Leuk thema vanavond.quote:Wat kost ongedierte?
Ongedierte, dat kan variëren van een onschuldige muggenbeet tot een invasie van enge beesten waardoor je huis onbewoonbaar wordt. Wat kost al deze overlast eigenlijk?
Dat mug.quote:Op donderdag 13 september 2012 20:33 schreef k_man het volgende:
Vind je? Ik denk dat ik deze maar oversla.
Als je ¤2,25 voor een homp brood vraagt, dan snap ik wel dat je niet wil dat je marges bekendgemaakt wordenquote:Op donderdag 11 oktober 2012 20:42 schreef Buitendam het volgende:
Geheim houden wat je voor je meel betaalt. Pretentieuze types, die bakkers.
quote:Op donderdag 13 juni 2013 11:46 schreef golfer het volgende:
Op donderdag 13 juni, om 20.40 uur op Nederland 3, start de KRO weer met een nieuwe serie van KVW: De Rekenkamer.
De eerste aflevering brengt ons al meteen in zomerse sferen. In Nederland hebben we meer regen dan zonneschijn, maar áls het een keer onbewolkt is ligt heel Nederland met een bleke huid op het strand en zitten de terrassen vol. Om dan niet meteen te verbranden beschermen we ons tegen de zon met zonnebrandcrème. Maar er zijn enorm veel soorten, met allerlei verschillende factoren en andere eigenschappen, van zeer goedkoop tot heel duur. Welke moet je kiezen? En hoe vaak moet je je insmeren, en hoeveel? Kortom, wat zijn we kwijt aan zonnebrandcrème als we ons goed willen beschermen tegen de zon?
Dat verschil is toch over in de cosmetica? Juist zonnefilters zijn een van de weinige nuttige dingen die voor prijsverschil kunnen zorgen. In tegenstelling tot die onzinclaims als vloeibaar zijde en vloeibaar goud in verzorgingsproducten.quote:Op vrijdag 14 juni 2013 00:03 schreef golfer het volgende:
Dat viel dus zwaar tegen. Had gehioopt dat ze deeepbel van die dure versus de goedkope producten zouden doorprikken.
Bijvoorbeeld: beste ongeparfumeerde factor 50 zonnecrème is huismerk van het Kruidvat i.p.v. Louis Widmers van 60 euro enzo...
maar in de uitzending lijkt het er niet op dat ze uitgaan van verschillende filters? Ze hebben dat iig niet getest en zeggen dat omdat je zo veel nodig hebt je beter voor de goedkope kan gaan?quote:Op vrijdag 14 juni 2013 10:00 schreef alors het volgende:
[..]
Dat verschil is toch over in de cosmetica? Juist zonnefilters zijn een van de weinige nuttige dingen die voor prijsverschil kunnen zorgen. In tegenstelling tot die onzinclaims als vloeibaar zijde en vloeibaar goud in verzorgingsproducten.
Er zijn heel veel verschillende zonnefilters en bepaalde fabrikanten investeren ook veel in het ontwikkelen van nieuwe verbeterde zonnefilters (veiliger, stabieler, e.d.). Kruidvat e.d. niet, die pakken gewoon een standaardrecept. Niks mis mee, het doet zijn werk wel. Maar die witte waas is niet per se nodig, dan moet je alleen wel een product van een producent kiezen die heeft geïnvesteerd in de ontwikkeling van nanotechnologie. En dat zal wat meer kosten. Net als hun marketing en hun exclusieve imago.
Nee, ze zeggen daar ook niets over en doen een beetje voorkomen alsof het enkel zo is dat er hetzelfde spul inzit voor een duurdere prijs. Maar vaak is het zo dat duurdere crèmes minder plakken en geen witte waas achterlaten doordat ze gebruik maken van nieuwe technologieën. De werking van goedkopere crèmes is wel gewoon even goed. Ik smeer die goedkope meuk (ik let wel altijd op ingrediënten) ook gerust op mijn lichaam, maar echt niet op mijn gezichtquote:Op vrijdag 14 juni 2013 10:49 schreef Markeerstift het volgende:
[..]
maar in de uitzending lijkt het er niet op dat ze uitgaan van verschillende filters? Ze hebben dat iig niet getest en zeggen dat omdat je zo veel nodig hebt je beter voor de goedkope kan gaan?
Overigens wist ik niets af van die dure crèmes en ging ik er van uit dat amber solaire goede crème was..
Ze hebben wel gezegd dat je bij die duurdere crèmes vooral betaald voor het smeergemak inderdaad.quote:Op vrijdag 14 juni 2013 11:02 schreef alors het volgende:
[..]
Nee, ze zeggen daar ook niets over en doen een beetje voorkomen alsof het enkel zo is dat er hetzelfde spul inzit voor een duurdere prijs. Maar vaak is het zo dat duurdere crèmes minder plakken en geen witte waas achterlaten doordat ze gebruik maken van nieuwe technologieën. De werking van goedkopere crèmes is wel gewoon even goed. Ik smeer die goedkope meuk (ik let wel altijd op ingrediënten) ook gerust op mijn lichaam, maar echt niet op mijn gezicht
quote:Wat kost een fietsslot?
Nederland heeft de meeste fietsen per inwoner én per vierkante kilometer van de hele wereld. 18 miljoen fietsen in totaal. Maar we hebben óók het hoogste percentage fietsdiefstal. Geen wonder dus dat we er alles aan doen onze fiets goed te beveiligen. Maar wat kost een goed slot nou eigenlijk? Is een duur slot nou ook automatisch beter?
Sofie van den Enk koopt een slot en hoort dat je met een betonschaar niet door het stoffen hoesje heen kan komen. Met een gewoon papierschaartje blijkt dit echter geen probleem...
Stefan Stasse leert hoe makkelijk het is om een fiets te stelen en ontdekt in gesprek met de Fietsersbond waar al onze gestolen fietsen naar toe verdwijnen: die blijken in Parijs rond te rijden.
Jaïr Ferwerda bezoekt een grote slotenfabrikant en komt er daar achter dat ze niet écht hun best doen om een onkraakbaar slot te maken.
Marc de Hond ontdekt in een testlab dat er voor het verkrijgen van een keurmerk een magische grens bestaat van drie minuten: als je binnen drie minuten een slot niet open krijgt (door middel van trekken, rukken, pielen, slaan, draaien en forceren) dan krijgt het slot een keurmerk.
Dat is dus op donderdag 4 juli pas.quote:
Ik doe altijd 2 jaar ofzo met een flesje.quote:Op vrijdag 14 juni 2013 03:05 schreef Obama het volgende:
Ik neem meestal één flesje zonnecrème mee voor 3 weken vakantie.
Spaarlampen en vooral LED lampen zijn verrot. Weinig licht opbrengst, dure aanschafwaarde. En als je een LED lamp aan zo'n meter hangt, zul je zien dat er grotere verstoringen (piekspanning) in het lichtnet komen dan met spaarlampen. Wat uiteindelijk je overige apparatuur schade kan aanbrengen.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 23:05 schreef MrSweets het volgende:
Bagger wat een zooi die spaarlampen. Heeft dat mokkel enkel en alleen gedaan om philips te smekken. Smakeloos en wij gaan maar kapot aan de kaik in de tussentijd. Als je zon ding laat vallen moet je gelijk ontruimen en opruim troep komen. Ik denk dat veel mensen niet weten hoe gevaarlijk ze zijn. Neem dan gewoon LED lampen. Bagger politiek! STEEDS MAAR WEER!!!
Waar heb jij het nou over, dit is toch best zuinig: http://www.thenanoleaf.com/quote:Op vrijdag 26 juli 2013 23:11 schreef Zipportal het volgende:
[..]
Spaarlampen en vooral LED lampen zijn verrot. Weinig licht opbrengst, dure aanschafwaarde. En als je een LED lamp aan zo'n meter hangt, zul je zien dat er grotere verstoringen (piekspanning) in het lichtnet komen dan met spaarlampen. Wat uiteindelijk je overige apparatuur schade kan aanbrengen.
TROS Radar had hier laatst ook nog een aflevering over.
Ik ben er in 2003 geweestquote:Op donderdag 1 augustus 2013 22:40 schreef golfer het volgende:
Wat een enorm complex was dat.
The horror met 2900 andere mensen buffet opscheppen.
Maar wel spotgoedkoop.
Gemiddeld he?quote:
Publieke zender héquote:Op donderdag 8 augustus 2013 20:49 schreef SwiffMeister het volgende:
Fokking irritant dat ze steeds lopen te piepen omdat ze geen Gilette mogen zeggen...
Alsof er ook maar iemand zit te kijken die niet weet waar ze het over hebben...
Overigens:
Ik denk dat ze dat achteraf moesten doen van gilette ....quote:Op donderdag 8 augustus 2013 20:49 schreef SwiffMeister het volgende:
Fokking irritant dat ze steeds lopen te piepen omdat ze geen Gilette mogen zeggen...
Alsof er ook maar iemand zit te kijken die niet weet waar ze het over hebben...
Dat dus, want alle andere merken mochten wel gewoon genoemd worden.quote:Op vrijdag 9 augustus 2013 12:06 schreef MrSweets het volgende:
Ik denk dat ze dat achteraf moesten doen van gilette ....
quote:Jaarlijks kopen wij met z'n allen bijna 600.000 nieuwe wasmachines. De prijs van een nieuwe wasmachine varieert van een paar honderd euro tot ongeveer 2500 euro. Maar wast een dure wasmachine nou ook zoveel beter en is die ook zuiniger? Of is het misschien gewoon beter om je oude wasmachine te laten maken? De Rekenkamer hangt de vuile was buiten en gaat op zoek naar brandschone antwoorden.
Sofie van den Enk hoort in een winkel dat het niet uitmaakt of een wasmachine duur is of goedkoop: ze wassen allemaal even goed.
Marc de Hond bezoekt een professionele wasser en ontdekt dat veel Nederlanders eigenlijk niet weten hoe ze goed moeten wassen.
Jaïr Ferwerda laat zijn wasmachine repareren en komt tot de opmerkelijke conclusie dat het repareren van een wasmachine bijna altijd duurder is dan de aanschaf van een spiksplinternieuwe wasmachine.
Stefan Stasse ontdekt de voordelen van een goedkopere wasmachine die het na zeven jaar begeeft. Presentatie: Stefan Stasse.
Een wasmachine is een wasmachine zeg ik altijd. Zelfde geldt voor een horloge. Er zit allemaal een uurwerkje in.quote:Op donderdag 15 augustus 2013 21:40 schreef golfer het volgende:
Leuke uitzending en dus in het vervolg maar geen Miele meer nemen, maar een C-merk.
Enne handige tip over wasmiddelbesparing met azijn.
Dat wordt weer genieten.....quote:Op donderdag 22 augustus 2013 13:52 schreef golfer het volgende:
Vanavond 20:25:
De ov-chipkaart is volop in het nieuws: hij wordt gekraakt, reizen is duurder geworden en doordat we vergeten uit te checken verdienen de vervoersbedrijven miljoenen extra. Waar blijft dat geld eigenlijk als je je kaart oplaadt en hoeveel wordt er aan ons verdiend? Hoe kan het dat reizen in Nederland duurder is in de ene provincie dan in de andere? De Rekenkamer checkt in en zoekt het uit.
Sander de Kramer bekijkt hoe de ov-chipkaart gemaakt wordt en ontdekt dat er achter de aanschafprijs van de ov-chipkaart nogal wat geheimen schuil gaan.
Jaïr Ferwerda springt in de trein en leert hoe je als je creatief bent - en niet bang voor een beetje spanning – je voor ongeveer de helft van het geld kan reizen.
Stefan Stasse ontdekt dat je als gezin een klein fortuin kwijt bent voordat je überhaupt in kan stappen (en dat het huren van een leuke cabrio wellicht een goedkoop alternatief is).
Marc de Hond gaat op reis met een gedragspsycholoog en leert wat je eigenlijk zou moeten doen om niet vergeten uit te checken: oogkleppen op en neus dicht, want je zou maar afgeleid worden voordat je je doel bereikt hebt.
Totdat er controleurs komen.quote:Op donderdag 22 augustus 2013 22:11 schreef ikweethetookniet het volgende:
OV faal app![]()
Helaas niet op android![]()
Gratis reizen met bus en tram dus
Dat is bij een duurdere broek toch net zo?quote:Op donderdag 28 november 2013 21:11 schreef Markeerstift het volgende:
Ik zelf dacht altijd dat je betaalde voor pasvorm bij jeans. Zo'n primark broek is leuk maar die zit denk ik lang niet bij iedereen lekker/mooi.
En dat ze alleen focussen op materiaalkosten. Comfort en bouwkwaliteit lijken me ook wel wat waard, al valt dat wellicht buiten het format (immers 'rekenkamer').quote:Op zaterdag 22 november 2014 22:51 schreef ddx het volgende:
Beetje vreemd dat ze niet beide banken gewoon op zelfde manier uitgerekend hebben.
en hoe wil je comfort berekenenquote:Op zaterdag 22 november 2014 23:12 schreef k_man het volgende:
[..]
En dat ze alleen focussen op materiaalkosten. Comfort en bouwkwaliteit lijken me ook wel wat waard, al valt dat wellicht buiten het format (immers 'rekenkamer').
Ook in je klok? Hoevaak moet je die vernieuwen per jaar?quote:Op donderdag 17 september 2015 22:33 schreef ikweethetookniet het volgende:
Hier komen alleen nog aldi batterijen in huis![]()
8 stuks voor 1,99
quote:Op donderdag 17 september 2015 22:34 schreef Snoepje5 het volgende:
Ook in je klok? Hoevaak moet je die vernieuwen per jaar?
Of dat denk je.quote:Op donderdag 17 september 2015 21:02 schreef Snoepje5 het volgende:
Dus voortaan duracell links laten liggen? Bijzonder. Mijn klok gaat met duracel 3x zo langer mee als de aldi batterijen.
Ja, reactie uit 2013 dat weet ik, maar het topic is weer tot levenquote:Op donderdag 28 november 2013 21:11 schreef Markeerstift het volgende:
Ik zelf dacht altijd dat je betaalde voor pasvorm bij jeans. Zo'n primark broek is leuk maar die zit denk ik lang niet bij iedereen lekker/mooi.
En pasvorm is nogal persoonlijk. Niet iedereen heeft dezelfde contouren.quote:Op vrijdag 18 september 2015 14:20 schreef bluemoon23 het volgende:
Ja, reactie uit 2013 dat weet ik, maar het topic is weer tot leven![]()
Dat je perse een duurdere broek moet kopen omdat dan de pasvorm beter is, dat vertel je jezelf natuurlijk om de aankoop van een duurdere broek "te rechtvaardigen"
Een betere/andere pasvorm van een broek is natuurlijk simpel een kwestie van het naaipatroon iets aan te passen, dat hoeft niets te kosten voor de fabrikant.
Dat is niet helemaal waar. Broeken van primark en h&m pull and bear.. Moet ik altijd drie maten meenemen. Bij net wat duurder, al is het bij de we heb ik altijd direct de goede maat omdat de pasvorm en maat gewoon meer constant is. Als je dan een merk koopt betaal je natuurlijk grotendeels voor het merk.. Dat snap ik ook wel.quote:Op vrijdag 18 september 2015 14:20 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Ja, reactie uit 2013 dat weet ik, maar het topic is weer tot leven![]()
Dat je perse een duurdere broek moet kopen omdat dan de pasvorm beter is, dat vertel je jezelf natuurlijk om de aankoop van een duurdere broek "te rechtvaardigen"
Een betere/andere pasvorm van een broek is natuurlijk simpel een kwestie van het naaipatroon iets aan te passen, dat hoeft niets te kosten voor de fabrikant.
Ik snap dat je op een gegeven moment naar een conclusie wilt. Maar er is geen relatie aangetoond tussen mindere kwaliteit broek en 'een andere stof'.quote:Ok het is een dus een mindere kwaliteit....
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |