Ik vind het wel herkenbaar, hoor. Ik was zo'n meisje dat elke zaterdag boodschappen haalde voor opa en oma en pas uren later terugkwam omdat ik bij de bakker over het hoofd werd gezien en daar niks van durfde te zeggen.quote:Op zaterdag 20 november 2010 23:03 schreef sheotah het volgende:
Jullie mogen gerust lachen, ik vind mezelf ook een watje op dat gebied. Ik zou dus juist wel wat assertiever willen zijn.
Nou ik woon dus midden in de randstad en nogmaals. Ik maak het gedrag als geschetst in de OP maar bij een enkeling mee.quote:Op zondag 21 november 2010 07:58 schreef Suzanna het volgende:
Ik denk dat het eraan ligt dat ik in een dorpje woon, want hier is het eigenlijk helemaal niet zo asociaal. De meeste ouders en kinderen kennen elkaar ook en zijn aardig voor elkaar.
Ik denk dan ook dat het een hoop uitmaakt of je in 'de grote stad' woont (waar ik ook heb gewoond, Rotterdam, mét kind...inderdaad een wereld van verschil...) of in een dorpje. Dan is het sowieso al minder druk en massaal...
Dit doet me denken aan een gesprek van een tijdje terug. De conclusie was toen.... terug naar af met de regels. Niet schrosen, maar straffen. Handgeschreven strafregels. 50 in de klas en 50 thuis met handtekening van ouders eronder. Maar, ja dan krijg vast de ouders over je heen omdat het het zo ouderwets is.quote:Op zondag 21 november 2010 08:10 schreef Muks het volgende:
*meldt zich*
Hier een puberjuf...waar wij vroeger (lees jaren 80) respect hadden voor docenten, ze met U aanspraken en in elk geval deden als of we luisterden, nu krijg ik gemiddeld 4x per dag iets met een K-woord naar mijn hoofd geslingerd. Schorsen ? Dat kan niet meer zegt de directie, dan houden we geen kinderen op school over....
eerlijk gezegd word ik moedeloos van die *pappen en nathouden* mentaliteit.
Wij mogen geen strafregels laten schrijven....dat is namelijk niet leerzaamquote:Op zondag 21 november 2010 09:31 schreef chacama het volgende:
[..]
Dit doet me denken aan een gesprek van een tijdje terug. De conclusie was toen.... terug naar af met de regels. Niet schrosen, maar straffen. Handgeschreven strafregels. 50 in de klas en 50 thuis met handtekening van ouders eronder. Maar, ja dan krijg vast de ouders over je heen omdat het het zo ouderwets is.
Qua onbewust associaal. Wisselend hier. Ik merk het zo af en toe wel, maar eigenlijk is het hier nog erg gemoedelijk. Onbewust associaal (of misschien wel bewust): toeristen die vakantie hebben hier en dan toch nog denken dat ze een tijdschema hebben. Duwen in de winkels jagen in de auto's en mopperen op de fietsers die op de weg relaxt aan het genieten zijn van de omgeving.
Hier worden op de basisschool van mijn kinderen nog kleuters geschorst als ze zich niet weten te gedragen.quote:Op zondag 21 november 2010 09:33 schreef Muks het volgende:
[..]
Wij mogen geen strafregels laten schrijven....dat is namelijk niet leerzaamSoms vraag ik mij af wat ik nog in het onderwijs doe
haha, herkenbaarquote:Op zondag 21 november 2010 08:17 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik vind het wel herkenbaar, hoor. Ik was zo'n meisje dat elke zaterdag boodschappen haalde voor opa en oma en pas uren later terugkwam omdat ik bij de bakker over het hoofd werd gezien en daar niks van durfde te zeggen.
Ik krop mijn verongelijktheid op en kom heel boos, verdrietig of gefrustreerd thuis. Mijn definitie van 'assertiviteit' is dan ook 'heel boos kijken'.Ik denk dat het ermee te maken heeft dat ik assertiviteit ook als een vorm van asociaal gedrag zie: wie beleefd is toont incasseringsvermogen.
quote:Op zondag 21 november 2010 10:05 schreef miss_sly het volgende:
Dat is iets wat ik wel herken, twinkly, dat gebrek aan klantvriendelijkheid. Het lijkt wel of de meeste mensen hun werk niet meer met plezier doen en het maar moeilijk kunnen opbrengen de bij hun werk horende vriendelijkheid en servicegerichtheid te tonen.
In de Hema in Arnhem hebben ze er eentje die er gewoon in slaagt geen enkel oogcontact met je te makenquote:Op zondag 21 november 2010 11:20 schreef Grunsfan het volgende:
[..]
Elke keer als ik bij onze Hema kom, hebben de kassieres zuchtende gespreken over wie er eerst aan de beurt is om te lunchen, hoe lang ze nog moeten of hoe erg het wel niet is dat het zo druk is. Gewoon waar de klanten bij zijn, zo onprofessioneel vind ik dat!
Oh dat geloof ik graag. Alleen die ik niks van bovenstaande, dus dan zou je zeggen dat een simpel "hallo" er even af moet kunnen.quote:Op zondag 21 november 2010 11:35 schreef Baby_Girl het volgende:
Dat het onprofessioneel is ben ik met je eens, maar in een winkel werken is ook niet meer leuk. Klanten die je afbekken omdat ze 5 minuten in de rij moeten staan, bellen aan de kassa, je compleet negeren, geld neer pleuren ipv even normaal aangeven, steeds minder pauze (te duur allemaal he) of zelfs helemaal geen/kortere pauze omdat er niemand is die je overneemt (planning!! En weer te duur 1extra man in huis). Dit is even een klein stukje van de andere kant van de toonbank.
Plezier is er al lang niet meer, Tis gewoon een wisselwerking.
Nee, ik heb het haar duidelijk gemaakt door de laatste keer het geld aan te geven, toen mijn hand steeds iets verder weg te trekken toen ze het aan wilde nemen tot ze me verward aankeek en dan heel blij HALLO!quote:Op zondag 21 november 2010 11:32 schreef k_i_m het volgende:
Heb je dat wel eens tegen d'r manager gezegd?
Als jij je werk niet goed doet, komen mensen ook over je klagen. Ik zou het gewoon doenquote:Op zondag 21 november 2010 11:44 schreef Mwanatabu het volgende:
Nee, ik heb het haar duidelijk gemaakt door de laatste keer het geld aan te geven, toen mijn hand steeds iets verder weg te trekken toen ze het aan wilde nemen tot ze me verward aankeek en dan heel blij HALLO!te zeggen.
En weer iemand die denkt dat ik niet goed snik ben
Ik werk ook op een "schopstoelafdeling". Zodra er iets misgaat, bellen ze eerst ons. Gevolg is dat de eerste frustratie dus altijd over ons heenkomt. En ik vind het prachtig. Heerlijk om te zien dat je door extra ijzig beleefd te doen iemand even flink de spiegel kunt voorhouden. Daarnaast ben ik zo iemand die van de zenuwen gaat lachen, dus als er iemand echt uit zijn naad staat te gaan heb je aan mij helemaal een goeie.quote:Op zondag 21 november 2010 11:48 schreef k_i_m het volgende:
Dat snap ik dus niet. Ik krijg dagelijks boze mensen aan de lijn op mijn werk. Tot schreeuwen aan toe. Die vergallen echt mijn plezier niet. Sterker nog, dat zorgt ervoor dat de volgende klant die ik aan de lijn krijg nog meer tevreden ophangt, omdat ik extra mijn best doe die patjakkers de boel niet te laten verzieken voor de rest. Anders blijf je met je eigen negatieve reactie de spiraal naar beneden in stand houden.
Overigens zeg ik altijd wel wat van onbehoorlijk gedrag, dan weet ik zeker dat de mensen het niet "per ongeluk" doen, zodat ik altijd nog de keus heb om de telefoon neer te leggen.
Maar zou jij dan ook 5 minuten vantevoren komen aankakken bij de landelijke intocht? Om dan tegen je kind te zeggen: ja stom he, er staan allemaal mensen daar, nu kunnen wij er niet bij?quote:Op zondag 21 november 2010 12:11 schreef debuurvrouw het volgende:
Nou had ik hier een heel verhaal getypt, en toen viel mijn LAN verbinding uit.![]()
Dus nog maar een keer.
Ik erger me dus echt aan al die volwassenen vooraan bij Sinterklaas. Ja, dat je dreumes begeleiding nodig heeft snap ik, maar mijn kleuter ziet niks daardoor. en die maakt het wél bewust mee. Vaak helpt een goed getimed: ja schat, maar de papa van kind X wil ook graag sinterklaas een handje geven.![]()
ik ga zeker niet drie uur staan kleumen omdat er anders ouders niet vooraan kunnen staan nee. En ik ga sowieso niet naar de landelijke intocht. Hier in het drie kippen en een paardekop dorp is het al dringen. en inderdaad, ouders lijken alles met hun kind te willen beleven. Is dat het kwaliteitstijd principe? ik sta zo ver mogelijk achteraan, want haske lang.quote:Op zondag 21 november 2010 12:29 schreef Roomsnoes het volgende:
[..]
Maar zou jij dan ook 5 minuten vantevoren komen aankakken bij de landelijke intocht? Om dan tegen je kind te zeggen: ja stom he, er staan allemaal mensen daar, nu kunnen wij er niet bij?
Tja... uiteraard is sinterklaas een kinderfeest en er mochten gerust 100 kinderen voor mij komen staan. Maar laat komende ouders ga ik er dan echt niet voorlaten, spijt me zeer. Die hadden echt beter na moeten denken en óf ook eerder moeten komen, of een plekje zoeken langs de route in plaats van bij de aanmeerplaats. Daar was echt nog genoeg plek. Dan maak je wat mij betreft als ouder het erg moeilijk voor je kind om een leuke intocht-ervaring te hebben.
Ponypark Slagharen laatst. Waren ze erg scherp op te kleine kinderen die in de Wildwaterbaan etc. wilden (Hoewel, wilden? Door hun ouders meegesleurd werden!)quote:Op zondag 21 november 2010 12:54 schreef amaranta het volgende:
Zijn dat ook de ouders die bij de efteling koste wat het kost wil dat hun kind van 1.00 mtr in de python gaat, terwijl het bordje duidelijk zegt 1.20 mtr?
Tis wachten tot er iets gebeurd,waarop de ouder zij, ja jullie moeten beter opletten.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |