Juist! Ik merk nu al dat ik de mensen van nog geen tien jaar jonger dan ik vaak ontzettend zelfverzekerd vind, op een manier die uitstraalt dat ze overal maar recht op menen te hebben, zonder dat er iets tegenover staat. Die trekken vaak zonder enige reserve hun scheur open zodra ze het niet aanstaat. De muurbloempjes en kat-uit-de-boomkijkers worden eruit gefokt lijkt het wel...quote:Op zaterdag 20 november 2010 19:45 schreef Reneuh het volgende:
Het is helaas meer dan een trend aan het worden. Het is een ontwikkeling die stevig aan het doorzetten is.
Ik vraag mij dan ook ten zeerste af hoe dit zich gaat verhouden over een jaar of tien. Dan moet de nu jonge generatie het over gaan nemen. Ik vind nu het verschil al enorm als ik kijk naar een gemiddelde groep jongeren van een jaar of 15 oud, en hoe het volgens mij was toen ik zelf rond die leeftijd was (ben nu 25).
Dit komt volgens mij allemaal voort uit het gebrek aan opvoeding. Er zijn gelukkig nog genoeg mensen die wel weten hoe ze hun kinderen moeten opvoeden, maar die komen in het gedrang door het gedrag van 'die anderen'. Zowel die ouders als hun kinderen hebben meer dan een schop onder de kont nodig. Discipline, respect en een fatsoenlijke algemene ontwikkeling moet ze bijgebracht worden.
Daarnaast mag in Nederland ook gewoon te veel. Hoe harder je schreeuwt, des te meer je gedaan krijgt. En dat is ook een van de facetten die hier aan bijdraagt.
Vertel haar maar dat ik voor kinderwagens gerust wil wachten, en voor ouderen met een rollator ook wel. Vervelende gastjes die geen OV-kaart hebben en met de chauffeur in discussie gaan/ grote bek opzetten omdat ze zonder te betalen toch mee willen schop ik het liefste zelf de bus uit. Helaas ben ik maar 1.70 en vrouw.quote:Op zaterdag 20 november 2010 19:56 schreef Daffodil31LE het volgende:
Je hebt ook te brave mensen.
Mijn vrouw is er zo eentje. Die loopt naar de starthalte van de bus in plaats van naar de halte hier een straat achter het huis, omdat ze anders de bus te lang ophoudt wanneer ze met de kinderwagen moet instappen...
Al zo vaak gezegd, maar ja. Belgische. En geen haar op de tanden.quote:Op zaterdag 20 november 2010 19:58 schreef kirsten. het volgende:
[..]
Vertel haar maar dat ik voor kinderwagens gerust wil wachten, en voor ouderen met een rollator ook wel. Vervelende gastjes die geen OV-kaart hebben en met de chauffeur in discussie gaan/ grote bek opzetten omdat ze zonder te betalen toch mee willen schop ik het liefste zelf de bus uit. Helaas ben ik maar 1.70 en vrouw.
Ik zit nu midden in mijn rijlessen, en ik had er nooit bij stilgestaan (quote:Op zaterdag 20 november 2010 20:01 schreef AlphaOmega het volgende:
Wat ik leuk vind van onze overheid is de campagne 'Onbewust Asociaal' en 'Het nieuwe rijden'. Stel, je komt bij een kruising, je moet rechtsaf, het kruispunt heeft stoplichten. Voor de baan rechtsaf is speciaal een uitvoegstrook gemaakt, naast de twee banen rechtdoor. Rechtdoor heeft rood, jij hebt groen, en voor je rijdt een 'nieuwe rijder', die dus z'n auto met een lullig vaartje laat uitrollen, waardoor jij niet naar je baan kan, en het stoplicht niet haalt. Behoorlijk onbewust asociaal van die nieuwe rijder...
Ik probeer ook wel bewust te rijden, maar boven dat probeer ik veel meer sociaal te rijden. Als ik op de snelweg iemand inhaal, en dreig die persoon klem te rijden, dan geef ik ook wel even gas zodat dat niet gebeurt, net als dat ik gewoon al van het gas ga als ik zie dat ik anders iemand echt wel klem zal rijden. Dat probeer ik altijd te voorkomen. En rustig uitrollen waar mogelijk, ja, heel goed, maar niet als mijn stoplicht op groen staat!quote:Op zaterdag 20 november 2010 20:23 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Ik zit nu midden in mijn rijlessen, en ik had er nooit bij stilgestaan () dat dat uitrollen Nieuw was en dus dat het vervelend zou kunnen zijn omdat het ook anders kan en is geweest. Echt heel heus onbewust dus in mijn geval
en de opa's en oma's natuurlijk!quote:Op zaterdag 20 november 2010 20:45 schreef GreatWhiteSilence het volgende:
Misschien zijn het de vaders die zo aso zijn?![]()
Dat is denk ik dé hamvraag. Net als dat niemand ooit enige sympathie lijkt te koesteren voor mensen die dringen voor de trein, maar ik zie niet anders...quote:Op zaterdag 20 november 2010 20:30 schreef Tinkepink het volgende:
Het ergste is misschien wel dat waarschijnlijk het merendeel van de ouders zich hier onder de noemer 'kuthippie' zal scharen. Ervanuitgaande dat hier een dwarsdoorsnede van de Nederlandse ouders (vooral moeders) post, hoe kan het dan zijn dat het gedrag IRL zo anders is?
Dat zeker, ik ben normaal ook niet zo zuur hoor, maar ik heb 2 uur in de waterkou gestaan voor een verklede vent in een jurk met een mal hoedje op en zijn geverfde vrienden, dus dan heb ik het even gehad met de mensheidquote:Op zaterdag 20 november 2010 21:11 schreef Claudia_x het volgende:
Nou, ik denk dat de drukte ook wel het slechtste in mensen naar boven haalt en dat het leven op veel manieren steeds drukker wordt. De Sinterklaasviering is wel een aardig voorbeeld, net als Koninginnedag: het zijn behoorlijk massale vieringen aan het worden en ik mijd ze liever. Dat geldt ook voor het openbaar vervoer in de spits: het is druk, er is weinig ruimte, en 'dus' wordt er meer om gevochten.
Over het algemeen zijn er ook veel lieve mensen, hoor, en die vallen me juist des te meer op. Een vriendelijk gebaar kan mijn hele dag goedmaken.
Ja! Dat geldt blijkbaar voor iedereen behalve iedereen. Iedereen heeft een smoesje: ja maar ze is zo klein of hij is een beetje verlegen.quote:Op zaterdag 20 november 2010 22:37 schreef Ahava het volgende:
Alle drie je voorbeelden zijn zo herkenbaar. Als juf sta ik elk jaar als we Sinterklaas onthalen op het schoolplein, ouders van kleuters naar achteren te dirigeren omdat ze pontificaal voor de kinderen van de groep 3 t/m 8 gaan staan. En dan is van tevoren al in onze nieuwsbrief gevraagd aan ouders om achteraan te gaan staan.
Bij het afzwemmen van mijn nichtje heb ik me groen en geel geërgerd aan een oma die steeds pal voor me ging staan. Ik kon niets zien.
Bij elke eindmusical heb ik me nog verwonderd over inderdaad: kletsende ouders in de zaal, bizar!
Ik durf niet eens met de kinderwagen in de bus te stappen, echt niet.quote:Op zaterdag 20 november 2010 19:56 schreef Daffodil31LE het volgende:
Je hebt ook te brave mensen.
Mijn vrouw is er zo eentje. Die loopt naar de starthalte van de bus in plaats van naar de halte hier een straat achter het huis, omdat ze anders de bus te lang ophoudt wanneer ze met de kinderwagen moet instappen...
Ik vind het wel herkenbaar, hoor. Ik was zo'n meisje dat elke zaterdag boodschappen haalde voor opa en oma en pas uren later terugkwam omdat ik bij de bakker over het hoofd werd gezien en daar niks van durfde te zeggen.quote:Op zaterdag 20 november 2010 23:03 schreef sheotah het volgende:
Jullie mogen gerust lachen, ik vind mezelf ook een watje op dat gebied. Ik zou dus juist wel wat assertiever willen zijn.
Nou ik woon dus midden in de randstad en nogmaals. Ik maak het gedrag als geschetst in de OP maar bij een enkeling mee.quote:Op zondag 21 november 2010 07:58 schreef Suzanna het volgende:
Ik denk dat het eraan ligt dat ik in een dorpje woon, want hier is het eigenlijk helemaal niet zo asociaal. De meeste ouders en kinderen kennen elkaar ook en zijn aardig voor elkaar.
Ik denk dan ook dat het een hoop uitmaakt of je in 'de grote stad' woont (waar ik ook heb gewoond, Rotterdam, mét kind...inderdaad een wereld van verschil...) of in een dorpje. Dan is het sowieso al minder druk en massaal...
Dit doet me denken aan een gesprek van een tijdje terug. De conclusie was toen.... terug naar af met de regels. Niet schrosen, maar straffen. Handgeschreven strafregels. 50 in de klas en 50 thuis met handtekening van ouders eronder. Maar, ja dan krijg vast de ouders over je heen omdat het het zo ouderwets is.quote:Op zondag 21 november 2010 08:10 schreef Muks het volgende:
*meldt zich*
Hier een puberjuf...waar wij vroeger (lees jaren 80) respect hadden voor docenten, ze met U aanspraken en in elk geval deden als of we luisterden, nu krijg ik gemiddeld 4x per dag iets met een K-woord naar mijn hoofd geslingerd. Schorsen ? Dat kan niet meer zegt de directie, dan houden we geen kinderen op school over....
eerlijk gezegd word ik moedeloos van die *pappen en nathouden* mentaliteit.
Wij mogen geen strafregels laten schrijven....dat is namelijk niet leerzaamquote:Op zondag 21 november 2010 09:31 schreef chacama het volgende:
[..]
Dit doet me denken aan een gesprek van een tijdje terug. De conclusie was toen.... terug naar af met de regels. Niet schrosen, maar straffen. Handgeschreven strafregels. 50 in de klas en 50 thuis met handtekening van ouders eronder. Maar, ja dan krijg vast de ouders over je heen omdat het het zo ouderwets is.
Qua onbewust associaal. Wisselend hier. Ik merk het zo af en toe wel, maar eigenlijk is het hier nog erg gemoedelijk. Onbewust associaal (of misschien wel bewust): toeristen die vakantie hebben hier en dan toch nog denken dat ze een tijdschema hebben. Duwen in de winkels jagen in de auto's en mopperen op de fietsers die op de weg relaxt aan het genieten zijn van de omgeving.
Hier worden op de basisschool van mijn kinderen nog kleuters geschorst als ze zich niet weten te gedragen.quote:Op zondag 21 november 2010 09:33 schreef Muks het volgende:
[..]
Wij mogen geen strafregels laten schrijven....dat is namelijk niet leerzaamSoms vraag ik mij af wat ik nog in het onderwijs doe
haha, herkenbaarquote:Op zondag 21 november 2010 08:17 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik vind het wel herkenbaar, hoor. Ik was zo'n meisje dat elke zaterdag boodschappen haalde voor opa en oma en pas uren later terugkwam omdat ik bij de bakker over het hoofd werd gezien en daar niks van durfde te zeggen.
Ik krop mijn verongelijktheid op en kom heel boos, verdrietig of gefrustreerd thuis. Mijn definitie van 'assertiviteit' is dan ook 'heel boos kijken'.Ik denk dat het ermee te maken heeft dat ik assertiviteit ook als een vorm van asociaal gedrag zie: wie beleefd is toont incasseringsvermogen.
quote:Op zondag 21 november 2010 10:05 schreef miss_sly het volgende:
Dat is iets wat ik wel herken, twinkly, dat gebrek aan klantvriendelijkheid. Het lijkt wel of de meeste mensen hun werk niet meer met plezier doen en het maar moeilijk kunnen opbrengen de bij hun werk horende vriendelijkheid en servicegerichtheid te tonen.
In de Hema in Arnhem hebben ze er eentje die er gewoon in slaagt geen enkel oogcontact met je te makenquote:Op zondag 21 november 2010 11:20 schreef Grunsfan het volgende:
[..]
Elke keer als ik bij onze Hema kom, hebben de kassieres zuchtende gespreken over wie er eerst aan de beurt is om te lunchen, hoe lang ze nog moeten of hoe erg het wel niet is dat het zo druk is. Gewoon waar de klanten bij zijn, zo onprofessioneel vind ik dat!
Oh dat geloof ik graag. Alleen die ik niks van bovenstaande, dus dan zou je zeggen dat een simpel "hallo" er even af moet kunnen.quote:Op zondag 21 november 2010 11:35 schreef Baby_Girl het volgende:
Dat het onprofessioneel is ben ik met je eens, maar in een winkel werken is ook niet meer leuk. Klanten die je afbekken omdat ze 5 minuten in de rij moeten staan, bellen aan de kassa, je compleet negeren, geld neer pleuren ipv even normaal aangeven, steeds minder pauze (te duur allemaal he) of zelfs helemaal geen/kortere pauze omdat er niemand is die je overneemt (planning!! En weer te duur 1extra man in huis). Dit is even een klein stukje van de andere kant van de toonbank.
Plezier is er al lang niet meer, Tis gewoon een wisselwerking.
Nee, ik heb het haar duidelijk gemaakt door de laatste keer het geld aan te geven, toen mijn hand steeds iets verder weg te trekken toen ze het aan wilde nemen tot ze me verward aankeek en dan heel blij HALLO!quote:Op zondag 21 november 2010 11:32 schreef k_i_m het volgende:
Heb je dat wel eens tegen d'r manager gezegd?
Als jij je werk niet goed doet, komen mensen ook over je klagen. Ik zou het gewoon doenquote:Op zondag 21 november 2010 11:44 schreef Mwanatabu het volgende:
Nee, ik heb het haar duidelijk gemaakt door de laatste keer het geld aan te geven, toen mijn hand steeds iets verder weg te trekken toen ze het aan wilde nemen tot ze me verward aankeek en dan heel blij HALLO!te zeggen.
En weer iemand die denkt dat ik niet goed snik ben
Ik werk ook op een "schopstoelafdeling". Zodra er iets misgaat, bellen ze eerst ons. Gevolg is dat de eerste frustratie dus altijd over ons heenkomt. En ik vind het prachtig. Heerlijk om te zien dat je door extra ijzig beleefd te doen iemand even flink de spiegel kunt voorhouden. Daarnaast ben ik zo iemand die van de zenuwen gaat lachen, dus als er iemand echt uit zijn naad staat te gaan heb je aan mij helemaal een goeie.quote:Op zondag 21 november 2010 11:48 schreef k_i_m het volgende:
Dat snap ik dus niet. Ik krijg dagelijks boze mensen aan de lijn op mijn werk. Tot schreeuwen aan toe. Die vergallen echt mijn plezier niet. Sterker nog, dat zorgt ervoor dat de volgende klant die ik aan de lijn krijg nog meer tevreden ophangt, omdat ik extra mijn best doe die patjakkers de boel niet te laten verzieken voor de rest. Anders blijf je met je eigen negatieve reactie de spiraal naar beneden in stand houden.
Overigens zeg ik altijd wel wat van onbehoorlijk gedrag, dan weet ik zeker dat de mensen het niet "per ongeluk" doen, zodat ik altijd nog de keus heb om de telefoon neer te leggen.
Maar zou jij dan ook 5 minuten vantevoren komen aankakken bij de landelijke intocht? Om dan tegen je kind te zeggen: ja stom he, er staan allemaal mensen daar, nu kunnen wij er niet bij?quote:Op zondag 21 november 2010 12:11 schreef debuurvrouw het volgende:
Nou had ik hier een heel verhaal getypt, en toen viel mijn LAN verbinding uit.![]()
Dus nog maar een keer.
Ik erger me dus echt aan al die volwassenen vooraan bij Sinterklaas. Ja, dat je dreumes begeleiding nodig heeft snap ik, maar mijn kleuter ziet niks daardoor. en die maakt het wél bewust mee. Vaak helpt een goed getimed: ja schat, maar de papa van kind X wil ook graag sinterklaas een handje geven.![]()
ik ga zeker niet drie uur staan kleumen omdat er anders ouders niet vooraan kunnen staan nee. En ik ga sowieso niet naar de landelijke intocht. Hier in het drie kippen en een paardekop dorp is het al dringen. en inderdaad, ouders lijken alles met hun kind te willen beleven. Is dat het kwaliteitstijd principe? ik sta zo ver mogelijk achteraan, want haske lang.quote:Op zondag 21 november 2010 12:29 schreef Roomsnoes het volgende:
[..]
Maar zou jij dan ook 5 minuten vantevoren komen aankakken bij de landelijke intocht? Om dan tegen je kind te zeggen: ja stom he, er staan allemaal mensen daar, nu kunnen wij er niet bij?
Tja... uiteraard is sinterklaas een kinderfeest en er mochten gerust 100 kinderen voor mij komen staan. Maar laat komende ouders ga ik er dan echt niet voorlaten, spijt me zeer. Die hadden echt beter na moeten denken en óf ook eerder moeten komen, of een plekje zoeken langs de route in plaats van bij de aanmeerplaats. Daar was echt nog genoeg plek. Dan maak je wat mij betreft als ouder het erg moeilijk voor je kind om een leuke intocht-ervaring te hebben.
Ponypark Slagharen laatst. Waren ze erg scherp op te kleine kinderen die in de Wildwaterbaan etc. wilden (Hoewel, wilden? Door hun ouders meegesleurd werden!)quote:Op zondag 21 november 2010 12:54 schreef amaranta het volgende:
Zijn dat ook de ouders die bij de efteling koste wat het kost wil dat hun kind van 1.00 mtr in de python gaat, terwijl het bordje duidelijk zegt 1.20 mtr?
Tis wachten tot er iets gebeurd,waarop de ouder zij, ja jullie moeten beter opletten.
Tegenwoordig lijkt het idd wel alsof mensen zich steeds minder aan die regels houden zolang ze er maar niet op aangesproken worden.quote:Op zondag 21 november 2010 12:19 schreef k_i_m het volgende:
Wat ik eigenlijk niet zo goed snap, is dat de mensen die de regels hebben opgesteld (tm een bepaalde groep) er verder niet meer op letten. Maak dan geen regels.
Maar de regels gelden toch ook niet als niemand het ziet/er iets van zegt?quote:Op zondag 21 november 2010 13:29 schreef Modus het volgende:
[..]
Tegenwoordig lijkt het idd wel alsof mensen zich steeds minder aan die regels houden zolang ze er maar niet op aangesproken worden.
Nou, dat was eigenlijk mijn vervolgvraag. Zeggen jullie er dan ook iets van (op een normale manier) als je vindt dat iemand zich asociaal gedraagt? En realiseren jullie je ook dat je eigen gedrag mensen ook kan storen? Vaak hebben mensen het namelijk helemaal niet door volgens mij (denk aan die uitrijders die aan het nieuwe rijden doen)quote:Op zondag 21 november 2010 13:29 schreef Modus het volgende:
[..]
Tegenwoordig lijkt het idd wel alsof mensen zich steeds minder aan die regels houden zolang ze er maar niet op aangesproken worden.
Ik geef soms best toe dat ik asosicaal reageer ergens op. Werd laatst op straat aangesproken en zei meteen: nee, geen interesse. Tja, toen wilde ze alleen de weg weten. Heb ik me voor geexcuseerd en verklaard waarom ik zo reageerde. Snapte ze wel, ze werd zelf ook gek van de enqueteurs op stations en anderssoortige verkopers. Ik schaamde me achteraf, maar aan de andere kant, als ik elke keer netjes blijf en open sta voor gesprekken midden op straat, dan heb ik wekelijks een nieuwe energieaanbieder en een ander geloof. Dat ongevraagd aanbieden opdringen tot achtervolgen aan toe vind ik dan weer enorm aso, maar dat terzijde.quote:Op zondag 21 november 2010 13:57 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Nou, dat was eigenlijk mijn vervolgvraag. Zeggen jullie er dan ook iets van (op een normale manier) als je vindt dat iemand zich asociaal gedraagt? En realiseren jullie je ook dat je eigen gedrag mensen ook kan storen? Vaak hebben mensen het namelijk helemaal niet door volgens mij (denk aan die uitrijders die aan het nieuwe rijden doen)
Nou, ik ga extra mooi op tijd (geen 3 uur vantevoren nee) om juist vooraan te staan met mijn kind. En nee die laat ik niet alleen vooraan staan waar ze wordt platgedrukt door de oudere/ brutalere kindjes die daar logischerwijs niet op letten.quote:Op zondag 21 november 2010 12:41 schreef debuurvrouw het volgende:
[..]
ik ga zeker niet drie uur staan kleumen omdat er anders ouders niet vooraan kunnen staan nee. En ik ga sowieso niet naar de landelijke intocht. Hier in het drie kippen en een paardekop dorp is het al dringen. en inderdaad, ouders lijken alles met hun kind te willen beleven. Is dat het kwaliteitstijd principe? ik sta zo ver mogelijk achteraan, want haske lang.en praat dan later wel met mijn kinderen. Hier hebben ze nu een soort snake-pit, afgezet met rood wit lint, waar ouders niet in mogen.
![]()
Dat je niet 5 minuten voor de intocht aan kan komen snap ik ook wel. Maar het eerst komt eerst maalt principe lijkt me niet van toepassing bij iets als een Sintocht Als volwassenen kinderen gewoon laten voorgaan, meewerken, en zelf een stapje terug doen is er ruimte voor iedereen.
Tjah dit vind ik dan totaal weer verder van iets verkeerds.quote:Op zondag 21 november 2010 15:51 schreef -sabine- het volgende:
Terug naar de jas: Wat nou afspraken maken over het passen van een jas? Je kind past gewoon het aantal jassen dat jij nodig acht. En je kiest de jas die je past, kwa prijs en kwa kwaliteit. Maar nee hoor, tegenwoordig kiest een kind van nog geen drie de komplete eigen garderobe. Schiet mij maar lek.
Laat dat kind lekker spelen en kies zelf. Natuurlijk kun je rekening houden met de voorkeur van je kind, maar dan wel als het je niet uitmaakt.
Hoe gaat dat 's ochtends dan met het ontbijt?
Wil je brood, cornflakes of wil je pap? Wil je zoet of wil je hartig? Wil je er twee plakjes op of één? Wil je er melk of Yoki bij, of misschien wel Cola? Wat wil je mee naar school rond 10 uur? Fruit (wens van school), een Liga of KapiteinKoek (want dat is lekkerder en hebben de vriendjes ook)? En de lunch? Brood maar met wat? Zoet of hartig enz enz. Danoontje in aarbeien of in bananensmaak ?
Ik denk dat er teveel in prinsjes en prinsesjes gehandeld wordt.
Zoals ik hierboven ook al las: Je kind hoeft niet alles als eerste, als beste enz mee te maken. Soms een "nee" of "is er niet" of "kan niet" wordt geen enkel kind slechter van. Mijn idee.
Tuuk. Eerst proeven, dan zeiken zeg ik altijd. Dus ik bied het gewoon aan en ze eten er een beetje van. Maar we gaan dus niet vantevoren GADVERREDAMME! roepen aan tafel. Dat mag na het proeven trouwens ook niet, maar dan kunnen ze gewoon vertellen dat ze het niet zo graag lusten.quote:Op zondag 21 november 2010 18:34 schreef Modus het volgende:
Een kind mag ook wel eens dingen leren eten die ze in eerste instantie niet lusten. Lijkt me.
Ik kan me ergernissen mbt camera's best voorstellen, maar ik vind je opmerking over opa's en oma's niet echt aan de orde. Zeker, sommige mensen vergeten door de camera de rest van de wereld, inclusief hun eigen genieten van eht moment. Echter aangezien het tegenwoordig met digitale camera's heel gemakkelijk is om oa opa en oma idd met beeld mee te laten genieten van belangrijke, leuke gebeurtenissen vind ik zeker niet slecht. Ik zie niet in waarom het beter zou zijn om een verhaal zonder beeld te hebben. Alleen omdat het 'vroegah' ook niet kon?quote:Op zondag 21 november 2010 15:51 schreef -sabine- het volgende:
Die ergernissen van camera's deel ik al heel lang. Wat is er mis met ons geheugen? En waarom moeten opa en oma, vrienden en zelfs vage kennissen alle belevenissen voorzien van beeld zien?
Sinds wanneer is een verhaal, al dan niet aangedikt, niet meer goed genoeg?
Enkele beelden voor het kind later snap ik, maar die zijn in no time geschoten. En die hoeven ook niet van hightechkwalitiet te zijn om de sfeer te laten proeven.
Oja. Dat is irritantquote:Op zondag 21 november 2010 18:56 schreef Pvoesss het volgende:
Ik heb niets tegen camera's wel tegen mensen die flitsen bij theater voorstellingen!
Ook al zeggen ze dat het niet mag voor de show, staat het op de kaartjes en in de algemene voorwaarden toch doen echt zoveel mensen het..![]()
zo deed k t ook altijdquote:Op zondag 21 november 2010 11:48 schreef k_i_m het volgende:
Dat snap ik dus niet. Ik krijg dagelijks boze mensen aan de lijn op mijn werk. Tot schreeuwen aan toe. Die vergallen echt mijn plezier niet. Sterker nog, dat zorgt ervoor dat de volgende klant die ik aan de lijn krijg nog meer tevreden ophangt, omdat ik extra mijn best doe die patjakkers de boel niet te laten verzieken voor de rest. Anders blijf je met je eigen negatieve reactie de spiraal naar beneden in stand houden.
Overigens zeg ik altijd wel wat van onbehoorlijk gedrag, dan weet ik zeker dat de mensen het niet "per ongeluk" doen, zodat ik altijd nog de keus heb om de telefoon neer te leggen.
ik denk dat dit toch wel een gradatiekwestie is. weinig mensen hebben bezwaar tegen dat het bezoek (ongeacht wie) wat foto's maakt. maar 300 foto's per bezoekje terwijl het kind in kwestie genegeerd wordt behalve "ach, wat schattig, "klikklik" draai eens om schatje! "klikklik" (enzovoort, 3 uur lang waarbij ze boos worden als mama met de koffie aankomt omdat mama door het beeld loopt) is een ander verhaalquote:Op zondag 21 november 2010 18:53 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik kan me ergernissen mbt camera's best voorstellen, maar ik vind je opmerking over opa's en oma's niet echt aan de orde. Zeker, sommige mensen vergeten door de camera de rest van de wereld, inclusief hun eigen genieten van eht moment. Echter aangezien het tegenwoordig met digitale camera's heel gemakkelijk is om oa opa en oma idd met beeld mee te laten genieten van belangrijke, leuke gebeurtenissen vind ik zeker niet slecht. Ik zie niet in waarom het beter zou zijn om een verhaal zonder beeld te hebben. Alleen omdat het 'vroegah' ook niet kon?
Dat is toch heel iets anders dan waar sabine het over had, waar ik op reageerde? Tenmisnte, ik lees haar posst als: waarom moeten ouders zoveel foto's maken, ook voor opa's en oma's? Is gewoon vertellen over de gebeurtenis zonder beeldmateriaal niet goed genoeg? En dat vind ik dus onzin. Ik weet dat mijn ouders het geweldig vinden om foto's van hun kleinkinderen te hebben en zeker ook alshet om belangrijke (voor de kleinkinderen) gebeurtenissen gaat. Ik zie in dat feit op zich niets verkeerds. Het verkeerde zit hem in de manier waarop mensen de rest van de wereld kunnen verliezen als ze met de camera bezig zijn.quote:Op zondag 21 november 2010 20:27 schreef simmu het volgende:
[..]
ik denk dat dit toch wel een gradatiekwestie is. weinig mensen hebben bezwaar tegen dat het bezoek (ongeacht wie) wat foto's maakt. maar 300 foto's per bezoekje terwijl het kind in kwestie genegeerd wordt behalve "ach, wat schattig, "klikklik" draai eens om schatje! "klikklik" (enzovoort, 3 uur lang waarbij ze boos worden als mama met de koffie aankomt omdat mama door het beeld loopt) is een ander verhaal
daar heb je het pijnpuntje. en daarin maakt het geeneens uit wie die foto's dan wanneer maakt. op het moment dat je zo bezig bent met die foto's ben je niet bezig met de kinders en de omgeving. dat is gewoon lomp en egoistisch. vandaar dat ik het een gradatiekwestie noemde. want weinig mensen hebben er bezwaar tegen als je een paar foto's maakt. maar dat is dus iets anders dan alleen maar fotograferend achter het kind aanrennen terwijl je ondertussen links en rechts andere overhoop loopt. da's gewoon lomp. of het nou de papa, de opa, de oma of de buurman is.quote:Op zondag 21 november 2010 20:34 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat is toch heel iets anders dan waar sabine het over had, waar ik op reageerde? Tenmisnte, ik lees haar posst als: waarom moeten ouders zoveel foto's maken, ook voor opa's en oma's? Is gewoon vertellen over de gebeurtenis zonder beeldmateriaal niet goed genoeg? En dat vind ik dus onzin. Ik weet dat mijn ouders het geweldig vinden om foto's van hun kleinkinderen te hebben en zeker ook alshet om belangrijke (voor de kleinkinderen) gebeurtenissen gaat. Ik zie in dat feit op zich niets verkeerds. Het verkeerde zit hem in de manier waarop mensen de rest van de wereld kunnen verliezen als ze met de camera bezig zijn.
En dan neem je op de koop toe dat andere kinderen, die het waarschijnlijk bewuster meemaken, want wel zo oud dat ze een paar meter van hun ouders kunnen staan het niet kunnen zien. En dan alleen omdat jij wél uren met je kind in de kou wilt staan?quote:Op zondag 21 november 2010 14:10 schreef Bla_Bla_Bla het volgende:
[..]
Nou, ik ga extra mooi op tijd (geen 3 uur vantevoren nee) om juist vooraan te staan met mijn kind. En nee die laat ik niet alleen vooraan staan waar ze wordt platgedrukt door de oudere/ brutalere kindjes die daar logischerwijs niet op letten.
En daarbij komy, ik ga samen met mijn kind naar sinterklaas kijken omdat zij het leuk vindt, en ik haar koppie ook wil kunnen zien als ze staat te genieten of het spannend vindt.
Voor mij geldt het wie het eerst komt wie het eerst maalt principe wel
Wat is op tijd? ik weiger echt heeeeeel erg om mee te doen aan die wedstrijd. één minuut voor de intocht doe ik zeker niet, maar voor een ander is het toch op tijd? Het is een kinderfeest hoor. Ik snap werkelijk niet wat volwassenen vooraan moeten bij het dranghek. Echt niet.quote:Op zondag 21 november 2010 21:31 schreef Pvoesss het volgende:
Maar niet iedere moeder is in staat om het kind te dragen..
Ik stond helemaal vooraan met de dame (2,5) En die heeft ook genoten.
Geroepen naar zwarte piet, pepernoten aangepakt, liedjes gezongen..
Nu mag een 5 of 6 jarige van mij best op dezelfde plek staan.
Maar kom dan ook op tijd dan sta je er zelf ook.. Dan kan je alles zien.
En probeer niet 1 minuut voor de intocht te gaan huilen als je niets kan zien met je 6 jarige kind.
Om mij vervolgens te duwen. En te roepen jammer dan..![]()
Er was een meisje en die stond schuin achter me.
Ik heb haar wel 13 keer gevraagd of ze echt alles wel kon zien en ze niet verder naar voren wilde.
Dat was echt niet nodig ze kon zo ook genoeg zien. En zo hoort het ook vind ik.
Niet duwen en trekken en je kind er door drukken.. Als ik te laat was geweest was ik ook achteraan of ergens anders gaan staan.
Ja dat doe ik dan ook, natuurlijk. Maar ik kijk zelf wel wat ik doe met zo'n wagentje de hele tijd, zodat ik neit de weg voor anderen blokkeerquote:Op zondag 21 november 2010 22:02 schreef E.T. het volgende:
"sorry, zou ik er even bij mogen?"
Dat is toch niet zo raar om te vragen?
Haha, dat deed mijn (autistische) moeder altijd! Die kon echt geweldig rellen als ze geconfronteerd werd met asociaal gedrag! Ze was ook 1.87 m dus daar ga je niet zo makkelijk tegenin, zelfs niet als asoquote:Op zondag 21 november 2010 21:54 schreef debuurvrouw het volgende:
[..]
Wat is op tijd? ik weiger echt heeeeeel erg om mee te doen aan die wedstrijd. één minuut voor de intocht doe ik zeker niet, maar voor een ander is het toch op tijd? Het is een kinderfeest hoor. Ik snap werkelijk niet wat volwassenen vooraan moeten bij het dranghek. Echt niet.
Ga dan drie rijen naar achter staan en laat er kinderen voor. Ook als ze nee zeggen.
Persoonlijk zou ik nooit vooraan blijven staan gewoon omdat ik lekker puh hier al een uur sta. Dat is precies wat ik als ongemerkt steeds asocialer bestempel eigenlijk. Dat volwassenen niet voorbij zichzelf kunnen omdat andere ouders hun kind niet weet ik hoe lang in de kou willen laten staan. (je zal maar een autistisch kind hebben bijvoorbeeld, wat anders helemaal van de rel gaat, en dat je dan kort vantevoren gaat, en dan van die ouders treft die zeggen had je maar op tijd moeten komen. ik ben toch op tijd??? Sint is toch nog niet aangekomen????
En Lishe! Irritant hè?ik heb het wel eens gezegd
oh, ben ik onzichtbaar vandaag?
voor iemand van mijn lengte en postuur ook wel eens fijn om mee te maken.
Ja dat bedoelde ik met mijn eerste post in dit topic. De meeste mensen denken het juist goed te doen, terwijl ze zich in de ogen van anderen als een echte aso gedragen.quote:Op zondag 21 november 2010 22:05 schreef debuurvrouw het volgende:
Hmmm, misschien zijn wij dan onbedoeld wel veel asocialer dan we dachten.
Lijkt mij ook. Ik heb nog nooit nooit een probleem gehad om iemand er even bij te laten. Wat is daar nou zou moeilijk aan denk ik dan als iemand het op de onbeschofte manier doet.quote:Op zondag 21 november 2010 22:02 schreef E.T. het volgende:
"sorry, zou ik er even bij mogen?"
Dat is toch niet zo raar om te vragen?
Ook degene die zichzelf wel sociaal vinden.quote:Op zondag 21 november 2010 22:07 schreef Tinkepink het volgende:
[..]
Ja dat bedoelde ik met mijn eerste post in dit topic. De meeste mensen denken het juist goed te doen, terwijl ze zich in de ogen van anderen als een echte aso gedragen.
Volgens mij is het echte probleem eigenlijk dat we vooral een stuk onverdraagzamer zijn geworden als samenleving.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |