quote:Op woensdag 15 december 2010 19:33 schreef Rodrigo_Borgia het volgende:
Grijpen jullie eigenlijk in als het gaat om geweld?
Er word iemand in elkaar geslagen, midden in de stad. Wat doe je?
Nee, de laatste 25 jaar is er m.i. weinig veranderd. Maar ik woon dan ook in een grote stad.quote:Op woensdag 15 december 2010 14:50 schreef Rodrigo_Borgia het volgende:
Valt het jullie ook op dat de maatschappij steeds asocialer word?
quote:Op woensdag 15 december 2010 17:14 schreef Rodrigo_Borgia het volgende:
Ik vind het de schuld van Rechts ... (Kleine twijfel bij de christenen)
Dat eerste begrijp ik eerlijk gezegd wel een beetje. Ik zou ook de slappe lach krijgen als er om de paar minuten iemand onderuit gaat. Het is gewoon altijd zo'n komisch gezichtquote:Op woensdag 15 december 2010 15:22 schreef YskaFredriksson het volgende:
Weet nog wel dat ik op de HKU zat. Mijn opleiding zat boven een aantal winkelpanden met een enorme glazenpui waarmee je uitzicht had op het fietspad voor de bijenkorf langs. Als mensen het fietspad op of af wilden gingen ze over een zwarte stoep heen. En die was spekglad. Elke 3 minuten viel er wel 1 en mijn studiegenoten gingen voor het raam staan en genoten de hele pauze van het schouwspel. Ziek vond ik dat.
Maar valt me inderdaad vaak op. Mensen kijken liever ipv te reageren. Het is bij mij meer een reflex. Er gebeurt iets en ik ga diegene direct helpen.
Toen ik afgelopen zomer zelf voorover van een stoep afviel kwam ook niemand mij helpen.
Dat is ook iets wat ik mezelf al een paar keer heb afgevraagd. Durf er eigenlijk geen antwoord op te geven, denk namelijk niet dat dat kan als je het niet meemaakt.quote:Op woensdag 15 december 2010 19:33 schreef Rodrigo_Borgia het volgende:
Grijpen jullie eigenlijk in als het gaat om geweld?
Er word iemand in elkaar geslagen, midden in de stad. Wat doe je?
Interessante analogie.quote:Op woensdag 15 december 2010 18:38 schreef picardmike het volgende:
Tja Nederlanders zijn erg verandert. Dat zie je vooral bij het voetbal, tegenwoordig draait alles om het resultaat en niet hoe je het doet. Alles moet controleerbaar zijn, maar als je resultaat wil laten zien moet je ook grote getallen hebben.
Vindt het wel jammer dit want uiteindelijk heeft dit onze naam in wereld gekost die allang niet meer erg positief is maar ook het voetbal is er door naar de klote gegaan.
Ik ga niet zo gauw fysiek ergens tussenin staan, niet omdat ik bang ben, maar meer omdat ik niet zoveel kan uithalen, mocht ik kwaad worden, dan doe ik het wel, alleen word ik niet zo gauw kwaad.quote:Op woensdag 15 december 2010 19:33 schreef Rodrigo_Borgia het volgende:
Grijpen jullie eigenlijk in als het gaat om geweld?
Er word iemand in elkaar geslagen, midden in de stad. Wat doe je?
Woon je in de Randstad?quote:Op woensdag 15 december 2010 14:54 schreef Document1 het volgende:
Ik herken je verhaal, zelf ben ik 5 jaar geleden gemigreerd vanwege het harder worden van de samenleving. Mijn keuze was Ierland, waar mensen zeker nog wat voor elkaar over hebben en het me vaak aan Nederland in de jaren 80 en 90 doet denken. Jammer dat het met de economie zo slecht gaat daar want nu zit ik dus weer in dit koude kikkerlandje. (voorlopig)
Als ik het vergelijk met 5 jaar geleden is het hier alleen maar harder en killer geworden, ik ben er echt van geschrokken. In de meeste winkels kun je het heel goed zien, veel gestressde koppen en weinig tijd voor een gesprekje.
Nouja mn broek lag wel open enzo. Maar je kan ook gewoon vragen hoe het gaat toch?quote:Op woensdag 15 december 2010 19:25 schreef VeerEli het volgende:
[..]
Dat eerste begrijp ik eerlijk gezegd wel een beetje. Ik zou ook de slappe lach krijgen als er om de paar minuten iemand onderuit gaat. Het is gewoon altijd zo'n komisch gezicht
Maar goed, ik lig ook in een deuk als ik zelf onderuit ga.
Maar ook wat je zegt dat niemand je hielp toen je viel, ik zal dat ook niet zo snel doen hoor. Bij een opaatje of omaatje is dat een ander verhaal, maar als iemand 'gewoon' (dus niet extreem heftig) valt kan diegene toch prima zelf weer overeind komen?
Ik zou zelf niet eens willen dat ik geholpen wordt weer overeind te komen als ik op m'n bek ga.
Dus net wat ik zeg, als iets heftig is of het gaat om oudere mensen zal ik zeker te hulp schieten.
En erger me ook zeker aan het onbeschofte en egocentrische gedrag van mensen tegenwoordig. Maarja, veranderen doe je het toch niet ben ik bang.
Ik vond het ig heel prettig toen een vrouw me omhoog hielp nadat ik met de fiets was gevallen en mn hele scheen open had gehaald en dat ik bij andere mensen even binnen mocht komen voor een glaasje waterquote:Op woensdag 15 december 2010 20:34 schreef YskaFredriksson het volgende:
[..]
Nouja mn broek lag wel open enzo. Maar je kan ook gewoon vragen hoe het gaat toch?
Oh, vertel meer....quote:Op woensdag 15 december 2010 20:34 schreef YskaFredriksson het volgende:
[..]
Nouja mn broek lag wel open enzo.
Hoe ging dat dan precies?quote:Maar je kan ook gewoon vragen hoe het gaat toch?
Achja, 5 jaar geleden had ik een brommer en was toen in een bocht in de sneeuw onderuit gegaan. Of je het gelooft of niet maar de mensen waren aan het toeteren toen ik plat midden op de straat lag...?? Niemand kwam eruit om te vragen of het met mij ging, nee gewoon claxonneren.quote:Op woensdag 15 december 2010 20:37 schreef JaniesBrownie het volgende:
[..]
Ik vond het ig heel prettig toen een vrouw me omhoog hielp nadat ik met de fiets was gevallen en mn hele scheen open had gehaald en dat ik bij andere mensen even binnen mocht komen voor een glaasje water
(Het was dus ook niet zomaar een val)
Dat is gewoon grof.quote:Op woensdag 15 december 2010 20:39 schreef Kolomos het volgende:
[..]
Achja, 5 jaar geleden had ik een brommer en was toen in een bocht in de sneeuw onderuit gegaan. Of je het gelooft of niet maar de mensen waren aan het toeteren toen ik plat midden op de straat lag...?? Niemand kwam eruit om te vragen of het met mij ging, nee gewoon claxonneren.
Ik viel laatst ook van de fiets, niets ergs ofzo. Maar de auto achter mij ging meteen toeteren en die kerel zat te vloeken achter zn stuurquote:Op woensdag 15 december 2010 20:39 schreef Kolomos het volgende:
[..]
Achja, 5 jaar geleden had ik een brommer en was toen in een bocht in de sneeuw onderuit gegaan. Of je het gelooft of niet maar de mensen waren aan het toeteren toen ik plat midden op de straat lag...?? Niemand kwam eruit om te vragen of het met mij ging, nee gewoon claxonneren.
Ik vermoed dat brutaal worden van de oudere ligt bij de wegebbende respect die zij meemaken. Veel oudere in steden zijn blij wanneer ze kunnen verhuizen naar een flat omdat ze bang zijn voor de jongere omdat ze van allerlei kattekwaad uithalen.quote:Op woensdag 15 december 2010 20:44 schreef Momo... het volgende:
[..]
Ik viel laatst ook van de fiets, niets ergs ofzo. Maar de auto achter mij ging meteen toeteren en die kerel zat te vloeken achter zn stuur.
Ik weet niet of het echt erger is geworden...er is natuurlijk wel minder sociale controle nu dan vroeger. Vroeger zouden misschien mensen iets gezegd hebben tegen die meneer, maar nu bemoeid niemand zich meer met elkaar.
Ik vind trouwens vooral de bejaarden van een jaar of 60/70 enorm brut aal worden de laatste tijd.
idd, woon zelf in het noorden en kan mij niet echt vinden in de verhalen.quote:Op woensdag 15 december 2010 20:33 schreef Urquhart het volgende:
Ligt ook erg aan welk deel in Nederland je bent. In de Randstad heerst zeker een ieder voor zich mentaliteit, maar ik ben ook vaak in het noorden en oosten van het land en daar heerst een hele andere sfeer. Ik zelf sta nooit echt vooraan in de rij wat betreft hulp bieden, maar 'normale' omgangsvormen als opstaan in de bus/trein voor oude mensen enzo doe ik altijd wel.
Dat absoluut ja. Maar even vragen hoe het gaat en iemand te hulp schieten vind ik ook een ander verhaal. En net wat ik zeg, als ik zie dat het vrij heftig is dan zal ik zeker helpen. Maar als iemand gewoon even op zijn/haar bek dondert en verder geen last behalve een zere reet of elleboog, dan vind ik het gewoon een beetje overdreven.quote:Op woensdag 15 december 2010 20:34 schreef YskaFredriksson het volgende:
[..]
Nouja mn broek lag wel open enzo. Maar je kan ook gewoon vragen hoe het gaat toch?
Dat ligt eraan. Een eerlijke vechtpartij ga ik niet tussenspringen, maar als 1 van de 2 op de grond ligt en de ander blijft trappen dan spring ik er wel tussen. Ook als het twee of meer tegen 1 is jeuken mn handen om me ermee te bemoeien, maar het is afhankelijk van de situatie of ik dat ook echt doe.quote:Op woensdag 15 december 2010 19:33 schreef Rodrigo_Borgia het volgende:
Grijpen jullie eigenlijk in als het gaat om geweld?
Er word iemand in elkaar geslagen, midden in de stad. Wat doe je?
Idd ik heb ook het idee dat bejaarden en ouderen hulp vanzelfsprekend vinden en er dus niet meer voor bedanken. Ik zeg altijd netjes dankjewel als 't meisje de friet komt brengen, maar bejaarden doen dat nooit!quote:Op woensdag 15 december 2010 21:19 schreef Slickk het volgende:
Woon zelf in het noorden en vooral in een klein dorp is het vanzelfsprekend, als kind op de fiets naar school zei je zelfs tegen iedereen die je tegenkwam 'Hoi' en als diegene niet iets terugzei vond je dat al 'asociaal'
Afijn, ik zat tijdje terug in de bus en een bejaarde vrouw wou instappen, maar ze had een rollator dus ging ze achterin instappen. Had ik haar even geholpen om die rollator naar binnen te krijgen, ze gaat zitten en half commanderen dat die rollator daar en daar moet staan anders kan ze er niet bij. Geen bedankje, niks...
Terugweg stapt ze toevallig in dezelfde bus, weer hetzelfde verhaal. Toen moest ze er een paar haltes eerder uit, vond het wel best en heb haar gewoon genegeerd. Als je niet kunt bedanken voor zoiets en ook nog commandeert zegt waar die rollator moet staan dan zoek je het maar uit met je kutrollator. Ga maar op de grond liggen en rol die bus maar uit ofzo, als je niet kunt lopen.
Ik vertelde het aan een paar vrienden van mij en die was hetzelfde overkomen, dat ze haar hadden geholpen om uit te stappen en dat ze gewoon wegliep, kutwijf. Nu moet altijd de buschauffeur haar helpen omdat niemand anders het doet, erg lachwekkend.
Wat nou, 'jeugd van tegenwoordig', kutbejaarden zeiken ook overal over.
Dat laatste is verwant aan dingen als 'het afkopen van je zonden' door middel het geven van geld aan goede doelen.quote:Op donderdag 16 december 2010 08:53 schreef Maanvis het volgende:
Ik help altijd, maar ik zie dat de rest doorloopt.
Ik help bijv. ook als er iemand in elkaar geslagen wordt door een groep, terwijl de rest door loopt.
Wat ik dan wel frappant vind is dat je deze mensen altijd vooraan in de stille tocht ziet lopen als er weer iemand dood is wegens zinloos geweld.
Ow jawel hoor, alleen niet bij mensen met wandelwagens, bejaarden en invalidesquote:Op woensdag 15 december 2010 14:53 schreef RaymondK het volgende:
Gewoon helpen natuurlijk.
Vorige winter waaide het windkracht 10, en toen waaide er bijna een oud wijfje weg. Ik liep d'r langs en hielp d'r verder.
Maar ik heb dan ook op de scouting gezeten he![]()
Iemand uitlachen als die op z'n muil gaat doe je niet bij een vreemde.
Wel bij iemand die je goed kent natuurlijk.
Dus jij bent in Nederland nog nooit begroet in een winkel? Sorry, maar dat geloof ik niet. Ik maak dat zelf vaak mee en niet alleen in de winkels waar ik vaak kom. Sterker nog, bij kleinere winkels zoals gameshops maak ik zelfs vaak een praatje met de verkoper.quote:Op donderdag 16 december 2010 15:09 schreef JX het volgende:
Ik woon ook in het buitenland (Schotland) en merkt ook het grote verschil tussen Nederland en andere landen. Net als in Ierland zijn mensen in Schotland veel socialer en steken eerder een hand uit om te helpen. Naar mijn idee zijn Nederlanders te druk om sociaal te doen en, zoals in de Sire reclames, steeds minder tolerant. Mensen hebben gewoon geen tijd meer voor elkaar, hebben een te zakelijke mentaliteit en staan daardoor niet voor elkaar open..
Als ik aan Schotten uitleg waarom de Schotse cultuur vriendelijker is, noem ik vaak het volgende voorbeeld:
In de 18 jaar dat ik in een bepaalde plaats in Nederland woonde, kwam ik steevast bij een winkel waar altijd dezelfde figuren achter de toonbank stonden. In al die jaren geen enkele groet van herkenning of wat dan ook. Als ik in Schotland 3 keer in een bepaalde winkel ben geweest wordt ik de volgende keer hartelijk gegroet, wordt er een praatje gemaakt en weten ze binnen no time mijn naam!
Dat is toch heel normaal. Ik ga de laatste tijd best vaak met de bus en bijna iedereen doet dat wel. Of op z'n minst even de buschauffeur een fijne dag wensen.quote:In het begin moest ik er zelfs aan wennen om vriendelijker te zijn. Zo wordt steevast de buschauffeur bedankt bij het uitstappen bijvoorbeeld, door zowel jong als oud (!). Vond ik in het begin erg frappant en raar, maar nu niet meer dan normaal. Hier hoor je dan ook niet veel berichten over buschauffeurs die in elkaar getimmerd worden
Misschien moeten mensen eerder wat aan hun negatieve houding doen. Met alleen klagen maak je de wereld echt niet mooier. Andere mensen kun je niet veranderen, maar je kunt wel zelf het goede voorbeeld geven.quote:Ik zie ook genoeg mensen elkaar helpen in Schotland terwijl ik in Nederland inderdaad precies het tegenovergestelde merk. Zo pleurde ik een tijdje terug van mijn motor in Schotland en stapten er direct mensen uit hun auto om te helpen of te vragen of ik OK was. Terwijl, zodra ik in Schiphol ben geland voor een bezoek aan Nederland, direct diep ongelukkig wordt van mensen die je omver lopen of een deur niet even netjes open kunnen houden.
Dus ja, Nederland wordt inderdaad steeds asocialer, erg jammer
mja mja, dat verhaal over herkenning in winkels is niet waar. ik word herkend in de loempiakraam, supermarkt, friettent, griekse tent etc.quote:Op donderdag 16 december 2010 15:09 schreef JX het volgende:
Ik woon ook in het buitenland (Schotland) en merkt ook het grote verschil tussen Nederland en andere landen. Net als in Ierland zijn mensen in Schotland veel socialer en steken eerder een hand uit om te helpen. Naar mijn idee zijn Nederlanders te druk om sociaal te doen en, zoals in de Sire reclames, steeds minder tolerant. Mensen hebben gewoon geen tijd meer voor elkaar, hebben een te zakelijke mentaliteit en staan daardoor niet voor elkaar open..
Als ik aan Schotten uitleg waarom de Schotse cultuur vriendelijker is, noem ik vaak het volgende voorbeeld:
In de 18 jaar dat ik in een bepaalde plaats in Nederland woonde, kwam ik steevast bij een winkel waar altijd dezelfde figuren achter de toonbank stonden. In al die jaren geen enkele groet van herkenning of wat dan ook. Als ik in Schotland 3 keer in een bepaalde winkel ben geweest wordt ik de volgende keer hartelijk gegroet, wordt er een praatje gemaakt en weten ze binnen no time mijn naam!
In het begin moest ik er zelfs aan wennen om vriendelijker te zijn. Zo wordt steevast de buschauffeur bedankt bij het uitstappen bijvoorbeeld, door zowel jong als oud (!). Vond ik in het begin erg frappant en raar, maar nu niet meer dan normaal. Hier hoor je dan ook niet veel berichten over buschauffeurs die in elkaar getimmerd worden
Ik zie ook genoeg mensen elkaar helpen in Schotland terwijl ik in Nederland inderdaad precies het tegenovergestelde merk. Zo pleurde ik een tijdje terug van mijn motor in Schotland en stapten er direct mensen uit hun auto om te helpen of te vragen of ik OK was. Terwijl, zodra ik in Schiphol ben geland voor een bezoek aan Nederland, direct diep ongelukkig wordt van mensen die je omver lopen of een deur niet even netjes open kunnen houden.
Dus ja, Nederland wordt inderdaad steeds asocialer, erg jammer
quote:Op woensdag 15 december 2010 21:19 schreef Slickk het volgende:
Woon zelf in het noorden en vooral in een klein dorp is het vanzelfsprekend, als kind op de fiets naar school zei je zelfs tegen iedereen die je tegenkwam 'Hoi' en als diegene niet iets terugzei vond je dat al 'asociaal'
Afijn, ik zat tijdje terug in de bus en een bejaarde vrouw wou instappen, maar ze had een rollator dus ging ze achterin instappen. Had ik haar even geholpen om die rollator naar binnen te krijgen, ze gaat zitten en half commanderen dat die rollator daar en daar moet staan anders kan ze er niet bij. Geen bedankje, niks...
Terugweg stapt ze toevallig in dezelfde bus, weer hetzelfde verhaal. Toen moest ze er een paar haltes eerder uit, vond het wel best en heb haar gewoon genegeerd. Als je niet kunt bedanken voor zoiets en ook nog commandeert zegt waar die rollator moet staan dan zoek je het maar uit met je kutrollator. Ga maar op de grond liggen en rol die bus maar uit ofzo, als je niet kunt lopen.
Ik vertelde het aan een paar vrienden van mij en die was hetzelfde overkomen, dat ze haar hadden geholpen om uit te stappen en dat ze gewoon wegliep, kutwijf. Nu moet altijd de buschauffeur haar helpen omdat niemand anders het doet, erg lachwekkend.
Wat nou, 'jeugd van tegenwoordig', kutbejaarden zeiken ook overal over.
Vroeger gingen mensen nog zonder enige vorm van proces op de brandstapel. Hoezo asocialer?quote:Op donderdag 16 december 2010 15:43 schreef escalatie het volgende:
Het leven is meer gehaast, meer prestatiegericht dan vroeger, mensen zijn individualistischer geworder en ik denk ook als gevolg wat asocialer.
Het is dan denk ik de kunst om zo'n mevrouw toch te blijven helpenquote:Op woensdag 15 december 2010 21:19 schreef Slickk het volgende:
Woon zelf in het noorden en vooral in een klein dorp is het vanzelfsprekend, als kind op de fiets naar school zei je zelfs tegen iedereen die je tegenkwam 'Hoi' en als diegene niet iets terugzei vond je dat al 'asociaal'
Afijn, ik zat tijdje terug in de bus en een bejaarde vrouw wou instappen, maar ze had een rollator dus ging ze achterin instappen. Had ik haar even geholpen om die rollator naar binnen te krijgen, ze gaat zitten en half commanderen dat die rollator daar en daar moet staan anders kan ze er niet bij. Geen bedankje, niks...
Terugweg stapt ze toevallig in dezelfde bus, weer hetzelfde verhaal. Toen moest ze er een paar haltes eerder uit, vond het wel best en heb haar gewoon genegeerd. Als je niet kunt bedanken voor zoiets en ook nog commandeert zegt waar die rollator moet staan dan zoek je het maar uit met je kutrollator. Ga maar op de grond liggen en rol die bus maar uit ofzo, als je niet kunt lopen.
Ik vertelde het aan een paar vrienden van mij en die was hetzelfde overkomen, dat ze haar hadden geholpen om uit te stappen en dat ze gewoon wegliep, kutwijf. Nu moet altijd de buschauffeur haar helpen omdat niemand anders het doet, erg lachwekkend.
Wat nou, 'jeugd van tegenwoordig', kutbejaarden zeiken ook overal over.
Als je iemand uitgebreid gaat staan uitlachen en je die persoon verder niet kent, en hij dan ook nog eens echt pijn heeft, verdien je het geklapt te worden wat mij betreft.quote:Op donderdag 16 december 2010 10:41 schreef Keltie het volgende:
[..]
Ow jawel hoor, alleen niet bij mensen met wandelwagens, bejaarden en invalides
Absoluut niet mee eens. Zo'n mens verdiend het niet om geholpen te worden in mijn ogen. Wat zou voor iemand nog een reden zijn om zo'n iemand te helpen?quote:Op donderdag 16 december 2010 16:08 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Het is dan denk ik de kunst om zo'n mevrouw toch te blijven helpenNu zit je je alleen maar op te vreten over het feit dat ze schijnbaar je hulp niet waardeert.
Onvoorwaardelijk vriendelijk zijn is een hele kunst.
Je gaat toch niet iemand helpen vanwege de waardering?quote:Op donderdag 16 december 2010 16:21 schreef VeerEli het volgende:
[..]
Absoluut niet mee eens. Zo'n mens verdiend het niet om geholpen te worden in mijn ogen. Wat zou voor iemand nog een reden zijn om zo'n iemand te helpen?
Nee, maar iemand helpen die me vervolgens zou gaan commanderen en niet eens 'bedankt' kan zeggen mag van mij in de stront zakken.quote:Op donderdag 16 december 2010 16:33 schreef Captain_Maximum het volgende:
[..]
Je gaat toch niet iemand helpen vanwege de waardering?
Dat je je naaste helpt. Dat vind ik zinvol. Ongeacht of zo'n persoon zijn/haar waardering uit.quote:Op donderdag 16 december 2010 16:21 schreef VeerEli het volgende:
Wat zou voor iemand nog een reden zijn om zo'n iemand te helpen?
Ok, dan verschillen we wat dat betreft van mening. Ik vind je naaste helpen ook zinvol, maar niet als iemand me gaat commanderen en te arrogant is om te bedanken.quote:Op donderdag 16 december 2010 16:40 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Dat je je naaste helpt. Dat vind ik zinvol. Ongeacht of zo'n persoon zijn/haar waardering uit.
Dat had ik ook gezegd, maar de manier waarop ze commandeerde... Echt, ik vond mezelf meer voor lul staan door haar te helpen (en dat anderen zitten te kijken hoe je gecommandeerd wordt) dan als ik was blijven zitten. Nu blijf ik dus mooi zitten en kan de buschauffeur weer helpen.quote:Op donderdag 16 december 2010 16:08 schreef Haushofer het volgende:
[..]
Het is dan denk ik de kunst om zo'n mevrouw toch te blijven helpenNu zit je je alleen maar op te vreten over het feit dat ze schijnbaar je hulp niet waardeert.
Onvoorwaardelijk vriendelijk zijn is een hele kunst.
EHBO moet gewoon standaard op school gegeven worden. Punt. Ik kan me zelf nog herinneren dat ik op de basisschool 1 of 2 lessen heb gehad, maar dat moet op de middelbare school ook gewoon.quote:Op donderdag 16 december 2010 21:09 schreef Rodrigo_Borgia het volgende:
Ik wilde een tijd terug een EHBO diploma gaan halen, maar nog steeds niet gedaan, omdat ik er gewoon geen geld voor heb.
Ja, maar daar heb je nog niet zo heel veel aan, op de basisschool is het heel erg basis :p , Heb ik zelf nooit gehad overigens. Maar ze mogen die cursussen wel gratis geven op scholen vind ik. (Ik ben bang dat er ooit EHBO op mij nodig is)quote:Op donderdag 16 december 2010 21:13 schreef Kper_Norci het volgende:
[..]
EHBO moet gewoon standaard op school gegeven worden. Punt. Ik kan me zelf nog herinneren dat ik op de basisschool 1 of 2 lessen heb gehad, maar dat moet op de middelbare school ook gewoon.
quote:Op woensdag 15 december 2010 21:19 schreef Slickk het volgende:
Woon zelf in het noorden en vooral in een klein dorp is het vanzelfsprekend, als kind op de fiets naar school zei je zelfs tegen iedereen die je tegenkwam 'Hoi' en als diegene niet iets terugzei vond je dat al 'asociaal'
Afijn, ik zat tijdje terug in de bus en een bejaarde vrouw wou instappen, maar ze had een rollator dus ging ze achterin instappen. Had ik haar even geholpen om die rollator naar binnen te krijgen, ze gaat zitten en half commanderen dat die rollator daar en daar moet staan anders kan ze er niet bij. Geen bedankje, niks...
Terugweg stapt ze toevallig in dezelfde bus, weer hetzelfde verhaal. Toen moest ze er een paar haltes eerder uit, vond het wel best en heb haar gewoon genegeerd. Als je niet kunt bedanken voor zoiets en ook nog commandeert zegt waar die rollator moet staan dan zoek je het maar uit met je kutrollator. Ga maar op de grond liggen en rol die bus maar uit ofzo, als je niet kunt lopen.
Ik vertelde het aan een paar vrienden van mij en die was hetzelfde overkomen, dat ze haar hadden geholpen om uit te stappen en dat ze gewoon wegliep, kutwijf. Nu moet altijd de buschauffeur haar helpen omdat niemand anders het doet, erg lachwekkend.
Wat nou, 'jeugd van tegenwoordig', kutbejaarden zeiken ook overal over.
¤350,- hier in de buurt... En het red niet eens je eigen leven, maar misschien een keer dat van een ander.quote:Op donderdag 16 december 2010 21:18 schreef Kper_Norci het volgende:
Op de basisschool leer je idd hoe je een pleistertje moet plakken, maar me dunkt dat dingen als reanimeren gewoon op de middelbare school kunnen. Ik heb zelf toen ik een jaar of 10 was een EHBO cursus gedaan, en toen kregen we dat ook al.
Het zou in het lespakket moeten idd. Misschien dat je dan ook sneller iemand te hulp schiet als die gewond is, omdat je dan ongeveer weet wat je moet doen. Dat is natuurlijk ook een barrière, als je van niks weet, hoe moet je dan iemand goed helpen.
Tja, het is kennelijk niet overal in Nederland zo, maar wel waar ik woonde. Ik herinner me niet ooit iemand in Nederland de buschauffeur hebben horen bedanken. Het verschil met de shops is wel erg treffend. In Nederland duurt het toch echt wat langer voordat een winkelier openstaat voor een praatje. Maar goed, dit zijn mijn persoonlijke ervaringenquote:Op donderdag 16 december 2010 15:32 schreef Captain_Maximum het volgende:
[..]
Dus jij bent in Nederland nog nooit begroet in een winkel? Sorry, maar dat geloof ik niet. Ik maak dat zelf vaak mee en niet alleen in de winkels waar ik vaak kom. Sterker nog, bij kleinere winkels zoals gameshops maak ik zelfs vaak een praatje met de verkoper.
[..]
Dat is toch heel normaal. Ik ga de laatste tijd best vaak met de bus en bijna iedereen doet dat wel. Of op z'n minst even de buschauffeur een fijne dag wensen.
Ik was laatst een beetje van de wereld en ik ging naar school, ik handelde eigenlijk niet zelf, alles ging compleet automatisch. Toen ik de bus uit moest op het station, ben ik zo tussen iedereen door gegaan. Achteraf toen ik weer een beetje bij zinnen kwam voelde ik me vreselijk stom dat dat was gebeurt.quote:Op donderdag 16 december 2010 22:50 schreef Snowcold het volgende:
Ik stoor me verschrikkelijk aan mensen die meteen de trein instormen voordat men anderen de kans geeft om uit te stappen. Of mensen die niet opstaan voor ouderen in de bus (wanneer ik dat doe zijn die mensen me hartstikke dankbaar, terwijl ik het normaal vind).
Of vandaag, dan loop ik met n vriend door zo'n schuifdeur op t station, denkt er iemand vanaf de andere kant zich er nog snel tussen te proppen. Kom op zeg, wacht dan gewoon eventjes, wij waren nou eenmaal al in de deuropening...
Is Lelystad een stad? Er wonen minder dan 100000 mensen en de gemeente is de grootste van Nederland... Je kan 4 uur rondfietsen zonder iemand tegen te komen...quote:Op donderdag 16 december 2010 22:57 schreef Shispeed het volgende:
voor dit topic heb ik maar een woord nodig: steden
Klassieke debattruc: breng je tegenstander in de war.quote:Op donderdag 16 december 2010 22:59 schreef Rodrigo_Borgia het volgende:
[..]
Is Lelystad een stad? Er wonen minder dan 100000 mensen en de gemeente is de grootste van Nederland... Je kan 4 uur rondfietsen zonder iemand tegen te komen...
Dat is waar, Glasgow is 'proud' murder capital van de UKquote:Op donderdag 16 december 2010 23:02 schreef ShadyLane het volgende:
Ik denk dat het niet aan de Nederlanders ligt, maar aan het feit dat ze met zoveel zijn in zo'n klein landje. Zet die Schotten en Ieren waar in dit topic (terecht) lovend over gesproken wordt lang genoeg met z'n allen op een kluitje en ze worden net zo.
Het is niet voor niets dat de minder dichtbevolkte delen van Nederland worden genoemd als voorbeelden van plekken waar het beter is.
Maar Lelystad zuigt en is gevuld met kut Amsterdammers alle een beetje leuke Amsterdammers wonen in Amsterdamquote:Op donderdag 16 december 2010 23:02 schreef ShadyLane het volgende:
Ik denk dat het niet aan de Nederlanders ligt, maar aan het feit dat ze met zoveel zijn in zo'n klein landje. Zet die Schotten en Ieren waar in dit topic (terecht) lovend over gesproken wordt lang genoeg met z'n allen op een kluitje en ze worden net zo.
Het is niet voor niets dat de minder dichtbevolkte delen van Nederland worden genoemd als voorbeelden van plekken waar het beter is.
Mooi, je hebt nu op ons geoefend, je durft het en kan het. Morgen vertel je dit dus gewoon aan de 'studenten' van het D-College, afgesproken?quote:Op donderdag 16 december 2010 23:04 schreef CantFazeMe het volgende:
Weet je waar ik mij aan dood erger? Studenten van het D-College die in lijn 9 maar gaan duwen en trekken om maar de bus in te komen.
Kutvolk
Nee. Ik zie ze daar vaak staan, echt niet normaal. Ik moet vanuit naar het andere bedrijf toe. Maar zijn echt respectloos. Asociaal gewoon. Echt van dat kutvolk.quote:Op donderdag 16 december 2010 23:07 schreef Morendo het volgende:
[..]
Mooi, je hebt nu op ons geoefend, je durft het en kan het. Morgen vertel je dit dus gewoon aan de 'studenten' van het D-College, afgesproken?
Mensen willen ook veel te snel ter zake komen, in tegenstelling tot veel andere landen. Kort en bondig.quote:Op donderdag 16 december 2010 15:43 schreef escalatie het volgende:
Het leven is meer gehaast, meer prestatiegericht dan vroeger, mensen zijn individualistischer geworder en ik denk ook als gevolg wat asocialer.
Schotlandquote:Op donderdag 16 december 2010 15:09 schreef JX het volgende:
Ik woon ook in het buitenland (Schotland) en merkt ook het grote verschil tussen Nederland en andere landen. Net als in Ierland zijn mensen in Schotland veel socialer en steken eerder een hand uit om te helpen. Naar mijn idee zijn Nederlanders te druk om sociaal te doen en, zoals in de Sire reclames, steeds minder tolerant. Mensen hebben gewoon geen tijd meer voor elkaar, hebben een te zakelijke mentaliteit en staan daardoor niet voor elkaar open..
Als ik aan Schotten uitleg waarom de Schotse cultuur vriendelijker is, noem ik vaak het volgende voorbeeld:
In de 18 jaar dat ik in een bepaalde plaats in Nederland woonde, kwam ik steevast bij een winkel waar altijd dezelfde figuren achter de toonbank stonden. In al die jaren geen enkele groet van herkenning of wat dan ook. Als ik in Schotland 3 keer in een bepaalde winkel ben geweest wordt ik de volgende keer hartelijk gegroet, wordt er een praatje gemaakt en weten ze binnen no time mijn naam!
In het begin moest ik er zelfs aan wennen om vriendelijker te zijn. Zo wordt steevast de buschauffeur bedankt bij het uitstappen bijvoorbeeld, door zowel jong als oud (!). Vond ik in het begin erg frappant en raar, maar nu niet meer dan normaal. Hier hoor je dan ook niet veel berichten over buschauffeurs die in elkaar getimmerd worden
Ik zie ook genoeg mensen elkaar helpen in Schotland terwijl ik in Nederland inderdaad precies het tegenovergestelde merk. Zo pleurde ik een tijdje terug van mijn motor in Schotland en stapten er direct mensen uit hun auto om te helpen of te vragen of ik OK was. Terwijl, zodra ik in Schiphol ben geland voor een bezoek aan Nederland, direct diep ongelukkig wordt van mensen die je omver lopen of een deur niet even netjes open kunnen houden.
Dus ja, Nederland wordt inderdaad steeds asocialer, erg jammer
Oh, ik kan zo slecht tegen geweld.quote:Op woensdag 15 december 2010 19:36 schreef VeerEli het volgende:
[..]
Dat is ook iets wat ik mezelf al een paar keer heb afgevraagd. Durf er eigenlijk geen antwoord op te geven, denk namelijk niet dat dat kan als je het niet meemaakt.
Ik ben een meisje en ben bang er niet veel mee op te schieten als ik zie dat iemand in elkaar geramd wordt door wat kerels bijvoorbeeld. Wel zou ik kijken of er mensen om me heen lopen die misschien samen met mij zouden kunnen helpen, of in ieder geval als het écht heftig is de politie bellen. Maar echt zelf ingrijpen zou gewoon geen effect hebben ben ik bang.
Liep een keer in Amsterdam bij het Bijlmer station, toen ik op een afstandje zag dat 1 jongen in elkaar gerost werd door 4 of 5 jongens. Ik wist dat er vlakbij politie agenten stonden (i.v.m een feest in de Arena ofzo) en ging toen wel direct naar die agenten toe om ze erop te wijzen (had iemand anders ook al gedaan). Maar dat is dan toch ook echt het minste wat je als meisje zijnde kan doen denk ik..Of er zou iets in mijn hoofd moeten knappen en ineens dikke schijt krijgen aan de gevolgen ofzo. Maar dat kan ik dus niet goed inschatten.
Het zal wel aan mijn gemeente liggen, maar een goede heksenverbranding heb ik mijn jeugd niet mogen meemaken.quote:Op donderdag 16 december 2010 15:48 schreef Techno het volgende:
[..]
Vroeger gingen mensen nog zonder enige vorm van proces op de brandstapel. Hoezo asocialer?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |