Daar zou ik totaal niet van onder de indruk zijn als ik de Ierse premier zou zijn. Een pro-EU politicus als Sarkozy zou zijn moeder nog verkopen om de Euro te redden dus steun komt er wel, met of zonder hogere vennootschapsbelasting.quote:Op donderdag 13 januari 2011 14:52 schreef meth77 het volgende:
Ja, nu gaan zeker alle bedrijven naar het vaste land
[..]
Dit plaatje gaan we later terugzien in textbooks onder het kopje, ''How air goes out of a financial bubble''. Inclusief de gepainte trendlijnen ofc.quote:
quote:do 13 jan 2011, 18:54
'EU praat over verdubbeling noodfonds'
BRUSSEL (AFN) - De EU praat over een verdubbeling van het noodfonds voor eurolanden die hun schulden niet meer kunnen financieren.
De omvang van het fonds zou dan stijgen tot 1500 miljard euro.
De Belgische minister van Financiën, Didier Reynders, heeft dat donderdag gezegd tegen het Franse persbureau AFP.
De Franse minister van Financiën, Christine Lagarde, zei dat de omvang van het noodfonds vergroot moet worden ,,indien noodzakelijk’’.
Duitsland wil dat de leencapaciteit van het fonds omhoog gaat maar de omvang ervan moet gelijkblijven, aldus minister van Financiën Wolfgang Schäuble.
Ook de Europese Commissie pleitte er woensdag voor om de leencapaciteit van het fonds te vergroten. Commissievoorzitter José Manuel Barroso maakte niet duidelijk of hij denkt aan technische maatregelen of aan het vergroten van de omvang van het fonds.
'Geen uitbreiding omvang fonds'
Minister Jan Kees de Jager van Financiën is voorlopig niet voor het uitbreiden van de omvang van het fonds, zei hij woensdag in de Tweede Kamer.
Eerder stelde hij dat alleen Ierland er tot dusver een beroep op heeft gedaan, zodat er nog bijna 700 miljard euro in de pot zit.
Nou het is duidelijk, we zitten dus met z''n allen met de euro in de shit. Daarentegen gaat het goed met de Amerikaanse economie en de dollar. Gek, ik had juist precies het omgekeerde verwacht...! Euro sound en better/ dollar fail. Maar de dollar gaat goed en de Amerikaanse economie zit in de lift. Ik zou als ik jullie was maar snel jullie spaarcentjes in euro's omruilen naar een andere meer stabiele currency of/en goud/zilver. Nu kan het nog.quote:Op woensdag 12 januari 2011 23:39 schreef de_ier het volgende:
Dus het is in feite al afgelopen met Portugal, de ECB houdt ze kunsmatig in leven.
In Amerika is Californie de rolvertolker van Ierland.quote:Op vrijdag 14 januari 2011 14:07 schreef SemperSenseo het volgende:
[..]
Nou het is duidelijk, we zitten dus met de euro met allen in de shit. Daarentegen gaat het goed met de Amerikaanse economie en de dollar. Gek, ik had juist precies het omgekeerde verwacht...! Maar de dollar gaat goed en de Amerikaanse economie zit in de lift. Ik zou als ik jullie was maar snel jullie spaarcentjes in euro's omruilen naar een andere meer stabiele currency of/en goud/zilver. Nu kan het nog.
Dat valt blijkbaar wel mee. Ik hoor continue in de media voortdurende kritiek op Ierland en wat betreft California een oorverdovende stilte.quote:Op vrijdag 14 januari 2011 14:10 schreef Zith het volgende:
[..]
In Amerika is Californie de rolvertolker van Ierland.
Maar de USA heeft een Centrale Bank die de US Bonds uitgeeft, of kun jij ergens obligaties van Californie kopen ??quote:Op vrijdag 14 januari 2011 14:10 schreef Zith het volgende:
[..]
In Amerika is Californie de rolvertolker van Ierland.
Dat moet je echt beter opletten; California heeft een tijdje terug rekeningen moeten betalen met schuldbekentenissen. Het was dus effectief niet meer liquide.quote:Op vrijdag 14 januari 2011 14:12 schreef SemperSenseo het volgende:
[..]
Dat valt blijkbaar wel mee. Ik hoor continue in de media voortdurende kritiek op Ierland en wat betreft California een oorverdovende stilte.
Fundamenteel gezien vind ik Europa beter papieren hebben. De overheidsfinanciën zijn hier nog beheersbaar, we hebben geen centrale bank die het begrip monetaire interventie tot nieuwe hoogte oprekt (Duitsers FTW) en de handelspositie is gunstig in Noord/West Europa (we maken producten waar de markt op zit te wachten).quote:Op vrijdag 14 januari 2011 14:07 schreef SemperSenseo het volgende:
Nou het is duidelijk, we zitten dus met z''n allen met de euro in de shit. Daarentegen gaat het goed met de Amerikaanse economie en de dollar. Gek, ik had juist precies het omgekeerde verwacht...! Euro sound en better/ dollar fail. Maar de dollar gaat goed en de Amerikaanse economie zit in de lift.
Nou, als ik de media mag geloven dus niet zo. De media is negatief over de Euro, en dan vooral de Britse en Amerikaanse media.quote:Op vrijdag 14 januari 2011 17:11 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Fundamenteel gezien vind ik Europa beter papieren hebben. De overheidsfinanciën zijn hier nog beheersbaar, we hebben geen centrale bank die het begrip monetaire interventie tot nieuwe hoogte oprekt (Duitsers FTW) en de handelspositie is gunstig in Noord/West Europa (we maken producten waar de markt op zit te wachten).
Goed gezien.quote:De media is negatief over de Euro, en dan vooral de Britse en Amerikaanse media.
En wel meerdere Amerikaanse staten zitten financieel zwaar in de problemen, nog nagelaten het Quantitative easing van de federale overheid. Toch heeft de VS nog een "Crispy" triple-A credit rating. Dus volgens de credit rating agencies valt het reuze mee met California en de VS.quote:Op vrijdag 14 januari 2011 16:58 schreef HiZ het volgende:
[..]
Dat moet je echt beter opletten; California heeft een tijdje terug rekeningen moeten betalen met schuldbekentenissen. Het was dus effectief niet meer liquide.
Ik weet niet, hoezo?quote:Op vrijdag 14 januari 2011 17:25 schreef GoudIsEcht het volgende:
[..]
Goed gezien.
Zou het iets met de dollar te maken hebben denk je?
Ach ja, de ratings. Hoe zat het ook weer met de rating van Lehmans?quote:Op vrijdag 14 januari 2011 17:33 schreef SemperSenseo het volgende:
[..]
En wel meerdere Amerikaanse staten zitten financieel zwaar in de problemen, nog nagelaten het Quantitative easing van de federale overheid. Toch heeft de VS nog een "Crispy" triple-A credit rating. Dus volgens de credit rating agencies valt het reuze mee met California en de VS.
Hier hebben de provincies een stuk van de motorrijtuigenbelasting, daar kennelijk nietquote:Op vrijdag 14 januari 2011 16:58 schreef HiZ het volgende:
[..]
Dat moet je echt beter opletten; California heeft een tijdje terug rekeningen moeten betalen met schuldbekentenissen. Het was dus effectief niet meer liquide.
Staten hebben daar een enorme vrijheid in de belastingheffing. Alleen heeft de volksvertegenwoordiging in Californie een 2/3 meerderheid nodig om meer belasting te heffen en maar een gewone meerderheid om andere maatregelen te treffen (geld uit te geven) dat dat niet werkt kan een kind begrijpen.quote:Op vrijdag 14 januari 2011 17:49 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Hier hebben de provincies een stuk van de motorrijtuigenbelasting, daar kennelijk niet
Dat denk ik ook ja.quote:Op vrijdag 14 januari 2011 17:51 schreef de_ier het volgende:
Ik vind Arizona eerder de Ierland van de V.S.
Behalve dan dat Californie de 8e economie is ter wereld en diens GDP net zo groot is als die van Griekenland, Spanje, Ierland en Portugal tezamen!quote:Op vrijdag 14 januari 2011 18:11 schreef de_ier het volgende:
Griekenland is wat de betreft de Californie van Europa. Belastingontwijken is een grote hobby daar en de regering blijft maar uitgeven meer dan wat er binnenkomt (metrolijnen, snelwegen, luchthavens, Olympische spelen, ambtenaren met 61 jaar met pensioen etc.). Gewoon structureel fout.
En vervolgens kon je als bedrijf niet je belasting betalen met die IOU'squote:Op vrijdag 14 januari 2011 16:58 schreef HiZ het volgende:
[..]
Dat moet je echt beter opletten; California heeft een tijdje terug rekeningen moeten betalen met schuldbekentenissen. Het was dus effectief niet meer liquide.
Dat is meer uit chauvinisme denk ik. En nee, ik ben niet chauvinistisch over de Euro.quote:Op vrijdag 14 januari 2011 17:24 schreef SemperSenseo het volgende:
Nou, als ik de media mag geloven dus niet zo. De media is negatief over de Euro, en dan vooral de Britse en Amerikaanse media.
Maar het BBP/inwoner is helemaal niet zo bijzonder van Californie. Een land als Luxemburg is nog veel rijker.quote:Op vrijdag 14 januari 2011 18:46 schreef SemperSenseo het volgende:
Behalve dan dat Californie de 8e economie is ter wereld en diens GDP net zo groot is als die van Griekenland, Spanje, Ierland en Portugal tezamen!
Dan noem je ook wel een land, qua inwoners is dat minuscuul. Vergelijk dan bijv. Palo Alto e.o. met Luxemburgquote:Op vrijdag 14 januari 2011 20:28 schreef Bolkesteijn het volgende:
Maar het BBP/inwoner is helemaal niet zo bijzonder van Californie. Een land als Luxemburg is nog veel rijker.
Ik kom voor Californie in 2009 uit op een BBP/inwoner van 50775. Dat zit in de buurt van Nederland (47900). Dan zijn er nog de VS (46400), Denemarken (56000), Noorwegen (79000). Luxemburg heeft een meer dan twee keer zo hoog BBP/inwoner met 105000. Alles in nominale USD.quote:Op vrijdag 14 januari 2011 20:35 schreef tjoptjop het volgende:
Dan noem je ook wel een land, qua inwoners is dat minuscuul. Vergelijk dan bijv. Palo Alto e.o. met Luxemburg
Volgens mij is Luxemburg het rijkste land, dus zo vreemd is het niet om daar onder te zittenquote:Op vrijdag 14 januari 2011 20:45 schreef Bolkesteijn het volgende:
[..]
Ik kom voor Californie in 2009 uit op een BBP/inwoner van 50775. Dat zit in de buurt van Nederland (47900). Dan zijn er nog de VS (46400), Denemarken (56000), Noorwegen (79000). Luxemburg heeft een meer dan twee keer zo hoog BBP/inwoner met 105000. Alles in nominale USD.
Liechtenstein zit er met ruim 113000 nog boven.quote:Op vrijdag 14 januari 2011 21:01 schreef tjoptjop het volgende:
Volgens mij is Luxemburg het rijkste land, dus zo vreemd is het niet om daar onder te zitten
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |