abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 20 november 2010 @ 16:41:51 #1
136730 PiRANiA
All thinking men are atheists.
pi_88946006
De thuisserver. Velen hebben er één thuis, de één gebruikt een oude PC, de ander een klein PC'tje.

Wat kan je doen met een thuisserver:
• Je bestanden altijd beschikbaar maken
• Je computer altijd en overal beschikbaar maken
• Een webcam er aan hangen, en dan op je netwerk de camera bekijken
• Gebruiken als netwerkstorage
• Gebruiken als een mediaservertje
• Automatisch downloaden

Ik wil zelf het volgende:
• Automatisch nieuwe posts op usenet zoeken, NZB's in dropbox zetten en downloaden. Dit doe ik nu al op mijn PC, maar ik wil dit 24/7
• Gedownloadde series automatisch draadloos op mijn telefoon zetten (zodat ik die in de trein kan zien)
• Ik heb al een NAS, daar wil ik de gedownloade series naartoe schrijven (zodat ik die op mijn PC kan kijken

Ik zat naar dit bordje te kijken: http://beagleboard.org/hardware-xM [1GHz, 512MB RAM, 4GB]. Misschien wordt die 4GB wat krap voor downloaden (cache enzo).

Wie heeft ervaringen? Welke bordjes/PC's? Welke configuraties? Wat doe je er mee? Wat kost het je? *O*

[ Bericht 1% gewijzigd door PiRANiA op 20-11-2010 16:53:56 ]
  zaterdag 20 november 2010 @ 16:49:33 #2
136730 PiRANiA
All thinking men are atheists.
pi_88946252
De printer er aan hangen kan natuurlijk ook nog, is waarschijnlijk wel handig ^O^.
pi_88946553
ben begonnen als hobby pc, later werd dit htpc (zonder tv functionaliteit helaas maar oke)
en inmiddels is het gewoon een goeie dikke fileserver...

volgende configuratie:

1 x Areca ARC-1261ML SFF-8087
5 x Hitachi Deskstar 7K1000.B, 1TB
4 x Hitachi Deskstar 7K2000, 2TB
1 x Samsung Spinpoint F1 HD502IJ, 500GB
1 x Samsung SH-S223F
Sharkoon Rebel 9 Economic
Logitech Cordless Desktop EX 100
GeIL Value Dual Channel GX24GB6400LDCK
Gigabyte GA-MA78GM-S2H
AMD Athlon X2 4850e
Addonics Disk Array AE5RCS35NSA
Addonics Disk Array AE4RCS35NSA-B

Dit alles draait op Windows 7 Ultimate
ik heb (gelukkig) geen stroomkosten, maar hij staat niet altijd aan :)
printer eraan hangen is helemaal geen slecht idee trouwens...
  zaterdag 20 november 2010 @ 16:59:39 #4
68576 eleusis
fokked op kidz
pi_88946614
Ik ben gegaan voor een saai en degelijk Intel Atom boardje. Waarom?

- x86 architectuur is een wens, omdat ik FreeBSD wil draaien. Dit laatste weer voor de uitstekende disk-encryptie wat voor mij een eis is. Daarnaast is de support voor x86 in elk OS nu eenmaal het beste, en kun je veel beter troubleshooten als je standaardiseert op één architectuur (bijvoorbeeld je systeemschijf in een andere machine booten).
- Ik heb niet zo'n zin in debuggen over seriële poorten, VGA en keyboardaansluiting vind ik wel prettig.
- Low-power is mooi meegenomen, maar mag niet leiden tot een minder goed werkend systeem. In het verleden heb ik ervaring met de VIA Epia en VIA C3, een low-power x86-compatible, maar hier had ik soms freezes en panics mee, ik verdenk de VIA chipset (heb altijd gezeik gehad met VIA ook met AMD cpu's onder Windows).
- Het board kost geen reet, past in elke ATX kast, lust standaardcomponenten en je krijgt de CPU erbij.
- De Atom kan goed speedsteppen, bij weinig gebruik draait hij op 198MHz, maar als je kracht nodig hebt gaat hij tot 1.6GHz met zijn dualcore met hyperthreading (4 logische cpu's). Kernels compileren is dus geen probleem maar als hij niets doet is hij redelijk zuinig.

Het resulteert in een servertje dat heel wat kan, me weinig hoofdpijn geeft, en met 2x 1TB schijven (Seagate Barracuda Green) in RAID1-opstelling, een extra case-fan en een stevige PSU (mag liever niet kapotgaan) toch maar 42 Watt gebruikt. Veel lager hoeft het van mij niet, gezien de voordelen die x86 heeft.

Een ARM boardje zou ik persoonlijk zelf niet snel aan beginnen tenzij uit hobbyisme. Heb wel een aantal sparc64 systemen gehad en ook geklooid met Linux op MIPS, maar als 't om een server gaat, wil ik vooral dat het retestabiel, supersaai en foolproof is. Dus hoe meer standaard het systeem, hoe beter.

Ik draai er een beetje de standaarddingen op: Samba fileserver, PHP/Apache/MySQL stack voor ontwikkelen en voor externe toegang tot muziek, mailserver, Asterisk voor de VOIP, etc., alles waar een unix-pakket voor is gaat lukken. Maar omdat het x86 is kun je er ook gewoon Windows op draaien als het moet.

En ik heb hem aan een simpele UPS van APC hangen (die ik monitor met apcupsd). Hij houdt het ongeveer 2 uur uit op de accu.

[ Bericht 1% gewijzigd door eleusis op 20-11-2010 17:11:23 ]
Ik in een aantal worden omschreven: Ondernemend | Moedig | Stout | Lief | Positief | Intuïtief | Communicatief | Humor | Creatief | Spontaan | Open | Sociaal | Vrolijk | Organisator | Pro-actief | Meedenkend | Levensgenieter | Spiritueel
pi_88947566


Een Compaq P3 1 Ghz met 512 MB en 160 GB schijf. Gewoon, als PHP/MySQL/FTP server en is nagenoeg onhoorbaar. Draait Debian 4.x al heel lang stabiel, maar ik wil iets hebben waarmee ik met één webinterface o.a. torrents kan starten, users kan aanmaken en stats kan zien.
url
  zaterdag 20 november 2010 @ 19:44:22 #6
68576 eleusis
fokked op kidz
pi_88952518
Weinig replies. Laffe users tegenwoordig stoppen een usb-drive in hun Sitecom en denken dat ze de man zijn.

Vroeger moesten we een Linux- of BSD-bak als server inzetten om überhaupt NAT te kunnen doen en met meerdere mensen op één Casema- of beter nog ISDN-verbinding te internetten _O_ Bij een vrind heb ik nog 10BASE2 coax gelegd _O_
Ik in een aantal worden omschreven: Ondernemend | Moedig | Stout | Lief | Positief | Intuïtief | Communicatief | Humor | Creatief | Spontaan | Open | Sociaal | Vrolijk | Organisator | Pro-actief | Meedenkend | Levensgenieter | Spiritueel
pi_88952620
Ik zit al heel lang erover te denken om iets dergelijks aan te schaffen, maar die server dan ook onzichtbaar weg te werken en te coderen. Veilig voor brand(je) en inbrekers. Een NAS is natuurlijk mooi, maar een server is beter omdat ik ook een paar ajaxprojectjes heb draaien (nu in een Virtualbox). Een moderne televisie kan tegenwoordig direct vanaf het netwerk afspelen. Gedownloade series hoeven niet eens meer gebrand te worden.
Jezus redt
[-== Arch Linux ==-]
  zaterdag 20 november 2010 @ 19:48:00 #8
136730 PiRANiA
All thinking men are atheists.
pi_88952685
FreeBSD is ook een optie. Alleen even kijken of ik makkelijk dropbox er op kan zetten (heb ik op een FreeBSD server nogal problemen mee gehad). Voorlopig ga ik voor ubuntu.

Streamertje heb ik al :).
pi_88953197
Woon in een kantoorpand met een aantal andere mensen waar al een complete netwerkinfrastructuur beschikbaar was. Heb de server neergezet in de centrale ruimte waar alle patchkasten staan. Ik ergerde me dood aan mensen die de hele torrents gingen downloaden van public trackers en daarmee heel de internetverbinding dichttrokken, dus zocht ik een oplossing. Ik heb een oude Pentium 4 pc op een Asus P4P800 bordje nu ingericht als ubuntu-server met een paar flinke schijven. Daar staat onder andere sabnzbdplus op zodat iedereen in het pand daar lekker kan downloaden via hun webbrowser, alles centraal opgeslagen staat en we van die ellendige torrents af zijn. Ook heb ik er torrentflux op gezet voor die ene uitzondering die niet op usenet te vinden is. En mensen kunnen hun zooi er dumpen als ze bijvoorbeeld Windows opnieuw gaan installeren. Het grappige is dat ik onder windows alleen maar ellende met deze bak heb gehad, maar met Ubuntu heeft ie nu al een uptime van enkele maanden op een paar reboots voor updates na. En wat heeft het me gekost? Helemaal niks! Op een extra hdd na. Moet alleen nog een keertje die auto-downloader voor series installeren.
  zaterdag 20 november 2010 @ 20:17:28 #10
322318 .Neovo.
Driven By The Future
pi_88953841
Ik heb zelf ook een servertje draaien. ik gebruik een hp d230mt die ik had gekregen van een kantoor als server. Ik heb er nu twee harde schijven van 80 GB inhangen, en dat werkt prima. Server zelf draait op Windows 2003 Standard Edition die ik via school kon krijgen. Voor nop dus. Mijn server doet dienst als een fileserver, een webserver, ftp, vpn Hij staat nu uit, 1 harde schijf is kapot (of kapot aan het gaan, dit geeft de bios aan tenminste) Gelukkig had ik deze bestanden ook nog op een externe HDD staan, dus een ramp is het niet :P
  zaterdag 20 november 2010 @ 20:49:55 #11
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_88954929
Ik heb via marktplaats een goedkope Dell pizzadoos gekocht met een Celeron ( :') ), een paar GB RAM en 2x 300 GB (Raid-1) harddisks. Ubuntu erop en gaan met die banaan :7

  zaterdag 20 november 2010 @ 20:53:38 #12
150083 Barcaconia
ºº [[[[] []]]] ºº
pi_88955036
quote:
1s.gif Op zaterdag 20 november 2010 16:58 schreef mschol het volgende:
ben begonnen als hobby pc, later werd dit htpc (zonder tv functionaliteit helaas maar oke)
en inmiddels is het gewoon een goeie dikke fileserver...

volgende configuratie:

1 x Areca ARC-1261ML SFF-8087
5 x Hitachi Deskstar 7K1000.B, 1TB
4 x Hitachi Deskstar 7K2000, 2TB
1 x Samsung Spinpoint F1 HD502IJ, 500GB
1 x Samsung SH-S223F
Sharkoon Rebel 9 Economic
Logitech Cordless Desktop EX 100
GeIL Value Dual Channel GX24GB6400LDCK
Gigabyte GA-MA78GM-S2H
AMD Athlon X2 4850e
Addonics Disk Array AE5RCS35NSA
Addonics Disk Array AE4RCS35NSA-B

Dit alles draait op Windows 7 Ultimate
ik heb (gelukkig) geen stroomkosten, maar hij staat niet altijd aan :)
printer eraan hangen is helemaal geen slecht idee trouwens...
Ik vraag me toch af wat je met 13TB storage moet. Daar past meer op dan je in je leven kunt lezen/kijken volgens mij :P Ik heb een 200gb HD in mijn laptop en die is al ruim voldoende :')
[b]Op vrijdag 24 augustus 2007 09:50 schreef PretKroket het volgende:[/b]
dude? :') ik hoop voor je dat je niet serieus bent
Even voor jou: 2x1/2 = 1/2 x 1/2
[b]Neem mij niet tè serieus, dat doe ik zelf ook niet[/b]
  zaterdag 20 november 2010 @ 21:00:48 #13
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_88955253
quote:
10s.gif Op zaterdag 20 november 2010 20:53 schreef Barcaconia het volgende:

[..]

Ik vraag me toch af wat je met 13TB storage moet. Daar past meer op dan je in je leven kunt lezen/kijken volgens mij :P Ik heb een 200gb HD in mijn laptop en die is al ruim voldoende :')
Host een bittorrentclient voor een paar users en zie de TB's vollopen.
  zaterdag 20 november 2010 @ 21:02:06 #14
150083 Barcaconia
ºº [[[[] []]]] ºº
pi_88955300
quote:
10s.gif Op zaterdag 20 november 2010 21:00 schreef Tijn het volgende:

[..]



Host een bittorrentclient voor een paar users en zie de TB's vollopen.
Ik heb geen idee wat dat betekent, het was eigenlijk wel een serieuze vraag van mij :)
[b]Op vrijdag 24 augustus 2007 09:50 schreef PretKroket het volgende:[/b]
dude? :') ik hoop voor je dat je niet serieus bent
Even voor jou: 2x1/2 = 1/2 x 1/2
[b]Neem mij niet tè serieus, dat doe ik zelf ook niet[/b]
  FOK!fotograaf zaterdag 20 november 2010 @ 21:04:38 #15
63 Marc H
- Satan's Livecoach -
pi_88955374
Mijn thuis server(tje?) :

Intel Core2Quad Q6600, 2.4 Ghz
8 GB ram
2x 1 TB
1x 1.5 TB
2x 500 GB (raid0) voor tijdelijke downloads
4x 1.5 TB (raid 5), 4.5 TB effectief, voor belangrijk spul, backups van mijn workstation enz.
Bij elkaar een kleine 9 TB aan schijfruimte :)

Taken:
Fileserver voor mijn netwerkje thuis.
Download machientje.
Testbak voor netwerkdingen. De computer speelt soms host voor verschillende virtuele servers, waaronder een exchange omgeving, database server en wat er nog meer uitgeprobeerd moet worden.
You don't have to be the Dalai Lama to tell people that life's about change.
  zaterdag 20 november 2010 @ 21:05:45 #16
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_88955410
quote:
11s.gif Op zaterdag 20 november 2010 21:02 schreef Barcaconia het volgende:

[..]



Ik heb geen idee wat dat betekent, het was eigenlijk wel een serieuze vraag van mij :)
Het is ook een serieus antwoord van mij. Ik host op 2 servers een bittorrenclient. Users kunnen op die server een torrent-file starten, waarna de inhoud van de torrent naar de server wordt gedownload. De users kunnen vervolgens alle gedownloade content via HTTP of FTP binnen slurpen, ook de content die door andere users is gedownload.

Hartstikke leuk om zo films, series, muziek, apps en games met elkaar te delen, maar het kost wel een hoop opslagruimte.
pi_88955726
quote:
14s.gif Op zaterdag 20 november 2010 21:05 schreef Tijn het volgende:

[..]



Het is ook een serieus antwoord van mij. Ik host op 2 servers een bittorrenclient. Users kunnen op die server een torrent-file starten, waarna de inhoud van de torrent naar de server wordt gedownload. De users kunnen vervolgens alle gedownloade content via HTTP of FTP binnen slurpen, ook de content die door andere users is gedownload.

Hartstikke leuk om zo films, series, muziek, apps en games met elkaar te delen, maar het kost wel een hoop opslagruimte.
Gebruik je ook Torrentflux?
  zaterdag 20 november 2010 @ 21:16:31 #18
150083 Barcaconia
ºº [[[[] []]]] ºº
pi_88955772
quote:
14s.gif Op zaterdag 20 november 2010 21:05 schreef Tijn het volgende:

[..]



Het is ook een serieus antwoord van mij. Ik host op 2 servers een bittorrenclient. Users kunnen op die server een torrent-file starten, waarna de inhoud van de torrent naar de server wordt gedownload. De users kunnen vervolgens alle gedownloade content via HTTP of FTP binnen slurpen, ook de content die door andere users is gedownload.

Hartstikke leuk om zo films, series, muziek, apps en games met elkaar te delen, maar het kost wel een hoop opslagruimte.
Ah, op die fiets. Dat helpt idd. Maar jij krijgt dus ook alles thuis wat anderen delen? Dat is nog wel leuk ook!
[b]Op vrijdag 24 augustus 2007 09:50 schreef PretKroket het volgende:[/b]
dude? :') ik hoop voor je dat je niet serieus bent
Even voor jou: 2x1/2 = 1/2 x 1/2
[b]Neem mij niet tè serieus, dat doe ik zelf ook niet[/b]
  zaterdag 20 november 2010 @ 21:18:59 #19
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_88955848
quote:
1s.gif Op zaterdag 20 november 2010 21:14 schreef Thomas B. het volgende:

[..]


Gebruik je ook Torrentflux?
Jep :)

Maar het wordt niet meer actief ontwikkeld, dus ik zoek eigenlijk wat anders. Ik zit eraan te denken om MLDonkey eens te proberen.
pi_88955911
quote:
14s.gif Op zaterdag 20 november 2010 16:41 schreef PiRANiA het volgende:
Ik zat naar dit bordje te kijken: http://beagleboard.org/hardware-xM [1GHz, 512MB RAM, 4GB]. Misschien wordt die 4GB wat krap voor downloaden (cache enzo).
Ik snap niet helemaal waarom je voor downloaden veel RAM nodig zou hebben. Cache? Voor wat? Als je internet-verbinding sneller is dan je harddisk? Lijkt me een vrij onrealistisch probleem.
  zaterdag 20 november 2010 @ 21:25:28 #21
127809 SuperrrTuxxx
Zwerver met een wekker
pi_88956054
quote:
14s.gif Op zaterdag 20 november 2010 21:18 schreef Tijn het volgende:

[..]



Jep :)

Maar het wordt niet meer actief ontwikkeld, dus ik zoek eigenlijk wat anders. Ik zit eraan te denken om MLDonkey eens te proberen.
Idd jammer van Torrentflux, ik zoek ook nog een alternatief.
Heddegijdagezeedgehadjamindedawerkelukwoarhoedoedegijdahoedoedegijdahoeheddegijdagedoan.
Don't you ever get stuck in the sky when you're high?
pi_88956064
Thuisserver is een groot woord misschien, maar ik ben erg blij met mijn Foxconn barebone kastje (met dual core atom en 2GB geheugen) waar FreeNAS opdraait. Heb er SABnzbd bijgeprutst, ik doe er mijn backups via Time Machine op, uiteraard stream ik er mijn media vandaan icm met een Popcorn Hour, doe er bestandsopslag op, etc.
pi_88956205
Ik heb een Asrock A330ION bordje. 2GB geheugen erin, HDD erin, goedkoop kastje eromheen, en gaan met die thuisserver! :9 En door de ION is hij gelijk inzetbaar als HTPC!

Ik ben alleen van plan om binnenkort een keer een USB-stick van 8GB ofzo aan te schaffen om het OS op te installeren. Scheelt weer geluid :P
pi_88956307
Die nieuwe HP Proliant microservers (http://h10010.www1.hp.com(...)4237917-4248009.html) lijken me echt geweldig btw. Heb zakelijk een hoop ervaring met Proliants en om er tegen deze prijs (die dingen gaan vanaf een euro of 300!) één thuis neer te kunnen zetten is natuurlijk super.
pi_88956496
quote:
14s.gif Op zaterdag 20 november 2010 21:31 schreef KingOfMars het volgende:
Die nieuwe HP Proliant microservers (http://h10010.www1.hp.com(...)4237917-4248009.html) lijken me echt geweldig btw. Heb zakelijk een hoop ervaring met Proliants en om er tegen deze prijs (die dingen gaan vanaf een euro of 300!) één thuis neer te kunnen zetten is natuurlijk super.
't Is een barebone zo te zien? Best een hoop geld daarvoor.. Ik was in totaal voor 250 ofzo klaar.
pi_88956584
quote:
14s.gif Op zaterdag 20 november 2010 21:18 schreef Tijn het volgende:

[..]



Jep :)

Maar het wordt niet meer actief ontwikkeld, dus ik zoek eigenlijk wat anders. Ik zit eraan te denken om MLDonkey eens te proberen.
Bij ons wordt het eik nog maar zelden gebruikt. Steeds meer gaan ze hier de voordelen inzien van usenet en worden ze handiger in het zoeken van bestanden. Torrents zijn, gelukkig, stervende hier, dus Torrentflux functioneert nog prima. Maar ik ga toch eens kijken wat dat MLDonkey is want dat ken ik niet.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 20-11-2010 21:40:04 ]
pi_88957392
quote:
10s.gif Op zaterdag 20 november 2010 20:53 schreef Barcaconia het volgende:

[..]



Ik vraag me toch af wat je met 13TB storage moet. Daar past meer op dan je in je leven kunt lezen/kijken volgens mij :P Ik heb een 200gb HD in mijn laptop en die is al ruim voldoende :')
heb je die acrea kaart gezien, das een raid controller..
zowel de 2TB schijven als de 1TB schijven zitten in raid 5
waardoor ik netto wat minder overhoudt (volgens mij 7TB + 4TB, server staat nu niet aan :+ )
pi_88958033
quote:
1s.gif Op zaterdag 20 november 2010 21:59 schreef mschol het volgende:

[..]


heb je die acrea kaart gezien, das een raid controller..
zowel de 2TB schijven als de 1TB schijven zitten in raid 5
waardoor ik netto wat minder overhoudt (volgens mij 7TB + 4TB, server staat nu niet aan :+ )
Da's nog steeds 11TB. Waar heb je dat in hemelsnaam voor nodig? :o

Vroeger had ik ook zo'n gewoonte om alle films die ik downloadde te bewaren. Maar tegenwoordig heb ik daar usenet voor.
pi_88958076
quote:
1s.gif Op zaterdag 20 november 2010 22:17 schreef KomtTijd... het volgende:

[..]


Da's nog steeds 11TB. Waar heb je dat in hemelsnaam voor nodig? :o

Vroeger had ik ook zo'n gewoonte om alle films die ik downloadde te bewaren. Maar tegenwoordig heb ik daar usenet voor.
anime, en nee usenet is dan eecht pure bagger, overigens geldt dit ook voor oudere films...
ik heb een abbotje op eweka en dan nog is het aanbod (met 600 dagen retentie) bedroevend, zelfs i.c.m. private torrent sites (waar ik meer vanaf kan halen)
pi_88959352
quote:
1s.gif Op zaterdag 20 november 2010 22:18 schreef mschol het volgende:

[..]



anime, en nee usenet is dan eecht pure bagger, overigens geldt dit ook voor oudere films...
ik heb een abbotje op eweka en dan nog is het aanbod (met 600 dagen retentie) bedroevend, zelfs i.c.m. private torrent sites (waar ik meer vanaf kan halen)
Usenet en private sites te samen een bedroevend aanbod....

Wat voor rariteitenkabinet wil jij op je drives dan?

Er is bijna geen film meer die je niet zo even van het net aftrekt.
(echt oud spul en obscuur slecht verspreid filmhuis spul daargelaten)
pi_88959518
quote:
7s.gif Op zaterdag 20 november 2010 19:44 schreef eleusis het volgende:
Weinig replies. Laffe users tegenwoordig stoppen een usb-drive in hun Sitecom en denken dat ze de man zijn.

Vroeger moesten we een Linux- of BSD-bak als server inzetten om überhaupt NAT te kunnen doen en met meerdere mensen op één Casema- of beter nog ISDN-verbinding te internetten _O_ Bij een vrind heb ik nog 10BASE2 coax gelegd _O_
Dit had ik vroeger ook, een oude linux bak met variant van linux en later een andere versie (namen ben ik kwijt), maar god ik was Baas met zn servertje op een 468.

Tegenwoordig heb ik een QNAP 459 PRO met 4x 2TB in raid 5 staan. Hierdop draait van alles zoals Itunes server, uPnP server, en sabnzbd. Dmv players / laptops kan ik overal in huis alles kijken.

Verder komt er waarschijnlijk dit in huis, gaat volledig draadloos, wat ik dus op mijn NAS / Wlan router aansluit.
Hee. Zeg nou zelf, ik ben toch gewoon een hartstikke lekker ding? TOch?
pi_88959546
quote:
1s.gif Op zaterdag 20 november 2010 22:53 schreef grindfreakje het volgende:

[..]



Usenet en private sites te samen een bedroevend aanbod....

Wat voor rariteitenkabinet wil jij op je drives dan?

Er is bijna geen film meer die je niet zo even van het net aftrekt.
(echt oud spul en obscuur slecht verspreid filmhuis spul daargelaten)
geen rariteiten, ik heb gewoon bepaalde (kwaliteits)eisen aan m'n films.. dan slinkt het aanbod heel rap..
ik ga namelijk geen divxjes meer kijken..
de recente films (zeg vanaf 2000 voor het gemak): ja die kan je wel vinden, alles eerder, in goede kwaliteit wordt al lastig, als je dan ook nog eens een filmhuis film wilt hebben, sterkte...
dus aanbod is zeker beperkt, en als het op anime aankomt zijn er nog wat andere punten waardoor de beschikbaarheid afneemt (zoals b.v. het in licentie nemen van een serie door een US bedrijf)
pi_88960435
quote:
1s.gif Op zaterdag 20 november 2010 23:00 schreef mschol het volgende:

[..]


geen rariteiten, ik heb gewoon bepaalde (kwaliteits)eisen aan m'n films.. dan slinkt het aanbod heel rap..
ik ga namelijk geen divxjes meer kijken..
de recente films (zeg vanaf 2000 voor het gemak): ja die kan je wel vinden, alles eerder, in goede kwaliteit wordt al lastig, als je dan ook nog eens een filmhuis film wilt hebben, sterkte...
dus aanbod is zeker beperkt, en als het op anime aankomt zijn er nog wat andere punten waardoor de beschikbaarheid afneemt (zoals b.v. het in licentie nemen van een serie door een US bedrijf)
Maar zijn van die films al goede AVCHD of MKV rips gemaakt, en zijn ze zelfs al in FullHD gereleased. (ik neem aan dat je net als ik 1080P als minimum norm hebt.)

Maar als dat oude spul niet in de winkel ligt als Blu-Ray word het gewoon erg lastig, alles wat in de winkel ligt is ook op het net te vinden (ik weet ook niet van welke tt sites jij lid bent. Maar sommigen zijn zeer goed voor films, en soms is het verrassend wat voor oude meuk er soms op staat.
pi_88960610
quote:
1s.gif Op zaterdag 20 november 2010 23:27 schreef grindfreakje het volgende:

[..]



Maar zijn van die films al goede AVCHD of MKV rips gemaakt, en zijn ze zelfs al in FullHD gereleased. (ik neem aan dat je net als ik 1080P als minimum norm hebt.)
1080p is overrated voor anime, zelfs voor normale films vind ik maar een select paar die er echt veel beter uit zien en ja ik heb een fullHD tv...
mijn anime volume is ruwweg 4TB, die is voor +/- 95% vol
mijn films volume is ruwweg 3TB, die is voor 98% vol
dan heb ik nog een volume voor games/apps van ruwweg 3TB, die is voor 50% gevuld gok ik, maar die moet ik opruimen, net als m'n films...
echter kijk ik b.v. ook heel veel documentaires van National geograpic..
zit nu op, denk ik, zo'n 300 stuks, a 1,3GB per stuk...
pi_88963433
Anime kijk ik zelf nooit meer, (vroeger wel hentai)

Maar het kan tegenwoordig wel erg snel gaan met opslag, sommige films download ik ongecomprimeerd (is met sommige films echt mooier) en tja 5 films is dan weer 200GB.
Ik heb toen ik ben begonnen met FullHD toch maar besloten om niets meer te bewaren, als ik iets weer zoek haal ik het wel van het net. Alleen obscure oude horrors wil ik nog wel bewaren want die kunnen lastig zijn.
  zondag 21 november 2010 @ 02:03:04 #36
136730 PiRANiA
All thinking men are atheists.
pi_88964636
quote:
1s.gif Op zaterdag 20 november 2010 21:20 schreef Scarlet_Dragonfly het volgende:

[..]



Ik snap niet helemaal waarom je voor downloaden veel RAM nodig zou hebben.
Hoeft ook niet. Het is 512MB ram, da's prima.
quote:
Cache? Voor wat? Als je internet-verbinding sneller is dan je harddisk? Lijkt me een vrij onrealistisch probleem.
En die 4GB is totale opslag. De artikelen worden bij download gecached op de disk voordat ze worden uitgepakt. Dan is 4GB voor het hele systeem misschien wat weinig.
Ik was van plan downloads te doen op het bordje, en dan weg te schrijven op de NAS :).
pi_88965590
- Athlon X4
- 8GB Geheugen
- 2x640GB (Sata,Hotswap) (VM's)
- 2x1TB (Backups en Windows Profiles)
- 8x1TB (Storage)
- Debian

Dingetje draait een stuk of 6 virtuele machines,
verder is het dus mijn leech kist, en doet ie wat backups van het netwerk.
  zondag 21 november 2010 @ 08:17:19 #38
65252 Bart
Slecht voor de gezondheid
pi_88966643
Server-configuratie:
• Athlon64 X2 3600+ 1.9GHz
• 4GB DDR2
• Asus M2A-VM bordje met geintegreerde videokaart
• Linksys EG1032 Gigabit netwerkkaart
• 2x500GB Raid 1 met daarop Windows Server 2008, plus storage van Mijn documenten en Mijn afbeeldingen van mijn laptop en pc (heb ik niet lokaal staan, via Gigabit netwerk is net zo snel en op deze manier kan ik altijd 's nachts backuppen ook al staan de laptop en pc uit).
• 1x500GB externe schijf die elke nacht automatisch een backup maakt van bovenstaande schijf plus alle mp3's op onderstaande schijf.
• 1x1,5TB voor alle downloads (films, series, muziek, games, apps)
• HP 820C Deskjet die voor alle pc's in het netwerk beschikbaar is

Op die server draait:
• XAMPP webserver
• Mercury mailserver
• Mozilla FTP-server
• OpenTTD-server
• BIND DNS-server
• TVersity om media naar de Xbox 360 te streamen
• TeamSpeak-server
• µtorrent

[ Bericht 1% gewijzigd door Bart op 29-11-2010 08:21:45 ]
I have the cape. I make the fucking Whoosh noise.
Op donderdag 12 juli 2012 19:56 schreef Lithia het volgende:
Ik durf hier niets over te zeggen. Bart is koning hier.
pi_88969232
Hhmm ik denk dat ik het meest low-profile servertje heb staan:

Via Epia 800MHz met 1 GB ram en 160 GB hd, verder niks.
Geen CD/DVD, Geen Floppy, niks overbodigs dus.

Dingetje is printserver en downloadbakje, besuur 'm remote vanaf netbook of desktop.

Verbruik <20watt :)

[ Bericht 13% gewijzigd door #ANONIEM op 21-11-2010 11:51:11 ]
pi_88970328
quote:
1s.gif Op zondag 21 november 2010 11:50 schreef Elvander het volgende:
Hhmm ik denk dat ik het meest low-profile servertje heb staan:

Via Epia 800MHz met 1 GB ram en 160 GB hd, verder niks.
Geen CD/DVD, Geen Floppy, niks overbodigs dus.

Dingetje is printserver en downloadbakje, besuur 'm remote vanaf netbook of desktop.

Verbruik <20watt :)
Watvoor OS draai je erop?
  zondag 21 november 2010 @ 13:16:45 #41
20849 Fred
Beroepschagrijn
pi_88971887
Hardware:
AMD Athlon II X4 630
Gigabyte moederbord (met onboard video en gigabit LAN)
2x 2GB DDR3 RAM
1x 320 GB (OS)
2x 500 GB
2x 1TB
Geplande upgrades:
2x 2TB storage
2x 2GB DDR3 RAM

Software:
• Windows Server 2008 64 bits
• WAMPP (voornamelijk voor de webserver)
• SABnzbd+

Virtueel met Hyper V:
• Windows 7 Ultimate 64 bits (virtueel werkstation)
• Windows Server 2003 SB (test omgeving)
• Ubuntu 10.10 (voor ssh toegang)
• Ubuntu + OpenVPN (voor VPN over poort 443)

Functies/taken:
• Fileserver
• Virtueel werkstation
• Domain Contoller + DNS + DHCP
• Webserver
• Usenet client
• Aansturing toiletkalender
• OpenVPN over poort 443
So we just called him Fred
pi_88972489
quote:
1s.gif Op zondag 21 november 2010 12:26 schreef KomtTijd... het volgende:

[..]


Watvoor OS draai je erop?
Schaammodus aan:
Windows XP
Schaammodus uit

Een lichter os is natuurlijk beter maar ik heb voorlopig echt geen tijd om me in een beter passend os te verdiepen.

Wellicht heeft iemand een tip in welk os ik me over een poosje moet verdiepen.

Ding moet het volgende kunnen:

Torrents downloaden (te starten vanaf windows xp netbook, of windows 7 pc)
Remote te besturen om bestanden naar AC Ryan Playon te kopieren over bedraad netwerk.
Printserver om HP 990CXI aan te sturen.
Intern FTP servertje om bestanden naar netbook of pc te sturen
pi_88973417
Och niets mis met XP toch? Ik draai zelf ook gewoon Ubuntu Desktop op mijn "servertje", maar dat heeft ook wel te maken met het gebruik als HTPC.

Als je echt iets significant lichters wilt kom je denk ik een beetje op van die FreeNAS achtige dingen uit.
pi_88974509
Mijn server specs:

Intel Xeon X3370 3 GHz quad
8GB DDR2
2x 75GB SAS
4x 1TB SATA
LSI raid kaart

Server word nu gebruikt voor:

Vmware ESXI met 4x een VM
1. Windows server 2008 voor AD, DHCP, DNS en SABnzbd voor de downloads en media sharing (muziek en HD films voor de HTPC)
2. Mailserver voor mezelf en kleine klanten.
3. Virtuele desktop voor me thinclient die beneden staat voor als er bezoek is.
4. Test VM voor mijn klanten.
  zondag 21 november 2010 @ 17:33:32 #45
127809 SuperrrTuxxx
Zwerver met een wekker
pi_88980632
quote:
1s.gif Op zondag 21 november 2010 14:35 schreef Wisheh het volgende:
Mijn server specs:

Intel Xeon X3370 3 GHz quad
8GB DDR2
2x 75GB SAS
4x 1TB SATA
LSI raid kaart

Server word nu gebruikt voor:

Vmware ESXI met 4x een VM
1. Windows server 2008 voor AD, DHCP, DNS en SABnzbd voor de downloads en media sharing (muziek en HD films voor de HTPC)
2. Mailserver voor mezelf en kleine klanten.
3. Virtuele desktop voor me thinclient die beneden staat voor als er bezoek is.
4. Test VM voor mijn klanten.
Ik wil ook ESXi maar ik heb de ballen verstand van die hardware. :') ;(
Heddegijdagezeedgehadjamindedawerkelukwoarhoedoedegijdahoedoedegijdahoeheddegijdagedoan.
Don't you ever get stuck in the sky when you're high?
pi_88980827
quote:
1s.gif Op zondag 21 november 2010 17:33 schreef SuperrrTuxxx het volgende:

[..]



Ik wil ook ESXi maar ik heb de ballen verstand van die hardware. :') ;(
ik wilde ESXi draaien, maar precies mijn moederbord wordt niet ondersteund (de sata chip) waardoor mijn 500GB OS disk niet gebruikt kon worden.. :(
  zondag 21 november 2010 @ 17:55:14 #47
127809 SuperrrTuxxx
Zwerver met een wekker
pi_88981263
quote:
1s.gif Op zondag 21 november 2010 17:40 schreef mschol het volgende:

[..]



ik wilde ESXi draaien, maar precies mijn moederbord wordt niet ondersteund (de sata chip) waardoor mijn 500GB OS disk niet gebruikt kon worden.. :(
Da's balen ja. -O-

Ik hoop dat ik ooit eens wijzer wordt van die (voor mij) abracadabra aan eisen. :+
Heddegijdagezeedgehadjamindedawerkelukwoarhoedoedegijdahoedoedegijdahoeheddegijdagedoan.
Don't you ever get stuck in the sky when you're high?
  FOK!fotograaf zondag 21 november 2010 @ 18:01:22 #48
13368 NiGeLaToR
pi_88981441
Ik heb de Aldi NAS gekocht :') 's kijken of we daar wat handigs mee kunnen doen.
  zondag 21 november 2010 @ 18:04:57 #49
127809 SuperrrTuxxx
Zwerver met een wekker
pi_88981542
quote:
1s.gif Op zondag 21 november 2010 18:01 schreef NiGeLaToR het volgende:
Ik heb de Aldi NAS gekocht :') 's kijken of we daar wat handigs mee kunnen doen.
Hmm interessant, ik ben benieuwd of het iets is. :9 Ik moet ook nog een keer een NAS kopen, maar het heeft niet echt haast. :P
Heddegijdagezeedgehadjamindedawerkelukwoarhoedoedegijdahoedoedegijdahoeheddegijdagedoan.
Don't you ever get stuck in the sky when you're high?
  FOK!fotograaf zondag 21 november 2010 @ 18:07:44 #50
13368 NiGeLaToR
pi_88981602
quote:
1s.gif Op zondag 21 november 2010 18:04 schreef SuperrrTuxxx het volgende:

[..]



Hmm interessant, ik ben benieuwd of het iets is. :9 Ik moet ook nog een keer een NAS kopen, maar het heeft niet echt haast. :P
Het schijnt wel een aardig ding te zijn, gebasseerd op een zelfde cpu e.d. als een WD NAS dingetje. Linux erop en een 370mhz MIPS cpu, GB aansluiting. Moet als timemachine en fileservertje gaan fungeren in dit huishouden.
pi_89002267
Is een 800mhz pc welke met een kabel op het netwerk zit, snel genoeg om dvd's draadloos te streamen?
Of moet er dan wat snellers gebruikt worden? :)
If I don't make it in heaven I'll run shit in Hades
  maandag 22 november 2010 @ 06:25:10 #52
545 dop
:copyright: dop
pi_89002300

hp e-pc c10

lekker simpel weinig stroom verbruik en goedkoop in aanschaf
Ik schrijf soms wat rottig, zelf noem ik het dyslexie , sommige zeggen dat ik lui ben.
get over it , het wordt niet beter
pi_89002622
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 06:10 schreef ik_jij_en_jou het volgende:
Is een 800mhz pc welke met een kabel op het netwerk zit, snel genoeg om dvd's draadloos te streamen?
Of moet er dan wat snellers gebruikt worden? :)
Ligt er aan wat je er op draait. Aangezien de mini-NAS systemen nog veel minder specs hebben zou het in theorie wel moeten kunnen. Misschien zoeken naar een 'light' Linux variant bedoeld voor dit doel en Windows maar zien te mijden.
  maandag 22 november 2010 @ 08:51:42 #54
136730 PiRANiA
All thinking men are atheists.
pi_89003164
Ik twijfel alleen of een Ubuntu-installatie op 1GHz goed is voor usenet (unpacken, repairen enzo, is allemaal vrij zwaar...)
  maandag 22 november 2010 @ 08:53:26 #55
65252 Bart
Slecht voor de gezondheid
pi_89003184
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 08:51 schreef PiRANiA het volgende:
Ik twijfel alleen of een Ubuntu-installatie op 1GHz goed is voor usenet (unpacken, repairen enzo, is allemaal vrij zwaar...)
Heb je er haast mee dan? Zal misschien alleen wat langer duren, maar dat lijkt me niet echt belangrijk ofzo...
I have the cape. I make the fucking Whoosh noise.
Op donderdag 12 juli 2012 19:56 schreef Lithia het volgende:
Ik durf hier niets over te zeggen. Bart is koning hier.
  maandag 22 november 2010 @ 08:55:18 #56
136730 PiRANiA
All thinking men are atheists.
pi_89003205
quote:
99s.gif Op maandag 22 november 2010 08:53 schreef Bart het volgende:

[..]

Heb je er haast mee dan? Zal misschien alleen wat langer duren, maar dat lijkt me niet echt belangrijk ofzo...
Daar heb je gelijk in, om 4:00 is dat niet echt een probleem. En dropbox in commandline, werkt dat goed? Lijkt mij superhandig om dropbox er op te zetten om NZB's te queuen.

En zal ik dit allemaal zelf in elkander flansen (qua software) of zijn hier makkelijke 'oneclick'-installaties voor? :).
pi_89005042
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 08:55 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Daar heb je gelijk in, om 4:00 is dat niet echt een probleem. En dropbox in commandline, werkt dat goed? Lijkt mij superhandig om dropbox er op te zetten om NZB's te queuen.

En zal ik dit allemaal zelf in elkander flansen (qua software) of zijn hier makkelijke 'oneclick'-installaties voor? :).
Ik heb shared folder aangemaakt voor nzbs. Kan iedereen zijn nzbs opslaan en sabnzbd monitort die map.
  maandag 22 november 2010 @ 10:37:16 #58
136730 PiRANiA
All thinking men are atheists.
pi_89005149
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 10:33 schreef Thomas B. het volgende:

[..]


Ik heb shared folder aangemaakt voor nzbs. Kan iedereen zijn nzbs opslaan en sabnzbd monitort die map.
Zelfde idee dus :) . Alleen is dropbox makkelijker denk ik :) (ook voor op andere locaties van op LAN).
pi_89007581
Nog niet zo lang geleden mn server de deur uit gedaan. Was een HP DL160 met een Xeon processor. Ding maakte me teveel herrie en lustte ook een behoorlijk slokje energie. Werkte overigens wel prima :Y Was voorzien van Windows 2008 R2 en draaide met name als media-server.

Nu for the time being mn desktop als server aan het draaien, en binnenkort een NAS aanschaffen. Eerst even weer wat doorsparen of mn eisen naar beneden bijstellen :+
  maandag 22 november 2010 @ 12:32:59 #60
16570 Thijz
Ignorance Is Bliss
pi_89008537
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 10:33 schreef Thomas B. het volgende:

[..]


Ik heb shared folder aangemaakt voor nzbs. Kan iedereen zijn nzbs opslaan en sabnzbd monitort die map.
ik gebruik de Firefox plugin nzbdStatus om nzb's af te vuren richting Sabnzbd+. Werkt ook perfect.
Na einai kalitero anthropo apo ton patera tou.
Op vrijdag 18 juni 2010 23:17 schreef Catwoman1986 het volgende:
Held :D
pi_89012494
Ik heb een MSI Intel 945-GSE Atom bordje hiervoor met Atom N270... plus 2 GB RAM en twee energiezuinige 'Green' schijven van 1,5 TB in RAID-1 (ZFS mirror pool).

Met FreeBSD 8.1-RELEASE erop werkt dat allemaal uitstekend ondanks de niet zeer krachtige CPU. Het ding zuipt tussen de 20 en 25 Watt als ie vol bezig is.

Doet nu het volgende:
- Netwerkstorage (Samba)
- DHCP server (ISC DHCPd)
- DNS server (ISC BIND)
- IMAP server voor lezen van e-mail (Dovecot)
- SMTP server voor versturen/ontvangen van e-mail (Postfix)
- Hosten van clansite (Apache 2.2, PHP 5.3, MySQL 5.1)
- Subversion repository voor clansite (SVN DAV Apache module)
- Project management voor clansite (Trac)
- Downloaden van Usenet (sabnzbd+)

*)
pi_89018287
ik heb hier een bakstaan:

Gigabyte AM2 plankje.. M-ATX hele zooi meuk onboard.
AMD Athlon 64 1640 LE ( 2.6ghz .. en lekker zuinig.. waarvoor heb ik een dualcore nodig? :D )
1GB DDR2... dat was toen goedkoop :D en swappen doet kreng niet :7
160GB WD bootdisk :D
2x 500GB Hitachi in (soft)raid0 :7 is dus NIET mobo / controller gebonden :D
GBIT nic onboard (realtek ding..:+)
GBIT PCI-E nic.. (Intel Pro/1000 :7 )

OS: FreeBSD 8.0 X64

Primaire taken:

Router spelen
downloadbak
file-server

Secondaire taken:
web/FTP server
Icecast server
irc server

en nog wat onbelangrijke dingen :P
pi_89019519
quote:
Op maandag 22 november 2010 07:53 schreef NiGeLaToR het volgende:

[..]



Ligt er aan wat je er op draait. Aangezien de mini-NAS systemen nog veel minder specs hebben zou het in theorie wel moeten kunnen. Misschien zoeken naar een 'light' Linux variant bedoeld voor dit doel en Windows maar zien te mijden.
Ik zal wat meer over mijn idee vertellen :)

Ik heb een bigtower als desktop met daar de nodige schuifruimte in.
Deze wil ik niet elke keer aan zetten als ik wat wil zien qua films, en deze doet ook het downloaden en uitpakken.

Dus ik wil in de kelder een "servertje" zetten met een 200Gb aan ruimte ofzo waar ik wat series op kan zetten, die ik draadloos met mn media-station kan kijken.

De "server" kan ook bedraad aangesloten worden heb ik bekeken.

De vraag blijft echter, is een servertje op 800mhz genoeg voor mijn doel.

Het gaat btw om een Dell PowerEdge 1400SC met scsi schijven en 866mhz aan rekenkracht.
If I don't make it in heaven I'll run shit in Hades
pi_89020470
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 17:34 schreef ik_jij_en_jou het volgende:

[..]

Ik zal wat meer over mijn idee vertellen :)

Ik heb een bigtower als desktop met daar de nodige schuifruimte in.
Deze wil ik niet elke keer aan zetten als ik wat wil zien qua films, en deze doet ook het downloaden en uitpakken.

Dus ik wil in de kelder een "servertje" zetten met een 200Gb aan ruimte ofzo waar ik wat series op kan zetten, die ik draadloos met mn media-station kan kijken.

De "server" kan ook bedraad aangesloten worden heb ik bekeken.

De vraag blijft echter, is een servertje op 800mhz genoeg voor mijn doel.

Het gaat btw om een Dell PowerEdge 1400SC met scsi schijven en 866mhz aan rekenkracht.
Ik denk dat je een heel eind moet komen:

quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 14:35 schreef Henno het volgende:
Ik heb een MSI Intel 945-GSE Atom bordje hiervoor met Atom N270... plus 2 GB RAM en twee energiezuinige 'Green' schijven van 1,5 TB in RAID-1 (ZFS mirror pool).

Met FreeBSD 8.1-RELEASE erop werkt dat allemaal uitstekend ondanks de niet zeer krachtige CPU. Het ding zuipt tussen de 20 en 25 Watt als ie vol bezig is.

Doet nu het volgende:
- Netwerkstorage (Samba)
- DHCP server (ISC DHCPd)
- DNS server (ISC BIND)
- IMAP server voor lezen van e-mail (Dovecot)
- SMTP server voor versturen/ontvangen van e-mail (Postfix)
- Hosten van clansite (Apache 2.2, PHP 5.3, MySQL 5.1)
- Subversion repository voor clansite (SVN DAV Apache module)
- Project management voor clansite (Trac)
- Downloaden van Usenet (sabnzbd+)

*)
Vooral zorgen dat je genoeg geheugen hebt en dat je disk I/O niet 100% door je cpu moet komen. Als 't een Dell pizzadoos is, gok ik dat dit redelijk goed geregeld is.

Overigens, wat voor cpu zit er in, heb hier nog 2 1ghz p3's liggen bijvoorbeeld :+
pi_89020773
Ik gebruik een Asus P4gpl-X socket 478 bordje met daarop een Asus CT-479 Adapter met Pentium Mobile Dothan 740, 1,73 Ghz.
1 Gig geheugen en 2 TB opslag.

Stil en zuinig. ;)
  maandag 22 november 2010 @ 18:38:26 #66
35098 Metalfreak
Maar bijt niet
pi_89021966
Ik wil er ook een gaan bouwen, maar het aanbod van Atom moederborden met meer dan 2 SATA aansluitingen is erg krap. Heb er een van Gigabyte gezien en denk dat ik die maar ga bestellen. Heb sowieso nog een 1,5TB harde schijf "over" Als besturingssysteem zit ik te twijfelen tussen FreeNAS en Windows Home Server waarbij die laatste mijn voorkeur heeft vanwege het briljante redundancy systeem (soort RAID, maar dan compleet anders en per folder te regelen) Maar als ik FreeNAS gebruik kan ik wel nog een CF kaartje (dat ik nog heb liggen) gebruiken voor het OS. Nu nog een geschikte kast met voeding vinden die ik ergens kan ophangen in mijn berging.

En dan natuurlijk nog een 1 Gbit switch aanschaffen.
Don't let my username fool you...
pi_89025377
Ik was net op mn pda bezig, dus kon geen links posten.

Maar kunnen jullie me vertellen wat de betere is van deze MP-links:

Compaq ProLiant DL320

Dell PowerEdge 1400SC

Rackable-server-system

De Compaq en de Rack hebben bij mij een kleine voorkeur, maar dat is meer omdat ik zat IDE HDDs heb liggen en dus voldoende ruimte kan krijgen.
De Dell heeft daar in tegen al genoeg ruimte waar voor ik hm wil gebruiken, en ziet er gewoon vertrouwd uit :@

Het is niet dat ik totaal geen verstand van pc's heb, maar van verschillende servers heb ik gewoon geen kaas gegeten.
If I don't make it in heaven I'll run shit in Hades
pi_89028634
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 19:45 schreef ik_jij_en_jou het volgende:
Ik was net op mn pda bezig, dus kon geen links posten.

Maar kunnen jullie me vertellen wat de betere is van deze MP-links:

Compaq ProLiant DL320

Dell PowerEdge 1400SC

Rackable-server-system

De Compaq en de Rack hebben bij mij een kleine voorkeur, maar dat is meer omdat ik zat IDE HDDs heb liggen en dus voldoende ruimte kan krijgen.
De Dell heeft daar in tegen al genoeg ruimte waar voor ik hm wil gebruiken, en ziet er gewoon vertrouwd uit :@

Het is niet dat ik totaal geen verstand van pc's heb, maar van verschillende servers heb ik gewoon geen kaas gegeten.
Ik zou ze allemaal niet kopen. Het is oude afgeschreven rommel. Waarschijnlijk maken ze een teringherrie waar je gestoord van wordt en heb je aan energieverbruik een atom-systeem (wat bovendien sneller is) binnen 2 jaar terugverdiend.
Bovendien, voor die rack-servers heb je natuurlijk wel ook een rack nodig, als je ze fatsoenlijk wilt plaatsen.

Ik weet ook niet watvoor IDE schijven je hebt, maar aangezien SATA al jaren ingeburgerd is vermoed ik dat je voor 5 tientjes dezelfde capaciteit of meer in één SATA schijf kunt krijgen. wederom bijbehorende snelheids- en energieverbruik winst.
  maandag 22 november 2010 @ 21:07:03 #69
20849 Fred
Beroepschagrijn
pi_89029046
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 19:45 schreef ik_jij_en_jou het volgende:
Het is niet dat ik totaal geen verstand van pc's heb, maar van verschillende servers heb ik gewoon geen kaas gegeten.
Een server is in feite niets anders dan een pc, zij het dat de hardware geoptimaliseerd is om in een datacenter of computerzaal 24/7 dienst te kunnen doen. Daarom zitten ze vaak in een rack mountable behuizing. Voor thuis kan je net zo goed een normale pc behuizing nemen met normale hardware. Goedkoper in de aanschaf, stiller en nog een stuk zuiniger ook.
So we just called him Fred
  maandag 22 november 2010 @ 22:51:33 #70
35098 Metalfreak
Maar bijt niet
pi_89034741
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 21:07 schreef FredvZ het volgende:

[..]


Een server is in feite niets anders dan een pc, zij het dat de hardware geoptimaliseerd is om in een datacenter of computerzaal 24/7 dienst te kunnen doen. Daarom zitten ze vaak in een rack mountable behuizing. Voor thuis kan je net zo goed een normale pc behuizing nemen met normale hardware. Goedkoper in de aanschaf, stiller en nog een stuk zuiniger ook.
Dat dus. Als je rekening houdt met het feit dat er altijd iets kapot kan gaan en dat risico ook meecalculeert is zo'n eenvoudig Atom-PCtje meer dan voldoende voor thuis. Ik zou bijvoorbeeld echt geen Proliant DL360 thuis willen, dat ding klinkt alsof het elk moment kan opstijgen en volgens HP is dat "By Design". En als je aan zo'n server alsnog iets kapot gaat, kost het je een vermogen om het weer gefixt te krijgen buiten de garantieperiode (als je de onderdelen nog ergens kunt vinden) Losse onderdelen voor bijv. een HP Proliant server zijn echt niet goedkoop.
Don't let my username fool you...
  maandag 22 november 2010 @ 22:53:02 #71
136730 PiRANiA
All thinking men are atheists.
pi_89034827
Voor de beginners: http://samenkopen.net/action_products/131499

Ik koop zelf een nieuw bordje denk :).


[ Bericht 3% gewijzigd door PiRANiA op 22-11-2010 23:02:18 (lees hier onder) ]
  maandag 22 november 2010 @ 22:58:06 #72
35098 Metalfreak
Maar bijt niet
pi_89035124
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 22:53 schreef PiRANiA het volgende:
Voor de beginners: http://samenkopen.net/action_products/131499

Ik koop zelf een nieuw bordje denk :).
Wat heeft een thin client met een homeserver te maken :?
Don't let my username fool you...
  maandag 22 november 2010 @ 22:58:52 #73
136730 PiRANiA
All thinking men are atheists.
pi_89035170
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 22:58 schreef Metalfreak het volgende:

[..]



Wat heeft een thin client met een homeserver te maken :?
Hier kan je prima een servertje op zetten :Y. Weinig verbruik, vrij stil :).
  maandag 22 november 2010 @ 22:59:35 #74
35098 Metalfreak
Maar bijt niet
pi_89035206
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 22:58 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Hier kan je prima een servertje op zetten :Y. Weinig verbruik, vrij stil :).
Welke server wil je draaien op een Embedded OS :?
Don't let my username fool you...
  maandag 22 november 2010 @ 23:00:33 #75
136730 PiRANiA
All thinking men are atheists.
pi_89035258
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 22:59 schreef Metalfreak het volgende:

[..]



Welke server wil je draaien op een Embedded OS :?
Ik neem/nam aan dat je wel je eigen OS er op kan zetten?
  maandag 22 november 2010 @ 23:01:49 #76
35098 Metalfreak
Maar bijt niet
pi_89035337
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 23:00 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Ik neem/nam aan dat je wel je eigen OS er op kan zetten?
Mwah, je kan een thin client niet zomaar als een normale PC zien. Dat zal echt niet zomaar gaan, dat gaat gepaard met heel veel beperkingen.
Don't let my username fool you...
  maandag 22 november 2010 @ 23:02:08 #77
136730 PiRANiA
All thinking men are atheists.
pi_89035355
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 23:01 schreef Metalfreak het volgende:

[..]



Mwah, je kan een thin client niet zomaar als een normale PC zien. Dat zal echt niet zomaar gaan, dat gaat gepaard met heel veel beperkingen.
Okay. Ontopic dan maar weer *O*
  maandag 22 november 2010 @ 23:04:37 #78
35098 Metalfreak
Maar bijt niet
pi_89035489
Op Tweakers hebben ze trouwens deze maand een special hierover en de budgetserver vind ik geen gek systeem, alleen snap ik hun keuze voor de kast niet helemaal.

http://tweakers.net/revie(...)010-thuisserver.html
Don't let my username fool you...
  maandag 22 november 2010 @ 23:05:39 #79
136730 PiRANiA
All thinking men are atheists.
pi_89035536
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 23:04 schreef Metalfreak het volgende:
Op Tweakers hebben ze trouwens deze maand een special hierover en de budgetserver vind ik geen gek systeem, alleen snap ik hun keuze voor de kast niet helemaal.

http://tweakers.net/revie(...)010-thuisserver.html
Niet gek :)
pi_89035612
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 23:04 schreef Metalfreak het volgende:
Op Tweakers hebben ze trouwens deze maand een special hierover en de budgetserver vind ik geen gek systeem, alleen snap ik hun keuze voor de kast niet helemaal.

http://tweakers.net/revie(...)010-thuisserver.html
goedkoop, incl voeding en goed weg te werken (en door de layout zou je em bij je tv apparatuur neer kunnen zetten :P)
pi_89035846
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 23:07 schreef mschol het volgende:

[..]



goedkoop, incl voeding en goed weg te werken (en door de layout zou je em bij je tv apparatuur neer kunnen zetten :P)
Alleen geen inbouwmogelijkheden voor een ITX-bord. Dat wordt dus doe-het-zelven. Rare keuze wat dat betreft.
pi_89036142
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 22:58 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Hier kan je prima een servertje op zetten :Y. Weinig verbruik, vrij stil :).
Lijkt me niet. Een paar MB opslagruimte is daar echt niet genoeg voor. Bovendien zijn het over het algemeen geen i386 processoren volgens mij.
  dinsdag 23 november 2010 @ 07:51:45 #83
35098 Metalfreak
Maar bijt niet
pi_89041829
quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 23:07 schreef mschol het volgende:

[..]



goedkoop, incl voeding en goed weg te werken (en door de layout zou je em bij je tv apparatuur neer kunnen zetten :P)
Alleen maakt die voeding wat veel geluid om naast de TV te staan. Heb zelf een ION systeempje onder mijn TV staan, met een passief gekoelde externe voeding, maar een actief gekoelde voeding maakt toch echt teveel herrie.

quote:
1s.gif Op maandag 22 november 2010 23:13 schreef KomtTijd... het volgende:

[..]


Alleen geen inbouwmogelijkheden voor een ITX-bord. Dat wordt dus doe-het-zelven. Rare keuze wat dat betreft.
Past een ITX qua bevestiging niet in een ATX kast?
Don't let my username fool you...
pi_89041909
Ik zoek voor 1 van mijn servers nog een goeie how-to over het instellen van automatische downloads met bijvoorbeeld sabnzbd ofzo.
  dinsdag 23 november 2010 @ 09:53:02 #85
35098 Metalfreak
Maar bijt niet
pi_89043654
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 november 2010 07:57 schreef Scorpie het volgende:
Ik zoek voor 1 van mijn servers nog een goeie how-to over het instellen van automatische downloads met bijvoorbeeld sabnzbd ofzo.
Welk OS?
Don't let my username fool you...
  dinsdag 23 november 2010 @ 09:59:01 #86
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_89043809
quote:
Op maandag 22 november 2010 23:19 schreef KomtTijd... het volgende:

[..]


Bovendien zijn het over het algemeen geen i386 processoren volgens mij.
Dat maakt toch niet zoveel uit? Er is bijna geen architectuur te vinden waar geen Linuxkernel op draait.
  dinsdag 23 november 2010 @ 10:06:36 #87
136730 PiRANiA
All thinking men are atheists.
pi_89043970
Alleen dropbox draait niet op ARM ben ik bang :{
  dinsdag 23 november 2010 @ 10:15:32 #88
12221 Tijn
Powered by MS Paint
pi_89044168
quote:
Op dinsdag 23 november 2010 10:06 schreef PiRANiA het volgende:
Alleen dropbox draait niet op ARM ben ik bang :{
Ik snap sowieso het voordeel van Dropbox boven normale (S)FTP toegang niet eigenlijk :@
  dinsdag 23 november 2010 @ 10:28:50 #89
164607 sc00p
D66-rechter
pi_89044540
Ik heb een Pentium 4 HT 3,4ghz met 2gb geheugen.

Heb een camera bij mijn oprit, deze zit hierop aangesloten en deze neemt snachts op wat er gebeurd, dit doe ik met Active webcam, hiervoor zoek ik nog een alternatief aangezien deze vrij zwaar is voor de processor .

SABnzbd voor usenet, torrents doe ik nu nog met utorrent, maar dat ga ik denk ik ook web based doen :)

OS= windows 7 ultimate
Ik ook, bedankt!
  dinsdag 23 november 2010 @ 10:29:22 #90
136730 PiRANiA
All thinking men are atheists.
pi_89044557
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 november 2010 10:28 schreef sc00p het volgende:
Ik heb een Pentium 4 HT 3,4ghz met 2gb geheugen.

Heb een camera bij mijn oprit, deze zit hierop aangesloten en deze neemt snachts op wat er gebeurd, dit doe ik met Active webcam, hiervoor zoek ik nog een alternatief aangezien deze vrij zwaar is voor de processor .

SABnzbd voor usenet, torrents doe ik nu nog met utorrent, maar dat ga ik denk ik ook web based doen :)
Gebruik je ubuntu? Dan transmission voor torrents *O*

-edit- laat maar ;)
  dinsdag 23 november 2010 @ 10:43:30 #91
164607 sc00p
D66-rechter
pi_89044992
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 november 2010 10:29 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Gebruik je ubuntu? Dan transmission voor torrents *O*

-edit- laat maar ;)
Ik ben wel van plan om te switchen naar linux, ik ben alleen bang dat mijn camera dan niet goed gaat werken..
Ik ook, bedankt!
pi_89045137
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 november 2010 10:43 schreef sc00p het volgende:

[..]


Ik ben wel van plan om te switchen naar linux, ik ben alleen bang dat mijn camera dan niet goed gaat werken..
Ik zou zeggen probeer het. Over het algemeen werken datsoort dingen gewoon out-of-the-box bij ubuntu.
pi_89057518
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 november 2010 07:57 schreef Scorpie het volgende:
Ik zoek voor 1 van mijn servers nog een goeie how-to over het instellen van automatische downloads met bijvoorbeeld sabnzbd ofzo.
Stuur maar een PM dan stuur ik wat screenshots en eventueel wat remote hulp mocht je dat nodig vinden.
  dinsdag 23 november 2010 @ 22:35:13 #94
127809 SuperrrTuxxx
Zwerver met een wekker
pi_89073764
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 november 2010 10:29 schreef PiRANiA het volgende:

[..]

Dan transmission voor torrents *O*

Daar snap ik echt geen reet van. :')
Heddegijdagezeedgehadjamindedawerkelukwoarhoedoedegijdahoedoedegijdahoeheddegijdagedoan.
Don't you ever get stuck in the sky when you're high?
pi_89074347
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 november 2010 22:35 schreef SuperrrTuxxx het volgende:

[..]

Daar snap ik echt geen reet van. :')
Ik snap ook geen reet van torrents, maar aan Transmission zal het toch niet liggen? :o Dat programma is echt megasimpel.
  dinsdag 23 november 2010 @ 22:46:47 #96
127809 SuperrrTuxxx
Zwerver met een wekker
pi_89074564
quote:
10s.gif Op dinsdag 23 november 2010 22:43 schreef KomtTijd... het volgende:

[..]

Ik snap ook geen reet van torrents, maar aan Transmission zal het toch niet liggen? :o Dat programma is echt megasimpel.
Heb de webinterface nog niet aan de praat en op de commandline krijg ik bij het starten een foutmelding waar ik niks wan begrijp.
Heddegijdagezeedgehadjamindedawerkelukwoarhoedoedegijdahoedoedegijdahoeheddegijdagedoan.
Don't you ever get stuck in the sky when you're high?
pi_89074807
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 november 2010 22:46 schreef SuperrrTuxxx het volgende:

[..]

Heb de webinterface nog niet aan de praat en op de commandline krijg ik bij het starten een foutmelding waar ik niks wan begrijp.
Kun je er niet grafisch bij? (ssh -X?)
Dan is het namelijk gewoon Bewerken -> Voorkeuren -> Web -> Webcliënt inschakelen.
  dinsdag 23 november 2010 @ 22:52:42 #98
127809 SuperrrTuxxx
Zwerver met een wekker
pi_89074941
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 november 2010 22:50 schreef KomtTijd... het volgende:

[..]

Kun je er niet grafisch bij? (ssh -X?)
Dan is het namelijk gewoon Bewerken -> Voorkeuren -> Web -> Webcliënt inschakelen.
Ja die staat ingeschakeld, maar dan krijg ik een witte pagina met error 404, en er staat niks over in de logfiles. :{
Heddegijdagezeedgehadjamindedawerkelukwoarhoedoedegijdahoedoedegijdahoeheddegijdagedoan.
Don't you ever get stuck in the sky when you're high?
pi_89075347
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 november 2010 22:52 schreef SuperrrTuxxx het volgende:

[..]

Ja die staat ingeschakeld, maar dan krijg ik een witte pagina met error 404, en er staat niks over in de logfiles. :{
Heb je niet per-ongeluk ingesteld dat alleen 127.0.0.1 toegang heeft tot de webinterface? (standaard instelling)
  dinsdag 23 november 2010 @ 23:02:45 #100
127809 SuperrrTuxxx
Zwerver met een wekker
pi_89075600
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 november 2010 22:59 schreef KomtTijd... het volgende:

[..]

Heb je niet per-ongeluk ingesteld dat alleen 127.0.0.1 toegang heeft tot de webinterface? (standaard instelling)
Ik had het ip-adres van deze computer al meteen toegevoegd. Maar de localhost krijgt ook een witte pagina.
Heddegijdagezeedgehadjamindedawerkelukwoarhoedoedegijdahoedoedegijdahoeheddegijdagedoan.
Don't you ever get stuck in the sky when you're high?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')