Prima dan, zoals jij het wilt, ik zal je broeders even uit de equasion halen.quote:Op zondag 9 januari 2011 20:43 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik snap nog steeds niet waarom je bepaalde ontwikkelingen poogt te bagatelliseren. Ben je bang dat je je baan kwijt raakt? Jij hebt het over Afrika aan de lopende band. En als ik het over Europa heb dan zul je MIJ in ieder geval nooit horen zeggen dat de Balkan de norm is. Dat zou in mijn ogen i.i.g. net zo belachelijk zijn als hetgeen je zegt over Afrika. Mijn punt is dat het per definitie belachelijk is om continenten te gaan normeren, terwijl je prima landen op zichzelf kunt normeren.
Vanwaar de wil om religie erbij te betrekken? Maar goed, het zal wel weer aan mij liggen. Ik zal wel weer teveel zeuren.quote:Op zondag 9 januari 2011 20:45 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Prima dan, zoals jij het wilt, ik zal je broeders even uit de equasion halen.
"Afrika (behalve de moslimlanden boven de Sahara) kan op dit moment niet zonder Westerse kennis, en bijna alles laat te wensen over."
Nu blij?
Dat is waar, Somalie is ook een teringzooi.quote:Op zondag 9 januari 2011 20:47 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Vanwaar de wil om religie erbij te betrekken? Maar goed, het zal wel weer aan mij liggen.
Ja, what else?quote:
Natuurlijk verandert zoiets wel als er dingen in de lift gaan zitten. En ja, dat is belangrijk, alleen al om het feit dat er dan wat meer ogen open gaan wat betreft het over één kam scheren van één continent. Zolang mensen denken dat Marokko exemplair is voor Zuidoost-Gabon zuiver omdat het toevallig op hetzelfde stukje aardkorst ligt, wordt krap een miljard mensen niet serieus genomen, voor vol aangezien en al helemaal niet als potentiële handelspartner geselecteerd. De beeldvorming van Afrika werkt de mate van respect waarmee Afrikanen tegemoet worden getreden niet op een positieve manier in de hand.quote:Op zondag 9 januari 2011 19:19 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Beeldvorming van Afrika. Laten we wel wezen, die beeldvorming zal nooit, maar dan ook nooit veranderen - ongeacht de situatie in Afrika zelf. En ik zie ook niet waarom dat belangrijk is, who cares wat de "beeldvorming" is. Alsof de mening van het Westen of Westerlingen an sich er toe doet.
Hij is een activist, en een goede activist. Dit weerlegt trouwens wel prima de onzin die je in de OP schreef over dat hij niet gekwalificeerd zou zijn. Hij doet het kennelijk prima.quote:Op zondag 9 januari 2011 19:04 schreef Observer86 het volgende:
[..]
On March 25, 2007, he sent an open letter to German chancellor Angela Merkel, calling on the European Union to take "decisive action" in the region in the face of Omar al-Bashir's failure to respond to the UN resolutions
In September of the same year, he spoke in front of the Security Council of the UN with Nobel Prize-winner Elie Wiesel to ask the UN to find a solution to the conflict and to help the people of Darfur.
In December, he made a trip to China and Egypt with Don Cheadle and two Olympic winners to ask both governments to pressure Sudan's government.
After making his first trip to Darfur in 2006 with his father Nick, Clooney made the TV special "A Journey to Darfur", and advocated for action in the US. The documentary was broadcast on American cable TV as well as in the UK and France. In 2008, it was released on DVD with the proceeds from its sale being donated to the International Rescue Committee.
On December 13, 2007, Clooney and fellow actor Don Cheadle were presented with the Summit Peace Award by the Nobel Peace Prize Laureates in Rome. In his acceptance speech, Clooney said that "Don and Istand here before you as failures. The simple truth is that when it comes to the atrocities in Darfurthose people are not better off now than they were years ago."[33][34] On January 18, 2008, the United Nations announced Clooney's appointment as a United Nations messenger of peace, effective from January 31.[
Noem eens een Afrikaans land waarvan jij denkt dat het er prima gaat.quote:Op zondag 9 januari 2011 20:03 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Het gaat prima zelf, dat is mijn ervaring. Dat jij nu in een kutland terecht bent gekomen en daar kutervaringen hebt, dat is naar. Maar er zijn genoeg landen waar de door mij genoemde ontwikkelingen vrij duidelijk te constateren zijn. En die behoren ook tot hetzelfde continent.
van het noordenquote:Op zaterdag 8 januari 2011 23:00 schreef Observer86 het volgende:
Waar the fuck bemoeit Clooney zich mee? Straks volgt er een antwoord vanuit het Noorden met duizenden burgerdoden als gevolg. Wiens schuld is het dan?
dat doen de Afrikanen vooral zelf hoor. Ik heb in Senegal en Guinea Bissau in telecoms gewerkt, dus als er zakelijke mogelijkheden liggen dan komen de zaken er echt wel. Maar als je je vrouwen zich laat doodwerken om op uitgeput land wat mais te verbouwen terwijl alle mannen de hele dag dronken rondhangen, en de mannen die wel ambitieus zijn zich angstwekkend snel tot dictator ontwikkelen (schreeuwen tegen alle ondergeplaatsten, slijmen tegen hogergeplaatsten. Eigen initiatief wordt onmiddelijk bestraft, want de baas heeft altijd gelijk) dan zullen er niet zo veel zakelijke mogelijkheden komen als in landen waar wel efficient gewerkt wordt.quote:Op zondag 9 januari 2011 21:54 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Natuurlijk verandert zoiets wel als er dingen in de lift gaan zitten. En ja, dat is belangrijk, alleen al om het feit dat er dan wat meer ogen open gaan wat betreft het over één kam scheren van één continent. Zolang mensen denken dat Marokko exemplair is voor Zuidoost-Gabon zuiver omdat het toevallig op hetzelfde stukje aardkorst ligt, wordt krap een miljard mensen niet serieus genomen, voor vol aangezien en al helemaal niet als potentiële handelspartner geselecteerd. De beeldvorming van Afrika werkt de mate van respect waarmee Afrikanen tegemoet worden getreden niet op een positieve manier in de hand.
Je bent bepaalde ontwikkelingen aan het koppelen aan mate van dictatuurschap. Dat doen heel veel mensen, maar ik vind dat persoonlijk vrij onzinnig. Ik woon liever in een redelijk stabiel en relatief ontwikkelt land waarin 1 iemand aan de macht is, dan in een democratie waarbij amper welvaart gegenereerd wordt en je als hongerlijder kan genieten van je vrijheid. Dus ja, het zijn zeker successtories binnen afrika. Als je kijkt dan zijn dat toch wel de landen die de basisvoorzieningen prima op orde (elektriciteit, toegang tot schoon drinkwater, overige essentiele infrastructuur zoals snelwegen etc.). Je ziet dat op vrijwel alle charts terug. Een land als India, wat in het westen gezien wordt als succesverhaal en alom geprezen wordt, is tig keer armer dan de door mij genoemde landen bijvoorbeeld... Maar daar hoor je niemand over.quote:Op maandag 10 januari 2011 01:47 schreef Viajero het volgende:
[..]
Noem eens een Afrikaans land waarvan jij denkt dat het er prima gaat.
Edit: ok, ik heb de rest ook gelezen, en als je barbaarse dictaturen als Egypte en Algerije als succesverhalen wilt beschouwen dan denk je echt heel anders dan ik.
Economisch gezien zijn die Arabische dictaturen iets verder ontwikkeld dan veel subSahara landen, maar om ze nou een succes te gaan noemen... dan moet er nog heel veel veranderen.
Oh jawel!! Onbegrijpelijk dat India een "succesverhaal" genoemd wordt. Het is niet normaal wat een lamgeslagen land dat is zeg... Dan heb ik van Afrikaanse landen meer hoop inderdaad.quote:Op maandag 10 januari 2011 18:35 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
....Een land als India, wat in het westen gezien wordt als succesverhaal en alom geprezen wordt, is tig keer armer dan de door mij genoemde landen bijvoorbeeld... Maar daar hoor je niemand over.
1) Senegal en Guinée-Bissau zijn twee nogal kleine stukjes van Afrikaquote:Op maandag 10 januari 2011 11:06 schreef Viajero het volgende:
[..]
dat doen de Afrikanen vooral zelf hoor. Ik heb in Senegal en Guinea Bissau in telecoms gewerkt, dus als er zakelijke mogelijkheden liggen dan komen de zaken er echt wel. Maar als je je vrouwen zich laat doodwerken om op uitgeput land wat mais te verbouwen terwijl alle mannen de hele dag dronken rondhangen, en de mannen die wel ambitieus zijn zich angstwekkend snel tot dictator ontwikkelen (schreeuwen tegen alle ondergeplaatsten, slijmen tegen hogergeplaatsten. Eigen initiatief wordt onmiddelijk bestraft, want de baas heeft altijd gelijk) dan zullen er niet zo veel zakelijke mogelijkheden komen als in landen waar wel efficient gewerkt wordt.
Ja, want de bevolking buiten de paleizen is inderdaad zo welvarend. India is inderdaad een enorm probleemland, maar ja, als je alleen omlaag kijkt dan is het makkelijk om jezelf op hoog niveau te vinden staan. Vergeleken bij landen als bv Chili, Maleisie en Zuid Korea komt geen enkel Afrikaans land ook maar in de buurt, zowel qua welvaart als qua vrijheid. En dan heb ik het nog niet eens over de zogenaamde eerste wereld landen.quote:Op maandag 10 januari 2011 18:35 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Je bent bepaalde ontwikkelingen aan het koppelen aan mate van dictatuurschap. Dat doen heel veel mensen, maar ik vind dat persoonlijk vrij onzinnig. Ik woon liever in een redelijk stabiel en relatief ontwikkelt land waarin 1 iemand aan de macht is, dan in een democratie waarbij amper welvaart gegenereerd wordt en je als hongerlijder kan genieten van je vrijheid. Dus ja, het zijn zeker successtories binnen afrika. Als je kijkt dan zijn dat toch wel de landen die de basisvoorzieningen prima op orde (elektriciteit, toegang tot schoon drinkwater, overige essentiele infrastructuur zoals snelwegen etc.). Je ziet dat op vrijwel alle charts terug. Een land als India, wat in het westen gezien wordt als succesverhaal en alom geprezen wordt, is tig keer armer dan de door mij genoemde landen bijvoorbeeld... Maar daar hoor je niemand over.
Ik heb daarnaast nog vijf landen in Afrika bezocht, en ik praat veel met zowel Afrikanen als anderen die in Afrika werken of gewerkt hebben, zowel commercieel als voor NGO. En als je de een of twee extreem roze bril NGO idioten buiten beschouwing laat dan is de menig unaniem dat Afrika een hopeloos continent is. Het groeit wel een beetje hier en daar, tot de volgende natuurramp, epidemie, burgeroorlog of roofzuchtige dictator voorbij komt.quote:Op maandag 10 januari 2011 20:03 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
1) Senegal en Guinée-Bissau zijn twee nogal kleine stukjes van Afrika
2) Ja, en dit soort voorbeelden werken de beeldvorming inderdaad niet in de hand, vandaar ook dat ik hoop dat de afscheiding een voorbeeld is van hoe het ook kan gaan, zelfs in Afrika
Er is een sterk groeiende middenklasse buiten de "paleizen" ja. Als je dat niet wilt zien, heb je gewoon een enorme plaat voor je kop. Wie is er hier nu onrealistisch bezig, beetje gaan vergelijken met eerste wereldlanden, alsof ik zeg dat het hier gaat om volledig ontwikkelde landen? Ik toon slechts aan dat er extreem veel lichtpuntjes zijn die aantonen dat Afrika zeker geen "verloren" continent is (als mensen zo graag willen generaliseren).quote:Op dinsdag 11 januari 2011 16:42 schreef Viajero het volgende:
Ja, want de bevolking buiten de paleizen is inderdaad zo welvarend. India is inderdaad een enorm probleemland, maar ja, als je alleen omlaag kijkt dan is het makkelijk om jezelf op hoog niveau te vinden staan. Vergeleken bij landen als bv Chili, Maleisie en Zuid Korea komt geen enkel Afrikaans land ook maar in de buurt, zowel qua welvaart als qua vrijheid. En dan heb ik het nog niet eens over de zogenaamde eerste wereld landen.
Ik denk dat ik ook met een hoop Afrikanen en Afrika-kenners te maken heb gehad, en de mening van die mensen is wat meer gemeleerd en zeker niet unaniem dat het hopeloos is.quote:Op dinsdag 11 januari 2011 16:46 schreef Viajero het volgende:
[..]
Ik heb daarnaast nog vijf landen in Afrika bezocht, en ik praat veel met zowel Afrikanen als anderen die in Afrika werken of gewerkt hebben, zowel commercieel als voor NGO. En als je de een of twee extreem roze bril NGO idioten buiten beschouwing laat dan is de menig unaniem dat Afrika een hopeloos continent is.
Dat is inderdaad in veel Afrikaanse landen de realiteit. Maar dat neemt niet weg om het ene land klakkeloos als voorbeeld te stellen voor al die andere op hetzelfde continent.quote:Het groeit wel een beetje hier en daar, tot de volgende natuurramp, epidemie, burgeroorlog of roofzuchtige dictator voorbij komt.
Ghana is een vrij prettig land zonder al teveel gerel. Zitten een hoop van die belcentra tegenwoordig.quote:En hoezo beeldvorming? Dat klinkt alsof ik een beeld vorm dat niet op waarheid berust. Geef maar eens voorbeelden van ontwikkeling in Afrika dan, als je er zoveel vertouwen in hebt.
Die "helaas in veel Afrikaanse landen een realiteit" slaat dus ook op Ghana. Een Ghanese vriendin van me en haar Duitse vriend hebben daar een jaar geprobeerd om een dorpje te helpen ontwikkelen, en zijn na dat jaar vol walging weer vertrokken. De lokale Ghanezen werkten totdat ze betaald werden, en dan verdwenen ze tot al het geld op was. Nog erger vonden ze het dat ze door die dorpelingen niet begrepen werden, en zelfs regelmatig belachelijk gemaakt werden door de mensen die ze probeerden te helpen (waarom komen jullie uit het rijke westen naar Ghana? Jullie moeten wel echt heel domme westerners zijn).quote:Op dinsdag 11 januari 2011 21:10 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Ik denk dat ik ook met een hoop Afrikanen en Afrika-kenners te maken heb gehad, en de mening van die mensen is wat meer gemeleerd en zeker niet unaniem dat het hopeloos is.
[..]
Dat is inderdaad in veel Afrikaanse landen de realiteit. Maar dat neemt niet weg om het ene land klakkeloos als voorbeeld te stellen voor al die andere op hetzelfde continent.
[..]
Ghana is een vrij prettig land zonder al teveel gerel. Zitten een hoop van die belcentra tegenwoordig.
Je ziet over geen enkel land echt positief nieuws. Je ziet dat in Arizona een gek zes mensen doodschiet, niet dat de maisoogst in Iowa geslaagd is. Dat is inherent aan het nieuws.quote:En wat is er nu weer mis met het woord beeldvorming? Ik zie op het nieuws zelden reportages die niet één van de volgende onderwerpen behandelen:
-Aids
-Oorlog
-Honger
Je ziet niet:
-De succesvolle aanpak van Aids in Oeganda
-De commissies en tribunalen in Rwanda
-Landen waar ze wel te vreten hebben
85% analfabeet, 50% heeft honger, en een heel kleine elite die met de volle brede glimlach van Clooney en Obama die mensen net zo erg of nog erger gaat uitbuiten dan de noordelijke elite. Wat een feest. Begrijp me niet verkeerd, ik begrijp dat die mensen van het noorden afwillen, en daar hebben ze ook alle recht toe. Ik zie het ook als positief, maar je moet wel heel erg naief zijn om te denken dat er voor de bevolking veel gaat veranderen.quote:Zuid-Sudan lijkt deze week een positieve uitzondering en het haalt het nieuws ook nog. Hoera!
Ja, en ik ken daartegen een hoop van dit soort projecten waar dit niet aan de orde was, en in ieder geval niet in deze orde van grootte.quote:Op woensdag 12 januari 2011 12:16 schreef Viajero het volgende:
[..]
Die "helaas in veel Afrikaanse landen een realiteit" slaat dus ook op Ghana. Een Ghanese vriendin van me en haar Duitse vriend hebben daar een jaar geprobeerd om een dorpje te helpen ontwikkelen, en zijn na dat jaar vol walging weer vertrokken. De lokale Ghanezen werkten totdat ze betaald werden, en dan verdwenen ze tot al het geld op was. Nog erger vonden ze het dat ze door die dorpelingen niet begrepen werden, en zelfs regelmatig belachelijk gemaakt werden door de mensen die ze probeerden te helpen (waarom komen jullie uit het rijke westen naar Ghana? Jullie moeten wel echt heel domme westerners zijn).
Ik denk dat Zuid-Korea een andere uitgangspositie heeft gehad en niet zo'n koloniaal wanbeheer sinds de Portugezen er landden hebben gekend. Zuid-Korea is daarnaast een van de homogeenste landen ter wereld, dus er is veel minder werk aan geweest.quote:Daarnaast is Ghana vaak het schoolvoorbeeld van hoe diep Afrika gefaald heeft, omdat het in 1960, bij onafhankelijkheid dus, ongeveer even rijk was als Zuid Korea.
Nog niet nee. Maar dat zegt denk ik weinig omdat je landen in een continent van deze diversiteit moeilijk kunt gaan vergelijken.quote:Ghana is ook een bron van grote zorg, omdat ze recent olie gevonden hebben daar. En daar heeft nog geen enkel Afrikaans land ooit goed mee kunnen omgaan.
En toch hebben we van een hoop landen een behoorlijk eenzijdig beeld en hebben we van Afrikanen massaal het idee dat ze met hongerbuikjes een beetje apathisch zitten te wachten op humanitaire hulp nadat er een bende rellende kapmessen langs is getrokken, terwijl de meerderheid van de Afrikanen hardwerkende mensen zijn zonder rel-neigingen.quote:[..]
Je ziet over geen enkel land echt positief nieuws. Je ziet dat in Arizona een gek zes mensen doodschiet, niet dat de maisoogst in Iowa geslaagd is. Dat is inherent aan het nieuws.
Ik bedoelde ook niet de toestand in het zuiden, maar het feit dat er nu eens een keer iets goed lijkt te gaan bij een nogal beladen politiek proces.quote:[..]
85% analfabeet, 50% heeft honger, en een heel kleine elite die met de volle brede glimlach van Clooney en Obama die mensen net zo erg of nog erger gaat uitbuiten dan de noordelijke elite. Wat een feest. Begrijp me niet verkeerd, ik begrijp dat die mensen van het noorden afwillen, en daar hebben ze ook alle recht toe. Ik zie het ook als positief, maar je moet wel heel erg naief zijn om te denken dat er voor de bevolking veel gaat veranderen.
je komt ontzettend verbitterd over ... wat is je preciese probleem? Met aardig afrikaanse landen gaat het aardig goed, en is geen hongersnood of oorlog. Je komt vreselijk dom over en hebt geen enkel benul over afrikaanse zaken (je past mooi bij het zooitje afrikaanse boere )quote:Op zondag 9 januari 2011 20:45 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Prima dan, zoals jij het wilt, ik zal je broeders even uit de equasion halen.
"Afrika (behalve de moslimlanden boven de Sahara) kan op dit moment niet zonder Westerse kennis, en bijna alles laat te wensen over."
Nu blij?
idd, in de afrikaanse landen met de best groeiende economien hebben niks te maken met het westen. Blijkbaar is het moeilijk te begrijpen dat afrika in economische groei europa voorbe streeft.quote:Op woensdag 12 januari 2011 20:49 schreef Masanga het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Economische groei in Afrika volgens The Economist
Ik haat het als er veralgemenend over Afrika gesproken wordt, en het is mijn mening dat het goed (maar tegelijk intriest) is dat mensen als Clooney de wereld (moeten) sensibiliseren over wat er aan het gebeuren is in het continent.
Afrika is niet perfect, verre van. Maar het mag ook wel serieus genomen worden. Door enkel met een paardenbril op te focussen op wat beter kan zal je over andere gebieden snel versteld staan.
"Hullo meneer?"quote:
waarom verpest je het nouquote:Op woensdag 12 januari 2011 22:07 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
"Hullo meneer?"
Wat voor toegevoegde waarde heeft slecht Swahili in dit topic?
Het zal niet allemaal fout gaan, maar in het algemeen is het bedroevend. En dan heb ik het vooral over de houding van de mensen daar zelf.quote:Op woensdag 12 januari 2011 20:20 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Ja, en ik ken daartegen een hoop van dit soort projecten waar dit niet aan de orde was, en in ieder geval niet in deze orde van grootte.
Dat is een heel belangrijk punt. Het feit dat de meerdeheid van de Afrikanan eigenlijk alleen iets geeft om mensen van de eigen stam, en de rest als niet veel hoger dan dieren ziet is volgens mij een van de hoofdoorzaken van de achterlijkheid daar.quote:Ik denk dat Zuid-Korea een andere uitgangspositie heeft gehad en niet zo'n koloniaal wanbeheer sinds de Portugezen er landden hebben gekend. Zuid-Korea is daarnaast een van de homogeenste landen ter wereld, dus er is veel minder werk aan geweest.
Je kunt landen heel duidelijk wel met elkaar vergelijken. Nederland heeft meer gemeen met Denemarken, net zoals Liberia meer gemeen heeft met Sierra Leone. En op wereldniveau heeft Nederland meer gemeen met Spanje dan met Bolivia, en heeft Ghana meer gemeen met Soedan dan met Laos bijvoorbeeld.quote:Nog niet nee. Maar dat zegt denk ik weinig omdat je landen in een continent van deze diversiteit moeilijk kunt gaan vergelijken.
Ja, maar als je daar iets aan wilt doen dan zul je toch echt realistisch moeten zijn. Het is niet zo erg als veel mensen denken, maar het is zeker ook niet zo rooskleurig als jij het wilt voorstellen. En als je echt onrealistische roze wolken schildert over Afrika dan neemt niemand je meer serieus. Ik denk dat ook de felheid van mijn reacties voor een deel daaruit komt.quote:En toch hebben we van een hoop landen een behoorlijk eenzijdig beeld en hebben we van Afrikanen massaal het idee dat ze met hongerbuikjes een beetje apathisch zitten te wachten op humanitaire hulp nadat er een bende rellende kapmessen langs is getrokken, terwijl de meerderheid van de Afrikanen hardwerkende mensen zijn zonder rel-neigingen.
En die kleine groep houdt dat ook zo, gesteund door juichende westerse donors en politici, totdat de verhalen over extreme corruptie en wreedheden te consistent worden om onder het tapijt geschoven te worden. "Helden" als Paul Kagame en Meles Zenawi beginnen nu eindelijk ook enigszins negatief in de westerse pers te verschijnen na jarenlange dictatuur en wrede onderdrukking.quote:Ik bedoelde ook niet de toestand in het zuiden, maar het feit dat er nu eens een keer iets goed lijkt te gaan bij een nogal beladen politiek proces.
En ja, ook ik vrees dat het het oude patroon gaat worden van een kleine uitzuig-elite en verder niks. Wat dat betreft heeft het land al een achterstand: decennia aan oorlog achter de rug, een getraumatiseerde en onopgeleide bevolking en weinig tot geen bestuurlijke ervaring op weer die ene kleine groep na...
Er zijn een aantal punten waarop het enigszins beter gaat, maar ik denk dat je doorslaat in je positivisme. Ten eerste bestaat al die groei vooral uit hogere prijzen voor grondstoffen, wat leuk is voor dictators, Zwitserse banken en makelaars die villas in Frankrijk en appartementen in London verkopen, maar waar de bevolking verder niets van meekrijgt.quote:Op woensdag 12 januari 2011 20:49 schreef Masanga het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Economische groei in Afrika volgens The Economist
Ik haat het als er veralgemenend over Afrika gesproken wordt, en het is mijn mening dat het goed (maar tegelijk intriest) is dat mensen als Clooney de wereld (moeten) sensibiliseren over wat er aan het gebeuren is in het continent.
Afrika is niet perfect, verre van. Maar het mag ook wel serieus genomen worden. Door enkel met een paardenbril op te focussen op wat beter kan zal je over andere gebieden snel versteld staan.
Door oude wijze blanke mannen rond een tafel in Berlijn.quote:Op woensdag 12 januari 2011 20:56 schreef Masanga het volgende:
O ja, trouwens: op welke onnatuurlijke wijze zijn de grenzen in Afrika historisch bepaald? Dat op zich is al een serieuze discussie waard in mijn ogen..
Zo zeg, autos, en zelfs een tram achtig iets! Ja, dat wist ik natuurlijk niet, dat ze dat daar ook hebben. Dat verandert de hele zaak, je hebt me overtuigd. Afrika is duidelijk niet het armste continent, maar het rijkste. Bedankt voor die fotos man, je hebt echt mijn ogen geopend.quote:Op donderdag 13 januari 2011 18:34 schreef Mutant01 het volgende:
Feit is, Afrika groeit.
En niet zo'n beetje ook. Feit is ook, dat bewustwording van Afrikanen enorm groeit. En niet zo'n beetje ook. Feit is dat de middenklasse in Afrika groeit. En niet zo'n beetje ook.
Mensen denken bij Afrika aan dit:
[ link | afbeelding ]
sl363 by feijephotographybackup, on Flickr
Maar dit is net zo goed Afrika:
[ afbeelding ]
Als jij dat verschil niet wilt zien, niet wil erkennen - of de ontwikkelingen wilt bagatelliseren, dan is het een ander verhaal.
ja, in de meeste afrikaanse landen is het grootste gedeelte van de bevolking arm. Dat kun je niet ontkennen, maar toch is het ergens sneu om steeds maar weer hongersnood/oorlogen/aids aan te halen. Afrika gaat op veel punten echt vooruit, waarom wil je dat niet zien? Denk je echt dat afrika in een seconde verandert, logisch dat het tijd nodig heeft. Net zoals jij tijd nodig hebt om eens volwassen te wordenquote:Op donderdag 13 januari 2011 19:05 schreef Viajero het volgende:
[..]
Zo zeg, autos, en zelfs een tram achtig iets! Ja, dat wist ik natuurlijk niet, dat ze dat daar ook hebben. Dat verandert de hele zaak, je hebt me overtuigd. Afrika is duidelijk niet het armste continent, maar het rijkste. Bedankt voor die fotos man, je hebt echt mijn ogen geopend.
Yep, de vrouwen idd.quote:Op donderdag 13 januari 2011 11:12 schreef Viajero het volgende:
[..]
Het zal niet allemaal fout gaan, maar in het algemeen is het bedroevend. En dan heb ik het vooral over de houding van de mensen daar zelf.
De enige succesvolle projecten waar ik van gehoord heb zijn microfinanciering, omdat de luie Afrikanen dat uberhaupt niet gaan aanvragen, en het geld dus naar de wel gemotiveerden gaat (90% vrouwen of iets in die richting), en die mensen het geld zelf krijgen en beheren, en dus ook goedbedoelende maar slecht geinformeerde westerse ontwikkelingswerkers niet al teveel schade kunnen doen.
Dat is niet waar om twee redenen. Ten eerste zijn de meeste Afrikanen meertalig en gewend aan een omgeving waarin allemaal etniciteiten door elkaar wonen, waarbij er weliswaar een statusverschil is in de regel door politiek, cultureel of numeriek overwicht van één van de bevolkingsgroepen, maar waarbij er zeker geen sprake is van een "ons boven de rest"-mentaliteit. Er wordt veelvuldig getrouwd tussen veel van de groepen.quote:[..]
Dat is een heel belangrijk punt. Het feit dat de meerdeheid van de Afrikanan eigenlijk alleen iets geeft om mensen van de eigen stam, en de rest als niet veel hoger dan dieren ziet is volgens mij een van de hoofdoorzaken van de achterlijkheid daar.
Nee. Cultureel gezien heeft een Ghanees net zo weinig met een Soedanees als met een Boliviaan of Spanjaard. De taal is anders, de gewoonten zijn anders en de genetische diversiteit tussen de twee is groter dan tussen een Spanjaard en een Eskimo.quote:[..]
Je kunt landen heel duidelijk wel met elkaar vergelijken. Nederland heeft meer gemeen met Denemarken, net zoals Liberia meer gemeen heeft met Sierra Leone. En op wereldniveau heeft Nederland meer gemeen met Spanje dan met Bolivia, en heeft Ghana meer gemeen met Soedan dan met Laos bijvoorbeeld.
Waar ben ik rooskleurig en schilder ik roze wolken dan?quote:Dit is echt een heel zwak argument.
[..]
Ja, maar als je daar iets aan wilt doen dan zul je toch echt realistisch moeten zijn. Het is niet zo erg als veel mensen denken, maar het is zeker ook niet zo rooskleurig als jij het wilt voorstellen. En als je echt onrealistische roze wolken schildert over Afrika dan neemt niemand je meer serieus. Ik denk dat ook de felheid van mijn reacties voor een deel daaruit komt.
Idd, de vrouwen. Overigens ontmoet ik vooral hoogopgeleide mannen uit veel Afrikaanse landen, mannen die zich het schompus hebben gewerkt voor hun carrière (en hun hele familie om hen die te geven) dus het kan dat mijn beeld eenzijdig is.quote:En zonder rel neigingen wil ik direct van je aannemen, maar hard werkend? De vrouwen grotendeels wel, de mannen grotendeels niet. En dat gaat op voor alle Afrikaanse landen die ik gezien heb (Senegal, Guinea Bissau, Zuid Afrika, Zimbabwe, Mozambique, Kenia en Egypte).
Yes. Een beetje zoals een hoop van die dictatortjes in ontwikkelingslanden. Saddam Hoessein bijvoorbeeld en Musharraf, Mubarak en half Centraal-Amerika. Achteraf blijkt er altijd iets westers aan te stinken, maar dan is het geld al binnen.quote:[..]
En die kleine groep houdt dat ook zo, gesteund door juichende westerse donors en politici, totdat de verhalen over extreme corruptie en wreedheden te consistent worden om onder het tapijt geschoven te worden. "Helden" als Paul Kagame en Meles Zenawi beginnen nu eindelijk ook enigszins negatief in de westerse pers te verschijnen na jarenlange dictatuur en wrede onderdrukking.
Een beetje gelaten en teleurgesteld tot nu toe geloof ik. Boos soms, maar niet schuimbekkend. Tot nu toe.quote:Ik ben ook blij dat het referendum gehouden wordt, en dat het tot nu toe relatief rustig is, maar ik ben benieuwd hoe het noorden gaat reageren.
Waarom probeer je je er zo zielig van af te doen? Gewoon blijven ontkennen dat er enorme lichtpunten en ontwikkelingen zijn e.d. Dat maakt je betoog des te geloofwaardiger....quote:Op donderdag 13 januari 2011 19:05 schreef Viajero het volgende:
[..]
Zo zeg, autos, en zelfs een tram achtig iets! Ja, dat wist ik natuurlijk niet, dat ze dat daar ook hebben. Dat verandert de hele zaak, je hebt me overtuigd. Afrika is duidelijk niet het armste continent, maar het rijkste. Bedankt voor die fotos man, je hebt echt mijn ogen geopend.
idd. Hij legt het er wel héél zwaar opquote:Op vrijdag 14 januari 2011 16:49 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Waarom probeer je je er zo zielig van af te doen? Gewoon blijven ontkennen dat er enorme lichtpunten en ontwikkelingen zijn e.d. Dat maakt je betoog des te geloofwaardiger....
Je doet heel neerbuigend alsof ik niets van Afrika weet met je foto van een modern stadsgezicht. Vandaar dat ik nogal sarcastisch reageerde.quote:Op vrijdag 14 januari 2011 16:49 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Waarom probeer je je er zo zielig van af te doen? Gewoon blijven ontkennen dat er enorme lichtpunten en ontwikkelingen zijn e.d. Dat maakt je betoog des te geloofwaardiger....
want? ...quote:Op woensdag 19 januari 2011 16:24 schreef Viajero het volgende:
[..]
Je doet heel neerbuigend alsof ik niets van Afrika weet met je foto van een modern stadsgezicht. Vandaar dat ik nogal sarcastisch reageerde.
Ik ontken niet dat er lichtpunten en ontwikkelingen zijn, ik wil alleen tegen het veel te positieve beeld dat sommigen hier hebben ingaan. Er zijn nog steeds meer negatieve dan positieve punten en ontwikkelingen, en in vergelijking met andere continenten heeft Afrika geen schijn van kans dat niveau van ontwikkeling te halen.
Het Vogelaartaaltje. Noem het prachtwijken en het is opeens pais en vreequote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |