http://www.trouw.nl/nieuw(...)Leaks_weghalen_.htmlquote:'Powned moet kopie WikiLeaks weghalen'
DEN HAAG (ANP) - Het CDA in de Tweede Kamer vindt dat omroep Powned geen kopie van WikiLeaks online moet houden. CDA-Kamerlid Ank Bijleveld vindt dat niet horen bij het takenpakket van een publieke omroep, wat Powned is. Ze gaat minister Marja van Bijsterveldt, verantwoordelijk voor de publieke omroepen, vragen wat er aan gedaan kan worden.
Powned zette eind vorige week de door WikiLeaks gelekte stukken in een zogeheten mirrorsite online, nadat WikiLeaks.org uit de lucht was gehaald. Powned heeft de site nog steeds, update die ook, en laat weten zich voorlopig niks aan te trekken van de oproep van het CDA.
Bijleveld wil dat het kabinet ingrijpt. ,,Wij vinden dat een publieke omroep dit niet moet doen en het is belangrijk er voor te zorgen dat dit niet meer mogelijk is'', aldus Bijleveld.
Journalistiek is zeker geen publieke taak, mevrouw.quote:CDA-Kamerlid Ank Bijleveld vindt dat niet horen bij het takenpakket van een publieke omroep, wat Powned is
En censureren kennelijk wel tot die van de overheid.quote:Op maandag 6 december 2010 13:55 schreef Sloggi het volgende:
[..]
http://www.trouw.nl/nieuw(...)Leaks_weghalen_.html
Tsja. Het vergaren en verspreiden van nieuws behoort blijkbaar niet tot het takenpakket van een publieke omroep.
Met het verschil dat het volk niet zulke verantwoordelijkheid draagt en zoveel macht heeft, en claimt dat in ons belang te doen. Maar wel van alles en nog wat geheim willen houden voor de kiezers.quote:Op maandag 6 december 2010 13:56 schreef GasTurbine het volgende:
Ik snap hun ook wel. Als er een site is die emailtjes van het volk online gooit is de wereld ook te klein.
Dat is wel heel optimistisch. Misschien is ze over 10 jaar wel de kampcommandant van het kamp waar wij stenen moeten kloppen omdat we in deze thread gepost hebben.quote:Op maandag 6 december 2010 13:58 schreef Papierversnipperaar het volgende:
En over 10 jaar zeggen we: "Mevrouw Bijleveld was fout in de oorlog. "
Dat Kim Jong Il een zieke man is en Putin bij de mafia zit? Hetzelfde als dat Ans het met de bakker heeft gedaan en Dirk een slechte dronk heeft.quote:Op maandag 6 december 2010 14:00 schreef Viajero het volgende:
[..]
Met het verschil dat het volk niet zulke verantwoordelijkheid draagt en zoveel macht heeft, en claimt dat in ons belang te doen. Maar wel van alles en nog wat geheim willen houden voor de kiezers.
Nou ja, het is ook niet typisch iets CDA-achtigs natuurlijk (zie: Aleid Wolfsen), maar censuur is natuurlijk niet echt gewenst.quote:Op maandag 6 december 2010 13:59 schreef Halve_Maen het volgende:
CDA, gadverdamme. Leve vrijheid van de pers.
Dat zijn inderdaad de enige twee dingen die we gehoord hebben. Vandaar dat regeringen overal zo in paniek zijn.quote:Op maandag 6 december 2010 14:02 schreef GasTurbine het volgende:
[..]
Dat Kim Jong Il een zieke man is en Putin bij de mafia zit? Hetzelfde als dat Ans het met de bakker heeft gedaan en Dirk een slechte dronk heeft.
Noem mij 3 dingen waarvan je hebt gehad: Sodeju! Dat heb ik niet zien aankomen!quote:Op maandag 6 december 2010 14:06 schreef Viajero het volgende:
[..]
Dat zijn inderdaad de enige twee dingen die we gehoord hebben. Vandaar dat regeringen overal zo in paniek zijn.
Het verspreiden van GESTOLEN documenten ofwel HELING is inderdaad niet de taak van de publieke omroep.quote:Op maandag 6 december 2010 13:55 schreef Sloggi het volgende:
[..]
http://www.trouw.nl/nieuw(...)Leaks_weghalen_.html
Tsja. Het vergaren en verspreiden van nieuws behoort blijkbaar niet tot het takenpakket van een publieke omroep.
Ik heb dan ook niks op met de PvdAquote:Op maandag 6 december 2010 14:03 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Nou ja, het is ook niet typisch iets CDA-achtigs natuurlijk (zie: Aleid Wolfsen), maar censuur is natuurlijk niet echt gewenst.
Dat heb ik wel voor over om mijn gelijk te bewijzen.quote:Op maandag 6 december 2010 14:02 schreef Viajero het volgende:
[..]
Dat is wel heel optimistisch. Misschien is ze over 10 jaar wel de kampcommandant van het kamp waar wij stenen moeten kloppen omdat we in deze thread gepost hebben.
Het gaat er vooral om dat veel dingen die iedereen wel wist maar telkens strak ontkend werden nu bewezen zijn.quote:Op maandag 6 december 2010 14:08 schreef GasTurbine het volgende:
[..]
Noem mij 3 dingen waarvan je hebt gehad: Sodeju! Dat heb ik niet zien aankomen!
Het is vooral een principekwestie.
Wel als het over corruptie gaat bijvoorbeeld.quote:Op maandag 6 december 2010 14:13 schreef Dlocks het volgende:
[..]
Het verspreiden van GESTOLEN documenten ofwel HELING is inderdaad niet de taak van de publieke omroep.
Plausible deniability. Iedereen mag alles weten zolang de USAdministration het kan ontkennen. En die deniability staat zwaar onder druk, dat doet het meeste pijn.quote:Op maandag 6 december 2010 14:08 schreef GasTurbine het volgende:
[..]
Noem mij 3 dingen waarvan je hebt gehad: Sodeju! Dat heb ik niet zien aankomen!
Het is vooral een principekwestie.
Heling is het verkopen van gestolen spullenquote:Op maandag 6 december 2010 14:13 schreef Dlocks het volgende:
[..]
Het verspreiden van GESTOLEN documenten ofwel HELING is inderdaad niet de taak van de publieke omroep.
Wat een eer, zij aan zij met Sloggi en Papierversnipperaar in de steengroeve. Als dat zo is vind ik het niet erg om de rest van mijn leven daar te moeten staan!quote:Op maandag 6 december 2010 14:02 schreef Viajero het volgende:
Dat is wel heel optimistisch. Misschien is ze over 10 jaar wel de kampcommandant van het kamp waar wij stenen moeten kloppen omdat we in deze thread gepost hebben.
Ik had iets comfortabelers in gedachten voor een Fok!-meet, maar vooruit, ik doe mee.quote:Op maandag 6 december 2010 14:20 schreef Northside het volgende:
[..]
Wat een eer, zij aan zij met Sloggi en Papierversnipperaar in de steengroeve. Als dat zo is vind ik het niet erg om de rest van mijn leven daar te moeten staan!
Jawel. Zolang het gristenlijke kontkussen met de altijd trouwe bondgenoten niet in een celibaat dreigt te raken.quote:Op maandag 6 december 2010 13:55 schreef Sloggi het volgende:
[..]
http://www.trouw.nl/nieuw(...)Leaks_weghalen_.html
Tsja. Het vergaren en verspreiden van nieuws behoort blijkbaar niet tot het takenpakket van een publieke omroep.
Vanwege de HRA.quote:Op maandag 6 december 2010 14:27 schreef Halve_Maen het volgende:
Waarom stemmen mensen nog op dat soort partijen....zucht.
Hypotheek rente aftrek. Het financieren van tweede en derde huizen voor miljonairs. Je kan toch niet van ze eisen dat ze daar hun bonussen voor gebruiken.quote:Op maandag 6 december 2010 14:29 schreef Halve_Maen het volgende:
[..]
Handleiding Regelgeving Accountancy
(serieus wasda?)
Tuurlijk wel. Nieuws is nieuws. En de krampachtige houding van alle overheden toont alleen maar aan dat er iets flink stinkt. Overigens heb ik moeite de neiging tot het schreeuwen van: "Als je niets te verbergen hebt, heb je niets te vrezen" te onderdrukken. De eerstvolgende keer dat types als Teeven dat weer eens roepen hoeft de interviewer alleen nog maar te zeggen: "Wikileaks!"quote:Op maandag 6 december 2010 14:13 schreef Dlocks het volgende:
Het verspreiden van GESTOLEN documenten ofwel HELING is inderdaad niet de taak van de publieke omroep.
Ben ik het op zich mee eens. Echter 99% van de gestolen informatie is totaal niet relevant.quote:Op maandag 6 december 2010 14:15 schreef Viajero het volgende:
[..]
Wel als het over corruptie gaat bijvoorbeeld.
Oops, ok. Kwam totaal niet bij mij op, thnx.quote:Op maandag 6 december 2010 14:30 schreef Viajero het volgende:
[..]
Hypotheek rente aftrek. Het financieren van tweede en derde huizen voor miljonairs. Je kan toch niet van ze eisen dat ze daar hun bonussen voor gebruiken.
daar ben ik het mee eens. vraag me dan wel af waarom assange zo op de hielen wordt gezeten. is het dan toch allemaal een show, net als die global warming emails?quote:Op maandag 6 december 2010 14:31 schreef Dlocks het volgende:
[..]
Ben ik het op zich mee eens. Echter 99% van de gestolen informatie is totaal niet relevant.
In dit geval is er geheime informatie gestolen.quote:Op maandag 6 december 2010 14:18 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Heling is het verkopen van gestolen spullen
Wees dan ook consequent en gooi Boer zoekt vrouw, Paul de Leeuw en het voetbal ook van de PO af.quote:CDA-Kamerlid Ank Bijleveld vindt dat niet horen bij het takenpakket van een publieke omroep, wat Powned is.
Hehe, mee eens.quote:Op maandag 6 december 2010 14:31 schreef IntensiveGary het volgende:
[..]
Tuurlijk wel. Nieuws is nieuws. En de krampachtige houding van alle overheden toont alleen maar aan dat er iets flink stinkt. Overigens heb ik moeite de neiging tot het schreeuwen van: "Als je niets te verbergen hebt, heb je niets te vrezen" te onderdrukken. De eerstvolgende keer dat types als Teeven dat weer eens roepen hoeft de interviewer alleen nog maar te zeggen: "Wikileaks!"
Niet bemoeien met de inhoud. Wel bemoeien met de taken. Het is geen taak van een publieke omroep om zich schuldig te maken aan heling.quote:Op maandag 6 december 2010 14:23 schreef Weltschmerz het volgende:
Toen het kijk en luistergeld werd afgeschaft werd ons nog verzekerd dat de overheid niet zou proberen met de financiering uit algemene middelen invloed te krijgen op de inhoud. Nou is dat ook ongrondwettig, uitblijven kon het niet.
Bedrijven hoeven niet open te zijn. Democratische regeringen wel.quote:Op maandag 6 december 2010 14:35 schreef Dlocks het volgende:
[..]
In dit geval is er geheime informatie gestolen.
En kom nou niet met de onzinnige dooddoener dat de eigenaar het orgineel nog heeft. Als bedrijfsgeheimen jat door er een fotokopie van te maken en dit vervolgens verkoop aan een concurrent dan maakt de concurrent zich schuldig aan heling. Niets meer en niets minder.
Maar goed, jij vindt dus dat een werknemer van een bedrijf geheime documenten/informatie van dat bedrijf mag stelen ofwel er een kopie van mag maken en dit vervolgens mag verkopen ofwel verspreiden.
De hoofdtaak van de pers in een democratie is het controleren van de regering. Een vrije pers is absoluut noodzakelijk als je in een vrije samenleving wilt leven.quote:Op maandag 6 december 2010 14:37 schreef Dlocks het volgende:
[..]
Niet bemoeien met de inhoud. Wel bemoeien met de taken. Het is geen taak van een publieke omroep om zich schuldig te maken aan heling.
Ik denk omdat 99% van de informatie totaal niet relevant is voor het volk, maar wel grote gevolgen kan hebben voor de (diplomatieke) relaties tussen verschillende landen.quote:Op maandag 6 december 2010 14:34 schreef Schenkstroop het volgende:
[..]
daar ben ik het mee eens. vraag me dan wel af waarom assange zo op de hielen wordt gezeten. is het dan toch allemaal een show, net als die global warming emails?
Het gaat ze helemaal niet om heling. Als de informatie niet over de overheid was gegaan, had geen haan er naar gekraaid.quote:Op maandag 6 december 2010 14:37 schreef Dlocks het volgende:
[..]
Niet bemoeien met de inhoud. Wel bemoeien met de taken. Het is geen taak van een publieke omroep om zich schuldig te maken aan heling.
Hypotheeekrente aftrekquote:Op maandag 6 december 2010 14:29 schreef Halve_Maen het volgende:
[..]
Handleiding Regelgeving Accountancy
(serieus wasda?)
In het belang van het volk hoeft een overheid over bepaalde zaken niet open te zijn. Bij 99% van de informatie van Wikileads heeft helemaal niemand belang en is het dan ook uitermate zinloos om die 99% openbaar te maken. Kan alleen maar meer kwaad dan goeds als gevolg hebben.quote:Op maandag 6 december 2010 14:37 schreef Viajero het volgende:
[..]
Bedrijven hoeven niet open te zijn. Democratische regeringen wel.
En Jantje heeft tonnen boter op zijn hoofd als ie zich daar over opwind, want binnenskamers heeft Jantje ook een ongezoute mening over pietjequote:Op maandag 6 december 2010 14:41 schreef Dlocks het volgende:
[..]
Ik denk omdat 99% van de informatie totaal niet relevant is voor het volk, maar wel grote gevolgen kan hebben voor de (diplomatieke) relaties tussen verschillende landen.
Dat Pietje over Jantje zegt dat hij een klootzak is is voor het volk niet relevant, maar het openbaar maken van deze informatie kan wel grote gevolgen hebben (ook voor het volk).
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |