quote:Op dinsdag 21 december 2010 22:39 schreef VeX- het volgende:
Ik betwijfel of hij daadwerkelijk gemarteld wordt, maar deze foto laat zien dat hij er fysiek erg op achteruit is gegaan.SPOILER: VoorOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Is dit echt??? Zijn die twee dezelfde persoon???SPOILER: NaOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Als je een idee had gehad, had je geweten dat Sovjetpraktijken toch iets anders zijn.quote:Op zondag 19 december 2010 20:32 schreef Monidique het volgende:
[..]
Ik heb een idee en ik ben niet sarcastisch.
Raar eigenlijk; het is immers nog nooit zo oorlogsvrij en veilig in de wereld geweest als nu.quote:Op zondag 19 december 2010 18:47 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
De laatste tijd lijkt het wel overal en altijd oorlog te zijn.
quote:Op dinsdag 21 december 2010 22:39 schreef VeX- het volgende:
Ik betwijfel of hij daadwerkelijk gemarteld wordt, maar deze foto laat zien dat hij er fysiek erg op achteruit is gegaan.SPOILER: VoorOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Als dat echt is, dan is hij wel flink achteruit gegaanSPOILER: NaOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
..non est vivere sed valere vita est ..
Flikker toch snel op vieze troll!quote:Op woensdag 22 december 2010 14:59 schreef Manifesto het volgende:
Dat stuk stront heeft het leven van een heleboel mensen in gevaar gebracht d.mv. lekken van operationele informatie. Die informatie bevat namen en locaties van burgers die coalitie helpen.
Burgers die hun best doen onder hele moeilijke omstandigheden onder continue dreiging van "opstandelingen" en terroristen.
Een zeer domme man die ongetwijfeld niet krijgt wat hij verdient voor zijn daden.
Tuurlijk word hij vreselijk gemarteld want we geloven alles wat mensen claimen wat in ons anti amerikaans straatje past.
Ondertussen worden er dagelijks mensen echt gemarteld waar geen haan naar kraait.
De enige partij hier die nodeloos mensenlevens in gevaar brengt is de amerikaanse overheid met z'n illegale oorlogen en acties.quote:It is neither. WikiLeaks has a four-year publishing history. During that time we have changed whole governments, but not a single person, as far as anyone is aware, has been harmed. But the US, with Australian government connivance, has killed thousands in the past few months alone.
Mag ik jou een tikje geven met een honkbalknuppel? Het is toch beter dan neergeschoten worden.quote:Op donderdag 16 december 2010 05:18 schreef Hathor het volgende:
Ach, in menig ander land was ie allang opgeruimd voor zijn verraad, maar daar hoor je ook niemand over.
Dat maakt het ineens een stuk minder erg natuurlijkquote:Op donderdag 16 december 2010 05:18 schreef Hathor het volgende:
Ach, in menig ander land was ie allang opgeruimd voor zijn verraad, maar daar hoor je ook niemand over.
En dat stukje zegt genoeg over wat voor een mongolen er achter wikileaks zitten.quote:"It is neither. WikiLeaks has a four-year publishing history. During that time we have changed whole governments, but not a single person, as far as anyone is aware, has been harmed. But the US, with Australian government connivance, has killed thousands in the past few months alone."
De enige partij hier die nodeloos mensenlevens in gevaar brengt is de amerikaanse overheid met z'n illegale oorlogen en acties.
En dan je aanname dat geen haan kraait naar het martelen van anderen, wat een complete bullshit kraam je daar uit zeg
Dat is appels met peren vergelijken, wat jij doet.quote:Dan nemen ze liever meteen wraak (eq Afghanistan) dan zorgvuldig de vijand uit te schakelen (wat ze wel proberen in Pakistan).
Amerikanen kan je niet meer vertrouwen. Als zij ooit eerlijkheid uitstraalden was dat volgens mij tijdens en direct na de Tweede Wereldoorlog. En daarop hebben ze zelfs ingespeeld om de wereld wijs te maken dat zij zelf weten wat het beste is voor de wereld, en op die manier kregen ze de taken van wereld-politieagent toegekend.quote:Op woensdag 22 december 2010 17:52 schreef SlimShady het volgende:
De film "Taxi to the Dark Side" over krijgsgevangenen in Afghanistan en Guantanamo, heeft hier veel mee te maken. Na 9/11 is Amerika gek geworden en zijn ze tot het niveau van de vijand gezakt. Door laks te zijn met de behandeling van gevangenen en op voorhand checken of het echt een terrorist is.
Dan nemen ze liever meteen wraak (eq Afghanistan) dan zorgvuldig de vijand uit te schakelen (wat ze wel proberen in Pakistan).
En jij gelooft dat je andere regeringen beter kunt vertrouwen?quote:Amerikanen kan je niet meer vertrouwen. Als zij ooit eerlijkheid uitstraalden was dat volgens mij tijdens en direct na de Tweede Wereldoorlog. En daarop hebben ze zelfs ingespeeld om de wereld wijs te maken dat zij zelf weten wat het beste is voor de wereld, en op die manier kregen ze de taken van wereld-politieagent toegekend.
Tja wereld-politieagent is natuurlijk een ondankbare taak.. de VS durft zich tenminste nog actief in te zetten, andere landen wijzen alleen maar met het vingertje en zeggen foei foei, maar als het er op aankomt doen ze niks.quote:Het is nu inmiddels aardig verder, en die status hebben ze verspeeld door allerlei gruwelijke oorlogshandelingen te plegen (met als beginpunt Vietnam), vreselijk om te gaan met hun eigen gedetineerden, en een rampzalige buitenlandse politiek uit te voeren die andere landen in het verkeerde keelgat schiet.
Misschien kan Rusland, die overigens ook een beruchte verleden heeft, de volgende supermacht worden die de hele wereld kan vertrouwen? Ik weet het niet, maar je moet wel, iig Rusland ook een tweede kans geven, als je dat de Amerikanen wilt gunnen.
Ja dat geloof ik. We moeten iig ergens beginnen en ook andere landen meerdere kansen gunnen net als wij dat bij de VS doen.quote:Op woensdag 22 december 2010 18:52 schreef Royyy het volgende:
[..]
En jij gelooft dat je andere regeringen beter kunt vertrouwen?
Dat ze zon vooraanstaande positie hebben weten te verwerven.. tja als niemand anders het doet, je de mogelijkheden hebt en niemand houdt je tegen, dan zou je als land zijnde gewoon dom zijn om het niet te doen.
[..]
Tja wereld-politieagent is natuurlijk een ondankbare taak.. de VS durft zich tenminste nog actief in te zetten, andere landen wijzen alleen maar met het vingertje en zeggen foei foei, maar als het er op aankomt doen ze niks.
Inmiddels is iedere tegenstander/criticus van het regime tot terrorist gebombardeerd door zowel de staat als de burgers.quote:Op zondag 19 december 2010 14:27 schreef LXIV het volgende:
[..]
In democratie 2.0 is martelen helemaal niet meer verschrikkelijk, maar een noodzakelijk kwaad om terrorisme te bestrijden. Ik hoor de laatste tijd helemaal niemand meer roepen dat martelen zo verschrikkelijk is, of het moet het martelen door onze vijanden zijn, wat natuurlijk een onverminderde verschrikking is.
Maak je niet druk, over een 10 tal jaar zijn ze niet meer in staat de rest van de wereld hun vreemde regels op te leggen en de baas te gaan spelen omdat tegen die tijd is hun economie volledig uiteengeklapt.quote:Op woensdag 22 december 2010 19:55 schreef Vengerr het volgende:
[..]
Inmiddels is iedere tegenstander/criticus van het regime tot terrorist gebombardeerd door zowel de staat als de burgers.
Als ik trouwens tegenwoordig Amerikanen onderling zie discussiëren gaan mijn oren klapperen.
Dit gaat vooral op met betrekking tot het onderwerp foreign policy.
Radicaal, ultra nationalistisch, wreed of zelfs sadistisch, wereldvreemd en hypocriet.
Nee. Een kat in het nauw...quote:Op woensdag 22 december 2010 20:26 schreef vergezocht het volgende:
Maak je niet druk, over een 10 tal jaar zijn ze niet meer in staat de rest van de wereld hun vreemde regels op te leggen en de baas te gaan spelen omdat tegen die tijd is hun economie volledig uiteengeklapt.
De hele world police reputatie is echter onterecht.quote:Op woensdag 22 december 2010 18:52 schreef Royyy het volgende:
Tja wereld-politieagent is natuurlijk een ondankbare taak.. de VS durft zich tenminste nog actief in te zetten, andere landen wijzen alleen maar met het vingertje en zeggen foei foei, maar als het er op aankomt doen ze niks.
Er zitten krijgsgevangenen in Gitmo? Dat is nieuw voor mij. Als je krijgsgevangene wilt zijn moet je tot een land behoren en een uniform dragen.quote:Op woensdag 22 december 2010 17:52 schreef SlimShady het volgende:
De film "Taxi to the Dark Side" over krijgsgevangenen in Afghanistan en Guantanamo, heeft hier veel mee te maken. Na 9/11 is Amerika gek geworden en zijn ze tot het niveau van de vijand gezakt. Door laks te zijn met de behandeling van gevangenen en op voorhand checken of het echt een terrorist is.
Dan nemen ze liever meteen wraak (eq Afghanistan) dan zorgvuldig de vijand uit te schakelen (wat ze wel proberen in Pakistan).
De neuzen op beide foto's zien er hetzelfde uit...quote:Op woensdag 22 december 2010 13:25 schreef Louis22 het volgende:
[..]
Is dit echt??? Zijn die twee dezelfde persoon???
quote:Al meer dan een half jaar zit de Amerikaanse soldaat Bradley Manning in eenzame opsluiting. Hij zit gevangen voor het lekken van documenten naar WikiLeaks.
Sympathisanten van Manning hebben bij de VN een klacht ingediend over zijn behandeling. Onder welke omstandigheden zit hij vast?
Mei 2010. De Amerikaanse soldaat Bradley Manning wordt gearresteerd op de legerbasis Hammer in Irak. Hij werkt dan als inlichtingenanalist bij het Amerikaanse leger en wordt opgepakt voor het lekken van een video van een Amerikaanse helikopteraanval in Bagdad. Behalve de videobeelden zou Manning ook nog honderdduizenden diplomatieke telegrammen aan WikiLeaks gelekt hebben.
In juli wordt Manning overgebracht naar de gevangenis van Qantico in Virginia. Sindsdien zit hij daar 23 uur per dag in zijn cel.
'Erbarmelijke omstandigheden'
Volgens sympathisanten van Manning zit hij in de gevangenis onder 'erbarmelijke' en 'onmenselijke' omstandigheden. In de Britse krant The Guardian verklaart een vriend van Manning, die hem regelmatig bezoekt, hoe de Amerikaanse soldaat het in zijn cel moet stellen zonder een kussen en dekens. Ook zou hij geen gelegenheid krijgen om te sporten en mag hij geen nieuwsuitzendingen op televisie kijken.
Sympathisanten van Manning krijgen steun van het internetmagazine Salon. Dat stelt de behandeling van Manning zelfs gelijk aan marteling. Het magazine sprak met verschillende mensen die goed bekend zijn met het type omstandigheden waaronder Manning wordt vastgehouden, onder wie een woordvoerder van de gevangenis.
Ondanks dat Manning nog niet is veroordeeld, zit hij geïsoleerd en mag hij maar één uur per dag zijn cel verlaten. Verder mag hij geen enkel contact met de buitenwereld hebben. In veel landen zou dit marteling worden genoemd. Aldus Salon.
Doorsnee dag van Manning
Mannings belangrijkste advocaat, David Coombs, ziet dat anders. Volgens hem, is er inderdaad sprake van een 'streng' en 'karig' regime, maar wordt Manning niet anders behandeld dan ieder ander.
Op zijn website beschrijft Coombs een 'doorsnee dag' van de Amerikaanse soldaat. Manning verblijft in een cel van van 1.80 bij 3.60 meter. De cel heeft een bed, een kraantje en een toilet. Om vijf uur 's morgens wordt hij wakker gemaakt. Tussen vijf uur 's ochtends en acht uur 's avonds mag hij niet slapen. Als hij dat wel doet, dwingen de bewakers hem om te zitten of te staan. Gedurende de dag mag Manning een tot drie uur televisie kijken, 'naar de standaard lokale tv-stations'. Aldus zijn advocaat. Volgens Coombs heeft Manning geen contact met andere gevangenen. Soms hoort hij wel andere gevangenen praten, maar op dit moment zitten er geen andere gevangenen in de buurt van zijn cel.
'Professioneel'
Volgens de advocaat gedragen de bewakers van Manning zich 'professioneel'. Ze spreken niet met hem, maar hebben hem ook nooit getreiterd of lastiggevallen. Tussen zeven en half tien 's avonds mag Manning brieven schrijven aan zijn familie of aan zijn advocaten. In diezelfde tijd heeft hij ook de mogelijkheid om een kwartier te douchen. Manning mag vijftien boeken of tijdschriften in zijn bezit hebben, die vooraf worden goedgekeurd door een commissie. In het weekend en in de vakanties mag hij drie uur per dag bezoek ontvangen.
Verenigde Naties
Streng doch rechtvaardig of marteling? Dat gaan de Verenigde Naties de komende maanden uitzoeken. Voorlopig zit Manning in ieder geval nog wel even vast. Het is nog niet zeker wanneer hij voorkomt, waarschijnlijk in het voorjaar.
Ja klopt. Het vreemdste nog is dat ze een permanente hoofdkwartieren in New York hebben.quote:Op donderdag 23 december 2010 18:17 schreef __Saviour__ het volgende:
Dat zal hem niks gaan helpen. De VN is een blaffende hond die niet kan bijten.
Ja, erg triest dat Assange Manning laat barsten en zelf lekker rondneukt en de miljoenen $ die hij met het lekken verdient in eigen zak steekt.quote:Op maandag 27 december 2010 17:05 schreef Monidique het volgende:
http://www.salon.com/news(...)/27/wired/index.html
Niet over martelen, maar over de dubieuze omstandigheden van zijn arrestatie. Het stinkt.
Verraad plegen is ondankbaar werk....quote:Op maandag 27 december 2010 18:24 schreef Opa2012 het volgende:
[..]
Ja, erg triest dat Assange Manning laat barsten en zelf lekker rondneukt en de miljoenen $ die hij met het lekken verdient in eigen zak steekt.
http://www.salon.com/news/opinion/glenn_greenwald/index.htmlquote:To follow-up on yesterday's observations about the prolonged forced nudity to which Bradley Manning has been subjected the last two days: brig officials now confirm to The New York Times that Manning will be forced to be nude every night from now on for the indefinite future -- not only when he sleeps, but also when he stands outside his cell for morning inspection along with the other brig detainees. They claim that it is being done "as a 'precautionary measure' to prevent him from injuring himself."
(...)
Let's review Manning's detention over the last nine straight months: 23-hour/day solitary confinement, barred even from exercising in his cell, one hour total outside his cell every day where he's allowed to walk around in circles in a room alone while shackled and is returned to his cell the minute he stops walking; forced to respond to guards' inquiries literally every 5 minutes, all day every day; and awakened at night each time he is curled up in the corner or otherwise outside the guards' full view. Is there anyone who doubts that these measures -- and especially this forced nudity -- is punitive and designed to further erode his mental health, physical health and will? As The Guardian reported last year, forced nudity is almost certainly a breach of the Geneva Conventions; the Conventions do not technically apply to Manning, as he is not a prisoner of war, but they certainly establish the minimal protections to which all detainees -- let alone citizens convicted of nothing -- are entitled.
blah blah blahquote:Op maandag 27 december 2010 17:05 schreef Monidique het volgende:
http://www.salon.com/news(...)/27/wired/index.html
Niet over martelen, maar over de dubieuze omstandigheden van zijn arrestatie. Het stinkt.
Befehl ist befehl!quote:Op zaterdag 5 maart 2011 16:22 schreef Refragmental het volgende:
Het verbaast me dat er keer op keer mensen zijn die deze marteling goedpraten
quote:Op zaterdag 5 maart 2011 16:22 schreef Refragmental het volgende:
Het verbaast me dat er keer op keer mensen zijn die deze marteling goedpraten
Ik zou het jullie bijna toewensen!
Manning is hier niet de verrader, maar juist de enige die het juiste doet!
Daar waar honderdduizenden soldaten en officieren niks doen aan alle corruptie en machtmisbruik is Manning degene die dit kenbaar wilde maken.
Manning is de enige persoon die WEL voor zijn land opkomt door de corruptie binnen de politiek bloot te leggen, corruptie die het land ten gronde richt.
Iedereen die Manning vasthoudt en meewerkt aan zijn opsluiting zouden juist veroordeeld moeten worden voor landverraad!
Lul niet zo dom. Dit is gewoon iemand psychisch (en uiteindelijk fysiek) verwoesten.quote:Op dinsdag 21 december 2010 23:07 schreef PKRChamp het volgende:
[..]
Hetzelfde bijna als de Nederlandse isolatiecel met het verschil dat je wel mag opdrukken en iets langer mag slapen.
Voor de rest is het compleet hetzelfde
Dus alle gevangenen in USA worden gemarteld.quote:Op zondag 6 maart 2011 11:04 schreef WallOfStars het volgende:
Neen dat is het niet hij word niet anders behandeld dan andere gevangen.
Het ligt er volledig aan in welke gevangenis je je bevindt.quote:Op zondag 6 maart 2011 11:17 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dus alle gevangenen in USA worden gemarteld.
dat lijkt mij ook niet zo'n vreemde conclusie.quote:Dus alle gevangenen in USA worden gemarteld.
Vergeet niet dat men nog altijd pushups, situps, en heen en weer lopen kan doen in zijn cel. Ook vaak in de kleinste cellen, mits men een beetje improviseert. Niet dat dat de mentale gezondheid helpt, maar wel de fysieke.quote:Op zondag 6 maart 2011 12:01 schreef delpit het volgende:
[..]
dat lijkt mij ook niet zo'n vreemde conclusie.
Feit 1: Manning zit al maanden in eenzame opsluiting
Feit 2: Manning mag geen oefeningen doen
Feit 3: Manning krijgt geen informatie of nieuws
Feit 4: Manning zit vast zonder proces of veroordeling
Een mens voor langere tijd eenzaam opsluiten zonder vorm van fysieke of mentale afleiding is een soort marteling. Nee er is geen fysieke pijn, wel fysieke aftakeling. Echter de mentale invloed van een dergelijke behandeling moet verwoestend zijn.
Ik heb geen vaststaande mening of Manning een held of een landverrader is. Waarschijnlijk een beetje van allebei. Wat ik wel zeer storend vind is dat onze belangrijkste bondgenoot het acceptabel vind een mens zonder proces voor lange tijd onder dergelijke omstandigheden vast te houden. Als dit je vrienden zijn? Wie zijn dan je vijanden?
Kortom, ja in China, Noord-Korea, Saoedi-Arabië en andere vergelijkbare landen gebeuren ook vreselijke dingen, maar we waren het er toch over eens dat dat niet (altijd) onze vrienden zijn? Van onze vrienden verwachten we toch het gedrag dat we zelf ook tentoon zouden willen spreiden? Van onze vrienden verwachten we toch dat ze zich aan de afgesproken regeltjes (mensenrechten, verschillende conventies) houden?
Dus ja ik vind het feit dat de VS dergelijke dingen doet een paar graadjes erger.
je liegt!quote:Op zondag 6 maart 2011 12:01 schreef delpit het volgende:
[..]
dat lijkt mij ook niet zo'n vreemde conclusie.
Feit 1: Manning zit al maanden in eenzame opsluiting
Feit 2: Manning mag geen oefeningen doen
Feit 3: Manning krijgt geen informatie of nieuws
Feit 4: Manning zit vast zonder proces of veroordeling
Hoe lang zit ie al vast?quote:
En hoe geheim zijn gegevens die beschikbaar zijn aan 3 miljoen mensen?quote:hij zit vast in voor arrest omdat hij staat geheimen heeft gelekt,
Sinds eind mei vorig jaar.quote:Op zondag 6 maart 2011 12:36 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Hoe lang zit ie al vast?
En hoe geheim zijn gegevens die beschikbaar zijn aan 3 miljoen mensen?
Mag het een onsje minder? Ik oordeel toch niet over de schuld of onschuld van deze man? Alleen over de omstandigheden? Waarom dan zo fel?quote:je liegt!
feit : Manning heeft toegang tot lokale TV
feit : Proces moet er nog komen, hij zit vast in voor arrest omdat hij staat geheimen heeft gelekt,
en nu niet meer liegen
Delpit...quote:Op zondag 6 maart 2011 14:38 schreef delpit het volgende:
[..]
Mag het een onsje minder? Ik oordeel toch niet over de schuld of onschuld van deze man? Alleen over de omstandigheden? Waarom dan zo fel?
Het is toch een feit dat er nog geen proces is geweest. En ik kan niets vinden over een gepland proces. Is er al een procesdatum vastgesteld? Is er al een officiële aanklacht ingediend? De man zit inmiddels volgens mij al zo'n 8 maanden vast. Tijd genoeg lijkt mij.
Daarnaast lijkt zijn uurtje tv per dag zo gepland te zijn dat er geen nieuws beschikbaar is. En de beschikbaarheid van geschreven nieuws (kranten e.d.) lijkt ook op zijn minst omstreden te zijn.
Dus waar lieg ik nou precies? Wat is jouw probleem? Vind je het normaal dat mensen zonder vorm van proces acht maanden in eenzame opsluiting zitten? Een vermoeden van een misdrijf is voldoende om iemand op te sluiten? Rechters zijn helemaal niet nodig in jouw ogen?
Wordt wakker man! Juist wij (de vrije westerse wereld) moet ons aan de spelregels houden. Waar blijven we met onze morele waarden wanneer we ons zelf niet aan de door onszelf bedachte regels houden? Dus ja, maak de aanklacht officieel - voer een eerlijk proces uit - en indien schuldig bevonden, sluit de man op. Moeilijker is het niet.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |