Heb nog nooit echt over manga nagedacht of wat dan ook, maar dit maakt het zeker interessanterquote:Op maandag 8 november 2010 23:16 schreef Ascendancy het volgende:
Het is dat ook van de makers van DN he. Manga is ook erg mooi
Jup, ik wil het gewoon in originele taalquote:Op maandag 8 november 2010 23:48 schreef Yi-Long het volgende:
Nog even over dat theoretische anime-kanaal....
Vrijwel niemand hier, wat toch de doelgroep zou zijn van zo'n kanaal, zou toch gaan kijken als het allemaal nagesynchroniseerd zou zijn in het engels, of nog erger, in het nederlands...!?
... maar mocht zo'n kanaal er komen, dan weet je nu eigenlijk al vrijwel zeker dat ze toch weer gewoon die fout zullen maken.
ach, ik weet dat ik CCS nog wel kon waarderen in het nederlands (vermoedelijk doordat ik die ook als eerst in NL gezien heb, en de stemmen best oke gekozen waren)quote:Op maandag 8 november 2010 23:48 schreef Yi-Long het volgende:
Nog even over dat theoretische anime-kanaal....
Vrijwel niemand hier, wat toch de doelgroep zou zijn van zo'n kanaal, zou toch gaan kijken als het allemaal nagesynchroniseerd zou zijn in het engels, of nog erger, in het nederlands...!?
... maar mocht zo'n kanaal er komen, dan weet je nu eigenlijk al vrijwel zeker dat ze toch weer gewoon die fout zullen maken.
Natuurlijk wel.quote:Op maandag 8 november 2010 23:48 schreef Yi-Long het volgende:
Nog even over dat theoretische anime-kanaal....
Vrijwel niemand hier, wat toch de doelgroep zou zijn van zo'n kanaal, zou toch gaan kijken als het allemaal nagesynchroniseerd zou zijn in het engels, of nog erger, in het nederlands...!?
... maar mocht zo'n kanaal er komen, dan weet je nu eigenlijk al vrijwel zeker dat ze toch weer gewoon die fout zullen maken.
Oké... Over dat theoretische anime-kanaal.quote:Op maandag 8 november 2010 23:48 schreef Yi-Long het volgende:
Nog even over dat theoretische anime-kanaal....
Wij zijn niet de doelgroep. De doelgroep van de anime die ik in gedachten had is alle Nederlanders (of Nederlandstaligen) tussen de 16-30. Slechts een verwaarloosbaar klein deel hiervan heeft interesse of kennis van de Japanse cultuur. Ik durf te wedden dat de overgrote meerderheid de Japanse stemmen ergerlijk zal vinden en verward wegzappen. want zoals het gezegde gaat. Wat de boer niet kent kijkt hij niet.quote:Vrijwel niemand hier, wat toch de doelgroep zou zijn van zo'n kanaal, zou toch gaan kijken als het allemaal nagesynchroniseerd zou zijn in het engels, of nog erger, in het nederlands...!?
We denken na over een rendabel model of niet soms? Een rendabel model dat op ten duur centjes moet opleveren. Niet iets om de kleine anime gemeenschap in Nederland een plezier te doen. Die mensen zullen al blij genoeg zijn dat er überhaupt anime op televisie te zien is en dat voor zover ze is staat zijn de series die ze leuk vinden steunen.quote:... maar mocht zo'n kanaal er komen, dan weet je nu eigenlijk al vrijwel zeker dat ze toch weer gewoon die fout zullen maken.
Ik ben het met je eens, behalve dat 'de kindertjes dat rare japans niet kunnen volgen'. Er zullen vast wel genoeg volwassen zijn die ook moeilijk kunnen omgaan met de taal. Er zijn nog zoveel mensen die weinig de cultuur en de manier van praten niet begrijpen. En snel afhaken.quote:Op dinsdag 9 november 2010 00:30 schreef Yi-Long het volgende:
Kijk, er zullen altijd wel mensen zijn die er op neerkijken, mensen die het te sexistisch vinden, die het te gewelddadig vinden, die het kinderachtig vinden, die het te 'raar' vinden, etc etc.
Boeiend.
Dan kijken die mensen lekker niet.
Heel simpel.
Als het gewoon een kwalitatief goede serie is, zoals One Piece, of Naruto, of zelfs vage series als Ebichu of Excel Saga, dan vindt het gewoon een eigen publiek die er WEL van geniet.
Prima toch?
En als er dan wat huismoedertjes zijn die Naruto te geweldadig vinden, of vinden dat Ebichu iets te 'volwassen' is qua humor, of dat de kindertjes dat rare japans niet kunnen volgen... tja... jammer dan! Dan gaan je kinderen maar lekker Nickelodeon kijken ofzo. Of Cartoon Network.
Je kunt nooit iedereen tevreden houden, en dat moet je ook niet proberen. Je weet ongeveer wat de doelgroep van deze series wil, en dan geef je ze dat... en als je de boel gaat aanpassen in de hoop dat je er dan een andere doelgroep bij kan scoren, dan gaat het vaak mis, dus dat moet je ook niet willen. Gewoon vertrouwen hebben in het product en het op de juiste manier brengen, en dan zal het succesvol zijn.
Natuurlijk, maar als het overgrote deel van de populatie dat vind dan doe je iets fout.quote:Op dinsdag 9 november 2010 00:30 schreef Yi-Long het volgende:
Kijk, er zullen altijd wel mensen zijn die er op neerkijken, mensen die het te sexistisch vinden, die het te gewelddadig vinden, die het kinderachtig vinden, die het te 'raar' vinden, etc etc.
Zo'n zender heeft inkomsten nodig. Als men het niet kijkt is het zinloos om het uit te zenden.quote:Boeiend.
Dan kijken die mensen lekker niet.
Heel simpel.
De meningen verschillen over wat kwalitatief goede series zijn. Je kan dan wel naar objectieve dingen gaan kijken zoals animatiekwaliteit of artwork... Maar het moet wel goedbekeken worden. Anders heb ik liever dat het geld dat voor zo'n zender besteed word om bijvoorbeeld armoede te bestrijden.quote:Als het gewoon een kwalitatief goede serie is, zoals One Piece, of Naruto, of zelfs vage series als Ebichu of Excel Saga, dan vindt het gewoon een eigen publiek die er WEL van geniet.
quote:Prima toch?
Eerst huismoeders, daarna belangenverenigingen en daarna de politiek die het gaat verbieden. Nederland is lang niet zo liberaal meer als ze ooit was. Kinderen hebben relatief veel vrije tijd (die ze achter de tv zouden kunnen doden) ze zijn dus een aantrekkelijke doelgroep voor televisiemakers.quote:En als er dan wat huismoedertjes zijn die Naruto te geweldadig vinden, of vinden dat Ebichu iets te 'volwassen' is qua humor, of dat de kindertjes dat rare japans niet kunnen volgen... tja... jammer dan! Dan gaan je kinderen maar lekker Nickelodeon kijken ofzo. Of Cartoon Network.
Zoals ik al zei, het is zinloos om een te kleine vraag te accommoderen. Ik ben wel vrij tevreden met de anime/manga die ik koop en download en de Nederlandse vraag heeft vrijwel geen invloed op de Japanse markt.quote:Je kunt nooit iedereen tevreden houden, en dat moet je ook niet proberen. Je weet ongeveer wat de doelgroep van deze series wil, en dan geef je ze dat... en als je de boel gaat aanpassen in de hoop dat je er dan een andere doelgroep bij kan scoren, dan gaat het vaak mis, dus dat moet je ook niet willen. Gewoon vertrouwen hebben in het product en het op de juiste manier brengen, en dan zal het succesvol zijn.
*kuch* homo *kuch*quote:Op maandag 8 november 2010 23:47 schreef Ascendancy het volgende:
Ik zou je een held vinden als je in een drukke manga-winkel een hele yaoi serie zou kopen
Je sluit ze niet buiten, maar het is nu eenmaal een kwestie van gewenning, en dat duurt misschien 1-2 afleveringen en dan zijn ze hooked. Net als dat men vroeger dacht dat kinderen niet naar Sky Channel of Super Channel zouden kijken omdat het alleen maar in het engels was, of dat ze dachten dat de mensen niet zaten te wachten op engelstalige programmering op de publieke omroepen (NL1 en 2).quote:Op dinsdag 9 november 2010 00:42 schreef L.no het volgende:
[..]
Ik ben het met je eens, behalve dat 'de kindertjes dat rare japans niet kunnen volgen'. Er zullen vast wel genoeg volwassen zijn die ook moeilijk kunnen omgaan met de taal. Er zijn nog zoveel mensen die weinig de cultuur en de manier van praten niet begrijpen. En snel afhaken.
Het is juist verstandig om kinderen ook aan te trekken vind ik, want er is genoeg anime wat voor kinderen is en dan is het wel fijn voor ze als ze het een beetje kunnen volgen.
Ik ben met je eens dat iedereen weleens zeikt en dat je niet iedereen tevreden kan houden, maar je kan ze niet zomaar buiten sluiten met je 'jammer dan'. Er moet wel genoeg mensen zijn die het kijken zodat de zender uberhaupt in de lucht kan blijven toch? Soms moet je dingen op kunnen offeren, zoals de taal, vind ik.
Het word ook niet beter. Het is iets wat je moet zien als je twaalf bent want als je er als jonge-volwassene aan begint besef je dat er eigenlijk geen bal aan is. Een beetje zoals Pokémon. Ik raad je aan in dit topic je voorkeuren te plaatsten en om aanraders te vragen voor goede series.quote:Op dinsdag 9 november 2010 01:02 schreef Rijstkoker het volgende:
Ben gisteren begonnen met One Piece nadat ik de naam al wat vaker langs heb zien komen, nu bij episode 7 maar vind het nog niet echt super.
Japans is wel wat anders dan de Engelse taal hè. Hoe lang was dat 'vroeger' geleden dan? Nu is iedereen inderdaad opener als het om talen gaat, maar dat hoeft niet precies te gaan zoals het Engelse. Nu leer je het op school en al, dus meerderheid is er wel aan gewend. Als je het zo bekijkt, dan is het begin dan handiger om een paar animes te zetten in een bestaand zender ipv een heel apart zender, want een wenningsproces kan jarenlang duren voordat het echt ingeburgerd is en dan is het misschien economisch al te laat voor de zender.quote:Op dinsdag 9 november 2010 00:59 schreef Yi-Long het volgende:
[..]
Je sluit ze niet buiten, maar het is nu eenmaal een kwestie van gewenning, en dat duurt misschien 1-2 afleveringen en dan zijn ze hooked. Net als dat men vroeger dacht dat kinderen niet naar Sky Channel of Super Channel zouden kijken omdat het alleen maar in het engels was, of dat ze dachten dat de mensen niet zaten te wachten op engelstalige programmering op de publieke omroepen (NL1 en 2).
Feit blijft dat er een groot gedeelte van de bevolking bereidt is om die stap te maken om even te wennen. Niet iedereen. Maar als je het gaat nasynchroniseren, dan heb je ook weer een zeer groot gedeelte van de mensen die sowieso afhaakt.
Ik merk het in mijn eigen leven en mijn vriendengroep. Vroeger gaf ik al cantonese films mee aan vrienden, en ook al kennen ze de taal niet, en staan ze er skeptisch tegenover, ze gaven het een kans. Ik merk het met anime, en de vele duizenden jongeren die al die fansubs downloaden.
Ik vind dat je mensen niet moet onderschatten wat dat betreft, en ik vind zeer zeker niet dat je je product moet aanpassen aan het laagste niveau van je potentiele doelgroep. Je product moet op zich staan, en bij japanse anime moet je dus gewoon het product aanbieden zoals dat het beste scoort, namelijk uncut en in de originele taal.
Kijk alleen Naruto Shippuuden, keek eerst ook Bleach maar nadat die brilmaat van 'm elke keer zei dat ie z'n kracht kwijt was en toch weer terugkreeg na 4 keer en blablabla Aizen dit en dat maar gekapt.quote:Op dinsdag 9 november 2010 01:11 schreef Repelsteeltju het volgende:
[..]
Het word ook niet beter. Het is iets wat je moet zien als je twaalf bent want als je er als jonge-volwassene aan begint besef je dat er eigenlijk geen bal aan is. Een beetje zoals Pokémon. Ik raad je aan in dit topic je voorkeuren te plaatsten en om aanraders te vragen voor goede series.
Als ik er iets niet ken en iets me niet aanspreekt zal ik daar geen een of twee afleveringen van kijken. Jij wel?quote:Op dinsdag 9 november 2010 00:59 schreef Yi-Long het volgende:
[..]
Je sluit ze niet buiten, maar het is nu eenmaal een kwestie van gewenning, en dat duurt misschien 1-2 afleveringen en dan zijn ze hooked. Net als dat men vroeger dacht dat kinderen niet naar Sky Channel of Super Channel zouden kijken omdat het alleen maar in het engels was, of dat ze dachten dat de mensen niet zaten te wachten op engelstalige programmering op de publieke omroepen (NL1 en 2).
Ik weet dat ik ook erg veel met veronderstellingen kom aanwandelen, maar waarom denk je dat mensen iets gaan kijken dat ze niet kennen en in eerste instantie niet leuk vinden?quote:Feit blijft dat er een groot gedeelte van de bevolking bereidt is om die stap te maken om even te wennen. Niet iedereen. Maar als je het gaat nasynchroniseren, dan heb je ook weer een zeer groot gedeelte van de mensen die sowieso afhaakt.
Vele duizenden in Nederland? Zou kunnen. Maar zoals L.no al zei het is nog steeds slechts een kleine minderheid. Je sceptische vrienden zouden waarschijnlijk als ze een cantonese op televisie tegen zouden komen gewoon doorklikken met hun afstandsbediening. De enige reden dat ze ernaar keken en het uberhaupt een kans geven is omdat jij het ze aanraadde en ze de films meegaf en meekeek.quote:Ik merk het in mijn eigen leven en mijn vriendengroep. Vroeger gaf ik al cantonese films mee aan vrienden, en ook al kennen ze de taal niet, en staan ze er skeptisch tegenover, ze gaven het een kans. Ik merk het met anime, en de vele duizenden jongeren die al die fansubs downloaden.
Natuurlijk dat ben ik met je eens. Een serie moet een zekere substantie hebben. Een vertaling is echter geen grote aanpassing en wenselijk om het product toegankelijker te maken. Zolang het een beetje goeie vertaling is natuurlijk.quote:Ik vind dat je mensen niet moet onderschatten wat dat betreft, en ik vind zeer zeker niet dat je je product moet aanpassen aan het laagste niveau van je potentiele doelgroep. Je product moet op zich staan, en bij japanse anime moet je dus gewoon het product aanbieden zoals dat het beste scoort, namelijk uncut en in de originele taal.
Ow, ik geef je gelijk dat je het het beste eerst kunt proberen op een bestaande zender, bivoorbeeld op Nickelodeon/Comedy Central: dat je tussen 18.00 en 20.00 er gewoon een anime-programmering ingooit, en dan kijken hoe dat scoort.quote:Op dinsdag 9 november 2010 01:14 schreef L.no het volgende:
[..]
Japans is wel wat anders dan de Engelse taal hè. Hoe lang was dat 'vroeger' geleden dan? Nu is iedereen inderdaad opener als het om talen gaat, maar dat hoeft niet precies te gaan zoals het Engelse. Nu leer je het op school en al, dus meerderheid is er wel aan gewend. Als je het zo bekijkt, dan is het begin dan handiger om een paar animes te zetten in een bestaand zender ipv een heel apart zender, want een wenningsproces kan jarenlang duren voordat het echt ingeburgerd is en dan is het misschien economisch al te laat voor de zender.
Al die duizende jongeren die subs downloaden is nog steeds de minderheid in Nederland trouwens. Het groeit wel, maar erg langzaam.
En misschien onderschat ik het, maar ik vind wel dat je een hele grote risico neemt.
Ik zei niet dat je het alleen op de laagste groep moet aanpassen, maar je kan daar wel rekening mee houden. Er hoeft niet alleen dubbed, subbed, etc te zijn. Je kan het ook variëren. De kindershows subbed/dubbed en voor een meer volwassene doelgroep de originele taal? Je kan het variëren en aanpassen voor beide groepen.
Ah, je zoek volgens mij anime voor beginners. In dat geval zou One Piece toch wel enigszins geschikt kunnen zijn.quote:Op dinsdag 9 november 2010 01:23 schreef Rijstkoker het volgende:
[..]
Kijk alleen Naruto Shippuuden, keek eerst ook Bleach maar nadat die brilmaat van 'm elke keer zei dat ie z'n kracht kwijt was en toch weer terugkreeg na 4 keer en blablabla Aizen dit en dat maar gekapt.
Je kunt mij niet wijsmaken dat momenteel de programmering op Nick/Comedy Central tussen 18.00en 20.00 hoogwaardig is. Het lijkt me wel de ideale zender om het dus op uit te proberen.quote:Op dinsdag 9 november 2010 01:40 schreef Repelsteeltju het volgende:
Yi-Long, 18:00-20:00 is prime time. Dan anime uitzenden is niet goed voor de zender en prijzig voor de investeerder. Ik betwijfel ten zeerste dat je miljoen kijkers binnensleept met jouw methodiek. Zelf met onbeperkte middelen en een super sjieke reclame campagne is dat zeer zeer zéér optimisch.
Maar ik ben nu al meer dan een half uur met deze fictionele discussie bezig. Juist deze discussie bevind zich in mijn fantasie! En ik schijf veel te lange berichten wat betkend dat ik er te lang over na denk.
Welterusten.
als ik morgen weer wakker ben verwacht ik dat dit topic weer over echte dingen gaat. Zoals bier... en tieten.
Ik heb wel meer series in het engels gekeken als er dual audio bij staat. Soms zijn ze van best een goede kwaliteit, soms past het zelfs nog beter in de setting thuis dan de japanse en bovenal vind ik het gewoon heel fijn als ik het ook nog daadwerkelijk versta. Ik zal JRPG met japanse en engelse audio ook altijd op de engelse zetten.quote:Op maandag 8 november 2010 23:48 schreef Yi-Long het volgende:
Vrijwel niemand hier, wat toch de doelgroep zou zijn van zo'n kanaal, zou toch gaan kijken als het allemaal nagesynchroniseerd zou zijn in het engels, of nog erger, in het nederlands...!?
quote:Op maandag 8 november 2010 21:08 schreef Frag_adder het volgende:
Gewoon 1 anime serie, die ongekend zou scoren en dat al ooit gedaan heeft:als je dat aandraagt als zijnde japanse serie dan pleurt iedere nederlander (die er geen weet van heeft) van z'n stoel aangezien iedereen denkt dat het een nederlandse serie is... (wat feitelijk ook eigenlijk zo is, enige dat 'verschilt' is dat het getekent is in JP)SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.mentions en alerts staan uit, pm/dm mij
ik vraag mij af of nederlandse ondertiteling een slimme keus is..quote:Op dinsdag 9 november 2010 11:15 schreef Xaryna het volgende:
Voor de volwassener doelgroep (21+) zou ik het zelf gewoon in het Japans houden, met Nederlandse ondertiteling.
Dat hangt dus heel erg af van de vertaling/vertaler en de gewenning. Wij zijn hier gewend om alles in het engels te lezen omdat er nou eenmaal amper NL subs zijn (goooo sleepsubs!). En ook in het Engels heb je goede en slechte vertalingen/vertalers, dus in principe hetzelfde probleem. Ik lees redelijk veel, zowel engels en nederlandse boeken/vertalingen en in mijn ervaring hangt heel veel van het overbrengen van ideeën en grappen af van het vermogen van de vertaler om de context te begrijpen. Als de vertaler dit kan dan is er vrij veel mogelijk en zal er minimaal verlies van de grap optreden.quote:Op dinsdag 9 november 2010 11:29 schreef mschol het volgende:
ik vraag mij af of nederlandse ondertiteling een slimme keus is..
grappen overbrengen van de ene taal naar de andere taal is erg lastig en in het engels komen ze vaak nog wel tot uiting, terwijl ik het idee heb dat dat in het nederlands niet zo is.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |