Volk = het plebs dat je zoet houdt met brood en spelen.quote:Op dinsdag 30 november 2010 23:03 schreef Arglist het volgende:
[..]
Er zijn twee definities van volk.
1. Het volk als een veelvoud van stemgerechtigden.
2. Het volk als politieke eenheid, oftewel het algemeen belang.
Dat is geen rechtsfilosofische definitie in ieder geval. Ik had het over het volk als bedoeld in de grondwet.quote:Op dinsdag 30 november 2010 23:08 schreef Cherna het volgende:
[..]
Volk = het plebs dat je zoet houdt met brood en spelen.
Absoluut niet. Ik bedoelde te zeggen dat het het veel breder is bij de VVD. Niet alleen voor het volk, maar ook voor de middenstand en voor de iets boven modaal-gezinnen.quote:Op dinsdag 30 november 2010 23:04 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik meende dat jij ook VVD stemde. Jij wordt met de dag linkser
Klopt, de VVD richt zich wel op minimaal Modaal. Maar daarom is wel te simpel zoals Ethiraseth het stelt.quote:Op dinsdag 30 november 2010 23:12 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Absoluut niet. Ik bedoelde te zeggen dat het het veel breder is bij de VVD. Niet alleen voor het volk, maar ook voor de middenstand en voor de iets boven modaal-gezinnen.
Ja, dat vind ik ook.quote:Op dinsdag 30 november 2010 23:15 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Klopt, de VVD richt zich wel op minimaal Modaal. Maar daarom is wel te simpel zoals Ethiraseth het stelt.
Je hebt gelijk ik was wat aan het sarren met die definitie(ik val daar ook onder hoor en heb ook nooit anders beweert). Ik maak mezelf geen illusies. Maar de tweede omschrijving zou mooi zijn als dat de praktijk zou zijn.quote:Op dinsdag 30 november 2010 23:10 schreef Arglist het volgende:
[..]
Dat is geen rechtsfilosofische definitie in ieder geval. Ik had het over het volk als bedoeld in de grondwet.
Uiteraard is dat ook een definitie van volk, maar niet in politieke context. Degene die de term zo hanteren moeten wat beter nadenken, of eens wat lezen. Vaak vallen ze zelf ook onder hun eigen definitie, alleen denken ze van niet, of willen het niet. Maar volgens mij hebben jij en ik het hier ook al over gehad.
Dat is nu toch ook. De roverheid heeft de burgers verkocht aan de zorgverzekeraars (corporaties). Samen spelen zij onder één hoedje om het de burger zo moeilijk mogelijk te maken. Links of rechts maakt dus niet zoveel uit.quote:Op dinsdag 30 november 2010 16:37 schreef ethiraseth het volgende:
Daarnaast is er niks binnen het socialisme of zelfs communisme dat een planeconomie verplicht stelt. Eigenlijk is een planeconomie niet meer dan de bestuursstructuur van een kapitalistisch bedrijf toegepast op een natie, namelijk een bureaucratie aan de top die bepaalt wat alles eronder doet en welke targets behaald dienen te worden.
Ah je herinnert je onze discussie niet meer?quote:Op dinsdag 30 november 2010 23:18 schreef Cherna het volgende:
[..]
Je hebt gelijk ik was wat aan het sarren met die definitie(ik val daar ook onder hoor en heb ook nooit anders beweert). Ik maak mezelf geen illusies. Maar de tweede omschrijving zou mooi zijn als dat de praktijk zou zijn.
Sorry, ik weet dat ik mooie discussies had met GSbrder die ik respecteer. Maar ik heb al zoveel discussies gehad. Dan zou je me ff moeten helpen.quote:Op dinsdag 30 november 2010 23:23 schreef Arglist het volgende:
[..]
Ah je herinnert je onze discussie niet meer?
Over het verlangen om niet tot 'het plebs' te behoren. Misschien een weekje geleden ongeveer.quote:Op dinsdag 30 november 2010 23:28 schreef Cherna het volgende:
[..]
Sorry, ik weet dat ik mooie discussies had met GSbrder die ik respecteer. Maar ik heb al zoveel discussies gehad. Dan zou je me ff moeten helpen.
Er begint iets te dagen. Was dat ook in het topic dat over China/VS/IBM ging? Maar dan begrijp je me niet helemaal. Het verlangen om niet tot het plebs te behoren heeft niets te maken met inkomen of status. Wat ik er mee bedoelde heeft betrekking op het niet mee willen lopen met de kudde(daarom ook altijd mijn spraak stuck in de 70ties). Dan heb je toch een hele verkeerde indruk gekregen, of ik had me niet duidelijk genoeg gemaakt. Dat zou ook goed mogelijk kunnen zijn.quote:Op dinsdag 30 november 2010 23:31 schreef Arglist het volgende:
[..]
Over het verlangen om niet tot 'het plebs' te behoren. Misschien een weekje geleden ongeveer.
Mwah, niet helemaal mee eens. Ik ken ook mensen onder modaal die zich aangesproken voelen tot de VVD. Zoals ze het zelf al eens verwoordden: "wij zijn er voor iedereen die vooruit wil/wat wil bereiken." Een gemiddelde MBO administratief medewerkster kan ook denken dat ze vooruit wil en dat mensen die dat niet willen geen vergoeding hoeven te krijgen voor hun bankhang-gedrag. Of je dan meteen van een elitaire boven-modaalpartij vervalt naar arbeiderspartij is ook wat gechargeerd.quote:Op dinsdag 30 november 2010 23:15 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Klopt, de VVD richt zich wel op minimaal Modaal. Maar daarom is wel te simpel zoals Ethiraseth het stelt.
Nee hoor ik had het goed begrepen. Ook zoals je het hier zegt en ook in context met je citaat, en we waren het ook eens, dus geen zorgen ghehe.quote:Op dinsdag 30 november 2010 23:52 schreef Cherna het volgende:
[..]
Er begint iets te dagen. Was dat ook in het topic dat over China/VS/IBM ging? Maar dan begrijp je me niet helemaal. Het verlangen om niet tot het plebs te behoren heeft niets te maken met inkomen of status. Wat ik er mee bedoelde heeft betrekking op het niet mee willen lopen met de kudde(daarom ook altijd mijn spraak stuck in de 70ties). Dan heb je toch een hele verkeerde indruk gekregen, of ik had me niet duidelijk genoeg gemaakt. Dat zou ook goed mogelijk kunnen zijn.
Ah okies. Was ook geen probleem geweest als je het niet eens zou zijn. Verschil in mening is juist leuk. En voordat men denkt dat ik met stuck in de 70ties bedoel dat ik niets meer wil doen is dit natuurlijk ook betrekkelijk. Ik werk nog steeds hard om mijn gezin draaiende te houden. Maar ik ben nu eenmaal ouderwets in opvoeden en heb niets met Luxe. Thats all hoe ik in het kort in elkaar steek.quote:Op dinsdag 30 november 2010 23:57 schreef Arglist het volgende:
[..]
Nee hoor ik had het goed begrepen. Ook zoals je het hier zegt en ook in context met je citaat, en we waren het ook eens, dus geen zorgen ghehe.
Klopt. De VVD wilt minimaal modaal nog wat verder de grond in trappen. Het zij tenslotte verliezers, dus die moeten dat voelen ook.quote:Op dinsdag 30 november 2010 23:15 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Klopt, de VVD richt zich wel op minimaal Modaal. Maar daarom is wel te simpel zoals Ethiraseth het stelt.
quote:Op dinsdag 30 november 2010 23:01 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Oh jawel hoor. Als je maar voldoende liegt lukt dat wel. En dat kan de VVD prima.
In NL zijn veruit de meeste burgers politiek-dom door luiheid, nietwaar?quote:Op woensdag 1 december 2010 17:52 schreef Reuzelbek het volgende:
TS is lui ofzo? http://www.sp.nl/economie/
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |