En ja, de altijd wijze Arabist Hans Jansen zet één van de mannen achter Serious Request, Eric Corton, eens even goed op zijn plek:quote:Ze moesten eens weten, die kleine negertjes
Hee Giel! Zaterdag begint het weer: jouw 3FM-actie Serious Request. Samen met twee van je kornuiten zamel je geld in voor aidswezen uit de derde wereld. Petje af hoor: jezelf zes dagen lang, enkel coca cola drinkend, laten opsluiten in het Glazen Huis. En dan ook nog eens in Eindhoven, een stad waar je nog niet dood wilt worden gevonden.
ze-moesten-eensDe regering heeft al aangekondigd het ingezamelde geldbedrag niet te zullen verdubbelen. Jij boos, maar ik snap het wel. Eerst 1 miljard bezuinigen op ontwikkelingshulp, en vervolgens onder luid gejuich een paar miljoen schenken aan Serious Request. Dat zou wel heel veel schone schijn zijn, dus daar past het kabinet Rutte voor.
Ach, was Eindhoven maar zo principieel. De Brabantse gemeente doneerde 250.000 euro aan Serious Request om gaststad te mogen zijn. Ze hebben alles doorgerekend: het Glazen Huis trekt in de week voor kerst 200.000 extra bezoekers naar de Eindhovense binnenstad. Die spenderen daar naar schatting 7,3 miljoen euro, dus tel uit je winst. Kassa! Ja Chiel, een stukje city-marketing over de ruggetjes van aidswezen. Je moet er maar op komen.
Hetzelfde laken een pak voor Coca Cola. De multinational voert deze weken een reclamecampagne waarin het consumenten oproept lege statiegeldflessen in te zamelen. Dat leverde vorig jaar 160.000 euro op voor Serious Request. Mooi, denk jij – maar weet je ook dat de reclamecampagne zélf minstens het tienvoudige kost? Kan Coca Cola beter dát bedrag aan Serious Request schenken. Of ben ik nu gek? Maar zo werkt het blijkbaar niet. Heel Nederland moet en zal weten hoe betrokken de multinational is.
Geven om er zelf beter van te worden. Serious Request is verworden tot een ordinair commercieel format. Een gedrocht. Aids in dienst van het eigen imago, aids als city-marketing. Ze moesten eens weten, die kleine negertjes; papa en mama zijn niet voor niets gestorven.
Het is een uitvergroting van vroeger tijden, toen mensen zilverpapier inzamelden voor Afrika. De chocolade peuzelden ze lekker zelf op, het zilverpapier was voor de zwartjes. Maar goed, beste Giel, misschien vind je dat ik zeur omdat het doel de middelen heiligt. Beter een zilverpapiertje dan helemaal niets. Ook een redenatie. Kijk, daar stopt de spiksplinternieuwe Coca Cola kersttruck al bij het Glazen Huis. Nog een colaatje dan maar?
Daarom krijgen ze dit jaar ook gelukkig geen geld meer van de staat.quote:Op maandag 20 december 2010 21:41 schreef Geo3kant het volgende:
We zouden al dat geld in ons eigen land moeten stoppen, onderwijs, ouderenzorg.. ipv bodenloze putten waar het niks beter wordt.
en wie betaalt het salaris van Giel, Geer en die andere?quote:Op maandag 20 december 2010 21:41 schreef naatje_1 het volgende:
1.) kijk dan niet
2.) er gaan dit jaar niet eens belastingcenten heen (behalve omdat het op ned3 is enzo)
Ja maar ze zouden zo'n actie moeten doen, niet voor africa maar voor Nederland zelf. Waarschijnlijk dat mensen dan niks doneren, maarja.quote:Op maandag 20 december 2010 21:41 schreef RacerDKB het volgende:
[..]
Daarom krijgen ze dit jaar ook gelukkig geen geld meer van de staat.
Dat gebeurt daarnaast ook, dat bedoel ik met " (behalve omdat het op ned3 is enzo)"quote:Op maandag 20 december 2010 21:42 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
en wie betaalt het salaris van Giel, Geer en die andere?
Jij wel, optiefe met je pollsquote:Op maandag 20 december 2010 21:43 schreef Ajacied422 het volgende:
Poll: Ben jij triest
• Jazeker
• Niet zeker
Tussenstand:
[ afbeelding ]
Ook een poll maken? Klik hier
Die verdienen hier niets extra mee. Hoort gewoon bij het werk. Is natuurlijk wel goed voor hun imago, wat op langer termijn weer geld oplevert.quote:Op maandag 20 december 2010 21:42 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
en wie betaalt het salaris van Giel, Geer en die andere?
24 uur per dag op tv?quote:Op maandag 20 december 2010 21:47 schreef ArnieAlberts het volgende:
Aan de ene kant eensch.
Aan de andere kant niet, omdat het leuke radio is. Lutser.
dus die worden toch gewoon betaald terwijl ze in dat huis zitten?quote:Op maandag 20 december 2010 21:48 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Die verdienen hier niets extra mee. Hoort gewoon bij het werk. Is natuurlijk wel goed voor hun imago, wat op langer termijn weer geld oplevert.
quote:Op maandag 20 december 2010 21:47 schreef MASD het volgende:
TS is boos omdat hij zijn naaktfoto's van SHE nóg niet heeft ontvangen.
Zolang de regering het bedrag niet weer verdubbeld vind ik dat niet echt een probleem.Al krijg je Serious Request wel dood als je van de DJ's eist al hun salaris in te leveren aan de actiequote:Op maandag 20 december 2010 21:49 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
dus die worden toch gewoon betaald terwijl ze in dat huis zitten?
Dus? Ze hebben ook TV op DVD. Niet daarover beginnen.quote:
Dat kwam er later bij. En je hoeft natuurlijk niet te kijken/luisteren. En om het argument van het iets willen terug zien voor je geld eventjes teniet te doen: genoeg mensen die beseffen dat hun request toch niet gedraaid wordt, maar toch blijven aanvragen.quote:
Het is dom als we denken dat het niet zo werkt, het is hypocriet aangezien die bedrijven zogenaamd doen alsof ze zo barmhartig bezig zijnquote:Op maandag 20 december 2010 21:59 schreef BasEnAad het volgende:
Het glazen huis vind ik kut.
Maar de OP zoniet nog kutter. Waarom zou een bedrijf er zelf geen voordeel van mogen hebben de derde wereld te helpen? Dat is nou eenmaal de manier waarop de wereld in elkaar steekt. Het is hypocriet om te denken dat dat geld maar zo gestort wordt, dat zal namelijk nooit voor een structurele hulp zorgen. Een bedrijf kan niet blijven geven, want het moet ook concurreren. Als er iets tegenover staat gaat dat wel dus.
dus het nog maar hopen ook dat je je request hoort? Als ik De Jager was zou ik kansspelbelasting heffenquote:Op maandag 20 december 2010 21:59 schreef CindieY het volgende:
[..]
Dat kwam er later bij. En je hoeft natuurlijk niet te kijken/luisteren. En om het argument van het iets willen terug zien voor je geld eventjes teniet te doen: genoeg mensen die beseffen dat hun request toch niet gedraaid wordt, maar toch blijven aanvragen.
En dan als Coco-Cola zijnde Cola verkopen aan die aidsweesjes om zo je gedoneerde geld terug te verdienen. Want zo zit de wereld in elkaar.quote:Op maandag 20 december 2010 21:59 schreef BasEnAad het volgende:
Het glazen huis vind ik kut.
Maar de OP zoniet nog kutter. Waarom zou een bedrijf er zelf geen voordeel van mogen hebben de derde wereld te helpen? Dat is nou eenmaal de manier waarop de wereld in elkaar steekt. Het is hypocriet om te denken dat dat geld maar zo gestort wordt, dat zal namelijk nooit voor een structurele hulp zorgen. Een bedrijf kan niet blijven geven, want het moet ook concurreren. Als er iets tegenover staat gaat dat wel dus.
Wat moet een bedrijf dan doen? Het is dít of niks hoor.quote:Op maandag 20 december 2010 22:05 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Het is dom als we denken dat het niet zo werkt, het is hypocriet aangezien die bedrijven zogenaamd doen alsof ze zo barmhartig bezig zijn
Wat boeit dat? Je hoeft niet eens een plaat aan te vragen om SR te steunen. Je kan ook zo geld doneren.quote:Op maandag 20 december 2010 22:07 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
dus het nog maar hopen ook dat je je request hoort? Als ik De Jager was zou ik kansspelbelasting heffen
oh meid, nou ben ik helemaal blijquote:Op maandag 20 december 2010 22:08 schreef CindieY het volgende:
[..]
Wat boeit dat? Je hoeft niet eens een plaat aan te vragen om SR te steunen. Je kan ook zo geld doneren.
Maar waarom zou je je er druk over maken? Je beslist tenslotte zelf of je een bedrag in de collectebus wilt proppen.quote:Op maandag 20 december 2010 22:05 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Het is dom als we denken dat het niet zo werkt, het is hypocriet aangezien die bedrijven zogenaamd doen alsof ze zo barmhartig bezig zijn
Omdat het overal om me heen zo ge-wel-dig wordt bevonden en omdat elke scheet in dat huis ook gelijk nieuws is. Zo hey, ellen ten damme tongt met Katje. Als er iemand een guur wijf is dan is het Ten Damme welquote:Op maandag 20 december 2010 22:17 schreef PaRoDiUzZ het volgende:
[..]
Maar waarom zou je je er druk over maken? Je beslist tenslotte zelf of je een bedrag in de collectebus wilt proppen.
Daar ben ik het overigens wel 100% mee eens. Die aandachtgeilerij, die BN'ers die een feestje vieren met z'n allen. Dat vind ik nou hypocriet.quote:Op maandag 20 december 2010 22:20 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Omdat het overal om me heen zo ge-wel-dig wordt bevonden en omdat elke scheet in dat huis ook gelijk nieuws is. Zo hey, ellen ten damme tongt met Katje. Als er iemand een guur wijf is dan is het Ten Damme wel
Anders word het shownieuws wel overheerst door Chersootjes etc, als er een gedeelte naar het goede doel gaat is dat alleen maar mooi meegenomen, je kan voor die 10-15 euro ook een kratje bier leegzuipen.quote:Op maandag 20 december 2010 22:20 schreef MikeyMo het volgende:
[..]
Omdat het overal om me heen zo ge-wel-dig wordt bevonden en omdat elke scheet in dat huis ook gelijk nieuws is. Zo hey, ellen ten damme tongt met Katje. Als er iemand een guur wijf is dan is het Ten Damme wel
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |