Tuurlijk, een groot deel van Azie is het heel normaal.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:01 schreef RitseB het volgende:
Wist niet eens dat opium nog gebruikt werd, zelfs in Afghanistan.
Opium is daar legaal.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:04 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Resultaat van het drugsverbod. Legalize!
Ze heeft gelijk.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:01 schreef WhiteTiger1 het volgende:
In het filmpje wordt duidelijk dat de vrouw geen enkel idee heeft van de gezondheidsrisico's en de verslavende werking van het middel. "Wij geven het de kinderen als ze ziek worden", zegt ze.
http://www.medicijnen-op-maat.nl/Algemeen/inleiding.htmquote:Al ver vóór de Griekse en Romeinse tijd werd het melksap van papavers gebruikt als slaapmiddel en als bestanddeel van allerlei geneeskrachtige mengsels. De uit opium geïsoleerde morfine wordt nog steeds gebruikt als pijnstiller.
quote:In het oude Egypte werden veel plantaardige middelen gebruikt, die tegenwoordig nog in de kruidengeneeskunde worden toegepast. Sennabladeren, jeneverbes, saffraan en niet te vergeten de papaver, waaruit opium werd bereid, waren toen al gemeengoed. Er zijn zelfs aanwijzingen dat de Soemeriërs zesduizend jaar geleden al opium gebruikten als medicijn. Nog steeds is de hieruit verkregen morfine een van de belangrijkste pijnstillers.
Net zo legaal als in Mexico zeker.quote:
quote:Afghanistan is, as of March, 2010, the greatest illicit opium producer in the world,
Er is niets mis met goeie heroine. Het verbod zorgt voor junks, niet de drugs zelf.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:12 schreef niels0 het volgende:
Jammer is alleen dat een groep gewetenloze investeerders er heroine van laten maken die onze jeugd in het westen in wandelende lijken laten veranderen.
Komopquote:Op maandag 24 januari 2011 19:01 schreef RitseB het volgende:
Wist niet eens dat opium nog gebruikt werd, zelfs in Afghanistan.
Afghanistan is nu de grootste producent.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:16 schreef niels0 het volgende:
90% vd opium-wereldproduktie komt uit 'de gouden driehoek' Birma, Laos, Thailand. Dit is trouwens niets nieuws en de papaverboeren krijgen er echt maar heel weinig voor maar is wel een belangrijke bron van inkomsten om te overleven. Raar eigenlijk want ze kunnen beter tomaat ed. kweken, kan je beter op teren lijkt me. Maar ze worden gedwongen...
Er is mijns inziens alles mis met heroine Papierversnipperaar. Zwaar verslavend en het maakt mensen gewetenloos om te scoren. Coke is er niets bij.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:13 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Er is niets mis met goeie heroine. Het verbod zorgt voor junks, niet de drugs zelf.
Oh, wist ik niet. Ik weet alleen dat het traditioneel uit de 3 landen komt die ik opnoemde.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:18 schreef Id_do_her het volgende:
[..]
Afghanistan is nu de grootste producent.
https://www.cia.gov/libra(...)ook/fields/2086.html
Was het ook, totdat Afghanistan er met de titel vandoor ging.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:19 schreef niels0 het volgende:
[..]
Oh, wisat ik niet. Ik weet alleen dat het traditioneel uit de 3 landen komt die ik opnoemde.
Onzin. Met heroine kan je een normaal productief leven hebben. Het is het verbod dat alles kapot maakt.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:19 schreef niels0 het volgende:
[..]
Er is mijns inziens alles mis met heroine Papierversnipperaar. Zwaar verslavend en het maakt mensen gewetenloos om te scoren. Coke is er niets bij.
quote:Op maandag 24 januari 2011 19:19 schreef HLV_Siempre het volgende:
TS, moeten zijn darmen worden gebruikt om z'n penis af te binden? Zijn milt gevoerd aan de wandelende takken? Drie generaties van deze verderfelijke stam aan de galg?
Ik mis iets.
quote:Op maandag 24 januari 2011 19:13 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Er is niets mis met goeie heroine. Het verbod zorgt voor junks, niet de drugs zelf.
Terwijl de NAVO er zit met internationale troepenmachten. Is dat land te groot om te controleren of spoort er iets niet?quote:Op maandag 24 januari 2011 19:20 schreef Id_do_her het volgende:
[..]
Was het ook, totdat Afghanistan er met de titel vandoor ging.
Een verslaving die je tanden eruit laat vallen en je in een zombie verandert.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:21 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
Welke gezondheidsrisico's als ik vragen mag? Pure opium is verslavend maar niet ongezond.
Dan moet er maar controle op die import komen nietwaar.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:12 schreef niels0 het volgende:
Jammer is alleen dat een groep gewetenloze investeerders er heroine van laten maken die onze jeugd in het westen in wandelende lijken laten veranderen.
quote:Op maandag 24 januari 2011 19:23 schreef Berlitz het volgende:
[..]
Een verslaving die je tanden eruit laat vallen en je in een zombie verandert.
Probeer jij nog maar is te functioneren als opium junk.
Reageer jij maar liever niet oke. Het is allang duidelijk dat je totaal geen verstand hebt van drugs (of neurologie), maar er toch graag dingen over lult.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:23 schreef Berlitz het volgende:
[..]
Een verslaving die je tanden eruit laat vallen en je in een zombie verandert.
Probeer jij nog maar is te functioneren als opium junk.
Doe zelf maar een onderzoek.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:24 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
[..]
Reageer jij maar liever niet oke. Het is allang duidelijk dat je totaal geen verstand hebt van drugs (of neurologie), maar er toch graag dingen over lult.
Ik denk dat het conflict ter plaatse een hogere prioriteit heeft voor de troepenmachten. Ze zullen echt wel eens een plantage tegen het lijf lopen maar ik kan me ook voorstellen dat de Afghanen niet zomaar overal papavers gaan verbouwen.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:22 schreef niels0 het volgende:
[..]
Terwijl de NAVO er zit met internationale troepenmachten. Is dat land te groot om te controleren of spoort er iets niet?
Wetenschapper-Alert!quote:Op maandag 24 januari 2011 19:26 schreef Berlitz het volgende:
[..]
Doe zelf maar een onderzoek.
Rook een maand lang iedere dag heroïne en drink iedere dag een biertje.
Doe jij anders onderzoek. Spuit pure heroine in je aderen en dan pure alcohol. Niet andersom doen anders kom je niet aan de heroine toe.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:26 schreef Berlitz het volgende:
[..]
Doe zelf maar een onderzoek.
Rook een maand lang iedere dag heroïne en drink iedere dag een biertje.
Als ze hier in Nederland al hele wietvelden tussen de gewassen kunnen verstoppen, dan is het in een land dat twintig keer zo groot is en waar conflict heerst nog veel makkelijker.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:27 schreef Id_do_her het volgende:
[..]
Ik denk dat het conflict ter plaatse een hogere prioriteit heeft voor de troepenmachten. Ze zullen echt wel eens een plantage tegen het lijf lopen maar ik kan me ook voorstellen dat de Afghanen niet zomaar overal papavers gaan verbouwen.
Nou, dat valt best mee:quote:Op maandag 24 januari 2011 19:28 schreef boyv het volgende:
[..]
Als ze hier in Nederland al hele wietvelden tussen de gewassen kunnen verstoppen, dan is het in een land dat twintig keer zo groot is en waar conflict heerst nog veel makkelijker.
quote:KABUL - De Afghaanse president Hamid Karzai heeft de NAVO maandag beschuldigd van het illegaal omhakken van duizenden bomen. 'Een misdrijf tegen Afghaans eigendom en vernietiging van onze natuur', zei een woordvoerder van de president maandag.
Mooi lijstje Bananenman. Barbituraten valt opium dacht ik onder. Het moge duidelijk zijn dat Heroine eerste klas tinnef is. Banaan mis ik trouwens in het schemaatje =Pquote:Op maandag 24 januari 2011 19:27 schreef Bananenman het volgende:
[ afbeelding ]
Maar verder is heroine totaal niet schadelijk hoor mensen, niks aan het handje. Het komt allemaal doordat het verboden is!
Ja, ik las ook de discussie op Wiki over dat plaatjequote:Op maandag 24 januari 2011 19:27 schreef Bananenman het volgende:
[ afbeelding ]
Maar verder is heroine totaal niet schadelijk hoor mensen, niks aan het handje. Het komt allemaal doordat het verboden is!
ja zo ken ik het ook ja en wat d8 je van een hapje lucht danquote:Op maandag 24 januari 2011 19:27 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
Ik heb een voorstel. Zullen we berichten uit het AD en de Telegraaf niet langer toestaan als nieuwsbronnen? Wat een kutkranten zijn dat toch.
[..]
Doe jij anders onderzoek. Spuit pure heroine in je aderen en dan pure alcohol. Niet andersom doen anders kom je niet aan de heroine toe.
Dat was mijn punt.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:28 schreef boyv het volgende:
[..]
Als ze hier in Nederland al hele wietvelden tussen de gewassen kunnen verstoppen, dan is het in een land dat twintig keer zo groot is en waar conflict heerst nog veel makkelijker.
Knap van je, je hebt de discussie gelezen. En je concludeerde daarna vreemd genoeg dat heroine totaal niet schadelijk is? Grappig.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:31 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ja, ik las ook de discussie op Wiki over dat plaatje
Alcohol spuiten we niet omdat het geen drug is.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:27 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
Ik heb een voorstel. Zullen we berichten uit het AD en de Telegraaf niet langer toestaan als nieuwsbronnen? Wat een kutkranten zijn dat toch.
[..]
Doe jij anders onderzoek. Spuit pure heroine in je aderen en dan pure alcohol. Niet andersom doen anders kom je niet aan de heroine toe.
Ik concludeerde dat dat plaatje niets concludeerde.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:36 schreef Bananenman het volgende:
[..]
Knap van je, je hebt de discussie gelezen. En je concludeerde daarna vreemd genoeg dat heroine totaal niet schadelijk is? Grappig.
De opbrengst per oppervlakte ligt een pietsie anders wanneer je marijuana met papaver gaat vergelijken anders zou het gewoon in het westen worden verbouwt, Je hebt echt heel wat nodig om een plakje opium te maken. Wiet knip je gewoon, laten drogen en dan roken. Opium daar maakt men met een mes een inkeping in de bol en het sap wordt opgevangen, dit laten stollen en er plakken van maken, dan verkrijgt men ruwe opium.quote:
En wat concludeerde je uit je eigen PDFje van het RIVM? Die heb ik namelijk al eerder gelezen en als volgens jou de conclusie is dat heroine totaal niet schadelijk is moet je het volgens mij nog een keertje doorlezen.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:37 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik concludeerde dat dat plaatje niets concludeerde.
Nee het is een gif, dat is beter.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:37 schreef Berlitz het volgende:
[..]
Alcohol spuiten we niet omdat het geen drug is.
Mijn conclusie is dat heroïne net zo schadelijk is als alcohol.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:38 schreef Bananenman het volgende:
[..]
En wat concludeerde je uit je eigen PDFje van het RIVM? Die heb ik namelijk al eerder gelezen en als volgens jou de conclusie is dat heroine totaal niet schadelijk is moet je het volgens mij nog een keertje doorlezen.
Leg jij me eerst nou even uit waarom het erg is dat een kindje opium krijgt.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:33 schreef WhiteTiger1 het volgende:
[..]
ja zo ken ik het ook ja en wat d8 je van een hapje lucht dan
Dat is wat anders dan wat je net zei. Maar heel goed dat je al concessies doet.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:41 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Mijn conclusie is dat heroïne net zo schadelijk is als alcohol.
Nou indd, wat je hiero van de apotheek krijgt is geen haar beter, zelfs gedeeltelijk synthetisch, wat dat betreft is opium puur natuur.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:42 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
[..]
Leg jij me eerst nou even uit waarom het erg is dat een kindje opium krijgt.
ik zei dat ik de discussie over dat plaatje had gelezen. Waarmee ik je beschuldig van leugenachtige propaganda.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:43 schreef Bananenman het volgende:
[..]
Dat is wat anders dan wat je net zei. Maar heel goed dat je al concessies doet.
quote:Op maandag 24 januari 2011 19:43 schreef WhiteTiger1 het volgende:
gewoon normaal met de kinderen doen geen gekke dingen geven zoals drugs en alcohol al moet ik toegeven dat ik wel eens advocaat van mn oma jatte vroeger voor de slagroom dan he
ja je kunt er beter wodka te drinken geven inplaats van water , slaapt ze goedquote:Op maandag 24 januari 2011 19:42 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
[..]
Leg jij me eerst nou even uit waarom het erg is dat een kindje opium krijgt.
Gekke dingen zoals drugs.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:43 schreef WhiteTiger1 het volgende:
gewoon normaal met de kinderen doen geen gekke dingen geven zoals drugs en alcohol al moet ik toegeven dat ik wel eens advocaat van mn oma jatte vroeger voor de slagroom dan he
In het ziekenhuis heb ik meerdere malen morfine ingespoten gekregen maar o wee als je een keer opium tot je neemt.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:44 schreef niels0 het volgende:
[..]
Nou indd, wat je hiero van de apotheek krijgt is geen haar beter, zelfs gedeeltelijk synthetisch, wat dat betreft is opium puur natuur.
Met 9 kreeg ik sherry van oma. Maar ik heb dan ook niet heel boos dit topic geopend.quote:
Mwah op zich kan je best een beetje wodka geven hoor als je niet de hele fles naar binnen giet. Ik persoonlijk zou een natuurlijke slaapmiddel en pijnstiller als opium prefereren, maar ik oordeel niet zo snel als sommigen.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:45 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja je kunt er beter wodka te drinken geven inplaats van water , slaapt ze goed
Dat is leuk dat je dat denkt. Neemt echter niet weg dat er dus totaal niks van je eerdere uitspraak 'er is niks mis met goede heroine' klopt, van welke bron je ook uitgaat.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:44 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
ik zei dat ik de discussie over dat plaatje had gelezen. Waarmee ik je beschuldig van leugenachtige propaganda.
ben niet boos en was eenof 2 keer die gasten doen dat zowat elke dag ?quote:Op maandag 24 januari 2011 19:47 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Met 9 kreeg ik sherry van oma. Maar ik heb dan ook niet heel boos dit topic geopend.
In Frankrijk doen ze ook niet kinderachtig over wijn.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:47 schreef niels0 het volgende:
Ik heb het meegemaakt toen ik in de kost zat in Denemarken, bij diverse families gezien, dat 4 jarigen wijn krijgen. Is net zo fout. Alcohol valt onder harddrugs, althans, het heeft alle eigenschappen daaronder te vallen alleen is het maatschappelijk geaccepteerd (niet voor 4 jarigen natuurlijk, maar in Scandinavie dus wel).
Er is net zo veel mis met goeie heroïne als met goeie alcohol.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:48 schreef Bananenman het volgende:
[..]
Dat is leuk dat je dat denkt. Neemt echter niet weg dat er dus totaal niks van je eerdere uitspraak 'er is niks mis met goede heroine' klopt, van welke bron je ook uitgaat.
Als je niet boos bent leg dan eens op een rationele manier uit wat het risico is van een kind opium geven. Begin maar met aan te tonen dat opium slecht voor je is.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:48 schreef WhiteTiger1 het volgende:
[..]
ben niet boos en was eenof 2 keer die gasten doen dat zowat elke dag ?
Dat het dus totale onzin is om te zeggen dat er niks mis is met heroine. Hoe duidelijk wil je het hebben?quote:Op maandag 24 januari 2011 19:49 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Er is net zo veel mis met goeie heroïne als met goeie alcohol.
Wat is je punt?
ben geen dokter maar is zeker niet gezond neequote:Op maandag 24 januari 2011 19:50 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
[..]
Als je niet boos bent leg dan eens op een rationele manier uit wat het risico is aan een kind opium geven. Begin maar met aan te tonen dat opium slecht voor je is.
Het is geen onzin. Het is onzin om te zeggen dat heroine ongelooflijk gevaarlijk is en verboden moet worden terwijl iedereen zich met het net zo gevaarlijk alcohol vol giet.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:51 schreef Bananenman het volgende:
[..]
Dat het dus totale onzin is om te zeggen dat er niks mis is met heroine. Hoe duidelijk wil je het hebben?
Onder het mom van "drugs are bad mmkay"?quote:Op maandag 24 januari 2011 19:52 schreef WhiteTiger1 het volgende:
[..]
ben geen dokter maar is zeker niet gezond nee
Puur natuur is kwakzalverij.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:44 schreef niels0 het volgende:
[..]
Nou indd, wat je hiero van de apotheek krijgt is geen haar beter, zelfs gedeeltelijk synthetisch, wat dat betreft is opium puur natuur.
Bomen zijn de vijand!quote:
quote:
De opium-lijst is er anders heel serieus over.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:58 schreef niels0 het volgende:
[..]
Aparte stelling, dit bedoel je toch niet niet serieus hoop ik.
En daarom kun je opium bij de kruidvat en c1000 halen.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:21 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
Welke gezondheidsrisico's als ik vragen mag? Pure opium is verslavend maar niet ongezond.
Het is ongezond omdat het verboden is? Dat is een vreemde manier van redeneren.quote:Op maandag 24 januari 2011 20:02 schreef shintek het volgende:
[..]
En daarom kun je opium bij de kruidvat en c1000 halen.
Ofniet.
Zeker wel, alles is natuur. Ergo, lopen brallen met "X is puur natuur" is kwakzalverij.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:58 schreef niels0 het volgende:
[..]
Aparte stelling, dit bedoel je toch niet niet serieus hoop ik.
Ik heb het over ruwe produkten, snap dat dan aub.quote:Op maandag 24 januari 2011 20:03 schreef boyv het volgende:
[..]
Zeker wel, alles is natuur. Ergo, lopen brallen met "X is puur natuur" is kwakzalverij.
Leg me nou eens uit. Waarom ben je trots op je onwetendheid?quote:Op maandag 24 januari 2011 20:02 schreef shintek het volgende:
[..]
En daarom kun je opium bij de kruidvat en c1000 halen.
Ofniet.
Het is niet het meest veilige, laat ik het zo zeggen.quote:Op maandag 24 januari 2011 20:03 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Het is ongezond omdat het verboden is? Dat is een vreemde manier van redeneren.
Hier ga je al de fout in.quote:Op maandag 24 januari 2011 20:03 schreef boyv het volgende:
[..]
Zeker wel, alles is natuur. Ergo, lopen brallen met "X is puur natuur" is kwakzalverij.
Wat niet wegneemt dat het wel erg verslavend is.quote:Op maandag 24 januari 2011 19:20 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Onzin. Met heroine kan je een normaal productief leven hebben. Het is het verbod dat alles kapot maakt.
Herione kan je even goed roken. Je ziet genoeg junks aan de gang met silverfoliequote:
Nee, hier ga je de fout in. Je hebt argumenten nodig voor en wet, want als belastingbetaler betaal ik de rekening. Dus je mag aantonen dat drugs verboden moeten worden. Het feit dat iets verboden is is geen argument.quote:Op maandag 24 januari 2011 20:06 schreef shintek het volgende:
[..]
Het is niet het meest veilige, laat ik het zo zeggen.
The law cares about you
Het wordt tijd voor een FOK! drugsmeet.quote:Op maandag 24 januari 2011 20:10 schreef niels0 het volgende:
M'n apotheker staat al tijdje bij me in het krijt. Ik kan aan vrij veel zaken komen. Zonder recept van m'n arts. Dus dan is het geen kruidvat of C1000 maar de apotheker, is nog dichter bij huis ook haha.
Ongeveer net zo verslaven als alcohol en tabek.quote:Op maandag 24 januari 2011 20:09 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Wat niet wegneemt dat het wel erg verslavend is.
Niet minder onschuldig dan alcohol.quote:Dat de criminaliteit eromheen in stand wordt gehoeden door het te verbieden klopt. Maar het is beslist geen onschuldig genotsmiddel
Twee genotsmiddelen die mensen erg afhankelijk maakt.. Waarom zou je dat wilen?quote:Op maandag 24 januari 2011 20:13 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ongeveer net zo verslaven als alcohol en tabek.
[..]
Niet minder onschuldig dan alcohol.
Drugs bestaan gewoon. Het gaat er helemaal niet om wat we willen, maar hoe we met de realiteit om gaan. De realiteit is duidelijk: verbieden kan niet, zorgt alleen voor grote rampen.quote:Op maandag 24 januari 2011 20:15 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Twee genotsmiddelen die mensen erg afhankelijk maakt.. Waarom zou je dat wilen?
Doe eens niet zo simpel man. Zeker op het gebied van medicatie kan het westen een voorbeeld nemen aan Azie. Niet alles dat hier niet normaal is is slecht, vreemd of verkeerd hoor.quote:
Er zijn zeer weinig junks in nederland en het worden er steeds minder.quote:Op maandag 24 januari 2011 20:17 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Drugs bestaan gewoon. Het gaat er helemaal niet om wat we willen, maar hoe we met de realiteit om gaan. De realiteit is duidelijk: verbieden kan niet, zorgt alleen voor grote rampen.
Mijn mening over drugs doet verder helemaal niet ter zaken. Of je nou voor of tegen bent, verbieden werkt niet.
Nog nooit in een nepalees of indiaans ziekenhuis geweest?quote:Op maandag 24 januari 2011 20:19 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
Doe eens niet zo simpel man. Zeker op het gebied van medicatie kan het westen een voorbeeld nemen aan Azie. Niet alles dat hier niet normaal is is slecht, vreemd of verkeerd hoor.
Nee, hoef ik ook niet. Doet niks af aan mijn opmerking.quote:Op maandag 24 januari 2011 20:22 schreef Berlitz het volgende:
[..]
Nog nooit in een nepalees of indiaans ziekenhuis geweest?
Waarom niet?quote:Op maandag 24 januari 2011 20:27 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
[..]
Nee, hoef ik ook niet. Doet niks af aan mijn opmerking.
Valt wel mee, het zijn vooral de behandelingsmethodes die de ziekenhuizen daar slechter maken. Qua medicatie hebben ze het een stuk beter begrepen vooral de chinezen. Een medicijn kan beter een brouwsel zijn van middelen die elkaar accentueren en elkaars bijwerkingen verbloemen dan een werkzame stof uit een plant gehaald en in een pil gestopt. Wanneer je die pil krijgt krijg je vervolgens doodleuk te horen dat je wel last kan hebben van allerlei bijwerkingen, waarbij het oorspronkelijke probleem verbleekt. Maar ja ook daar is patentenmedicatie de norm aan het worden, dus alternatieven hierop zullen binnenkort overal worden bestempeld als zweverige onzin.quote:Op maandag 24 januari 2011 20:37 schreef Berlitz het volgende:
[..]
Waarom niet?
Het is duidelijk dat de medicatie daar slechter is.
In Nepal begrijpen ze niet zoveel van medicatie, hoorquote:Op maandag 24 januari 2011 20:54 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
[..]
Valt wel mee, het zijn vooral de behandelingsmethodes die de ziekenhuizen daar slechter maken. Qua medicatie hebben ze het een stuk beter begrepen vooral de chinezen. Een medicijn kan beter een brouwsel zijn van middelen die elkaar accentueren en elkaars bijwerkingen verbloemen dan een werkzame stof uit een plant gehaald en in een pil gestopt. Wanneer je die pil krijgt krijg je vervolgens doodleuk te horen dat je wel last kan hebben van allerlei bijwerkingen, waarbij het oorspronkelijke probleem verbleekt. Maar ja ook daar is patentenmedicatie de norm aan het worden, dus alternatieven hierop zullen binnenkort overal worden bestempeld als zweverige onzin.
Ik zei toch dat ook daar patentenmedicatie de norm aan het worden is. Dat zij daar niet mee om kunnen gaan is een ander verhaal. Ik had het dan ook niet over hoe zij weserse medicatie toepassen maar over oosterse medicatie op zich. Het concept daarachter is simpelweg beter dan het concept achter westerse medicatie. Armoede en slechte ziekenhuizen, zijn helemaal niet van toepassing op die stelling.quote:Op maandag 24 januari 2011 21:40 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
In Nepal begrijpen ze niet zoveel van medicatie, hoorDe medicijnen kun je daar gewoon zonder recept kopen bij een grote uitstalling, niet gekoeld, in de brandende zon... aan een uiterste houdbaarheidsdatum doen ze daar niet
![]()
Een ziekenhuis in Nepal, kan met een beetje geluk nog net een pleister plakken (als ze dat nog op voorraad hebben), maar daar houdt het dan ook wel mee op.
En dus, wordt ook daar stevig wiet gerookt. Het is voor het grijpen, en zelfs de koeien worden ermee "behandeld" tegen diaree.
Maar dat heeft allemaal niet zoveel met kunde te maken, wel met armoede.
Dat speelt allemaal niet in Nepalquote:Op maandag 24 januari 2011 21:53 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
[..]
Ik zei toch dat ook daar patentenmedicatie de norm aan het worden is. Dat zij daar niet mee om kunnen gaan is een ander verhaal. Ik had het dan ook niet over hoe zij weserse medicatie toepassen maar over oosterse medicatie op zich. Het concept daarachter is simpelweg beter dan het concept achter westerse medicatie. Armoede en slechte ziekenhuizen, zijn helemaal niet van toepassing op die stelling.
Nou ik ben nooit in Nepal geweest dus ik neem het maar van je aan. Maar ik doelde vooral op oosterse medicatie in het algemeen ik geloof direct dat het per land zal verschillen hoor. Ik zei ook vooral de chinezen.quote:Op maandag 24 januari 2011 22:12 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Dat speelt allemaal niet in NepalNepalezen zijn nogal basic, hebben geen drive voor verbetering of verandering. Hooguit de jeugd in Kathmandu een beetje die zich als gids aanbieden, maar die gaan vooral voor het geld van "rijke" westerlingen, en hopen op die manier letterlijk een ticket naar het westen te bemachtigen.
Het enige wat de laatste paar jaar daar veranderd is, is dat het Amerikaanse leger daar wat hospitaaltjes heeft opgestart. Ze kunnen zelfs kleine operaties verrichten. Iets, waar een Nepalees anders voor moet uitwijken naar een of andere louche privé kliniek in India (maar ook alleen maar bij geluk van een geldschieter).
De verbetering in medicatie van de laatste paar jaren (voor enkelen), komt dus helaas uit ons westen.
Ik reageerde op jouw reactie op Berlitz, die ging over Nepal. Jij bent er nooit geweest zeg je nu, maar je wist wel te vertellen dat dat reuze meevalt in Nepal en zelfs dat in Nepal "patentenmedicatie de norm aan het worden is". Dat is enorme onzin.quote:Op maandag 24 januari 2011 22:21 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
[..]
Nou ik ben nooit in Nepal geweest dus ik neem het maar van je aan. Maar ik doelde vooral op oosterse medicatie in het algemeen ik geloof direct dat het per land zal verschillen hoor. Ik zei ook vooral de chinezen.
"Daar" vatte ik op als Azie (dat is ook op te maken uit mijn reactie op Berlitz) dus misschien dat ik dat verkeerd heb begrepen, mijn fout. Nepal heb ik verder niet aangevoerd, maar je hebt het zelf over medicijnen die ze niet koelen, in de zon bewaren en waarvan ze schijt hebben aan de uiterste houdbaarheidsdatum. Als je het hier niet hebt over de gepatenteerde medicijnen weet ik het ook niet meer.quote:Op maandag 24 januari 2011 23:06 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Ik reageerde op jouw reactie op Berlitz, die ging over Nepal. Jij bent er nooit geweest zeg je nu, maar je wist wel te vertellen dat dat reuze meevalt in Nepal en zelfs dat in Nepal "patentenmedicatie de norm aan het worden is". Dat is enorme onzin.
Natuurlijk is armoede wel van toepassing. Als er geen middelen (het geld is er niet, de kunde is er niet, en import van medicatie is schaars en informatie naar patiënten is er evenmin) zijn voor behandeling van een ziektebeeld, dan grijp je naar wat wel voorhanden is en waar je vertrouwd mee bent: in Nepal is dat vooral cannabis.
China is nogal groot, en het kent enorme tegenstellingen (ook in welvaart) het is niet een land wat je qua bevolking en levensovertuigingen over één kam kunt scheren.
Die medicatie (die bij de straatapotheekkraam) wordt verkocht, komt overal en nergens vandaan. Maar is doorgaans in Azië geproduceerd.quote:Op maandag 24 januari 2011 23:32 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
[..]
"Daar" vatte ik op als Azie (dat is ook op te maken uit mijn reactie op Berlitz) dus misschien dat ik dat verkeerd heb begrepen, mijn fout. Nepal heb ik verder niet aangevoerd, maar je hebt het zelf over medicijnen die ze niet koelen, in de zon bewaren en waarvan ze schijt hebben aan de uiterste houdbaarheidsdatum. Als je het hier niet hebt over de gepatenteerde medicijnen weet ik het ook niet meer.
Ik ben er inderdaad nooit geweest (dat zei ik trouwens al gelijk), maar in zo'n beetje de hele wereld wordt westerse medicatie overgenomen (tegelijk met de westerse politieke systemen), de snelheid varierend afhankelijk van hoeveel geld ze hebben. Vandaar de opmerking "ook daar is patentenmedicatie de norm aan het worden". Dit terwijl de traditionele medicatie in veel Aziatische landen (vooral China, Japan, Noord- en Zuid-Korea, India etc.) een imo betere gedachte erachter heeft. Hiervoor is armoede niet van toepassing nee.
Zijn de medicijnen ook oorspronkelijk in Azie ontwikkeld?quote:Op dinsdag 25 januari 2011 00:05 schreef Banjerkanjer het volgende:
[..]
Die medicatie (die bij de straatapotheekkraam) wordt verkocht, komt overal en nergens vandaan. Maar is doorgaans in Azië geproduceerd.
Ik hoop toch niet dat je refereert aan zogenaamde traditionele medicatie als bijvoorbeeld vermalen tijgerbotjes?
In heel China was het totale tijgerbestand in de laatste jaren op 50(!!!) tijgers geteld! Allemaal ten prooi gevallen aan stropers die denken dat er wonderbaarlijke medicinale krachten schuilen in de botten van tijgers. Vorig jaar, was het jaar van de Tijger, en stond alles aan natuurbescherming daar op scherp. Want in het jaar van de Tijger, moeten de botjes volgens bijgelovigen nog véél krachtiger zijn. Wat een droevenis.
Om te voorkomen dat ook die laatste paar tijgers in China zouden worden vermalen tot geneeskrachtige poedertjes, hebben de 13 tijgerlanden (Bangladesh, Bhutan, China, India, Indonesië, Cambodja, Laos, Maleisië, Myanmar, Nepal, Rusland, Thailand en Vietnam) tijdens de "Tijgertop" van afgelopen jaar een verbond gesloten om te streven naar iig een verdubbeling van de tijgerpopulatie.
Natuurlijk is dat er ookquote:Op dinsdag 25 januari 2011 00:22 schreef Rechtse_Hippie het volgende:
[..]
Zijn de medicijnen ook oorspronkelijk in Azie ontwikkeld?
Verder bedoelde ik niet specifiek tijgerbotten nee, ik dacht vooral aan de kruidenmedicijnen, massagetechnieken, acupunctuur etc. maar ja ook medicijnen gemaakt van dieren ja. Dat kan je fout vinden, maar wanneer ik kijk naar het lijstje bijwerkingen van pillen kan ik die simpelweg niet beschouwen als de beste manier.
Je liegt.quote:Op maandag 24 januari 2011 20:22 schreef Berlitz het volgende:
Er zijn zeer weinig junks in nederland en het worden er steeds minder.
Verbod werkt dus wel.
Ik dan weer wel. Medicijnen kun je daar voor een habbekrats kopen op de hoek van de straat; die krijg je niet in het ziekenhuis.quote:Nog nooit in een nepalees of indiaans ziekenhuis geweest?
Drugsgebruik word meer beperkt door welvaart en sociale zekerheid, in de VS hebben veel mensen beide niet en daar wordt veel meer drugs gebruikt ondanks erg zware wetten tegen drugs.quote:Op maandag 24 januari 2011 20:22 schreef Berlitz het volgende:
[..]
Er zijn zeer weinig junks in nederland en het worden er steeds minder.
Verbod werkt dus wel.
[..]
Nog nooit in een nepalees of indiaans ziekenhuis geweest?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |