000X meer heeft dan de heren van La Trappe...La Trappe bieren incluus
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |