quote:Op zaterdag 9 april 2011 21:52 schreef k_i_m het volgende:
[..]
Daar is een huidige inwoonster van het peutertopic het niet mee eens.
Maar wat zou dan je oplossing zijn? Uit je post begrijp ik namelijk alleen dat je het simpelweg te druk vindt, dat het te snel gaat en dat je een kloof ervaart tussen de oudste en de jongste kindjes.quote:Op zondag 10 april 2011 11:24 schreef k_i_m het volgende:
Overigens wil ik nog wel even reageren op Ssserpente. Als de dreumesbewoners straks in het peutertopic zitten, en dat ook in razend tempo vol gaan lullen met "hoe was mijn peuter vandaag" dan dan haak ik daar ook niet meer in. Deels omdat ik echt geen tijd heb om alles bij te houden en dat niet leuk vind, en ook deels omdat ik geen zin heb af en toe losse flodders af te schieten waar niemand mij een antwoord op kan/wil geven, omdat ik nou eenmaal een ouder kind heb waar men zich niet nog mee kan identificeren omdat de eigen kinderen ruim een jaar jonger zijn en nog niet zover zijn qua ontwikkeling.
Dat was in het babietjestopic ook zo, toen ik daar kwam had de grootste groep het over tandjes krijgen en vaste voeding, en ik had een week oud babietje waarvan ik me nog niet eens voor kon stellen dat er ooit tanden door zouden komen. Toen de groep wat meer gemengd was met jongere en oudere kinderen werd het pas weer leuker om mee te posten.
Ja, en daaronder heb ik uitgelegd waarom.quote:
Nou, dat zijn toch best wel behoorlijke punten, vind ik zelf. De makkelijkste oplossing is zelf niet meer meelezen. De leukste oplossing zou zijn om het in ieder geval leesbaar te houden, dus bijvoorbeeld informatie opsplitsen zoals eerder al genoemd, zodat je na een werkdag niet eerst nog 2 dichte topics moet teruglezen om weer "bij" te zijn.quote:Op zondag 10 april 2011 12:49 schreef Ssserpente het volgende:
[..]
Maar wat zou dan je oplossing zijn? Uit je post begrijp ik namelijk alleen dat je het simpelweg te druk vindt, dat het te snel gaat en dat je een kloof ervaart tussen de oudste en de jongste kindjes.
Ik bedoelde te zeggen dat ik niet uit je post kon opmaken dat er teveel off topic wordt gepraat oid, enkel dat het er te druk is. En je kunt mensen nou eenmaal niet verbieden om te posten. En aan het aantal users dat post, kun je ook weinig veranderen, lijkt me.quote:Op zondag 10 april 2011 12:54 schreef k_i_m het volgende:
[..]
Nou, dat zijn toch best wel behoorlijke punten, vind ik zelf. De makkelijkste oplossing is zelf niet meer meelezen. De leukste oplossing zou zijn om het in ieder geval leesbaar te houden, dus bijvoorbeeld informatie opsplitsen zoals eerder al genoemd, zodat je na een werkdag niet eerst nog 2 dichte topics moet teruglezen om weer "bij" te zijn.
Maar JJ, noem eens één concreet voorbeeld dan van waar er neerbuigend wordt gedaan over moeders of methoden die niet aansluiten bij wat jij hierboven post.quote:Op zondag 10 april 2011 12:55 schreef Jeetjejom het volgende:
Ik kom ook maar even mijn mening geven. Ook al ben ik nergens een vaste poster en hoor ik bij geen enkel kliekje.
Maar het dreumestopic gaat echt ontzettend hard en naar mijn gevoel is het wel allemaal redelijk on-topic, maar ik merk wel dat je er niet tussenkomt als buitenstaander. Ik merk het bij mijn eigen posts, daar wordt amper op gereageerd, maar gister of vrijdag had ook iemand die geen vaste dreumesposter is een serieuze vraag en daar werd gewoon niet op ingegaan. Dat vind ik soms wel jammer, want er worden pagina's volgekalkt met hoera's voor de meest onnozele dingen.
Ook ben ik het er wel een beetje met iemand van hierboven eens dat je blijkbaar alleen een goede mama bent als je bv geeft, rapleyt, draagdoekkoningin bent en je kind tot zijn 6e op jouw slaapkamer laat slapen. Ik vind het prima dat er mensen zijn die hun kinderen zo opvoeden (en wilde stiekem misschien ook wel zo'n weldoordachte moeder zijn) maar er zijn mijoenen die het anders doen en die kinderen komen ook prima terecht, dus laat die mensen ook hun verhaal doen. Nu wordt er zo neerbuigend gedaan over andere opvoedmethodes dat het mij ook tegenhoudt....
Zo ik heb mijn verhaal ook even gedaan, en ik moet misschien eens wat meer in sc komen....
Juist omdat het zo druk is, kun je nou eenmaal niet op iedereen reageren. Dus dan kies je een aantal opvallende posts uit of posts van mensen die je goed kent. Dat kan vervelend zijn, maar ik denk niet dat je je daar gekrenkt door hoeft te voelen. Het komt echt omdat het ondoenlijk is om op iedereen te reageren. En dat wil ik ook eigenlijk helemaal niet hoeven.quote:Op zondag 10 april 2011 13:10 schreef ymme het volgende:
Ik wil me er eigenlijk niet al te veel mee bemoeien enzo.
Maar over 'het onbewust/bewust genegeerd worden, merk ik wel dat dat aanwezig is.
Vaak word er gewoon over mijn post heen gelezen of niet op gereageerd. Ook ben ik het eens met wat simmu zegt, over borstvoeding, voedingspatronen, wat je wel en niet mag geven aan je kindje.
Maar verder vind ik het vooral een erg leuk topic!
Ik persoonlijk heb liever een rotopmerking of een neerbuigende opmerking, dan dat je gewoon genegeerd wordt.quote:Op zondag 10 april 2011 13:12 schreef Ssserpente het volgende:
[..]
Maar JJ, noem eens één concreet voorbeeld dan van waar er neerbuigend wordt gedaan over moeders of methoden die niet aansluiten bij wat jij hierboven post.
Of iemand anders natuurlijk.
nou, als verschillende mensen op verschillende tijdstippen aangeven bijvoorbeeld die discussies over eten en slapen niet prettig te vinden, dan is het wel best neerbuigend om dan nu op zo'n toon een tegenvoorbeeld te eisen in wat nu alweer dezelfde discussie isquote:Op zondag 10 april 2011 13:12 schreef Ssserpente het volgende:
[..]
Maar JJ, noem eens één concreet voorbeeld dan van waar er neerbuigend wordt gedaan over moeders of methoden die niet aansluiten bij wat jij hierboven post.
Of iemand anders natuurlijk.
Wat voor toon? Ik bedoel het echt totaal niet aanvallend. Integendeel juist, ik vind het helemaal niet erg om het met iemand oneens te zijn. Niets persoonlijks en no hard feelings wmb.quote:Op zondag 10 april 2011 13:31 schreef simmu het volgende:
[..]
nou, als verschillende mensen op verschillende tijdstippen aangeven bijvoorbeeld die discussies over eten en slapen niet prettig te vinden, dan is het wel best neerbuigend om dan nu op zo'n toon een tegenvoorbeeld te eisen in wat nu alweer dezelfde discussie is
Tsja, dat komt denk ik omdat je het niet als 'fucking internetforum' beschouwd maar dat het belangrijker voor je is dan dat.quote:Op zondag 10 april 2011 13:49 schreef Sorbootje het volgende:
Oh man wat baal ik ervan dat een f*cking internetforum me zo'n kutgevoel kan geven.
Nou, als je een aantal keren iets post over je dreumes en er wordt al die keren niet op gereageerd en op anderen wel, dan beschouw ik het toch wel als persoonlijk. Of dat nu bewust of onbewust is, maakt op zich niet uit. Het voelt in ieder geval niet fijn. Dat is tenminste zoals ik het destijds heb ervaren...quote:Op zondag 10 april 2011 13:59 schreef Ssserpente het volgende:
Ik denk dat dat één beetje het probleem is, Sorbo. Mensen trekken zich dingen aan en vatten dingen persoonlijk op die in z'n algemeenheid gezegd zijn. We willen graag dat het forum heel persoonlijk is, maar dat is het niet, daarvoor zijn we met te veel en worden er te veel posts verkeerd opgevat. Bovendien vind ik dat mensen zich te snel gekrenkt voelen en zich te snel in de slachtofferrol manouvreren.
Wie de schoen past trekke hem aan. ;l
Wat Leo zegt klopt ook: juist omdat mensen jouw draagmoederschap zo bewonderen, zien ze dit graag terug in een speciaal topic. Echt, als iemand zich niet aangesproken hoeft te voelen ben jij het wel!
Maar da's mijn persoonlijke mening.
Nee, maar je kan wel filmpjes in het filmpjestopic plaatsen, een mijn-dag-was-zo in de SC, de eetdiscussies die elke keer weer terugkomen in een eettopic en een apart topic maken voor opvoedkundige boeken/onderzoeken (lijkt mij overigens best interessant!) en dan zou dat al een stuk "opruimen", waardoor de topics niet zo snel vollopen.quote:Op zondag 10 april 2011 13:03 schreef Ssserpente het volgende:
[..]
Ik bedoelde te zeggen dat ik niet uit je post kon opmaken dat er teveel off topic wordt gepraat oid, enkel dat het er te druk is. En je kunt mensen nou eenmaal niet verbieden om te posten. En aan het aantal users dat post, kun je ook weinig veranderen, lijkt me.
Ik denk vooral dat sommigen beter een blog kunnen nemen. Dan is er ook de ruimte over jezelf te praten en over wat er verder in de wereld allemaal gebeurt (en dit is absoluut niet aan jouw adres getikt, ssserpentequote:Op zondag 10 april 2011 12:49 schreef Ssserpente het volgende:
[..]
Maar wat zou dan je oplossing zijn? Uit je post begrijp ik namelijk alleen dat je het simpelweg te druk vindt, dat het te snel gaat en dat je een kloof ervaart tussen de oudste en de jongste kindjes.
die opmerking kan ik dan niet rijmen met de laatste posts in het dreumestopic nu. blijkbaar past die schoen jou ook prima.quote:Op zondag 10 april 2011 13:59 schreef Ssserpente het volgende:
Ik denk dat dat één beetje het probleem is, Sorbo. Mensen trekken zich dingen aan en vatten dingen persoonlijk op die in z'n algemeenheid gezegd zijn. We willen graag dat het forum heel persoonlijk is, maar dat is het niet, daarvoor zijn we met te veel en worden er te veel posts verkeerd opgevat. Bovendien vind ik dat mensen zich te snel gekrenkt voelen en zich te snel in de slachtofferrol manouvreren.
Wie de schoen past trekke hem aan. ;l
Wat Leo zegt klopt ook: juist omdat mensen jouw draagmoederschap zo bewonderen, zien ze dit graag terug in een speciaal topic. Echt, als iemand zich niet aangesproken hoeft te voelen ben jij het wel!
Maar da's mijn persoonlijke mening.
Welke posts dan? Waar wentel ik me in de slachtofferrol?quote:Op zondag 10 april 2011 14:23 schreef simmu het volgende:
[..]
die opmerking kan ik dan niet rijmen met de laatste posts in het dreumestopic nu. blijkbaar past die schoen jou ook prima.
dit is nu precies die nare toon die ik bedoel. discussies worden elke keer op zo'n ontzettend felle en persoonlijke manier gevoerd, dat ervaar ik iig niet als prettig.
Persoonlijk is misschien ook wel een groot woord, maar je vergeet even wel dat heel veel users uit OUD elkaar wel kennen IRL. Er zijn diverse (mini) meets en daardoor wordt het wel een stukje persoonlijker. Tenminste dat vind ik wel. En als ik voor mezelf spreek... ik ben wie ik ben. Hier of thuis. Ik ben ik. En ik heb soms wel het idee dat ik sommige mensen hier vaker spreek dan vrienden irl en daarmee ook meer bespreek dan ik met sommige vrienden doe. Misschien maak ik het idd wel te groot, maar dit is zoals ik er in zit. En of het niet reageren persoonlijk om mij bedoeld is, dat denk ik niet, maar het voelt wel zo... en als gevoelsmens ga ik veel op mn gevoel af.quote:Op zondag 10 april 2011 14:20 schreef Ssserpente het volgende:
Maar het kan niet persoonlijk zijn, Diaan, daarvoor kennen mensen je te slecht. Je bent een icoontje, geen persoon zoals je in het echte leven bent. Heb lol op Fok, maar maak het niet groter of persoonlijker dan het is. Mensen doen zich hier altijd anders voor dan ze in werkelijkheid zijn. Ikzelf vertel hier ook niet al mn onhebbelijke eigenschappen (maar die lezen jullie ongetwijfeld tussen de regels door).
Afijn, ik dwaal af. Wat ik zeggen wou is dat ik niet iets persoonlijks tegen iemand kan hebben die ik alleen van Internrt ken. Daarvoor ken ik hem te slecht. Het allemaal echt niet zo persoonlijk is als we denken of misschien graag zouden willen. Hoewel ik me afvraag of we dat eigenlijk wel zouden moeten willen...
Ik denk dat dáár dus het probleem in zit. De frequente posters in het topic kennen elkaar dus wel persoonlijk en het gevoel heerst dat er dus minder snel op 'icoontjes' zoals jij ze noemt gereageerd wordt. Ik denk dat Diaan dat ook bedoelt (al wil ik niet voor haar spreken) maar hetzelfde geldt voor mij. Ik zou me prettiger voelen in het topic als iedereen gewoon een icoontje was zeg maar.quote:Op zondag 10 april 2011 14:20 schreef Ssserpente het volgende:
Maar het kan niet persoonlijk zijn, Diaan, daarvoor kennen mensen je te slecht. Je bent een icoontje, geen persoon zoals je in het echte leven bent. Heb lol op Fok, maar maak het niet groter of persoonlijker dan het is. Mensen doen zich hier altijd anders voor dan ze in werkelijkheid zijn. Ikzelf vertel hier ook niet al mn onhebbelijke eigenschappen (maar die lezen jullie ongetwijfeld tussen de regels door).
Afijn, ik dwaal af. Wat ik zeggen wou is dat ik niet iets persoonlijks tegen iemand kan hebben die ik alleen van Internrt ken. Daarvoor ken ik hem te slecht. Het allemaal echt niet zo persoonlijk is als we denken of misschien graag zouden willen. Hoewel ik me afvraag of we dat eigenlijk wel zouden moeten willen...
als er een tegenvoorbeeld geeist wordt, dan geef ik dat. de toon maakt de muziek. dat is nu juist wat ik probeer te vertellen. ik voor mij gruwel van dat soort dicussies. daar zijn enkel verliezers in. maar goedquote:Op zondag 10 april 2011 14:29 schreef Incantrix het volgende:
Simmu, jouw vorige post hier binnen deze discussie vind ik anders ook niet heel vriendelijk overkomen.
als het er in het peutertopic net zo fanatiek aan toe gaat als in het dreumestopic over dingen als eten en slapen, dan wordt daar gewoon iets over gezegd ja. sterker nog: tijdje terug was dat exact wat er gebeurdequote:Op zondag 10 april 2011 14:52 schreef Incantrix het volgende:
Simmu, ik bedoelde de post waarin je zei dat de kleutermama's het vast niet zouden pikken als daar hetzelfde zou gebeuren, bah, nee zeg, blabla en dan zo'n evil smiley erachter. Ik herken de aanvallerige sfeer waar jij het nu over hebt niet, juichen we niet met je mee om Ravi's ontwikkelingen?
Maar ik moest maar gewoon doen wat ik eerder gezegd heb en terugkruipen onder mijn steen. Don't overstay your welcome..
Ik zie daar gewoon heel graag een algemeen topic over.quote:Op zondag 10 april 2011 13:57 schreef _evenstar_ het volgende:
Even puur inspringend en niemand verwijtend, maar is dat sowieso los van deze discussie geen optie om bijv. een wat algemener topic over een bepaalde manier van opvoeden?
Er was ooit een discussie topic over Attachment parrenting etc.
Ik merk iig bij mezelf dat ik wel bezig ben met wat toen "fout" ging of iig anders zou willen aanpakken.
En als er bijv. globale lijntjes zijn over bijv. Ap en bijv antroposofisch of juist weer heel andere vorm van opvoeding ik wel met veel interesse daar in zou meelezen.
Want niet een manieris de perfecte manier voor iedereen, maar ik zelf vind het wel fascinerend.
En dat mensen er vragen kunnen stellen van hoe werkt zoiets emn hoe ervaar je dat etc.
Maar misschien is dat wel "onmogelijk" ?
Het verzandde nogal in een topic waar men inderdaad het nodig vond een oordeel te hangen aan deze manier van opvoeden. En ik meen me te herinneren dat de mods toen vonden dat er dingen verteld werden die prima in de reguliere dreumestopics e.d. konden.quote:Op zondag 10 april 2011 15:27 schreef Pvoesss het volgende:
[..]
Ik zie daar gewoon heel graag een algemeen topic over.
Maar ik heb de discussies er over wel gezien. (Ik wil heel graag een AP/UP/Antroposofisch topic. )
Maar ik weet nu wel dat heel veel mijn manier niet geschikt vinden en dat hoef ik niet nog een keer in het topic te lezen. Plus dat heel veel mensen zich weer aangevallen voelen. Van beide kanten.
Ja maar de TT alleen al is niet fijn. Die vraagt namelijk een verantwoording van de opvoedstijl terwijl men gewoon de opvoedstijl an sich wil bespreken.quote:Op zondag 10 april 2011 15:36 schreef _evenstar_ het volgende:
Opvoedingsstijlen: Welke stijl en waarom?Algemeen topic
Ik heb geen opvoedstijl, dus ik hem er ook niks te zoekenquote:Op zondag 10 april 2011 15:38 schreef Dizzy-Miss-Lizzy het volgende:
[..]
Ja maar de TT alleen al is niet fijn. Die vraagt namelijk een verantwoording van de opvoedstijl terwijl men gewoon de opvoedstijl an sich wil bespreken.
maar jij kan best wel vertellen aan mij waarom jij bepaalde keuzes gemaakt hebtquote:Op zondag 10 april 2011 15:41 schreef moussy het volgende:
[..]
Ik heb geen opvoedstijl, dus ik hem er ook niks te zoeken
Ja nou precies dat dus. Het is wel duidelijk dat ik ook niet pas in het babietjes topic.quote:Op zondag 10 april 2011 15:34 schreef Dizzy-Miss-Lizzy het volgende:
[..]
Het verzandde nogal in een topic waar men inderdaad het nodig vond een oordeel te hangen aan deze manier van opvoeden. En ik meen me te herinneren dat de mods toen vonden dat er dingen verteld werden die prima in de reguliere dreumestopics e.d. konden.
Schijnbaar is dat laatste toch niet zo want de mensen die anders opvoeden storen zich dat deze methode de overhand heeft momenteel.
De scheidslijn is alleen heel lastig. Wat hoort specifiek in het AP topic en wat is gewoon 'normaal' en hoort in het reguliere topic.
Dat laatste vind ik echt bullshit en dat heb ik je daar ook al verteld.quote:Op zondag 10 april 2011 15:45 schreef Pvoesss het volgende:
[..]
Ja nou precies dat dus. Het is wel duidelijk dat ik ook niet pas in het babietjes topic.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |